Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2018 r.
6:14

Schowała dziecko w szufladzie, konało kilkanaście minut

710 47 A A
Dziecko konało co najmniej kilkanaście minut. Weronika B. po porodzie nie była w szoku. Poszła na uczelnię
Dziecko konało co najmniej kilkanaście minut. Weronika B. po porodzie nie była w szoku. Poszła na uczelnię

Studentka z Lublina odpowie za zamordowanie swojego dziecka. Tuż po porodzie Weronika B. zawinęła córkę w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziewczynka umierała co najmniej kilkanaście minut – ocenili biegli

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia przeciwko 21-latce trafił właśnie do Sądu Okręgowego w Lublinie. Śledczy uznali, że Weronika B. w pełni świadomie zabiła swoje dziecko. Do zbrodni doszło na początku września ubiegłego roku. Dziewczyna mieszkała wraz z rodzicami i rodzeństwem.

W lipcu wyjechała z rodziną na zagraniczne wakacje. Po powrocie jej chłopak zauważył, że przytyła. Podejrzewał ciążę. Z akt sprawy wynika, że 21-latka zrobiła wówczas test, który dał wynik negatywny. Pokazała go chłopakowi.

Na początku września, kiedy rodzina Weroniki wyjechała nad jezioro, chłopak odwiedził ją w mieszkaniu. Spędzili razem noc. Następnego dnia wieczorem odwiedziła ich para znajomych. Panowie grali w gry komputerowe, a 21-latka i jej koleżanka co chwilę wychodziły na papierosa. Później wszyscy pili alkohol. Podczas imprezy Weronika B. co kilkanaście minut wychodziła do łazienki. Następnego dnia wstała dopiero około południa. Zrobiła chłopakowi śniadanie i poszła się wykąpać.

Śledczy ustalili, że właśnie wtedy, w wannie, urodziła córeczkę. Zaraz po porodzie szczelnie zawinęła ją w trzy ręczniki i foliowe reklamówki, które zawiązała na supeł. Włożyła dziecko do szuflady pod łóżkiem. Potem posprzątała łazienkę.

Po południu źle się czuła. Dzwoniła do rodziców, którzy wracali do Lublina. Prosiła o leki na zapalenie pęcherza. Wieczorem przesiadywała w łazience. Krwawiła, na chwilę zemdlała. Dopytującym się rodzicom odpowiadała, że to tylko miesiączka. Kiedy jednak matka zobaczyła w łazience ślady krwi, Weronikę zabrano do szpitala. Tam lekarz stwierdził, że 21-latka musiała niedawno urodzić. Dziewczyna wszystkiemu zaprzeczała.

Policjanci, którzy przeszukali jej mieszkanie, znaleźli jednak pod łóżkiem ciało dziewczynki. Jak później ustalono, Weronika była w 8 lub 9 miesiącu ciąży. Dziecko urodziło się zdrowe i zdolne do samodzielnego życia. Według biegłych, córka 21-latki żyła przez co najmniej kilkanaście minut. Zmarła w wyniku „powolnego uduszenia”.

Weronika B. nie przyznała się do zabójstwa. Zapewniała śledczych, że nie wiedziała, iż dziecko urodziło się żywe. Twierdziła, że nie miała żadnych objawów świadczących o ciąży. Kilka miesięcy przed porodem zrobiła dwa testy, które dały negatywny wynik. Uznała, że test jest wiarygodny i pokazała go chłopakowi. Dodała, że nigdy nie była u ginekologa.

Biegli psychiatrzy badający Weronikę B. ocenili, że jest zdrowa. Po porodzie nie była w szoku. Poszła na uczelnię. Nie wiadomo, dlaczego nie przyznawała się do ciąży. Śledczy ustalili, że w jej rodzinie panowały normalne relacje i mogła liczyć na wsparcie bliskich. Po odnalezieniu dziecka Weronika B. została aresztowana. Miesiąc później, po wpłaceniu 15 tys. zł poręczenia majątkowego, sąd zamienił jej areszt na dozór policyjny. Kobiecie grozi dożywocie.

Noworodek spalony w piecu 

Śledczy nadal wyjaśniają okoliczności śmierci noworodka odnalezionego w domowym piecu, w Majdanie Kozłowieckim. Przeprowadzona we wtorek sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na pytanie, czy dziewczynka urodziła się żywa. Konieczne są dokładniejsze badania.

