Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 października 2014 r.
20:30
Edytuj ten wpis

S 19 Lublin-Lubartów z pierwszeństwem budowy

222 24 A A

Budowa blisko 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Lublin-Lubartów ma być inwestycją priorytetową. Takie zapewnienie złożył wczoraj w Sejmie wiceminister infrastruktury i rozwoju Zbigniew Rynasiewicz

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wiceminister odpowiadał na pytania lubelskich posłów PSL Franciszka Stefaniuka i Jana Łopaty dotyczące budowy drogi ekspresowej S19. Ma ona przebiegać od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej przez Białystok, Lublin, Rzeszów do Barwinka na granicy ze Słowacją.

Na tej trasie gotowa jest już m.in. część drogi ekspresowej wokół Lublina i w pobliżu Rzeszowa. W przyszłym roku mają być rozpisane wszystkie przetargi na poszczególne części ekspresówki między Lublinem a stolicą Podkarpacia. Posłowie chcieli m.in. wiedzieć, co z odcinkiem Lublin-Lubartów.

- Ze względu na duże natężenie ruchu pilnie potrzebna jest budowa odcinka łączącego obwodnice Lublina i Lubartowa - argumentował poseł Stefaniuk, pytając o termin rozpoczęcia budowy.

- Resort stoi na stanowisku wyodrębnienia zadania Lublin-Lubartów i potraktowania go priorytetowo ze względu na duży ruch i rozwiązanie problemów komunikacyjnych Lublina - odpowiedział wiceminister Rynasiewicz.

Te argumenty potwierdzają statystyki. - Przeprowadzony cztery lata temu pomiar wykazał, że na wylotowej trasie z Lublina w kierunku Lubartowa porusza się ponad 21 tysięcy samochodów na dobę. To niewiele mniej niż na wylocie w kierunku Warszawy, gdzie niedawno oddano do użytku odcinek ekspresowej trasy S17 - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dodaje, że decyzja środowiskowa dla odcinka S19 pomiędzy Lublinem i Lubartowem została wydana w 2012 roku. Dalsze kroki zależą od wpisania inwestycji do programu budowy dróg na lata 2014-2020.

Tymczasem w ciągu najbliższych tygodni oddana ma być do użytku cała północna obwodnica Lublina, którą będzie biegła trasa S17 prowadząca z Warszawy przez Lublin do Zamościa i wschodniej granicy państwa. W ostatnich dniach został też rozstrzygnięty przetarg na budowę kolejnego fragmentu obwodnicy Lublina - od strony zachodniej.

Tędy pobiegnie trasa S19, która wyprowadzi ruch w stronę Rzeszowa. Ten odcinek ma być gotowy w ciągu 19 miesięcy, bez wliczania miesięcy zimowych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jan Niezbędny / 25 listopada 2014 r. o 08:30

a dk 82 kierunku Łęcznej to ze 40 tys.pojazdów/doba i co CISZAA.

przecież do ŁYNCZNEJ to jadą tylko wozy drabiniaste.....

Avatar
Jan Niezbędny / 25 listopada 2014 r. o 08:27

A co z drogą Lubartów-Parczew. tam jest tragedia, wąsko i dziurawo!!!

a kto jeździ do Parczewowa ????

Avatar
wieśniak / 25 listopada 2014 r. o 08:26

ostatnio jadac moją cieżarówką natrafiłem na jakieś zomo w miejscowości niemce i tak naprawde to wydawało mi sie ze rozmawiam z ludzmi przebranymi za palicjantow złykłe chamy deho bite jak bym mial spluwe bym ich zabił na miejscu zero kultury

waldek, walnij się w czółko, albo zrób baranka w ścianę, bo ta scania już ci wychodzi, a na głowę się już leczyć za późno !!!

Avatar
kkk / 2 listopada 2014 r. o 11:32

a dk 82 kierunku Łęcznej to ze 40 tys.pojazdów/doba i co CISZAA.

Avatar
ja / 25 października 2014 r. o 13:25

Przejazd przez Niemce to MASAKRA!! Wąskie gardło i kilometrowe korki. To powinien byc priorytet!

