Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 stycznia 2009 r.
14:57
Edytuj ten wpis

Radny każe liczyć jogurty

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 32 A A

Wykazu szkół, w których można kupić jogurt żąda od prezydenta Lublina radny PiS. I chce, żeby tym sprzedawcom, którzy nie dadzą się przekonać, że handel nabiałem to świetny interes, nie przedłużać najmu sklepików.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oficjalne pismo w tej sprawie złożył miejski radny Krzysztof Podkański: - Chcę się dowiedzieć, czy rzeczywiście jest tak, że w szkołach są sprzedawane zdrowe produkty takie jak jogurty i inne wyroby mleczne, czy jest tak jak widziałem niedawno w jednej ze szkół, że lizaki sięgały prawie pod sufit - mówi radny PiS. - Mnie interesuje wykaz, które szkoły sprzedają takie jogurty, a które nie sprzedają tego typu produktów - dodaje.

Ratusz ma obowiązek przygotować wykaz, o który radny prosi. - Na odpowiedź mamy czas do 27 stycznia - informuje Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w lubelskim Urzędzie Miasta. Nikt tam jednak nie wie nawet, w ilu szkołach są sklepiki. Bo takich statystyk nikt dotąd nie prowadził. W grę może wchodzić ponad 80 placówek, które będzie trzeba wziąć pod lupę i sprawdzić, czy są w nich dostępne jogurty.

- Do dyrektorów szkół drogą mailową wyślemy prośbę o przekazanie nam informacji, a potem sporządzimy zestawienie - mówi Dumkiewicz-Sprawka.

Po co radnemu taki raport? - Prezydent powinien przeanalizować ten wykaz i polecić dyrektorom szkół, żeby porozmawiali z właścicielami sklepików i nakłonili ich do sprzedaży jogurtów - stwierdza Podkański.

•Ale dla takich produktów trzeba kupić lodówkę. A jeśli się to sklepikarzom nie opłaci?

- Jeśli w jednych szkołach ma się opłacić, to dlaczego w innych nie? Poza tym nie przesadzajmy z tymi kosztami. Sam w domu mam lodówkę. Nie można zarabiać kosztem zdrowia uczniów. A jeśli jakiś słodki kramik tego nie zrozumie, to nie chcę mówić, że dyrektor go ze szkoły wyprowadzi, ale nie powinien z nim podpisywać następnej umowy.

Podkański, w swym piśmie do prezydenta wyraża też zaniepokojenie tym, że część uczniów wyrzuca w szkole kanapki przygotowane im przez rodziców.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bratan / 11 marca 2009 o 14:59
0
Porąbany gość z niego, mam nadzieję że tatuś nie zostanie wybrany europosłem to urwie mu się układzik i trzeba bedzie wrócić na stare śmieci do Guzówki, a nie podawać się za Lublinianina. Chyba widzisz podkański, że nikt cię tu nie lubi
Avatar
ST / 22 stycznia 2009 o 21:53
0
Cały K Podkanski zyje wewłasnym swecie ........ takiemu to dobrze a człowiek to musi na n.... charowac ; no cóz kazdy swoj wozek ciągnie a ze jego jest na trzech kółkach i taki zakrecony
Avatar
Krzysztof Podkański / 18 stycznia 2009 o 10:58
0
Jestem pod wrażeniem, że wygłoszono tyle opinii, lecz bez pełnej wiedzy co faktycznie złożyłem do Prezydenta Miasta Lublina, szkoda panie Dominiku że pominął Pan programy zdrowotne prowadzone w szkołach: cytat poniżej: "Zwracam się do Pana Prezydenta o udzielenie konkretnej odpowiedzi odnośnie prowadzonych działań we wszystkich szkołach podstawowych związanych z uświadamianiem i propagowaniem szeroko rozumianego zdrowego trybu życia wśród dzieci szkół podstawowych (konkretne szkoły z podaniem liczby godzin, krótkim opisem programów, jakie były realizowane w roku szkolnym 2007/2008 a jakie będą realizowane w roku szkolnym 2008/2009)."

