Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2012 r.
21:05
Edytuj ten wpis

Radny SLD chce likwidacji Straży Miejskiej

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 40 A A
Straż Miejska  (Maciej Kaczanowski/archiwum)
Straż Miejska (Maciej Kaczanowski/archiwum)

Likwidacji Straży Miejskiej będzie domagać się miejski radny SLD Jan Gąbka. To jedyny przedstawiciel tej partii w Radzie Miasta Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radny twierdzi, że pieniądze na utrzymanie komendy lepiej byłoby wydać na opłacenie dodatkowych patroli policji.

W przyszłym roku wydatki na utrzymanie Straży Miejskiej mają wynieść 7,72 mln złotych, z czego blisko 6,6 mln złotych pójdzie na wynagrodzenia i ich pochodne. Tymczasem, wpływy z nakładanych przez nią mandatów mają dać miastu 3,8 mln złotych, co jest najwyższą kwotą w historii lubelskiej Straży Miejskiej. Zdaniem Gąbki, tak duża kwota oznaczałaby zbyt represyjne działania wobec mieszkańców.

Prezydent Lublina na likwidację formacji nie chce się zgodzić. – Na funkcjonowanie policji miasto nie ma żadnego wpływu, a Straż Miejska jest naszą jednostką organizacyjną – komentuje Krzysztof Żuk. Podkreśla, że w jego ocenie straż pod rządami nowego komendanta działa bardzo dobrze. – Zmiany w Straży Miejskiej są za nami i przed nami. A koszty? System bezpieczeństwa zawsze kosztuje. A mieszkańcy oczekują, że w każdej chwili będą mogli wezwać Straż Miejską.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zero7 / 16 stycznia 2013 r. o 13:50
Popieram - do likwidacji i to jak najszybciej!
Avatar
Popieram !!! / 7 stycznia 2013 r. o 14:00
Już podpisuje.
Tylko gdzie?
Avatar
monika / 21 grudnia 2012 r. o 14:51
do odśnieżania i zamiatania ulic wygonić tę pożal się Boże straż.....babci mandać dać ..ot gieroje...
Avatar
Gość / 19 grudnia 2012 r. o 22:40
A może wypadało by zapytać mieszkańców czy chcą opłacać takiego pasożyta i szkodnika jak staż biznesowo miejska.
Avatar
1abcd / 19 grudnia 2012 r. o 16:45
Pan radny sfrustrowany coś.... Ciekawe kto przejmie zadania Straży Miejskiej ? Zadania! a nie pieniądze
Avatar
schaboszczak / 19 grudnia 2012 r. o 12:28
[quote name='timur' timestamp='1355868039' post='711223']
To nie jest tak, że samorząd nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie Policji. Finansując Policję w zakresie np. kilku etatów samorząd może zastrzec, co w ramach tego będą robić policjanci, np. jaki będą mieli rejon patrolowania , czy to mają być patrole piesze, ze zwróceniem uwagi na przepisy o utrzymaniu czystości w gminach lub też ze zwóceniem uwagi na zakłócanie porządku publicznego.
Poza tym to cholernie duża oszczędność pod kątem całej logistyki. Można nieruchomość, którą zajmują strażnicy przeznaczyć na coś innego. To samo dotyczy utrzymania bazy transportowej itp.
[/quote]

