Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2017 r.
18:31

Są miejsca pod budowę szkół, ale ich tam nie będzie. Inwestycje "zamrożone"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 16 A A
W rejonie ul. Berylowej i Jantarowej zmieniono plan tak, by umożliwić budowę potrzebnej tu szkoły podstawowej z przedszkolem (na ilustracji). Teraz Ratusz zapowiada przegląd terenów zarezerwowanych pod nowe szkoły, których już nie zamierza budować (fot. UM Lublin)
W rejonie ul. Berylowej i Jantarowej zmieniono plan tak, by umożliwić budowę potrzebnej tu szkoły podstawowej z przedszkolem (na ilustracji). Teraz Ratusz zapowiada przegląd terenów zarezerwowanych pod nowe szkoły, których już nie zamierza budować (fot. UM Lublin)

Ratusz zapowiada przegląd terenów zarezerwowanych pod nowe szkoły, których już nie zamierza budować. Gruntów tych nie można wykorzystać na inne cele, przez co wszelkie inwestycje są tu „zamrożone”. Takich nieruchomości jest w Lublinie sporo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nierzadko są to bardzo atrakcyjnie położone nieruchomości. Jednym z przykładów może być działka w pobliżu ronda u zbiegu ul. Jana Pawła II i Armii Krajowej. Po jednej stronie ulicy stoi biurowiec, hotel z restauracją, warsztat samochodowy i sklepy. Po stronie wąwozu ziemia leży odłogiem, bo kiedyś miasto postanowiło, że można tu postawić tylko szkołę i wpisało to do obowiązującego wciąż planu zagospodarowania terenu. Teraz miejscy urbaniści zabrali się za ponowne określenie przeznaczenia tej ziemi, by było z niej więcej pożytku.

– Systematycznie przystępujemy do zmian w planach zagospodarowania terenu, analizujemy wszystkie wnioski, w tym również te dotyczące zmiany funkcji oświatowej – mówi Joanna Bobowska z Urzędu Miasta.

W grudniu radni pozwolili na rozpoczęcie procedury zmian w planie zagospodarowania gruntu zarezerwowanego pod budowę szkoły na końcu ul. Jana Sawy. Trwająca mniej więcej rok procedura zakończyła się już w przypadku działki przy ul. Bursztynowej i we wrześniu radni zatwierdzili zmieniony plan zagospodarowania dopuszczający tu budowę mieszkań z lokalami usługowymi na parterze. Radni już sygnalizują, że potrzeba jeszcze więcej takich zmian.

– Warto przejrzeć te tereny, które zostały zarezerwowane na potrzeby oświatowe – stwierdził Krzysztof Żuk, prezydent Lublina na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta. Przyznał też, że utrzymywanie takiego przeznaczenia ziemi „zamraża inwestycje”. Temat ten może być omawiany na najbliższym posiedzeniu rady zapowiadanym na luty.

