Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2010 r.
10:49
Edytuj ten wpis

Rodzina Cieślów dostała pomoc, znalazła dom

0 8 A A

Kiedy wyjeżdżali do Londynu, myśleli że czeka ich tam lepsze życie. Przeliczyli się. Ledwie udało im się wrócić do Polski. Na szczęście spotkali tutaj wielu ludzi, którzy im pomogli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pan Marcin Cieśla z żoną Joanną i dwójką dzieci 4-letnią Kamilą i 8-miesięcznym Kubusiem otrzymali ogromną pomoc od ludzi dobrej woli. Powoli zapominają o tym, co wydarzyło się Londynie.

W listopadzie rodzina postawiła wszystko na jedną kartę. Sprzedali swój dobytek i całe oszczędności przeznaczyli na wyjazd za lepszym życiem do Londynu. Jednak na obczyźnie spotkały ich same niepowodzenia i tragedie. Zaczęło się od kradzieży pieniędzy przeznaczonych na czynsz, a potem było tylko gorzej. Ostatecznie rodzina znalazła się na ulicy i bez pracy.

Postanowili wrócić do Polski, ponieważ bali się o życie własne i dzieci. W Londynie otrzymali pomoc od Stowarzyszenia Barka UK, która sfinansowała podróż do Polski. Do Lublina przyjechali 20 grudnia. – Pan Marcin przebywał w Ośrodku Wsparcia dla Osób Bezdomnych Bractwa Miłosierdzia przy ul. Dolnej Panny Marii. Pani Joanna z dziećmi, dzięki uprzejmości pana Krzysztofa Bujko, prezesa Fundacji SOS Ziemi Lubelskiej, znalazła schronienie w jednym z ośrodków prowadzonych przez fundację – mówi Wojciech Bylicki, prezes zarządu Bractwa im. Św. Brata Alberta w Lublinie.

Wtedy do pomocy rodzinie włączyły się lubelskie media. Jej historię opisaliśmy przed świętami. Na pomoc nie trzeba było długo czekać. – Rodzina dostała konkretną pomoc rzeczową i finansową. Pojawiły się także oferty pracy w kraju i za granicą – dodaje Bylicki.

– Święta Bożego Narodzenia spędziliśmy pod Biłgorajem. Były to naprawdę rodzinne święta. Dziękujemy za nie. Teraz mieszkamy u pani, która użyczyła nam dachu nad głową – mówi Marcin Cieśla. – Czekamy na przeprowadzkę do gospodarstwa agroturystycznego pod Warszawą. Będziemy tam mieszkać, a ja będę odpowiedzialny za prace konserwatorskie i remontowe w domu oraz pomoc w prowadzeniu gospodarstwa.

Rodzina wyjechała razem i to według niej był największy błąd. – Teraz wiem, że nie powinniśmy tak robić – mówi Cieśla. – Innym, którzy planują takie wyjazdy radzę, aby nie ufali obietnicom, które często się okazują bez pokrycia. Tam nikt nam nie pomógł. Tutaj jest jednak inaczej.
– Na nasze konto wpłynęło blisko 10 tysięcy zł dla rodziny Cieślów – mówi Bylicki. – Mam nadzieję, że dobrze spożytkują te pieniądze. Trafiło też do nas wiele paczek z ubraniami, żywnością, środkami higieny i zabawkami dla dzieci.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gość~ / 10 stycznia 2010 o 11:13
0
Misiek napisał:
Przecież p. Joanna ma dużą (wcale nie biedną) rodzinę. Dlaczego im nie pomagają??? Może to dla nich nowy sposób na życie......


może wspomniana rodzina ma dosyć pomagania oszustom, nieudacznikom i naciągaczom...spójrz na link do gazety wyborczej od Pani z Południa.Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Avatar
obserwator / 8 stycznia 2010 o 19:12
0
[font="Arial Black"][size=4][color="#FF0000"] To wstyd i hańba! Normalnie skandal ![/color][/size][/font] Zdrowym, młodym ludziom dawać gotową kasę, jakieś fanty, darmowy kąt do spania. Tylko dlatego, że mają wygórowane aspiracje i nie mają wstydu tak jęczeć publicznie. A co to powódź ich zalała? Pożar strawił dorobek całego życia ? Sami sobie zgotowali taki los z głupoty. Takich ludzi są setki tysięcy, jeśli nie miliony, co mają jakie takie wykształcenie i ledwo wiążą koniec z końcem. Niech wyprzedają wszystko i wyjeżdżają w ciemno gdziekolwiek, w razie jak coś nie wyjdzie... można do gazety w drugim końcu Polski, a ta zrobi ściepę.
[font="Arial Black"][size=4][color="#FF0000"] To wstyd i hańba! Normalnie skandal ![/color][/size][/font] Zdrowym, młodym ludziom dawać gotową kasę, jakieś fanty, darmowy kąt do spania. Tylko dlatego, że mają wygórowane aspiracje i nie mają wstydu tak jęczeć publicznie. A co to powódź ich zalała? Pożar strawił dorobek całego życia ? Sami sobie zgotowali taki los z głupoty. Takich ludzi są setki tysięcy, jeśli nie miliony, co mają jakie takie wykształcenie i ledwo wiążą koniec z końcem. Niech wyprzedają wszystko i wyj... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 17:39
0
Gość napisał:
Tak,rodzina pojecha la do Anglii poprawi c komfort zycia -heheheheh
Wyjechali bo oszukiwali ludzi,sprzedaż samochodów za które pan "zapomniał" zapłacić podatek i akcyzę więc nowy właściciel płacił karę.
Nawet własną matkę oszukał i okradł.
To leserzy,nierobi i pasożyty!!!! Nigdzie nie pracował dłużej niż miesiąc-potem albo go oszukali albo pobili albo kasy nie dali.
Kłamca i to perfidny.
Poczytajcie na forum edziecko-www.edziecko.pl jak oszukał kobietę z południa.
Potem wkleję dokładny link.

