Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lutego 2020 r.
19:47

Rozbiórka baraków, wycinka drzew. Szykują grunt pod budowę dwóch inwestycji w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
17 57 A A

Przy ul. Nałęczowskiej rozbierane były w poniedziałek baraki socjalne stojące na działce, o którą pod koniec zeszłego roku ostro walczyli deweloperzy. Może tu stanąć nowy blok mieszkalny. Z kolei przy al. Kraśnickiej wycięto duże drzewa, żeby w ich miejscu wyrosły bloki mieszkalne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Osiedle mieszkaniowe przy al. Kraśnickiej zamierza budować firma Wikana, która dostała od Urzędu Miasta zezwolenie na wycinkę 39 drzew. O taką zgodę starała się kilka lat. Wcześniej chciała usunąć ponad 150 drzew, ale urzędnicy odmówili, więc firma zaczęła zmieniać plany i ograniczać ingerencję w zieleń. Ostatecznie stanęło na 39 drzewach, a za możliwość ich usunięcia miasto naliczyło Wikanie 116 tys. zł opłaty. Zezwolenie próbowali zaskarżyć społecznicy z dwóch lubelskich organizacji, ale ostatecznie przegrali.

Na przyszłym placu budowy widać już pnie ściętych drzew oraz pokawałkowane drewno. Niebawem może się tu również pojawić sprzęt budowlany. Firma już w zeszłym roku wystąpiła do Urzędu Miasta o pozwolenie na budowę „zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami”. Bloki z podziemnymi parkingami i windami samochodowymi mają być wkomponowane w pozostałą tu zieleń.

Na powojskowym terenie przy al. Kraśnickiej wycięta została część starych drzew (fot. Dominik Smaga)

Nowa zabudowa planowana jest też u zbiegu ul. Nałęczowskiej i Morwowej. Wczoraj trwała tutaj rozbiórka dawnych baraków socjalnych stojących na działce, która pod koniec zeszłego roku została sprzedana przez władze miasta. Ratusz wystawił tę nieruchomość (0,59 ha) na przetarg z ceną wywoławczą 8,5 mln zł.

Zakupem działki zainteresowanych było sześć firm, które przystąpiły do zaciekłej licytacji. W jej efekcie cena została wywindowana do 12 mln zł. Za taką kwotę kupił tę nieruchomość FIP 11 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych kontrolowany przez miliardera Zbigniew Jakubasa, jednego z najbogatszych Polaków, pochodzącego z Lublina. Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania u zbiegu Nałęczowskiej i Morwowej można postawić budynek mieszkalny z lokalami usługowymi na parterze i pierwszym piętrze.

