Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 stycznia 2009 r.
12:35
Edytuj ten wpis

Sędziowie znowu protestują

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 12 A A

W Sądzie Okręgowym w Lublinie odbędzie się w tym tygodniu tylko 25 procent rozpraw. W Sądach Rejonowych procesów będzie o ponad połowę mniej niż zwykle.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stowarzyszenie Sędziów Iustitia znowu ogłosiło "dni bez wokandy”. Co kilka tygodni sędziowie protestują w ten sposób przeciwko niskim poborom. Nie wyznaczają rozpraw na określone dni. W tym przypadku - od poniedziałku do piątku.

W Sądzie Okręgowym w Lublinie w tym czasie odbędą się tylko 44 posiedzenia, kiedy zwykle w ciągu tygodnia sędziowie mają ich po około 200.

W sądach rejonowych posiedzeń będzie tylko 197, na blisko 500.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abi / 19 stycznia 2009 o 19:35
0
Ale musisz przyznać Kriss, że sędziowie w porównaniu do pracowników sekretariatów sądowych, nie przepracowują się.
Jestem zdecydowanie przeciwko podwyższaniu wynagrodzeń sędziom o te żądane przez nich 3 tysiące, za to należy zadbać o pensje szeregowych pracowników, bo ci lepsi odchodzą z sądów, a zostają same miernoty. Wśród pracowników sądu coraz trudniej o absolwenta prawa...
Avatar
Kriss / 19 stycznia 2009 o 17:31
0
Wiecie co? nie będę dyskutował z ludźmi, którzy mają tyle wiedzy na ten temat co brudu za paznokciem. Coś mi się wydaje ,ze tutaj udzielają się tacy:
1) Co byli sądzeni
2) Co są sądzeniu
3) Co będą sądzeni



W takim razie rozumiem Wasze nastawienie Ciao
Wiecie co? nie będę dyskutował z ludźmi, którzy mają tyle wiedzy na ten temat co brudu za paznokciem. Coś mi się wydaje ,ze tutaj udzielają się tacy:
1) Co byli sądzeni
2) Co są sądzeniu
3) Co będą sądzeni



W takim razie rozumiem Wasze nastawienie Ciao rozwiń
Avatar
JPII / 19 stycznia 2009 o 15:23
0
Koleszka Kriss jakis mocno poddenerwowany... cisnienie mu skoczyło... Albo jestes jednym z nich albo Twa głupota nie zna granic.. Wyroki wydawane przez te sądy są wręcz śmieszne i on chcą zarabiać nie wiadomo ile. Byle Jan z ulicy lepiej by sie sprawdził w roli sędziego niz te parchate niedouczone i nieudolne głąby.
Avatar
KK / 19 stycznia 2009 o 15:15
0
Kriss napisał:
Po pierwsze pisz małymi literami. Po drugie........po co? , no powiedz po co??? wypowiadasz się o czym, o czym w ogóle nie masz pojęcia. Po co wypowiadasz się w temacie, którego Twój rozumek nie jest w stanie pojąć? No powiedz. Po co piszesz coś na forum co ma zerową wartość merytoryczną?, po co piszesz coś co zdradza bardzo niski iloraz Twojej inteligencji??. Niedobrze mi się robi jak widzę komentarze takich ludzi , którzy obskoczą serwisy typu onet.pl, wp.pl itp itd , podopisują durne komentarze, bo na więcej ich nie stać i zadowoleni z siebie drepczą po pokoju napawając się ze swojego ego. Dopisz coś mądrego jak Cię stać w co wątpię! A może jesteś zapryszczonym małolatem, który wypisuje po kryjomu takie, pożal się boże komentarze na lekcji informatyki?. Jeżeli tak to trza ci tyłek złoić......

KRIS MÓJ EINSTEINIE TY NIE ROZUMIESZ TEKSTU ,ROZUMIEM ŻE SIĘ DO STOŁKA PRZYKLEIŁO ALE TO JUŻ TWOJA SPRAWA .NE MARTW SIĘ ZAPEWNE Z TWOIM IQ WEZMĄ CIĘ DO PRINCETON .I NIE NADYMAJ SIĘ TAK KOCHANY/KOCHANA BO PĘKNIESZ .

KRIS MÓJ EINSTEINIE TY NIE ROZUMIESZ TEKSTU ,ROZUMIEM ŻE SIĘ DO STOŁKA PRZYKLEIŁO ALE TO JUŻ TWOJA SPRAWA .NE MARTW SIĘ ZAPEWNE Z TWOIM IQ WEZMĄ CIĘ DO PRINCETON .I NIE NADYMAJ SIĘ TAK KOCHANY/KOCHANA BO PĘKNIESZ . rozwiń
Avatar
4FEA14 / 19 stycznia 2009 o 15:08
0
mosquito napisał:
nie denerwuj się bo Ci żyłka pęknie !


