Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2013 r.
18:41
Edytuj ten wpis

Ruszają nowe egzaminy na prawo jazdy w Lublinie. Będzie pogrom?

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 14 A A
W poniedziałek w Lublinie kursanci zmierzą się po raz pierwszy z nowymi egzaminami (Maciej Kaczanows
W poniedziałek w Lublinie kursanci zmierzą się po raz pierwszy z nowymi egzaminami (Maciej Kaczanows

W poniedziałek w Lublinie kursanci zmierzą się po raz pierwszy z nowymi egzaminami. Do egzaminu stanie blisko 50 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko jest już gotowe. Z czwartku na piątek w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przetestowano 12 nowych stanowisk do egzaminów teoretycznych.

– Wszystko działa bez zarzutu – mówi Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektora WORD. – Podczas próby generalnej za pulpitami siedli egzaminatorzy. Wszyscy zdali. Osobiście dwukrotnie zmierzyłem się z testem na kat. "B” oraz na "C”. Wszystkie próby przeszedłem pomyślnie, choć nie osiągnąłem maksymalnej liczby punktów – przyznaje Banaszkiewicz.
Przypomnijmy, że jako pierwsi w regionie z nowym testami zmierzyli się kursanci z Zamościa. W minioną środę na 6 osób zdała tylko jedna. Tym szczęśliwcem był Andrzej Bubiłek z Michalowa – zdobył 69 punktów na 68 wymaganych (maks. można zdobyć 74 pkt.).

– Egzamin nie był trudny, choć pytania były podchwytliwe – powiedział nam pan Andrzej po wyjściu z sali egzaminacyjnej. Dla niego był to jednak egzaminu sprawdzający za punkty karne.

W całym kraju nowy egzamin to katastrofa dla zdających. Często nie zdaje nikt. – Nie ma się czego bać. Twierdzę, że nowe testy są łatwiejsze od starych, trzeba tylko znać przepisy – kończy Artur Banaszkiewicz.

Sprawdź czy zdasz: Nowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy 2013 - rozwiąż przykładowy test