Natomiasta Pan sprowadził rozmowę ze mną do lodówki i liczenia jogurtów - ale tak to bywa że są dziennikarze jajcarze którzy nabijają się ze wszystkich z tych co piszą i z tych co czytają wygłaszających lekko opinnie o innych,

gratuluję kunsztu dziennikarstwa robiąc ze sprawy poważnej jaja - chodzi o tytuł który jest idiotyczny


Pozdrawiam wszytskich, którzy wzięli udział w dyskukscji nie zawsze merytorycznej
Poniżej treść całej interpelaqcji złozonej do Prezydenta

Lublin, 29-12-2008 r.


Pan Adam Wasilewski
Prezydent Miasta Lublin

za pośrednictwem

Pana Piotra Drehera
Przewodniczącego
Rady Miasta Lublin

I N T E R P E L A C J A
W sprawie uświadomienia pod kątem zdrowego odżywiania i poszanowania chleba dzieci szkół podstawowych na terenie miasta Lublina – nie dla „słodkich straganów”


Szanowny Panie Prezydencie,

jedną z najważniejszych spraw, podstawowych jest niewątpliwie zdrowie naszych dzieci o którym dużo się pisze, dużo się mówi, lecz tylko w niektórych szkołach okresowo realizuje się tzw. „programy zdrowotne”. Z informacji, jakie posiadam z powodu braków środków finansowych tylko część szkół może pozwolić sobie na tego typu programy, działania, które są realizowane w różnych formach w poszczególnych szkołach.
Stoję na stanowisku, iż należy obligatoryjnie wprowadzić w ramach np. godziny wychowawczej we wszystkich szkołach podstawowych na poziomie klas II następującą tematykę związanych ze zdrowym trybem życia, czyli: wartość odżywcza produktów żywnościowych, spożywanie surowych owoców i warzyw, znaczenie spożywania produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, właściwości odżywcze i lecznicze miodów, przechowywanie i przetwarzanie produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, zabezpieczenie pokarmów przed zanieczyszczeniem i zepsuciem.

Ponadto w związku z rozwojem techniki oraz wytworu ludzkiego, jakim jest świat informatyki i związany z tym tematem rozwój narzędzia, jakim jest dzisiaj komputer uważam za stosowne skoncentrowanie się w szkołach nie tylko na umiejętności poruszania się w internecie oraz poznawania komputera w kontekście komunikowania się z otoczeniem, ale przede wszystkim zwiększenie większej uwagi na zasady właściwego korzystania z komputera. Mam tu na myśli przyjęcie prawidłowej postawy stojącej oraz siedzącej np. podczas odrabiania lekcji, czy też oglądania TV, czy też podczas szaleństwa magii gier komputerowych (dzieci muszą być świadome, że przyjdzie dzień, kiedy na stare lata będzie trzeba za to zapłacić wydając ciężko zarobione pieniądze bądź też znosić trudy życia objawiające się doskwieranymi schorzeniami np. bóle kręgosłupa).

