Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 czerwca 2011 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Radny Podgórski chce, żeby urzędnicy zarabiali więcej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Podniesienia płac urzędnikom lubelskiego magistratu domaga się od prezydenta jeden z radnych PO. Prezydent rozkłada ręce – na razie na to nas nie stać, pomyślimy o tym jesienią. Ile kosztowałby wzrost płac w Urzędzie Miasta?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W tej chwili w lubelskim Urzędzie Miasta zatrudnionych jest 1166 osób, w tym 52 na zastępstwie. – Na wynagrodzenia wraz z pochodnymi wydajemy rocznie około 60 mln złotych – informuje Mirosław Kalinowski z Urzędu Miasta.

Najniższa płaca na szeregowym stanowisku w Ratuszu wynosi obecnie 1320 złotych „na rękę”. Zdaniem miejskiego radnego PO Stanisława Podgórskiego to zdecydowanie za mało.

– W zestawieniach kosztów płac pracowników urzędu wśród dużych miast Polski plasujemy się jako jedno z najoszczędniejszych – pisze Podgórski do prezydenta. – Oszczędności na funduszu płac przekładają się jednak negatywnie na jakość funkcjonowania urzędu, a to przekłada się na jakość życia w mieście – dodaje. Zdaniem radnego trzeba wzmocnić wydziały kluczowe dla „klimatu inwestycyjnego”. – Zwiększenie środków na fundusz płac, a następnie jego racjonalne wykorzystanie wpłynie pośrednio na wzrost inwestycji w mieście – stwierdza Podgórski.

– To nie są rewelacyjne zarobki, odpowiedzialność jest duża, petenci często bywają niemili, a w innych miejscach można zarobić więcej – twierdzi jeden z szeregowych urzędników magistratu. – Szału nie ma.

Tymczasem Ratusz twierdzi, że na razie o podwyżkach nie ma mowy. – Prezydent podziela troskę dotyczącą wzrostu wynagrodzeń dla pracowników zwłaszcza, że przez ostatnie dwa lata nie dostali oni podwyżki – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. – Ale budżet, który realizujemy jest nastawiony przede wszystkim nastawiony na inwestycje. Dopiero około września będziemy mogli realnie ocenić faktyczną możliwość podniesienia płac w Urzędzie Miasta.

Z szacunków wynika, że gdyby średnia podwyżka na osobę wyniosła 100 zł brutto i została wprowadzona od 1 czerwca, miasto musiałoby wyłożyć na ten cel 937 tys. zł. Gdyby taką podwyżkę wprowadzić od września, jej koszt przekroczyłby 530 tys. złotych.

Zarobki w magistracie


* Dyrektor: 4320–6380 zł * zastępca dyrektora: 3850–5500 zł * kierownik referatu: 2440–4650 zł * inspektor: 1460–3580 zł * podinspektor: 1320–2570 zł.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Suchy / 13 czerwca 2011 o 20:00
0
Coś tu nie gra jedna osoba pisze jak to jest źle w urzędach a zaraz następna ,że jest 15 osób na miejsce. Większość urzędników jest nikomu nie potrzebnych, nic nie robią i za nic nie odpowiadają. Wysokość pensji powinna iść w parze z wykonywanymi zadaniami oraz odpowiedzialnością jaka się z nimi wiąże. Tylko jest jeden problem jak sprawdzić czy urzędnicy pracują rzetelnie czy się obijają.
Avatar
motyl / 13 czerwca 2011 o 11:23
0
proponowałbym żeby ten radny oddał swoją dietę na podwyżki.
Avatar
szeregowy urzędnik / 13 czerwca 2011 o 10:24
0
Radny Podgórski ma rację!
Avatar
llubellak@op.pl / 13 czerwca 2011 o 09:48
0
[quote name='ela' timestamp='1307913170' post='488909']
W nowoczesnej firmie największą wartością są pracownicy o których się dba!Moim zdaniem w urzędzie brak jest jakiegokolwiek systemu motywacyjnego, wynagrodzenie nie są adewkatne do wykonywanych zadań,taka praca opłaca się tylko najsłabszym pracownikom, dobrzy pracownicy są za swoją pracę karani niską pensją,od znajomych też wiem że wiele osób nie widzi już jakichkolwiek możliwości rozwoju i szuka innej pracy,wydziały merytoryczne są źle wynagradzane,a odpowiedzialność często o wiele większa niż w przedsiębiorstwach(kontrole NIK, RIO itd). Każdy myślący wie jak się to skończy, ostatnio słyszałam że w jednym z marketów 1800 brutto (1320 na rękę) to płaca minimalna. W urzędzie ludzie z wyższym wykształceniem i wieloletnim stażem nawe nie zbliżają się do średniej krajowej
[/quote]

