Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2012 r.
16:52
Edytuj ten wpis

Radny chce powołania herolda: Ma pilnować barw i koziołka

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A
Zdaniem radnego Piotra Kutego, autobusy są źle pomalowane w miejskie barwy (Wojciech Nieśpiałowski)
Zdaniem radnego Piotra Kutego, autobusy są źle pomalowane w miejskie barwy (Wojciech Nieśpiałowski)

O powołanie specjalnego urzędnika, który pilnowałby poprawności wykorzystania miejskich symboli wystąpił do prezydenta Lublina radny PiS, Piotr Kuty. Złożył nawet oficjalne pismo w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zdaniem Kutego należy te sprawy uporządkować. Wypomina m.in., że autobusy są źle pomalowane w miejskie barwy. Chodzi mu o kolejność barw: góra pojazdu jest czerwona, środek biały, a dół zielony. Tymczasem oficjalna kolejność kolorów jest inna: biel, zieleń i czerwień.

Takie, a nie inne kolory wybrali w plebiscycie sami mieszkańcy. O tym, jak barwy mają być ułożone zdecydował plastyk.

– To nie jest wierne odwzorowanie miejskiej flagi – zastrzega Jakub Kozak z Zarządu Transportu Miejskiego. I tak już pozostanie. – Przyjechała właśnie kolejna dostawa nowych autobusów, w drodze są następne, nie będziemy już robić zamieszania.

Zdaniem kutego miejski herb jest za słabo wykorzystywany. – Herb miasta i jego barwy na stałe powinny być obecne na gmachach administracji lokalnej i w urzędowych gabinetach; na budynkach szkół i w salach lekcyjnych, na pojazdach komunikacji miejskiej i na tablicach z nazwami ulic – wylicza Piotr Kuty w piśmie do prezydenta.

I do długiej listy dodaje jeszcze urzędowe druki i miejskie publikacje. – Dla popularyzacji naszych symboli i tradycji, nie tylko w Lublinie, ale i poza jego granicami można by organizować specjalne pogadanki i konkursy.

Lublina powinien być obecny w urzędowych gabinetach, na budynkach szkół i w klasach lekcyjnych, na autobusach, tablicach z nazwami ulic, urzędowych drukach i wszelkich miejskich publikacjach.

– Zgadzamy się, że zasady używania herbu należy uporządkować – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina. – Zwróciliśmy się już do Tadeusza Sobieszka, byłego sekretarza miasta i członka Komisji Heraldycznej o sporządzenie propozycji zasad, w jakich okolicznościach powinien być wykorzystywany koziołek, a w jakich logo miasta. Powinny być też ustalone zasady stosowania insygniów prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta.

Kuty idzie o krok dalej i proponuje powołanie "herolda miasta Lublin”. Byłby to urzędnik pilnujący tego, jak wykorzystywane są symbole Lublina. Miałby też sprawować funkcję mistrza ceremonii podczas różnych uroczystości.

