Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lutego 2013 r.
15:32
Edytuj ten wpis

Radiolatarnia na lotnisku w Świdniku już działa

0 46 A A
DVOR (Port Lotniczy Lublin)
DVOR (Port Lotniczy Lublin)

W Porcie Lotniczym Lublin doszło do kolejnej awarii urządzenia DVOR należącego do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Mimo awarii, samoloty lecące z Norwegii i Egiptu wylądowały na naszym lotnisku. Tuż przed godziną 19 awaria została usunięta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Władze PLL zwróciły się z prośbą do PAŻP o niezwłoczne usunięcie problemu. - DVOR jest urządzeniem pomocniczym, bez niego można wykonywać operacje lotnicze, ale to kapitan statku powietrznego podejmuje ostateczną decyzję - informuje Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Pracę radiolatarni nadzoruje specjalny system, który analizuje sygnał urządzenia. Jeżeli dojdzie do awarii, latarnia jest wyłączana. DVOR m.in. pokazuje pilotowi, w jakiej odległości samolot znajduje się od pasa na lotnisku. Jak wynika z depeszy Kierownictwa Lotów (NOTAM), awarię wykryto o godzinie 13.13.

Dwa przedpołudniowe lądowania odbyły się bez przeszkód. Na godzinę 16.40 zaplanowano lądowanie airbusa a320 Wizzair z Sandefjord Torp. Kapitan samolotu podjął decyzję o próbie lądowania w Świdniku bez systemu DVOR/DME. Maszyna bez przeszkód wylądowała, a następnie wystartowała z powrotem do Norwegii. O godzinie 17.50 przyleciała do nas maszyna z Mars Alam linii Bingo Airways. Airbus z Egiptu wylądował od strony Łęcznej. - Pilot Bingo Airways stwierdził, że radiolatarnia nie jest dziś niezbędną pomocą przy lądowaniu - tłumaczy Piotr Jankowski.

O 19.15 ma wylądować ostatnia maszyna. Samolot przyleci z Luton.

Jak poinformowały władze lotniska, jeżeli któryś z samolotów nie będzie mógł odlecieć, linie lotnicze podejmą decyzję w sprawie pasażerów. Jeżeli samolot wyląduje na innym lotnisku niż w Świdniku, jego pasażerowie zostaną przetransportowani.

Do podobnej awarii doszło w ubiegłą sobotę. Pracownicy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, do której należy sprzęt naprawili usterkę po niespełna 3.5 godziny. - Przykro nam, że pasażerowie musieli czekać na odlot, ale niestety na pogodę i radiolatarnię, nie mamy żadnego wpływu - dodaje rzecznik Portu.

Wartość przetargu na budowę radiolatarni wraz z infrastrukturą techniczną wyniosła około 2,9 mln. złotych.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Nicki / 23 lutego 2013 o 23:01
0
Prawdopodobnie to nie latarnia tylko gololedz na pasach.Marznacy deszcz zaczol padac i spanikowali ze nie dadza rady sobie z tym i zglosili awarie:)Jeszcze duzo musza sie nauczyc jest pare niediciagniec:(pozdrawiam
Avatar
Problemik / 17 lutego 2013 o 13:54
0
Tego DVORa budowała firma Mawilux chwalą się tym na swojej stronie [url="http://www.mawilux.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=124:budowas-dvordme-w-porcie-lotniczym-lublin-sa&catid=1:aktualnoci&Itemid=21"]http://www.mawilux.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=124:budowas-dvordme-w-porcie-lotniczym-lublin-sa&catid=1:aktualnoci&Itemid=21[/url] , niby znają się na rzeczy :/ ale chyba nie wyszło to im najlepiej. Za 2 mln zł kolejny bubel, żeby nie skończyło się tak jak z pasem w Modlinie.
Avatar
uk / 17 lutego 2013 o 12:32
0
A ja sie pytam gdzie byli rodzice????
Avatar
:) / 17 lutego 2013 o 10:52
0
[quote name='czytelnik' timestamp='1361090743' post='735125']
Zgoda, OK, nawet na stronie internetowej informacje na temat awarii były niemal na bieżąco, prezes lotniska w poniedziałek powinien ostro pojechać po prezesie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, powinien też wziąć się za zające na lotnisku żeby nie skończył się to jakimś nieszczęściem. Czy tak trudno wyłapać szaraki, bądź otworzyć jedną bramę i przepędzić z terenu lotniska.
[/quote]