Uchwały o przystąpieniu do zmian w planach Rada Miasta podjęła już w sprawie rezerwowanych pod oświatę nieruchomości w rejonie ul. Orkana i Hetmańskiej, Judyma i Wertera oraz Parysa i Paśnikowskiego. Zdarzały się też sytuacje odwrotne: w rejonie ul. Berylowej i Jantarowej zmieniono plan tak, by umożliwić budowę potrzebnej tu szkoły podstawowej z przedszkolem, podobnie zmieniono przeznaczenie ziemi w rejonie ul. Majerankowej.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 10:37
0
"Teraz miejscy urbaniści zabrali się za ponowne określenie przeznaczenia tej ziemi, by było z niej więcej pożytku.'' - heh dobre stwierdzenie, rozumiem, że szkoła i kształcenie młodych Polaków spada na dalszy plan. Lepiej sprzedać ziemię jakiemuś marketowi by postawił sklep a Polaków nie kształcić, by byli baranami, bo przecież jakiś baran musi w tym markecie pracować. I tak właśnie staliśmy się niewolnikami we własnym kraju ..
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 10:11
0
oddać kościołowi, bo mu ciągle mało
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 08:05
0
Czekaj, to twierdzisz, że miasto powinno budować szkoły tam, gdzie z analizy demograficznej wynika, że ich nie potrzeba, po to, żeby "ojczyzna była silna i wielka"? Tylko dlatego, że tak zaplanowano 15 lat temu kiedy nie wiadomo było w którą stronę będzie rozwijał się Lublin? Genialne. :))) Przypominam, że w kilku miejscach gdzie szkół naprawdę potrzeba i domagają się ich od lat społeczności lokalne, nie buduje się ich dlatego, że brak środków. Tak w kolejce czeka m.in. Szerokie, Felin, Wrotków, do niedawna Sławin. Ale co tam! Budujmy szkoły za miliony tam, gdzie już istniejące zaspokajają zapotrzebowanie po to, żeby na wolnych działkach czasem nie powstał przypadkiem nowy blok albo biedronka. Dzięki tak genialnemu podejściu do planowania i racjonalnej alokacji środków świat zadziwimy i może nawet przegonimy Republikę Zimbabwe w rankingach gospodarczych.
Czekaj, to twierdzisz, że miasto powinno budować szkoły tam, gdzie z analizy demograficznej wynika, że ich nie potrzeba, po to, żeby "ojczyzna była silna i wielka"? Tylko dlatego, że tak zaplanowano 15 lat temu kiedy nie wiadomo było w którą stronę będzie rozwijał się Lublin? Genialne. :))) Przypominam, że w kilku miejscach gdzie szkół naprawdę potrzeba i domagają się ich od lat społeczności lokalne, nie buduje się ich dlatego, że brak środków. Tak w kolejce czeka m.in. Szerokie, Felin, Wrotków, do niedawna Sławin. Ale co tam! Budu... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 07:16
0
Zaraz w tych miejscach będą biedronki lub bloki. A może kilka hektarów przeznaczyć pod pomnik "zamachu smoleńskiego"? Swoją drogą to przecież "logiczne". Daliśmy 500 zł żeby ludzie mieli więcej dzieci a z drugiej strony wstrzymujemy budowę szkół i przedszkoli. Brawo urzędnicy. Dzięki wam nasza ojczyzna będzie silna i wielka.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 06:26
0
Bardzo dobrze!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 23:00
0
Dziadek Gąbka z LSM chce postawić na bezczelnego wieżowiec na placu zabaw pomiędzy trzema wieżowcami przy Bolesława Chrobrego. Jutro o 16:45 protest mieszkańców w tej sprawie z udziałem TVP. I co? Gdzie protesty radnych z PiS? Widział ich kto, słyszał? Siedzą w jakiejś norze i zapadli w sen zimowy? Prasują tą flagę na kilkudziesięciometrowy maszt? Polerują portret prezesa? Czy jak komuszki chcą wydymać mieszkańców to nie ma problemu, bo wszystkiemu zawsze winni prywaciarze kapitaliści? No chyba, że akurat deweloperem jest pan Muszyński albo archidiecezja to wtedy siedzimy cicho i tylko mlaskamy aprobująco?
Dziadek Gąbka z LSM chce postawić na bezczelnego wieżowiec na placu zabaw pomiędzy trzema wieżowcami przy Bolesława Chrobrego. Jutro o 16:45 protest mieszkańców w tej sprawie z udziałem TVP. I co? Gdzie protesty radnych z PiS? Widział ich kto, słyszał? Siedzą w jakiejś norze i zapadli w sen zimowy? Prasują tą flagę na kilkudziesięciometrowy maszt? Polerują portret prezesa? Czy jak komuszki chcą wydymać mieszkańców to nie ma problemu, bo wszystkiemu zawsze winni prywaciarze kapitaliści? No chyba, że akurat deweloperem jest pan Muszyński albo ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 22:47
0
A pisiorki murem za komuchami ze spółdzielni mieszkaniowych. Nie lubią przedsiębiorców, wolą czerwoną nomenklaturę. Swój do swojego ciągnie :)
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 22:40
0
deweloperzymuremzaZukiem Krzysiek pamiętaj co nam obiecałeś...
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 21:58
0
Budowa szkoły na Węglinie ruszy już na wiosnę tego roku,mówi się o marcu 2017 i to oficjalnie.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 20:45
0
Nie tylko deweloperzy. Zwykli obywatele też czekają na zainwestowanie zaniedbanych działek. I właściciele działek też czekają aż przestaną być zablokowane nie wiadomo po co i będzie można je wreszcie sprzedać. Każdy normalny myślący człowiek na to czeka poza garstką idiotów, którzy dostają ataku sraczki na samo słowo "deweloper". Także normalni #MuremZaZukiem
