Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 września 2010 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Rząd chce zwalniać urzędników i obniżać im pensje. Będą protestować

0 42 A A

Pracownicy największych lubelskich urzędów jadą w środę do Warszawy protestować przeciwko planowanym przez rząd redukcjom etatów i pensji w administracji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– U nas nie ma kogo zwalniać, kokosów też nie zarabiamy – mówią zagrożeni pracownicy. Rząd chce "racjonalizować” zatrudnienie poprzez zwolnienie ok. 10 proc. pracowników administracji. Sejm zajmie się projektem ustawy jesienią. Zwolnienia są jednym z pomysłów na ratowanie finansów państwa. Mają dać 1 mld zł oszczędności rocznie. "Racjonalizacja” powinna zakończyć się w lipcu 2011 r.

Na manifestację budżetówki pojedzie z Lublina kilka autokarów. – Czekamy wciąż na zgłoszenia. Zadeklarowali się już strażacy – mówi Krzysztof Chojna z Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ "Solidarność”. Na protest wybierają się też skarbowcy. – Stanowczo nie godzimy się na żadne cięcia: ani etatów, ani pensji. Z naszego urzędu na manifestację zgłosiło się 15 osób – mówi Grażyna Mitkowska z "Solidarności” w I Urzędzie Skarbowym w Lublinie, w którym pracuje 265 osób.

– Od lat nie ma u nas nowych etatów, przyjmujemy pracowników tylko wtedy, gdy jest wakat – mówi Paweł Zgrajka, naczelnik I US. I dodaje: Ja nie mam kogo u siebie redukować. A średnia płaca u nas to 3 tys. zł brutto, z tego też nie ma co ciąć.

Stanowisko związkowców wojewoda lubelska Genowefa Tokarska dostanie dzisiaj. – Ten projekt ustawy jest w obróbce, może być zmieniony. Czekam spokojnie, aż będzie to akt prawny – mówi Jarosław Szymczyk, dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W LUW średnia płaca to 3 236 zł, w Izbie Skarbowej w Lublinie 3,2 tys. zł, a w lubelskim oddziale ZUS 2,8 tys. zł brutto. – To żadne kokosy! – denerwuje się pani Anna z 22-letnim stażem w ZUS. I pyta: Z czego rząd chce nam obcinać? Zarabiamy tyle, ile wynosi średnia pensja w naszym regionie (za lipiec było to 2841 zł – red.)

Rządowe cięcia nie obejmą samorządowców, dlatego m.in. 800 pracowników Urzędu Marszałkowskiego może spać spokojnie. – Moim zdaniem cięcia zatrudnienia przynoszą pozorne korzyści – mówi Leszek Burakowski, sekretarz województwa. – Nie da się dobrze wykonywać zadań bez pracowników.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
veto / 29 września 2010 o 09:43
0
[quote name='urzędas' date='20 wrzesień 2010 - 09:00 ' timestamp='1284966023' post='349957']
Wy wszyscy, którzy tak krytykujecie urzędników !!!! - ciekawe jakie Wy wykonujecie zawody. Tacy jesteście mądrzy, bo nie pracujecie w tym resorcie. Kim jesteście ? Co robicie ? Może porozmawiamy o waszych zawodach i jak "sumiennie" wykonujecie swoje obowiązki :) Skoro praca urzędnika jest taka super to dlaczego nimi nie jesteście ? Kawusia, ploteczki, kasa za siedzenie. Bosko.
[/quote]
oto typowy przykład "mądrości" urzędnika - artykuł jest o tym, by nie żyło się wam lepiej..
A tu proszę: ZMIANA tematu - "Może porozmawiamy o waszych zawodach i jak "sumiennie" wykonujecie swoje obowiązki :)". I to radosne rżenie!
Również nazywanie swojej ciężkiej "pracy", że to "w resorcie". To może służba??? Bo taką powinna być, a od tak dawna nie jest.
Życzę dalszego trwania, bo już przywykłem. I jakoś sobie radzę - np. nigdy nie pukam w takich miejscach, nie odstawiam bata do kąta, nie międlę czapki w rękach, nie pozwalam nazywać się petentem, co to jest od zlepka słów "pętać się". Gdy żrą kanapki, a ja im przeszkodzę, to mówię grzecznie "smacznego"..
Pozdrawiam czytających.
[quote name='urzędas' date='20 wrzesień 2010 - 09:00 ' timestamp='1284966023' post='349957']
Wy wszyscy, którzy tak krytykujecie urzędników !!!! - ciekawe jakie Wy wykonujecie zawody. Tacy jesteście mądrzy, bo nie pracujecie w tym resorcie. Kim jesteście ? Co robicie ? Może porozmawiamy o waszych zawodach i jak "sumiennie" wykonujecie swoje obowiązki :) Skoro praca urzędnika jest taka super to dlaczego nimi nie jesteście ? Kawusia, ploteczki, kasa za siedzenie. Bosko.
[/qu... rozwiń
Avatar
urzędniczka / 29 września 2010 o 09:02
0
ja pracuje w starostwie i zarabiam netto 1158 zł i pracuje na pełnym etacie i co mam powiedzieć jeśli mam na utrzymaniu 2 małych dzieci które są w wieku 10 mies. i 2 lata i oprócz tego studiuje i muszę dojechać do pracy 25 km codziennie. i co wy na to powiecie ?
Avatar
urzedaska / 21 września 2010 o 09:32
0
[quote name='ewelina' date='21 wrzesień 2010 - 07:36 ' timestamp='1285047416' post='350532']
jeśli pracownicy urzędów uważają swoje pensje za głodowe to niech przyjdą pracować do administracji w szpitalach średnia pensja brutto 2100....i z czego mamy żyć...chce zaznaczyć po 35 latach pracy pozdrawiam
[/quote]