Mam uczulenie na głupotę i boję się sądów kapturowych oraz trojek. A widzę że niektórzy za tym tęsknią
Avatar
mosquito / 19 stycznia 2009 o 15:04
0
Kriss napisał:
Po pierwsze pisz małymi literami. Po drugie........po co? , no powiedz po co??? wypowiadasz się o czym, o czym w ogóle nie masz pojęcia. Po co wypowiadasz się w temacie, którego Twój rozumek nie jest w stanie pojąć? No powiedz. Po co piszesz coś na forum co ma zerową wartość merytoryczną?, po co piszesz coś co zdradza bardzo niski iloraz Twojej inteligencji??. Niedobrze mi się robi jak widzę komentarze takich ludzi , którzy obskoczą serwisy typu onet.pl, wp.pl itp itd , podopisują durne komentarze, bo na więcej ich nie stać i zadowoleni z siebie drepczą po pokoju napawając się ze swojego ego. Dopisz coś mądrego jak Cię stać w co wątpię! A może jesteś zapryszczonym małolatem, który wypisuje po kryjomu takie, pożal się boże komentarze na lekcji informatyki?. Jeżeli tak to trza ci tyłek złoić......



nie denerwuj się bo Ci żyłka pęknie !



nie denerwuj się bo Ci żyłka pęknie ! rozwiń
Avatar
Kriss / 19 stycznia 2009 o 14:34
0
~xyz~ napisał:
Niech sobie doliczą do pensji ZUS, którego nie płacą, a powinni jak inni ciężej pracujący, to może sobie uświadomią ile naprawdę zarabiają.


Następny mądry żeby sędziowie płacili ZUS to trzeba zmienić konstytucję.Sędzie nie idzie na emeryturę. Sędzia nie może ani grosza dorobić.I jaką ciężką robotę masz na mysli porównując pracę sędziego?...machanie łopatą?


Następny mądry żeby sędziowie płacili ZUS to trzeba zmienić konstytucję.Sędzie nie idzie na emeryturę. Sędzia nie może ani grosza dorobić.I jaką ciężką robotę masz na mysli porównując pracę sędziego?...machanie łopatą? rozwiń
Avatar
~xyz~ / 19 stycznia 2009 o 14:21
0
Niech sobie doliczą do pensji ZUS, którego nie płacą, a powinni jak inni ciężej pracujący, to może sobie uświadomią ile naprawdę zarabiają. Sędziowie lubią porównywać swoje pensje do zarobków np. adwokatów. Zapominają bidule, że adwokat nie ma zagwarantowanego stałego wpływu spraw/klientów, tylko musi ich sobie znaleźć. Zapominają też, że w takim Lublinie średnie zarobki adwokatów na pewno nie są wyższe od tego co mają (ale jasne, najlepiej porównywać z zarobkami adwokatów z górnej półki).
Avatar
Kriss / 19 stycznia 2009 o 14:16
0
Po pierwsze pisz małymi literami. Po drugie........po co? , no powiedz po co??? wypowiadasz się o czym, o czym w ogóle nie masz pojęcia. Po co wypowiadasz się w temacie, którego Twój rozumek nie jest w stanie pojąć? No powiedz. Po co piszesz coś na forum co ma zerową wartość merytoryczną?, po co piszesz coś co zdradza bardzo niski iloraz Twojej inteligencji??. Niedobrze mi się robi jak widzę komentarze takich ludzi , którzy obskoczą serwisy typu onet.pl, wp.pl itp itd , podopisują durne komentarze, bo na więcej ich nie stać i zadowoleni z siebie drepczą po pokoju napawając się ze swojego ego. Dopisz coś mądrego jak Cię stać w co wątpię! A może jesteś zapryszczonym małolatem, który wypisuje po kryjomu takie, pożal się boże komentarze na lekcji informatyki?. Jeżeli tak to trza ci tyłek złoić......
Po pierwsze pisz małymi literami. Po drugie........po co? , no powiedz po co??? wypowiadasz się o czym, o czym w ogóle nie masz pojęcia. Po co wypowiadasz się w temacie, którego Twój rozumek nie jest w stanie pojąć? No powiedz. Po co piszesz coś na forum co ma zerową wartość merytoryczną?, po co piszesz coś co zdradza bardzo niski iloraz Twojej inteligencji??. Niedobrze mi się robi jak widzę komentarze takich ludzi , którzy obskoczą serwisy typu onet.pl, wp.pl itp itd , podopisują durne komentarze, bo na więcej ich nie stać i zadowoleni z s... rozwiń
Avatar
absolwent prawa umcs / 19 stycznia 2009 o 14:13
0
sady lubelskie sa najgorszymi w kraju niskie wyroki w powaznych sprawach ktore ciagna sie latami a tym nierobom malo niech najpierw zaczna pracowac efektywniej a dopiero starac sie o podwyzki