Zające najlepiej łapie się na zakulkę . . .
[quote name='czytelnik' timestamp='1361090743' post='735125']
Zgoda, OK, nawet na stronie internetowej informacje na temat awarii były niemal na bieżąco, prezes lotniska w poniedziałek powinien ostro pojechać po prezesie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, powinien też wziąć się za zające na lotnisku żeby nie skończył się to jakimś nieszczęściem. Czy tak trudno wyłapać szaraki, bądź otworzyć jedną bramę i przepędzić z terenu lotniska.
[/quote]

Zające najlepiej łapie się na zakulkę . . . rozwiń
Avatar
czytelnik / 17 lutego 2013 o 09:45
0
[quote name='edmund' timestamp='1361088231' post='735115']
No wreszcie Jankowski wzial sie do roboty. Info bylo oki. Praca na lotnisku to nie jest grzanie czterech liter w urzedzie miasta.. Tutaj trzeba zapie.......! Pozdrawiam
[/quote]

Zgoda, OK, nawet na stronie internetowej informacje na temat awarii były niemal na bieżąco, prezes lotniska w poniedziałek powinien ostro pojechać po prezesie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, powinien też wziąć się za zające na lotnisku żeby nie skończył się to jakimś nieszczęściem. Czy tak trudno wyłapać szaraki, bądź otworzyć jedną bramę i przepędzić z terenu lotniska.
[quote name='edmund' timestamp='1361088231' post='735115']
No wreszcie Jankowski wzial sie do roboty. Info bylo oki. Praca na lotnisku to nie jest grzanie czterech liter w urzedzie miasta.. Tutaj trzeba zapie.......! Pozdrawiam
[/quote]