Wyników należy spodziewać się pod koniec lipca. We wtorek podejrzana o zabójstwo Agata F. została aresztowana na 3 miesiące. 21-latka urodziła w nocy ze środy na czwartek, po czym schowała dziecko w domowym piecu. Następnego dnia próbowała je spalić – ustalili śledczy.

Kiedy w sobotę pojechała z chłopakiem na wesele, rodzice przeszukali jej pokój i znaleźli ciało noworodka. Policjanci zatrzymali Agatę F., kiedy bawiła się na przyjęciu. Podczas przesłuchania dziewczyna zapewniała, że wstydziła się przyznać do ciąży.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mama / 4 lipca 2018 o 08:29
+3
Miałam 19 lat, kiedy urodziłam swojego syna, będąc jeszcze w ciąży zdałam maturę i dostałam się na studia. Nie wyobrażam sobie zamordowania dziecka, chociaż ciąża nie była chciana. Teraz mój syn ma 10 lat i jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie i wszystko co osiągnęłam zrobiłam dla syna. To nie jest żaden wstyd!!!
Avatar
bioware / 4 lipca 2018 o 07:46
+3
Nie wiem w jak bardzo fundamentalistycznym społeczeństwie żyjemy, skoro młoda dziewczyna będąc w ciąży wstydzi się/ boi się do tego przyznać rodzinie (własnej, do diabła, rodzinie!) i perspektywa nawet nie usunięcia ciąży, a zabicia nowo narodzonego dziecka wydaje się być dla niej lepszym rozwiązaniem niż bycie samotną matką
Avatar
As / 5 lipca 2018 o 00:17
+2
W krajach gdzie aborcja jest legalna takich przypadkow nie ma wiem bo mieszkam w jednym z takich krajow.
 odezwało się mięso swoją drogą dziwne, że mówi. Małpo jedna a aborcja co to jest nie morderstwo?
Avatar
123 / 4 lipca 2018 o 19:10
+2
aborcja to też morderstwo, tylko w białych rękawiczkach, trzeba edukować!!!
Avatar
Tommy / 4 lipca 2018 o 08:34
+2
Miałam 19 lat, kiedy urodziłam swojego syna, będąc jeszcze w ciąży zdałam maturę i dostałam się na studia. Nie wyobrażam sobie zamordowania dziecka, chociaż ciąża nie była chciana. Teraz mój syn ma 10 lat i jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie i wszystko co osiągnęłam zrobiłam dla syna. To nie jest żaden wstyd!!!
 Można ??? Można widać Ty z tych normalniejszych wcześnie dostałaś od życia w kość i potrafisz sobie dać radę. A większość z tych obecnych siks to nawet bez telefonu z 1 końca miasta na 2 gi nie da rady dojśc bo się zgubią. Taki mamy poziom wypranego rozumu
 Można ??? Można widać Ty z tych normalniejszych wcześnie dostałaś od życia w kość i potrafisz sobie dać radę. A większość z tych obecnych siks to nawet bez telefonu z 1 końca miasta na 2 gi nie da rady dojśc bo się zgubią. Taki mamy poziom wypranego rozumu rozwiń
Avatar
Tommy / 4 lipca 2018 o 08:32
+2
Dlaczego zwalacie winę na kościół. LSD, iprezki, pustka, wygoda, brak wartości w życiu - to zawiniło.
 Nel masz rację ale nie w 100% kto nie lubi imprez czy wygody ??Chyba każdy lubi ale tak jak piszesz pustka we łbie i brak wartości. A takich ludzi mamy coraz więcej wystarczy wyjść na miasto. Na podstawie tego jak się niektóre zachowują co robią i prezentują można wywnioskować że znaczna część to podobny gatunek. A Państwo daje dalej patolom na prawo lewo 500+ i zachęca do plęgnięcia się
Avatar
Bobo / 4 lipca 2018 o 08:17
+2
Macie rację, Edyta, bioware i reszta. Też jestem zdania że takie dzieciobojczyni powinno się zamykać na 25lat w Sztumie!
Avatar
Lady / 4 lipca 2018 o 08:14
+2
Straszne. Tyle kobiet nie może mieć dzieci i przeżywają dramat, a patola zachodzi, rodzi i morduje.
Avatar
Edyta / 4 lipca 2018 o 07:29
+2
To jest takie okropne. Młode dziewczyny bez żadnych skrupułów. Przecież można zawsze dziecko oddać, jeśli nie chce nie musi go wychowywać. To jest potworne, że coraz słyszymy o takich przypadkach. Całkowicie nie rozumiem co one miały w głowach w momencie gdy jedna zawijała dzieciątko w ręczniki a druga wrzucała do pieca. Przecież takie maleńkie  noworodki wszystko czuja, a osoby, które powinny być im najbliższe na świecie i zapewnić im bezpieczeństwo i komfort stają się ich oprawcami. To obrzydliwe. Obie byly świadome swoich czynów i obie powinny dostać dożywocie bez możliwości zmiany wyroku.
To jest takie okropne. Młode dziewczyny bez żadnych skrupułów. Przecież można zawsze dziecko oddać, jeśli nie chce nie musi go wychowywać. To jest potworne, że coraz słyszymy o takich przypadkach. Całkowicie nie rozumiem co one miały w głowach w momencie gdy jedna zawijała dzieciątko w ręczniki a druga wrzucała do pieca. Przecież takie maleńkie  noworodki wszystko czuja, a osoby, które powinny być im najbliższe na świecie i zapewnić im bezpieczeństwo i komfort stają się ich oprawcami. To obrzydliwe. Obie byly świadome swoich czynów i obie po... rozwiń