Zwracam się do Pana Prezydenta o udzielenie konkretnej odpowiedzi odnośnie prowadzonych działań we wszystkich szkołach podstawowych związanych z uświadamianiem i propagowaniem szeroko rozumianego zdrowego trybu życia wśród dzieci szkół podstawowych (konkretne szkoły z podaniem liczby godzin, krótkim opisem programów, jakie były realizowane w roku szkolnym 2007/2008 a jakie będą realizowane w roku szkolnym 2008/2009).
Ponadto uprzejmie proszę o udzielenie odpowiedzi czy we wszystkich szkołach sprzedawane są jogurty, kanapki itp. Jednocześnie proszę Pana Prezydenta o udzielenie odpowiedzi czy w szkołach nie powinno dojść do ograniczenia sprzedawania słodyczy, gdyż wiele sklepików szkolnych wygląda jak „słodki stragan”.
Jednocześnie zgłaszam swoje zaniepokojenie o płynących z prasy informacji o tym, iż dzieci zjadają batony, chipsy wyrzucając jednocześnie do kosza całe kanapki przygotowane przez rodziców, którzy widząc niezjedzoną kanapkę w szkole ganią dzieci za tego typu postawy. W tym momencie brak świadomości zdrowego odżywiania powoduje nie tylko obniżenie sprawności fizycznej dzieci, ale przede wszystkim brak poszanowania chleba, o którym już wielokrotnie do Pana Prezydenta pisałem, a który również nie został dotychczas rozwiązany – bo nie jest to tylko rola rodziców, Kościoła, ale również gospodarza miasta jakim powinien być w szczególności Prezydent dbający o ich bezpieczeństwo którego jeszcze nie są w pełni świadome we wczesnym stadium swojego życia.
Jestem pod wrażeniem, że wygłoszono tyle opinii, lecz bez pełnej wiedzy co faktycznie złożyłem do Prezydenta Miasta Lublina, szkoda panie Dominiku że pominął Pan programy zdrowotne prowadzone w szkołach: cytat poniżej: "Zwracam się do Pana Prezydenta o udzielenie konkretnej odpowiedzi odnośnie prowadzonych działań we wszystkich szkołach podstawowych związanych z uświadamianiem i propagowaniem szeroko rozumianego zdrowego trybu życia wśród dzieci szkół podstawowych (konkretne szkoły z podaniem liczby godzin, krótkim opisem programów, jak... rozwiń
Avatar
max / 17 stycznia 2009 o 21:19
0
hahahha. no poprostu zaraz marsez (wyraz czytac od tyłu) sie i z tego pomyslu Podkanskiego i z jego zdjecia. przyznacie ze wyszedl jak prawdziwy historyczny nieuk i niewypal plemnikowy. ciekawe czy mleczne produkty zostana uroczyscie wprowadzone do biura Krzysztofa Padkanskiego w Elizowce (ARiMR)?. moze tym sposobem Krzysio nauczy sie instrukcji wynonawczej jaka obowiazuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie gdzie piastuje funkcje - chyba jednak przez pomyłkę, kierownika oddziału kontroli. hahahaha. ojciec zdzisław kieruje toba Krzysztofie sam za tepy lep masz do takich pomyslow - boze skad ty takich ludzi na swiecie bierzesz, prosze powiedz skad? taki ladny kawal drewna zmarnowales zeby takiego pajacyka nieudacznika wystrugac, przeciez to szkoda czasu i... pieniedzy
hahahha. no poprostu zaraz marsez (wyraz czytac od tyłu) sie i z tego pomyslu Podkanskiego i z jego zdjecia. przyznacie ze wyszedl jak prawdziwy historyczny nieuk i niewypal plemnikowy. ciekawe czy mleczne produkty zostana uroczyscie wprowadzone do biura Krzysztofa Padkanskiego w Elizowce (ARiMR)?. moze tym sposobem Krzysio nauczy sie instrukcji wynonawczej jaka obowiazuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie gdzie piastuje funkcje - chyba jednak przez pomyłkę, kierownika oddziału kontroli. hahahaha. ojciec zdzisław... rozwiń
Avatar
Inspektor / 17 stycznia 2009 o 19:34
0
Świetny pomysł Panie Kierowniku!!! Jesteśmy z Panem.
Avatar
~Anonim~ / 17 stycznia 2009 o 17:59
0
Krzysztof Podkański napisał:
Drodzy, wspaniali, piękni (zwłaszcza w języku) "anonimowi bohaterowie" o sprecyzowanych podlądach politycznych, proszę się nie wysilać, gdyż w ostatnim czasie faktycznie coś pożytecznego zrobiłem:

- w programie wyborczym obiecałem, że utworzę Liceum na Czubach - w Radzie Miasta zaincjowałem pomysł, utworzenia zaś od września 2008 r. liceum już fukcjonuje - które wywalczyłem dla mieszkańców "Dzielnicy Czuby",

- środki finansowe na Park Czuby w tegorocznym budżecie zabezpieczyłem,

- Festiwal pieśni ptriotycznych ... którego byłem pomysłodawcą zasotał zapisany jako zadanie do budżetu miasta Lublina do realziacji przez Prezydenta Miasta Lublina w dniu 11 listpada 2009 r.

