Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 sierpnia 2009 r.
19:03
Edytuj ten wpis

Remont przejazdu kolejowego na ul. Turystycznej

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 9 A A

W środę powinien się zakończyć dwudniowy remont przejazdu kolejowego w ciągu ul. Turystycznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Drogowcy układają między torami nowy, równy asfalt. – Myśleliśmy początkowo, że prace uda się przeprowadzić w ciągu jednej nocy, ale uznaliśmy, że lepszy efekt będzie jeśli prace potrwają dwa dni – mówi Zygmunt Grzechulski, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie. – Nie chcieliśmy powtórki z tego, co się stało na Mełgiewskiej, gdzie przejazd zbyt szybko został oddany do użytku kierowcom i ucierpiała na tym nawierzchnia.

Kierowcy od dawna narzekali na dziury w nawierzchni. Naszej Czytelniczce, która interweniowała w tej sprawie w maju kolejarze odpisali, że postarają się sprawić, by prace zostały przeprowadzone do końca czerwca. Ale od razu zastrzegali, że firmy drogowe niechętnie przyjmują zlecenia na tak małe prace.


Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 20:23
0
Dobrze, że cokolwiek remontują...
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 14:44
0
pionini napisał:
mnie zależy na sprawnym i szybkim dotarciu do pracy a przez światła w roku szkolnym jest to horror. Myślę, że to powinno działac w obie strony tzn. światła nie powinny paraliżować ruchu!!! Moja propozycja jest taka: zatrudnić osobę, która przeprowadzałaby dzieci i dorosłych przez przejście. Skoro gmina odpowiada na lobby dot. świateł i ponosi koszty ich budowy, to dlaczego nie mogłaby zatrudnić osoby do przeprowadzania????


Myślę,że nie chciałbyś pracować w tym miejscu jako osoba przeprowadzająca ludzi przez przejście. No chyba,że masz skłonności samobójcze.


Myślę,że nie chciałbyś pracować w tym miejscu jako osoba przeprowadzająca ludzi przez przejście. No chyba,że masz skłonności samobójcze. rozwiń
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 10:05
0
jeżeli światła powstały dla kilkunastu dzieci które z tego korzystają albo i nie to jest dziwny pomysł bo na tym cierpią tysiące ludzi co z łęcznej i okolic codziennie jeżdżą do stolicy województwa. w samym lublinie jest tyle krzyżowań na których światła co o wiele ważniejsze i na tych skrzyżowaniach dzieci tez przechodzą
Avatar
pionini / 19 sierpnia 2009 o 08:32
0
mnie zależy na sprawnym i szybkim dotarciu do pracy a przez światła w roku szkolnym jest to horror. Myślę, że to powinno działac w obie strony tzn. światła nie powinny paraliżować ruchu!!! Moja propozycja jest taka: zatrudnić osobę, która przeprowadzałaby dzieci i dorosłych przez przejście. Skoro gmina odpowiada na lobby dot. świateł i ponosi koszty ich budowy, to dlaczego nie mogłaby zatrudnić osoby do przeprowadzania????
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 08:16
0
jak to nikt nie korzysta? korzystają wyjeżdzający z ul. Kasprowicza którzy musieli z duszą na ramieniu skręcać w ul. turystyczną. Korzystają dzieci, które muszą przejść na drugą stronę ulicy, co nie jest bezpieczne przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej i dużym natężeniu ruchu. Ale co tam najważniejszy jest pan paweł i jego fura
Avatar
~max~ / 19 sierpnia 2009 o 07:40
0
paweł napisał:
A do kogo trzeba napisac, żeby wyłączyli światła w wólce?przecież to istny horror to co się tam dzieje w piątki po południu- korek od wólki do przejazdu i w niedziele-korek od oś. borek. z tych świateł nikt nie korzysta a tylko powodują korki.


Jak to nikt nikt nie korzysta? Przejeżdżając samochodem możesz odnieść takie wrażenie. Ale to jedyny sposób, żeby bezpiecznie przedostać się na drugą stronę ulicy. Jest to szczególnie ważne ze względu na bliskie sąsiedztwo szkoły podstawowej.


