Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 stycznia 2011 r.
11:51
Edytuj ten wpis

Ruszyła największa w historii Lublina rozbudowa kanalizacji i wodociągów

0 13 A A
Projekt kosztuje ponad 350 mln zł. (Jacek Świerczyński)
Projekt kosztuje ponad 350 mln zł. (Jacek Świerczyński)

W Lublinie zaczęła się budowa 62 km nowej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej i remont 86 km starej sieci. Prace będą prowadzone na 230 ulicach. MPWiK rozpoczął realizację projektu, dzięki któremu 7 tys. lublinian będzie miało kanalizację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- 30 grudnia ubiegłego roku podpisaliśmy umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie naszego projektu – mówi Marek Wagner, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie.

– Otrzymamy 209 mln dofinansowania ze środków unijnych, resztę pieniędzy dołożymy. Cały projekt kosztuje 357 mln zł netto – dodaje.

To największy projekt, jaki do tej pory realizował lubelski MPWiK.

– W ramach prowadzonych prac 7100 gospodarstw domowych będzie podłączonych do kanalizacji – zaznacza Witold Dadej, dyrektor inwestycji w MPWiK.

- Powstaną 62 kilometry nowej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, a 86 km będzie wyremontowanych. W Lublinie są fragmenty instalacji, gdzie rury mają nawet po 80 lat – dodaje.

Budowy mają być przeprowadzane na 230 ulicach. – Będziemy starali się prowadzić je w sposób bezwykopowy, tak by jak najmniej utrudniać życie mieszkańcom – zapewnia prezes Wagner.

- To jeden z największych tego typu projektów w Polsce – ocenia Adam Zdziebło, wiceminister z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Pierwsze prace zaczęto już w 2010 roku. To modernizacja instalacji gazowej w oczyszczalni ścieków w Hajdowie. – Oczyszczalnia ma być bardziej przyjazna dla środowiska – wyjaśnia dyrektor Dadej.

W tym roku mają ruszyć prace przy modernizacji sieci w Śródmieściu, przy budowie kanalizacji w Głusku i modernizacji stacji wodociągowej Zemborzycka. Wszystkie inwestycje będą musiały być zakończone do września 2014 roku.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
inż / 14 stycznia 2011 o 13:03
0
[quote name='mel' timestamp='1294938430' post='422266']
wstawienie szalunków to dużo pracy sprzętu ludzi nie mówiąc o sprowadzeniu samych szalunków po co na tym można zaoszczędzić. a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na premie dla prezesów dyrektorów ... i parę złoty dla tych co włażą do tych niezabezpieczonych dołów. Jeśli nie staną się ich grobami. w PRZESTRZEGANIU PRZEPISÓW I PROCEDUR TO MY JESTEŚMY MISTRZAMI
[/quote]

Przy rozkopie nie trzeba koniecznie szalować ścian. Wszystko zależy od kategorii gruntu i nawodnienia. Ale oczywiście forumowi "eksperci" jak zwykle ocenili wszystko wprawnym okiem znawcy. Coś tam co prawda dzwoni, ale w którym kościele? Trochę informacji:

z INSTRUKCJI BHP WYKONYWANIA ROBÓT ZIEMNYCH (WYKOPY)
2. Przebieg robót
2.1 Zdjąć nawierzchnię na odległość 1 m od obrysu wykopu.
2.2 Wykonać wykop z odkładem ziemi na odległość min. 0,5 m od skarpy wykopu.
2.3 Zabezpieczyć wykop przed obsunięciem przez wykonanie skarpy o pochyleniu zależnym od kategorii gruntu.
UWAGI:
1. Jeżeli wykop osiągnie głębokość większą niż 1 m od poziomu terenu należy wykonać bezpieczne zejście (wyjście) dla pracowników przez wykonanie schodów o szerokości 0,7 m w ścianie wykopu o nachyleniu max 45 st. Lub stosować drabinki o nachyleniu max 42 st. W wykopie należy wykonać dwa wyjścia z dwóch stron w przeciwnych kierunkach, jeżeli długość wykopu przekracza 2 m. Odległość między zejściami (wyjściami) do wykopu nie powinna przekraczać 2 m
2. Ściany wykopu powinny być zabezpieczone przed obsunięciem się poprzez zastosowanie obudowy lub ukosowania z pochyleniem (klin odłamu gruntu ) zależnym od kategorii gruntu . Dla wykopu o odległości do 4 m zaleca się ukosowanie. Powyżej 4 m głębokości wykopu bezpieczne nachylenie ścian wykopu powinno być określone w dokumentacji projektowej. Wykopy o ścianach pionowych bez rozparcia lub podparcia wykonuje się:
- w skałach zwartych jednorodnych przy odspajaniu mechanicznym do głębokości 2 m.
- w pozostałych gruntach do głębokości 1 m.
Deskowanie zabezpieczające wykop powinno wystawać minimum 15 m ponad krawędź wykopu.
[quote name='mel' timestamp='1294938430' post='422266']
wstawienie szalunków to dużo pracy sprzętu ludzi nie mówiąc o sprowadzeniu samych szalunków po co na tym można zaoszczędzić. a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na premie dla prezesów dyrektorów ... i parę złoty dla tych co włażą do tych niezabezpieczonych dołów. Jeśli nie staną się ich grobami. w PRZESTRZEGANIU PRZEPISÓW I PROCEDUR TO MY JESTEŚMY MISTRZAMI
[/quote]