Średnia lat pracy też 35 lat?

Zaznaczam, że powyżej dwójki to zarabiają ci wyżej, zwykły urzędas do którego przychodzisz bierze 1300 na rękę, średnią zawyżają dyrektorzy i kierownicy, których na oczy nie widziałaś.
[quote name='ewelina' date='21 wrzesień 2010 - 07:36 ' timestamp='1285047416' post='350532']
jeśli pracownicy urzędów uważają swoje pensje za głodowe to niech przyjdą pracować do administracji w szpitalach średnia pensja brutto 2100....i z czego mamy żyć...chce zaznaczyć po 35 latach pracy pozdrawiam
[/quote]

Średnia lat pracy też 35 lat?

Zaznaczam, że powyżej dwójki to zarabiają ci wyżej, zwykły urzędas do którego przychodzisz bierze 1300 na rękę, średnią zawyżają dyrek... rozwiń
Avatar
ewelina / 21 września 2010 o 07:36
0
jeśli pracownicy urzędów uważają swoje pensje za głodowe to niech przyjdą pracować do administracji w szpitalach średnia pensja brutto 2100....i z czego mamy żyć...chce zaznaczyć po 35 latach pracy pozdrawiam
Avatar
biurokrancja / 21 września 2010 o 06:58
0
[size="5"]PRYWATYZACJA!!!
zgadzam się z postem wyżej-sprywatyzować wszystkie urzędy i niech sobie siedzą i siedzą i siedzą i................................................................................[/size]
Avatar
nikos / 20 września 2010 o 22:13
0
o dobrze, jestem za, szcególnie jeśli chodzi o skarbówkę, codziennie 1/4 pracowników sie spóźnia a o 7.15 powinni mieć juz uruchomione programy i przyjmować klientów. Pytanie przy okazji dlaczego kasa jest czynna tylko od 8 do 13? co miesiąc musze się zwalniać z pracy a jest to kłopotliwe, czy nie można dłużej albo wcześniej, kto takie godziny wymyslił?? nie dość, że płacę na państwo to jeszcze jest to utrudniane.
Avatar
won / 20 września 2010 o 15:14
0
o, będą protestować! a może najpierw wezmą się do roboty!!! na każdą decyzję czeka się tygodniami, chamstwo w urzędach, kawka herbatka, Haniu co u ciebie. Za błędne decyzje potrafiące zniszczyć firmę albo złamać komuś życie - żadnej odpowiedzialności!!!! Trzynasta pensja, nagrody, premie. ZA CO PYTAM SIĘ??!!!
Avatar
KK / 20 września 2010 o 12:35
0
[quote name='urzędas' date='20 wrzesień 2010 - 09:00 ' timestamp='1284966023' post='349957']
Wy wszyscy, którzy tak krytykujecie urzędników !!!! - ciekawe jakie Wy wykonujecie zawody. Tacy jesteście mądrzy, bo nie pracujecie w tym resorcie. Kim jesteście ? Co robicie ? Może porozmawiamy o waszych zawodach i jak "sumiennie" wykonujecie swoje obowiązki :) Skoro praca urzędnika jest taka super to dlaczego nimi nie jesteście ? Kawusia, ploteczki, kasa za siedzenie. Bosko.
[/quote]
BO NIE MAM ZNAJOMOŚCI I KUMOTRA W PARTII OBOJĘTNIE JAKIEJ
[quote name='urzędas' date='20 wrzesień 2010 - 09:00 ' timestamp='1284966023' post='349957']
Wy wszyscy, którzy tak krytykujecie urzędników !!!! - ciekawe jakie Wy wykonujecie zawody. Tacy jesteście mądrzy, bo nie pracujecie w tym resorcie. Kim jesteście ? Co robicie ? Może porozmawiamy o waszych zawodach i jak "sumiennie" wykonujecie swoje obowiązki :) Skoro praca urzędnika jest taka super to dlaczego nimi nie jesteście ? Kawusia, ploteczki, kasa za siedzenie. Bosko.
[/qu... rozwiń
Avatar
Petent / 20 września 2010 o 12:27
0
[color="#FF0000"][size="6"]Sprywatyzować urzędy,administrację.I zgadzam się być szefem tej firmy i brać państwowe pieniążki.[/size][/color]
Avatar
bodzio / 20 września 2010 o 11:52
0
ma pytanko czy ktoś widział radnego, który to jest przedstawicielem określonej lokalizacji np: ulica czy kilka ulic
