Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2011 r.
15:43
Edytuj ten wpis

Radni PiS chcą darmowego internetu na Lubelszczyźnie

Autor: Zdjęcie autora (pit)
0 14 A A
Andrzej Pruszkowski, radny województwa chce żeby przeznaczyć pieniądze na darmowy internet. (Maciej
Andrzej Pruszkowski, radny województwa chce żeby przeznaczyć pieniądze na darmowy internet. (Maciej

Sieć hotspotów w gminach za 2 mln zł i wsparcie Lublina przy modernizacji dróg wylotowych w kwocie pół miliona. Na wprowadzenie tych inwestycji do budżetu województwa na 2011 liczą radni Prawa i Sprawiedliwości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Szerokopasmowy internet w naszym województwie pojawi się dopiero za kilka lat, dlatego instalując hotspoty damy ludziom szansę na dostęp do sieci o wiele wcześniej – mówi Andrzej Pruszkowski, radny województwa (PiS).

- Można w tym celu wygospodarować dwa miliony z tegorocznej kwoty na budowę urzędu marszałkowskiego, nie stopując tej inwestycji – dodaje.

Milion według Pruszkowskiego miałby być wydany na instalację hotspotów na budynkach należących do samorządu województwa, a drugie tyle na montaż na budynkach gmin i powiatów. Kolejne pół miliona powinno trafić do Lublina i wesprzeć remont dróg wylotowych, min. na Zamość i Warszawę.

Radny Artur Soboń alarmuje także, że wieloletnia prognoza finansowa województwa jest ułożona na granicy możliwości zadłużenia samorządu. – Wydatki przy niektórych inwestycjach będą większe niż władze zakładają – wyjaśnia Soboń.

W piątek radni województwa mają zatwierdzić budżet na 2011 rok.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Reksss / 13 stycznia 2011 r. o 23:47
0
Chłopie weż se koło i jeb..ij się w czoło! Weź głaz i zrób to jeszcze raz!
Kur..wa bez obwodnicy internet faktycznie będzie jedyną szansą zobaczyć normalny świat!


Może się do cholery zjednoczcie na w obronie LUBLINA zamiast sie k... ścigać na durne pomysły...
Avatar
-ja- / 13 stycznia 2011 r. o 22:27
0
[quote name='jon' timestamp='1294949903' post='422360']
może by tak bezrobociem na Lubelszczyźnie się zajęli, albo ludźmi, którzy nie dostają wynagrodzenia za pracę ?
[/quote]

POPIERAM! Dajcie ludziom prace i godne wynagrodzenie, wtedy bez problemu będzie ich stać na normalne życie, w tym założenie internetu przyzwoitej jakości
Avatar
gorący spot / 13 stycznia 2011 r. o 21:46
0
No fajnie.Pruszkowski chce hotspotów.Za jego prezydentury zakładano w Lublinie monitoring.W efekcie kamery były "ślepe",obraz niewidoczny,a głowny kompyter znajdyjący się na komisariacie policji został rozkradziony.
Czy Pruszkowski ma jakiś cel,aby zlecić budowę hotspotów komuś znajomemu (chyba wiadomo komu) i aby znowu rozkradziono sprzęt i osprzęt.
Tak tylko dedukuję
Avatar
Andrzej / 13 stycznia 2011 r. o 21:33
0
To źle?. 99% Rzeszowa i okolic ma darmowy net i co? mają gorzej? Porównaj statystyki! We wszystkim!
Avatar
jon / 13 stycznia 2011 r. o 21:18
0
może by tak bezrobociem na Lubelszczyźnie się zajęli, albo ludźmi, którzy nie dostają wynagrodzenia za pracę ?
Avatar
dan / 13 stycznia 2011 r. o 20:49
0
panie radny pruszkowski, był czas gdy zamiast podróżowania po świecie za kolejnym miastem partnerskim należało brać się do roboty w temacie.
Avatar
KIERDOR / 13 stycznia 2011 r. o 20:00
0
TE PRUSZEK CZEMU NIE BYŁEŚ TAK AKTYWNY W MATERI INTERNET DLA LUBLINIAN JAK BYŁEŚ PREZYDENTEM???LATAŁEŚ WTEDY JAK Z PĘCHERZEM DO ŻYCIŃSKIEGO BY ZAŁATWIAĆ KASIORĘ DLA CZARNEJ MAFII I KONSULTOWAĆ CO ZROBIĆ W MIEŚCIE ABY PRZYPADKIEM ABP NIE ZASZKODZIĆ!!, A CO Z DROGAMI ZA TWEJ PREZYDENTURY??MIERNY WYNIK, A Z INWESTORAMI, POPRAWĄ ESTETYKI MIASTA??!!TEŻ DNO!!ZAMKNIJ WIĘC JAPKĘ I SCHOWAJ SIĘ W SWEJ WILLI Z SZYNSZYLAMI,CHA,CHA!!
Avatar
jaro / 13 stycznia 2011 r. o 19:44
0
TO chciał dać prezydent Wojciechowski Zbigniew w swojej ofercie dla Miasta ,teraz wykrzykuje odmłodzony były Prezydent z ramienia wiadomojakiej partii , chyba zaczeły się kampanie...a zresztą szkoda słów
Avatar
mosquito / 13 stycznia 2011 r. o 19:07
0
Już cfaniak zaczął kampanię wyborczą ?
Avatar
chłop ze wsi / 13 stycznia 2011 r. o 18:28
0
najbardziej boję się tego co chcą mi dać za darmo. Potem w podatkach wezmą drugie tyle a jakośc będzie do d*** i reklamacji nie ma gdzie złożyć
Avatar
Reksss / 13 stycznia 2011 r. o 23:47
0
Chłopie weż se koło i jeb..ij się w czoło! Weź głaz i zrób to jeszcze raz!
Kur..wa bez obwodnicy internet faktycznie będzie jedyną szansą zobaczyć normalny świat!


