Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2011 r.
15:43
Edytuj ten wpis

Radni PiS chcą darmowego internetu na Lubelszczyźnie

Autor: Zdjęcie autora (pit)
0 14 A A
Andrzej Pruszkowski, radny województwa chce żeby przeznaczyć pieniądze na darmowy internet. (Maciej
Andrzej Pruszkowski, radny województwa chce żeby przeznaczyć pieniądze na darmowy internet. (Maciej

Sieć hotspotów w gminach za 2 mln zł i wsparcie Lublina przy modernizacji dróg wylotowych w kwocie pół miliona. Na wprowadzenie tych inwestycji do budżetu województwa na 2011 liczą radni Prawa i Sprawiedliwości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Szerokopasmowy internet w naszym województwie pojawi się dopiero za kilka lat, dlatego instalując hotspoty damy ludziom szansę na dostęp do sieci o wiele wcześniej – mówi Andrzej Pruszkowski, radny województwa (PiS).

- Można w tym celu wygospodarować dwa miliony z tegorocznej kwoty na budowę urzędu marszałkowskiego, nie stopując tej inwestycji – dodaje.

Milion według Pruszkowskiego miałby być wydany na instalację hotspotów na budynkach należących do samorządu województwa, a drugie tyle na montaż na budynkach gmin i powiatów. Kolejne pół miliona powinno trafić do Lublina i wesprzeć remont dróg wylotowych, min. na Zamość i Warszawę.

Radny Artur Soboń alarmuje także, że wieloletnia prognoza finansowa województwa jest ułożona na granicy możliwości zadłużenia samorządu. – Wydatki przy niektórych inwestycjach będą większe niż władze zakładają – wyjaśnia Soboń.

W piątek radni województwa mają zatwierdzić budżet na 2011 rok.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Reksss / 13 stycznia 2011 r. o 23:47
Chłopie weż se koło i jeb..ij się w czoło! Weź głaz i zrób to jeszcze raz!
Kur..wa bez obwodnicy internet faktycznie będzie jedyną szansą zobaczyć normalny świat!


Może się do cholery zjednoczcie na w obronie LUBLINA zamiast sie k... ścigać na durne pomysły...
Avatar
-ja- / 13 stycznia 2011 r. o 22:27
[quote name='jon' timestamp='1294949903' post='422360']
może by tak bezrobociem na Lubelszczyźnie się zajęli, albo ludźmi, którzy nie dostają wynagrodzenia za pracę ?
[/quote]

POPIERAM! Dajcie ludziom prace i godne wynagrodzenie, wtedy bez problemu będzie ich stać na normalne życie, w tym założenie internetu przyzwoitej jakości
Avatar
gorący spot / 13 stycznia 2011 r. o 21:46
No fajnie.Pruszkowski chce hotspotów.Za jego prezydentury zakładano w Lublinie monitoring.W efekcie kamery były "ślepe",obraz niewidoczny,a głowny kompyter znajdyjący się na komisariacie policji został rozkradziony.
Czy Pruszkowski ma jakiś cel,aby zlecić budowę hotspotów komuś znajomemu (chyba wiadomo komu) i aby znowu rozkradziono sprzęt i osprzęt.
Tak tylko dedukuję
Avatar
Andrzej / 13 stycznia 2011 r. o 21:33
To źle?. 99% Rzeszowa i okolic ma darmowy net i co? mają gorzej? Porównaj statystyki! We wszystkim!
Avatar
jon / 13 stycznia 2011 r. o 21:18
może by tak bezrobociem na Lubelszczyźnie się zajęli, albo ludźmi, którzy nie dostają wynagrodzenia za pracę ?
Avatar
dan / 13 stycznia 2011 r. o 20:49
panie radny pruszkowski, był czas gdy zamiast podróżowania po świecie za kolejnym miastem partnerskim należało brać się do roboty w temacie.
Avatar
KIERDOR / 13 stycznia 2011 r. o 20:00
TE PRUSZEK CZEMU NIE BYŁEŚ TAK AKTYWNY W MATERI INTERNET DLA LUBLINIAN JAK BYŁEŚ PREZYDENTEM???LATAŁEŚ WTEDY JAK Z PĘCHERZEM DO ŻYCIŃSKIEGO BY ZAŁATWIAĆ KASIORĘ DLA CZARNEJ MAFII I KONSULTOWAĆ CO ZROBIĆ W MIEŚCIE ABY PRZYPADKIEM ABP NIE ZASZKODZIĆ!!, A CO Z DROGAMI ZA TWEJ PREZYDENTURY??MIERNY WYNIK, A Z INWESTORAMI, POPRAWĄ ESTETYKI MIASTA??!!TEŻ DNO!!ZAMKNIJ WIĘC JAPKĘ I SCHOWAJ SIĘ W SWEJ WILLI Z SZYNSZYLAMI,CHA,CHA!!
Avatar
jaro / 13 stycznia 2011 r. o 19:44
TO chciał dać prezydent Wojciechowski Zbigniew w swojej ofercie dla Miasta ,teraz wykrzykuje odmłodzony były Prezydent z ramienia wiadomojakiej partii , chyba zaczeły się kampanie...a zresztą szkoda słów
Avatar
mosquito / 13 stycznia 2011 r. o 19:07
Już cfaniak zaczął kampanię wyborczą ?
Avatar
chłop ze wsi / 13 stycznia 2011 r. o 18:28
najbardziej boję się tego co chcą mi dać za darmo. Potem w podatkach wezmą drugie tyle a jakośc będzie do d*** i reklamacji nie ma gdzie złożyć
Avatar
Reksss / 13 stycznia 2011 r. o 23:47
Chłopie weż se koło i jeb..ij się w czoło! Weź głaz i zrób to jeszcze raz!
Kur..wa bez obwodnicy internet faktycznie będzie jedyną szansą zobaczyć normalny świat!