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 21:41
0
te testy w internecie różnią się znacznie od tych prawdziwych !!! Żeby je zdać trzeba porządnie zagłębić się w kodeks drogowy i nauczyć się wszystkiego, na początku jest trudno bo idzie się pierwszy raz zobaczyć jak to wygląda i wg.. stres straszny ! Pytania nie dotyczą tylko znaków ... są pytania na prawdę szczegółowe i wielu z was na drodzę np nie jest w stanie udzielić prawidłowo pomocy itd. po raz pierwszy zabrakło mi 3 punktów, po raz drugi znowu 3 .. przeczytałam dokładnie kodeks , wyobrażałam sobie każdą sytuacje na drodzę .. poświęciłam temu całe dnie i za 3 razem 74/74 ;-) trochę pracy to kosztowało ale teraz jestem dumna .. czekam teraz na praktyczny , a te przepisy zostaną już na zawsze w głowie , a nie jak wcześniej.. zestaw 4 , pytanie 7 odp. ABC (zakłuć , zdać, zapomnieć) ...
te testy w internecie różnią się znacznie od tych prawdziwych !!! Żeby je zdać trzeba porządnie zagłębić się w kodeks drogowy i nauczyć się wszystkiego, na początku jest trudno bo idzie się pierwszy raz zobaczyć jak to wygląda i wg.. stres straszny ! Pytania nie dotyczą tylko znaków ... są pytania na prawdę szczegółowe i wielu z was na drodzę np nie jest w stanie udzielić prawidłowo pomocy itd. po raz pierwszy zabrakło mi 3 punktów, po raz drugi znowu 3 .. przeczytałam dokładnie kodeks , wyobrażałam sobie każdą sytuacje na dr... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2013 o 19:58
0
Niby te testy mają uczyć logicznego myślenia itp. oraz sytuacji, które mogą się wydarzyć na drodze... Wiele mądrych głów się śmieje ze zdających, ale już nie pamiętają jak sami zdawali prawo jazdy jadąc kilometr prostą drogą. Bo tak się kiedyś zdawało. A teraz wymagają nie wiadomo czego. Tak, ja też mam prawo jazdy. Ale denerwuje mnie że każdy jest taki mądry. Stres też robi swoje. A jeżeli ktoś mi mówi, że się nie stresował zdając prawko, nawet niech tego nie robi, bo i tak nie uwierzę pozdr
Niby te testy mają uczyć logicznego myślenia itp. oraz sytuacji, które mogą się wydarzyć na drodze... Wiele mądrych głów się śmieje ze zdających, ale już nie pamiętają jak sami zdawali prawo jazdy jadąc kilometr prostą drogą. Bo tak się kiedyś zdawało. A teraz wymagają nie wiadomo czego. Tak, ja też mam prawo jazdy. Ale denerwuje mnie że każdy jest taki mądry. Stres też robi swoje. A jeżeli ktoś mi mówi, że się nie stresował zdając prawko, nawet niech tego nie robi, bo i tak nie uwierzę pozdr rozwiń
Avatar
SemaFor / 28 stycznia 2013 o 11:59
0
Z ciekowaści postanowiłem przejść ten test i udało mi się zdobyć 71/74 pkt. Uważam, że test jest intuicyjny i nie bardzo wiem dlaczego miałaby być taką straszną porażką. Jeżeli kotoś nie zda takiego testu, to chyba jedynie z powodu nieznajomości przepisów.
Mam kilka zastrzeżeń do jednego pytania, ale nie wiem czy każdemu się ono losuje w wersji testowej.
Avatar
balum / 28 stycznia 2013 o 10:30
0
[quote name='zbyszek' timestamp='1359362369' post='726348']
Witam
Pod koniec pytań jest znak zakaz wjazdu B-5 zakaz wjazdu sam. ciężarowych (wygląda jak na tablicy)nie znalazłem takiego znaku.
Natomiast odpowiedz poprawnie zaznaczona,jest zakaz wjazdu ciągników nie rozumiem i uważam to za błąd.
[/quote]nie ma tam błędu-ten znak dotyczy również ciągników rolniczych-znajomośc znaków sie kłania
Avatar
zbyszek / 28 stycznia 2013 o 09:39
0
Witam
Pod koniec pytań jest znak zakaz wjazdu B-5 zakaz wjazdu sam. ciężarowych (wygląda jak na tablicy)nie znalazłem takiego znaku.
Natomiast odpowiedz poprawnie zaznaczona,jest zakaz wjazdu ciągników nie rozumiem i uważam to za błąd.
Avatar
kierowca / 28 stycznia 2013 o 08:35
0
74/74 za pierwszym razem (test na stronie: prawojazdy...). Ale jeżdżę od 2 lat i przepisy nie są mi obce. powodzenia dla zdających
Avatar
Gienek / 27 stycznia 2013 o 23:48
0
[quote name='adam' timestamp='1359322480' post='726257']
Ściągnąłem przykładowy test obowiązujący od 19 stycznia. Jeśli zna się przepisy faktycznie idzie bez problemu. Nie ma durnych pytań jak w starych testach.r
[/quote]
A mnie się wydaje, że jednak są. Proszę spojrzeć na zdjęcie do tego artykułu Dziennika Wschodniego
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130123/ZAMOSC/130129750
"Czy w tej sytuacji powinieneś zmniejszyć prędkość?". To zależy, bo zgodnie z Kodeksem drogowym zbliżając się do skrzyżowania lub przejścia dla pieszych mam obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, która z definicji nie koniecznie zobowiązuje kierującego do zmniejszenia prędkości. Moim zdaniem pytanie jest bardzo niejednoznaczne i świadczy o słabym zrozumieniu przepisów przez jego autora.
Ciekaw jestem jaka jest wg autora prawidłowa odpowiedź i jak by ją uzasadnił.
[quote name='adam' timestamp='1359322480' post='726257']
Ściągnąłem przykładowy test obowiązujący od 19 stycznia. Jeśli zna się przepisy faktycznie idzie bez problemu. Nie ma durnych pytań jak w starych testach.r
[/quote]
A mnie się wydaje, że jednak są. Proszę spojrzeć na zdjęcie do tego artykułu Dziennika Wschodniego
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130123/ZAMOSC/130129750
"Czy w tej sytuacji powinieneś zmniejszyć prędkość?". To zależy, bo zgodnie z ... rozwiń
Avatar
:) / 27 stycznia 2013 o 22:39
0
[quote name='bogu' timestamp='1359315391' post='726229']
Teraz dopiero się ukazuje prawdziwy poziom zdających. Do tej pory banda matołów uczyła się na pamięć pytań (co każdy głupi potrafi), teraz trzeba choć trochę ogarniać przepisy. Mówię choć trochę bo te pytania nie są jakieś trudne (robiłem przykładowe testy). Są o wiele lepsze, logiczniejsze i bardziej konkretne (są jednokrotnego wyboru). Jak ktoś nie zda tego nowego egzaminu to zwyczajnie się nie nadaje na kierowcę. Ja dziękuje za takich współużytkowników dróg co na takie proste pytania, po obejrzeniu filmu czy animacji, nie znają odpowiedzi.

