Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2016 r.
17:45

Sędzia jechał po pijanemu i wpadł do rowu? Znów nie stawił się przed prokuratorem

40 24 A A
Piotr R., to jeden z najbardziej doświadczonych sędziów IV Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Lublinie.
Piotr R., to jeden z najbardziej doświadczonych sędziów IV Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Lublinie.

Sędzia podejrzewany o jazdę po pijanemu znów nie stawił się przed prokuratorem. Nie odbiera też wezwań, co opóźnia postępowanie. Do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia sprawy może pobierać sędziowską pensję

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piotr R. nie odebrał poprzedniego wezwania. Nie odebrał także awizowanej przesyłki. Pomimo wezwania nie stawił się również we wtorek – przyznaje Katarzyna Czekaj, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin Południe. – Oczywiście podejmiemy dalsze kroki w tej sprawie. 

Śledczy zarzucają sędziemu prowadzenie auta po pijanemu. Postanowienie w tej sprawie jest już gotowe. Prokurator nie może jednak formalnie ogłosić sędziemu zarzutu. Piotr R. musi się teraz liczyć z tym, że kolejne wezwanie dostarczą mu policjanci. Jeśli to nie pomoże, do prokuratury mogą doprowadzić go mundurowi.

Piotr R. jest teraz traktowany jak każdy obywatel. Nie chroni go już bowiem immunitet sędziowski. W maju Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował o jego uchyleniu. Przystał tym samym na wniosek śledczych. Sędzia i jego pełnomocnik złożyli jednak zażalenie. W połowie listopada Sąd Najwyższy prawomocnie utrzymał w mocy rozstrzygnięcie dotyczące uchylenia immunitetu.

Piotr R., to jeden z najbardziej doświadczonych sędziów IV Wydziału Karnego Sądu Okręgowego w Lublinie. Ma odpowiadać za prowadzenie samochodu po pijanemu. Prokuratura zebrała już w tej sprawie komplet dowodów. Przesłuchano świadków. Biegli przygotowali też opinię dotyczącą stężenia alkoholu w organizmie sędziego. Wynika z niej, że wpadając swoim samochodem do rowu Piotr R. był pijany.

Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku w Górze Puławskiej. Była noc z piątku na sobotę. Z ustaleń policjantów wynika, że 53-latek nie opanował auta i na zakręcie wypadł z drogi. Staranował barierki, po czym wpadł do rowu. Później sześć razy badano stężenie alkoholu w jego organizmie.

Wynik za każdym razem wynosił powyżej promila i z badania na badanie był wyższy. Wskazywałoby to, że sędzia pił niedługo przed podróżą. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, po zdarzeniu prawnik próbował przekonywać, że był tylko pasażerem auta. Policjanci wykluczyli jednak taką wersję wydarzeń. 

Wpadka sędziego skomplikowała pracę wydziału, w którym orzekał. Piotr R. został bowiem zawieszony. Trzynaście spraw, które prowadził, trzeba było przeprowadzić od początku. Sąd Apelacyjny w Warszawie nie tylko zawiesił sędziego, ale i zmniejszył jego wynagrodzenie do 60 proc. Piotr R. może pobierać te pieniądze do czasu prawomocnego wyroku w postępowaniu karnym. Wypłaty przerwać może również niekorzystny finał postępowania dyscyplinarnego, które wszczęto w sprawie Piotra R. Może się ono zakończyć nawet wydaleniem z zawodu. Za prowadzenie samochodu po pijanemu grozi do 2 lat więzienia.

 