Droga Elu!!! Masz rację, w urzędach często panuje wyzysk. Masz rację w 100 procentach, niestety odbija się on głównie na młodych, nowych pracownikach którzy są chłopcami/ dziewczętami do bicia! im należy się podwyżka bo to oni pracują za psie pieniądze, to oni każdego dnia wysłuchują wkurzonych petentów, to oni mają pod górkę. Im bym przyznał podwyżki ale odebrałbym kasę, obniżył pensje wszystkim tym "nierobom" co to siedzą powyżej II piętra w UM na Wieniawskiej. siedzą w tych swoich pokoikach, nosa nie wychylają, nie mają kontaktu z petentami bo od tego są Ci na dole w informacji! siedzą, piją kawkę, wcinają ciastka i wszystko mają gdzieś. w zeszłym roku były ćwiczenia przeciwpożarowe w UM. urzędnicy musieli opuścić budynek. traf chciał, że tego dnia byłem w jednym z tych pokoików i słyszałem, jak pani urzędniczka się żaliła, że kawę sobie zrobiła, a tu nagle każą im wychodzić, a ona nie lubi się stresować, po za tym o tej porze to nie powinni itd!

jestem ZA podwyżką dla wszystkich tych, którzy przyjmują wnioski, wydają wnioski, pracują na informacji. im wszystkim należy się podwyżka bo oni faktycznie pracują za minimum! ale jestem też za tym aby tym wszystkim z góry zabrać i wprowadzić system motywacyjny!!!
[quote name='ela' timestamp='1307913170' post='488909']
W nowoczesnej firmie największą wartością są pracownicy o których się dba!Moim zdaniem w urzędzie brak jest jakiegokolwiek systemu motywacyjnego, wynagrodzenie nie są adewkatne do wykonywanych zadań,taka praca opłaca się tylko najsłabszym pracownikom, dobrzy pracownicy są za swoją pracę karani niską pensją,od znajomych też wiem że wiele osób nie widzi już jakichkolwiek możliwości rozwoju i szuka innej pracy,wydziały merytoryczne są źle wynagradzane,a o... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 13 czerwca 2011 o 09:26
0
czy ja dobrze to rozumie, jeśli strzelę byka, przepraszam z góry wszystkich pokrzywdzonych.
Urząd Miasta rocznie wydaje na wynagrodzenia 60 mln złotych!
W Urzędzie Miasta pracuje 1166 w tym 60 na zastępstwie

60 mln złotych należy podzielić na 1166 pracowników

otrzymana kwota, to 51457 złotych

rok jak wiadomo ma 12 miesięcy więc kwotę 51457 należy podzielić przez 12 miesięcy
wychodzi: 4288 od tego odliczyć podatek 18% czyli prawie 772 złotych

4288 minus 772 złotych wychodzi 3516 na rękę!!!!

od 3516 złotych należy odjąć kolejne 10-12 procent w postaci obciążeń z tytułu ZUS czy składek zdrowotnych a więc kolejne 600-700 złotych.

wychodzi więc 2900-3000 złotych na rękę

podane dane o zarobkach autorów tego artykułu mniemam że nie zawierają informacji o nagrodach rocznych czy trzynastkach bo nijak nie wychodzi mi z wyliczeń ta ich kwota, a szczególnie kwota 1320 złotych dla najsłabiej zarabiającego

oczywiście rozumie, że zarobki urzędników wyższej rangi podciągają zarobki tych z niższej, ale w takim razie ile zarabiają na rękę Ci na samej górze??
czy ja dobrze to rozumie, jeśli strzelę byka, przepraszam z góry wszystkich pokrzywdzonych.
Urząd Miasta rocznie wydaje na wynagrodzenia 60 mln złotych!
W Urzędzie Miasta pracuje 1166 w tym 60 na zastępstwie

