Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2010 r.
21:30
Edytuj ten wpis

Samoobsługowe kasy w Tesco w Lublinie. Pracownicy się boją

0 28 A A

Hipermarket Tesco uruchamia samoobsługowe kasy. Na razie zamontowano cztery urządzenia. Związkowcy obawiają się, że automatyzacja pociągnie za sobą oszczędności na pracownikach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na razie Tesco szkoli prawdziwe kasjerki, które będą pomagać w samodzielnym płaceniu za zakupy. Urządzenia są już zainstalowane, a od kiedy zaczną działać? Czytaj na Strefie Biznesu

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wiki / 29 kwietnia 2011 o 14:28
0
[quote name='LUBLIN' timestamp='1290167386' post='385029']
W końcu ludzie z odrobiną kultury informacyjnej z Lublina nie będą stać w kolejkach. Wiocha i reszta niestety będą omijać to rozwiązanie.
[/quote]
Avatar
nn / 17 marca 2011 o 14:19
0
uważam, że ta praca robi z człowieka nie myślącą maszynę. Oducza myślenia... Dość tego. To się później odbija na prywatnym życiu tego człowieka, nie umie myśleć jak rozwiązać problemy. Dość tego. Ta ideologia marketów też nie jest uczciwa. Jak można specjalnie stosowac techniki psychologiczne, żeby wścuskać komus coś co nie jest mu potrzebne. Markety nie sa uczciwe w stosunku do nas. Nie udawajmy, ze tego nie widzimy! Dość! Jak długo ludzie maja cierpieć?! Kto mi powie?! To jest 8 godzin pracy w smutku. Szczęśliwi CI co się ciesza z pracy! Tam jest horror!!!!!!!! Zróbcie coś dla tych ludzi. Niech jeden prezes nie wygrywa kosztem tylu... Kto mu umie utrzeć uszy i nauczyć moralności?! Niech to zrobi. Taka polityka jest wbrew ludziom!!!! Dalej przeciwko sobie nawzajem walczymy!!!!! Niszcząc ludzi.Oby markety padły czy prędzej. To nieuszczęśliwia ludzi. Daje wrażenia.Od których można się uzależnić. Wrażenia to nie szczęście. To chwilowe odczucia. Szczęście jest długotrwałe. To ułuda. Nie dajcie się zwieść kłamstwom wymyślonym przeciwko ludziom. Ratujcie dyplomatycznie środowisko kupców uczciwych. Nie zasługują na to?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kto ma pomysł niech dyplomatycznie, z przykładem walczy z tą nieuczciwą polityka. Ja umrę, a jeśli ta polityka pozostanie.... Niech ktoś coś robi co umie. Błagam. Miejmy tylko tyle ile mam potrzebne, skromnie. To daje szczęście długotrwałę. Nie zabawki ale drugiego człowieka nabywajmy. Nie targujmy się o rzeczy a o dobro człowieka. Negocjujcie i wygrywajcie. Macie to robić. Zwłaszcza młodzi od Was to zależy. Bo nam czas płynie. Przekazujcie zadania młodszym niech uleczają tej świat.
uważam, że ta praca robi z człowieka nie myślącą maszynę. Oducza myślenia... Dość tego. To się później odbija na prywatnym życiu tego człowieka, nie umie myśleć jak rozwiązać problemy. Dość tego. Ta ideologia marketów też nie jest uczciwa. Jak można specjalnie stosowac techniki psychologiczne, żeby wścuskać komus coś co nie jest mu potrzebne. Markety nie sa uczciwe w stosunku do nas. Nie udawajmy, ze tego nie widzimy! Dość! Jak długo ludzie maja cierpieć?! Kto mi powie?! To jest 8 godzin pracy w smutku. Szczęśliwi CI co się c... rozwiń
Avatar
cziczi / 8 lutego 2011 o 22:34
0
a pomyślcie ile zarazków ludzie będą przenosić palcami, dotykając jeden po drugim blee...
