Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 marca 2016 r.
9:13

Ratusz płaci za prowadzenie profilu na Facebooku. Fundacja oferuje to za darmo

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 32 A A
– Oferta zostanie skierowana do Biura Rady Miasta, które zastanowi się, jakie podjąć działania – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta
– Oferta zostanie skierowana do Biura Rady Miasta, które zastanowi się, jakie podjąć działania – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta

Zamiast wydawać 10 tys. zł zlećcie to nam za darmo – radzi Fundacja Wolności i chce przejąć prowadzenie profilu Rady Miasta na Facebooku. Teraz wynajęta osoba dostaje co miesiąc 830 zł i zajmuje się profilem RM także w godzinach pracy w... podległej miastu jednostce

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O umowie na prowadzenie profilu Rady Miasta pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Rolą wykonawcy jest m.in. zamieszczanie wpisów i zdjęć, „personalizacja avatara”, sygnalizowanie pojawienia się „informacji drażliwych”, moderowanie dyskusji, czy też „aktywacja fanów”. Umowę zawarto na rok. Zapłata? 830 zł miesięcznie, co rocznie daje 9 960 zł.

Ofertę robienia tego samego za darmo złożyła wczoraj interesująca się tą umową Fundacja Wolności. – I tak interesujemy się działalnością Rady Miasta – wyjaśnia Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji. Dodaje, że może zamieszczać także relacje wideo i to również za darmo. – Budżet miasta zaoszczędzi na tym 830 zł każdego miesiąca.

Co na to Ratusz? – Oferta zostanie skierowana do Biura Rady Miasta, które zastanowi się, jakie podjąć działania – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. – Obecnie obowiązująca umowa jest ważna, nie było planów jej zerwania, bo Biuro Rady Miasta jest zadowolone z tego jak jest wykonywana.

Profil powstał 1 marca ubiegłego roku, jego prowadzenie powierzono Maciejowi Bryle. Zawarcie kolejnej, ważnej do końca 2016 r. umowy miasto tłumaczy zadowoleniem z wykonawcy.

Mniej entuzjastyczna jest Fundacja Wolności. – Przejrzeliśmy raporty przygotowane przez zleceniobiorcę oraz sam profil. Przez rok pojawiło się na nim 7 komentarzy oraz przesłano 7 wiadomości prywatnych – informuje Jakubowski. Na stronie zamieszczane są głównie odnośniki do oficjalnych komunikatów, czy też protokołów z sesji. Grafika inna niż flaga Lublina pojawiła się ostatni raz w drugiej połowie grudnia, gdy zamieszczono serię zdjęć z sali obrad.

Dlaczego profilem musi zajmować się ktoś spoza Ratusza? – Decyzja ta wynikała z konieczności zapewnienia płynnej i efektywnej komunikacji z odbiorcami – wyjaśnia sekretarz miasta Andrzej Wojewódzki w odpowiedzi na wcześniejsze pytania fundacji. Tłumaczy, że profil trzeba obsługiwać „24 h na dobę, 7 dni w tygodniu”.

Wczoraj okazało się, że całodobowa obsługa profilu może być utrudniona, bo jego autor trafił już na dywanik swojego podstawowego pracodawcy, którym jest... Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Przynajmniej dwa niedawne wpisy zamieścił w godzinach pracy. – Pan Bryła został upomniany za te dwa wpisy, by więcej nie wykonywał tych czynności w ramach czasu, który spędza w pracy – mówi Łukasz Bilik, rzecznik ZNK.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 09:00
0
Cwaniactwo i kolesiostwo! Pan Maciej Bryła odwala fuszerkę, nie zna się na social mediach, ale kasę przytula, mimo źle wykonanej pracy. I to wszystko z moich podatków-nie godzę się!
Avatar
loleczek / 16 marca 2016 o 17:47
0

Stara sztuczka... oskarżyć moderatora o usuwanie niewygodnych komentarzy. Nic takiego się nie dzieje, ale napisać trzeba bo Żuk i cała Rada to zło i w "rękach" ma "służalcze" media :)

Gdzie wy się ludzie uczyliście? W Związku Radzieckim czy to mentalna/genetyczna pozostałość po kontrolowanej opozycji PRLu? ;]

Pewnie ta sprawa z FB też naciągnięta bo za dużo szumu wkoło, prawda?

Avatar
antonio / 16 marca 2016 o 14:23
0

Dlaczego widać tylko komentarze przychylne UM, a inne nie są publikowane przez moderatora? Próbowałem parę razy i nie zamieszcza. A komentarz czysty i merytoryczny, poparty wiedzą w tym temacie. Dziwne, trzeba się za temat mocno nagłośnić w innych mediach.