Może się do cholery zjednoczcie na w obronie LUBLINA zamiast sie k... ścigać na durne pomysły...
Avatar
-ja- / 13 stycznia 2011 r. o 22:27
[quote name='jon' timestamp='1294949903' post='422360']
może by tak bezrobociem na Lubelszczyźnie się zajęli, albo ludźmi, którzy nie dostają wynagrodzenia za pracę ?
[/quote]

POPIERAM! Dajcie ludziom prace i godne wynagrodzenie, wtedy bez problemu będzie ich stać na normalne życie, w tym założenie internetu przyzwoitej jakości
Avatar
gorący spot / 13 stycznia 2011 r. o 21:46
No fajnie.Pruszkowski chce hotspotów.Za jego prezydentury zakładano w Lublinie monitoring.W efekcie kamery były "ślepe",obraz niewidoczny,a głowny kompyter znajdyjący się na komisariacie policji został rozkradziony.
Czy Pruszkowski ma jakiś cel,aby zlecić budowę hotspotów komuś znajomemu (chyba wiadomo komu) i aby znowu rozkradziono sprzęt i osprzęt.
Tak tylko dedukuję
Avatar
Andrzej / 13 stycznia 2011 r. o 21:33
To źle?. 99% Rzeszowa i okolic ma darmowy net i co? mają gorzej? Porównaj statystyki! We wszystkim!
Avatar
jon / 13 stycznia 2011 r. o 21:18
może by tak bezrobociem na Lubelszczyźnie się zajęli, albo ludźmi, którzy nie dostają wynagrodzenia za pracę ?
Avatar
dan / 13 stycznia 2011 r. o 20:49
panie radny pruszkowski, był czas gdy zamiast podróżowania po świecie za kolejnym miastem partnerskim należało brać się do roboty w temacie.
Avatar
KIERDOR / 13 stycznia 2011 r. o 20:00
TE PRUSZEK CZEMU NIE BYŁEŚ TAK AKTYWNY W MATERI INTERNET DLA LUBLINIAN JAK BYŁEŚ PREZYDENTEM???LATAŁEŚ WTEDY JAK Z PĘCHERZEM DO ŻYCIŃSKIEGO BY ZAŁATWIAĆ KASIORĘ DLA CZARNEJ MAFII I KONSULTOWAĆ CO ZROBIĆ W MIEŚCIE ABY PRZYPADKIEM ABP NIE ZASZKODZIĆ!!, A CO Z DROGAMI ZA TWEJ PREZYDENTURY??MIERNY WYNIK, A Z INWESTORAMI, POPRAWĄ ESTETYKI MIASTA??!!TEŻ DNO!!ZAMKNIJ WIĘC JAPKĘ I SCHOWAJ SIĘ W SWEJ WILLI Z SZYNSZYLAMI,CHA,CHA!!
Avatar
jaro / 13 stycznia 2011 r. o 19:44
TO chciał dać prezydent Wojciechowski Zbigniew w swojej ofercie dla Miasta ,teraz wykrzykuje odmłodzony były Prezydent z ramienia wiadomojakiej partii , chyba zaczeły się kampanie...a zresztą szkoda słów
Avatar
mosquito / 13 stycznia 2011 r. o 19:07
Już cfaniak zaczął kampanię wyborczą ?
Avatar
chłop ze wsi / 13 stycznia 2011 r. o 18:28