Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2016 r.
12:14

Rozboje, napady, zabójstwo. Gangster pochodzący z Lublina wpadł na wyspach

54 17 A A

47-latek pochodzący z Lublina działał w grupie, która podlegała pod gang pruszkowski. Razem z innymi miał rabować, kraść i brać udział w zabójstwie dwóch osób. Mężczyznę, który mieszkał w Wielkiej Brytanii wytropili policjanci z Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

47-latek był poszukiwany Europejskim Nakazem Zatrzymania. Przed laty działał w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która podlegała pod gang pruszkowski. Jej członkowie zajmowali się głównie rozbojami, wymuszeniami rozbójniczymi oraz handlem narkotykami. Sprawcy byli bardzo brutalni. Bili i przypalali swoje ofiary. Mężczyzna odpowie za dwa napady do których doszło w 1993 roku.

Najpierw w powiecie wołomińskim wspólnie i w porozumieniu z trzema gangsterami  napadł na jedną z rodzin. Po pobiciu i użyciu broni palnej zrabował pieniądze oraz biżuterię o wartości ok. 70 tysięcy złotych.

Pół roku później dopuścił się podobnego napadu na terenie Niemiec. Tam po pobiciu kobiety i mężczyzny oraz zrabowaniu oszczędności na kwotę ponad 350 tysięcy złotych, napastnicy użyli broni palnej zabijając oboje pokrzywdzonych.

W lutym tego roku Sąd Rejonowy w Warszawie wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu. 47-latek pochodzi z Lublina dlatego sprawą zajęli się kryminalni z KWP w Lublinie.

Policjanci z Lublina ustalili dokładne miejsce gdzie 47-latek się ukrywa i przekazali informację za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy KGP, funkcjonariuszom z Wielkiej Brytanii. Po zatrzymaniu i procedurze ekstradycyjnej podejrzany został przekonwojowany samolotem do kraju i w piątek trafił do Aresztu Śledczego.

Za zabójstwo grozi kara 25 lat więzienia albo dożywocie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 r. o 18:01
Powietrze będzie psuł darmo w celi.Zgnoić go!!!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 r. o 17:59
Jajca obciąć i powieśić na krakowskim przedmieściu za ptoka do góry,po czym spalić na stosie.To bydle,po co za darmoche żryć dawać i opierunki robić,za nasze podatki!!!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 13:11
Kula w leb I do piachu...Bydle
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 06:43
Dobra robot! Wiecej takich sukcesow ......a no i wykopac row i do piachu....
Avatar
student administracji / 11 grudnia 2016 r. o 01:55
Prawnik napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Sprawy podlegają pod stary kodeks karny, a więc maksymalna kara to 25 lat pozbawienia wolności. Lex retro non agit, prawo nie może działać wstecz. Student administracji.
Ty jesteś studentem gówna. Pierdol się śmieciu.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 r. o 22:39
Gratulacje dla polskich i angielskich policjantow!!!
Avatar
Prawnik / 10 grudnia 2016 r. o 20:26
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Sprawy podlegają pod stary kodeks karny, a więc maksymalna kara to 25 lat pozbawienia wolności. Lex retro non agit, prawo nie może działać wstecz. Student administracji.
Ty jesteś studentem gówna.
Avatar
kazus / 10 grudnia 2016 r. o 17:50
Pod nowym z 1997r.  jest dożywocie.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 r. o 17:31
filemonek z niego
Avatar
Ciekawski / 10 grudnia 2016 r. o 17:25
A pod nowym jest więcej?
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 r. o 18:01
Powietrze będzie psuł darmo w celi.Zgnoić go!!!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2016 r. o 17:59
Jajca obciąć i powieśić na krakowskim przedmieściu za ptoka do góry,po czym spalić na stosie.To bydle,po co za darmoche żryć dawać i opierunki robić,za nasze podatki!!!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 13:11
Kula w leb I do piachu...Bydle
Avatar
Gość / 11 grudnia 2016 r. o 06:43
Dobra robot! Wiecej takich sukcesow ......a no i wykopac row i do piachu....
Avatar
student administracji / 11 grudnia 2016 r. o 01:55
Prawnik napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Sprawy podlegają pod stary kodeks karny, a więc maksymalna kara to 25 lat pozbawienia wolności. Lex retro non agit, prawo nie może działać wstecz. Student administracji.
Ty jesteś studentem gówna. Pierdol się śmieciu.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 r. o 22:39
Gratulacje dla polskich i angielskich policjantow!!!
Avatar
Prawnik / 10 grudnia 2016 r. o 20:26
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Sprawy podlegają pod stary kodeks karny, a więc maksymalna kara to 25 lat pozbawienia wolności. Lex retro non agit, prawo nie może działać wstecz. Student administracji.
Ty jesteś studentem gówna.
Avatar
kazus / 10 grudnia 2016 r. o 17:50
Pod nowym z 1997r.  jest dożywocie.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2016 r. o 17:31
filemonek z niego
Avatar
Ciekawski / 10 grudnia 2016 r. o 17:25
A pod nowym jest więcej?
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Wielkie emocje w końcówce meczu Argentyna – Holandia. Wydawało się, że „Abicelestes” bez problemu awansują do półfinału mundialu w Katarze. Jeszcze w 82 minucie Leo Messi i spółka prowadzili 2:0. „Pomarańczowi” zdążyli doprowadzić jednak do wyrównania. Gola na 2:2 strzelili w… 11 minucie doliczonego czasu gry po świetnie rozegranym rzucie wolnym. W efekcie, znowu trzeba było szukać rozstrzygnięcia w rzutach karnych. A te lepiej wykonywała Argentyna i wygrała ostatecznie 4:3.