Przy rozkopie nie trzeba koniecznie szalować ścian. Wszystko zależy od ... rozwiń
Avatar
przezorny / 14 stycznia 2011 o 10:35
0
[quote name='do przezornego' timestamp='1294919292' post='422083']
nikt tam ci nie karze wchodzić, jak chcesz sie wykazać to jedź tam i się pytaj a nie tu mi filozofujesz na forum społeczniaku!
[/quote]


Jeśli jesteś taki mądry to sam wejdź do tego dołu albo poślij kogoś ze swojej rodziny - a potem nie płacz i nie szukaj winnych. Pomyśl co piszesz.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2011 o 21:04
0
To p. Dadej jest od inwestycji czyli już oczyszczalnie zmodernizował np. taką suszarnie za 8,5 mil euro swoisty bubel który kosztuje miesięcznie mpwik utrzymanie 150 tys , zero efektów w pozbyciu sie osadu ma chodzić 5 lat a pózniej sie rozpadnie -bo to bubel a kto za to odpowiada??? nowa ekipa zrobiła wraz z tymi co sprzedali Fijałkę skok na kasę kwestią czasu są problemy tej firmy a własne braki bedą łatać wysokimi podwyżkami wody i ścieków
Avatar
mel / 13 stycznia 2011 o 18:07
0
[quote name='przezorny' timestamp='1294918006' post='422072']
Jeśli to zdjęcie pochodzi z bieżących prac to ja się pytam - gdzie się podziały szalunki dołu zabezpieczające przed obsunięciem się ziemi ??? A do tragedii i płaczu nie trzeba dużo. Gdzie kierownik robót i BHP-owiec ???
[/quote]
wstawienie szalunków to dużo pracy sprzętu ludzi nie mówiąc o sprowadzeniu samych szalunków po co na tym można zaoszczędzić. a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na premie dla prezesów dyrektorów ... i parę złoty dla tych co włażą do tych niezabezpieczonych dołów. Jeśli nie staną się ich grobami. w PRZESTRZEGANIU PRZEPISÓW I PROCEDUR TO MY JESTEŚMY MISTRZAMI
[quote name='przezorny' timestamp='1294918006' post='422072']
Jeśli to zdjęcie pochodzi z bieżących prac to ja się pytam - gdzie się podziały szalunki dołu zabezpieczające przed obsunięciem się ziemi ??? A do tragedii i płaczu nie trzeba dużo. Gdzie kierownik robót i BHP-owiec ???
[/quote]
wstawienie szalunków to dużo pracy sprzętu ludzi nie mówiąc o sprowadzeniu samych szalunków po co na tym można zaoszczędzić. a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na premie dla prezesów dyrektorów ... i parę złoty ... rozwiń
Avatar
Janek / 13 stycznia 2011 o 15:10
0
To jest wielki projekt rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w celu utworzenia możliwości rozwoju nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe i tym samym umożliwienia rozwoju Lublina.
Projekt tem powstał dzięki staraniom i decyzjom prezydenta Adama Wasilewskiego.Trzeba o tym też pamiętać.
Avatar
Jacho / 13 stycznia 2011 o 14:09
0
Trześniowska i okolice były przedwczoraj
Avatar
KK / 13 stycznia 2011 o 14:06
0
A kiedy Trześniowska i okolice ?
Avatar
OO / 13 stycznia 2011 o 14:03
0
[quote name='przezorny' timestamp='1294918006' post='422072']
Jeśli to zdjęcie pochodzi z bieżących prac to ja się pytam - gdzie się podziały szalunki dołu zabezpieczające przed obsunięciem się ziemi ??? A do tragedii i płaczu nie trzeba dużo. Gdzie kierownik robót i BHP-owiec ???
[/quote]