Stare testy to było jakieś kuriozum. Bank 400 pytań dostępny dla każdego. Pamiętam kilka lat temu w liceum jak moje koleżanki (takie typowe tlenione blondyny, puste jak but) ryły na pamięć te pytania, zamiast czytać ze zrozumieniem kodeks. I niby jak miały te testy sprawdzać wiedzę? Poza tym tamte pytania to jakiś kretyn układał, niektóre są głupie do granic możliwości. Jedne z moich ulubionych to pytanie w co wsadzić urwany palec czy coś takiego -> odpowiedz chyba była że do jakieś worka z lodem czy coś w tym stylu. Taa, bo ja jadąc na drugi koniec Polski wiozę ze sobą lód w bagażniku...

A teraz najbardziej lamemtują ci którzy się najmniej nadają na kierowców. Taka prawda

PS. Zdałem za pierwszym razem, jeżdzę już 5 lat (mam 23 lata).
[/quote]

Twoja wypowiedź jest najlogiczniejsza współużytkowniku forum
[quote name='bogu' timestamp='1359315391' post='726229']
Teraz dopiero się ukazuje prawdziwy poziom zdających. Do tej pory banda matołów uczyła się na pamięć pytań (co każdy głupi potrafi), teraz trzeba choć trochę ogarniać przepisy. Mówię choć trochę bo te pytania nie są jakieś trudne (robiłem przykładowe testy). Są o wiele lepsze, logiczniejsze i bardziej konkretne (są jednokrotnego wyboru). Jak ktoś nie zda tego nowego egzaminu to zwyczajnie się nie nadaje na kierowcę. Ja dziękuje za takich współużytkowników ... rozwiń
Avatar
adam / 27 stycznia 2013 o 22:34
0
Ściągnąłem przykładowy test obowiązujący od 19 stycznia. Jeśli zna się przepisy faktycznie idzie bez problemu. Nie ma durnych pytań jak w starych testach.r
Avatar
bogu / 27 stycznia 2013 o 21:56
0
[quote name='sterysrh' timestamp='1359317035' post='726239']
Ale jesteś zajebisty. Szacun.
[/quote]
No, a do tego skromny nie?
Avatar
Gość / 18 marca 2013 o 21:41
0
te testy w internecie różnią się znacznie od tych prawdziwych !!! Żeby je zdać trzeba porządnie zagłębić się w kodeks drogowy i nauczyć się wszystkiego, na początku jest trudno bo idzie się pierwszy raz zobaczyć jak to wygląda i wg.. stres straszny ! Pytania nie dotyczą tylko znaków ... są pytania na prawdę szczegółowe i wielu z was na drodzę np nie jest w stanie udzielić prawidłowo pomocy itd. po raz pierwszy zabrakło mi 3 punktów, po raz drugi znowu 3 .. przeczytałam dokładnie kodeks , wyobrażałam sobie każdą sytuacje na drodzę .. poświęciłam temu całe dnie i za 3 razem 74/74 ;-) trochę pracy to kosztowało ale teraz jestem dumna .. czekam teraz na praktyczny , a te przepisy zostaną już na zawsze w głowie , a nie jak wcześniej.. zestaw 4 , pytanie 7 odp. ABC (zakłuć , zdać, zapomnieć) ...
te testy w internecie różnią się znacznie od tych prawdziwych !!! Żeby je zdać trzeba porządnie zagłębić się w kodeks drogowy i nauczyć się wszystkiego, na początku jest trudno bo idzie się pierwszy raz zobaczyć jak to wygląda i wg.. stres straszny ! Pytania nie dotyczą tylko znaków ... są pytania na prawdę szczegółowe i wielu z was na drodzę np nie jest w stanie udzielić prawidłowo pomocy itd. po raz pierwszy zabrakło mi 3 punktów, po raz drugi znowu 3 .. przeczytałam dokładnie kodeks , wyobrażałam sobie każdą sytuacje na dr... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2013 o 19:58
0
Niby te testy mają uczyć logicznego myślenia itp. oraz sytuacji, które mogą się wydarzyć na drodze... Wiele mądrych głów się śmieje ze zdających, ale już nie pamiętają jak sami zdawali prawo jazdy jadąc kilometr prostą drogą. Bo tak się kiedyś zdawało. A teraz wymagają nie wiadomo czego. Tak, ja też mam prawo jazdy. Ale denerwuje mnie że każdy jest taki mądry. Stres też robi swoje. A jeżeli ktoś mi mówi, że się nie stresował zdając prawko, nawet niech tego nie robi, bo i tak nie uwierzę pozdr
