Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 stycznia 2016 r.
20:53

Ranking szkół Perspektywy 2016. Najlepsze technika i licea w woj. lubelskim

0 11 A A
Duży awans zanotowało LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Duży awans zanotowało LO im. Królowej Jadwigi w Lublinie Fot. Wojciech Nieśpiałowski

I LO w Lublinie to najlepsze liceum, a Technikum Elektroniczne w Lublinie to najlepsze technikum w woj. lubelskim – wynika z opublikowanego właśnie XVIII edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2016

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ogólnopolskim rankingu liceów najlepiej wypadło XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie wyprzedzając XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie i Liceum Akademickie UMK w Toruniu. Najlepszą lubelską szkołą jest I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, które znalazło się na 25. miejscu wśród szkół w całym kraju.

Drugie w skali województwa, Prywatne LO im. Królowej Jadwigi z Lublina znajduje się na 64. miejscu. Na 67 pozycji w rankingu znalazło się natomiast III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej. 

Skok Jadwigi

O ile „Staszic” od lat znajduje się na pierwszym miejscu wśród lubelskich ogólniaków to dla „Jadwigi” oznacza awans z miejsca 8. (i 164 w skali całego kraju).

- Bardzo cieszymy się z otrzymanego wyniku, bo to efekt żmudnej, wieloletniej pracy naszych nauczycieli, którym należą się ogromne gratulacje - podkreśla Małgorzata Grzechnik, dyrektor szkoły. – Oprócz bardzo zdolnej młodzieży, która chce się rozwijać, trafiają do nas także uczniowie, którzy z różnych powodów nie odnaleźli się w szkołach publicznych. U nas rozwijają się i otrzymują bardzo dobre wyniki. To dla nas ogromna radość. Na zdjęciu uczniowie z klasy III b „Jadwigi”.

Z 4 miejsca na 3. wśród szkół na Lubelszczyźnie (65. w całej tabeli) awansowała też „Unia”.
- Cieszymy się z tego powodu, bo bycie na podium to zaszczyt. Nasze aspiracje są jednak wyższe i głęboko wierzę, że w najbliższych latach uda nam się zająć jeszcze wyższą lokatę – podkreśla Grzegorz Lech, dyrektor III liceum ogólnokształcącego w Lublinie.

Elektronik, jak zwykle

Wśród polskich techników w tym roku bezkonkurencyjne okazały się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie, Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie i Technikum Zawodowe nr 7 w ZSE-M w Nowym Sączu. Na 9. miejscu uplasowało się natomiast Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. w Lublinie, a na 15. - Technikum Zawodowe w ZS nr 2 im. Księcia Sanguszki w Lubartowie.

Technikum Elektroniczne od lat znajduje się na pierwszym miejscu stawki lubelskich szkół. Szkoła z Lubartowa awansowała natomiast z 6 miejsca (84 w skali kraju).

- Spodziewaliśmy się, że wynik będzie dobry, ale że nie aż do tego stopnia – przyznaje Anna Wójtowicz, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie. – Nasze technikum to bardzo młoda szkoła. W tym roku opuści ją dopiero trzeci rocznik absolwentów. Dlatego tym bardziej cieszy nas wysokie miejsce w rankingu. Oznacza ono, że dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy nauczycieli udało nam się stworzyć bardzo dobre warunki nauczania.

Trzecie miejsce wśród najlepszych techników na Lubelszczyźnie zajęło Technikum Budowlane w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. W ubiegłym roku znalazło się one na 12 miejscu w województwie i 148 miejscu w kraju.

- Wynik określam jako stabilny wzrost będący zasługą wszystkich nauczycieli, ale i młodzieży, która stanęła na wysokości zadania – mówi Stanisław Sitarz, dyrektor ZSBiO w Biłgoraju. – Do tej pory chwaliliśmy się Srebrną Odznaką rankingu Perspektyw. Teraz dostaliśmy Złotą. Jestem głęboko przekonany, że przełoży się to na wzrost liczy osób biorących udział w rekrutacji do naszej szkoły. Przecież wszyscy chcą się uczyć u najlepszych.