Może się do cholery zjednoczcie na w obronie LUBLINA zamiast sie k... ścigać na durne pomysły...
Avatar
-ja- / 13 stycznia 2011 r. o 22:27
0
[quote name='jon' timestamp='1294949903' post='422360']
może by tak bezrobociem na Lubelszczyźnie się zajęli, albo ludźmi, którzy nie dostają wynagrodzenia za pracę ?
[/quote]

POPIERAM! Dajcie ludziom prace i godne wynagrodzenie, wtedy bez problemu będzie ich stać na normalne życie, w tym założenie internetu przyzwoitej jakości
Avatar
gorący spot / 13 stycznia 2011 r. o 21:46
0
No fajnie.Pruszkowski chce hotspotów.Za jego prezydentury zakładano w Lublinie monitoring.W efekcie kamery były "ślepe",obraz niewidoczny,a głowny kompyter znajdyjący się na komisariacie policji został rozkradziony.
Czy Pruszkowski ma jakiś cel,aby zlecić budowę hotspotów komuś znajomemu (chyba wiadomo komu) i aby znowu rozkradziono sprzęt i osprzęt.
Tak tylko dedukuję
Avatar
Andrzej / 13 stycznia 2011 r. o 21:33
0
To źle?. 99% Rzeszowa i okolic ma darmowy net i co? mają gorzej? Porównaj statystyki! We wszystkim!
Avatar
jon / 13 stycznia 2011 r. o 21:18
0
może by tak bezrobociem na Lubelszczyźnie się zajęli, albo ludźmi, którzy nie dostają wynagrodzenia za pracę ?
Avatar
dan / 13 stycznia 2011 r. o 20:49
0
panie radny pruszkowski, był czas gdy zamiast podróżowania po świecie za kolejnym miastem partnerskim należało brać się do roboty w temacie.
Avatar
KIERDOR / 13 stycznia 2011 r. o 20:00
0
TE PRUSZEK CZEMU NIE BYŁEŚ TAK AKTYWNY W MATERI INTERNET DLA LUBLINIAN JAK BYŁEŚ PREZYDENTEM???LATAŁEŚ WTEDY JAK Z PĘCHERZEM DO ŻYCIŃSKIEGO BY ZAŁATWIAĆ KASIORĘ DLA CZARNEJ MAFII I KONSULTOWAĆ CO ZROBIĆ W MIEŚCIE ABY PRZYPADKIEM ABP NIE ZASZKODZIĆ!!, A CO Z DROGAMI ZA TWEJ PREZYDENTURY??MIERNY WYNIK, A Z INWESTORAMI, POPRAWĄ ESTETYKI MIASTA??!!TEŻ DNO!!ZAMKNIJ WIĘC JAPKĘ I SCHOWAJ SIĘ W SWEJ WILLI Z SZYNSZYLAMI,CHA,CHA!!
Avatar
jaro / 13 stycznia 2011 r. o 19:44
0
TO chciał dać prezydent Wojciechowski Zbigniew w swojej ofercie dla Miasta ,teraz wykrzykuje odmłodzony były Prezydent z ramienia wiadomojakiej partii , chyba zaczeły się kampanie...a zresztą szkoda słów
Avatar
mosquito / 13 stycznia 2011 r. o 19:07
0
Już cfaniak zaczął kampanię wyborczą ?
Avatar
chłop ze wsi / 13 stycznia 2011 r. o 18:28
0
najbardziej boję się tego co chcą mi dać za darmo. Potem w podatkach wezmą drugie tyle a jakośc będzie do d*** i reklamacji nie ma gdzie złożyć
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przebił bariery na moście, wylądował w rowie

Przebił bariery na moście, wylądował w rowie

Na szczęście płynąca tedy rzeka jest niewielka. Kierowca był pijany.