czasami dzieją się różne rzeczy w sensie problemów finansowych o których prasa pisze np; samotna matka kilkoro dzieci urząd np: gmina ni ma środłłków na pomoc opieka też lipa - pytanie gdzie ci radni oni maja tak jak piszecie np 1500 netto ale to są ludzie nie bezrobotni napewno w większości maja prace i wynagrodzenie ale jednocześnie są naszymi przedstwicielami czy do gminy czy miasta czy powiatu itd. Mało tego to są w większoćci członkowie jakiejś partii polotycznej która to jest bardzo wrażliwa na ludzkie problemy podczas wyborów i sami członkowie też są mocno zaangazowani w społeczne problemy ale gdzie oni są albo gdzie jesteście kiedy w waszych małych ojczyznach zło się dzieje (matka nie ma co dzieciom dać jeść) gdzie te partie polityczne co walczą o lepszą Polskę niech tylko kilku z danej partii nie mówien nawet że z całej diety ma zrezygnować ale z jakiejś części i już jakaś pomoc dla takich ludzi ale nie to za dużo
ma pytanko czy ktoś widział radnego, który to jest przedstawicielem określonej lokalizacji np: ulica czy kilka ulic
czasami dzieją się różne rzeczy w sensie problemów finansowych o których prasa pisze np; samotna matka kilkoro dzieci urząd np: gmina ni ma środłłków na pomoc opieka też lipa - pytanie gdzie ci radni oni maja tak jak piszecie np 1500 netto ale to są ludzie nie bezrobotni napewno w większości maja prace i wynagrodzenie ale jednocześnie są naszymi przedstwicielami czy do gminy czy miasta czy powiatu itd. Mało tego to są w ... rozwiń
Avatar
veto / 29 września 2010 o 09:43
0
[quote name='urzędas' date='20 wrzesień 2010 - 09:00 ' timestamp='1284966023' post='349957']
Wy wszyscy, którzy tak krytykujecie urzędników !!!! - ciekawe jakie Wy wykonujecie zawody. Tacy jesteście mądrzy, bo nie pracujecie w tym resorcie. Kim jesteście ? Co robicie ? Może porozmawiamy o waszych zawodach i jak "sumiennie" wykonujecie swoje obowiązki :) Skoro praca urzędnika jest taka super to dlaczego nimi nie jesteście ? Kawusia, ploteczki, kasa za siedzenie. Bosko.
[/quote]
oto typowy przykład "mądrości" urzędnika - artykuł jest o tym, by nie żyło się wam lepiej..
A tu proszę: ZMIANA tematu - "Może porozmawiamy o waszych zawodach i jak "sumiennie" wykonujecie swoje obowiązki :)". I to radosne rżenie!
Również nazywanie swojej ciężkiej "pracy", że to "w resorcie". To może służba??? Bo taką powinna być, a od tak dawna nie jest.
Życzę dalszego trwania, bo już przywykłem. I jakoś sobie radzę - np. nigdy nie pukam w takich miejscach, nie odstawiam bata do kąta, nie międlę czapki w rękach, nie pozwalam nazywać się petentem, co to jest od zlepka słów "pętać się". Gdy żrą kanapki, a ja im przeszkodzę, to mówię grzecznie "smacznego"..
Pozdrawiam czytających.
[quote name='urzędas' date='20 wrzesień 2010 - 09:00 ' timestamp='1284966023' post='349957']
Wy wszyscy, którzy tak krytykujecie urzędników !!!! - ciekawe jakie Wy wykonujecie zawody. Tacy jesteście mądrzy, bo nie pracujecie w tym resorcie. Kim jesteście ? Co robicie ? Może porozmawiamy o waszych zawodach i jak "sumiennie" wykonujecie swoje obowiązki :) Skoro praca urzędnika jest taka super to dlaczego nimi nie jesteście ? Kawusia, ploteczki, kasa za siedzenie. Bosko.
[/qu... rozwiń
Avatar
urzędniczka / 29 września 2010 o 09:02
0
ja pracuje w starostwie i zarabiam netto 1158 zł i pracuje na pełnym etacie i co mam powiedzieć jeśli mam na utrzymaniu 2 małych dzieci które są w wieku 10 mies. i 2 lata i oprócz tego studiuje i muszę dojechać do pracy 25 km codziennie. i co wy na to powiecie ?
Avatar
urzedaska / 21 września 2010 o 09:32
0
[quote name='ewelina' date='21 wrzesień 2010 - 07:36 ' timestamp='1285047416' post='350532']
jeśli pracownicy urzędów uważają swoje pensje za głodowe to niech przyjdą pracować do administracji w szpitalach średnia pensja brutto 2100....i z czego mamy żyć...chce zaznaczyć po 35 latach pracy pozdrawiam
[/quote]

