Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2009 r.
17:22
Edytuj ten wpis

Sąsiedzi wielkiej budowy z ul. Smorawińskiego ciągle protestują

Autor: Zdjęcie autora Anna Hereta
0 5 A A

Komitet sprzeciwiający się budowie Izby Skarbowej przy ul. Smorawińskiego zorganizował wczoraj spotkanie. Chodziło o nadużycia w wyborze lokalizacji.
Budowa potężnych biurowców Izby Skarbowej trwa od połowy kwietnia br.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mieszkańcy bloków sąsiadujących z inwestycją od pierwszych dni sprzeciwiali się budowie. Twierdzili, że o inwestycji nie zostali poinformowani. Najbardziej nie podobało im się to, że budynki powstaną blisko balkonów i okien ich mieszkań.

- Po dwóch miesiącach naszych rozmów i negocjacji z inwestorem i zarządem spółdzielni mamy pewność, że nasze podejrzenia są słuszne - mówi Krzysztof Woch, mieszkaniec ul. Młodej Polski z komitetu protestacyjnego. I dodaje, że zgoda na budowę została wydana z naruszeniem wszelkich przepisów.

- Prowadzone było przez Urząd Miasta postępowanie o odstępstwa od wymogów w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - tłumaczy Woch. I dodaje, że o tym fakcie nie zostały powiadomione strony zainteresowane, czyli spółdzielnia i mieszkańcy bloków przy ul. Młodej Polski.

Decyzję o odległości pomiędzy istniejącymi a nowo powstałymi budynkami wydał były minister infrastruktury Marek Pol, zmniejszając ją z 16 metrów do 6,5. Jak wyjaśnia Woch, minister zachował się sprytnie, bo zaznaczył, że jego decyzja nie podlega zaskarżeniu.

- Pod tą decyzją podpisał się ówczesny prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski - mówi Woch. O udzielonej zgodzie mieszkańcy dowiedzieli się 27 maja br. z pisma Urzędu Miasta.

Urząd Miasta twierdzi, że uchwalenie planu nastąpiło zgodnie z wymaganą procedurą formalnoprawną. - Staramy się o spotkanie z prezydentem miasta, bo czas biegnie, a ten konflikt narasta - tłumaczy Zdzisław Krupiński, z komitetu protestacyjnego.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZEBRA / 4 lipca 2009 o 21:07
0
A CO SIĘ DZIWIĆ?

CI LUDZIE TO KARGUL I PAWLAK - [size=2]"SAMI SWOI"[/size]

TV też była, film nakręcili.
Avatar
~patriotazlublina~ / 4 lipca 2009 o 01:14
0
NA TAKIM PIENIACTWIE, NAIWNOŚCI LUDZI, EMOCJACH, PODPUSZCZANIU I ANTAGONIZMACH BUDOWAŁ SWÓJ WIZERUNEK POLITYCZNY ANDRZEJ LEPER I SAMOOBRONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podobnie jest w tym wypadku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Od 2001 roku wiadomo było, co jest planowane na tych terenach i dla kogo zarezerwowane są te parcele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sprawdź sam redaktorku m.in. w archiwum Dziennika Wsch. i innych lokalnych tytułach, które otrzymujecie i archiwizujecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jaki masz dziennikarzu prywatny interes w podburzaniu ludzi i blokowaniu kolejnej inwestycji w mieście? TO STRONNICZOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziwne jest też "udawanie głupa" - ja nie wiedziałem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1. W tych wieżowcach mieszka kilkaset osób i nikt nigdy nie czytał prasy, ani nie oglądał Panoramy lubelskiej? ANALFABECI? GŁUSI I NIEWIDOMI?
A MOŻE SAMI deb***E, KTÓRZY NIE ROZUMIEJĄ O CZYM MOWA?
2. W tych budynkach mieszka wielu społeczników (jak widać po proteście), więc dlaczego przez te lata nikt nie protestował na zebraniach
mieszkańców, spółdzielni itd., która informowała o zamierzeniach i planach inwestora!!!!!!!!!!!!!!!!! POZAMYKALI DRZWI PRZED NIMI?
A MOŻE ZAKNEBLOWALI IM USTA?
3. Wszelkie konsultacje były przeprowadzane przed uprawomocnieniem się decyzji o budowie. Właśnie wtedy można było oglądać projekt i składać
wnioski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W PUBLICZNYCH MEDIACH SAME ZACHWYTY - WRESZCIE POWSTANIE URZĄD SKARBOWY NA
CZECHOWIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SAM CZYTAŁEM O TYM W PRASIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GDZIE WTEDY BYLI CI SAMOZWAŃCZY
SPOŁECZNICY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiele tutaj znaków zapytania na niekorzyść tych "krzykaczy"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE TO NIE JEST WYJĄTEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mieszkańcy ul.Domeyki domagają się zamknięcia Toru Kartingowego - BO IM PRZESZKADZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KOLEJNA HIPOKRYZJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oni wprowadzali się tam - bo mieszkanie tanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z pełna świadomością co jest w sąsiedztwie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Miasto teraz im ulega - pewnie stracimy kolejny obiekt sportowy,
po niedawnym kapitalnym remoncie - w chwili obecnej o najwyższym standardzie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO KURIOZUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIEDŁUGO BĘDĄ ZAMYKALI ULICE - BO MIESZKAŃCOM "NIE PASUJE" LUB ZAKŁADY PRACY "BO WIDOK ZA OKNEM NIEZADOWALAJĄCY"...
NIECH ŻYJE ZAŚCIANKOWOŚĆ I GMINNE ROZUMOWANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIECH ZWYCIĘŻA EGOIZM I KRÓTKOWZROCZNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NA TAKIM PIENIACTWIE, NAIWNOŚCI LUDZI, EMOCJACH, PODPUSZCZANIU I ANTAGONIZMACH BUDOWAŁ SWÓJ WIZERUNEK POLITYCZNY ANDRZEJ LEPER I SAMOOBRONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podobnie jest w tym wypadku!!!!!!!!!!!!!&#... rozwiń
Avatar
Jazkotkiem / 3 lipca 2009 o 10:52
0
"Jak wyjaśnia Woch, minister zachował się sprytnie, bo zaznaczył, że jego decyzja nie podlega zaskarżeniu."