Koronawirus 23 września. Niemal 1000 zakażeń w Polsce. W Lubelskiem znowu dużo przypadków

Koronawirus 23 września. Niemal 1000 zakażeń w Polsce. W Lubelskiem znowu dużo przypadków

974 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 14 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim jest 145 zakażeń - to drugi wynik w kraju (za woj. mazowieckim)

Złoto dla cierpliwych. Dziś mecz Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław

Złoto dla cierpliwych. Dziś mecz Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław

Stawka się nie zmieniła, trzeba było się tylko uzbroić w cierpliwość. Dzisiaj żużlowcy Motoru Lublin podejmą na własnym stadionie Betard Spartę Wrocław. Będzie to pierwsza konfrontacja w walce o złoto Drużynowych Mistrzostw Polski.

"Dzienniki" wg Witolda Gombrowicza w Teatrze Starym
25 września 2021, 17:00

"Dzienniki" wg Witolda Gombrowicza w Teatrze Starym

W sobotę w Teatrze Starym dwukrotnie będzie można zobaczyć spektakl "Dzienniki" wg Witolda Gombrowicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Pokazy o godz. 17 i 20.

PlusLiga już w Lublinie!
1 października 2021, 20:30

PlusLiga już w Lublinie!

Rośnie zainteresowanie nową halą w Puławach. Otwarcie w październiku

Rośnie zainteresowanie nową halą w Puławach. Otwarcie w październiku

Wygląda na to, że duma miasta – nowa hala widowiskowo-sportowa przy Lubelskiej – nie będzie stała pusta. Choć nadal czeka na otwarcie, jej kalendarz zaczyna się wypełniać. Poza meczami szczypiorniaka, zobaczymy w niej m.in. galę sportów walki oraz koncerty gwiazd.

Szkoła w Lublinie zrezygnowała z jedynek. Efekt zaskakuje

Szkoła w Lublinie zrezygnowała z jedynek. Efekt zaskakuje

Uczniowie jednego z lubelskich liceów nie muszą się bać ocen niedostatecznych. Od początku nowego roku szkolnego nauczyciele nie wystawiają jedynek, a z pierwszych analiz wynika, że młodzież… chętniej się uczy.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin gra o pierwsze zwycięstwo z Treflem Sopot

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin gra o pierwsze zwycięstwo z Treflem Sopot

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zmierzy się w czwartek z Treflem Sopot. Dla „czerwono-czarnych” to mecz, w którym mają szansę odbić się od dna

Biała Podlaska: Ministerstwo analizuje dokumenty przebudowy stadionu

Biała Podlaska: Ministerstwo analizuje dokumenty przebudowy stadionu

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu już po raz kolejny weryfikuje dokumenty z Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Chodzi o przyznaną w 2017 roku dotację w wysokości 10 mln zł na przebudowę stadionu.

Lublin. Można pomóc. Zbiórka żywności dla potrzebujących

Lublin. Można pomóc. Zbiórka żywności dla potrzebujących

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, w partnerstwie z LSS Społem organizuje w piątek i sobotę zbiórkę żywności, która trafi do podopiecznych stowarzyszenia.

Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego
25 września 2021, 9:00

Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego

W sobotę w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaczyna przygodę z EuroCup

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaczyna przygodę z EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin staną dzisiaj (godz. 18) przed wielką szansą. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka powalczą w pierwszym spotkaniu kwalifikacyjnym do EuroCup z drużyną Sparta&k M.R. Vidnoje z Moskwy

Lepiej nie lekceważyć długotrwałych objawów. Dzisiaj można się bezpłatnie zbadać pod kątem nowotworów

Lepiej nie lekceważyć długotrwałych objawów. Dzisiaj można się bezpłatnie zbadać pod kątem nowotworów

Za darmo i bez skierowania można dziś zrobić przy ul. Jaczewskiego badania pozwalające wykryć nowotwór głowy lub szyi. Do wykonania badań powinny skłaniać takie objawy, jak długo utrzymująca się chrypka i ból gardła, czy przewlekły katar.

„W miesiąc schudłam 20 kg”. Prawdziwa historia pierwowzoru głównej bohaterki serialu
wideo
film

„W miesiąc schudłam 20 kg”. Prawdziwa historia pierwowzoru głównej bohaterki serialu

- Robiłam aplikację sędziowską. Byłam w sądzie po jednej stronie, a za parę lat znalazłam się po drugiej, do odbycia kary – wspomina Beata Krygier, która jest pierwowzorem głównej bohaterki serialu Player.pl „Skazana”.

Wszyscy święci rzeźbiarza ludowego z Roztocza. Wernisaż niezwykłych prac
24 września 2021, 16:00

Wszyscy święci rzeźbiarza ludowego z Roztocza. Wernisaż niezwykłych prac

Roztoczański Park Narodowy zaprasza na wernisaż...rzeźby. Będzie można zobaczyć prace Jana Chodara, mało znanego artysty, uznawanego za jednego z najoryginalniejszych polskich rzeźbiarzy ludowych przełomu XX i XXI wieku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!