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Matylda Kowalczuk po mistrzowsku zinterpretowała „Taniec”, a Emilia Drzygało „Zimę”. Uczennice zamojskiego liceum plastycznego za swoje ilustracje wierszy Marii Konopnickiej zdobyły dwie główne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Słowem Malowane 2022”.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Przyszłoroczne dochody miasta mają wynieść 104 mln zł, a wydatki przekroczą 110 mln zł. Zgodnie z projektem nowego budżetu na inwestycje trafi ponad 25 mln zł. Najwięcej na drogi, zbrojenie terenów przemysłowych, latarnie oraz ocieplenie II LO im. Piotra Firleja.

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał w sądzie ze Skarbem Państwa. Na konto miasta wpłynęło 1,2 mln zł.

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów
10 grudnia 2022, 19:00

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie zapowiada ten koncert, jako wyjątkowe wydarzenie. W sobotę (10 grudnia, godz. 19) w zamojskim kościele Franciszkanów odbędzie się recital organowy Tadeusza Barylskiego. Jest organizowany dokładnie w 200. rocznicę urodzin Cesara Francka.

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Park Rury położony w wąwozie między Czubami, a osiedlami LSM ma otrzymać imię Romualda Dylewskiego, wybitnego architekta i urbanisty zmarłego w 2019 r.

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody
Alarm 24

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody

Od środy wieczorem do piątku rano w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wyszyńskiego) pacjenci byli pozbawieni dostępu do ciepłej wody. Powód? Awaria podczas przełączania instalacji w trakcie budowania nowej części szpitala.

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Znamy pierwszego półfinalistę turnieju w Katarze. Chorwacja walczyła do końca i wyrzuciła za burtę mundialu głównego faworyta – Brazylię. Luka Modrić i spółka przegrywali od 105 minuty, ale w końcówce doprowadzili do wyrównania i rzutów karnych. A w serii jedenastek pokonali „Canarinhos” 4:2.

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów
galeria

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów

– Wystarczyło puścić iskierkę i za chwilę ogień gorących serc rozpalił ognisko dobroci – uśmiecha się Aleksandra Krzyżanowska, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Bialscy radni idą na rekord i po raz kolejny odmawiają sprzedaży miejskich działek przy ulicach Elektrycznej i Brzegowej.

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza
10 grudnia 2022, 17:00

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza

Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Sadulskim, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przestrzegają przed powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy. W piątek w całej Polsce, w tym także w Lublinie, zorganizowali w tej sprawie konferencje prasowe pod biurami poselskimi największej partii opozycyjnej.

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Sytuacja organizacyjna Lublinianki się poprawia, ale i tak w zimie kilku piłkarzy może zdecydować się na opuszczenie drużyny. Oferty z wyższych lig ma Tomasz Tymosiak, a na testach w GKS Tychy przebywa Fryderyk Janaszek.

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Pracownicy chcą, żeby starosta odwołał dyrektorkę Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. Napisali kolejne, anonimowe pismo w tej sprawie. – Mam wrażenie, że wszyscy tam są zastraszeni i dzieje się z nimi coś złego – ocenia radny powiatowy, który zainteresował się sprawą i ma kontakt ze skonfliktowanymi. Starosta na wtorek zapowiada decyzję.

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022
9 grudnia 2022, 20:00

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć premierowo widowisko "Monster Hunter". Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!