jest coś takiego jak min. kodeks postępowania administracyjnego? I to że decyzja nie podlega zaskarżeniu to nie jest kwestia sprytu tylko przepisów procedur.
I pierwszy raz pisze komentarz, i widzę że program poprawia literówki i błędy, więc wystarczy odrobina schludności i można nie kaleczyć języka.
Avatar
okr / 3 lipca 2009 o 09:23
0
Jednego z tych gości pamiętam sprzed lat jak latał z aparatem po kościołach i robił zdjęcia pierwszych komunii, Jednocześnie księża restrykcyjnie zabraniali fotografować uroczystości rodzinom. To pewnie tam wyszkolił się w prawie, wszak twierdzi, że zgoda na budowę została wydana z naruszeniem wszelkich praw. Z pewnością nauczył się nie tylko tego, bo artykuł jest zdecydowanie tendencyjny.
W związu z tym mam pytania do autorki artykułu i myślę, że dostanę na nie rzetelne odpowiedzi.
1. W związku z tym, że sprawa jest publiczna i zawiązał się komitet protestacyjny który musiał się zebrać, coś ustalić, przynajmniej się policzyć aby mieć świadomość w jakiej sile występuje i kogo reprezentuje, pytanie brzmi:
- Czy widziała Pani protokół z takiego zebrania bądz zebrań, a jak widziała Pani to kiedy ?
- Czy widziała Pani dokument /pełnomocnictwo na piśmie/ owego komitetu do reprezentowania go przez w/w panów, a jak widziała to kiedy ?
- Z jakiego powodu nie uwzględniła Pani w artykule stanowiska drugiej strony konfliktu.
- Dlaczego nie otrzymałem informacji, jakie będą utracone korzyści miasta/ a więc nas wszystkich/ w momencie zablokowania inwestycji. Chodzi o podatek PIT od kilkuset pracujących tam osób, jak również podatek od nieruchomości od powierzchni biurowych?
- Dlaczego nie otrzymałem informacji, jakie będą skutki zablokowania tej inwestycji dla rynku pracy firm budujących . Ile osób może stracić pracę w firmach wykonawczych i ile będą kosztować nas zasiłki dla bezrobotnych ? I o ile zmniejszy się obrót lubelskich firm dostarczających materiały na tę budowę i ile osób będą one w związku z tym musiały zwolnić pracowników? Skutki jak wyżej.
Już nie raz zdarzało się w tym mieście, że grupa krzykaczy, bądz grupa interesów wsparta przez nierzetelnych lub dyspozycyjnych jak się wydaje dziennikarzy zablokowała jakąś inicjatywę, a koszty ponosimy my mieszkańcy tego miasta.
Wspomnę tu choćby o bezmyślnym zlikwidowaniu giełdy samochodowej w Lublinie ok. 10 lat temu. Przy utraconych dochodach ok 1 mln złotych rocznie daje to kwotę ok. 10 mln złotych. Kto nam zwróci te pieniądze?
Czytelnicy na pewno znają wiele tego rodzaju przykładów.
Jednego z tych gości pamiętam sprzed lat jak latał z aparatem po kościołach i robił zdjęcia pierwszych komunii, Jednocześnie księża restrykcyjnie zabraniali fotografować uroczystości rodzinom. To pewnie tam wyszkolił się w prawie, wszak twierdzi, że zgoda na budowę została wydana z naruszeniem wszelkich praw. Z pewnością nauczył się nie tylko tego, bo artykuł jest zdecydowanie tendencyjny.
W związu z tym mam pytania do autorki artykułu i myślę, że dostanę na nie rzetelne odpowiedzi.
1. W związku z tym, że sprawa jest publiczna i ... rozwiń
Avatar
korekta / 2 lipca 2009 o 22:31
0
Smorawińskiego to aleja, nie ulica.
Avatar
ZEBRA / 4 lipca 2009 o 21:07
0
A CO SIĘ DZIWIĆ?