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ha ha / 30 grudnia 2016 o 10:22
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
1/ Deklaracje majątkowe !!!! 2/ znioesienie imunitetów 3/Wybieralność sędzów
? 1. - zgoda 2 - zgoda ale 3 ??? Wybieralność sędziów ??? Chyba cię pogięło. Już posłów itd wybieracie. Kolejnych kłamców, oszustów, kombinatorów i chamów, którzy gdy tylko dorwą się do koryta zapominają jak klęli na poprzedników i sami żrą ile się tylko da...I TO NIEZALEŻNIE OD PARTII. Wszyscy są tacy sami.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 10:17
0
1/ Deklaracje majątkowe !!!! 2/ znioesienie imunitetów 3/Wybieralność sędzów
Avatar
Henio / 30 grudnia 2016 o 10:10
0
No dobrze, a inni sędziowie to nie wiedzieli, czy tylko udawali że nie wiedzą, w jakim stanie ich kolega jeździ samochodem? 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 09:43
0
oj tam oj tam, wielkie halo przecież to sędzia
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 09:26
0
Nie łaska ruszyć dupy. Wydać wyrok zaocznie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 09:23
0
Kruk krukowi oka nie wykole,a k.... k... łba nie urwie !To tylko przysłowia,a jakże pasują do tego rozpuszczonego środowiska,nie płacącego podatków ani ZUS-u. To na ty ma polegać demokracja i tzw.sprawiedliwość???Coś mi się zdaje,że społeczeństwo powinno wziąć pały do rąk i zrobić porządek.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 08:53
0
Sędzia wsiadając pijany do samochodu myślał, że mu ujdzie na sucho. Pewnie nie pierwszy raz, rutyna. Jestem sędzia, mam immunitet i nic mi nie zrobicie, to ja wam kuku zrobię, itp bzdety. Tak było za po, sld i psl, a tu dzonk, zmiana władzy. I rządzi Ziobro, a on sprawy nie kończy, wstydu nie oszczędzi sędziemu. Nie rozumiem, tylko czemu sędzia za nic nie robienie pobiera 60% poborów z pieniędzy podatników. Tutaj prawo bardzo łaskawie patrzy na kierowcę pijaka. I z kim pił sedzia, że koledzy od kielicha pozwolili mu jechać po pijaku. Ciekawe towarzystwo ma ślepa T.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 08:50
0
Tak czy inaczej to ma prze.srane!
Avatar
Smakosz / 30 grudnia 2016 o 08:46
0
Sendzia nie sendzia,swoj chlop,wszyscy przeciez pijom
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 06:41
0
Przez chwilę nieuwagi i głupotę zmarnowane całe zycie co Piotrek? Ale pamiętaj, śmierć rozwiązuje wszystkie problemy, Nie ma człowieka, nie ma problemu
Avatar
Gość / 6 stycznia 2017 o 07:17
-1
Nie dziwi mnie te zachowanie możnowładcy. Większość lubelskiego wymiaru sprawiedliwości stanowią ludzie ze wsi. A Tam honor i uczciwość wymierza się kłonicą lub orczykiem. I dlatego mamy hodakowych Prokuratorów, sędziów co dla pucu biorą najwybitniejszych językoznawców itp. A Ta babina od kurdupla zwiała do I US przy Sądowej 8. Czyli w dalszym ciągu d........ w kratę. Jak mawiał wybitny Polak wyznania mojrzeszowego Pan J. Tuwim. Niech prawo znaczy zawsze prawo a sprawiedliwość sprawiedliwość.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 16:45
-1
Tu nie jest problemem to że jechał po kielichu , mogło się każdemu zdarzyć, ale zamiast uderzyć się w pierś i ponieść jakieś konsekwencje to zachowuje się jak zwykła kanalia i plami obraz tego zawodu
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:09
-1
Znam go to mój niestety sąsiad.Najlepsze jest to,że za jazdę po pijaku sędzia/na/ pobiera tylko 60 procent zarobków za NIC nie robienie.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 10:54
-1
Sędzia powinien mieć immunitet od wszystkiego.
Avatar
ha ha / 30 grudnia 2016 o 10:22
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
1/ Deklaracje majątkowe !!!! 2/ znioesienie imunitetów 3/Wybieralność sędzów
? 1. - zgoda 2 - zgoda ale 3 ??? Wybieralność sędziów ??? Chyba cię pogięło. Już posłów itd wybieracie. Kolejnych kłamców, oszustów, kombinatorów i chamów, którzy gdy tylko dorwą się do koryta zapominają jak klęli na poprzedników i sami żrą ile się tylko da...I TO NIEZALEŻNIE OD PARTII. Wszyscy są tacy sami.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 10:17
0
1/ Deklaracje majątkowe !!!! 2/ znioesienie imunitetów 3/Wybieralność sędzów
Avatar
Henio / 30 grudnia 2016 o 10:10
0
No dobrze, a inni sędziowie to nie wiedzieli, czy tylko udawali że nie wiedzą, w jakim stanie ich kolega jeździ samochodem? 
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 09:54
-1
Ludzka glista a nie sędzia
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 09:43
0
oj tam oj tam, wielkie halo przecież to sędzia
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 09:26
0
Nie łaska ruszyć dupy. Wydać wyrok zaocznie.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pewna wygrana lubelskich koszykarek z Widzewem Łódź
galeria

Pewna wygrana lubelskich koszykarek z Widzewem Łódź 1 5

Mecz zdecydowanie tłumów nie porwał, ale najważniejsze dla koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin jest zwycięstwo. Akademiczki pokonały fatalnie spisujący się Widzew Łódź 64:38

Kobieta była widziana w ciąży, a potem już bez dziecka. Wstrząsające odkrycie
film

Kobieta była widziana w ciąży, a potem już bez dziecka. Wstrząsające odkrycie 19 0

27-letnia mieszkanka Ciecierzyna w woj. opolskim jest podejrzana o zabicie własnego dziecka.