Masz rację. Następni polscy samobójcy. Na drodze, w powietrzu, pod ziemią, na dachach wszędzie widzę bezmózgowców. Kiedy w Polsce będzie normalnie?
Avatar
Gość / 13 stycznia 2011 o 13:22
0
Czy Dziennik może się dowiedzieć gdzie nie ma wody i do kiedy i zrobić jakąś listę lub spis...?
Avatar
Fajnie / 13 stycznia 2011 o 13:06
0
To zmodernizowali Wody już nie mam od rana...
Avatar
inż / 14 stycznia 2011 o 13:03
0
[quote name='mel' timestamp='1294938430' post='422266']
wstawienie szalunków to dużo pracy sprzętu ludzi nie mówiąc o sprowadzeniu samych szalunków po co na tym można zaoszczędzić. a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na premie dla prezesów dyrektorów ... i parę złoty dla tych co włażą do tych niezabezpieczonych dołów. Jeśli nie staną się ich grobami. w PRZESTRZEGANIU PRZEPISÓW I PROCEDUR TO MY JESTEŚMY MISTRZAMI
[/quote]

Przy rozkopie nie trzeba koniecznie szalować ścian. Wszystko zależy od kategorii gruntu i nawodnienia. Ale oczywiście forumowi "eksperci" jak zwykle ocenili wszystko wprawnym okiem znawcy. Coś tam co prawda dzwoni, ale w którym kościele? Trochę informacji:

z INSTRUKCJI BHP WYKONYWANIA ROBÓT ZIEMNYCH (WYKOPY)
2. Przebieg robót
2.1 Zdjąć nawierzchnię na odległość 1 m od obrysu wykopu.
2.2 Wykonać wykop z odkładem ziemi na odległość min. 0,5 m od skarpy wykopu.
2.3 Zabezpieczyć wykop przed obsunięciem przez wykonanie skarpy o pochyleniu zależnym od kategorii gruntu.
UWAGI:
1. Jeżeli wykop osiągnie głębokość większą niż 1 m od poziomu terenu należy wykonać bezpieczne zejście (wyjście) dla pracowników przez wykonanie schodów o szerokości 0,7 m w ścianie wykopu o nachyleniu max 45 st. Lub stosować drabinki o nachyleniu max 42 st. W wykopie należy wykonać dwa wyjścia z dwóch stron w przeciwnych kierunkach, jeżeli długość wykopu przekracza 2 m. Odległość między zejściami (wyjściami) do wykopu nie powinna przekraczać 2 m
2. Ściany wykopu powinny być zabezpieczone przed obsunięciem się poprzez zastosowanie obudowy lub ukosowania z pochyleniem (klin odłamu gruntu ) zależnym od kategorii gruntu . Dla wykopu o odległości do 4 m zaleca się ukosowanie. Powyżej 4 m głębokości wykopu bezpieczne nachylenie ścian wykopu powinno być określone w dokumentacji projektowej. Wykopy o ścianach pionowych bez rozparcia lub podparcia wykonuje się:
- w skałach zwartych jednorodnych przy odspajaniu mechanicznym do głębokości 2 m.
- w pozostałych gruntach do głębokości 1 m.
Deskowanie zabezpieczające wykop powinno wystawać minimum 15 m ponad krawędź wykopu.
[quote name='mel' timestamp='1294938430' post='422266']
wstawienie szalunków to dużo pracy sprzętu ludzi nie mówiąc o sprowadzeniu samych szalunków po co na tym można zaoszczędzić. a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na premie dla prezesów dyrektorów ... i parę złoty dla tych co włażą do tych niezabezpieczonych dołów. Jeśli nie staną się ich grobami. w PRZESTRZEGANIU PRZEPISÓW I PROCEDUR TO MY JESTEŚMY MISTRZAMI
[/quote]