Ranking Perspektywy

To najbardziej prestiżowe podsumowanie poziomu kształcenia w polskich liceach i technikach. Przy jego tworzeniu autorzy biorą pod uwagę wyniki z matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc.), matury z przedmiotów dodatkowych (25 proc.), a także wyniki z egzaminu zawodowego (30 proc.) i sukcesy w olimpiadach międzynarodowych (20 proc.).

20 najlepszych liceów w regionie
• I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica, Lublin
• Prywatne LO im. Królowej Jadwigi, Lublin
• III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej, Lublin
• II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego, Lublin
• Pallotyńskie LO im. Stefana Batorego, Lublin
• I Społeczne LO im. Unii Europejskiej, Zamość
• I Liceum Ogólnokształcące im. J. I. Kraszewskiego, Biała Podlaska
• II Liceum Ogólnokształcące im. KEN, Puławy
• XXI LO im. św. Stanisława Kostki, Lublin
• I LO im. Księcia Adama Jerzego Czartoryskiego, Puławy
• III LO im. Cypriana Kamila Norwida, Zamość
• Ogólnokształcące Liceum Lotnicze im. Żwirki i Wigury, Dęblin
• Międzynarodowe LO „Paderewski”, Lublin
• Liceum Ogólnokształcące im. K. Wielkiego, Lublin
• V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej, Lublin
• I Liceum Ogólnokształcące, Radzyń Podlaski
• IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Lublin
• Liceum Ogólnokształcące im. ONZ, Biłgoraj
• II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater, Biała Podlaska
• I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, Włodawa

Zobacz cały ranking liceów

20 najlepszych techników w regionie

• Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r., Lublin
• Tech. Zaw. w ZS nr 2 im. Księcia P.K. Sanguszki, Lubartów
• Technikum Budowlane w ZSBiO, Biłgoraj
• Technikum w ZST im. Marii Skłodowskiej-Curie, Puławy
• Technikum Budowlano-Geodezyjne w PSBiG, Lublin
• Technikum Ekonomiczno-Handlowe w ZS nr 1, Lublin
• Technikum Chemiczne w ZSChiPS, Lublin
• Technikum Ekonomiczne w ZSE im. A. i J. Vetterów, Lublin
• Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie w ZS nr 5, Lublin
• Technikum Mechaniczne w LCKZiU, Lublin
• Technikum w ZSP im. Jana Pawła II, Radzyń Podlaski
• Technikum nr 3 w ZS nr 3 im. Wł. St. Reymonta, Łuków
• Technikum Mechaniczno-Elektryczne w RCEZ, Biłgoraj
• Technikum Ekonomiczne w ZSZ nr 2, Ryki
• Technikum nr 2 w ZS Technicznych, Chełm
• Technikum Mechaniczne w ZS, Piaski
• Technikum Ekonomiczne nr 3 w ZS Ekonomicznych, Chełm
• Technikum nr 2 w ZS nr 2, Puławy
• Technikum Elektryczne w ZS Górniczych, Łęczna
• Technikum w ZS Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej, Międzyrzec Podlaski

