Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2012 r.
16:10
Edytuj ten wpis

Rodzina Trzy Plus: Nadal możesz mieć zniżki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A
 (Maciej Kaczanowski/ Archiwum)
(Maciej Kaczanowski/ Archiwum)

Ratusz zapowiada, że w przyszłym roku utrzyma program zniżek dla rodzin wielodzietnych. Chętni mogą zgłaszać się do Urzędu Miasta po specjalne karty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Posiadacze Karty Rodzina Trzy Plus mogą korzystać z różnych zniżek i ulg w 70 podmiotach. W tym 13 samorządowych takich jak placówki kulturalne czy obiekty rekreacyjne – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Zniżek udzielają też np. niektóre sklepy, m.in. Leclerc, który daje 20 proc. rabatu na książki, czasopisma, artykuły szkolne, zabawki, odzież dziecięcą i artykuły dla niemowląt.

– To bardzo duże wsparcie. Znam całe rodziny, które dzięki temu chodzą na basen, a w innym przypadku zwyczajnie nie miałyby na to pieniędzy. Podobnie jest z różnymi zajęciami dodatkowymi dla dzieci – mówi Bożena Pietras z lubelskiego oddziału Związku Dużych Rodzin 3 Plus. – Przydałaby się jeszcze zniżka u fryzjera, bo ostrzyżenie pięciu głów to spory wydatek, a mamy też chciałyby ładnie wyglądać.

Kartę może uzyskać każda rodzina, która ma na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lat (lub 25 jeśli dziecko nadal uczy się lub studiuje). Ograniczenia wiekowe nie obowiązują w przypadku dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodziców. Koniecznym warunkiem jest też wspólne mieszkanie pod jednym adresem w Lublinie.

– Takie warunki w mieście spełnia 4270 rodzin, blisko jedna trzecia korzysta z naszych kart – mówi Krzyżanowska.

Od maja do rąk lublinian trafiło ponad 6300 takich kart, bo każdemu członkowi dużej rodziny przysługuje jeden egzemplarz. Jako, że karty są ważne tylko do końca roku kalendarzowego wszyscy, którzy je wyrobili, powinni ponownie złożyć wnioski o ich wydanie. Druki są do pobrania w Internecie (um.lublin.pl, zakładka "Rodzina trzy plus”), a wypełnione przyjmuje Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta przy ul. Leszczyńskiego 20.

Karty wydawane są bezpłatnie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 grudnia 2012 r. o 10:19
a co z biednymi rodzinami mającymi 1-2 dzieci, czy te dzieci to nie są dzieci, przecież wiadomo jakie jest na ścianie wschodniej bezrobocie. Także proszę najlepiej pokasować posty, bo mówią prawdę, a niby miała być wolność słowa i co, cenzuraaaaaa, gorzej jak za komuny. Jak pomagamy to wszystkim dzieciom, a jak kogoś nie stać to niech się nie decyduje na dzieci. Ja np. chcę aby moje podatki szły na leczenie a nie na rodzenie dzieci w biednych rodzinach, bo tam z pokolenia na pokolenie bieda jest przekazywana i te rodziny z pokolenia na pokolenie żyją dzięki pomocy innych. A niestety osoby chore nie mogą z powodu choroby np. podjąć pracę,, która pozwoliłaby im na godne życie.
a co z biednymi rodzinami mającymi 1-2 dzieci, czy te dzieci to nie są dzieci, przecież wiadomo jakie jest na ścianie wschodniej bezrobocie. Także proszę najlepiej pokasować posty, bo mówią prawdę, a niby miała być wolność słowa i co, cenzuraaaaaa, gorzej jak za komuny. Jak pomagamy to wszystkim dzieciom, a jak kogoś nie stać to niech się nie decyduje na dzieci. Ja np. chcę aby moje podatki szły na leczenie a nie na rodzenie dzieci w biednych rodzinach, bo tam z pokolenia na pokolenie bieda jest przekazywana i te rodziny z pokolenia na pokol... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2012 r. o 16:41
[quote name='folkatka' timestamp='1354976816' post='706860']
Nie ublizaj rodzinom wielodzietnym. NIe wszystkie z nich żerują na socjalu. Znam klilka normalnych rodzin z czwórką czy piątką dzieci, gdzie tata z mama pracują żeby jakoś tę gromadke wyzywic i ubrać. Zniżki sa OK.
[/quote]


no to dobrze, to po co te zniżki dla wielodzietnych, narobili sobie tyle dzieci to niech zapieprzają na nie, do kogo mają pretensję, jak zniżki dla dzieci to dla wszystkich, szkoda, że będę zapieprzać na czyjeś dzieci, też rozłożę brochę bez zabezpieczania się i niech mnie podatnicy utrzymują z dziećmi.
[quote name='folkatka' timestamp='1354976816' post='706860']
Nie ublizaj rodzinom wielodzietnym. NIe wszystkie z nich żerują na socjalu. Znam klilka normalnych rodzin z czwórką czy piątką dzieci, gdzie tata z mama pracują żeby jakoś tę gromadke wyzywic i ubrać. Zniżki sa OK.
[/quote]