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 10:37
0
"Teraz miejscy urbaniści zabrali się za ponowne określenie przeznaczenia tej ziemi, by było z niej więcej pożytku.'' - heh dobre stwierdzenie, rozumiem, że szkoła i kształcenie młodych Polaków spada na dalszy plan. Lepiej sprzedać ziemię jakiemuś marketowi by postawił sklep a Polaków nie kształcić, by byli baranami, bo przecież jakiś baran musi w tym markecie pracować. I tak właśnie staliśmy się niewolnikami we własnym kraju ..
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 10:11
0
oddać kościołowi, bo mu ciągle mało
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 08:05
0
Czekaj, to twierdzisz, że miasto powinno budować szkoły tam, gdzie z analizy demograficznej wynika, że ich nie potrzeba, po to, żeby "ojczyzna była silna i wielka"? Tylko dlatego, że tak zaplanowano 15 lat temu kiedy nie wiadomo było w którą stronę będzie rozwijał się Lublin? Genialne. :))) Przypominam, że w kilku miejscach gdzie szkół naprawdę potrzeba i domagają się ich od lat społeczności lokalne, nie buduje się ich dlatego, że brak środków. Tak w kolejce czeka m.in. Szerokie, Felin, Wrotków, do niedawna Sławin. Ale co tam! Budujmy szkoły za miliony tam, gdzie już istniejące zaspokajają zapotrzebowanie po to, żeby na wolnych działkach czasem nie powstał przypadkiem nowy blok albo biedronka. Dzięki tak genialnemu podejściu do planowania i racjonalnej alokacji środków świat zadziwimy i może nawet przegonimy Republikę Zimbabwe w rankingach gospodarczych.
Czekaj, to twierdzisz, że miasto powinno budować szkoły tam, gdzie z analizy demograficznej wynika, że ich nie potrzeba, po to, żeby "ojczyzna była silna i wielka"? Tylko dlatego, że tak zaplanowano 15 lat temu kiedy nie wiadomo było w którą stronę będzie rozwijał się Lublin? Genialne. :))) Przypominam, że w kilku miejscach gdzie szkół naprawdę potrzeba i domagają się ich od lat społeczności lokalne, nie buduje się ich dlatego, że brak środków. Tak w kolejce czeka m.in. Szerokie, Felin, Wrotków, do niedawna Sławin. Ale co tam! Budu... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 07:16
0
Zaraz w tych miejscach będą biedronki lub bloki. A może kilka hektarów przeznaczyć pod pomnik "zamachu smoleńskiego"? Swoją drogą to przecież "logiczne". Daliśmy 500 zł żeby ludzie mieli więcej dzieci a z drugiej strony wstrzymujemy budowę szkół i przedszkoli. Brawo urzędnicy. Dzięki wam nasza ojczyzna będzie silna i wielka.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 06:26
0
Bardzo dobrze!
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 23:00
0
Dziadek Gąbka z LSM chce postawić na bezczelnego wieżowiec na placu zabaw pomiędzy trzema wieżowcami przy Bolesława Chrobrego. Jutro o 16:45 protest mieszkańców w tej sprawie z udziałem TVP. I co? Gdzie protesty radnych z PiS? Widział ich kto, słyszał? Siedzą w jakiejś norze i zapadli w sen zimowy? Prasują tą flagę na kilkudziesięciometrowy maszt? Polerują portret prezesa? Czy jak komuszki chcą wydymać mieszkańców to nie ma problemu, bo wszystkiemu zawsze winni prywaciarze kapitaliści? No chyba, że akurat deweloperem jest pan Muszyński albo archidiecezja to wtedy siedzimy cicho i tylko mlaskamy aprobująco?
Dziadek Gąbka z LSM chce postawić na bezczelnego wieżowiec na placu zabaw pomiędzy trzema wieżowcami przy Bolesława Chrobrego. Jutro o 16:45 protest mieszkańców w tej sprawie z udziałem TVP. I co? Gdzie protesty radnych z PiS? Widział ich kto, słyszał? Siedzą w jakiejś norze i zapadli w sen zimowy? Prasują tą flagę na kilkudziesięciometrowy maszt? Polerują portret prezesa? Czy jak komuszki chcą wydymać mieszkańców to nie ma problemu, bo wszystkiemu zawsze winni prywaciarze kapitaliści? No chyba, że akurat deweloperem jest pan Muszyński albo ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 22:47
0
A pisiorki murem za komuchami ze spółdzielni mieszkaniowych. Nie lubią przedsiębiorców, wolą czerwoną nomenklaturę. Swój do swojego ciągnie :)
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 22:40
0
deweloperzymuremzaZukiem Krzysiek pamiętaj co nam obiecałeś...
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 21:58
0
Budowa szkoły na Węglinie ruszy już na wiosnę tego roku,mówi się o marcu 2017 i to oficjalnie.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 20:45
0
Nie tylko deweloperzy. Zwykli obywatele też czekają na zainwestowanie zaniedbanych działek. I właściciele działek też czekają aż przestaną być zablokowane nie wiadomo po co i będzie można je wreszcie sprzedać. Każdy normalny myślący człowiek na to czeka poza garstką idiotów, którzy dostają ataku sraczki na samo słowo "deweloper". Także normalni #MuremZaZukiem
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 0 0

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 2 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 9 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 4

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 5

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.