- dla "zbieracza chleba" - tematu pieczywa jeszcze nie skończyłem i czekam na odpwiedź od ciała wykonawczego jakim jest Prezydent Miasta Lublina, zaś części z Państwa proponuję udać się nie do lekarza tylko iść już spać, bo odnoszę wrażenie że to był dla nie których naprawdę ciężki tydzień,

życzę "słodkich snów" ,

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin
Panie Podkański takim tonem do swoich wyborców,a fe.Anonim.
rozwiń
Avatar
ab / 17 stycznia 2009 o 17:21
0
Panie Krzysztofie, a może tak zacząć od szkoły gdzie chodzą Pańskie dzieci ? Rodzice będą Panu wdzięczni, bo jak na razie to nic tam dziecko nie może sobie kupić, nawet czerstwego chleba jak jest głodne. Dawniej mogło dziecko kupić sobie pączka lub drożdżówkę, ale podobno przez Sanepid zlikwidowano, bo to najprościej. Dlatego prosimy, załatw Pan otwarcie sklepiku, także z jogurtami w szkole na Herbowej, a rodzice będą Panu dozgonnie wdzięczni. Jeszcze jakbyś Pan załatwił aby obiady były lepsze /bardziej pod smak małych dzieci a nie: bigos, kluski z serem i skwarkami, naleśniki, wątróbka itp./, to byś Pan pokazał tym w co Pana nie wierzą, że się grubo mylą co do Pana osoby.
Panie Krzysztofie, a może tak zacząć od szkoły gdzie chodzą Pańskie dzieci ? Rodzice będą Panu wdzięczni, bo jak na razie to nic tam dziecko nie może sobie kupić, nawet czerstwego chleba jak jest głodne. Dawniej mogło dziecko kupić sobie pączka lub drożdżówkę, ale podobno przez Sanepid zlikwidowano, bo to najprościej. Dlatego prosimy, załatw Pan otwarcie sklepiku, także z jogurtami w szkole na Herbowej, a rodzice będą Panu dozgonnie wdzięczni. Jeszcze jakbyś Pan załatwił aby obiady były lepsze /bardziej pod smak małych dzieci a nie: bigos, k... rozwiń
Avatar
znajomek / 17 stycznia 2009 o 16:36
0
Taki sam głupi jak jego ojciec! Wypalajcie do Guzówki!
Avatar
Adam Baranowski / 17 stycznia 2009 o 16:31
0
Nie znam radnego, nie lubię Pis"u, ale problem mnie interesuje. Uważam że nad asortymentem towarów w sklepikach szkolnych powinien czuwać dietetyk. I proszę nie mówić o wolności gospodarczej, bo każdy wie że wolność gospodarcza jest w bardzo wielu dziedzinach ograniczana, koncesjonowana czy kontrolowana. Sklepiki szkolne są specyficznym miejscem tzn. miejscem gdzie dzieci w wieku już od 7 lat samodzielnie i codziennie dokonują zakupów. Dlaczego nie można by było poprzez odpowiedni asortyment kształtować zdrowego odżywiania się od najmłodszych lat. Nie chodzi o tylko o jogurty, ale o kompleksowy program zdrowego odżywiania. Na pewno wszyscy rodzice zadowoleni by byli mając świadomość że ich dziecko za 2 zł które im dali kupi sobie jabłko albo jakąś pyszną drożdżówkę, a nie 5 lizaków, żel-gumki i colę. Argumenty o konieczności zakupu lodówki są oczywiście absurdalne ( po pierwsze nie jest to wielki koszt dla kogoś kto prowadzi działalność gospodarczą, po drugie dostawcy czasami użyczają sklepom takich lodówek, po trzecie pewnie można by było zorganizować jakieś dopłaty do takich lodówek). Pozdrawiam.