Avatar
MARCIN / 24 października 2014 r. o 07:33
Dla mnie priorytetową sprawa jest postawienie wiaduktu nad rondem w Kolbieli ! czemu nikt z tym nic nie zrobi? Wiecznie 20-40 min w korku. ZGROZA I WSTYD
Avatar
tellchar / 23 października 2014 r. o 20:06

Nie wierz tej grafice, planowane są także węzły w Ludwinowie, Leonowie i Wandzinie

Nawet jeżeli wybudują wg tego co pokazują, to nie będzie droga dla ruchu lokalnego. Dwa wezły na tej trasie gdzie bedzie można wjechać na 19. Zapowiada się, że niektórzy mieszkańcy okolic Lubartowa połowę drogi do Lublina będą musieli przejechać dojazdówką. Bo na ekspresówkę po przebudowie nie będzie można wjechać z każdej dróżki tak jak jest teraz.

rozwiń
Avatar
ja / 23 października 2014 r. o 18:41

Przecież drogi ekspresowe nie są przeznaczone dla ruchu lokalnego.

Nawet jeżeli wybudują wg tego co pokazują, to nie będzie droga dla ruchu lokalnego. Dwa wezły na tej trasie gdzie bedzie można wjechać na 19. Zapowiada się, że niektórzy mieszkańcy okolic Lubartowa połowę drogi do Lublina będą musieli przejechać dojazdówką. Bo na ekspresówkę po przebudowie nie będzie można wjechać z każdej dróżki tak jak jest teraz.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 października 2014 r. o 12:18

Nawet jeżeli wybudują wg tego co pokazują, to nie będzie droga dla ruchu lokalnego. Dwa wezły na tej trasie gdzie bedzie można wjechać na 19. Zapowiada się, że niektórzy mieszkańcy okolic Lubartowa połowę drogi do Lublina będą musieli przejechać dojazdówką. Bo na ekspresówkę po przebudowie nie będzie można wjechać z każdej dróżki tak jak jest teraz.

Avatar
Radzyniak / 23 października 2014 r. o 11:16

W Niemcach wąskie gardło, a niepotrzebna obwodnica Kocka jest. Kilka lat temu śmieli się z szefa lubelskich "autostrad", że nie ma ani kilometra. To zrobił. Tam gdzie było najłatwiej - w Kocku.

Avatar
Jan Niezbędny / 25 listopada 2014 r. o 08:30

a dk 82 kierunku Łęcznej to ze 40 tys.pojazdów/doba i co CISZAA.

przecież do ŁYNCZNEJ to jadą tylko wozy drabiniaste.....

Avatar
Jan Niezbędny / 25 listopada 2014 r. o 08:27

A co z drogą Lubartów-Parczew. tam jest tragedia, wąsko i dziurawo!!!

a kto jeździ do Parczewowa ????

Avatar
wieśniak / 25 listopada 2014 r. o 08:26

ostatnio jadac moją cieżarówką natrafiłem na jakieś zomo w miejscowości niemce i tak naprawde to wydawało mi sie ze rozmawiam z ludzmi przebranymi za palicjantow złykłe chamy deho bite jak bym mial spluwe bym ich zabił na miejscu zero kultury

waldek, walnij się w czółko, albo zrób baranka w ścianę, bo ta scania już ci wychodzi, a na głowę się już leczyć za późno !!!

Avatar
kkk / 2 listopada 2014 r. o 11:32

a dk 82 kierunku Łęcznej to ze 40 tys.pojazdów/doba i co CISZAA.

Avatar
ja / 25 października 2014 r. o 13:25

Przejazd przez Niemce to MASAKRA!! Wąskie gardło i kilometrowe korki. To powinien byc priorytet!