e-Wydanie

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Paweł / 10 lutego 2020 o 20:53
+39
Smutne miasto. Jedyne co tu wychodzi to wycinka drzew i budowa gett deweloperskich.
 Dokładnie. Kto to widział żeby w mieście wojewódzkim rozwijało się budwnictwo mieszkaniowe. Lublin do niedawna był miastem wsamraśnym, a teraz ciągle jakieś inwestycje - kwitnie mieszkaniówka, rosną biurowce, tworzone są nowe miejsca pracy. Zgroza panie, zgroza.
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 21:23
+35
budować niech się miasto rozwija, deweloperzy to dodatkowe wpływy z tytułu podatków i praca dla mieszkańców
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 21:22
+33
Ta działka przy Kraśnickiej to od dawna raczej nic ciekawego. Trochę drzew, krzaczory a wokół mnóstwo śmieci. Takie Górki Czechowskie w wersji mini.
Avatar
Rock / 10 lutego 2020 o 21:25
+30
Chlewiki pisowskie rozwalone i świnie kwicza hahahaha
Avatar
Marcin / 10 lutego 2020 o 22:08
+27
Bardzo dobrze że budują ! Miasto wojewódzkie musi się rozwijać ! I to mega szybko bo Wrocław i Gdańsk nam dawno odjechały... możemy spróbować dogonić chociaż Szczecin...
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 22:32
+17
Matecznik pis w ruinie.
Avatar
Szmaragd / 11 lutego 2020 o 07:57
+15
Na dzienniku kolejny tekst opatrzony wyciętym drzewem. Macie obsesję. To jest miasto, a w mieście się buduje. Na każdy plac budowy poleccie i zróbcie zdjęcie pnia po drzewie. Jak już piszecie to uczciwe. Każdy inwestor zobowiązany jest wykonać zasadzenia w zamian za wycięte drzewa.
Avatar
witek / 10 lutego 2020 o 21:37
+13
Pan Jakubas czyżby Motor Lublin miał nowego udziałowca
Avatar
_K_ / 11 lutego 2020 o 08:34
+11
Na dzienniku kolejny tekst opatrzony wyciętym drzewem. Macie obsesję. To jest miasto, a w mieście się buduje. Na każdy plac budowy poleccie i zróbcie zdjęcie pnia po drzewie. Jak już piszecie to uczciwe. Każdy inwestor zobowiązany jest wykonać zasadzenia w zamian za wycięte drzewa.
Drzew nie trzeba wycinać i budować tam gdzie są skwery i grupy drzew. Budujcie tam gdzie są slamsy, które mają stare kopcące piece gdzie pali się wszystko.  Czas najwyższy zająć się prawdziwą rewitalizacją Lublina.  Uporzadkujcie ul. Dzierżawną, boczne ulice Kunickiego, okolice Chemicznej i stary Kośminek
Zdajesz sobie sprawę z tego, ile kosztowałoby zapewnienie mieszkań wysiedlonym stamtąd ludziom. potem wyburzenie wszystkiego, przygotowanie gruntów, doprowadzenie odpowiednich dla blików mediów, wybudowanie bloków?
Zdajesz sobie sprawę z tego, ile kosztowałoby zapewnienie mieszkań wysiedlonym stamtąd ludziom. potem wyburzenie wszystkiego, przygotowanie gruntów, doprowadzenie odpowiednich dla blików mediów, wybudowanie bloków? rozwiń
Avatar
AndZej / 10 lutego 2020 o 21:46
+10
Patrząc na to jakie baraki postawiła wikana kilka lat temu nad zalewem przy pętli na Nałkowskich, to już się boję co za syf postawią na kraśnickich...nie dość ze same bloki paskudne, jak tymczasowe osiedle dla uchodzców, to jeszcze wszystko ogrodzone siatką...a teraz będą budować w samym centrum :(
Avatar
Japolan / 6 dni temu o 23:52
+1
Wycinają drzewa, żeby "wyrosły" bloki, które będą ... produkować tlen, dawać cień, dawać schronienie zwierzętom. Bloki nie wyrosną - zostaną wmontowane w grunt. Ambitny architekt i perspektywicznie myślący inwestor mogliby przynajmniej podjąć próbę "wkomponowania" budynków pośród drzew (ograniczając ich wycinkę do absolutnego minimum). Jednak taniej - choć także prostacko - jest "rżnąć jak leci". Ten reżim chce "orżnąć" wszystkich - poza wybrańcami.
Avatar
kelly / 13 lutego 2020 o 22:38
-1
trzeba bylo odkupic od nich dzialke i wybudowac po swojemu
Avatar
Gość / 12 lutego 2020 o 23:41
0
Nie da się czytać komentarzy na Dzienniku Wschodnim. Co chwilę teksty typu "dewelo-coś tam", "ratuszowe trole", i tym podobna nowo-mowa. Zero merytoryki, zero faktów, jedynie strzelanie kapiszonami w celu zrobienia zamieszania i mącenia ludziom w głowach.
Avatar
Racja / 12 lutego 2020 o 23:00
+4
U wikany i tak by nie kupił normalny mieszkania. Teraz od 2 lat oddają bloki nad zalewem i do tej pory ludzie nie dostali kluczy. Tragedia. Chyba najgorszy deweloper w Lublinie. Nie polecam tu kupować chyba że chcecie później mieć problemy.
Avatar
Drzewo genealogiczne prawdę Ci powie / 11 lutego 2020 o 22:32
+1