Nie znam radnego, nie lubię Pis"u, ale problem mnie interesuje. Uważam że nad asortymentem towarów w sklepikach szkolnych powinien czuwać dietetyk. I proszę nie mówić o wolności gospodarczej, bo każdy wie że wolność gospodarcza jest w bardzo wielu dziedzinach ograniczana, koncesjonowana czy kontrolowana. Sklepiki szkolne są specyficznym miejscem tzn. miejscem gdzie dzieci w wieku już od 7 lat samodzielnie i codziennie dokonują zakupów. Dlaczego nie można by było poprzez odpowiedni asortyment kształtować zdrowego odżywiania się od najmło... rozwiń
Avatar
Fang / 17 stycznia 2009 o 15:16
0
Oto ideał radnego.Zna sie na wszystkim począwszy od pieśni patriotycznych poprzez park aż po potrzebę utworzenia liceum .Nie wspominając o zepsutym chlebie i teraz jogurcie.Jeszcze gdyby miał odpowiedni wzrost i mlaskał to ideał polityka.Spojrzenie na zdjęciu bystre jak po zażyciu produktu sklepu z dopalaczami który zamknął sanepid,albo też jak ktoś napisał następnego ranka po "spożyciu"i przed spożyciem jogurtu.
Avatar
Bratan / 11 marca 2009 o 14:59
0
Porąbany gość z niego, mam nadzieję że tatuś nie zostanie wybrany europosłem to urwie mu się układzik i trzeba bedzie wrócić na stare śmieci do Guzówki, a nie podawać się za Lublinianina. Chyba widzisz podkański, że nikt cię tu nie lubi
Avatar
ST / 22 stycznia 2009 o 21:53
0
Cały K Podkanski zyje wewłasnym swecie ........ takiemu to dobrze a człowiek to musi na n.... charowac ; no cóz kazdy swoj wozek ciągnie a ze jego jest na trzech kółkach i taki zakrecony
Avatar
Krzysztof Podkański / 18 stycznia 2009 o 10:58
0
Jestem pod wrażeniem, że wygłoszono tyle opinii, lecz bez pełnej wiedzy co faktycznie złożyłem do Prezydenta Miasta Lublina, szkoda panie Dominiku że pominął Pan programy zdrowotne prowadzone w szkołach: cytat poniżej: "Zwracam się do Pana Prezydenta o udzielenie konkretnej odpowiedzi odnośnie prowadzonych działań we wszystkich szkołach podstawowych związanych z uświadamianiem i propagowaniem szeroko rozumianego zdrowego trybu życia wśród dzieci szkół podstawowych (konkretne szkoły z podaniem liczby godzin, krótkim opisem programów, jakie były realizowane w roku szkolnym 2007/2008 a jakie będą realizowane w roku szkolnym 2008/2009)."