Średnia lat pracy też 35 lat?

Zaznaczam, że powyżej dwójki to zarabiają ci wyżej, zwykły urzędas do którego przychodzisz bierze 1300 na rękę, średnią zawyżają dyrektorzy i kierownicy, których na oczy nie widziałaś.
[quote name='ewelina' date='21 wrzesień 2010 - 07:36 ' timestamp='1285047416' post='350532']
jeśli pracownicy urzędów uważają swoje pensje za głodowe to niech przyjdą pracować do administracji w szpitalach średnia pensja brutto 2100....i z czego mamy żyć...chce zaznaczyć po 35 latach pracy pozdrawiam
[/quote]

Średnia lat pracy też 35 lat?

Zaznaczam, że powyżej dwójki to zarabiają ci wyżej, zwykły urzędas do którego przychodzisz bierze 1300 na rękę, średnią zawyżają dyrek... rozwiń
Avatar
ewelina / 21 września 2010 o 07:36
0
jeśli pracownicy urzędów uważają swoje pensje za głodowe to niech przyjdą pracować do administracji w szpitalach średnia pensja brutto 2100....i z czego mamy żyć...chce zaznaczyć po 35 latach pracy pozdrawiam
Avatar
biurokrancja / 21 września 2010 o 06:58
0
[size="5"]PRYWATYZACJA!!!
zgadzam się z postem wyżej-sprywatyzować wszystkie urzędy i niech sobie siedzą i siedzą i siedzą i................................................................................[/size]
Avatar
nikos / 20 września 2010 o 22:13
0
o dobrze, jestem za, szcególnie jeśli chodzi o skarbówkę, codziennie 1/4 pracowników sie spóźnia a o 7.15 powinni mieć juz uruchomione programy i przyjmować klientów. Pytanie przy okazji dlaczego kasa jest czynna tylko od 8 do 13? co miesiąc musze się zwalniać z pracy a jest to kłopotliwe, czy nie można dłużej albo wcześniej, kto takie godziny wymyslił?? nie dość, że płacę na państwo to jeszcze jest to utrudniane.
Avatar
won / 20 września 2010 o 15:14
0
o, będą protestować! a może najpierw wezmą się do roboty!!! na każdą decyzję czeka się tygodniami, chamstwo w urzędach, kawka herbatka, Haniu co u ciebie. Za błędne decyzje potrafiące zniszczyć firmę albo złamać komuś życie - żadnej odpowiedzialności!!!! Trzynasta pensja, nagrody, premie. ZA CO PYTAM SIĘ??!!!
Avatar
KK / 20 września 2010 o 12:35
0
[quote name='urzędas' date='20 wrzesień 2010 - 09:00 ' timestamp='1284966023' post='349957']
Wy wszyscy, którzy tak krytykujecie urzędników !!!! - ciekawe jakie Wy wykonujecie zawody. Tacy jesteście mądrzy, bo nie pracujecie w tym resorcie. Kim jesteście ? Co robicie ? Może porozmawiamy o waszych zawodach i jak "sumiennie" wykonujecie swoje obowiązki :) Skoro praca urzędnika jest taka super to dlaczego nimi nie jesteście ? Kawusia, ploteczki, kasa za siedzenie. Bosko.
[/quote]
