Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2008 r.
20:14
Edytuj ten wpis

Sanepid na tropie świątecznych brudasów

Autor: Zdjęcie autora (tom)
0 6 A A

Wędliny na granicy przydatności do spożycia i brudne krajalnice - miniony weekend był pracowity dla inspektorów lubelskiego sanepidu. Skontrolowali oni cztery duże sklepy spożywcze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W sobotę Tesco i Aldika przy ulicy Radości, a w niedzielę Carrefoura przy ulicy Andersa oraz Reala.

W Tesco nieprawidłowości nie brakowało. - Śledzie, wędliny i nabiał stały na paletach w alejkach sklepu. A wszystko to powinno znajdować się w chłodziarkach, a nie stać obok nich - mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz, kierownik sekcji żywienia i żywności lubelskiego Sanepidu.

Dodatkowo inspektorzy znaleźli brudne, oblepione resztkami wędlin krajalnice. Jakby tego było mało, na jednej wadze ważone były rodzynki i kapusta. W rodzynkach znaleźć można było nawet kawałki kiszonej kapusty. - Pracownicy byli mocno zdziwieni sobotnią kontrolą - dodaje Sawa-Wojtanowicz. - Dostali 400 zł mandatu.
O wiele lepiej było w Aldiku. Tam inspektorzy wypisali 200 zł mandatu za brak etykiet na opakowaniach zbiorczych wędlin i mięsa. Był też mały bałagan i przepełnione kosze na śmieci.

Inspektorzy ostrzegają prze szybkim kupowaniem wędlin. - Większość wędlin w Tesco miała datę przydatności do spożycia do 20 grudnia (w tym dniu odbyła się kontrola - przyp. red.) - mówi Wojtanowicz. - Z formalnego punktu widzenia wszystko jest w porządku, ale większość ludzi kupuje już zapasy na święta. A wtedy te wędliny nie będą nadawały się do spożycia.