Natomiasta Pan sprowadził rozmowę ze mną do lodówki i liczenia jogurtów - ale tak to bywa że są dziennikarze jajcarze którzy nabijają się ze wszystkich z tych co piszą i z tych co czytają wygłaszających lekko opinnie o innych,

gratuluję kunsztu dziennikarstwa robiąc ze sprawy poważnej jaja - chodzi o tytuł który jest idiotyczny


Pozdrawiam wszytskich, którzy wzięli udział w dyskukscji nie zawsze merytorycznej
Poniżej treść całej interpelaqcji złozonej do Prezydenta

Lublin, 29-12-2008 r.


Pan Adam Wasilewski
Prezydent Miasta Lublin

za pośrednictwem

Pana Piotra Drehera
Przewodniczącego
Rady Miasta Lublin

I N T E R P E L A C J A
W sprawie uświadomienia pod kątem zdrowego odżywiania i poszanowania chleba dzieci szkół podstawowych na terenie miasta Lublina – nie dla „słodkich straganów”


Szanowny Panie Prezydencie,

jedną z najważniejszych spraw, podstawowych jest niewątpliwie zdrowie naszych dzieci o którym dużo się pisze, dużo się mówi, lecz tylko w niektórych szkołach okresowo realizuje się tzw. „programy zdrowotne”. Z informacji, jakie posiadam z powodu braków środków finansowych tylko część szkół może pozwolić sobie na tego typu programy, działania, które są realizowane w różnych formach w poszczególnych szkołach.
Stoję na stanowisku, iż należy obligatoryjnie wprowadzić w ramach np. godziny wychowawczej we wszystkich szkołach podstawowych na poziomie klas II następującą tematykę związanych ze zdrowym trybem życia, czyli: wartość odżywcza produktów żywnościowych, spożywanie surowych owoców i warzyw, znaczenie spożywania produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, właściwości odżywcze i lecznicze miodów, przechowywanie i przetwarzanie produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, zabezpieczenie pokarmów przed zanieczyszczeniem i zepsuciem.

Ponadto w związku z rozwojem techniki oraz wytworu ludzkiego, jakim jest świat informatyki i związany z tym tematem rozwój narzędzia, jakim jest dzisiaj komputer uważam za stosowne skoncentrowanie się w szkołach nie tylko na umiejętności poruszania się w internecie oraz poznawania komputera w kontekście komunikowania się z otoczeniem, ale przede wszystkim zwiększenie większej uwagi na zasady właściwego korzystania z komputera. Mam tu na myśli przyjęcie prawidłowej postawy stojącej oraz siedzącej np. podczas odrabiania lekcji, czy też oglądania TV, czy też podczas szaleństwa magii gier komputerowych (dzieci muszą być świadome, że przyjdzie dzień, kiedy na stare lata będzie trzeba za to zapłacić wydając ciężko zarobione pieniądze bądź też znosić trudy życia objawiające się doskwieranymi schorzeniami np. bóle kręgosłupa).

Zwracam się do Pana Prezydenta o udzielenie konkretnej odpowiedzi odnośnie prowadzonych działań we wszystkich szkołach podstawowych związanych z uświadamianiem i propagowaniem szeroko rozumianego zdrowego trybu życia wśród dzieci szkół podstawowych (konkretne szkoły z podaniem liczby godzin, krótkim opisem programów, jakie były realizowane w roku szkolnym 2007/2008 a jakie będą realizowane w roku szkolnym 2008/2009).
Ponadto uprzejmie proszę o udzielenie odpowiedzi czy we wszystkich szkołach sprzedawane są jogurty, kanapki itp. Jednocześnie proszę Pana Prezydenta o udzielenie odpowiedzi czy w szkołach nie powinno dojść do ograniczenia sprzedawania słodyczy, gdyż wiele sklepików szkolnych wygląda jak „słodki stragan”.