60 mln złotych należy podzielić na 1166 pracowników

otrzymana kwota, to 51457 złotych

rok jak wiadomo ma 12 miesięcy więc kwotę 51457 należy podzielić przez 12 miesięcy
wychodzi: 4288 od tego odliczyć podatek 18% czyli prawie 772 złotych

4288 minus 772 złotych wy... rozwiń
Avatar
ppp / 13 czerwca 2011 o 09:14
0
mniej urzędników !!
Avatar
Gość / 13 czerwca 2011 o 08:43
0
[quote name='Borys' timestamp='1307943252' post='488951']
Tych którzy nigdy nie pracowali, a jak rozumiem z pewnością w żadnej administracji, nic nie będzie w stanie przekonać co się tam robi i jak się robi. Dzisiejsza administracja to już nie tak, która była w latach wcześniejszych. Tylko co do opłacania, to lepiej nie mówić. Młodzi ludzie po studiach po 1200 do 1400 zł brutto i kto tu przyjdzie ?
[/quote]

"Najniższa płaca na szeregowym stanowisku w Ratuszu wynosi obecnie 1320 złotych "na rękę". Zdaniem miejskiego radnego PO Stanisława Podgórskiego to zdecydowanie za mało"

Borysie, urzędniku ..... nawet nie umiesz liczyć.

Radny gada, że minimalna pensja netto to 1320 zł (i żąda podwyżek), a ty farmazonisz, że najniższa to 1200 - 1400 brutto.

Zaniżasz pensje o jakieś 400 - 500 zł.
[quote name='Borys' timestamp='1307943252' post='488951']
Tych którzy nigdy nie pracowali, a jak rozumiem z pewnością w żadnej administracji, nic nie będzie w stanie przekonać co się tam robi i jak się robi. Dzisiejsza administracja to już nie tak, która była w latach wcześniejszych. Tylko co do opłacania, to lepiej nie mówić. Młodzi ludzie po studiach po 1200 do 1400 zł brutto i kto tu przyjdzie ?
[/quote]