jakos nie slychac by prokuratorzy strajkowali a maja nieporownywalnie ciezsze warunki pracy i nizsze wynagrodzenia niz sedziowie

do pracy nieroby
Avatar
abi / 19 stycznia 2009 o 19:35
0
Ale musisz przyznać Kriss, że sędziowie w porównaniu do pracowników sekretariatów sądowych, nie przepracowują się.
Jestem zdecydowanie przeciwko podwyższaniu wynagrodzeń sędziom o te żądane przez nich 3 tysiące, za to należy zadbać o pensje szeregowych pracowników, bo ci lepsi odchodzą z sądów, a zostają same miernoty. Wśród pracowników sądu coraz trudniej o absolwenta prawa...
Avatar
Kriss / 19 stycznia 2009 o 17:31
0
Wiecie co? nie będę dyskutował z ludźmi, którzy mają tyle wiedzy na ten temat co brudu za paznokciem. Coś mi się wydaje ,ze tutaj udzielają się tacy:
1) Co byli sądzeni
2) Co są sądzeniu
3) Co będą sądzeni



W takim razie rozumiem Wasze nastawienie Ciao
Wiecie co? nie będę dyskutował z ludźmi, którzy mają tyle wiedzy na ten temat co brudu za paznokciem. Coś mi się wydaje ,ze tutaj udzielają się tacy:
1) Co byli sądzeni
2) Co są sądzeniu
3) Co będą sądzeni



W takim razie rozumiem Wasze nastawienie Ciao rozwiń
Avatar
JPII / 19 stycznia 2009 o 15:23
0
Koleszka Kriss jakis mocno poddenerwowany... cisnienie mu skoczyło... Albo jestes jednym z nich albo Twa głupota nie zna granic.. Wyroki wydawane przez te sądy są wręcz śmieszne i on chcą zarabiać nie wiadomo ile. Byle Jan z ulicy lepiej by sie sprawdził w roli sędziego niz te parchate niedouczone i nieudolne głąby.
Avatar
KK / 19 stycznia 2009 o 15:15
0
Kriss napisał:
Po pierwsze pisz małymi literami. Po drugie........po co? , no powiedz po co??? wypowiadasz się o czym, o czym w ogóle nie masz pojęcia. Po co wypowiadasz się w temacie, którego Twój rozumek nie jest w stanie pojąć? No powiedz. Po co piszesz coś na forum co ma zerową wartość merytoryczną?, po co piszesz coś co zdradza bardzo niski iloraz Twojej inteligencji??. Niedobrze mi się robi jak widzę komentarze takich ludzi , którzy obskoczą serwisy typu onet.pl, wp.pl itp itd , podopisują durne komentarze, bo na więcej ich nie stać i zadowoleni z siebie drepczą po pokoju napawając się ze swojego ego. Dopisz coś mądrego jak Cię stać w co wątpię! A może jesteś zapryszczonym małolatem, który wypisuje po kryjomu takie, pożal się boże komentarze na lekcji informatyki?. Jeżeli tak to trza ci tyłek złoić......

KRIS MÓJ EINSTEINIE TY NIE ROZUMIESZ TEKSTU ,ROZUMIEM ŻE SIĘ DO STOŁKA PRZYKLEIŁO ALE TO JUŻ TWOJA SPRAWA .NE MARTW SIĘ ZAPEWNE Z TWOIM IQ WEZMĄ CIĘ DO PRINCETON .I NIE NADYMAJ SIĘ TAK KOCHANY/KOCHANA BO PĘKNIESZ .

KRIS MÓJ EINSTEINIE TY NIE ROZUMIESZ TEKSTU ,ROZUMIEM ŻE SIĘ DO STOŁKA PRZYKLEIŁO ALE TO JUŻ TWOJA SPRAWA .NE MARTW SIĘ ZAPEWNE Z TWOIM IQ WEZMĄ CIĘ DO PRINCETON .I NIE NADYMAJ SIĘ TAK KOCHANY/KOCHANA BO PĘKNIESZ . rozwiń
Avatar
4FEA14 / 19 stycznia 2009 o 15:08
0
mosquito napisał:
nie denerwuj się bo Ci żyłka pęknie !