CI LUDZIE TO KARGUL I PAWLAK - [size=2]"SAMI SWOI"[/size]

TV też była, film nakręcili.
Avatar
~patriotazlublina~ / 4 lipca 2009 o 01:14
0
NA TAKIM PIENIACTWIE, NAIWNOŚCI LUDZI, EMOCJACH, PODPUSZCZANIU I ANTAGONIZMACH BUDOWAŁ SWÓJ WIZERUNEK POLITYCZNY ANDRZEJ LEPER I SAMOOBRONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podobnie jest w tym wypadku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Od 2001 roku wiadomo było, co jest planowane na tych terenach i dla kogo zarezerwowane są te parcele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sprawdź sam redaktorku m.in. w archiwum Dziennika Wsch. i innych lokalnych tytułach, które otrzymujecie i archiwizujecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jaki masz dziennikarzu prywatny interes w podburzaniu ludzi i blokowaniu kolejnej inwestycji w mieście? TO STRONNICZOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziwne jest też "udawanie głupa" - ja nie wiedziałem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1. W tych wieżowcach mieszka kilkaset osób i nikt nigdy nie czytał prasy, ani nie oglądał Panoramy lubelskiej? ANALFABECI? GŁUSI I NIEWIDOMI?
A MOŻE SAMI deb***E, KTÓRZY NIE ROZUMIEJĄ O CZYM MOWA?
2. W tych budynkach mieszka wielu społeczników (jak widać po proteście), więc dlaczego przez te lata nikt nie protestował na zebraniach
mieszkańców, spółdzielni itd., która informowała o zamierzeniach i planach inwestora!!!!!!!!!!!!!!!!! POZAMYKALI DRZWI PRZED NIMI?
A MOŻE ZAKNEBLOWALI IM USTA?
3. Wszelkie konsultacje były przeprowadzane przed uprawomocnieniem się decyzji o budowie. Właśnie wtedy można było oglądać projekt i składać
wnioski!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W PUBLICZNYCH MEDIACH SAME ZACHWYTY - WRESZCIE POWSTANIE URZĄD SKARBOWY NA
CZECHOWIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SAM CZYTAŁEM O TYM W PRASIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! GDZIE WTEDY BYLI CI SAMOZWAŃCZY
SPOŁECZNICY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wiele tutaj znaków zapytania na niekorzyść tych "krzykaczy"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ALE TO NIE JEST WYJĄTEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mieszkańcy ul.Domeyki domagają się zamknięcia Toru Kartingowego - BO IM PRZESZKADZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KOLEJNA HIPOKRYZJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oni wprowadzali się tam - bo mieszkanie tanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z pełna świadomością co jest w sąsiedztwie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Miasto teraz im ulega - pewnie stracimy kolejny obiekt sportowy,
po niedawnym kapitalnym remoncie - w chwili obecnej o najwyższym standardzie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TO KURIOZUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIEDŁUGO BĘDĄ ZAMYKALI ULICE - BO MIESZKAŃCOM "NIE PASUJE" LUB ZAKŁADY PRACY "BO WIDOK ZA OKNEM NIEZADOWALAJĄCY"...
NIECH ŻYJE ZAŚCIANKOWOŚĆ I GMINNE ROZUMOWANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIECH ZWYCIĘŻA EGOIZM I KRÓTKOWZROCZNOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NA TAKIM PIENIACTWIE, NAIWNOŚCI LUDZI, EMOCJACH, PODPUSZCZANIU I ANTAGONIZMACH BUDOWAŁ SWÓJ WIZERUNEK POLITYCZNY ANDRZEJ LEPER I SAMOOBRONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podobnie jest w tym wypadku!!!!!!!!!!!!!&#... rozwiń
Avatar
Jazkotkiem / 3 lipca 2009 o 10:52
0
"Jak wyjaśnia Woch, minister zachował się sprytnie, bo zaznaczył, że jego decyzja nie podlega zaskarżeniu."