"Najniższa płaca na szeregowym stanowisku w Ratuszu wyno... rozwiń
Avatar
zxc / 13 czerwca 2011 o 07:39
0
Apropo Pańskiej wypowiedzi, żeby zostać urzędnikiem trzeba mieć wykształcenie wyższe specjalistyczne (pełne, zgodne z danym stanowiskiem), doświadczenie w obszarze (w zależności od stanowiska pracy),znajomość prawa budowlanego, dzienników ustaw itd. i do tego przejść oczywiście rozmowę kwalifikacyjną gdzie na jedno miejsce jest min. 15 kandydatów więc powodzenia ). Więc nic nie szkodzi na przeszkodzie aby każdy obywatel mógł spróbować swoich sił w magistracie. Powodzenia.
Apropo Pańskiej wypowiedzi, żeby zostać urzędnikiem trzeba mieć wykształcenie wyższe specjalistyczne (pełne, zgodne z danym stanowiskiem), doświadczenie w obszarze (w zależności od stanowiska pracy),znajomość prawa budowlanego, dzienników ustaw itd. i do tego przejść oczywiście rozmowę kwalifikacyjną gdzie na jedno miejsce jest min. 15 kandydatów więc powodzenia ). Więc nic nie szkodzi na przeszkodzie aby każdy obywatel mógł spróbować swoich sił w magistracie. Powodzenia. rozwiń
Avatar
Borys / 13 czerwca 2011 o 07:34
0
Czytam posty i nieraz oczom nie wierzę jakie bzdury można pisać, ale to chyba tylko z czystej nienawiści człowieka do człowieka. Tych którzy nigdy nie pracowali, a jak rozumiem z pewnością w żadnej administracji, nic nie będzie w stanie przekonać co się tam robi i jak się robi. Fakt, że jeszcze są niedociągnięcia, ale należy zauważyć, że dzisiejsza administracja to już nie tak, która była w latach wcześniejszych. Tylko co do opłacania, to lepiej nie mówić. Dno, kompletne dno. Młodzi ludzie po studiach po 1200 do 1400 zł brutto i kto tu przyjdzie? Pracownicy z wieloletnim stażem, też bez poborów wysokich. A nie powiem o podwyżkach (nawet o wzrost inflacji) , których od wielu lat nie było. Ci którzy tak krzyczą na pewno są frustratami, ludźmi którzy się nie spełnili w żadnej pracy i chyba się nie spełnią. Ale cóż są wygrani i przegrani. Myślę, że działania niektórych radnych przyczynią się do zmiany sytuacji finansowej w urzędzie, aby zachęcić młodych ludzi do podejmowania pracy, natomiast już zatrudnionym zapewnią lepsze warunki wynagradzania zgodne z zasadami jakie występują w innych miastach czy gminach, nawet położónych niedaleko Lublina.
Czytam posty i nieraz oczom nie wierzę jakie bzdury można pisać, ale to chyba tylko z czystej nienawiści człowieka do człowieka. Tych którzy nigdy nie pracowali, a jak rozumiem z pewnością w żadnej administracji, nic nie będzie w stanie przekonać co się tam robi i jak się robi. Fakt, że jeszcze są niedociągnięcia, ale należy zauważyć, że dzisiejsza administracja to już nie tak, która była w latach wcześniejszych. Tylko co do opłacania, to lepiej nie mówić. Dno, kompletne dno. Młodzi ludzie po studiach po 1200 do 1400 zł brutto i kto tu przyj... rozwiń
Avatar
Obserwator / 13 czerwca 2011 o 07:31
0
Obniżyć pensje Podgórskiemu a dołożyć urzędnikom niższego szczebla bo oni więcej robią od radnego Podgórskiego!!!
Avatar
Suchy / 13 czerwca 2011 o 20:00
0
Coś tu nie gra jedna osoba pisze jak to jest źle w urzędach a zaraz następna ,że jest 15 osób na miejsce. Większość urzędników jest nikomu nie potrzebnych, nic nie robią i za nic nie odpowiadają. Wysokość pensji powinna iść w parze z wykonywanymi zadaniami oraz odpowiedzialnością jaka się z nimi wiąże. Tylko jest jeden problem jak sprawdzić czy urzędnicy pracują rzetelnie czy się obijają.
Avatar
motyl / 13 czerwca 2011 o 11:23
0
proponowałbym żeby ten radny oddał swoją dietę na podwyżki.
Avatar
szeregowy urzędnik / 13 czerwca 2011 o 10:24
0
Radny Podgórski ma rację!
Avatar
llubellak@op.pl / 13 czerwca 2011 o 09:48
0
[quote name='ela' timestamp='1307913170' post='488909']
W nowoczesnej firmie największą wartością są pracownicy o których się dba!Moim zdaniem w urzędzie brak jest jakiegokolwiek systemu motywacyjnego, wynagrodzenie nie są adewkatne do wykonywanych zadań,taka praca opłaca się tylko najsłabszym pracownikom, dobrzy pracownicy są za swoją pracę karani niską pensją,od znajomych też wiem że wiele osób nie widzi już jakichkolwiek możliwości rozwoju i szuka innej pracy,wydziały merytoryczne są źle wynagradzane,a odpowiedzialność często o wiele większa niż w przedsiębiorstwach(kontrole NIK, RIO itd). Każdy myślący wie jak się to skończy, ostatnio słyszałam że w jednym z marketów 1800 brutto (1320 na rękę) to płaca minimalna. W urzędzie ludzie z wyższym wykształceniem i wieloletnim stażem nawe nie zbliżają się do średniej krajowej
[/quote]

Droga Elu!!! Masz rację, w urzędach często panuje wyzysk. Masz rację w 100 procentach, niestety odbija się on głównie na młodych, nowych pracownikach którzy są chłopcami/ dziewczętami do bicia! im należy się podwyżka bo to oni pracują za psie pieniądze, to oni każdego dnia wysłuchują wkurzonych petentów, to oni mają pod górkę. Im bym przyznał podwyżki ale odebrałbym kasę, obniżył pensje wszystkim tym "nierobom" co to siedzą powyżej II piętra w UM na Wieniawskiej. siedzą w tych swoich pokoikach, nosa nie wychylają, nie mają kontaktu z petentami bo od tego są Ci na dole w informacji! siedzą, piją kawkę, wcinają ciastka i wszystko mają gdzieś. w zeszłym roku były ćwiczenia przeciwpożarowe w UM. urzędnicy musieli opuścić budynek. traf chciał, że tego dnia byłem w jednym z tych pokoików i słyszałem, jak pani urzędniczka się żaliła, że kawę sobie zrobiła, a tu nagle każą im wychodzić, a ona nie lubi się stresować, po za tym o tej porze to nie powinni itd!