Pomoc ???? dla kogo,dla pasożyta????



Zgadzam sie z ta wypowiedzia
Przez takie rodziny , prawdziwi potrzebujący nie otrzymuja pomocy- pytanie dlaczego prasa nie sprawdza informacji u źródła
Masa ludzi prawie zmuszała rodzinę do powrotu do Polski bo tak naprawdę chcieli tylko wykorzystać system Brytyjski
Na szczęście nie udało sie szkoda tylko dzieci
Milka



Zgadzam sie z ta wypowiedzia
Przez takie rodziny , prawdziwi potrzebujący nie otrzymuja pomocy- pytanie dlaczego prasa nie sprawdza informacji u źródła
Masa ludzi prawie zmuszała rodzinę do powrotu do Polski bo tak naprawdę chcieli tylko wykorzystać system Brytyjski
Na szczęście nie udało sie szkoda tylko dzieci
Milka rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 08:52
0
Dokładnie, Pani Asia ma siostrę (lekarz stomatolog) tatę i kupę ciotek i babcie, dziwne że się o tym nie mówi.
Avatar
Misiek / 8 stycznia 2010 o 08:37
0
Przecież p. Joanna ma dużą (wcale nie biedną) rodzinę. Dlaczego im nie pomagają??? Może to dla nich nowy sposób na życie......
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 08:19
0
Tak,rodzina pojecha la do Anglii poprawi c komfort zycia -heheheheh
Wyjechali bo oszukiwali ludzi,sprzedaż samochodów za które pan "zapomniał" zapłacić podatek i akcyzę więc nowy właściciel płacił karę.
Nawet własną matkę oszukał i okradł.
To leserzy,nierobi i pasożyty!!!! Nigdzie nie pracował dłużej niż miesiąc-potem albo go oszukali albo pobili albo kasy nie dali.
Kłamca i to perfidny.
Poczytajcie na forum edziecko-www.edziecko.pl jak oszukał kobietę z południa.
Potem wkleję dokładny link.

Pomoc ???? dla kogo,dla pasożyta????
Tak,rodzina pojecha la do Anglii poprawi c komfort zycia -heheheheh
Wyjechali bo oszukiwali ludzi,sprzedaż samochodów za które pan "zapomniał" zapłacić podatek i akcyzę więc nowy właściciel płacił karę.
Nawet własną matkę oszukał i okradł.
To leserzy,nierobi i pasożyty!!!! Nigdzie nie pracował dłużej niż miesiąc-potem albo go oszukali albo pobili albo kasy nie dali.
Kłamca i to perfidny.
Poczytajcie na forum edziecko-www.edziecko.pl jak oszukał kobietę z południa.
Potem wklej... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2010 o 15:45
0
ciesze sie ludzie pomogli.
Avatar
A / 7 stycznia 2010 o 14:47
0
[url="http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,104677089,,Rodzina_na_swieta_bedzie_razem_.html?v=2"]http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,10467708...razem_.html?v=2[/url]

Na Forum Gazety znalazłam taki wątek, fajnie by było gdyby dziennikarze sprawdzili czy to prawda. Link skopiuj-wklej:

[url="http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,104677089,,Rodzina_na_swieta_bedzie_razem_.html?v=2"]http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,10467708...razem_.html?v=2[/url]
Avatar
~gość~ / 10 stycznia 2010 o 11:13
0
Misiek napisał:
Przecież p. Joanna ma dużą (wcale nie biedną) rodzinę. Dlaczego im nie pomagają??? Może to dla nich nowy sposób na życie......