BO NIE MAM ZNAJOMOŚCI I KUMOTRA W PARTII OBOJĘTNIE JAKIEJ
[quote name='urzędas' date='20 wrzesień 2010 - 09:00 ' timestamp='1284966023' post='349957']
Wy wszyscy, którzy tak krytykujecie urzędników !!!! - ciekawe jakie Wy wykonujecie zawody. Tacy jesteście mądrzy, bo nie pracujecie w tym resorcie. Kim jesteście ? Co robicie ? Może porozmawiamy o waszych zawodach i jak "sumiennie" wykonujecie swoje obowiązki :) Skoro praca urzędnika jest taka super to dlaczego nimi nie jesteście ? Kawusia, ploteczki, kasa za siedzenie. Bosko.
[/qu... rozwiń
Avatar
Petent / 20 września 2010 o 12:27
0
[color="#FF0000"][size="6"]Sprywatyzować urzędy,administrację.I zgadzam się być szefem tej firmy i brać państwowe pieniążki.[/size][/color]
Avatar
bodzio / 20 września 2010 o 11:52
0
ma pytanko czy ktoś widział radnego, który to jest przedstawicielem określonej lokalizacji np: ulica czy kilka ulic
czasami dzieją się różne rzeczy w sensie problemów finansowych o których prasa pisze np; samotna matka kilkoro dzieci urząd np: gmina ni ma środłłków na pomoc opieka też lipa - pytanie gdzie ci radni oni maja tak jak piszecie np 1500 netto ale to są ludzie nie bezrobotni napewno w większości maja prace i wynagrodzenie ale jednocześnie są naszymi przedstwicielami czy do gminy czy miasta czy powiatu itd. Mało tego to są w większoćci członkowie jakiejś partii polotycznej która to jest bardzo wrażliwa na ludzkie problemy podczas wyborów i sami członkowie też są mocno zaangazowani w społeczne problemy ale gdzie oni są albo gdzie jesteście kiedy w waszych małych ojczyznach zło się dzieje (matka nie ma co dzieciom dać jeść) gdzie te partie polityczne co walczą o lepszą Polskę niech tylko kilku z danej partii nie mówien nawet że z całej diety ma zrezygnować ale z jakiejś części i już jakaś pomoc dla takich ludzi ale nie to za dużo
ma pytanko czy ktoś widział radnego, który to jest przedstawicielem określonej lokalizacji np: ulica czy kilka ulic
czasami dzieją się różne rzeczy w sensie problemów finansowych o których prasa pisze np; samotna matka kilkoro dzieci urząd np: gmina ni ma środłłków na pomoc opieka też lipa - pytanie gdzie ci radni oni maja tak jak piszecie np 1500 netto ale to są ludzie nie bezrobotni napewno w większości maja prace i wynagrodzenie ale jednocześnie są naszymi przedstwicielami czy do gminy czy miasta czy powiatu itd. Mało tego to są w ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 1 0

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 9

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 2

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.