jestem ZA podwyżką dla wszystkich tych, którzy przyjmują wnioski, wydają wnioski, pracują na informacji. im wszystkim należy się podwyżka bo oni faktycznie pracują za minimum! ale jestem też za tym aby tym wszystkim z góry zabrać i wprowadzić system motywacyjny!!!
[quote name='ela' timestamp='1307913170' post='488909']
W nowoczesnej firmie największą wartością są pracownicy o których się dba!Moim zdaniem w urzędzie brak jest jakiegokolwiek systemu motywacyjnego, wynagrodzenie nie są adewkatne do wykonywanych zadań,taka praca opłaca się tylko najsłabszym pracownikom, dobrzy pracownicy są za swoją pracę karani niską pensją,od znajomych też wiem że wiele osób nie widzi już jakichkolwiek możliwości rozwoju i szuka innej pracy,wydziały merytoryczne są źle wynagradzane,a o... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 13 czerwca 2011 o 09:26
0
czy ja dobrze to rozumie, jeśli strzelę byka, przepraszam z góry wszystkich pokrzywdzonych.
Urząd Miasta rocznie wydaje na wynagrodzenia 60 mln złotych!
W Urzędzie Miasta pracuje 1166 w tym 60 na zastępstwie

60 mln złotych należy podzielić na 1166 pracowników

otrzymana kwota, to 51457 złotych

rok jak wiadomo ma 12 miesięcy więc kwotę 51457 należy podzielić przez 12 miesięcy
wychodzi: 4288 od tego odliczyć podatek 18% czyli prawie 772 złotych

4288 minus 772 złotych wychodzi 3516 na rękę!!!!

od 3516 złotych należy odjąć kolejne 10-12 procent w postaci obciążeń z tytułu ZUS czy składek zdrowotnych a więc kolejne 600-700 złotych.

wychodzi więc 2900-3000 złotych na rękę

podane dane o zarobkach autorów tego artykułu mniemam że nie zawierają informacji o nagrodach rocznych czy trzynastkach bo nijak nie wychodzi mi z wyliczeń ta ich kwota, a szczególnie kwota 1320 złotych dla najsłabiej zarabiającego

oczywiście rozumie, że zarobki urzędników wyższej rangi podciągają zarobki tych z niższej, ale w takim razie ile zarabiają na rękę Ci na samej górze??
czy ja dobrze to rozumie, jeśli strzelę byka, przepraszam z góry wszystkich pokrzywdzonych.
Urząd Miasta rocznie wydaje na wynagrodzenia 60 mln złotych!
W Urzędzie Miasta pracuje 1166 w tym 60 na zastępstwie

60 mln złotych należy podzielić na 1166 pracowników

otrzymana kwota, to 51457 złotych

rok jak wiadomo ma 12 miesięcy więc kwotę 51457 należy podzielić przez 12 miesięcy
wychodzi: 4288 od tego odliczyć podatek 18% czyli prawie 772 złotych

4288 minus 772 złotych wy... rozwiń
Avatar
ppp / 13 czerwca 2011 o 09:14
0
mniej urzędników !!
Avatar
Gość / 13 czerwca 2011 o 08:43
0
[quote name='Borys' timestamp='1307943252' post='488951']
Tych którzy nigdy nie pracowali, a jak rozumiem z pewnością w żadnej administracji, nic nie będzie w stanie przekonać co się tam robi i jak się robi. Dzisiejsza administracja to już nie tak, która była w latach wcześniejszych. Tylko co do opłacania, to lepiej nie mówić. Młodzi ludzie po studiach po 1200 do 1400 zł brutto i kto tu przyjdzie ?
[/quote]

"Najniższa płaca na szeregowym stanowisku w Ratuszu wynosi obecnie 1320 złotych "na rękę". Zdaniem miejskiego radnego PO Stanisława Podgórskiego to zdecydowanie za mało"

Borysie, urzędniku ..... nawet nie umiesz liczyć.

Radny gada, że minimalna pensja netto to 1320 zł (i żąda podwyżek), a ty farmazonisz, że najniższa to 1200 - 1400 brutto.

