Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2020 r.
20:03

Aktywiści apelują w sprawie przebudowy ul. 1 Maja. Chcą m.in. ograniczeń miejsc parkingowych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
43 46 A A
Działacze LRM krytykują między innymi nowoczesne oświetlenie, wycinkę pięciu drzew, czy rozmieszczenie ławek. Od lewej: Krzysztof Kowalik, Szymon Pietrasiewicz, Magdalena Długosz<br />
<br />
Działacze LRM krytykują między innymi nowoczesne oświetlenie, wycinkę pięciu drzew, czy rozmieszczenie ławek. Od lewej: Krzysztof Kowalik, Szymon Pietrasiewicz, Magdalena Długosz

(fot. Maciej Kaczanowski)

O zmianę planów przebudowy ul. 1 Maja apelują do Ratusza aktywiści Lubelskiego Ruchu Miejskiego. Twierdzą, że ulica powinna się stać miejscem do wspólnego spędzania czasu. Ich zdaniem należy tutaj m.in. jeszcze bardziej ograniczyć liczbę miejsc parkingowych. Czy proponowane poprawki są jeszcze możliwe?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zamieszkała przez 850 osób ul. 1 Maja ma być przebudowana przy okazji budowy dworca między ul. Gazową a Młyńską. Ta inwestycja, szacowana na 300 mln zł, obejmie nie tylko dworzec i towarzyszące obiekty, ale też przebudowę okolicznych dróg, w tym ul. 1 Maja między pl. Dworcowym a pl. Bychawskim.

– Myślę, że da to nowe życie dzielnicy. Natomiast mamy parę wątpliwości – mówi Szymon Pietrasiewicz z Lubelskiego Ruchu Miejskiego, proszącego o poprawki. – W projekcie ulica ma charakter typowo komunikacyjny i transportowy. Chcielibyśmy, żeby była przyjazna, projektowana bardziej empatycznie, z większą czułością i miłością dla dzielnicy, z poszanowaniem jej historii.

Działacze krytykują między innymi nowoczesne oświetlenie, wycinkę pięciu drzew, czy rozmieszczenie ławek. – Naprzeciw parkingów albo fasad – zauważa Magdalena Długosz, działaczka LRM, która jak Pietrasiewicz mieszka przy 1 Maja i chce, by było to miejsce spędzania czasu dla osób w różnym wieku. – Jak nie ma samochodów, dzieci bawią się na ulicy. Również temu powinna ona służyć, powodować, że mieszkańcy wychodzą częściej, rozmawiają, spotykają się ze sobą.

Długosz chce zniesienia podziału na część dla pieszych i pojazdów. – Żeby ulica była wielofunkcyjna, żeby była przestrzeń, w której można ustawić ogródki gastronomii. To funkcja, która przy dworcu będzie bardzo ważna – przekonuje aktywistka. – Nie powinniśmy tego zastawiać słupkami, zajmować samochodami. Zwłaszcza, że w okolicy planowanych jest kilkaset nowych miejsc parkingowych, więc parkingi nie są potrzebne na tej ulicy w tak dużym zakresie.

– Teraz jest około 100 miejsc parkingowych, w projekcie jest 58 – stwierdza Krzysztof Kowalik, działacz LRM, ale nie podaje właściwej jego zdaniem liczby miejsc postojowych. – Być może ta liczba powinna być wypracowana w trakcie rozmów z mieszkańcami i przedsiębiorcami – ocenia Pietrasiewicz, któremu zabrakło takich konsultacji.

Przeprowadzenie konsultacji to jeden ze zgłoszonych dzisiaj postulatów LRM. Aktywiści chcą też odejścia od parkowania prostopadłego na rzecz równoległego, enklaw do wypoczynku, posadzenia roślinności po stronie pl. Bychawskiego, gdzie widzieliby strefę rekreacyjną tylko dla pieszych. – To nie jest duży problem, wiele zmian można prowadzić kosmetycznie w bardzo szybki sposób – przekonuje Kowalik.

Co na to Ratusz? – Na etapie opracowywania koncepcji brane było pod uwagę stworzenie woonerfu – przyznaje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. – Jednak analizy wykazały, że realizacja takiej przestrzeni wiązałaby się z koniecznością zmiany kategorii drogi z gminnej na wewnętrzną, co oznaczałoby znaczne ograniczenie dojazdu z posesji i z punktów usługowych do drogi publicznej. Byłoby to wbrew zasadom rewitalizacji.