Zobacz cały ranking techników

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pablo / 21 stycznia 2016 o 01:44
0
A gdzie ZSB3 im. Eugeniusz kwiatkowskiego um.slowcza3...?
Avatar
Chełmianin N / 15 stycznia 2016 o 12:23
0
 WAŻNIAK!
Prawda boli! Wpis usunięto i moderator odnisół zwycięstwo,
a to świadczy, że usuwanie niewygodnych treści rozpoczęto,
no i prawda jest taka, że mania wielkości męczy Lubliniaka,
który urojonej Lubelszczyzny odnaleźć i wskazać nie potrafi,
gdyż takie cwaniaki nie uczyli się w szkole historii i geografii.
Już dawno kraj cały, elita i świta wyobraźnię Lublinian znają,
i choć uczeni nad historią czuwają, to Lubliniacy ich olewają,
bo zaburzenia takie jak " LUBELSZCZYZNA" w głowie mają
i dlatego Województwo Lubelskie za lubelską ziemię uważają,
ale mądrze naukowo wskazać i określic jej teren nie umieją!
Morał: pismak i jakiś tam maniak historii Polski nie odmieni
to zachodzi pytanie, czemu ważniak wpisy usuwa i się pieni?
 WAŻNIAK!
Prawda boli! Wpis usunięto i moderator odnisół zwycięstwo,
a to świadczy, że usuwanie niewygodnych treści rozpoczęto,
no i prawda jest taka, że mania wielkości męczy Lubliniaka,
który urojonej Lubelszczyzny odnaleźć i wskazać nie potrafi,
gdyż takie cwaniaki nie uczyli się w szkole historii i geografii.
Już dawno kraj cały, elita i świta wyobraźnię Lublinian znają,
i choć uczeni nad historią czuwają, to Lubliniacy ich olewają,
bo zabur... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 10:56
0
A gdzie VIII LO? Jest przecież świetnym liceum!
Avatar
crx / 15 stycznia 2016 o 10:43
0

Potrafiliście spałować na smierć, a w najlepszym wypadku uczynić kogoś kaleką na resztę zycia.

Jaki są bardziej drastyczne metody? Marzył się Auschwitz dla solidaruchów?

Lepiej było poświęcić jednostki ,by chronić naród !!! Dziś matki ,żony ,dziewczyny młodych Polaków muszą jechać za chlebem na Zachód i zajmować się - no lepiej nie mówić !!! Każdy kto był ,widział -w tym i ja !!! Jako ZOMOWIEC wyznaję jedną zasadę -NIE CZAS ŻAŁOWAĆ RÓŻ ,GDY PŁONIE LAS. Może Pan Bóg kiedyś Cię oświeci i to zrozumiesz ,że w istnieniu narodu egoizm solidaruchowy doprowadził do  niewyobrażalnej tragedii ...! Ale to się może stać dopiero ,gdy dorośniesz i dojrzejesz !

Lepiej było poświęcić jednostki ,by chronić naród !!! Dziś matki ,żony ,dziewczyny młodych Polaków muszą jechać za chlebem na Zachód i zajmować się - no lepiej nie mówić !!! Każdy kto był ,widział -w tym i ja !!! Jako ZOMOWIEC wyznaję jedną zasadę -NIE CZAS ŻAŁOWAĆ RÓŻ ,GDY PŁONIE LAS. Może Pan Bóg kiedyś Cię oświeci i to zrozumiesz ,że w istnieniu narodu egoizm solidaruchowy doprowadził do  niewyobrażalnej tragedii ...! Ale to się może stać dopiero ,gdy dorośniesz i dojrzejesz !

rozwiń
Avatar
folkatka / 15 stycznia 2016 o 10:29
0

Przepraszam Was młodzi i tacy wspaniali ,że nie udało nam się powstrzymać solidaruchów, którzy skutecznie firma po firmie niszczyły Lubelszczyznę . Obiecywali prostemu narodowi cuda, a my ZOMO-wcy nie zastosowaliśmy bardziej drastycznych metod. Jakaś grupa z Was dozna szczęścia w życiu, ale zapewne nieliczna ;-(((

Potrafiliście spałować na smierć, a w najlepszym wypadku uczynić kogoś kaleką na resztę zycia.

Jaki są bardziej drastyczne metody? Marzył się Auschwitz dla solidaruchów?

Potrafiliście spałować na smierć, a w najlepszym wypadku uczynić kogoś kaleką na resztę zycia.