– Nie należy zaczynać od powoływania specjalnego urzędnika, co raczej od opracowania pewnych zasad. Wtedy się okaże, czy taka funkcja jest potrzebna – mówi Mieczkowska-Czerniak.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 stycznia 2012 r. o 16:40
0
co na to wyborcy pana radnego ZAkutego? Czy takich pomyłów oczekują od radnego ZAkutego?.
Avatar
Jaś Bober / 21 stycznia 2012 r. o 12:55
0
Panie Radny Kuty ,zamiast dbać o fryzurę koziołka lepiej dopilnuj aby zniknął ten komunikacyjny syf
jaki masz na LSM pod prokuraturą i ZUS-em od strony Wallenroda. Tam intelektualna śmietanka Lublina robi gorszy chlew na ulicy niż babki handlujące grochem i jajkami na chodniku przy ul. Ruskiej.
Ja wiem,że funkcjonariusze Wieprzowskiego mają większą śmiałość aby obłupić starego dziadka w Skodzie niż mecenasa czy doktora w wanie marki Volvo czy Mercedes stojącego dosłownie na środku drogi , na zakręcie i dość często z otwartymi drzwiami oraz telefonem przy uchu...........chociaż parę metrów dalej stoi pusty parking (ale płatny).
Panie Radny Kuty ,zamiast dbać o fryzurę koziołka lepiej dopilnuj aby zniknął ten komunikacyjny syf
jaki masz na LSM pod prokuraturą i ZUS-em od strony Wallenroda. Tam intelektualna śmietanka Lublina robi gorszy chlew na ulicy niż babki handlujące grochem i jajkami na chodniku przy ul. Ruskiej.
Ja wiem,że funkcjonariusze Wieprzowskiego mają większą śmiałość aby obłupić starego dziadka w Skodzie niż mecenasa czy doktora w wanie marki Volvo czy Mercedes stojącego dosłownie na środku drogi , na zakręcie i dość często z otwartymi dr... rozwiń
Avatar
Kolka / 21 stycznia 2012 r. o 12:32
0
Panie i Panowie bezRadni Miasta Lublina,pierdoły do załatwienia zostawcie Grzybowi i Popiołkównej a wy zamijcie czymś konkretnym ot chociażby Producentami znakomitego obuwia
którzy to zostali pognani z zakładu niczym stary wysłużony pies z budy.Dzisiaj i za takim psem ktoś się ujmie a tu ponad dwie setki ludzi dostaje wilczy bilet który im się wrzuca przez posłańca do wigilijnego barszczu a wy w najlepsze grzejecie tyłki w urzędniczych fotelikach i wymyślacie zastępcze bzdety.
Żeby się bawić,to najpierw izbę trzeba pozamiatać a wy w chlewiku chcecie przednie kwiaty eksponować ? Wsczoraj szedłem chodnikiem miejskim wzdłuż ul. Koncertowej zapadając się po d*pę w śniegu , jakaś matka z wózkiem dziecięcym, jakiś zniedołężniały dziadek z pobliskiego Lidla o lasce- a temu , w moim odczuciu ignorantowi marzy się pastuch do koziołka. A to sobie go najmij i zapłać z własnej kieszeni może będziesz miał satysfakcję a nie obciążać budżet miasta min. 18 tysiącami w roku.
Byście się zajęli problemem tych ludzi targujacych do tej pory na chodnikach w centrum jak i innych dzielnicach miasta . Może im przedstawić jakąś alternatywę do zarobkowania i czerpać z tego zyski a nie tylko skupić się na dofinansowywaniu "legionów Wieprzowskiego".
Dlaczego np. nie zagospodarować placu po Bierucie i nie postawić tam estetycznej wiaty
, (nawet wielopozimowej na wzór parkingów) ze stołami do targowania, z opomiarowanym dostępem do wody i prądu ,ogólniedostępnymi toaletami,.....Ale nie- najprościej zarobić
na przenośnym -niezgodnie z prawem ustawianym radarku i na mandatach od babci która przyjechała do miasta sprzedać kopę jaj od swoich paru kur.
Ona je musi gdzieś sprzedać bo inaczej nie będzie miała za co zapłacić za prąd albo za
dziesięciokrotnie droższe paski do pomiaru stężenia cukru we krwi.
Przerażająca bezmyślność, ignorancja u tych od których nasz los bywa zależnym.
Powracając do "koziłka" ...to w sumie nie takie głupie zwierzę i dobrowolnie nie pójdzie
aby sobie podogonie i brodę na fioletowo przemalować -więc o jego barwy możemy być spokojni
bardziej niż niektórzy radni o swoje żony i córki
Panie i Panowie bezRadni Miasta Lublina,pierdoły do załatwienia zostawcie Grzybowi i Popiołkównej a wy zamijcie czymś konkretnym ot chociażby Producentami znakomitego obuwia
którzy to zostali pognani z zakładu niczym stary wysłużony pies z budy.Dzisiaj i za takim psem ktoś się ujmie a tu ponad dwie setki ludzi dostaje wilczy bilet który im się wrzuca przez posłańca do wigilijnego barszczu a wy w najlepsze grzejecie tyłki w urzędniczych fotelikach i wymyślacie zastępcze bzdety.
Żeby się bawić,to najpierw izbę trzeba pozamiatać a w... rozwiń
Avatar
Paweł / 21 stycznia 2012 r. o 00:12
0
Co to za szukanie dziury w całym?? Przecież autobusy są pomalowene w barwy miasta!! Nie widze sensu jeszcze dawać na aotbusy koziołka... Każdy wie jak wygląda herb miasta! Po co na siłe propagowac koziołka? Czy dzięki nie ma będa tysiące miejsc pracy? lepsze drogi? NIE! więc nie zajmujcei się pierdołami!!
Avatar
mkm / 20 stycznia 2012 r. o 22:09
0
http://img37.picoodle.com/img/img37/3/1/19/f_miejskisolam_58e7303.jpg