Zgoda, OK, nawet na stronie internetowej informacje na temat awarii były niemal na bieżąco, prezes lotniska w poniedziałek powinien ostro pojechać po prezesie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, powinien też wziąć się za zające na lotnisku żeby nie skońc... rozwiń
Avatar
edmund / 17 lutego 2013 o 09:03
0
No wreszcie Jankowski wzial sie do roboty. Info bylo oki. Praca na lotnisku to nie jest grzanie czterech liter w urzedzie miasta.. Tutaj trzeba zapie.......! Pozdrawiam
Avatar
S Y L W E S T E R / 17 lutego 2013 o 04:19
0
-------------------DO INTERNAUTY "zizi Blog" i reszty Pracowników Zarządu "lotniska" Świdnik---------- Pisząc spodziewałem się ATAKU Pracowników Zarządu "lotniska" Świdnik i ATAKU Akcjonariuszy tego "lotniska" . Co uważam za normalne, oby tylko krytyka nie była Chamstwem pewnego "zorro" . Internauto "zizi Blog" , absolutnie jestem za dyskusją i polemiką ale proszę zwrócić uwagę , że stawiani Jesteśmy przed FAKTEM DOKONANYM (sic?), więc z kim mamy dyskutować czy polemizować ? . Pracownicy Zarządu "lotniska" Świdnik próbują ze mnie uczynić Jednego pokrzywdzonego i zarzucić chęć obrony prawnej w sytuacjach..."błachych" (sic?). Nie chcę z Wami dyskutować gdyż kierujecie się zasadą... NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST ATAK ! . Wszystko to co do tej pory poddałem krytyce "lotniska" nie wymyśliłem-- TO WSZYSTKO SIĘ WYDARZYŁO NA TYM "LOTNISKU" ! . Sprawdżcie w swoich kronikach lub w prasie lubelskiej . A to czego nie wiem...pytam . Dlaczego pytam ? , bo płacę podatki i między innymi i moje pieniądze zostały pobrane na budowe tego "lotniska" BUBLA !. Zastrzeżenia--- pieniądze z podatków województwa i miasta Lublina pobrano, bez konsultacji i ZGODY Podatników !. Pytam, bo chcę wiedzieć jaką kwotę pobrano z Podatków Lublinian ? . Dla przykładu : jeżeli pobrano z Podatków 600 milonów a budowa lotniska wyniosła 400 milonów--- to co się stało z 200 milionami ? . Jakie były pozostałe Projekty budowy lotniska i w jakich były kosztach ?. Jeżeli były Projekty o wyższym standardzie i lepszych rozwiązaniach technicznych i mieściły się w kwocie pobranej z podatków ? to dlaczego nie wybudowano lotniska według standartów wyższych ? tylko narażono miasto Lublin na "lotnisko " w " ciągłej naprawie" wielkiego WSTYDU i HAŃBY ??? . I to jest TYLE i aż TYLE !. Z powyższych ustaleń Prokuratury czy CBA wynikną ODPOWIEDZI na obecne PROBLEMY na lotnisku, bo one się mieszczą w decyzjach finansowych budowy lotniska . A dlatego podpowiadam , że to musi uczynić Prokuratura czy CBA gdyż jest podejrzenie dokonania KORUPCJI na wiele milionów . Prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne "CBA" mogą z urzędu tę sprawę podjąć . A dlaczego ja nie zgłaszam ?, bo są w Lublinie miejsca i organizacje kompetentne które tymi sprawami się zajmują . A dlaczego nie składają ZAWIADOMIENIA ? a to już pytanie nie do mnie, NIE ZNAM ODPOWIEDZI NA TE PYTANIE . Nie chcę obrażać lubelskiej Dzielnicy ŚWIDNIK bo i Oni mogą być niezadowoleni z tego "lotniska BUBLA" ale jednocześnie nie można narażać na pośmiewisko Wschodniej Stolicy Polski LUBLINA !. Jeżeli Ktoś nie rozumie moich opinii ? to proszę pytać , odpowiem na wszystkie kulturalne zapytania . Dziękuje !. Szczęść Boże ! .
-------------------DO INTERNAUTY "zizi Blog" i reszty Pracowników Zarządu "lotniska" Świdnik---------- Pisząc spodziewałem się ATAKU Pracowników Zarządu "lotniska" Świdnik i ATAKU Akcjonariuszy tego "lotniska" . Co uważam za normalne, oby tylko krytyka nie była Chamstwem pewnego "zorro" . Internauto "zizi Blog" , absolutnie jestem za dyskusją i polemiką ale proszę zwrócić uwagę , że stawiani Jesteśmy przed FAKTEM DOKONANYM (sic?), więc z kim mamy ... rozwiń
Avatar
spajdermen zjada zorro / 17 lutego 2013 o 04:11
0
[quote name='Zorro' timestamp='1361051442' post='735072']
SYLWEK ty chyba jestes poj...bem.
To jest i zawsze bedzie AIRPORT LUBLIN .
a nie lotniskiem Hamburga
[/quote]

nawet w tvn24 mowili ostatnio lotnisko w świdniku wsioczku o buraczych korzeniach, nic nie wspominali o dzielnicy świdnika - lublinie.

airport lublin? co to, prosze, nie zartuj - jeszcze przed wojna w świdniku bylo lotnisko, bylo sluchac uwaznie na lekcjach historiii i geografii w dziecinnstwie, teraz bys nie pracowal jako zwykly niewykwalifikowany robol tylko umyslowy i nie pisal takich durnot nieuczku z lublina. zapraszam po godz. 15 na nowy wjazd do świdnika zobaczysz ile rejestracji LU jedzie do tego "hamburga" - to sa ludzie mlodzi, wyksztalceni, bogaci i _mądrzy_, ktorzy przeprowadzili sie do świdnika aby nigdy wiecej nie miec do czynienia z takimi trollami jak ty. prawda w oczy kole - w lublinie zostaja tylko nieudacznicy zyciowi i przyjezdna wies, dla ktorej lublin to ajwaj
[quote name='Zorro' timestamp='1361051442' post='735072']
SYLWEK ty chyba jestes poj...bem.
To jest i zawsze bedzie AIRPORT LUBLIN .
a nie lotniskiem Hamburga
[/quote]

nawet w tvn24 mowili ostatnio lotnisko w świdniku wsioczku o buraczych korzeniach, nic nie wspominali o dzielnicy świdnika - lublinie.