Jaki są bardziej drastyczne metody? Marzył się Auschwitz dla solidaruchów?

rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 15 stycznia 2016 o 09:31
0
Pismaki i tudzież inne gamonie jak piszecie, to wiedzę macie,
a zatem wskażcie Lubelszczyznę w którym ona leży powiecie?
Avatar
była uczennica / 15 stycznia 2016 o 08:58
0

Puławski Czartorych to kiedyś była szkoła na poziomie, ale odkąd panuje tam (bo kierować lub rządzić to trzeba umieć) obecna Pani naj... naj... naj... naj... to jest tragedia, o czym mówią sami nauczyciele z tej szkoły. Szkoda szkoły z takimi tradycjami. A tak na marginesie to się dziwię, że starostwo nadal udaje, że dyrektorowanie w dwóch szkołach na raz nie jest niczym dziwnym i nagannym - przecież parasol ochronny PO nad Panią dyrektor już się zwinął...  

Avatar
crx / 15 stycznia 2016 o 08:47
0

województwo lubelskie - perspektyw brak.

Przepraszam Was młodzi i tacy wspaniali ,że nie udało nam się powstrzymać solidaruchów, którzy skutecznie firma po firmie niszczyły Lubelszczyznę . Obiecywali prostemu narodowi cuda, a my ZOMO-wcy nie zastosowaliśmy bardziej drastycznych metod. Jakaś grupa z Was dozna szczęścia w życiu, ale zapewne nieliczna ;-(((

Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 08:14
0
Co się dzieje w lubelskim 4 LO -aż strach tam dziecko posyłać.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 23:11
0
województwo lubelskie - perspektyw brak.
Avatar
Pablo / 21 stycznia 2016 o 01:44
0
A gdzie ZSB3 im. Eugeniusz kwiatkowskiego um.slowcza3...?
Avatar
Chełmianin N / 15 stycznia 2016 o 12:23
0
 WAŻNIAK!
Prawda boli! Wpis usunięto i moderator odnisół zwycięstwo,
a to świadczy, że usuwanie niewygodnych treści rozpoczęto,
no i prawda jest taka, że mania wielkości męczy Lubliniaka,
który urojonej Lubelszczyzny odnaleźć i wskazać nie potrafi,
gdyż takie cwaniaki nie uczyli się w szkole historii i geografii.
Już dawno kraj cały, elita i świta wyobraźnię Lublinian znają,
i choć uczeni nad historią czuwają, to Lubliniacy ich olewają,
bo zaburzenia takie jak " LUBELSZCZYZNA" w głowie mają
i dlatego Województwo Lubelskie za lubelską ziemię uważają,
ale mądrze naukowo wskazać i określic jej teren nie umieją!
Morał: pismak i jakiś tam maniak historii Polski nie odmieni
to zachodzi pytanie, czemu ważniak wpisy usuwa i się pieni?
 WAŻNIAK!
Prawda boli! Wpis usunięto i moderator odnisół zwycięstwo,
a to świadczy, że usuwanie niewygodnych treści rozpoczęto,
no i prawda jest taka, że mania wielkości męczy Lubliniaka,
który urojonej Lubelszczyzny odnaleźć i wskazać nie potrafi,
gdyż takie cwaniaki nie uczyli się w szkole historii i geografii.
Już dawno kraj cały, elita i świta wyobraźnię Lublinian znają,
i choć uczeni nad historią czuwają, to Lubliniacy ich olewają,
bo zabur... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 10:56
0
A gdzie VIII LO? Jest przecież świetnym liceum!
Avatar
crx / 15 stycznia 2016 o 10:43
0

Potrafiliście spałować na smierć, a w najlepszym wypadku uczynić kogoś kaleką na resztę zycia.

Jaki są bardziej drastyczne metody? Marzył się Auschwitz dla solidaruchów?