^^^
To jest rewelacyjna propozycja malowania miejskiego
A koziołka też popieram, ale zachowanie polityka jest dziwne
jak to pis...
Avatar
Robert / 20 stycznia 2012 r. o 22:05
0
To radny coś tam, coś tam, bardzo bogaty, jeżeli stać go na opłacanie urzędnika pilnującego koziołka.
Avatar
Lutek19 / 20 stycznia 2012 r. o 21:55
0
No to jednak Palikot zostawił w lublinie swojego następcę.
Avatar
Felicjan / 20 stycznia 2012 r. o 21:02
0
A może byśmy tak coś z psimi kupami zrobili na dobry początek, z czystością i podrzucaniem smieci do śmietników w bloku na koszt ludzi opłacających ich wywóz, przez "cfanych" lubelaków z bogatych dzielnic domków jednorodzinnych, którzy do mojego śmietnika podwożą wszelki badziew luksusowymi limuzynami. Często się dziwię, czyżby takiego nie było stać na kilkanaście złotych co miesiąc na wywóz swoich brudów?
Avatar
podinspektor / 20 stycznia 2012 r. o 19:55
0
[quote name='HEROLD' timestamp='1327084365' post='586238']
Głosowałem na KUTEGO. I będe zawsze na nego głosował. TYLKO no ciężko pracuje w RADZIE MIASTA. Remontuje na LSM wszystkie ulice i place. Zamiast odpoczywać myśli o LUBLINIE. KUTY najlepszy Radny, po nim długo długo nikt. Robi więcej niz pozostałych 30 Radnych. Powinien dostawać większa Dietę Radnego. Jesteś dobry, czekamy na następną inicjatywę, oby wystarczyło Tobie sił, ty nasz bohaterze z LSMu. Jesteśmy z Ciebie dumni. Walcz tak do końca, a będziesz Radnym po 2014 roku. Mój głos i mojej Rodziny masz,.
[/quote]