airport lublin? co to, prosze, nie zartuj - jeszcze przed wojna w świdniku bylo lotnisko, bylo sluchac uwaznie na lekcjach historiii i geografii w dziecinnstwie, teraz by... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2013 o 23:45
0
[quote name='mred' timestamp='1361026601' post='734923']
Nie proście, tylko wymagajcie sprawności sprzętu, a każda awaria uniemożliwiająca lądowanie powinna być podstawą do naliczania kary finansowej...
[/quote]

Dokładnie - jak zapłacą raz, drugi, i trzeci (koszty obsługi lotniskowej, transportu pasażerów, przebukowania biletów itd) to pewnie będą warować przy radiolatarni.
Niestety jak narazie to tylko pobożne życzenia.
Avatar
zizi blog / 16 lutego 2013 o 23:35
0
[quote name='Zorro' timestamp='1361051442' post='735072']
SYLWEK ty chyba jestes poj...bem.
To jest i zawsze bedzie AIRPORT LUBLIN .
a nie lotniskiem Hamburga
[/quote]

I w jednym się z Tobą zgadzam - nigdy to nie będzie lotnisko Hamburga. Hamburg już ma dwa lotniska: Hamburg Airport i Hamburg Finkenwerder Airport
Pozatym Świdnik i Hamburg dzieli ponad 1020 kilometrów. No ale nie każdy musi być dobry z geografi.
Avatar
Nicki / 23 lutego 2013 o 23:01
0
Prawdopodobnie to nie latarnia tylko gololedz na pasach.Marznacy deszcz zaczol padac i spanikowali ze nie dadza rady sobie z tym i zglosili awarie:)Jeszcze duzo musza sie nauczyc jest pare niediciagniec:(pozdrawiam
Avatar
Problemik / 17 lutego 2013 o 13:54
0
Tego DVORa budowała firma Mawilux chwalą się tym na swojej stronie [url="http://www.mawilux.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=124:budowas-dvordme-w-porcie-lotniczym-lublin-sa&catid=1:aktualnoci&Itemid=21"]http://www.mawilux.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=124:budowas-dvordme-w-porcie-lotniczym-lublin-sa&catid=1:aktualnoci&Itemid=21[/url] , niby znają się na rzeczy :/ ale chyba nie wyszło to im najlepiej. Za 2 mln zł kolejny bubel, żeby nie skończyło się tak jak z pasem w Modlinie.
Avatar
uk / 17 lutego 2013 o 12:32
0
A ja sie pytam gdzie byli rodzice????
Avatar
:) / 17 lutego 2013 o 10:52
0
[quote name='czytelnik' timestamp='1361090743' post='735125']
Zgoda, OK, nawet na stronie internetowej informacje na temat awarii były niemal na bieżąco, prezes lotniska w poniedziałek powinien ostro pojechać po prezesie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, powinien też wziąć się za zające na lotnisku żeby nie skończył się to jakimś nieszczęściem. Czy tak trudno wyłapać szaraki, bądź otworzyć jedną bramę i przepędzić z terenu lotniska.
[/quote]

Zające najlepiej łapie się na zakulkę . . .
[quote name='czytelnik' timestamp='1361090743' post='735125']
Zgoda, OK, nawet na stronie internetowej informacje na temat awarii były niemal na bieżąco, prezes lotniska w poniedziałek powinien ostro pojechać po prezesie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, powinien też wziąć się za zające na lotnisku żeby nie skończył się to jakimś nieszczęściem. Czy tak trudno wyłapać szaraki, bądź otworzyć jedną bramę i przepędzić z terenu lotniska.
[/quote]

Zające najlepiej łapie się na zakulkę . . . rozwiń
Avatar
czytelnik / 17 lutego 2013 o 09:45
0
[quote name='edmund' timestamp='1361088231' post='735115']
No wreszcie Jankowski wzial sie do roboty. Info bylo oki. Praca na lotnisku to nie jest grzanie czterech liter w urzedzie miasta.. Tutaj trzeba zapie.......! Pozdrawiam
[/quote]