Może mi to ktoś wyjaśni, skąd w mieście bez przemysłu, bez biznesu taki popyt na mieszkania? Kto je u diabła kupuje?[/quote]   [quote]Już śpieszę wyjaśnić... Otóż to wieśniaki kupują na tych nowych osiedlach mieszkania dla swoich dzieci "studentów", dla niepoznaki przybierają ludzką postać, stąd te tłumy na osiedlach i auta z podlubelską rejestracją. Podczas przemian ustrojowych sami dostawali ziemię, którą teraz sprzedają, żeby kupić te apartamenty. Dostawali punkty za pochodzenie wiejskie, żeby się dostać na studia. Obecnie dostają dopłaty na wszystko.  Aż strach się przyznać, że pokoleniowo wywodzi się z Lublina, bo wszędzie klika ze wsi. Przy swoich "wielkomiejskich" aspiracjach zapomnieli tylko, że człowiek ze wsi wyjdzie zawsze, ale wieś z człowieka nigdy. P. S. Ludzie ze wsi od pokoleń zalewają Lublin, ale jak ktoś z miasta urządzi się na wsi - to jest wykluczany ze społeczności i źle traktowany, bo zakłóca ich enklawę. 
rozwiń
Avatar
:)) / 11 lutego 2020 o 15:39
+2
Może mi to ktoś wyjaśni, skąd w mieście bez przemysłu, bez biznesu taki popyt na mieszkania? Kto je u diabła kupuje?
 już spieszę wyjaśnić....otóż to marsjanie kupują na tych nowych osiedlach mieszkania, dla niepoznaki przybierają ludzką postać, stąd te tłumy na osiedlach i auta
Avatar
ja / 11 lutego 2020 o 14:56
-3
Może mi to ktoś wyjaśni, skąd w mieście bez przemysłu, bez biznesu taki popyt na mieszkania? Kto je u diabła kupuje?
Avatar
pożyczka z ANNA CHROMA / 11 lutego 2020 o 14:43
-16
Cześć przyjaciele Nazywam się TERESA ZAJAK Jeśli potrzebujesz pilnego kredytu Zaprosiłem cię do skontaktowania się z ANNA CHROMA I nie będziesz rozczarowany To tylko sugestia Mam pożyczkę w wysokości 130 000 Zl dzięki temu wspaniałemu człowiekowi Aby uzyskać więcej informacji Odpowiedz mi krótką wiadomością Lub skontaktuj się ze swoim pożyczkodawcą annachroma1949@gmail.com skontaktuj się z moim adresem e-mail: teresazajac133@gmail.com Autorzy ANNA CHROMA Będziesz miał rozwiązania dla wszystkich swoich problemów Potwierdzam to Jeśli nie potrzebujesz pożyczki Więc poinformuj swoją rodzinę i przyjaciół dziękuj
Cześć przyjaciele Nazywam się TERESA ZAJAK Jeśli potrzebujesz pilnego kredytu Zaprosiłem cię do skontaktowania się z ANNA CHROMA I nie będziesz rozczarowany To tylko sugestia Mam pożyczkę w wysokości 130 000 Zl dzięki temu wspaniałemu człowiekowi Aby uzyskać więcej informacji Odpowiedz mi krótką wiadomością Lub skontaktuj się ze swoim pożyczkodawcą annachroma1949@gmail.com skontaktuj się z moim adresem e-mail: teresazajac133@gmail.com Autorzy ANNA CHROMA Będziesz miał rozwiązania dla wszystkich swoich problemów Potwierdzam to Jeśli nie potrz... rozwiń
Avatar
nie / 11 lutego 2020 o 14:27
+1
Widzę, że PiS dalej traktuje ludzi, w tym czytelników DW, jak ciemny lud. Opłacone PiS-owskie trolle naiwnie sądzą, że jak 100 razy dziennie napiszą o wyimaginowanych ratuszowych trollach, to odwrócą uwagę od siebie i faktu, że na forum DW przesiaduje codziennie etatowa kilkuosobowa farma PiS-owskich trolli, których jedynym zadaniem jest opluwanie prezydenta i wszystkiego co się dzieje w mieście.
Skoro nie ma ratuszowych trolli to kto pisze te komentarze? Oddelegowani do tego urzędnicy czy może sam prezydent? Jeżeli prezydent działa na szkodę mieszkańców to nic dziwnego, że zaczynają się pojawiać krytyczne komentarze.
Na jaką szkodę? Skoro go wybierają w powszechnych wyborach miażdżącą przewagą głosów, to chyba jednak ty i tobie podobni jesteście w mniejszości.
Hitlera też wybrali w powszechnych wyborach.
Tak jak i Kaczyńskiego, Dudę i cały PiS.
A wcześniej PO.
To prawda. Widzisz więc, jaki debilny był wtręt o Hitlerze?
Nie był. Po prostu go nie zrozumiałeś (albo zrozumiałaś). 
Nie był. Po prostu go nie zrozumiałeś (albo zrozumiałaś).  rozwiń
Avatar
_K_ / 11 lutego 2020 o 14:13
-1
Widzę, że PiS dalej traktuje ludzi, w tym czytelników DW, jak ciemny lud. Opłacone PiS-owskie trolle naiwnie sądzą, że jak 100 razy dziennie napiszą o wyimaginowanych ratuszowych trollach, to odwrócą uwagę od siebie i faktu, że na forum DW przesiaduje codziennie etatowa kilkuosobowa farma PiS-owskich trolli, których jedynym zadaniem jest opluwanie prezydenta i wszystkiego co się dzieje w mieście.
Skoro nie ma ratuszowych trolli to kto pisze te komentarze? Oddelegowani do tego urzędnicy czy może sam prezydent? Jeżeli prezydent działa na szkodę mieszkańców to nic dziwnego, że zaczynają się pojawiać krytyczne komentarze.
Na jaką szkodę? Skoro go wybierają w powszechnych wyborach miażdżącą przewagą głosów, to chyba jednak ty i tobie podobni jesteście w mniejszości.
Hitlera też wybrali w powszechnych wyborach.
Tak jak i Kaczyńskiego, Dudę i cały PiS.
A wcześniej PO.
To prawda. Widzisz więc, jaki debilny był wtręt o Hitlerze?
To prawda. Widzisz więc, jaki debilny był wtręt o Hitlerze? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najwięcej kolizji w Zamościu jest w piątki i poniedziałki. Wzrosła liczba wykrytych gwałtów, rozbojów i zabójstw