Avatar
tzw. katol / 4 lipca 2018 o 07:26
+2
Jak nasz kochany rząd wprowadzi zakaz aborcji, to do takich sytuacji będzie dochodzić coraz częściej. No chyba że wprowadzi się przy okazji zakaz seksu w ogóle.
 Czym się różni aborcja, od morderstwa?. A no tym, że robi to lekarz na "prośbę zlecających" i pewnie szczątków dziecka (zlepka komórek) POzbywająca się "wstrętnej" ciąży nie widzi. To taki luksus wczesnego mordowania. Na tamtym świecie one będą na was czekały i zapytają; dlaczego mnie mamo zabiłaś?. Nie zależnie czyimi rękami. Każda istota rozwija się po to aby żyć i ma do tego pełne prawo. Wy czarne nibykobiety im to zabieracie- jakim niby prawem??. To się dzieje w XXi wieku, to jakieś nadzwyczajne wynaturzenie.
 Czym się różni aborcja, od morderstwa?. A no tym, że robi to lekarz na "prośbę zlecających" i pewnie szczątków dziecka (zlepka komórek) POzbywająca się "wstrętnej" ciąży nie widzi. To taki luksus wczesnego mordowania. Na tamtym świecie one będą na was czekały i zapytają; dlaczego mnie mamo zabiłaś?. Nie zależnie czyimi rękami. Każda istota rozwija się po to aby żyć i ma do tego pełne prawo. Wy czarne nibykobiety im to zabieracie- jakim niby prawem??. To się dzieje w XXi wieku, to jakieś nadzwyczajne wynatu... rozwiń
Avatar
czarny / 6 lipca 2018 o 13:41
+1
Czarny, ale Ty pusty jesteś skoro nie rozumiesz wypowiedzi którą zacytowałes.
Doskonale ją zrozumiałem, przecież w/g tego anonima wszystkiemu jest winny kościół i religia. Po co rodzić skoro mozna zabić nienarodzone dziecko, żeby żyło się lepiej tak stosują nauki dr Mengele w tzw "postępowym świecie". To jest przesłanie tego przygłupa.
Avatar
Matka Polka / 5 lipca 2018 o 18:26
+1
bobo jestes kretynem z malym ***kiem, wsadz se te alimenty razem z koperta w d... a i tak pewnie nie jestes sciagalny. zero odpowiedzialnosci na poczatku i umywanie raczek potem. a potem dziewczyna winna. jesli chodzi o pierwsze pytane zaniepokojona to dobre pytanie. dziennikarze to hieny i ciekawe czy to prawda czy ubarwiona prawda i ile kosztowalo takie ujawnianie wiadomosci.
Avatar
Bobo / 5 lipca 2018 o 13:21
+1
Zaniepokojona, jak suka nie da, to pies nie weźmie po pierwsze. Po drugie zawsze dziewczyna zostaje z problemem, a od chłopaka można oczekiwać co najwyżej alimentów, jeżeli nie poczuwa się ojcem i nie są parą. Brak Ci argumentów na obronę tej dzieciobojczyni.
Avatar
zaniepokojona / 5 lipca 2018 o 07:42
+1
Fajny art. Jest dwa pytania skad dzienikarz sledczy ma takie dokladne wiadonosci, niech jakis oskarzony pujdzie do sadu i przeczyta swoje akta za zadne skarby sa utajnione , tym powinien zajac sie prokurator z urzedu. A drugie to czy zawsze jest winna kobieta ,bo ma byc zawsze zabezpieczona gotowa a samiec to tylko stosunek bo musie chce i koniec, sama sobie dziecka nie zrobila gdzie odpowiedzialnosc tych facetow gdzie oni sa wyrzucili nasienie i niewiedzieli gdzie.
Avatar
Bobo / 5 lipca 2018 o 06:07
+1
Czarny, ale Ty pusty jesteś skoro nie rozumiesz wypowiedzi którą zacytowałes.
Avatar
As / 5 lipca 2018 o 00:17
+2
W krajach gdzie aborcja jest legalna takich przypadkow nie ma wiem bo mieszkam w jednym z takich krajow.
 odezwało się mięso swoją drogą dziwne, że mówi. Małpo jedna a aborcja co to jest nie morderstwo?
Avatar
123 / 4 lipca 2018 o 19:10
+2
aborcja to też morderstwo, tylko w białych rękawiczkach, trzeba edukować!!!
Avatar
Ja / 4 lipca 2018 o 18:27
-1
W krajach gdzie aborcja jest legalna takich przypadkow nie ma wiem bo mieszkam w jednym z takich krajow.
Avatar
LH / 4 lipca 2018 o 16:23
+1
Bestialska patologia powinna być neutralizowana i komercyjnie spieniężana bezzwłocznie po 100%-towej identyfikacji jako sprawcy bestialstwa, bez względu na płeć. Szkoda, że prawo chroni bandytów i bestialców, a nie ich ofiary i najbliższych ofiar.
Avatar
czarny / 4 lipca 2018 o 15:22
+1
Niestety żyjemy w klimacie średniowiecza, utrwalanym przez kościół, wyznaniowe państwo i szkołę,  i całe indoktrynowane ideologią wyznaniową otoczenie; te idiotyczne pomysły klauzuli sumienia wygłaszane przez wszystkich dookoła, brak należytej edukacji o seksualności w szkole zamiast tego lekcje religii, słowem ogłupianie ludzi na ich zresztą własne życzenie
 Szkoda, że Twoja mamusia cię nie wyskrobała, byłoby o jednego idiotę mniej.
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żużlowcy Speed Car Motor Lublin będą występować na Arenie Lublin?