Lepiej było poświęcić jednostki ,by chronić naród !!! Dziś matki ,żony ,dziewczyny młodych Polaków muszą jechać za chlebem na Zachód i zajmować się - no lepiej nie mówić !!! Każdy kto był ,widział -w tym i ja !!! Jako ZOMOWIEC wyznaję jedną zasadę -NIE CZAS ŻAŁOWAĆ RÓŻ ,GDY PŁONIE LAS. Może Pan Bóg kiedyś Cię oświeci i to zrozumiesz ,że w istnieniu narodu egoizm solidaruchowy doprowadził do  niewyobrażalnej tragedii ...! Ale to się może stać dopiero ,gdy dorośniesz i dojrzejesz !

Lepiej było poświęcić jednostki ,by chronić naród !!! Dziś matki ,żony ,dziewczyny młodych Polaków muszą jechać za chlebem na Zachód i zajmować się - no lepiej nie mówić !!! Każdy kto był ,widział -w tym i ja !!! Jako ZOMOWIEC wyznaję jedną zasadę -NIE CZAS ŻAŁOWAĆ RÓŻ ,GDY PŁONIE LAS. Może Pan Bóg kiedyś Cię oświeci i to zrozumiesz ,że w istnieniu narodu egoizm solidaruchowy doprowadził do  niewyobrażalnej tragedii ...! Ale to się może stać dopiero ,gdy dorośniesz i dojrzejesz !

rozwiń
Avatar
folkatka / 15 stycznia 2016 o 10:29
0

Przepraszam Was młodzi i tacy wspaniali ,że nie udało nam się powstrzymać solidaruchów, którzy skutecznie firma po firmie niszczyły Lubelszczyznę . Obiecywali prostemu narodowi cuda, a my ZOMO-wcy nie zastosowaliśmy bardziej drastycznych metod. Jakaś grupa z Was dozna szczęścia w życiu, ale zapewne nieliczna ;-(((

Potrafiliście spałować na smierć, a w najlepszym wypadku uczynić kogoś kaleką na resztę zycia.

Jaki są bardziej drastyczne metody? Marzył się Auschwitz dla solidaruchów?

Potrafiliście spałować na smierć, a w najlepszym wypadku uczynić kogoś kaleką na resztę zycia.

Jaki są bardziej drastyczne metody? Marzył się Auschwitz dla solidaruchów?

rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 15 stycznia 2016 o 09:31
0
Pismaki i tudzież inne gamonie jak piszecie, to wiedzę macie,
a zatem wskażcie Lubelszczyznę w którym ona leży powiecie?
Avatar
była uczennica / 15 stycznia 2016 o 08:58
0

Puławski Czartorych to kiedyś była szkoła na poziomie, ale odkąd panuje tam (bo kierować lub rządzić to trzeba umieć) obecna Pani naj... naj... naj... naj... to jest tragedia, o czym mówią sami nauczyciele z tej szkoły. Szkoda szkoły z takimi tradycjami. A tak na marginesie to się dziwię, że starostwo nadal udaje, że dyrektorowanie w dwóch szkołach na raz nie jest niczym dziwnym i nagannym - przecież parasol ochronny PO nad Panią dyrektor już się zwinął...  

Avatar
crx / 15 stycznia 2016 o 08:47
0

województwo lubelskie - perspektyw brak.

Przepraszam Was młodzi i tacy wspaniali ,że nie udało nam się powstrzymać solidaruchów, którzy skutecznie firma po firmie niszczyły Lubelszczyznę . Obiecywali prostemu narodowi cuda, a my ZOMO-wcy nie zastosowaliśmy bardziej drastycznych metod. Jakaś grupa z Was dozna szczęścia w życiu, ale zapewne nieliczna ;-(((

Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 08:14
0
Co się dzieje w lubelskim 4 LO -aż strach tam dziecko posyłać.
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 23:11
0
województwo lubelskie - perspektyw brak.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 0 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 0 0

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 0

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 0

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 0

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 0

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 4

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 4

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 141 61

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!