Najwięcej kolizji w Zamościu jest w piątki i poniedziałki. Wzrosła liczba wykrytych gwałtów, rozbojów i zabójstw 0 1

Uważajcie jutro na siebie. Najwięcej kolizji w Zamościu jest w piątki i poniedziałki. Na najbliższej sesji radni zapoznają się ze stanem bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście. Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej w zeszłym roku było przestępstw kryminalnych. Strażnicy miejscy mówią o zagrożeniach w ruchu drogowym i piciu w niedozwolonych miejscach.

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35. Sześć goli w minutę

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35. Sześć goli w minutę 0 0

W zaległym meczu 13. kolejki rezerwy Azotów Puławy przegrały z AZS UJK Kielce 27:35

22 ofiary i największy proces o pedofilię w Polsce. Ruszyła sprawa księdza Mariana W.
film

22 ofiary i największy proces o pedofilię w Polsce. Ruszyła sprawa księdza Mariana W. 6 1

Nowy Targ (woj. małopolskie). Rozpoczął się proces księdza Mariana W., oskarżonego o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Pokrzywdzonych miało zostać 22 chłopców, jednak postępowanie dotyczące połowy z nich zostało umorzone ze względu na przedawnienie. Jak mówi pełnomocnik części pokrzywdzonych, to jak dotąd największy tego typu proces.

Rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Świdniku

Rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Świdniku 0 1

Wymiana blisko 11 km rur wraz z wymianą armatury w 21 komorach zasuw. Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek w Świdniku rozpoczyna modernizację magistrali wodociągowej w mieście.

Kierowca ciężarówki zatarasował drogę krajową nr 48 w Dęblinie

Kierowca ciężarówki zatarasował drogę krajową nr 48 w Dęblinie 0 0

Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, zakończył jazdę w przydrożnym rowie i zablokował na ponad godzinę drogę krajową nr 48.

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób
film

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób 5 11

Hanau, Niemcy. Co najmniej 11 osób zginęło w dwóch strzelaninach na zachodzie Niemiec. Do obu zdarzeń doszło w środę (19.02) wieczorem w stutysięcznym mieście Hanau, leżącym niedaleko Frankfurtu nad Menem. Policja ustaliła, że pierwsza strzelanina miała miejsce w barze w centrum miasta. Zginęły tam trzy osoby.

Koncert karnawałowy w DK LSM
21 lutego 2020, 18:00

Koncert karnawałowy w DK LSM 0 1

Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku zaprasza 21 lutego o godz. 18 do Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) na koncert karnawałowy z udziałem Zespołu Wokalnego Pasjonatta oraz Społecznego Ogniska Baletowego.

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego 3 19

Gotowa jest już spora część drugiego toru odnawianej linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Wczesną jesienią na nowy tor mają wjechać pociągi. Nie zanosi się jednak na szybkie powstanie miejskiego odcinka drogi do peronu Lublina Zachodniego.

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora 74 6

- Wesprzyjcie mnie, nie pozwólcie, żebym umarła – prosiła ze łzami w oczach. Historia 40-letniej matki dwójki dzieci zmagającej się z rzadkim nowotworem poruszyła tysiące osób. Jej choroba okazała się fikcją.

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork 0 2

W 22. kolejce spotkań LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork już w czwartek. Powodem przyspieszenia terminu meczu są kłopoty gospodarzy z halą w weekend

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu 0 1

Do wypadku doszło w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba została poszkodowana.

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę 0 14

Zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT na masową skalę. W akcji brali udział policjanci z CBŚP, agencji ABW oraz celnicy. Według śledczych, podejrzani wyłudzili przynajmniej 35 mln zł.

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn 0 0

Totalna dominacja w Londynie i pogrom w Mediolanie. Tak można podsumować w skrócie środowe starcia 1/8 finału najlepszych europejskich rozgrywek

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia] 3 11

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać.

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego 32 3

Losy wojny przyrody z kalendarzem są raczej przesądzone – zima się skończyła, zanim się zaczęła i wszystko wskazuje, że pojęcie przedwiośnia będzie już znane z literatury. Jest ciepło, dni są coraz dłuższe. Szybciej od człowieka zareagowała przyroda.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.