może wspomniana rodzina ma dosyć pomagania oszustom, nieudacznikom i naciągaczom...spójrz na link do gazety wyborczej od Pani z Południa.Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
Avatar
obserwator / 8 stycznia 2010 o 19:12
0
[font="Arial Black"][size=4][color="#FF0000"] To wstyd i hańba! Normalnie skandal ![/color][/size][/font] Zdrowym, młodym ludziom dawać gotową kasę, jakieś fanty, darmowy kąt do spania. Tylko dlatego, że mają wygórowane aspiracje i nie mają wstydu tak jęczeć publicznie. A co to powódź ich zalała? Pożar strawił dorobek całego życia ? Sami sobie zgotowali taki los z głupoty. Takich ludzi są setki tysięcy, jeśli nie miliony, co mają jakie takie wykształcenie i ledwo wiążą koniec z końcem. Niech wyprzedają wszystko i wyjeżdżają w ciemno gdziekolwiek, w razie jak coś nie wyjdzie... można do gazety w drugim końcu Polski, a ta zrobi ściepę.
[font="Arial Black"][size=4][color="#FF0000"] To wstyd i hańba! Normalnie skandal ![/color][/size][/font] Zdrowym, młodym ludziom dawać gotową kasę, jakieś fanty, darmowy kąt do spania. Tylko dlatego, że mają wygórowane aspiracje i nie mają wstydu tak jęczeć publicznie. A co to powódź ich zalała? Pożar strawił dorobek całego życia ? Sami sobie zgotowali taki los z głupoty. Takich ludzi są setki tysięcy, jeśli nie miliony, co mają jakie takie wykształcenie i ledwo wiążą koniec z końcem. Niech wyprzedają wszystko i wyj... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 17:39
0
Gość napisał:
Tak,rodzina pojecha la do Anglii poprawi c komfort zycia -heheheheh
Wyjechali bo oszukiwali ludzi,sprzedaż samochodów za które pan "zapomniał" zapłacić podatek i akcyzę więc nowy właściciel płacił karę.
Nawet własną matkę oszukał i okradł.
To leserzy,nierobi i pasożyty!!!! Nigdzie nie pracował dłużej niż miesiąc-potem albo go oszukali albo pobili albo kasy nie dali.
Kłamca i to perfidny.
Poczytajcie na forum edziecko-www.edziecko.pl jak oszukał kobietę z południa.
Potem wkleję dokładny link.

Pomoc ???? dla kogo,dla pasożyta????



Zgadzam sie z ta wypowiedzia
Przez takie rodziny , prawdziwi potrzebujący nie otrzymuja pomocy- pytanie dlaczego prasa nie sprawdza informacji u źródła
Masa ludzi prawie zmuszała rodzinę do powrotu do Polski bo tak naprawdę chcieli tylko wykorzystać system Brytyjski
Na szczęście nie udało sie szkoda tylko dzieci
Milka



Zgadzam sie z ta wypowiedzia
Przez takie rodziny , prawdziwi potrzebujący nie otrzymuja pomocy- pytanie dlaczego prasa nie sprawdza informacji u źródła
Masa ludzi prawie zmuszała rodzinę do powrotu do Polski bo tak naprawdę chcieli tylko wykorzystać system Brytyjski
Na szczęście nie udało sie szkoda tylko dzieci
Milka rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 08:52
0
Dokładnie, Pani Asia ma siostrę (lekarz stomatolog) tatę i kupę ciotek i babcie, dziwne że się o tym nie mówi.
Avatar
Misiek / 8 stycznia 2010 o 08:37
0
Przecież p. Joanna ma dużą (wcale nie biedną) rodzinę. Dlaczego im nie pomagają??? Może to dla nich nowy sposób na życie......
Avatar
Gość / 8 stycznia 2010 o 08:19
0
Tak,rodzina pojecha la do Anglii poprawi c komfort zycia -heheheheh
Wyjechali bo oszukiwali ludzi,sprzedaż samochodów za które pan "zapomniał" zapłacić podatek i akcyzę więc nowy właściciel płacił karę.
Nawet własną matkę oszukał i okradł.
To leserzy,nierobi i pasożyty!!!! Nigdzie nie pracował dłużej niż miesiąc-potem albo go oszukali albo pobili albo kasy nie dali.
Kłamca i to perfidny.
Poczytajcie na forum edziecko-www.edziecko.pl jak oszukał kobietę z południa.
Potem wkleję dokładny link.

Pomoc ???? dla kogo,dla pasożyta????
Tak,rodzina pojecha la do Anglii poprawi c komfort zycia -heheheheh
Wyjechali bo oszukiwali ludzi,sprzedaż samochodów za które pan "zapomniał" zapłacić podatek i akcyzę więc nowy właściciel płacił karę.
Nawet własną matkę oszukał i okradł.
To leserzy,nierobi i pasożyty!!!! Nigdzie nie pracował dłużej niż miesiąc-potem albo go oszukali albo pobili albo kasy nie dali.
Kłamca i to perfidny.
Poczytajcie na forum edziecko-www.edziecko.pl jak oszukał kobietę z południa.
Potem wklej... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2010 o 15:45
0
ciesze sie ludzie pomogli.
Avatar
A / 7 stycznia 2010 o 14:47
0
[url="http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,104677089,,Rodzina_na_swieta_bedzie_razem_.html?v=2"]http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,10467708...razem_.html?v=2[/url]

Na Forum Gazety znalazłam taki wątek, fajnie by było gdyby dziennikarze sprawdzili czy to prawda. Link skopiuj-wklej:

[url="http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,104677089,,Rodzina_na_swieta_bedzie_razem_.html?v=2"]http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,10467708...razem_.html?v=2[/url]
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 0 0

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 11 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 10 6

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 140 9

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 17 8

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 12 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!