Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2016 r.
13:08

Ruszyła wycinka drzew na Czechowie. Tu powstanie nowy hotel i apartamentowiec

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 46 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Rozpoczęły się przygotowania do budowy hotelu i apartamentowca przy ul. Północnej w Lublinie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w marcu deweloper będzie mógł rozpocząć prace.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za projektem stoi lubelska firma LUK. Jak informuje deweloper, w miejscu planowanej inwestycji pracują obecnie ekipy Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Muszą przenieść linię ciepłowniczą, by nie kolidowała z nowymi budynkami.

– My czekamy jeszcze na pozwolenie na budowę. Złożyliśmy wszystkie niezbędne dokumenty – wyjaśnia Jacek Wysokiński, prezes firmy LUK. – Liczę, że otrzymamy je w najbliższych dniach i jeszcze w marcu dokument się uprawomocni.

Deweloper ma do dyspozycji 1,2 ha u zbiegu ul. Północnej i al. Kompozytorów Polskich. Zbuduje hotel sieci Hampton na ponad 120 pokoi i około 200 łóżek. Tuż za hotelem ma powstać 17-piętrowy apartamentowiec na ponad 160 mieszkań. Oba obiekty mają być budowane jednocześnie.

Tuż za hotelem ma powstać 17-piętrowy apartamentowiec na ponad 160 mieszkań
Tuż za hotelem ma powstać 17-piętrowy apartamentowiec na ponad 160 mieszkań

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 10:36
0

Zostawcie z jedno, żebym mógł kiedyś wnukom pokazać żywe drzewo . . .

Pojedź na Porębe, tam masz ich tysiące.

Avatar
.... .. / 25 lutego 2016 o 21:57
0

Zostawcie z jedno, żebym mógł kiedyś wnukom pokazać żywe drzewo . . .

Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 13:08
0

Nie wiem czemu Pan się dziwi - przecież Prezydent Żuk powiedział drzewa albo rozwój. Tak rozumie rozwijanie miasta. Chyba nie wiele zrozumiał z wizyty Prof. Jana Gehla....

Światowego eksperta, który miał być jego strategicznym doradcą.

Prezydent nie mieszka w Lublinie, więc co mu z kolejnej wycinki drzew?

Cześć wyliczeń:

Skrzyżowanie Ducha – 1700 drzew (w trakcie realizacji)

skrzyżowanie Krańcowa/Droga Męczenników Majdanka

Park Ludowy 340 drzew

rozbudowa szpitala na Staszica – 80 sztuk (planowane)

http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,17489723,Dzis_drzewa_wycina_sie__gdy_ludzie_nie_widza.html

ty tak na serio :blink: :blink: :blink:  co za ludzie, wsamraśny Lublinie wróć :ph34r:

rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 10:59
0

Lublin idzie w kierunku betonowego miasta. Wycinka zieleni postępuje w zastraszającym tempie. Wszystko w imię inwestycji i interesów developerskich. Czy ta wycinka skończy się dopiero jak zieleń zniknie z miasta całkowicie? Inwestycje developerskie powstają jak popadnie, miasto w ogóle nie liczy się z interesem mieszkańców czyli potrzebą zieleni. Powstają osiedla - betonowe pustynie, jedne bloki zasłaniają drugie, trawniki zastępuje kostka. Projekty developerów wyglądają cudownie - drzewa, krzewy, trawniki na których wypoczywają mieszkańcy. W rezultacie jest dokładnie odwrotnie. Po zakończonych inwestycjach dookoła pozostają zdechłe sadzonki, mieszanki skrawków trawy z chwastami itp. Jak widać w Lublinie jest realizowany pewien plan "totalnej wycinki" w imię prywatnych interesów. Dziwi totalny brak refleksji władz,które wydają na to wszystko zgodę. Nie oszukujmy się, nasadzenia zieleni, które developerzy muszą wykonać w ramach rekompensaty to jest wielkie nieporozumienie - powstają gdzieś na obrzeżach miasta, jak już są to i tak padają po roku i później nikt już tego nie nadzoruje. Tak to wygląda, nie inaczej.