Z kolei w Realu żywe karpie trzymane były w "niehumanitarnych” warunkach, bez wody. Za to pracownicy dostali 500 zł mandatu. A kolejne 200 zł za nieprawidłową sprzedaż suszonych owoców.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
luiza / 22 grudnia 2008 r. o 15:37
Z tego co wiem za poprzedniego kierownika też były nieprawidłowości....... tylko on nie był chyba mniej medialny.
Avatar
luiza / 22 grudnia 2008 r. o 15:36
Z tego co wiem za poprzedniego kierownika też były nieprawidłowości....... tylko on nie był chyba mniej medialny.
Avatar
zwykły konsument / 22 grudnia 2008 r. o 12:32
No i proszę dużych też kontrolują - szkoda że nie zamykają- obrońcy Brudnej Kaczki gdzie jesteście( [url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kaczka-juz-nie-bedzie-karmic-t11917.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kac...mic-t11917.html[/url] ) i co to się okazało nie tylko was sanepid gnębi, zbierzcie się do KUPY z T..co i Al…em i protestujcie bo może przepisy są za rygorystyczne!?!? hehehe!! Chcecie art. spożywczymi handlować i obiadki robić to zadbajcie o czystość, do roboty. Może sanepid tak jak ostatnio stomatologom szkolenia zrobił ze sterylizacji narzędzi to i szkolenia z zachowania podstawowych zasad higieny przy produkcji zwykłych obiadów i handlu spżywką dla tych brudnodajni przeprowadzi. Jestem za tym żeby kontrolować do skutku i karać albo zamykać!
No i proszę dużych też kontrolują - szkoda że nie zamykają- obrońcy Brudnej Kaczki gdzie jesteście( [url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kaczka-juz-nie-bedzie-karmic-t11917.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kac...mic-t11917.html[/url] ) i co to się okazało nie tylko was sanepid gnębi, zbierzcie się do KUPY z T..co i Al…em i protestujcie bo może przepisy są za rygorystyczne!?!? hehehe!! Chcecie art. spożywczymi handlować i obiadki robić to zadbajcie o czystość, do roboty. Może sanepid tak jak ostatn... rozwiń
Avatar
Fang / 22 grudnia 2008 r. o 11:39
Co to się stało że nagle okazuje się że są nieprawidłowości.Czyżby miał na to wpływ awans poprzedniego kierownika od kontroli za którego wszystko było " w porządku" , obecnie pracownika Wojewódzkiej Stacji?
Avatar
mupetts / 22 grudnia 2008 r. o 11:15
mhm, nieraz widziałam jak wstawiają 'nowe' wędliny czy mięso chwaląc jeszcze przy tym, że to takie dobre, smaczne i świeże. A jakby nawet ktoś przeszedł koło takiego stoiska, to poczułby ten super 'świeży' zapach unoszący się w nim... Albo nawet podejść do stoiska z mięsem, to widać zzieleniały 'cudowny' towar naprawdę warty kupna :-/ Wciskają klientom kit, że to niby promocja, że trzeba kupić bo się zaraz skoczy... Starsi ludzie tego nie zauważą a poza tym to hipermarkety bez żadnego myślenia nabierają się na te ich chwyty marketingowe. Także ostrzegam przed kupowaniem w TESCO - mięsa czy nawet czegokolwiek takiego co ma być świeżym towarem.
mhm, nieraz widziałam jak wstawiają 'nowe' wędliny czy mięso chwaląc jeszcze przy tym, że to takie dobre, smaczne i świeże. A jakby nawet ktoś przeszedł koło takiego stoiska, to poczułby ten super 'świeży' zapach unoszący się w nim... Albo nawet podejść do stoiska z mięsem, to widać zzieleniały 'cudowny' towar naprawdę warty kupna :-/ Wciskają klientom kit, że to niby promocja, że trzeba kupić bo się zaraz skoczy... Starsi ludzie tego nie zauważą a poza tym to hipermarkety bez żadnego myślenia nabierają się na te ich ... rozwiń
Avatar
sZERYF / 22 grudnia 2008 r. o 10:34
Szczerze to jest to straszne chamstwo, wypychają stare wędliny z magazynów, perfidnie waląc klienta w jego cztery litery. TESCO - robi to dla Ciebie, dla Rodziny, chyba po to żeby cała rodzina wspólnie spędziła święta na kibelku.
Avatar
luiza / 22 grudnia 2008 r. o 15:37
Z tego co wiem za poprzedniego kierownika też były nieprawidłowości....... tylko on nie był chyba mniej medialny.
Avatar
luiza / 22 grudnia 2008 r. o 15:36
Z tego co wiem za poprzedniego kierownika też były nieprawidłowości....... tylko on nie był chyba mniej medialny.
Avatar
zwykły konsument / 22 grudnia 2008 r. o 12:32
No i proszę dużych też kontrolują - szkoda że nie zamykają- obrońcy Brudnej Kaczki gdzie jesteście( [url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kaczka-juz-nie-bedzie-karmic-t11917.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kac...mic-t11917.html[/url] ) i co to się okazało nie tylko was sanepid gnębi, zbierzcie się do KUPY z T..co i Al…em i protestujcie bo może przepisy są za rygorystyczne!?!? hehehe!! Chcecie art. spożywczymi handlować i obiadki robić to zadbajcie o czystość, do roboty. Może sanepid tak jak ostatnio stomatologom szkolenia zrobił ze sterylizacji narzędzi to i szkolenia z zachowania podstawowych zasad higieny przy produkcji zwykłych obiadów i handlu spżywką dla tych brudnodajni przeprowadzi. Jestem za tym żeby kontrolować do skutku i karać albo zamykać!
No i proszę dużych też kontrolują - szkoda że nie zamykają- obrońcy Brudnej Kaczki gdzie jesteście( [url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kaczka-juz-nie-bedzie-karmic-t11917.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Zlota-Kac...mic-t11917.html[/url] ) i co to się okazało nie tylko was sanepid gnębi, zbierzcie się do KUPY z T..co i Al…em i protestujcie bo może przepisy są za rygorystyczne!?!? hehehe!! Chcecie art. spożywczymi handlować i obiadki robić to zadbajcie o czystość, do roboty. Może sanepid tak jak ostatn... rozwiń
Avatar
Fang / 22 grudnia 2008 r. o 11:39
Co to się stało że nagle okazuje się że są nieprawidłowości.Czyżby miał na to wpływ awans poprzedniego kierownika od kontroli za którego wszystko było " w porządku" , obecnie pracownika Wojewódzkiej Stacji?
Avatar
mupetts / 22 grudnia 2008 r. o 11:15
mhm, nieraz widziałam jak wstawiają 'nowe' wędliny czy mięso chwaląc jeszcze przy tym, że to takie dobre, smaczne i świeże. A jakby nawet ktoś przeszedł koło takiego stoiska, to poczułby ten super 'świeży' zapach unoszący się w nim... Albo nawet podejść do stoiska z mięsem, to widać zzieleniały 'cudowny' towar naprawdę warty kupna :-/ Wciskają klientom kit, że to niby promocja, że trzeba kupić bo się zaraz skoczy... Starsi ludzie tego nie zauważą a poza tym to hipermarkety bez żadnego myślenia nabierają się na te ich chwyty marketingowe. Także ostrzegam przed kupowaniem w TESCO - mięsa czy nawet czegokolwiek takiego co ma być świeżym towarem.
mhm, nieraz widziałam jak wstawiają 'nowe' wędliny czy mięso chwaląc jeszcze przy tym, że to takie dobre, smaczne i świeże. A jakby nawet ktoś przeszedł koło takiego stoiska, to poczułby ten super 'świeży' zapach unoszący się w nim... Albo nawet podejść do stoiska z mięsem, to widać zzieleniały 'cudowny' towar naprawdę warty kupna :-/ Wciskają klientom kit, że to niby promocja, że trzeba kupić bo się zaraz skoczy... Starsi ludzie tego nie zauważą a poza tym to hipermarkety bez żadnego myślenia nabierają się na te ich ... rozwiń
Avatar
sZERYF / 22 grudnia 2008 r. o 10:34
Szczerze to jest to straszne chamstwo, wypychają stare wędliny z magazynów, perfidnie waląc klienta w jego cztery litery. TESCO - robi to dla Ciebie, dla Rodziny, chyba po to żeby cała rodzina wspólnie spędziła święta na kibelku.