Avatar
MARCIN / 24 października 2014 r. o 07:33
Dla mnie priorytetową sprawa jest postawienie wiaduktu nad rondem w Kolbieli ! czemu nikt z tym nic nie zrobi? Wiecznie 20-40 min w korku. ZGROZA I WSTYD
Avatar
tellchar / 23 października 2014 r. o 20:06

Nie wierz tej grafice, planowane są także węzły w Ludwinowie, Leonowie i Wandzinie

Nawet jeżeli wybudują wg tego co pokazują, to nie będzie droga dla ruchu lokalnego. Dwa wezły na tej trasie gdzie bedzie można wjechać na 19. Zapowiada się, że niektórzy mieszkańcy okolic Lubartowa połowę drogi do Lublina będą musieli przejechać dojazdówką. Bo na ekspresówkę po przebudowie nie będzie można wjechać z każdej dróżki tak jak jest teraz.

rozwiń
Avatar
ja / 23 października 2014 r. o 18:41

Przecież drogi ekspresowe nie są przeznaczone dla ruchu lokalnego.

Nawet jeżeli wybudują wg tego co pokazują, to nie będzie droga dla ruchu lokalnego. Dwa wezły na tej trasie gdzie bedzie można wjechać na 19. Zapowiada się, że niektórzy mieszkańcy okolic Lubartowa połowę drogi do Lublina będą musieli przejechać dojazdówką. Bo na ekspresówkę po przebudowie nie będzie można wjechać z każdej dróżki tak jak jest teraz.

rozwiń
Avatar
Gość / 23 października 2014 r. o 12:18

Nawet jeżeli wybudują wg tego co pokazują, to nie będzie droga dla ruchu lokalnego. Dwa wezły na tej trasie gdzie bedzie można wjechać na 19. Zapowiada się, że niektórzy mieszkańcy okolic Lubartowa połowę drogi do Lublina będą musieli przejechać dojazdówką. Bo na ekspresówkę po przebudowie nie będzie można wjechać z każdej dróżki tak jak jest teraz.

Avatar
Radzyniak / 23 października 2014 r. o 11:16

W Niemcach wąskie gardło, a niepotrzebna obwodnica Kocka jest. Kilka lat temu śmieli się z szefa lubelskich "autostrad", że nie ma ani kilometra. To zrobił. Tam gdzie było najłatwiej - w Kocku.

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 września 2022 r.

Azoty Puławy – RK Nexe Nasice 32:26. Solidna zaliczka [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – RK Nexe Nasice 32:26. Solidna zaliczka [zdjęcia]

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Azotów Puławy. Drużyna Roberta Lisa pokonała we wtorek chorwacki zespół RK Nexe Nasice 32:26 w II rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej. Rewanż zostanie rozegrany 4 października.

Jak reaguje kobieta, kiedy to mężczyzna dobiera jej suknię ślubną?

Jak reaguje kobieta, kiedy to mężczyzna dobiera jej suknię ślubną?

Przyszłe panny młode dziwią się zwykle, gdy przy zakupie sukni doradza im mężczyzna. Czasami podchodzą do jego rad nieufnie. Inaczej jest jednak gdy zajmuje się nimi Łukasz Przychodzeń. Do jego lubelskiego salonu ciągną klientki z całej Polski.

Zamość w finansowym dołku. Prezydent już się głowi, jakie wydatki przyciąć

Zamość w finansowym dołku. Prezydent już się głowi, jakie wydatki przyciąć

Te 17 mln zł było potrzebne, aby zrealizować budżet i zapłacić za rozpoczęte inwestycje. Ale przy podejmowaniu uchwały zabrakło jednego głosu i dlatego Zamość nie może wyemitować obligacji. Co teraz? Prezydent już zastanawia się, z jakich inwestycji zrezygnować i czy np. nie trzeba będzie „zamrozić” budżetu obywatelskiego.

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. W lubelskim brakuje ponad 220 osób do pomocy
zdjęcia
galeria

Zbliża się finał Szlachetnej Paczki. W lubelskim brakuje ponad 220 osób do pomocy

Zaczęło się odliczanie do finału głośnej akcji pomocowej. Szlachetna Paczka czeka na wolontariuszy.