:wacko: :wacko: :wacko:  ty tak na serio? :huh:

:wacko: :wacko: :wacko:  ty tak na serio? :huh:

rozwiń
Avatar
BudŻet / 24 lutego 2016 o 20:47
0

ale tam jest plan zagospodarowania, ekspercie

PZP, które umożliwiłyby opisaną zabudowę są dopiero przed wyłożeniem do społecznych konsultacji.

O braku pozwolenia na budowę nie wspomnę, bo te już pewnie też gdzieś jest, gdzieś na drugim dnie jakiejś szuflady...

Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 20:21
0
Po latach marazmu i nieudolnych rządów, Lublin wreszcie się rozwija i dobrze!!!
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 20:20
0
hotel się przyda
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 20:15
0

Nie no najlepiej zamknąć miasto na cztery spusty, odesłać wszystkich deweloperów do Rzeszowa i Krakowa a na końcu siąść i płakać, że marazm i brak inwestorów. Zdrowo niektórych popiep**yło. Szczególnie tych co dziś krzyczą i bronią drzew na Górkach a jak się zrobi cieplej to polecą na te same Górki zrobić grilla a śmieci po imprezie pod chmurką nawet nie zabiorą ze sobą. Sami się przyczyniacie do tego, że zieleni jest coraz mniej, swoim idiotycznym zachowaniem i brakiem poszanowania dla zieleni, wręcz niszczeniem jej. Rada dla tych co tak się gorączkują - wykupcie wszystkie miejskie grunty, posadźcie na nich tyle zieleni ile tylko chcecie i nie będzie żadnego problemu z rzekomo marnej jakości nasadzeniami kompensacyjnymi czy betonowaniem przestrzeni. Tak wiem, wszyscy mądrzy w gadaniu i komentowaniu a jak przychodzi do działania to wszyscy się chowają. Miasto musi się rozwijać, potrzeba biurowców, hoteli, mieszkań i to chyba oczywiste, że musi przy tym ucierpieć trochę zieleni szczególnie w mieście takim jak Lublin gdzie dziko sadzonych drzew i krzewów nie brakuje. A jak ktoś twierdzi inaczej, jest zwykłym ignorantem nie mającym pojęcia o czym mówi. 

rozwiń
Avatar
kamyk / 24 lutego 2016 o 20:12
0

Nie wiem czemu Pan się dziwi - przecież Prezydent Żuk powiedział drzewa albo rozwój. Tak rozumie rozwijanie miasta. Chyba nie wiele zrozumiał z wizyty Prof. Jana Gehla....

Światowego eksperta, który miał być jego strategicznym doradcą.

Prezydent nie mieszka w Lublinie, więc co mu z kolejnej wycinki drzew?

Cześć wyliczeń:

Skrzyżowanie Ducha – 1700 drzew (w trakcie realizacji)

skrzyżowanie Krańcowa/Droga Męczenników Majdanka

Park Ludowy 340 drzew

rozbudowa szpitala na Staszica – 80 sztuk (planowane)

http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,17489723,Dzis_drzewa_wycina_sie__gdy_ludzie_nie_widza.html

No i po co manipulujesz pisiorze propagandzisto? Nic takiego nie powiedział. Co najwyżej stwierdził, że gdy miasto rozwija się tak szybko jak Lublin, parę drzew musi ucierpieć i trudno się z nim nie zgodzić. Przykład z brzegu - przebudowa feralnego skrzyżowania Solidarności/Ducha. Możesz opowiadać bajeczki o tym, że można przebudować je bez wycinania drzew, tylko kto ci w to uwierzy?

I co z tego, że prezydent nie jest z Lublina? to mu odejmuje zasług? Zawsze jest przygotowany na każdy temat, miasto zna lepiej niż nie jeden rodowity lublinianin, w pracy spędza po kilkanaście godzin dziennie.  Na inwestycje wydaje tyle co dwóch jego poprzedników razem wziętych. Co wam pisiory przeszkadza, że na co dzień mieszka w Świdniku? Marna to próba zdyskredytowania człowieka, który jest bardzo lubiany przez mieszkańców.

trudno się z nim nie zgodzić. Przykład z brzegu - przebudowa feralnego skrzyżowania Solidarności/Ducha. Możesz opowiadać bajeczki o tym, że można przebudować je bez wycinania drzew, tylko kto ci w to uwierzy?