POPIERAM POMYSŁ RADNEGO, BĘDĘ NA NIEGO GŁOSOWAĆ wraz Z CAŁĄ RODZINĄ...pod warunkiem, że opłaci dodakowego urzędnika z własnych pieniędzy:)
[quote name='HEROLD' timestamp='1327084365' post='586238']
Głosowałem na KUTEGO. I będe zawsze na nego głosował. TYLKO no ciężko pracuje w RADZIE MIASTA. Remontuje na LSM wszystkie ulice i place. Zamiast odpoczywać myśli o LUBLINIE. KUTY najlepszy Radny, po nim długo długo nikt. Robi więcej niz pozostałych 30 Radnych. Powinien dostawać większa Dietę Radnego. Jesteś dobry, czekamy na następną inicjatywę, oby wystarczyło Tobie sił, ty nasz bohaterze z LSMu. Jesteśmy z Ciebie dumni. Walcz tak do końca, a będziesz R... rozwiń
Avatar
HEROLD / 20 stycznia 2012 r. o 19:32
0
Głosowałem na KUTEGO. I będe zawsze na nego głosował. TYLKO no ciężko pracuje w RADZIE MIASTA. Remontuje na LSM wszystkie ulice i place. Zamiast odpoczywać myśli o LUBLINIE. KUTY najlepszy Radny, po nim długo długo nikt. Robi więcej niz pozostałych 30 Radnych. Powinien dostawać większa Dietę Radnego. Jesteś dobry, czekamy na następną inicjatywę, oby wystarczyło Tobie sił, ty nasz bohaterze z LSMu. Jesteśmy z Ciebie dumni. Walcz tak do końca, a będziesz Radnym po 2014 roku. Mój głos i mojej Rodziny masz,.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2012 r. o 16:40
0
co na to wyborcy pana radnego ZAkutego? Czy takich pomyłów oczekują od radnego ZAkutego?.
Avatar
Jaś Bober / 21 stycznia 2012 r. o 12:55
0
Panie Radny Kuty ,zamiast dbać o fryzurę koziołka lepiej dopilnuj aby zniknął ten komunikacyjny syf
jaki masz na LSM pod prokuraturą i ZUS-em od strony Wallenroda. Tam intelektualna śmietanka Lublina robi gorszy chlew na ulicy niż babki handlujące grochem i jajkami na chodniku przy ul. Ruskiej.
Ja wiem,że funkcjonariusze Wieprzowskiego mają większą śmiałość aby obłupić starego dziadka w Skodzie niż mecenasa czy doktora w wanie marki Volvo czy Mercedes stojącego dosłownie na środku drogi , na zakręcie i dość często z otwartymi drzwiami oraz telefonem przy uchu...........chociaż parę metrów dalej stoi pusty parking (ale płatny).
Panie Radny Kuty ,zamiast dbać o fryzurę koziołka lepiej dopilnuj aby zniknął ten komunikacyjny syf
jaki masz na LSM pod prokuraturą i ZUS-em od strony Wallenroda. Tam intelektualna śmietanka Lublina robi gorszy chlew na ulicy niż babki handlujące grochem i jajkami na chodniku przy ul. Ruskiej.
Ja wiem,że funkcjonariusze Wieprzowskiego mają większą śmiałość aby obłupić starego dziadka w Skodzie niż mecenasa czy doktora w wanie marki Volvo czy Mercedes stojącego dosłownie na środku drogi , na zakręcie i dość często z otwartymi dr... rozwiń
Avatar
Kolka / 21 stycznia 2012 r. o 12:32
0
Panie i Panowie bezRadni Miasta Lublina,pierdoły do załatwienia zostawcie Grzybowi i Popiołkównej a wy zamijcie czymś konkretnym ot chociażby Producentami znakomitego obuwia
którzy to zostali pognani z zakładu niczym stary wysłużony pies z budy.Dzisiaj i za takim psem ktoś się ujmie a tu ponad dwie setki ludzi dostaje wilczy bilet który im się wrzuca przez posłańca do wigilijnego barszczu a wy w najlepsze grzejecie tyłki w urzędniczych fotelikach i wymyślacie zastępcze bzdety.
Żeby się bawić,to najpierw izbę trzeba pozamiatać a wy w chlewiku chcecie przednie kwiaty eksponować ? Wsczoraj szedłem chodnikiem miejskim wzdłuż ul. Koncertowej zapadając się po d*pę w śniegu , jakaś matka z wózkiem dziecięcym, jakiś zniedołężniały dziadek z pobliskiego Lidla o lasce- a temu , w moim odczuciu ignorantowi marzy się pastuch do koziołka. A to sobie go najmij i zapłać z własnej kieszeni może będziesz miał satysfakcję a nie obciążać budżet miasta min. 18 tysiącami w roku.
Byście się zajęli problemem tych ludzi targujacych do tej pory na chodnikach w centrum jak i innych dzielnicach miasta . Może im przedstawić jakąś alternatywę do zarobkowania i czerpać z tego zyski a nie tylko skupić się na dofinansowywaniu "legionów Wieprzowskiego".
Dlaczego np. nie zagospodarować placu po Bierucie i nie postawić tam estetycznej wiaty
, (nawet wielopozimowej na wzór parkingów) ze stołami do targowania, z opomiarowanym dostępem do wody i prądu ,ogólniedostępnymi toaletami,.....Ale nie- najprościej zarobić
na przenośnym -niezgodnie z prawem ustawianym radarku i na mandatach od babci która przyjechała do miasta sprzedać kopę jaj od swoich paru kur.
Ona je musi gdzieś sprzedać bo inaczej nie będzie miała za co zapłacić za prąd albo za
dziesięciokrotnie droższe paski do pomiaru stężenia cukru we krwi.
Przerażająca bezmyślność, ignorancja u tych od których nasz los bywa zależnym.
Powracając do "koziłka" ...to w sumie nie takie głupie zwierzę i dobrowolnie nie pójdzie
aby sobie podogonie i brodę na fioletowo przemalować -więc o jego barwy możemy być spokojni
bardziej niż niektórzy radni o swoje żony i córki
Panie i Panowie bezRadni Miasta Lublina,pierdoły do załatwienia zostawcie Grzybowi i Popiołkównej a wy zamijcie czymś konkretnym ot chociażby Producentami znakomitego obuwia
którzy to zostali pognani z zakładu niczym stary wysłużony pies z budy.Dzisiaj i za takim psem ktoś się ujmie a tu ponad dwie setki ludzi dostaje wilczy bilet który im się wrzuca przez posłańca do wigilijnego barszczu a wy w najlepsze grzejecie tyłki w urzędniczych fotelikach i wymyślacie zastępcze bzdety.
Żeby się bawić,to najpierw izbę trzeba pozamiatać a w... rozwiń
Avatar
Paweł / 21 stycznia 2012 r. o 00:12
0
Co to za szukanie dziury w całym?? Przecież autobusy są pomalowene w barwy miasta!! Nie widze sensu jeszcze dawać na aotbusy koziołka... Każdy wie jak wygląda herb miasta! Po co na siłe propagowac koziołka? Czy dzięki nie ma będa tysiące miejsc pracy? lepsze drogi? NIE! więc nie zajmujcei się pierdołami!!
Avatar
mkm / 20 stycznia 2012 r. o 22:09
0
http://img37.picoodle.com/img/img37/3/1/19/f_miejskisolam_58e7303.jpg