Niby te testy mają uczyć logicznego myślenia itp. oraz sytuacji, które mogą się wydarzyć na drodze... Wiele mądrych głów się śmieje ze zdających, ale już nie pamiętają jak sami zdawali prawo jazdy jadąc kilometr prostą drogą. Bo tak się kiedyś zdawało. A teraz wymagają nie wiadomo czego. Tak, ja też mam prawo jazdy. Ale denerwuje mnie że każdy jest taki mądry. Stres też robi swoje. A jeżeli ktoś mi mówi, że się nie stresował zdając prawko, nawet niech tego nie robi, bo i tak nie uwierzę pozdr rozwiń
Avatar
SemaFor / 28 stycznia 2013 o 11:59
0
Z ciekowaści postanowiłem przejść ten test i udało mi się zdobyć 71/74 pkt. Uważam, że test jest intuicyjny i nie bardzo wiem dlaczego miałaby być taką straszną porażką. Jeżeli kotoś nie zda takiego testu, to chyba jedynie z powodu nieznajomości przepisów.
Mam kilka zastrzeżeń do jednego pytania, ale nie wiem czy każdemu się ono losuje w wersji testowej.
Avatar
balum / 28 stycznia 2013 o 10:30
0
[quote name='zbyszek' timestamp='1359362369' post='726348']
Witam
Pod koniec pytań jest znak zakaz wjazdu B-5 zakaz wjazdu sam. ciężarowych (wygląda jak na tablicy)nie znalazłem takiego znaku.
Natomiast odpowiedz poprawnie zaznaczona,jest zakaz wjazdu ciągników nie rozumiem i uważam to za błąd.
[/quote]nie ma tam błędu-ten znak dotyczy również ciągników rolniczych-znajomośc znaków sie kłania
Avatar
zbyszek / 28 stycznia 2013 o 09:39
0
Witam
Pod koniec pytań jest znak zakaz wjazdu B-5 zakaz wjazdu sam. ciężarowych (wygląda jak na tablicy)nie znalazłem takiego znaku.
Natomiast odpowiedz poprawnie zaznaczona,jest zakaz wjazdu ciągników nie rozumiem i uważam to za błąd.
Avatar
kierowca / 28 stycznia 2013 o 08:35
0
74/74 za pierwszym razem (test na stronie: prawojazdy...). Ale jeżdżę od 2 lat i przepisy nie są mi obce. powodzenia dla zdających
Avatar
Gienek / 27 stycznia 2013 o 23:48
0
[quote name='adam' timestamp='1359322480' post='726257']
Ściągnąłem przykładowy test obowiązujący od 19 stycznia. Jeśli zna się przepisy faktycznie idzie bez problemu. Nie ma durnych pytań jak w starych testach.r
[/quote]
A mnie się wydaje, że jednak są. Proszę spojrzeć na zdjęcie do tego artykułu Dziennika Wschodniego
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130123/ZAMOSC/130129750
"Czy w tej sytuacji powinieneś zmniejszyć prędkość?". To zależy, bo zgodnie z Kodeksem drogowym zbliżając się do skrzyżowania lub przejścia dla pieszych mam obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, która z definicji nie koniecznie zobowiązuje kierującego do zmniejszenia prędkości. Moim zdaniem pytanie jest bardzo niejednoznaczne i świadczy o słabym zrozumieniu przepisów przez jego autora.
Ciekaw jestem jaka jest wg autora prawidłowa odpowiedź i jak by ją uzasadnił.
[quote name='adam' timestamp='1359322480' post='726257']
Ściągnąłem przykładowy test obowiązujący od 19 stycznia. Jeśli zna się przepisy faktycznie idzie bez problemu. Nie ma durnych pytań jak w starych testach.r
[/quote]
A mnie się wydaje, że jednak są. Proszę spojrzeć na zdjęcie do tego artykułu Dziennika Wschodniego
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130123/ZAMOSC/130129750
"Czy w tej sytuacji powinieneś zmniejszyć prędkość?". To zależy, bo zgodnie z ... rozwiń
Avatar
:) / 27 stycznia 2013 o 22:39
0
[quote name='bogu' timestamp='1359315391' post='726229']
Teraz dopiero się ukazuje prawdziwy poziom zdających. Do tej pory banda matołów uczyła się na pamięć pytań (co każdy głupi potrafi), teraz trzeba choć trochę ogarniać przepisy. Mówię choć trochę bo te pytania nie są jakieś trudne (robiłem przykładowe testy). Są o wiele lepsze, logiczniejsze i bardziej konkretne (są jednokrotnego wyboru). Jak ktoś nie zda tego nowego egzaminu to zwyczajnie się nie nadaje na kierowcę. Ja dziękuje za takich współużytkowników dróg co na takie proste pytania, po obejrzeniu filmu czy animacji, nie znają odpowiedzi.