Jednocześnie zgłaszam swoje zaniepokojenie o płynących z prasy informacji o tym, iż dzieci zjadają batony, chipsy wyrzucając jednocześnie do kosza całe kanapki przygotowane przez rodziców, którzy widząc niezjedzoną kanapkę w szkole ganią dzieci za tego typu postawy. W tym momencie brak świadomości zdrowego odżywiania powoduje nie tylko obniżenie sprawności fizycznej dzieci, ale przede wszystkim brak poszanowania chleba, o którym już wielokrotnie do Pana Prezydenta pisałem, a który również nie został dotychczas rozwiązany – bo nie jest to tylko rola rodziców, Kościoła, ale również gospodarza miasta jakim powinien być w szczególności Prezydent dbający o ich bezpieczeństwo którego jeszcze nie są w pełni świadome we wczesnym stadium swojego życia.
Jestem pod wrażeniem, że wygłoszono tyle opinii, lecz bez pełnej wiedzy co faktycznie złożyłem do Prezydenta Miasta Lublina, szkoda panie Dominiku że pominął Pan programy zdrowotne prowadzone w szkołach: cytat poniżej: "Zwracam się do Pana Prezydenta o udzielenie konkretnej odpowiedzi odnośnie prowadzonych działań we wszystkich szkołach podstawowych związanych z uświadamianiem i propagowaniem szeroko rozumianego zdrowego trybu życia wśród dzieci szkół podstawowych (konkretne szkoły z podaniem liczby godzin, krótkim opisem programów, jak... rozwiń
Avatar
max / 17 stycznia 2009 o 21:19
0
hahahha. no poprostu zaraz marsez (wyraz czytac od tyłu) sie i z tego pomyslu Podkanskiego i z jego zdjecia. przyznacie ze wyszedl jak prawdziwy historyczny nieuk i niewypal plemnikowy. ciekawe czy mleczne produkty zostana uroczyscie wprowadzone do biura Krzysztofa Padkanskiego w Elizowce (ARiMR)?. moze tym sposobem Krzysio nauczy sie instrukcji wynonawczej jaka obowiazuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie gdzie piastuje funkcje - chyba jednak przez pomyłkę, kierownika oddziału kontroli. hahahaha. ojciec zdzisław kieruje toba Krzysztofie sam za tepy lep masz do takich pomyslow - boze skad ty takich ludzi na swiecie bierzesz, prosze powiedz skad? taki ladny kawal drewna zmarnowales zeby takiego pajacyka nieudacznika wystrugac, przeciez to szkoda czasu i... pieniedzy
hahahha. no poprostu zaraz marsez (wyraz czytac od tyłu) sie i z tego pomyslu Podkanskiego i z jego zdjecia. przyznacie ze wyszedl jak prawdziwy historyczny nieuk i niewypal plemnikowy. ciekawe czy mleczne produkty zostana uroczyscie wprowadzone do biura Krzysztofa Padkanskiego w Elizowce (ARiMR)?. moze tym sposobem Krzysio nauczy sie instrukcji wynonawczej jaka obowiazuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lublinie gdzie piastuje funkcje - chyba jednak przez pomyłkę, kierownika oddziału kontroli. hahahaha. ojciec zdzisław... rozwiń
Avatar
Inspektor / 17 stycznia 2009 o 19:34
0
Świetny pomysł Panie Kierowniku!!! Jesteśmy z Panem.
Avatar
~Anonim~ / 17 stycznia 2009 o 17:59
0
Krzysztof Podkański napisał:
Drodzy, wspaniali, piękni (zwłaszcza w języku) "anonimowi bohaterowie" o sprecyzowanych podlądach politycznych, proszę się nie wysilać, gdyż w ostatnim czasie faktycznie coś pożytecznego zrobiłem:

- w programie wyborczym obiecałem, że utworzę Liceum na Czubach - w Radzie Miasta zaincjowałem pomysł, utworzenia zaś od września 2008 r. liceum już fukcjonuje - które wywalczyłem dla mieszkańców "Dzielnicy Czuby",

- środki finansowe na Park Czuby w tegorocznym budżecie zabezpieczyłem,

- Festiwal pieśni ptriotycznych ... którego byłem pomysłodawcą zasotał zapisany jako zadanie do budżetu miasta Lublina do realziacji przez Prezydenta Miasta Lublina w dniu 11 listpada 2009 r.

- dla "zbieracza chleba" - tematu pieczywa jeszcze nie skończyłem i czekam na odpwiedź od ciała wykonawczego jakim jest Prezydent Miasta Lublina, zaś części z Państwa proponuję udać się nie do lekarza tylko iść już spać, bo odnoszę wrażenie że to był dla nie których naprawdę ciężki tydzień,

życzę "słodkich snów" ,

Krzysztof Podkański
Radny Rady Miasta Lublin
Panie Podkański takim tonem do swoich wyborców,a fe.Anonim.
rozwiń
Avatar
ab / 17 stycznia 2009 o 17:21
0
Panie Krzysztofie, a może tak zacząć od szkoły gdzie chodzą Pańskie dzieci ? Rodzice będą Panu wdzięczni, bo jak na razie to nic tam dziecko nie może sobie kupić, nawet czerstwego chleba jak jest głodne. Dawniej mogło dziecko kupić sobie pączka lub drożdżówkę, ale podobno przez Sanepid zlikwidowano, bo to najprościej. Dlatego prosimy, załatw Pan otwarcie sklepiku, także z jogurtami w szkole na Herbowej, a rodzice będą Panu dozgonnie wdzięczni. Jeszcze jakbyś Pan załatwił aby obiady były lepsze /bardziej pod smak małych dzieci a nie: bigos, kluski z serem i skwarkami, naleśniki, wątróbka itp./, to byś Pan pokazał tym w co Pana nie wierzą, że się grubo mylą co do Pana osoby.
Panie Krzysztofie, a może tak zacząć od szkoły gdzie chodzą Pańskie dzieci ? Rodzice będą Panu wdzięczni, bo jak na razie to nic tam dziecko nie może sobie kupić, nawet czerstwego chleba jak jest głodne. Dawniej mogło dziecko kupić sobie pączka lub drożdżówkę, ale podobno przez Sanepid zlikwidowano, bo to najprościej. Dlatego prosimy, załatw Pan otwarcie sklepiku, także z jogurtami w szkole na Herbowej, a rodzice będą Panu dozgonnie wdzięczni. Jeszcze jakbyś Pan załatwił aby obiady były lepsze /bardziej pod smak małych dzieci a nie: bigos, k... rozwiń
Avatar
znajomek / 17 stycznia 2009 o 16:36
0
Taki sam głupi jak jego ojciec! Wypalajcie do Guzówki!
Avatar
Adam Baranowski / 17 stycznia 2009 o 16:31
0
Nie znam radnego, nie lubię Pis"u, ale problem mnie interesuje. Uważam że nad asortymentem towarów w sklepikach szkolnych powinien czuwać dietetyk. I proszę nie mówić o wolności gospodarczej, bo każdy wie że wolność gospodarcza jest w bardzo wielu dziedzinach ograniczana, koncesjonowana czy kontrolowana. Sklepiki szkolne są specyficznym miejscem tzn. miejscem gdzie dzieci w wieku już od 7 lat samodzielnie i codziennie dokonują zakupów. Dlaczego nie można by było poprzez odpowiedni asortyment kształtować zdrowego odżywiania się od najmłodszych lat. Nie chodzi o tylko o jogurty, ale o kompleksowy program zdrowego odżywiania. Na pewno wszyscy rodzice zadowoleni by byli mając świadomość że ich dziecko za 2 zł które im dali kupi sobie jabłko albo jakąś pyszną drożdżówkę, a nie 5 lizaków, żel-gumki i colę. Argumenty o konieczności zakupu lodówki są oczywiście absurdalne ( po pierwsze nie jest to wielki koszt dla kogoś kto prowadzi działalność gospodarczą, po drugie dostawcy czasami użyczają sklepom takich lodówek, po trzecie pewnie można by było zorganizować jakieś dopłaty do takich lodówek). Pozdrawiam.
Nie znam radnego, nie lubię Pis"u, ale problem mnie interesuje. Uważam że nad asortymentem towarów w sklepikach szkolnych powinien czuwać dietetyk. I proszę nie mówić o wolności gospodarczej, bo każdy wie że wolność gospodarcza jest w bardzo wielu dziedzinach ograniczana, koncesjonowana czy kontrolowana. Sklepiki szkolne są specyficznym miejscem tzn. miejscem gdzie dzieci w wieku już od 7 lat samodzielnie i codziennie dokonują zakupów. Dlaczego nie można by było poprzez odpowiedni asortyment kształtować zdrowego odżywiania się od najmło... rozwiń
Avatar
Fang / 17 stycznia 2009 o 15:16
0
Oto ideał radnego.Zna sie na wszystkim począwszy od pieśni patriotycznych poprzez park aż po potrzebę utworzenia liceum .Nie wspominając o zepsutym chlebie i teraz jogurcie.Jeszcze gdyby miał odpowiedni wzrost i mlaskał to ideał polityka.Spojrzenie na zdjęciu bystre jak po zażyciu produktu sklepu z dopalaczami który zamknął sanepid,albo też jak ktoś napisał następnego ranka po "spożyciu"i przed spożyciem jogurtu.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 1

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód/

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 1 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 14 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 2

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 10

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.