^^^
To jest rewelacyjna propozycja malowania miejskiego
A koziołka też popieram, ale zachowanie polityka jest dziwne
jak to pis...
Avatar
Robert / 20 stycznia 2012 r. o 22:05
0
To radny coś tam, coś tam, bardzo bogaty, jeżeli stać go na opłacanie urzędnika pilnującego koziołka.
Avatar
Lutek19 / 20 stycznia 2012 r. o 21:55
0
No to jednak Palikot zostawił w lublinie swojego następcę.
Avatar
Felicjan / 20 stycznia 2012 r. o 21:02
0
A może byśmy tak coś z psimi kupami zrobili na dobry początek, z czystością i podrzucaniem smieci do śmietników w bloku na koszt ludzi opłacających ich wywóz, przez "cfanych" lubelaków z bogatych dzielnic domków jednorodzinnych, którzy do mojego śmietnika podwożą wszelki badziew luksusowymi limuzynami. Często się dziwię, czyżby takiego nie było stać na kilkanaście złotych co miesiąc na wywóz swoich brudów?
Avatar
podinspektor / 20 stycznia 2012 r. o 19:55
0
[quote name='HEROLD' timestamp='1327084365' post='586238']
Głosowałem na KUTEGO. I będe zawsze na nego głosował. TYLKO no ciężko pracuje w RADZIE MIASTA. Remontuje na LSM wszystkie ulice i place. Zamiast odpoczywać myśli o LUBLINIE. KUTY najlepszy Radny, po nim długo długo nikt. Robi więcej niz pozostałych 30 Radnych. Powinien dostawać większa Dietę Radnego. Jesteś dobry, czekamy na następną inicjatywę, oby wystarczyło Tobie sił, ty nasz bohaterze z LSMu. Jesteśmy z Ciebie dumni. Walcz tak do końca, a będziesz Radnym po 2014 roku. Mój głos i mojej Rodziny masz,.
[/quote]