Żużlowcy Speed Car Motor Lublin będą występować na Arenie Lublin? 0 0

Piłkarski stadion Arena Lublin może się stać miejscem meczów żużlowych na czas przebudowy stadionu przy Al. Zygmuntowskich. Ostatecznej decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma, powinna zapaść w przyszłym miesiącu.

Zanurz się w świat Słowian. Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Grodzisku Żmijowiska
26 sierpnia 2019, 10:00

Zanurz się w świat Słowian. Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Grodzisku Żmijowiska 0 0

Pozyskanie szkła w replice pieca szklarskiego z XII wieku, wypał naczyń w jamie ziemnej, spacery etnobotaniczne. To tylko niektóre atrakcje tegorocznych Warsztatów Archeologii Doświadczalnej, które zaczynają się w najbliższy poniedziałek w Grodzisku Żmijowiska k. Kazimierza Dolnego.

Gotowanie i próbowanie. Matusz Gessler na pokazach kulinarnych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Gotowanie i próbowanie. Matusz Gessler na pokazach kulinarnych w Lublinie [zdjęcia] 0 1

Matusz Gessler, kucharz i restaurator, a także finalista 4. edycji MasterChef Damian Kordas gotowali w Lublinie.

Giełda staroci na pl. Zamkowym w Lublinie
galeria

Giełda staroci na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W niedzielę na Starym Mieście w Lublinie odbyła się tradycyjna giełda staroci.

Nowy czterogwiazdkowy hotel w centrum Lublina. W środku "lubelski" mural [zdjęcia]
galeria

Nowy czterogwiazdkowy hotel w centrum Lublina. W środku "lubelski" mural [zdjęcia] 10 5

77 pokoi jedno i dwuosobowych, cztery nowoczesne sale konferencyjne o łącznej powierzchni 400 m a także sauna i siłownia. Dzisiaj dziennikarze mogli obejrzeć nowy hotel w mieście. To 4-gwiazdkowy Focus Hotel Premium Lublin przy ul. Podzamcze.