– Zależało nam, by po rewitalizacji terenu zapewnić komfort i odnowić przestrzeń, a z drugiej strony nie zmieniać funkcjonalności. Brano pod uwagę przede wszystkim dzisiejsze przeznaczenie terenu i działalność małych przedsiębiorców. Zależy nam, by usytuowane tu punkty usługowe, to ok. 100 firm na całym przebiegu ul. 1Maja, mogły działać po zakończeniu rewitalizacji – tłumaczy rzeczniczka.

Ratusz nie zgadza się również z twierdzeniem, że zabrakło tu konsultacji. – Były prowadzone na przełomie listopada i grudnia 2017 roku – podkreśla Duma. Dodaje, że latem 2019 r. mieszkańcy mieli możliwość wglądu i zgłoszenia uwag do dokumentacji w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Rzeczniczka zaprzecza twierdzeniom LRM, że przy 1 Maja staną biało-czerwone słupki. Zapewnia, że projekt przewiduje żeliwne słupki z herbem.

Urząd Miasta deklaruje ponadto, że podczas inwestycji będzie się starał zminimalizować wycinkę drzew. – Jeśli chodzi o dostępność terenów zielonych w najbliższej okolicy, to przypominamy, że trwają prace związane z rewitalizacją jednego z największych obszarów zielonych w Lublinie, czyli parku Ludowego – dodaje rzeczniczka prezydenta.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę dworca, towarzyszących mu obiektów i przebudowę dróg jest już w toku. Termin składania ofert wyznaczony jest obecnie na 30 marca.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
student / 6 marca 2020 r. o 06:31
+20
Jakim prawem Pietrasiewicz i Kowalik decydują o projekcie zagospodarowania ulicy przy której nie mieszkają ???!!!!! Kto w takim razie projektuje tą ulicę, biuro projektowe, czy tych dwóch aktywistów ?
Avatar
Rysiek / 6 marca 2020 r. o 06:52
+18
Górki czechowskie nie wypaliły Racławickie i jak wieszał sie na drzewach też lipa teraz ludziom parkingi będzie likwidoiwał Weź się chłopie z rozbiegu puknij
Avatar
Gość / 5 marca 2020 r. o 21:04
+16
Niech spadają na drzewa tacy aktywiści. Może wrócić do starej funkcji ul 1=go Maja ? jak najbardziej jestem za tzn otworzyć ja na ruch samochodowy, skrócić drogę z dworców do centrum
Avatar
Czytelnik / 5 marca 2020 r. o 20:39
+15
Może trzeba ograniczyć liczbę aktywistów...
Avatar
Gość / 6 marca 2020 r. o 06:56
+14
Ministerstwo głupich kroków na swoich rowerkach
Avatar
Gość / 5 marca 2020 r. o 20:50
+12
Wszystkie te pomysły aktywistów to na zasadzie "zróbmy dobrze sobie". W każdym przypadku postulują za zmianami służącymi małej grupie, kosztem utrudnienia życia całej reszcie mieszkańców.
Avatar
Gość / 5 marca 2020 r. o 21:16
+11
Miejsc parkingowych chcemy. 100% przestrzeni ulic na parkingi. Wtedy jest fajnie. I dobrze.
Avatar
Gość / 6 marca 2020 r. o 05:32
+10
Ministerstwo głupich kroków na swoich rowerkach
Avatar
radosław / 5 marca 2020 r. o 21:23
+10
Aktywisci ze zdiecia niech się aktywizuja na polu buraczanym zarówno twarze jak i pomysły maja szanse powodzenia na otwartej przestrzeni.
 Zakaz wstepu na wieś takim myślicielom(fixumdyrdum)! Zatrzymajcie ich sobie w Lublinie bo na wsi ich tylko taczki czekaja i wywieziemi do tablicy Lublin.
Avatar
Gość / 5 marca 2020 r. o 21:17
+10
Super pomysły, szczególnie te żeby zabrać mieszkańcom miejsca parkingowe pod blokami a samochody wygonić na parking na nowym dworcu. Już widzę jak ludzie obładowani zakupami zasuwają z dworca do swojego mieszkania na 1 Maja.
Avatar
Gość / 6 marca 2020 r. o 19:55
+1
To jakiś szurnięty czerwony plankton. Olać toto i robić swoje !
Avatar
ZbiorKom / 6 marca 2020 r. o 12:57
+1
Ach to lewactwo. Kocha się integrować w środkach komunikacji zbiorowej.
Avatar
Towarzysz / 6 marca 2020 r. o 12:55
0
Wspólne mieszkania, wspólne żony,  wspólne dzieci, wspólna   komunikacja. To już było. Lenin wiecznie żywy.  
Avatar
Człowiek z Wypchanym Portfelem / 6 marca 2020 r. o 11:24
-2
Jestem ZA. Im mniej plebsu będzie korzystało z własnych aut tym lepiej.  Po Lublinie będzie się wtedy jeździło łatwo, szybko i przyjemnie. Własny samochód powinien być przywilejem dla takich jak  JA.
Avatar
Pacjent / 6 marca 2020 r. o 11:15
+2
Miejscowym to jeszcze jakoś wytłumaczysz. A co z turystami, osobami przyjezdzajacymi do Lublina. Tylko komunikacją  publiczną??? Ps. Do takiego Dolhobyczowa jeden bus z Lublina dziennie...
Avatar
Piotr F. / 6 marca 2020 r. o 10:59
0
Jestem homoseksualista, osoba bezplodny nie nawidze rodzin z dziećmi i bachorow, jestem kaleka życiowa co nie ma prawa jazdy  nie  nawidze kierowców, jestem weganinem i lewakuem co nie jem mięsa to i inni mają go nie jeść  itd. 
Avatar
Leszek / 6 marca 2020 r. o 10:55
+7
A co to za określenie "aktywisci". Kto ich mianował i upoważnia  do zabierania głosów w sprawie mieszkańców Lublina? Jakieś referendum w tej sprawie było czy co?
Avatar
Antykomuch / 6 marca 2020 r. o 10:52
+6
Kalekie lewactwo jest jak pies ogrodnika. Sam nie zzre i drugiemu nie da. To, że te osoby nie spełniają wymagań psychofizycznych do kierowania pojazdami nie znaczy, że inni mają nie jeździć samochodami.... A może temu Państwu marzy się głęboka komuna, gdzie własny samochód mieli prezes, sędzia, adwokat, lekarz (najczęściej zresztą członek PZPR). To by wiele wyjaśniało...
Avatar
Gość / 6 marca 2020 r. o 09:26
+8
Nie słuchać małej grupki krzykaczy. Normalni ludzie chcą parkingów!
Avatar
Gość / 6 marca 2020 r. o 06:56
+14
Ministerstwo głupich kroków na swoich rowerkach
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jarosław Kaczyński zadecydował: władze pow. hrubieszowskiego z PiS zawieszone