jest coś takiego jak min. kodeks postępowania administracyjnego? I to że decyzja nie podlega zaskarżeniu to nie jest kwestia sprytu tylko przepisów procedur.
I pierwszy raz pisze komentarz, i widzę że program poprawia literówki i błędy, więc wystarczy odrobina schludności i można nie kaleczyć języka.
Avatar
okr / 3 lipca 2009 o 09:23
0
Jednego z tych gości pamiętam sprzed lat jak latał z aparatem po kościołach i robił zdjęcia pierwszych komunii, Jednocześnie księża restrykcyjnie zabraniali fotografować uroczystości rodzinom. To pewnie tam wyszkolił się w prawie, wszak twierdzi, że zgoda na budowę została wydana z naruszeniem wszelkich praw. Z pewnością nauczył się nie tylko tego, bo artykuł jest zdecydowanie tendencyjny.
W związu z tym mam pytania do autorki artykułu i myślę, że dostanę na nie rzetelne odpowiedzi.
1. W związku z tym, że sprawa jest publiczna i zawiązał się komitet protestacyjny który musiał się zebrać, coś ustalić, przynajmniej się policzyć aby mieć świadomość w jakiej sile występuje i kogo reprezentuje, pytanie brzmi:
- Czy widziała Pani protokół z takiego zebrania bądz zebrań, a jak widziała Pani to kiedy ?
- Czy widziała Pani dokument /pełnomocnictwo na piśmie/ owego komitetu do reprezentowania go przez w/w panów, a jak widziała to kiedy ?
- Z jakiego powodu nie uwzględniła Pani w artykule stanowiska drugiej strony konfliktu.
- Dlaczego nie otrzymałem informacji, jakie będą utracone korzyści miasta/ a więc nas wszystkich/ w momencie zablokowania inwestycji. Chodzi o podatek PIT od kilkuset pracujących tam osób, jak również podatek od nieruchomości od powierzchni biurowych?
- Dlaczego nie otrzymałem informacji, jakie będą skutki zablokowania tej inwestycji dla rynku pracy firm budujących . Ile osób może stracić pracę w firmach wykonawczych i ile będą kosztować nas zasiłki dla bezrobotnych ? I o ile zmniejszy się obrót lubelskich firm dostarczających materiały na tę budowę i ile osób będą one w związku z tym musiały zwolnić pracowników? Skutki jak wyżej.
Już nie raz zdarzało się w tym mieście, że grupa krzykaczy, bądz grupa interesów wsparta przez nierzetelnych lub dyspozycyjnych jak się wydaje dziennikarzy zablokowała jakąś inicjatywę, a koszty ponosimy my mieszkańcy tego miasta.
Wspomnę tu choćby o bezmyślnym zlikwidowaniu giełdy samochodowej w Lublinie ok. 10 lat temu. Przy utraconych dochodach ok 1 mln złotych rocznie daje to kwotę ok. 10 mln złotych. Kto nam zwróci te pieniądze?
Czytelnicy na pewno znają wiele tego rodzaju przykładów.
Jednego z tych gości pamiętam sprzed lat jak latał z aparatem po kościołach i robił zdjęcia pierwszych komunii, Jednocześnie księża restrykcyjnie zabraniali fotografować uroczystości rodzinom. To pewnie tam wyszkolił się w prawie, wszak twierdzi, że zgoda na budowę została wydana z naruszeniem wszelkich praw. Z pewnością nauczył się nie tylko tego, bo artykuł jest zdecydowanie tendencyjny.
W związu z tym mam pytania do autorki artykułu i myślę, że dostanę na nie rzetelne odpowiedzi.
1. W związku z tym, że sprawa jest publiczna i ... rozwiń
Avatar
korekta / 2 lipca 2009 o 22:31
0
Smorawińskiego to aleja, nie ulica.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 3 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 0 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 0

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 2

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 28 4

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 5

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 36 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!