Motocykliści ranni w wypadku koło Zamościa
galeria

Motocykliści ranni w wypadku koło Zamościa 4 2

Trzy osoby zostały ranne po tym jak 68-letnia kobieta kierująca toyotą wymusiła pierwszeństwo przejazdu i uderzyła w dwa motocykle. Do wypadku doszło w sobotę w miejscowości Nawóz (powiat zamojski). Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podlasie - KSZO 3:1. Plan zrealizowali w stu procentach

Podlasie - KSZO 3:1. Plan zrealizowali w stu procentach 0 0

Dobry mecz Podlasia. Bialczanie zaliczyli pierwsze zwycięstwo w sezonie. W sobotę pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1

Radzyń Podlaski: Marihuana w domu, plantacja konopi w lesie
galeria

Radzyń Podlaski: Marihuana w domu, plantacja konopi w lesie 0 0

Marihuana była w domu, a plantacja konopi w lesie. Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego będą odpowiadać za nielegalną uprawę i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli ponad 120 roślin.

Koncert: Kaz Bałagane w klubie Graffiti
30 sierpnia 2019, 20:00

Koncert: Kaz Bałagane w klubie Graffiti 0 0

Startuje nowy sezon muzyczny w Graffiti (al. Piłsudskiego 13). 30 sierpnia o godz. 20 na scenie klubu wystąpi Kaz Bałagane.

La Dolce Pera czyli Słodka Gruszka w Lublinie. Cukiernik, który został szefem kuchni
Magazyn

La Dolce Pera czyli Słodka Gruszka w Lublinie. Cukiernik, który został szefem kuchni 34 1

Jacek Ochal został szefem kuchni i otworzył na Czubach autorską restaurację La dolce Pera: Słodka Gruszka. W roli głównej owoce gruszy „Bonkreta Williama”. Dziś o gruszce w kuchni i o słynnych włoskich przysmakach. Mamy dla was autorskie receptury Jacka na Bruschetta Classico, prawdziwe Tagliatelle Bolognese, włoskie schabowe i pyszną Piadinę z Ricottą i Prosciutto.

Górnik Łęczna – GKS Katowice 1:0. Do trzech razy sztuka
galeria

Górnik Łęczna – GKS Katowice 1:0. Do trzech razy sztuka 0 5

W trzecim spotkaniu obecnego sezonu na własnym stadionie Górnik Łęczna pokonał 1:0 GKS Katowice. Wygrana „zielono-czarnych” mogła być bardziej okazała gdyby Paweł Wojciechowski wykorzystał rzut karny.

Wysyp grzybów w lasach w Lubelskiem. "Po pół godzinie mam 12 borowików"
galeria

Wysyp grzybów w lasach w Lubelskiem. "Po pół godzinie mam 12 borowików" 36 9

W lasach Lubelszczyzny prawdziwy wysyp grzybów. Na zbiory nie mogli narzekać, ci którzy na poszukiwania prawdziwków wybrali się w weekend. Doświadczeni grzybiarze prognozują, że na obfite zbiory liczyć będzie można także w tym tygodniu

Oszukiwał i okradał starsze osoby. Podawał się za handlarza opałem

Oszukiwał i okradał starsze osoby. Podawał się za handlarza opałem 4 0

Mieszkaniec Wielkopolski został zatrzymany przez lubelskich policjantów. 53-latek będzie odpowiadać przed sądem za liczne kradzieże i oszustwa. Ofiarami złodzieja są mieszkańcy powiatu lubelskiego.

Chmielaki 2019. Sylwia Kozieł została Miss Krasnegostawu [zdjęcia]
galeria

Chmielaki 2019. Sylwia Kozieł została Miss Krasnegostawu [zdjęcia] 2 4

Sylwia Kozieł została Miss Krasnegostawu. Tytuł I Vice Miss Krasnegostawu otrzymała Sylwia Zielonka a II Vice Miss Krasnegostawu została Julia Bednarska. Wybory odbyły się wczoraj, podczas trwających w mieście Chmielaków Krasnostawskich.

Kolorowe proszki, przeboje Beatlesów i Feel na Dniach Ryk [zdjęcia]
galeria
film

Kolorowe proszki, przeboje Beatlesów i Feel na Dniach Ryk [zdjęcia] 5 0

Zespół Feel był gwiazdą wieczoru podczas sobotnich Dni Ryk. Na scenie wystąpił także The Postman, który zachęcał rycką publiczność do zabawy w rytmie przebojów z lat 60-tych i 70-tych. Na dzieci czekały kolorowe proszki, animatorzy, wozy strażackie, kucyki i dmuchane zamki.