no to dobrze, to po co te zniżki dla wielodzietnych, narobili sobie tyle dzieci to niech zapieprzają na nie, do kogo mają pretensję, jak zniżki dla dzieci to dla wszystkich, szkoda, że będę... rozwiń
Avatar
folkatka / 8 grudnia 2012 r. o 15:26
Nie ublizaj rodzinom wielodzietnym. NIe wszystkie z nich żerują na socjalu. Znam klilka normalnych rodzin z czwórką czy piątką dzieci, gdzie tata z mama pracują żeby jakoś tę gromadke wyzywic i ubrać. Zniżki sa OK.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2012 r. o 14:22
[url="http://praca.wp.pl/title,Bezrobocie-w-listopadzie-wzroslo-z-125-do-129-proc,wid,15159692,wiadomosc.html"]http://praca.wp.pl/t...,wiadomosc.html[/url]

4 najgorsze województwa

[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]Względny (procentowy) wzrost liczby bezrobotnych w listopadzie 2012 roku odnotowano we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy w województwach: [/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]- lubelskim - o 4,3 proc. (o 5,2 tys. osó ;[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]- wielkopolskim - o 4,0 proc. (o 5,4 tys. osó ;[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]- małopolskim - o 3,8 proc. (o 5,7 tys. osó ;[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]- dolnośląskim - o 3,7 proc. (o 5,5 tys. osó .[/size][/font][/color]

(...)
[url="http://praca.wp.pl/title,Bezrobocie-w-listopadzie-wzroslo-z-125-do-129-proc,wid,15159692,wiadomosc.html"]http://praca.wp.pl/t...,wiadomosc.html[/url]

4 najgorsze województwa

[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]Względny (procentowy) wzrost liczby bezrobotnych w listopadzie 2012 roku odnotowano we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy w województwach: [/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]- lubelskim - o ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2012 r. o 13:32
(...)
Avatar
Gość / 8 grudnia 2012 r. o 13:29
(...)
Avatar
to jest wlasnie polska / 8 grudnia 2012 r. o 10:57
~magda : popieram. Ja jestem spod Lublina i też zniżki u nas nie obowiązują. A szkoda. Bo większość rodziny pracuje i studiuje/uczy się w Lublinie.

Chociaż. Mówiąc o rodzinie 3+ (np. 3 dzieci) jako wielodzietna to lekka przesada. Ja rozumiem 5-8. Ale 3?
Avatar
lubelak / 7 grudnia 2012 r. o 23:19
Mam nadzieję, że miasto nie będzie przyznawać zniżek dla rodzin wielodzietnych na wywóz śmieci... Taka duża rodzina więcej "produkuje" odpadów niż np. samotna osoba. Jeśli inni mieliby płacić za śmieci dużych rodzin, to ja się na to nie zgadzam! Przyznam jednak, że zniżki na zakupy, basen są ok.
Avatar
magda / 7 grudnia 2012 r. o 21:58
Bardzo fajny pomysł z tymi zniżkami:-)szkoda że tylko w Lublinie.Ja mieszkam w Świdniku i takich przyjemności rodziny wielodzietne nie mają bardzo bym chciała żeby i u nas zrobili takie zniżki dla rodzin wielodzietnych.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2012 r. o 10:19
a co z biednymi rodzinami mającymi 1-2 dzieci, czy te dzieci to nie są dzieci, przecież wiadomo jakie jest na ścianie wschodniej bezrobocie. Także proszę najlepiej pokasować posty, bo mówią prawdę, a niby miała być wolność słowa i co, cenzuraaaaaa, gorzej jak za komuny. Jak pomagamy to wszystkim dzieciom, a jak kogoś nie stać to niech się nie decyduje na dzieci. Ja np. chcę aby moje podatki szły na leczenie a nie na rodzenie dzieci w biednych rodzinach, bo tam z pokolenia na pokolenie bieda jest przekazywana i te rodziny z pokolenia na pokolenie żyją dzięki pomocy innych. A niestety osoby chore nie mogą z powodu choroby np. podjąć pracę,, która pozwoliłaby im na godne życie.
a co z biednymi rodzinami mającymi 1-2 dzieci, czy te dzieci to nie są dzieci, przecież wiadomo jakie jest na ścianie wschodniej bezrobocie. Także proszę najlepiej pokasować posty, bo mówią prawdę, a niby miała być wolność słowa i co, cenzuraaaaaa, gorzej jak za komuny. Jak pomagamy to wszystkim dzieciom, a jak kogoś nie stać to niech się nie decyduje na dzieci. Ja np. chcę aby moje podatki szły na leczenie a nie na rodzenie dzieci w biednych rodzinach, bo tam z pokolenia na pokolenie bieda jest przekazywana i te rodziny z pokolenia na pokol... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2012 r. o 16:41
[quote name='folkatka' timestamp='1354976816' post='706860']
Nie ublizaj rodzinom wielodzietnym. NIe wszystkie z nich żerują na socjalu. Znam klilka normalnych rodzin z czwórką czy piątką dzieci, gdzie tata z mama pracują żeby jakoś tę gromadke wyzywic i ubrać. Zniżki sa OK.
[/quote]