Zaniżasz pensje o jakieś 400 - 500 zł.
[quote name='Borys' timestamp='1307943252' post='488951']
Tych którzy nigdy nie pracowali, a jak rozumiem z pewnością w żadnej administracji, nic nie będzie w stanie przekonać co się tam robi i jak się robi. Dzisiejsza administracja to już nie tak, która była w latach wcześniejszych. Tylko co do opłacania, to lepiej nie mówić. Młodzi ludzie po studiach po 1200 do 1400 zł brutto i kto tu przyjdzie ?
[/quote]

"Najniższa płaca na szeregowym stanowisku w Ratuszu wyno... rozwiń
Avatar
zxc / 13 czerwca 2011 o 07:39
0
Apropo Pańskiej wypowiedzi, żeby zostać urzędnikiem trzeba mieć wykształcenie wyższe specjalistyczne (pełne, zgodne z danym stanowiskiem), doświadczenie w obszarze (w zależności od stanowiska pracy),znajomość prawa budowlanego, dzienników ustaw itd. i do tego przejść oczywiście rozmowę kwalifikacyjną gdzie na jedno miejsce jest min. 15 kandydatów więc powodzenia ). Więc nic nie szkodzi na przeszkodzie aby każdy obywatel mógł spróbować swoich sił w magistracie. Powodzenia.
Apropo Pańskiej wypowiedzi, żeby zostać urzędnikiem trzeba mieć wykształcenie wyższe specjalistyczne (pełne, zgodne z danym stanowiskiem), doświadczenie w obszarze (w zależności od stanowiska pracy),znajomość prawa budowlanego, dzienników ustaw itd. i do tego przejść oczywiście rozmowę kwalifikacyjną gdzie na jedno miejsce jest min. 15 kandydatów więc powodzenia ). Więc nic nie szkodzi na przeszkodzie aby każdy obywatel mógł spróbować swoich sił w magistracie. Powodzenia. rozwiń
Avatar
Borys / 13 czerwca 2011 o 07:34
0
Czytam posty i nieraz oczom nie wierzę jakie bzdury można pisać, ale to chyba tylko z czystej nienawiści człowieka do człowieka. Tych którzy nigdy nie pracowali, a jak rozumiem z pewnością w żadnej administracji, nic nie będzie w stanie przekonać co się tam robi i jak się robi. Fakt, że jeszcze są niedociągnięcia, ale należy zauważyć, że dzisiejsza administracja to już nie tak, która była w latach wcześniejszych. Tylko co do opłacania, to lepiej nie mówić. Dno, kompletne dno. Młodzi ludzie po studiach po 1200 do 1400 zł brutto i kto tu przyjdzie? Pracownicy z wieloletnim stażem, też bez poborów wysokich. A nie powiem o podwyżkach (nawet o wzrost inflacji) , których od wielu lat nie było. Ci którzy tak krzyczą na pewno są frustratami, ludźmi którzy się nie spełnili w żadnej pracy i chyba się nie spełnią. Ale cóż są wygrani i przegrani. Myślę, że działania niektórych radnych przyczynią się do zmiany sytuacji finansowej w urzędzie, aby zachęcić młodych ludzi do podejmowania pracy, natomiast już zatrudnionym zapewnią lepsze warunki wynagradzania zgodne z zasadami jakie występują w innych miastach czy gminach, nawet położónych niedaleko Lublina.
Czytam posty i nieraz oczom nie wierzę jakie bzdury można pisać, ale to chyba tylko z czystej nienawiści człowieka do człowieka. Tych którzy nigdy nie pracowali, a jak rozumiem z pewnością w żadnej administracji, nic nie będzie w stanie przekonać co się tam robi i jak się robi. Fakt, że jeszcze są niedociągnięcia, ale należy zauważyć, że dzisiejsza administracja to już nie tak, która była w latach wcześniejszych. Tylko co do opłacania, to lepiej nie mówić. Dno, kompletne dno. Młodzi ludzie po studiach po 1200 do 1400 zł brutto i kto tu przyj... rozwiń
Avatar
Obserwator / 13 czerwca 2011 o 07:31
0
Obniżyć pensje Podgórskiemu a dołożyć urzędnikom niższego szczebla bo oni więcej robią od radnego Podgórskiego!!!
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 1 0

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 7 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 2 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 34 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!