Zgoda, OK, nawet na stronie internetowej informacje na temat awarii były niemal na bieżąco, prezes lotniska w poniedziałek powinien ostro pojechać po prezesie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, powinien też wziąć się za zające na lotnisku żeby nie skończył się to jakimś nieszczęściem. Czy tak trudno wyłapać szaraki, bądź otworzyć jedną bramę i przepędzić z terenu lotniska.
[quote name='edmund' timestamp='1361088231' post='735115']
No wreszcie Jankowski wzial sie do roboty. Info bylo oki. Praca na lotnisku to nie jest grzanie czterech liter w urzedzie miasta.. Tutaj trzeba zapie.......! Pozdrawiam
[/quote]

Zgoda, OK, nawet na stronie internetowej informacje na temat awarii były niemal na bieżąco, prezes lotniska w poniedziałek powinien ostro pojechać po prezesie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, powinien też wziąć się za zające na lotnisku żeby nie skońc... rozwiń
Avatar
edmund / 17 lutego 2013 o 09:03
0
No wreszcie Jankowski wzial sie do roboty. Info bylo oki. Praca na lotnisku to nie jest grzanie czterech liter w urzedzie miasta.. Tutaj trzeba zapie.......! Pozdrawiam
Avatar
S Y L W E S T E R / 17 lutego 2013 o 04:19
0
-------------------DO INTERNAUTY "zizi Blog" i reszty Pracowników Zarządu "lotniska" Świdnik---------- Pisząc spodziewałem się ATAKU Pracowników Zarządu "lotniska" Świdnik i ATAKU Akcjonariuszy tego "lotniska" . Co uważam za normalne, oby tylko krytyka nie była Chamstwem pewnego "zorro" . Internauto "zizi Blog" , absolutnie jestem za dyskusją i polemiką ale proszę zwrócić uwagę , że stawiani Jesteśmy przed FAKTEM DOKONANYM (sic?), więc z kim mamy dyskutować czy polemizować ? . Pracownicy Zarządu "lotniska" Świdnik próbują ze mnie uczynić Jednego pokrzywdzonego i zarzucić chęć obrony prawnej w sytuacjach..."błachych" (sic?). Nie chcę z Wami dyskutować gdyż kierujecie się zasadą... NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST ATAK ! . Wszystko to co do tej pory poddałem krytyce "lotniska" nie wymyśliłem-- TO WSZYSTKO SIĘ WYDARZYŁO NA TYM "LOTNISKU" ! . Sprawdżcie w swoich kronikach lub w prasie lubelskiej . A to czego nie wiem...pytam . Dlaczego pytam ? , bo płacę podatki i między innymi i moje pieniądze zostały pobrane na budowe tego "lotniska" BUBLA !. Zastrzeżenia--- pieniądze z podatków województwa i miasta Lublina pobrano, bez konsultacji i ZGODY Podatników !. Pytam, bo chcę wiedzieć jaką kwotę pobrano z Podatków Lublinian ? . Dla przykładu : jeżeli pobrano z Podatków 600 milonów a budowa lotniska wyniosła 400 milonów--- to co się stało z 200 milionami ? . Jakie były pozostałe Projekty budowy lotniska i w jakich były kosztach ?. Jeżeli były Projekty o wyższym standardzie i lepszych rozwiązaniach technicznych i mieściły się w kwocie pobranej z podatków ? to dlaczego nie wybudowano lotniska według standartów wyższych ? tylko narażono miasto Lublin na "lotnisko " w " ciągłej naprawie" wielkiego WSTYDU i HAŃBY ??? . I to jest TYLE i aż TYLE !. Z powyższych ustaleń Prokuratury czy CBA wynikną ODPOWIEDZI na obecne PROBLEMY na lotnisku, bo one się mieszczą w decyzjach finansowych budowy lotniska . A dlatego podpowiadam , że to musi uczynić Prokuratura czy CBA gdyż jest podejrzenie dokonania KORUPCJI na wiele milionów . Prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne "CBA" mogą z urzędu tę sprawę podjąć . A dlaczego ja nie zgłaszam ?, bo są w Lublinie miejsca i organizacje kompetentne które tymi sprawami się zajmują . A dlaczego nie składają ZAWIADOMIENIA ? a to już pytanie nie do mnie, NIE ZNAM ODPOWIEDZI NA TE PYTANIE . Nie chcę obrażać lubelskiej Dzielnicy ŚWIDNIK bo i Oni mogą być niezadowoleni z tego "lotniska BUBLA" ale jednocześnie nie można narażać na pośmiewisko Wschodniej Stolicy Polski LUBLINA !. Jeżeli Ktoś nie rozumie moich opinii ? to proszę pytać , odpowiem na wszystkie kulturalne zapytania . Dziękuje !. Szczęść Boże ! .
-------------------DO INTERNAUTY "zizi Blog" i reszty Pracowników Zarządu "lotniska" Świdnik---------- Pisząc spodziewałem się ATAKU Pracowników Zarządu "lotniska" Świdnik i ATAKU Akcjonariuszy tego "lotniska" . Co uważam za normalne, oby tylko krytyka nie była Chamstwem pewnego "zorro" . Internauto "zizi Blog" , absolutnie jestem za dyskusją i polemiką ale proszę zwrócić uwagę , że stawiani Jesteśmy przed FAKTEM DOKONANYM (sic?), więc z kim mamy ... rozwiń
Avatar
spajdermen zjada zorro / 17 lutego 2013 o 04:11
0
[quote name='Zorro' timestamp='1361051442' post='735072']
SYLWEK ty chyba jestes poj...bem.
To jest i zawsze bedzie AIRPORT LUBLIN .
a nie lotniskiem Hamburga
[/quote]