Stare testy to było jakieś kuriozum. Bank 400 pytań dostępny dla każdego. Pamiętam kilka lat temu w liceum jak moje koleżanki (takie typowe tlenione blondyny, puste jak but) ryły na pamięć te pytania, zamiast czytać ze zrozumieniem kodeks. I niby jak miały te testy sprawdzać wiedzę? Poza tym tamte pytania to jakiś kretyn układał, niektóre są głupie do granic możliwości. Jedne z moich ulubionych to pytanie w co wsadzić urwany palec czy coś takiego -> odpowiedz chyba była że do jakieś worka z lodem czy coś w tym stylu. Taa, bo ja jadąc na drugi koniec Polski wiozę ze sobą lód w bagażniku...

A teraz najbardziej lamemtują ci którzy się najmniej nadają na kierowców. Taka prawda

PS. Zdałem za pierwszym razem, jeżdzę już 5 lat (mam 23 lata).
[/quote]

Twoja wypowiedź jest najlogiczniejsza współużytkowniku forum
[quote name='bogu' timestamp='1359315391' post='726229']
Teraz dopiero się ukazuje prawdziwy poziom zdających. Do tej pory banda matołów uczyła się na pamięć pytań (co każdy głupi potrafi), teraz trzeba choć trochę ogarniać przepisy. Mówię choć trochę bo te pytania nie są jakieś trudne (robiłem przykładowe testy). Są o wiele lepsze, logiczniejsze i bardziej konkretne (są jednokrotnego wyboru). Jak ktoś nie zda tego nowego egzaminu to zwyczajnie się nie nadaje na kierowcę. Ja dziękuje za takich współużytkowników ... rozwiń
Avatar
adam / 27 stycznia 2013 o 22:34
0
Ściągnąłem przykładowy test obowiązujący od 19 stycznia. Jeśli zna się przepisy faktycznie idzie bez problemu. Nie ma durnych pytań jak w starych testach.r
Avatar
bogu / 27 stycznia 2013 o 21:56
0
[quote name='sterysrh' timestamp='1359317035' post='726239']
Ale jesteś zajebisty. Szacun.
[/quote]
No, a do tego skromny nie?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 2 2

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 49 10

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje
film

Plantacje malin na Ukrainie zniszczą polskie rolnictwo? Ministerstwo wsparło, marszałek już nie patronuje 20 14

Czy 10 jednohektarowych plantacji ekologicznych malin na Ukrainie zniszczy polskie rolnictwo? Poseł Jarosław Sachajko twierdzi, że tak właśnie się stanie. I wypomina marszałkowi objęcie tej inicjatywy honorowym patronatem.

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne

Biała Podlaska: Parkowanie w tym miejscu będzie płatne 0 1

Miasto chce wprowadzić szlabany na nowo powstałym parkingu przy urzędzie miasta.

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna"
galeria

Budowa szkoły w Kazimierzu Dolnym wraca do prokuratury. "Decyzja o umorzeniu była przedwczesna" 3 2

Prokuratura ponownie zbada sprawę budowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Chodzi o nieprawidłowości przy przetargu oraz zabezpieczeniu pobliskiej skarpy. Pierwsze postępowanie w tej sprawie umorzono.

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 7 19

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 130 4

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 22 19

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!