Wielkość tych bombek robi wrażenie. Happening w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Wielkość tych bombek robi wrażenie. Happening w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 3 0

W sobotę w Tarasach Zamkowych odbył się świąteczny happening artystyczny - malowanie Giga Bombek.

Biała Podlaska: Obrazy Bazylego Albiczuka po konserwacji. Już można je oglądać
galeria

Biała Podlaska: Obrazy Bazylego Albiczuka po konserwacji. Już można je oglądać 4 0

To największa w muzeum konserwacja dzieł Bazylego Albiczuka. Efekty można od piątku oglądać w Oficynie Zachodniej.

Duża fabryka powstanie pod Lublinem. Wyprodukuje dwa miliony lamp rocznie
Magazyn

Duża fabryka powstanie pod Lublinem. Wyprodukuje dwa miliony lamp rocznie 48 20

Ford Focus: najczęściej do tego właśnie modelu samochodu Forda, Varroc Lighting Systems produkuje oświetlenie zewnętrzne. Firma, która współpracuje też m.in. ze Skodą, Bentleyem i Fiatem, w przyszłym roku ma otworzyć zakład produkcyjny w podlubelskich Niemcach. Będzie to ich 12 fabryka na świecie.

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim. Najbliższe terminy

Terenowe akcje poboru krwi w woj. lubelskim. Najbliższe terminy 2 0

Na Twoją krew i jej składniki czekają chorzy oraz poszkodowani w nieszczęśliwych wypadkach. Jest wiele chorób, które leczy się uzupełniając brakujące elementy krwi – apeluje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Puławy spłacą dług za 18 lat. Spór o obiekty sportowe dla SP nr 3

Puławy spłacą dług za 18 lat. Spór o obiekty sportowe dla SP nr 3 18 19

Miejscy radni przyjęli nową Wieloletnią Prognozę Finansową oraz zmiany w tegorocznym budżecie zmniejszające planowane wpływy i wydatki. Radny Janusz Grobel, wypomniał obecnemu prezydentowi miasta niekonsekwencję.

Sylwester 2018/2019 w Lublinie i regionie. Imprezy, wydarzenia

Sylwester 2018/2019 w Lublinie i regionie. Imprezy, wydarzenia 0 0

Koncert sylwestrowy "Czy można w taką noc... zakochać się?" w Teatrze Muzycznym
30 grudnia 2018, 17:00

Koncert sylwestrowy "Czy można w taką noc... zakochać się?" w Teatrze Muzycznym 0 0

Teatr Muzyczny w Lublinie zaprasza na pokazy barwnego muzycznego spektaklu "Czy można w taką noc... zakochać się?", który zobaczymy w sylwestrowy wieczór o godz. 17 i 21, a także dzień wcześniej, 30 grudnia o godz. 17.

PŚ w skokach narciarskich: Kolejne podium Piotra Żyły
film

PŚ w skokach narciarskich: Kolejne podium Piotra Żyły 0 0

Karl Geiger z pierwszą w karierze wygraną w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Niemiec okazał się najlepszy w sobotnim konkursie w szwajcarskim Engelbergu.

Wieczór Sylwestrowy w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu
31 grudnia 2018, 19:30

Wieczór Sylwestrowy w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu 0 2

Tych, którzy nie mają sylwestrowych planów, Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu zaprasza na noc pełną filmowych emocji. Sylwester w Kinie wystartuje o godz. 19.30.

Nie masz pomysłu na prezent pod choinkę? Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Nie masz pomysłu na prezent pod choinkę? Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie [zdjęcia] 11 1

W Warsztatach Kultury w Lublinie w sobotę zaczęły się Sprawunki - Targi Rzeczy Wyjątkowych.

Koncert Sylwestrowy w Filharmonii Lubelskiej
31 grudnia 2018, 18:00

Koncert Sylwestrowy w Filharmonii Lubelskiej 0 1

Szampańska fantazja to tytuł muzycznego widowiska, które Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) proponuje lublinianom na Sylwestra. Impreza odbędzie się 31 grudnia o godz. 18.

Sklepy oblężone przez kupujących. Kiermasz świąteczny w Galerii Olimp [zdjęcia]
galeria

Sklepy oblężone przez kupujących. Kiermasz świąteczny w Galerii Olimp [zdjęcia] 1 2

Supermarkety i galerie handlowe w Lublinie przechodzą prawdziwe oblężenie. Na parkingach trudno znaleźć wolne miejsce. Galeria Olimp przyciąga klientów trwającym od czwartku Wielkim Kiermaszem Świątecznym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!