nawet w tvn24 mowili ostatnio lotnisko w świdniku wsioczku o buraczych korzeniach, nic nie wspominali o dzielnicy świdnika - lublinie.

airport lublin? co to, prosze, nie zartuj - jeszcze przed wojna w świdniku bylo lotnisko, bylo sluchac uwaznie na lekcjach historiii i geografii w dziecinnstwie, teraz bys nie pracowal jako zwykly niewykwalifikowany robol tylko umyslowy i nie pisal takich durnot nieuczku z lublina. zapraszam po godz. 15 na nowy wjazd do świdnika zobaczysz ile rejestracji LU jedzie do tego "hamburga" - to sa ludzie mlodzi, wyksztalceni, bogaci i _mądrzy_, ktorzy przeprowadzili sie do świdnika aby nigdy wiecej nie miec do czynienia z takimi trollami jak ty. prawda w oczy kole - w lublinie zostaja tylko nieudacznicy zyciowi i przyjezdna wies, dla ktorej lublin to ajwaj
[quote name='Zorro' timestamp='1361051442' post='735072']
SYLWEK ty chyba jestes poj...bem.
To jest i zawsze bedzie AIRPORT LUBLIN .
a nie lotniskiem Hamburga
[/quote]

nawet w tvn24 mowili ostatnio lotnisko w świdniku wsioczku o buraczych korzeniach, nic nie wspominali o dzielnicy świdnika - lublinie.

airport lublin? co to, prosze, nie zartuj - jeszcze przed wojna w świdniku bylo lotnisko, bylo sluchac uwaznie na lekcjach historiii i geografii w dziecinnstwie, teraz by... rozwiń
Avatar
Gość / 16 lutego 2013 o 23:45
0
[quote name='mred' timestamp='1361026601' post='734923']
Nie proście, tylko wymagajcie sprawności sprzętu, a każda awaria uniemożliwiająca lądowanie powinna być podstawą do naliczania kary finansowej...
[/quote]

Dokładnie - jak zapłacą raz, drugi, i trzeci (koszty obsługi lotniskowej, transportu pasażerów, przebukowania biletów itd) to pewnie będą warować przy radiolatarni.
Niestety jak narazie to tylko pobożne życzenia.
Avatar
zizi blog / 16 lutego 2013 o 23:35
0
[quote name='Zorro' timestamp='1361051442' post='735072']
SYLWEK ty chyba jestes poj...bem.
To jest i zawsze bedzie AIRPORT LUBLIN .
a nie lotniskiem Hamburga
[/quote]

I w jednym się z Tobą zgadzam - nigdy to nie będzie lotnisko Hamburga. Hamburg już ma dwa lotniska: Hamburg Airport i Hamburg Finkenwerder Airport
Pozatym Świdnik i Hamburg dzieli ponad 1020 kilometrów. No ale nie każdy musi być dobry z geografi.
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 24 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 15

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 26 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!