Tu nie chodzi o wpływ na funkcjonowanie policji, tylko o kasę z mandatów, która w przypadku policji trafia do budżetu państwa, omijając budżet gminy... A kasę, ka to w kapitaliźmie, najlepiej jest robić po linii jajmniejszego oporu, minimalizując koszty i maksymalizując zyski - wiadomo, że łatwiej i przyjemniej jest mandatować za pomocą fgotoradaru oraz emerytów za jamniki bez kagańca, niż uganiać się za bandziorami, szukać wunnych niszczenia mienia, zakłócania ciszy nocnej itd.
[quote name='timur' timestamp='1355868039' post='711223']
To nie jest tak, że samorząd nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie Policji. Finansując Policję w zakresie np. kilku etatów samorząd może zastrzec, co w ramach tego będą robić policjanci, np. jaki będą mieli rejon patrolowania , czy to mają być patrole piesze, ze zwróceniem uwagi na przepisy o utrzymaniu czystości w gminach lub też ze zwóceniem uwagi na zakłócanie porządku publicznego.
Poza tym to cholernie duża oszczędność pod kątem całej logisty... rozwiń
Avatar
gość / 19 grudnia 2012 r. o 10:18
Panie radny z SLD,proszę zbierać podpisy!
Avatar
ja@ / 19 grudnia 2012 r. o 09:54
jestem ZA! trzeba zbierać podpisy !
Avatar
edo / 19 grudnia 2012 r. o 09:50
W sałej Polsce zlikwidować a pieniądze przeznaczyć dla policji.
Avatar
ggr / 19 grudnia 2012 r. o 09:30
Trzymają straż miejską, bo już wiedzą, że za rządów PO jest realne zagrożenie, że ludzie mogą wyjść na ulice, a kto ich wtedy spałuje? ZOMO? Poziom inteligencji strażnika jest taki, by nie kwestionował żadnych rozkazów! Ojciec, prać? Prać!
Avatar
Zero7 / 16 stycznia 2013 r. o 13:50
Popieram - do likwidacji i to jak najszybciej!
Avatar
Popieram !!! / 7 stycznia 2013 r. o 14:00
Już podpisuje.
Tylko gdzie?
Avatar
monika / 21 grudnia 2012 r. o 14:51
do odśnieżania i zamiatania ulic wygonić tę pożal się Boże straż.....babci mandać dać ..ot gieroje...
Avatar
Gość / 19 grudnia 2012 r. o 22:40
A może wypadało by zapytać mieszkańców czy chcą opłacać takiego pasożyta i szkodnika jak staż biznesowo miejska.
Avatar
1abcd / 19 grudnia 2012 r. o 16:45
Pan radny sfrustrowany coś.... Ciekawe kto przejmie zadania Straży Miejskiej ? Zadania! a nie pieniądze
Avatar
schaboszczak / 19 grudnia 2012 r. o 12:28
[quote name='timur' timestamp='1355868039' post='711223']
To nie jest tak, że samorząd nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie Policji. Finansując Policję w zakresie np. kilku etatów samorząd może zastrzec, co w ramach tego będą robić policjanci, np. jaki będą mieli rejon patrolowania , czy to mają być patrole piesze, ze zwróceniem uwagi na przepisy o utrzymaniu czystości w gminach lub też ze zwóceniem uwagi na zakłócanie porządku publicznego.
Poza tym to cholernie duża oszczędność pod kątem całej logistyki. Można nieruchomość, którą zajmują strażnicy przeznaczyć na coś innego. To samo dotyczy utrzymania bazy transportowej itp.
[/quote]

Tu nie chodzi o wpływ na funkcjonowanie policji, tylko o kasę z mandatów, która w przypadku policji trafia do budżetu państwa, omijając budżet gminy... A kasę, ka to w kapitaliźmie, najlepiej jest robić po linii jajmniejszego oporu, minimalizując koszty i maksymalizując zyski - wiadomo, że łatwiej i przyjemniej jest mandatować za pomocą fgotoradaru oraz emerytów za jamniki bez kagańca, niż uganiać się za bandziorami, szukać wunnych niszczenia mienia, zakłócania ciszy nocnej itd.
[quote name='timur' timestamp='1355868039' post='711223']
To nie jest tak, że samorząd nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie Policji. Finansując Policję w zakresie np. kilku etatów samorząd może zastrzec, co w ramach tego będą robić policjanci, np. jaki będą mieli rejon patrolowania , czy to mają być patrole piesze, ze zwróceniem uwagi na przepisy o utrzymaniu czystości w gminach lub też ze zwóceniem uwagi na zakłócanie porządku publicznego.
Poza tym to cholernie duża oszczędność pod kątem całej logisty... rozwiń
Avatar
gość / 19 grudnia 2012 r. o 10:18
Panie radny z SLD,proszę zbierać podpisy!
Avatar
ja@ / 19 grudnia 2012 r. o 09:54
jestem ZA! trzeba zbierać podpisy !
Avatar
edo / 19 grudnia 2012 r. o 09:50
W sałej Polsce zlikwidować a pieniądze przeznaczyć dla policji.
Avatar
ggr / 19 grudnia 2012 r. o 09:30
Trzymają straż miejską, bo już wiedzą, że za rządów PO jest realne zagrożenie, że ludzie mogą wyjść na ulice, a kto ich wtedy spałuje? ZOMO? Poziom inteligencji strażnika jest taki, by nie kwestionował żadnych rozkazów! Ojciec, prać? Prać!