Przypadek - nie sadze :P

Avatar
Pracownik / 16 marca 2016 o 09:07
0
Ciekawe czyim znajomkiem jest Maciej Bryła?! Za czyim poleceniem dostał tę pracę? I tak na prawdę za co bierze pieniądze? Czy praca którą faktycznie wykonuje, z resztą w godzinach pracy w ZNK, jest tożsama z obowiązkami zawartymi w umowie z Ratuszem... Każdy kto miał do czynienia z tym człowiekiem wie, że nie posiada on ani kompetencji do czegokolwiek, ani doświadczenia. Takimi rzeczami powinni zajmować się urzędnicy z UM, a nie z podległego zakładu. Wiadomo, że każdy chce dorobić, bo pensja w ZNK jest żałosna, ale wszystko powinno być zgodnie z jakimiś normami i wymaganiami, a nie tylko po znajomości.
Ciekawe czyim znajomkiem jest Maciej Bryła?! Za czyim poleceniem dostał tę pracę? I tak na prawdę za co bierze pieniądze? Czy praca którą faktycznie wykonuje, z resztą w godzinach pracy w ZNK, jest tożsama z obowiązkami zawartymi w umowie z Ratuszem... Każdy kto miał do czynienia z tym człowiekiem wie, że nie posiada on ani kompetencji do czegokolwiek, ani doświadczenia. Takimi rzeczami powinni zajmować się urzędnicy z UM, a nie z podległego zakładu. Wiadomo, że każdy chce dorobić, bo pensja w ZNK jest żałosna, ale wszystko powinno być zgodn... rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 08:12
0
Jaka nagonka?Ludzie piszą prawde.Bryła przytulił 10 tysiecy za umieszczemie 10 postów skopiowanych z BIP w godzinach pracy.Niech jego szefowie zajma sie jego działalnosci w pracy i poza praca,bo póki co to jest cwaniactwo i wyciaganie publicznych pieniedzy.
Avatar
Dawid / 15 marca 2016 o 18:36
0

Ale nagonka. Dlaczego pod każdym z artykułów są identyczne komentarze? Na Dzienniku i Kurierze (facebook i fora) jakiś narwany gość ciągle pisze to samo, dobrym przykładem jest "teoria z lajkami" byłem na profilu i jest spox. Posty to o czym gada ten narwaniec to TYLKO JEDEN post już nie przesadzajmy. Darmowy profil? W tym Państwie NIC nie jest za darmo, ciekawe kto na tym ma skorzystać?

Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 18:24
0
do czego jest BIP ? Facebook to jest dla niedorośniętych małolatów oraz pań niepracujących raczej , a nie dla poważnego organu
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 17:40
0

ciekawe kto wypisuje te wszystkie głupoty o "nieudaczniku prowadzącym stronę" itd bo wygląda to jak zleconko na konkretną osobę, czy to może wysłannicy prezesa plujący na wszystko i wszystkich którzy nie należą do PiS?

Nie trzeba brać żadnego zlecenia, wystarczy raz z Maciejem B. pracować by się przekonać, że to nie jest osoba kompetentna... w czymkolwiek właściwie. A że on wepcha się wszędzie, to i dużo ludzi jest, którzy z nim pracowali i chyba nie ma osoby powyżej lat 14, która by go uważała za osobę odpowiednią do czegokolwiek. 

Nie trzeba brać żadnego zlecenia, wystarczy raz z Maciejem B. pracować by się przekonać, że to nie jest osoba kompetentna... w czymkolwiek właściwie. A że on wepcha się wszędzie, to i dużo ludzi jest, którzy z nim pracowali i chyba nie ma osoby powyżej lat 14, która by go uważała za osobę odpowiednią do czegokolwiek. 

rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 14:03
0
sprytne - pisowska fundacyjka pewnie ledwo zipie i liczy że po ewentualnym przejęciu prowadzenia konta Rady Miasta na FB popłyną pieniążki od wdzięcznych za tą dobroduszność mieszkańców na wyszukiwanie kolejnych pseudoafer nie z nami te numery Bruner
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 13:45
0
Pytanie zasadnicze: czy nie powinien tego robić ktoś z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w ramach codziennych obowiązków?
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 09:00
0
Cwaniactwo i kolesiostwo! Pan Maciej Bryła odwala fuszerkę, nie zna się na social mediach, ale kasę przytula, mimo źle wykonanej pracy. I to wszystko z moich podatków-nie godzę się!
Avatar
loleczek / 16 marca 2016 o 17:47
0

Stara sztuczka... oskarżyć moderatora o usuwanie niewygodnych komentarzy. Nic takiego się nie dzieje, ale napisać trzeba bo Żuk i cała Rada to zło i w "rękach" ma "służalcze" media :)

Gdzie wy się ludzie uczyliście? W Związku Radzieckim czy to mentalna/genetyczna pozostałość po kontrolowanej opozycji PRLu? ;]

Pewnie ta sprawa z FB też naciągnięta bo za dużo szumu wkoło, prawda?