POPIERAM POMYSŁ RADNEGO, BĘDĘ NA NIEGO GŁOSOWAĆ wraz Z CAŁĄ RODZINĄ...pod warunkiem, że opłaci dodakowego urzędnika z własnych pieniędzy:)
[quote name='HEROLD' timestamp='1327084365' post='586238']
Głosowałem na KUTEGO. I będe zawsze na nego głosował. TYLKO no ciężko pracuje w RADZIE MIASTA. Remontuje na LSM wszystkie ulice i place. Zamiast odpoczywać myśli o LUBLINIE. KUTY najlepszy Radny, po nim długo długo nikt. Robi więcej niz pozostałych 30 Radnych. Powinien dostawać większa Dietę Radnego. Jesteś dobry, czekamy na następną inicjatywę, oby wystarczyło Tobie sił, ty nasz bohaterze z LSMu. Jesteśmy z Ciebie dumni. Walcz tak do końca, a będziesz R... rozwiń
Avatar
HEROLD / 20 stycznia 2012 r. o 19:32
0
Głosowałem na KUTEGO. I będe zawsze na nego głosował. TYLKO no ciężko pracuje w RADZIE MIASTA. Remontuje na LSM wszystkie ulice i place. Zamiast odpoczywać myśli o LUBLINIE. KUTY najlepszy Radny, po nim długo długo nikt. Robi więcej niz pozostałych 30 Radnych. Powinien dostawać większa Dietę Radnego. Jesteś dobry, czekamy na następną inicjatywę, oby wystarczyło Tobie sił, ty nasz bohaterze z LSMu. Jesteśmy z Ciebie dumni. Walcz tak do końca, a będziesz Radnym po 2014 roku. Mój głos i mojej Rodziny masz,.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biorą się za łącznik ze Świdnika do Lublina, ale to za mało

Biorą się za łącznik ze Świdnika do Lublina, ale to za mało

Zawarta została umowa z firmą, która przebuduje niemal kilometrowy odcinek ul. Dworcowej w Świdniku. Prace mają trwać nie dłużej niż cztery miesiące i będą się wiązać z wycięciem 40 drzew. Na remont wciąż czeka sfatygowany odcinek wzdłuż lasu.

Wyniki I rundy Pucharu Polski w Białej Podlaskiej i Chełmie

Wyniki I rundy Pucharu Polski w Białej Podlaskiej i Chełmie

W weekend rozegrane zostały mecze pierwszej rundy Pucharu Polski w LZPN Oddział Biała Podlaska i Chełm

Dni Chełma z finiszem etapu Tour de Pologne

Dni Chełma z finiszem etapu Tour de Pologne

Chełmianie już wiedzą, że gwiazdami tegorocznych Dni Chełma 7 – 9 sierpnia będą Krzysztof Cugowski, Margret i Bajm. Dla wielu ważniejszy będzie jednak w tym czasie wyznaczony w ich mieście pierwszy etap 78. Tour de Pologne.

Lubelskie. W tych szkołach średnich są jeszcze wolne miejsca

Lubelskie. W tych szkołach średnich są jeszcze wolne miejsca

W poniedziałek szkoły średnie opublikowały listy przyjętych do klas pierwszych. Ruszyło też postępowanie uzupełniające.

Zamość. Po podpaleniu więcej policji przy punktach szczepień
galeria

Zamość. Po podpaleniu więcej policji przy punktach szczepień

W Zamościu wszystkie punkty szczepień - stacjonarne i mobilne - zostały objęte wzmocnionym nadzorem policji - poinformował Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski. Powołano też zastępczy punkt w miejsce tych, które zostały podpalone.