Jak to nikt nikt nie korzysta? Przejeżdżając samochodem możesz odnieść takie wrażenie. Ale to jedyny sposób, żeby bezpiecznie przedostać się na drugą stronę ulicy. Jest to szczególnie ważne ze względu na bliskie sąsiedztwo szkoły podstawowej. rozwiń
Avatar
~kierowca~ / 19 sierpnia 2009 o 01:47
0
a może by tak wyremontowali przejazd kolejowy na krochmalnej
Avatar
fdfsdfsdf / 19 sierpnia 2009 o 01:42
0
nawet nie chodzi o to aby wyłączyli te światła, ale rzecz w tym, że po prostu za krótka jest zmiana i tyle Póki co, korek najlepiej w niedzielę omijać jadąc przez Krępiec itp, albo przez Leonów tylko że wtedy nadrabia się kapkę bo wyjeżdza się w Elizówce. Pzdr
Avatar
paweł / 18 sierpnia 2009 o 23:12
0
A do kogo trzeba napisac, żeby wyłączyli światła w wólce?przecież to istny horror to co się tam dzieje w piątki po południu- korek od wólki do przejazdu i w niedziele-korek od oś. borek. z tych świateł nikt nie korzysta a tylko powodują korki.
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 20:23
0
Dobrze, że cokolwiek remontują...
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 14:44
0
pionini napisał:
mnie zależy na sprawnym i szybkim dotarciu do pracy a przez światła w roku szkolnym jest to horror. Myślę, że to powinno działac w obie strony tzn. światła nie powinny paraliżować ruchu!!! Moja propozycja jest taka: zatrudnić osobę, która przeprowadzałaby dzieci i dorosłych przez przejście. Skoro gmina odpowiada na lobby dot. świateł i ponosi koszty ich budowy, to dlaczego nie mogłaby zatrudnić osoby do przeprowadzania????


Myślę,że nie chciałbyś pracować w tym miejscu jako osoba przeprowadzająca ludzi przez przejście. No chyba,że masz skłonności samobójcze.


Myślę,że nie chciałbyś pracować w tym miejscu jako osoba przeprowadzająca ludzi przez przejście. No chyba,że masz skłonności samobójcze. rozwiń
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 10:05
0
jeżeli światła powstały dla kilkunastu dzieci które z tego korzystają albo i nie to jest dziwny pomysł bo na tym cierpią tysiące ludzi co z łęcznej i okolic codziennie jeżdżą do stolicy województwa. w samym lublinie jest tyle krzyżowań na których światła co o wiele ważniejsze i na tych skrzyżowaniach dzieci tez przechodzą
Avatar
pionini / 19 sierpnia 2009 o 08:32
0
mnie zależy na sprawnym i szybkim dotarciu do pracy a przez światła w roku szkolnym jest to horror. Myślę, że to powinno działac w obie strony tzn. światła nie powinny paraliżować ruchu!!! Moja propozycja jest taka: zatrudnić osobę, która przeprowadzałaby dzieci i dorosłych przez przejście. Skoro gmina odpowiada na lobby dot. świateł i ponosi koszty ich budowy, to dlaczego nie mogłaby zatrudnić osoby do przeprowadzania????
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2009 o 08:16
0
jak to nikt nie korzysta? korzystają wyjeżdzający z ul. Kasprowicza którzy musieli z duszą na ramieniu skręcać w ul. turystyczną. Korzystają dzieci, które muszą przejść na drugą stronę ulicy, co nie jest bezpieczne przy wyłączonej sygnalizacji świetlnej i dużym natężeniu ruchu. Ale co tam najważniejszy jest pan paweł i jego fura
Avatar
~max~ / 19 sierpnia 2009 o 07:40
0
paweł napisał:
A do kogo trzeba napisac, żeby wyłączyli światła w wólce?przecież to istny horror to co się tam dzieje w piątki po południu- korek od wólki do przejazdu i w niedziele-korek od oś. borek. z tych świateł nikt nie korzysta a tylko powodują korki.


Jak to nikt nikt nie korzysta? Przejeżdżając samochodem możesz odnieść takie wrażenie. Ale to jedyny sposób, żeby bezpiecznie przedostać się na drugą stronę ulicy. Jest to szczególnie ważne ze względu na bliskie sąsiedztwo szkoły podstawowej.


Jak to nikt nikt nie korzysta? Przejeżdżając samochodem możesz odnieść takie wrażenie. Ale to jedyny sposób, żeby bezpiecznie przedostać się na drugą stronę ulicy. Jest to szczególnie ważne ze względu na bliskie sąsiedztwo szkoły podstawowej. rozwiń
Avatar
~kierowca~ / 19 sierpnia 2009 o 01:47
0
a może by tak wyremontowali przejazd kolejowy na krochmalnej
Avatar
fdfsdfsdf / 19 sierpnia 2009 o 01:42
0
nawet nie chodzi o to aby wyłączyli te światła, ale rzecz w tym, że po prostu za krótka jest zmiana i tyle Póki co, korek najlepiej w niedzielę omijać jadąc przez Krępiec itp, albo przez Leonów tylko że wtedy nadrabia się kapkę bo wyjeżdza się w Elizówce. Pzdr
Avatar
paweł / 18 sierpnia 2009 o 23:12
0
A do kogo trzeba napisac, żeby wyłączyli światła w wólce?przecież to istny horror to co się tam dzieje w piątki po południu- korek od wólki do przejazdu i w niedziele-korek od oś. borek. z tych świateł nikt nie korzysta a tylko powodują korki.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 1 0

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Mondey. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 0

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 0 10

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 48 1

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 40

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 12

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 0

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 12 4

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 1 18

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.