Avatar
Monika / 1 grudnia 2010 o 08:55
0
Rozwój techniki to wspaniała sprawa, ale pewnego dnia zmniejszy się liczba miejsc pracy i jak nie będzie co do garnka włożyć to i kasa samoobsługowa nie pomoże. Taka kasa to nie jest dla ułatwienia czegokolwiek klientom, a jedynie dla obniżenia kosztów pracodawcy. On nie jest nastawiony na dawanie pracy, a jedynie na zysk. Bardzo wiele osób po 40, 50 roku życia, gdy nagle straciło pracę nie mogło nigdzie jej dostać. I nie miało znaczenia doświadczenie, czy wykształcenie, nikt ich nie chciał (przypominam, że pewnego dnia większość z nas będzie mieć tyle lat), więc zatrudnili się tam, gdzie nie było wielu chętnych, czyli "na kasach". Dzisiaj stracą i to. Niestety kasa samoobsługowa to nie jest dodatkowy gadżet, ale jedno miejsce pracy mniej.
Rozwój techniki to wspaniała sprawa, ale pewnego dnia zmniejszy się liczba miejsc pracy i jak nie będzie co do garnka włożyć to i kasa samoobsługowa nie pomoże. Taka kasa to nie jest dla ułatwienia czegokolwiek klientom, a jedynie dla obniżenia kosztów pracodawcy. On nie jest nastawiony na dawanie pracy, a jedynie na zysk. Bardzo wiele osób po 40, 50 roku życia, gdy nagle straciło pracę nie mogło nigdzie jej dostać. I nie miało znaczenia doświadczenie, czy wykształcenie, nikt ich nie chciał (przypominam, że pewnego dnia większość z nas będzi... rozwiń
Avatar
zauber / 1 grudnia 2010 o 08:20
0
Tak, poki co te kasy to strata kasjerow, bo te babcie i panie po 50 nie maja zielonego pojecia jak korzystac z takich urzadzen, mimo ze wszystko jest napisane DUZYMI LITERAMI i JASNO. Taka juz mentalnosc ludzi. Wiem jak to jest w tesco we Wroclawiu, pracowalem tam gdy akurat wchodzily takie kasy. Ludzie potrzebowali 2 miesiecy by zrozumiec jak to obslugiwac.
Avatar
on / 30 listopada 2010 o 15:38
0
i tu się mylicie... w rzeczywistości jest tak, że zwalniane są osoby na rzecz kas samoobsługowych, oszczędzanie kosztem ludzi
Avatar
!!! / 19 listopada 2010 o 14:58
0
wW brytyjskich Tesco takie kasy są wszędzie,nie zastępują pracowników..to kasy szybkiego ruchu,moim zdaniem świetne rozwiązanie...i trochę techniki...i się gubimy ? rozwijajmy sie...tak tak tak...rozwijajmy sie przyjmujmy standardy techniki z uznaniem a nie trwogą..pozdrawiam
Avatar
gosc / 19 listopada 2010 o 13:07
0
tylko co bedzie wtedy jak te kasy sie popsuja .kto obsluzy klientow jak bedzie malo kasjerek.znowu zaczna sie narzekania i wyzwiska pod adresem kasjerek.czasami zwykla kasa stoi zepsuta dosc dlugo ,a co dopiero taka samoobslugowa .pewnie miesiacami bedzioe jechal serwis ,a kase przykryje kurz.pamietajcie ,ze lublin to nie warszawa czy krakow .jestesmy zasciankiem europy i najpierw tam musi dzialac wszystko jak trzeba ,a dopiero u nas. prawdopodobnie juz w radzyniu jedna taka kasa stoi zepsuta i niema kto jej naprawic .tylko roznica jest taka ,ze w radzyniu jest malo klientow ,a w lublinie duzo wiecej.
tylko co bedzie wtedy jak te kasy sie popsuja .kto obsluzy klientow jak bedzie malo kasjerek.znowu zaczna sie narzekania i wyzwiska pod adresem kasjerek.czasami zwykla kasa stoi zepsuta dosc dlugo ,a co dopiero taka samoobslugowa .pewnie miesiacami bedzioe jechal serwis ,a kase przykryje kurz.pamietajcie ,ze lublin to nie warszawa czy krakow .jestesmy zasciankiem europy i najpierw tam musi dzialac wszystko jak trzeba ,a dopiero u nas. prawdopodobnie juz w radzyniu jedna taka kasa stoi zepsuta i niema kto jej naprawic .tylko roznica jest taka... rozwiń
Avatar
LUBLIN / 19 listopada 2010 o 12:49
0
W końcu ludzie z odrobiną kultury informacyjnej z Lublina nie będą stać w kolejkach. Wiocha i reszta niestety będą omijać to rozwiązanie.