Mam uczulenie na głupotę i boję się sądów kapturowych oraz trojek. A widzę że niektórzy za tym tęsknią
Avatar
mosquito / 19 stycznia 2009 o 15:04
0
Kriss napisał:
Po pierwsze pisz małymi literami. Po drugie........po co? , no powiedz po co??? wypowiadasz się o czym, o czym w ogóle nie masz pojęcia. Po co wypowiadasz się w temacie, którego Twój rozumek nie jest w stanie pojąć? No powiedz. Po co piszesz coś na forum co ma zerową wartość merytoryczną?, po co piszesz coś co zdradza bardzo niski iloraz Twojej inteligencji??. Niedobrze mi się robi jak widzę komentarze takich ludzi , którzy obskoczą serwisy typu onet.pl, wp.pl itp itd , podopisują durne komentarze, bo na więcej ich nie stać i zadowoleni z siebie drepczą po pokoju napawając się ze swojego ego. Dopisz coś mądrego jak Cię stać w co wątpię! A może jesteś zapryszczonym małolatem, który wypisuje po kryjomu takie, pożal się boże komentarze na lekcji informatyki?. Jeżeli tak to trza ci tyłek złoić......



nie denerwuj się bo Ci żyłka pęknie !



nie denerwuj się bo Ci żyłka pęknie ! rozwiń
Avatar
Kriss / 19 stycznia 2009 o 14:34
0
~xyz~ napisał:
Niech sobie doliczą do pensji ZUS, którego nie płacą, a powinni jak inni ciężej pracujący, to może sobie uświadomią ile naprawdę zarabiają.


Następny mądry żeby sędziowie płacili ZUS to trzeba zmienić konstytucję.Sędzie nie idzie na emeryturę. Sędzia nie może ani grosza dorobić.I jaką ciężką robotę masz na mysli porównując pracę sędziego?...machanie łopatą?


Następny mądry żeby sędziowie płacili ZUS to trzeba zmienić konstytucję.Sędzie nie idzie na emeryturę. Sędzia nie może ani grosza dorobić.I jaką ciężką robotę masz na mysli porównując pracę sędziego?...machanie łopatą? rozwiń
Avatar
~xyz~ / 19 stycznia 2009 o 14:21
0
Niech sobie doliczą do pensji ZUS, którego nie płacą, a powinni jak inni ciężej pracujący, to może sobie uświadomią ile naprawdę zarabiają. Sędziowie lubią porównywać swoje pensje do zarobków np. adwokatów. Zapominają bidule, że adwokat nie ma zagwarantowanego stałego wpływu spraw/klientów, tylko musi ich sobie znaleźć. Zapominają też, że w takim Lublinie średnie zarobki adwokatów na pewno nie są wyższe od tego co mają (ale jasne, najlepiej porównywać z zarobkami adwokatów z górnej półki).
Avatar
Kriss / 19 stycznia 2009 o 14:16
0
Po pierwsze pisz małymi literami. Po drugie........po co? , no powiedz po co??? wypowiadasz się o czym, o czym w ogóle nie masz pojęcia. Po co wypowiadasz się w temacie, którego Twój rozumek nie jest w stanie pojąć? No powiedz. Po co piszesz coś na forum co ma zerową wartość merytoryczną?, po co piszesz coś co zdradza bardzo niski iloraz Twojej inteligencji??. Niedobrze mi się robi jak widzę komentarze takich ludzi , którzy obskoczą serwisy typu onet.pl, wp.pl itp itd , podopisują durne komentarze, bo na więcej ich nie stać i zadowoleni z siebie drepczą po pokoju napawając się ze swojego ego. Dopisz coś mądrego jak Cię stać w co wątpię! A może jesteś zapryszczonym małolatem, który wypisuje po kryjomu takie, pożal się boże komentarze na lekcji informatyki?. Jeżeli tak to trza ci tyłek złoić......
Po pierwsze pisz małymi literami. Po drugie........po co? , no powiedz po co??? wypowiadasz się o czym, o czym w ogóle nie masz pojęcia. Po co wypowiadasz się w temacie, którego Twój rozumek nie jest w stanie pojąć? No powiedz. Po co piszesz coś na forum co ma zerową wartość merytoryczną?, po co piszesz coś co zdradza bardzo niski iloraz Twojej inteligencji??. Niedobrze mi się robi jak widzę komentarze takich ludzi , którzy obskoczą serwisy typu onet.pl, wp.pl itp itd , podopisują durne komentarze, bo na więcej ich nie stać i zadowoleni z s... rozwiń
Avatar
absolwent prawa umcs / 19 stycznia 2009 o 14:13
0
sady lubelskie sa najgorszymi w kraju niskie wyroki w powaznych sprawach ktore ciagna sie latami a tym nierobom malo niech najpierw zaczna pracowac efektywniej a dopiero starac sie o podwyzki

jakos nie slychac by prokuratorzy strajkowali a maja nieporownywalnie ciezsze warunki pracy i nizsze wynagrodzenia niz sedziowie

do pracy nieroby
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 17 5

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 8

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 1 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 13 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.