Jarosław Kaczyński zadecydował: władze pow. hrubieszowskiego z PiS zawieszone

Jacek Sasin w lipcu złożył wniosek, Jarosław Kaczyński właśnie podjął decyzję. Chodzi o zawieszenie w prawach członków PiS Anety Karpiuk, starosty powiatu hrubieszowskiego, Marka Katy, wicestarosty i radnego Marcina Zająca

Orlęta Spomlek znowu odrabiają zaległości, tym razem z Jutrzenką Giebułtów

Orlęta Spomlek znowu odrabiają zaległości, tym razem z Jutrzenką Giebułtów

Tydzień temu humory w Radzyniu Podlaskim nie były najlepsze. Orlęta Spomlek właśnie przegrały u siebie z Wólczanką 1:6. Nastroje szybko się jednak poprawiły, bo w niedzielę biało-zieloni ograli na wyjeździe KS Wiązownica. A dzisiaj mogą pójść za ciosem. W zaległym meczu czwartej kolejki zagrają w gościach z Jutrzenką Giebułtów (godz. 15.30).

Nici ze studenckiego życia - żadnych gości, żadnych imprez w lubelskich akademikach

Nici ze studenckiego życia - żadnych gości, żadnych imprez w lubelskich akademikach

Zakaz odwiedzin osób z zewnątrz, mniejsza liczba lokatorów w pokojach, obowiązek noszenia maseczek na korytarzu – tak będzie teraz wyglądało życie w domach studenckich. Lubelskie uczelnie właśnie rozpoczęły kwaterowanie w akademikach.

Dziś Dzień Chłopaka. Upominki nie tylko dla partnerów, ale też i synów, ojców czy kolegów
film

Dziś Dzień Chłopaka. Upominki nie tylko dla partnerów, ale też i synów, ojców czy kolegów

30 września to Dzień Chłopaka. Nie należy mylić go jednak z Dniem Mężczyzny, który w naszym kraju obchodzimy 10 marca. Mimo krótkiej historii, święto z roku na rok zdobywa coraz większą popularność.