Avatar
w / 19 listopada 2010 o 12:46
0
Czy już ktoś wspominał, że w Radzyniu Podlaskim są 4 takie kasy? LITOŚCI! To duma waszego miasta? I wy z Lublina się 'śmiejecie'?
Avatar
wiki / 29 kwietnia 2011 o 14:28
0
[quote name='LUBLIN' timestamp='1290167386' post='385029']
W końcu ludzie z odrobiną kultury informacyjnej z Lublina nie będą stać w kolejkach. Wiocha i reszta niestety będą omijać to rozwiązanie.
[/quote]
Avatar
nn / 17 marca 2011 o 14:19
0
uważam, że ta praca robi z człowieka nie myślącą maszynę. Oducza myślenia... Dość tego. To się później odbija na prywatnym życiu tego człowieka, nie umie myśleć jak rozwiązać problemy. Dość tego. Ta ideologia marketów też nie jest uczciwa. Jak można specjalnie stosowac techniki psychologiczne, żeby wścuskać komus coś co nie jest mu potrzebne. Markety nie sa uczciwe w stosunku do nas. Nie udawajmy, ze tego nie widzimy! Dość! Jak długo ludzie maja cierpieć?! Kto mi powie?! To jest 8 godzin pracy w smutku. Szczęśliwi CI co się ciesza z pracy! Tam jest horror!!!!!!!! Zróbcie coś dla tych ludzi. Niech jeden prezes nie wygrywa kosztem tylu... Kto mu umie utrzeć uszy i nauczyć moralności?! Niech to zrobi. Taka polityka jest wbrew ludziom!!!! Dalej przeciwko sobie nawzajem walczymy!!!!! Niszcząc ludzi.Oby markety padły czy prędzej. To nieuszczęśliwia ludzi. Daje wrażenia.Od których można się uzależnić. Wrażenia to nie szczęście. To chwilowe odczucia. Szczęście jest długotrwałe. To ułuda. Nie dajcie się zwieść kłamstwom wymyślonym przeciwko ludziom. Ratujcie dyplomatycznie środowisko kupców uczciwych. Nie zasługują na to?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kto ma pomysł niech dyplomatycznie, z przykładem walczy z tą nieuczciwą polityka. Ja umrę, a jeśli ta polityka pozostanie.... Niech ktoś coś robi co umie. Błagam. Miejmy tylko tyle ile mam potrzebne, skromnie. To daje szczęście długotrwałę. Nie zabawki ale drugiego człowieka nabywajmy. Nie targujmy się o rzeczy a o dobro człowieka. Negocjujcie i wygrywajcie. Macie to robić. Zwłaszcza młodzi od Was to zależy. Bo nam czas płynie. Przekazujcie zadania młodszym niech uleczają tej świat.
uważam, że ta praca robi z człowieka nie myślącą maszynę. Oducza myślenia... Dość tego. To się później odbija na prywatnym życiu tego człowieka, nie umie myśleć jak rozwiązać problemy. Dość tego. Ta ideologia marketów też nie jest uczciwa. Jak można specjalnie stosowac techniki psychologiczne, żeby wścuskać komus coś co nie jest mu potrzebne. Markety nie sa uczciwe w stosunku do nas. Nie udawajmy, ze tego nie widzimy! Dość! Jak długo ludzie maja cierpieć?! Kto mi powie?! To jest 8 godzin pracy w smutku. Szczęśliwi CI co się c... rozwiń
Avatar
cziczi / 8 lutego 2011 o 22:34
0
a pomyślcie ile zarazków ludzie będą przenosić palcami, dotykając jeden po drugim blee...
Avatar
Monika / 1 grudnia 2010 o 08:55
0
Rozwój techniki to wspaniała sprawa, ale pewnego dnia zmniejszy się liczba miejsc pracy i jak nie będzie co do garnka włożyć to i kasa samoobsługowa nie pomoże. Taka kasa to nie jest dla ułatwienia czegokolwiek klientom, a jedynie dla obniżenia kosztów pracodawcy. On nie jest nastawiony na dawanie pracy, a jedynie na zysk. Bardzo wiele osób po 40, 50 roku życia, gdy nagle straciło pracę nie mogło nigdzie jej dostać. I nie miało znaczenia doświadczenie, czy wykształcenie, nikt ich nie chciał (przypominam, że pewnego dnia większość z nas będzie mieć tyle lat), więc zatrudnili się tam, gdzie nie było wielu chętnych, czyli "na kasach". Dzisiaj stracą i to. Niestety kasa samoobsługowa to nie jest dodatkowy gadżet, ale jedno miejsce pracy mniej.