I co z tego, że prezydent nie jest z Lublina? to mu odejmuje zasług? Zawsze jest przygotowany na każdy temat, miasto zna lepiej niż nie jeden rodowity lublinianin, w pracy spędza po kilkanaście godzin dziennie.  Na inwestycje wydaje tyle co dwóch jego poprzedników razem wziętych. Co wam pisiory przeszkadza, że na co dzień m... rozwiń

Avatar
niecebulak z lbn / 24 lutego 2016 o 20:06
0

śmiać mi się chce jak czytam te wszystkie wpisy w obronie paru krzaków

Avatar
Gość / 26 lutego 2016 o 10:36
0

Zostawcie z jedno, żebym mógł kiedyś wnukom pokazać żywe drzewo . . .

Pojedź na Porębe, tam masz ich tysiące.

Avatar
.... .. / 25 lutego 2016 o 21:57
0

Zostawcie z jedno, żebym mógł kiedyś wnukom pokazać żywe drzewo . . .

Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 13:08
0

Nie wiem czemu Pan się dziwi - przecież Prezydent Żuk powiedział drzewa albo rozwój. Tak rozumie rozwijanie miasta. Chyba nie wiele zrozumiał z wizyty Prof. Jana Gehla....

Światowego eksperta, który miał być jego strategicznym doradcą.

Prezydent nie mieszka w Lublinie, więc co mu z kolejnej wycinki drzew?

Cześć wyliczeń:

Skrzyżowanie Ducha – 1700 drzew (w trakcie realizacji)

skrzyżowanie Krańcowa/Droga Męczenników Majdanka

Park Ludowy 340 drzew

rozbudowa szpitala na Staszica – 80 sztuk (planowane)

http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,17489723,Dzis_drzewa_wycina_sie__gdy_ludzie_nie_widza.html

ty tak na serio :blink: :blink: :blink:  co za ludzie, wsamraśny Lublinie wróć :ph34r:

rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2016 o 10:59
0

Lublin idzie w kierunku betonowego miasta. Wycinka zieleni postępuje w zastraszającym tempie. Wszystko w imię inwestycji i interesów developerskich. Czy ta wycinka skończy się dopiero jak zieleń zniknie z miasta całkowicie? Inwestycje developerskie powstają jak popadnie, miasto w ogóle nie liczy się z interesem mieszkańców czyli potrzebą zieleni. Powstają osiedla - betonowe pustynie, jedne bloki zasłaniają drugie, trawniki zastępuje kostka. Projekty developerów wyglądają cudownie - drzewa, krzewy, trawniki na których wypoczywają mieszkańcy. W rezultacie jest dokładnie odwrotnie. Po zakończonych inwestycjach dookoła pozostają zdechłe sadzonki, mieszanki skrawków trawy z chwastami itp. Jak widać w Lublinie jest realizowany pewien plan "totalnej wycinki" w imię prywatnych interesów. Dziwi totalny brak refleksji władz,które wydają na to wszystko zgodę. Nie oszukujmy się, nasadzenia zieleni, które developerzy muszą wykonać w ramach rekompensaty to jest wielkie nieporozumienie - powstają gdzieś na obrzeżach miasta, jak już są to i tak padają po roku i później nikt już tego nie nadzoruje. Tak to wygląda, nie inaczej.

:wacko: :wacko: :wacko:  ty tak na serio? :huh:

:wacko: :wacko: :wacko:  ty tak na serio? :huh:

rozwiń
Avatar
BudŻet / 24 lutego 2016 o 20:47
0

ale tam jest plan zagospodarowania, ekspercie

PZP, które umożliwiłyby opisaną zabudowę są dopiero przed wyłożeniem do społecznych konsultacji.

O braku pozwolenia na budowę nie wspomnę, bo te już pewnie też gdzieś jest, gdzieś na drugim dnie jakiejś szuflady...

Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 20:21
0
Po latach marazmu i nieudolnych rządów, Lublin wreszcie się rozwija i dobrze!!!
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 20:20
0
hotel się przyda
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 20:15
0

Nie no najlepiej zamknąć miasto na cztery spusty, odesłać wszystkich deweloperów do Rzeszowa i Krakowa a na końcu siąść i płakać, że marazm i brak inwestorów. Zdrowo niektórych popiep**yło. Szczególnie tych co dziś krzyczą i bronią drzew na Górkach a jak się zrobi cieplej to polecą na te same Górki zrobić grilla a śmieci po imprezie pod chmurką nawet nie zabiorą ze sobą. Sami się przyczyniacie do tego, że zieleni jest coraz mniej, swoim idiotycznym zachowaniem i brakiem poszanowania dla zieleni, wręcz niszczeniem jej. Rada dla tych co tak się gorączkują - wykupcie wszystkie miejskie grunty, posadźcie na nich tyle zieleni ile tylko chcecie i nie będzie żadnego problemu z rzekomo marnej jakości nasadzeniami kompensacyjnymi czy betonowaniem przestrzeni. Tak wiem, wszyscy mądrzy w gadaniu i komentowaniu a jak przychodzi do działania to wszyscy się chowają. Miasto musi się rozwijać, potrzeba biurowców, hoteli, mieszkań i to chyba oczywiste, że musi przy tym ucierpieć trochę zieleni szczególnie w mieście takim jak Lublin gdzie dziko sadzonych drzew i krzewów nie brakuje. A jak ktoś twierdzi inaczej, jest zwykłym ignorantem nie mającym pojęcia o czym mówi. 

rozwiń
Avatar
kamyk / 24 lutego 2016 o 20:12
0

Nie wiem czemu Pan się dziwi - przecież Prezydent Żuk powiedział drzewa albo rozwój. Tak rozumie rozwijanie miasta. Chyba nie wiele zrozumiał z wizyty Prof. Jana Gehla....

Światowego eksperta, który miał być jego strategicznym doradcą.

Prezydent nie mieszka w Lublinie, więc co mu z kolejnej wycinki drzew?

Cześć wyliczeń:

Skrzyżowanie Ducha – 1700 drzew (w trakcie realizacji)

skrzyżowanie Krańcowa/Droga Męczenników Majdanka

Park Ludowy 340 drzew

rozbudowa szpitala na Staszica – 80 sztuk (planowane)

http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,17489723,Dzis_drzewa_wycina_sie__gdy_ludzie_nie_widza.html

No i po co manipulujesz pisiorze propagandzisto? Nic takiego nie powiedział. Co najwyżej stwierdził, że gdy miasto rozwija się tak szybko jak Lublin, parę drzew musi ucierpieć i trudno się z nim nie zgodzić. Przykład z brzegu - przebudowa feralnego skrzyżowania Solidarności/Ducha. Możesz opowiadać bajeczki o tym, że można przebudować je bez wycinania drzew, tylko kto ci w to uwierzy?

I co z tego, że prezydent nie jest z Lublina? to mu odejmuje zasług? Zawsze jest przygotowany na każdy temat, miasto zna lepiej niż nie jeden rodowity lublinianin, w pracy spędza po kilkanaście godzin dziennie.  Na inwestycje wydaje tyle co dwóch jego poprzedników razem wziętych. Co wam pisiory przeszkadza, że na co dzień mieszka w Świdniku? Marna to próba zdyskredytowania człowieka, który jest bardzo lubiany przez mieszkańców.

trudno się z nim nie zgodzić. Przykład z brzegu - przebudowa feralnego skrzyżowania Solidarności/Ducha. Możesz opowiadać bajeczki o tym, że można przebudować je bez wycinania drzew, tylko kto ci w to uwierzy?

I co z tego, że prezydent nie jest z Lublina? to mu odejmuje zasług? Zawsze jest przygotowany na każdy temat, miasto zna lepiej niż nie jeden rodowity lublinianin, w pracy spędza po kilkanaście godzin dziennie.  Na inwestycje wydaje tyle co dwóch jego poprzedników razem wziętych. Co wam pisiory przeszkadza, że na co dzień m... rozwiń

Avatar
niecebulak z lbn / 24 lutego 2016 o 20:06
0

śmiać mi się chce jak czytam te wszystkie wpisy w obronie paru krzaków

Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 0 0

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 5

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 6 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 14

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 22 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!