Avatar
antonio / 16 marca 2016 o 14:23
0

Dlaczego widać tylko komentarze przychylne UM, a inne nie są publikowane przez moderatora? Próbowałem parę razy i nie zamieszcza. A komentarz czysty i merytoryczny, poparty wiedzą w tym temacie. Dziwne, trzeba się za temat mocno nagłośnić w innych mediach.

Przypadek - nie sadze :P

Avatar
Pracownik / 16 marca 2016 o 09:07
0
Ciekawe czyim znajomkiem jest Maciej Bryła?! Za czyim poleceniem dostał tę pracę? I tak na prawdę za co bierze pieniądze? Czy praca którą faktycznie wykonuje, z resztą w godzinach pracy w ZNK, jest tożsama z obowiązkami zawartymi w umowie z Ratuszem... Każdy kto miał do czynienia z tym człowiekiem wie, że nie posiada on ani kompetencji do czegokolwiek, ani doświadczenia. Takimi rzeczami powinni zajmować się urzędnicy z UM, a nie z podległego zakładu. Wiadomo, że każdy chce dorobić, bo pensja w ZNK jest żałosna, ale wszystko powinno być zgodnie z jakimiś normami i wymaganiami, a nie tylko po znajomości.
Ciekawe czyim znajomkiem jest Maciej Bryła?! Za czyim poleceniem dostał tę pracę? I tak na prawdę za co bierze pieniądze? Czy praca którą faktycznie wykonuje, z resztą w godzinach pracy w ZNK, jest tożsama z obowiązkami zawartymi w umowie z Ratuszem... Każdy kto miał do czynienia z tym człowiekiem wie, że nie posiada on ani kompetencji do czegokolwiek, ani doświadczenia. Takimi rzeczami powinni zajmować się urzędnicy z UM, a nie z podległego zakładu. Wiadomo, że każdy chce dorobić, bo pensja w ZNK jest żałosna, ale wszystko powinno być zgodn... rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 08:12
0
Jaka nagonka?Ludzie piszą prawde.Bryła przytulił 10 tysiecy za umieszczemie 10 postów skopiowanych z BIP w godzinach pracy.Niech jego szefowie zajma sie jego działalnosci w pracy i poza praca,bo póki co to jest cwaniactwo i wyciaganie publicznych pieniedzy.
Avatar
Dawid / 15 marca 2016 o 18:36
0

Ale nagonka. Dlaczego pod każdym z artykułów są identyczne komentarze? Na Dzienniku i Kurierze (facebook i fora) jakiś narwany gość ciągle pisze to samo, dobrym przykładem jest "teoria z lajkami" byłem na profilu i jest spox. Posty to o czym gada ten narwaniec to TYLKO JEDEN post już nie przesadzajmy. Darmowy profil? W tym Państwie NIC nie jest za darmo, ciekawe kto na tym ma skorzystać?

Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 18:24
0
do czego jest BIP ? Facebook to jest dla niedorośniętych małolatów oraz pań niepracujących raczej , a nie dla poważnego organu
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 17:40
0

ciekawe kto wypisuje te wszystkie głupoty o "nieudaczniku prowadzącym stronę" itd bo wygląda to jak zleconko na konkretną osobę, czy to może wysłannicy prezesa plujący na wszystko i wszystkich którzy nie należą do PiS?

Nie trzeba brać żadnego zlecenia, wystarczy raz z Maciejem B. pracować by się przekonać, że to nie jest osoba kompetentna... w czymkolwiek właściwie. A że on wepcha się wszędzie, to i dużo ludzi jest, którzy z nim pracowali i chyba nie ma osoby powyżej lat 14, która by go uważała za osobę odpowiednią do czegokolwiek. 

Nie trzeba brać żadnego zlecenia, wystarczy raz z Maciejem B. pracować by się przekonać, że to nie jest osoba kompetentna... w czymkolwiek właściwie. A że on wepcha się wszędzie, to i dużo ludzi jest, którzy z nim pracowali i chyba nie ma osoby powyżej lat 14, która by go uważała za osobę odpowiednią do czegokolwiek. 

rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 14:03
0
sprytne - pisowska fundacyjka pewnie ledwo zipie i liczy że po ewentualnym przejęciu prowadzenia konta Rady Miasta na FB popłyną pieniążki od wdzięcznych za tą dobroduszność mieszkańców na wyszukiwanie kolejnych pseudoafer nie z nami te numery Bruner
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 13:45
0
Pytanie zasadnicze: czy nie powinien tego robić ktoś z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w ramach codziennych obowiązków?
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 9 0

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 1 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 10 7

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 14 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 12

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 43 44

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 159 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!