Rozwój techniki to wspaniała sprawa, ale pewnego dnia zmniejszy się liczba miejsc pracy i jak nie będzie co do garnka włożyć to i kasa samoobsługowa nie pomoże. Taka kasa to nie jest dla ułatwienia czegokolwiek klientom, a jedynie dla obniżenia kosztów pracodawcy. On nie jest nastawiony na dawanie pracy, a jedynie na zysk. Bardzo wiele osób po 40, 50 roku życia, gdy nagle straciło pracę nie mogło nigdzie jej dostać. I nie miało znaczenia doświadczenie, czy wykształcenie, nikt ich nie chciał (przypominam, że pewnego dnia większość z nas będzi... rozwiń
Avatar
zauber / 1 grudnia 2010 o 08:20
0
Tak, poki co te kasy to strata kasjerow, bo te babcie i panie po 50 nie maja zielonego pojecia jak korzystac z takich urzadzen, mimo ze wszystko jest napisane DUZYMI LITERAMI i JASNO. Taka juz mentalnosc ludzi. Wiem jak to jest w tesco we Wroclawiu, pracowalem tam gdy akurat wchodzily takie kasy. Ludzie potrzebowali 2 miesiecy by zrozumiec jak to obslugiwac.
Avatar
on / 30 listopada 2010 o 15:38
0
i tu się mylicie... w rzeczywistości jest tak, że zwalniane są osoby na rzecz kas samoobsługowych, oszczędzanie kosztem ludzi
Avatar
!!! / 19 listopada 2010 o 14:58
0
wW brytyjskich Tesco takie kasy są wszędzie,nie zastępują pracowników..to kasy szybkiego ruchu,moim zdaniem świetne rozwiązanie...i trochę techniki...i się gubimy ? rozwijajmy sie...tak tak tak...rozwijajmy sie przyjmujmy standardy techniki z uznaniem a nie trwogą..pozdrawiam
Avatar
gosc / 19 listopada 2010 o 13:07
0
tylko co bedzie wtedy jak te kasy sie popsuja .kto obsluzy klientow jak bedzie malo kasjerek.znowu zaczna sie narzekania i wyzwiska pod adresem kasjerek.czasami zwykla kasa stoi zepsuta dosc dlugo ,a co dopiero taka samoobslugowa .pewnie miesiacami bedzioe jechal serwis ,a kase przykryje kurz.pamietajcie ,ze lublin to nie warszawa czy krakow .jestesmy zasciankiem europy i najpierw tam musi dzialac wszystko jak trzeba ,a dopiero u nas. prawdopodobnie juz w radzyniu jedna taka kasa stoi zepsuta i niema kto jej naprawic .tylko roznica jest taka ,ze w radzyniu jest malo klientow ,a w lublinie duzo wiecej.
tylko co bedzie wtedy jak te kasy sie popsuja .kto obsluzy klientow jak bedzie malo kasjerek.znowu zaczna sie narzekania i wyzwiska pod adresem kasjerek.czasami zwykla kasa stoi zepsuta dosc dlugo ,a co dopiero taka samoobslugowa .pewnie miesiacami bedzioe jechal serwis ,a kase przykryje kurz.pamietajcie ,ze lublin to nie warszawa czy krakow .jestesmy zasciankiem europy i najpierw tam musi dzialac wszystko jak trzeba ,a dopiero u nas. prawdopodobnie juz w radzyniu jedna taka kasa stoi zepsuta i niema kto jej naprawic .tylko roznica jest taka... rozwiń
Avatar
LUBLIN / 19 listopada 2010 o 12:49
0
W końcu ludzie z odrobiną kultury informacyjnej z Lublina nie będą stać w kolejkach. Wiocha i reszta niestety będą omijać to rozwiązanie.
Avatar
w / 19 listopada 2010 o 12:46
0
Czy już ktoś wspominał, że w Radzyniu Podlaskim są 4 takie kasy? LITOŚCI! To duma waszego miasta? I wy z Lublina się 'śmiejecie'?