Biała Podlaska: Tymczasowe rondo przy Sobieskiego i duże zmiany przy Terebelskiej

Biała Podlaska: Tymczasowe rondo przy Sobieskiego i duże zmiany przy Terebelskiej

Zamiast skrzyżowania rondo. Takie tymczasowe rozwiązanie powstało przy ulicy Janowskiej oraz Jana III Sobieskiego. Mieszkańcy podkreślają, że już widać tu brak korków.

Targi Lubdom 2020
2 października 2020, 9:00

Targi Lubdom 2020

Budownictwo, Architektura, Aranżacje i Ogród - to tematy przewodnie nadchodzących Targów Lubdom w Lublinie, które odbędą się w dniach 2-4 października w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11). W programie porady specjalistów, prelekcje, pokaz innowacyjnych rozwiązań oraz obecność renomowanych producentów.

Bogdanki nikt nie chce wygaszać i ma fedrować jeszcze 40 lat

Bogdanki nikt nie chce wygaszać i ma fedrować jeszcze 40 lat

Do 15 grudnia ma powstać rządowy dokument określający przyszłość polskiego górnictwa. Związkowcy z górniczej „S” w LW Bogdanka są dobrej myśli, bo plan inwestycyjny kopalni pod Łęczną zakłada 40 lat fedrowania

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 września 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 września 2020 r.

IFK Kristianstad – Azoty Puławy 24:22. Koniec europejskiej przygody

IFK Kristianstad – Azoty Puławy 24:22. Koniec europejskiej przygody

Drużyna Larsa Walthera we wtorek musiała odrobić w Szwecji jedną bramkę, aby zagrać w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Niestety, puławianie przegrali w ramach rewanżowego spotkania drugiej rundy eliminacji z IFK Kristianstad 22:24. A to oznacza pożegnanie Azotów z europejskimi pucharami.

Kabaret Moralnego Niepokoju w Kazimierzu Dolnym
4 października 2020, 17:00

Kabaret Moralnego Niepokoju w Kazimierzu Dolnym

Już w najbliższą niedzielę, 4 października o godz. 17 na dziedzińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym wystąpi formacja Kabaret Moralnego Niepokoju. Grupa będzie promować swój najnowszy program "Tego jeszcze nie grali".

Pies konał przed kościołem. Sąd nie odpuszcza księdzu

Pies konał przed kościołem. Sąd nie odpuszcza księdzu

Sprawa księdza Marka J., oskarżonego o znęcanie się nad psem, wraca na wokandę. W pierwszym procesie duchowny został uniewinniony. Sąd odwoławczy uznał jednak, że należy ponownie przyjrzeć się sprawie.

Lubartów: Jeden remont domu kultury, a dwa otwarcia

Lubartów: Jeden remont domu kultury, a dwa otwarcia

Po sześciu latach dobiegł do końca najdłuższy remont w historii Lubartowa. W niedzielę, 27 września, miało miejsce pierwsze oficjalne otwarcie gruntownie wyremontowanego Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubartowie. Drugie zaplanowano na 4 października.

W Świdniku szkoły i przedszkola na zakupy mają chodzić razem, bo tak taniej

W Świdniku szkoły i przedszkola na zakupy mają chodzić razem, bo tak taniej

Wspólne zakupy, administracja, księgowość a także obsługa informatyczna. Łatwiej będzie też zaplanować szkolne i przedszkolne inwestycje. Świdnicką oświatę czekają zmiany.

Lewart Lubartów w ćwierćfinale Pucharu Polski, ale dopiero po rzutach karnych

Lewart Lubartów w ćwierćfinale Pucharu Polski, ale dopiero po rzutach karnych

Duże problemy z awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski miał trzecioligowy Lewart. Piłkarze z Lubartowa prowadzili już z występującym w A klasie LKS Poniatowa Wieś 2:0, ale pokonali rywali dopiero po rzutach karnych (4:1).

Zbiórka dla polskiej szkoły w Brześciu. Na podręczniki do nauki języka polskiego

Zbiórka dla polskiej szkoły w Brześciu. Na podręczniki do nauki języka polskiego

Polska szkoła w Brześciu potrzebuje podręczników do nauki języka polskiego. Zbiórkę uruchomili m.in. parlamentarzyści.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.