Wpadli na chwilę do znajomego. Na koniec taboret poleciał w okno samochodu
zdjęcia
galeria

Wpadli na chwilę do znajomego. Na koniec taboret poleciał w okno samochodu

Policja zatrzymała dwóch 20-latków, którzy przyszli w odwiedziny do starszego znajomego. Nie wiadomo dlaczego się na niego rzucili.

Lublin. W sobotę startuje "Otwarte Miasto"
1 października 2022, 16:00

Lublin. W sobotę startuje "Otwarte Miasto"

21 artystów, 25 prac w przestrzeni miasta i cały miesiąc zwiedzania. 1 października startuje XIV edycja Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Otwarte Miasto / OPEN CITY.

Zamość. Mimo protestów mieszkańców jest zgoda dla dewelopera. Ale bloku nie będzie
galeria

Zamość. Mimo protestów mieszkańców jest zgoda dla dewelopera. Ale bloku nie będzie

Protesty mieszkańców na niewiele się zdały. Firma Lege Artis ma zielone światło dla swojej inwestycji mieszkaniowej na ulicy Młyńskiej w Zamościu. Radni, którzy dwukrotnie sprzeciwiali się budowie bloków, na ostatniej sesji zgodzili się, by w trybie ustawy lex deweloper powstały w tej lokalizacji szeregowce.

Rzeźby Rafała Olbińskiego w Galerii Gardzienice
6 października 2022, 18:00
galeria

Rzeźby Rafała Olbińskiego w Galerii Gardzienice

Prace jednego z najważniejszych współczesnych polskich artystów będzie można zobaczyć w Lublinie. Mowa o Rafale Olbińskim, którego rzeźby zaprezentuje Galeria Gardzienice (ul. Grodzka 5a). Uroczyste otwarcie ekspozycji nastąpi 6 października o godz. 18.

Dużo przyjemniej wyrzucać odpady w Puławach. Wodny świat na śmietnikowej altanie

Dużo przyjemniej wyrzucać odpady w Puławach. Wodny świat na śmietnikowej altanie

Do niedawna była to zwykła ściana osiedlowego śmietnika na puławskim osiedlu Niwa. W ostatni weekend dzięki miejscowym artystom, miłośnikom ulicznej sztuki, altana zyskała zupełnie nowy wygląd.

Lubelskie. Jodek potasu w szkołach i przychodniach. Już rozwożą do każdej gminy w regionie

Lubelskie. Jodek potasu w szkołach i przychodniach. Już rozwożą do każdej gminy w regionie

W szkołach, przychodniach i innych miejscach najbliższych mieszkańcom będzie można zaopatrzyć się w jodek potasu na wypadek zagrożenia radiacyjnego. Dzisiaj rozpoczęła się dystrybucja preparatów do wszystkich gmin w województwie lubelskim.

Lada dzień 42. Zamojskie Dni Muzyki
30 września 2022, 19:00

Lada dzień 42. Zamojskie Dni Muzyki

Jedna impreza, ale trzy koncerty, a każdy w innym klimacie. Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na 42. Zamojskie Dni Muzyki. Start w piątek, finał w niedzielę (30 września-2 października).

Chełm. Trzeba powtórzyć przetarg na deptak

Chełm. Trzeba powtórzyć przetarg na deptak

Miasto unieważniło przetarg na rewitalizację Parku Międzyosiedlowego w Chełmie i przebudowę deptaka. Jedyny oferent zażądał o ponad 8 mln zł więcej, niż planowano wydać na inwestycję.

W środę wielka akcja policji. Pewnie posypią się mandaty

W środę wielka akcja policji. Pewnie posypią się mandaty

Tym razem patrole ustawią się w pobliżu przejść dla pieszych. To będzie kolejna odsłona akcji NURD.

Importowany węgiel trafił do sprzedaży. Obowiązuje limit 3 ton na osobę
wideo
film

Importowany węgiel trafił do sprzedaży. Obowiązuje limit 3 ton na osobę

Od wtorku można kupić importowany węgiel. W Ostrowie Wielkopolskim od tygodni ustawiali się chętni na zakup tego surowca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!