no to dobrze, to po co te zniżki dla wielodzietnych, narobili sobie tyle dzieci to niech zapieprzają na nie, do kogo mają pretensję, jak zniżki dla dzieci to dla wszystkich, szkoda, że będę zapieprzać na czyjeś dzieci, też rozłożę brochę bez zabezpieczania się i niech mnie podatnicy utrzymują z dziećmi.
[quote name='folkatka' timestamp='1354976816' post='706860']
Nie ublizaj rodzinom wielodzietnym. NIe wszystkie z nich żerują na socjalu. Znam klilka normalnych rodzin z czwórką czy piątką dzieci, gdzie tata z mama pracują żeby jakoś tę gromadke wyzywic i ubrać. Zniżki sa OK.
[/quote]


no to dobrze, to po co te zniżki dla wielodzietnych, narobili sobie tyle dzieci to niech zapieprzają na nie, do kogo mają pretensję, jak zniżki dla dzieci to dla wszystkich, szkoda, że będę... rozwiń
Avatar
folkatka / 8 grudnia 2012 r. o 15:26
Nie ublizaj rodzinom wielodzietnym. NIe wszystkie z nich żerują na socjalu. Znam klilka normalnych rodzin z czwórką czy piątką dzieci, gdzie tata z mama pracują żeby jakoś tę gromadke wyzywic i ubrać. Zniżki sa OK.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2012 r. o 14:22
[url="http://praca.wp.pl/title,Bezrobocie-w-listopadzie-wzroslo-z-125-do-129-proc,wid,15159692,wiadomosc.html"]http://praca.wp.pl/t...,wiadomosc.html[/url]

4 najgorsze województwa

[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]Względny (procentowy) wzrost liczby bezrobotnych w listopadzie 2012 roku odnotowano we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy w województwach: [/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]- lubelskim - o 4,3 proc. (o 5,2 tys. osó ;[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]- wielkopolskim - o 4,0 proc. (o 5,4 tys. osó ;[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]- małopolskim - o 3,8 proc. (o 5,7 tys. osó ;[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]- dolnośląskim - o 3,7 proc. (o 5,5 tys. osó .[/size][/font][/color]

(...)
[url="http://praca.wp.pl/title,Bezrobocie-w-listopadzie-wzroslo-z-125-do-129-proc,wid,15159692,wiadomosc.html"]http://praca.wp.pl/t...,wiadomosc.html[/url]

4 najgorsze województwa

[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]Względny (procentowy) wzrost liczby bezrobotnych w listopadzie 2012 roku odnotowano we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy w województwach: [/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Helvetica, sans-serif][size=3]- lubelskim - o ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2012 r. o 13:32
(...)
Avatar
Gość / 8 grudnia 2012 r. o 13:29
(...)
Avatar
to jest wlasnie polska / 8 grudnia 2012 r. o 10:57
~magda : popieram. Ja jestem spod Lublina i też zniżki u nas nie obowiązują. A szkoda. Bo większość rodziny pracuje i studiuje/uczy się w Lublinie.

Chociaż. Mówiąc o rodzinie 3+ (np. 3 dzieci) jako wielodzietna to lekka przesada. Ja rozumiem 5-8. Ale 3?
Avatar
lubelak / 7 grudnia 2012 r. o 23:19
Mam nadzieję, że miasto nie będzie przyznawać zniżek dla rodzin wielodzietnych na wywóz śmieci... Taka duża rodzina więcej "produkuje" odpadów niż np. samotna osoba. Jeśli inni mieliby płacić za śmieci dużych rodzin, to ja się na to nie zgadzam! Przyznam jednak, że zniżki na zakupy, basen są ok.
Avatar
magda / 7 grudnia 2012 r. o 21:58
Bardzo fajny pomysł z tymi zniżkami:-)szkoda że tylko w Lublinie.Ja mieszkam w Świdniku i takich przyjemności rodziny wielodzietne nie mają bardzo bym chciała żeby i u nas zrobili takie zniżki dla rodzin wielodzietnych.