Przy rozkopie nie trzeba koniecznie szalować ścian. Wszystko zależy od ... rozwiń
Avatar
przezorny / 14 stycznia 2011 o 10:35
0
[quote name='do przezornego' timestamp='1294919292' post='422083']
nikt tam ci nie karze wchodzić, jak chcesz sie wykazać to jedź tam i się pytaj a nie tu mi filozofujesz na forum społeczniaku!
[/quote]


Jeśli jesteś taki mądry to sam wejdź do tego dołu albo poślij kogoś ze swojej rodziny - a potem nie płacz i nie szukaj winnych. Pomyśl co piszesz.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2011 o 21:04
0
To p. Dadej jest od inwestycji czyli już oczyszczalnie zmodernizował np. taką suszarnie za 8,5 mil euro swoisty bubel który kosztuje miesięcznie mpwik utrzymanie 150 tys , zero efektów w pozbyciu sie osadu ma chodzić 5 lat a pózniej sie rozpadnie -bo to bubel a kto za to odpowiada??? nowa ekipa zrobiła wraz z tymi co sprzedali Fijałkę skok na kasę kwestią czasu są problemy tej firmy a własne braki bedą łatać wysokimi podwyżkami wody i ścieków
Avatar
mel / 13 stycznia 2011 o 18:07
0
[quote name='przezorny' timestamp='1294918006' post='422072']
Jeśli to zdjęcie pochodzi z bieżących prac to ja się pytam - gdzie się podziały szalunki dołu zabezpieczające przed obsunięciem się ziemi ??? A do tragedii i płaczu nie trzeba dużo. Gdzie kierownik robót i BHP-owiec ???
[/quote]
wstawienie szalunków to dużo pracy sprzętu ludzi nie mówiąc o sprowadzeniu samych szalunków po co na tym można zaoszczędzić. a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na premie dla prezesów dyrektorów ... i parę złoty dla tych co włażą do tych niezabezpieczonych dołów. Jeśli nie staną się ich grobami. w PRZESTRZEGANIU PRZEPISÓW I PROCEDUR TO MY JESTEŚMY MISTRZAMI
[quote name='przezorny' timestamp='1294918006' post='422072']
Jeśli to zdjęcie pochodzi z bieżących prac to ja się pytam - gdzie się podziały szalunki dołu zabezpieczające przed obsunięciem się ziemi ??? A do tragedii i płaczu nie trzeba dużo. Gdzie kierownik robót i BHP-owiec ???
[/quote]
wstawienie szalunków to dużo pracy sprzętu ludzi nie mówiąc o sprowadzeniu samych szalunków po co na tym można zaoszczędzić. a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na premie dla prezesów dyrektorów ... i parę złoty ... rozwiń
Avatar
Janek / 13 stycznia 2011 o 15:10
0
To jest wielki projekt rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w celu utworzenia możliwości rozwoju nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe i tym samym umożliwienia rozwoju Lublina.
Projekt tem powstał dzięki staraniom i decyzjom prezydenta Adama Wasilewskiego.Trzeba o tym też pamiętać.
Avatar
Jacho / 13 stycznia 2011 o 14:09
0
Trześniowska i okolice były przedwczoraj
Avatar
KK / 13 stycznia 2011 o 14:06
0
A kiedy Trześniowska i okolice ?
Avatar
OO / 13 stycznia 2011 o 14:03
0
[quote name='przezorny' timestamp='1294918006' post='422072']
Jeśli to zdjęcie pochodzi z bieżących prac to ja się pytam - gdzie się podziały szalunki dołu zabezpieczające przed obsunięciem się ziemi ??? A do tragedii i płaczu nie trzeba dużo. Gdzie kierownik robót i BHP-owiec ???
[/quote]

Masz rację. Następni polscy samobójcy. Na drodze, w powietrzu, pod ziemią, na dachach wszędzie widzę bezmózgowców. Kiedy w Polsce będzie normalnie?
Avatar
Gość / 13 stycznia 2011 o 13:22
0
Czy Dziennik może się dowiedzieć gdzie nie ma wody i do kiedy i zrobić jakąś listę lub spis...?
Avatar
Fajnie / 13 stycznia 2011 o 13:06
0
To zmodernizowali Wody już nie mam od rana...
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 2 3

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 8 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 3

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 38 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!