Uważajcie na niego. Policja w Puławach poszukuje tego mężczyzny

Uważajcie na niego. Policja w Puławach poszukuje tego mężczyzny

Puławska policja przygotowała portret pamięciowy mężczyzny, który 19 lipca, podając się za pracownika gazowni, wyłudził od jednej z mieszkanek Puław pieniądze. Przekonał swoją ofiarę do montażu nowego "czujnika gazu".

Az-Bud Komarówka Podlaska, czyli mistrzowie wyjazdów

Az-Bud Komarówka Podlaska, czyli mistrzowie wyjazdów

Az-Bud Komarówka Podlaska wygrał rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i w nowym sezonie wystąpi w roli beniaminka ligi okręgowej. Sportowy sukces to najwyższe osiągnięcie klubu założonego w 2017 roku.

Lublin. Uczniowie może się doczekają przebudowy boiska

Lublin. Uczniowie może się doczekają przebudowy boiska

Najwcześniej późną jesienią może się zakończyć przebudowa szkolnego boiska podstawówki przy ul. Lotniczej, o ile uda się ją rozpocząć. Urząd Miasta od nowa szuka wykonawców prac, które powinny się zakończyć w roku 2019.

Niedzielski daje 10 tys. zł za wskazanie podpalacza z Zamościa. „Akt terroru”
zdjęcia, wideo
galeria
film

Niedzielski daje 10 tys. zł za wskazanie podpalacza z Zamościa. „Akt terroru”

– Doszło do aktu terroru, nie ma na to innego określenia – to reakcja ministra zdrowia na podpalenie mobilnego punktu szczepień oraz siedziby sanepidu w Zamościu. Za pomoc w zatrzymaniu sprawcy wyznaczył 10 tysięcy złotych nagrody.

Podpalenie w Zamościu. Policja poszukuje sprawcy, którego uchwycił monitoring [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Podpalenie w Zamościu. Policja poszukuje sprawcy, którego uchwycił monitoring [wideo, zdjęcia]

Nieznany mężczyzna przyjechał na rowerze na Rynek Solny w Zamościu i podpalił znajdujący się tam kontener mobilnego punktu szczepień. Policjanci opublikowali nagranie z monitoringu, na którym widać całe zajście. Mundurowi proszą o pomoc w zidentyfikowaniu i odszukaniu podpalacza.

Traktorem przez ogrodzenie prosto w dom
zdjęcia
galeria

Traktorem przez ogrodzenie prosto w dom

29-letni kierowca stracił panowanie nad ciągnikiem i uderzył w ścianę drewnianego domu.

"Pan Tadeusz" i "Skłodowska" w Kinie w Bramie
6 sierpnia 2021, 21:00

"Pan Tadeusz" i "Skłodowska" w Kinie w Bramie

Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne plenerowe seanse. 6 sierpnia o godz. 21 będzie można zobaczyć klasyczną odsłonę "Pana Tadeusza", a 7 sierpnia o tej samej porze dramat biograficzny - "Skłodowska".

Hutnik Dubeczno zamiast Pławanic w chełmskiej klasie okręgowej

Hutnik Dubeczno zamiast Pławanic w chełmskiej klasie okręgowej

Hutnik Dubeczno wraca do ligi okręgowej po 15 latach. Zespół zastąpił Pławanice Kamień, które po kłopotach z licencją wycofały się z rozgrywek.

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Tomaszów Lubelski i gra w „kotka i myszkę” z policją

Najpierw zgłosił, że jest poszukiwany, a kiedy patrol przyjechał na miejsce, zaczął uciekać.

Lubelscy wspinacze wystartowali na Słowacji w Pucharze Europy Juniorów

Lubelscy wspinacze wystartowali na Słowacji w Pucharze Europy Juniorów

Dwoje lubelskich zawodników – Maria Szwed oraz Jan Tkaczyk – wzięło udział w zakończonym w sobotę Pucharze Europy Juniorów w Żylinie na Słowacji. Oboje znaleźli się poza podium

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!