Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2009 r.
22:38
Edytuj ten wpis

Skarbówka przetrzymuje procent z podatków

0 6 A A

Z 400 milionów zł, które podarowaliśmy w tym roku organizacjom pożytku publicznego z naszych podatków, nikt nie zobaczył jeszcze ani złotówki. Wszystko przez to, że na przekazanie pieniędzy urzędy mają czas do końca sierpnia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Potrzebujemy tych pieniędzy na bieżące potrzeby: leki, jedzenie i środki czystości dla naszych pacjentów - mówi Jan Czekierda, prezes Lubartowskiego Stowarzyszenia Hospicjum im. Św. Anny.

- Pieniądze, które podatnicy z potrzeby serca i z taką chęcią przekazali na organizacje pożytku publicznego przez kilka miesięcy są w jakiejś czarnej dziurze. Dla mnie to niepojęte - załamuje ręce o. Filip Buczyński, prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

W ubiegłym roku hospicjum wzięło kredyt na budowę Domu Małego Księcia. Od wiosny mogą korzystać z niego dzieci i młodzież z całej Lubelszczyzny. To jedyny taki ośrodek w naszym regionie.

- Bez pieniędzy z jednego procenta nie mamy w tej chwili środków na spłatę kolejnych rat - tłumaczy Buczyński. - To oznacza nawet 30 tys. zł odsetek miesięcznie, które bank na nas nakłada.

W ubiegłym roku hospicjum otrzymało od podatników ponad 4 mln zł z jednego procenta. Środki od stycznia wpływały na konto. Ale w tym roku na pieniądze od podatników trzeba będzie poczekać nawet do końca sierpnia. Wszystko za sprawą zmienionej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

- Przepisy mówią, że urzędy mają obowiązek przekazać pieniądze w lipcu lub sierpniu - tłumaczy Marta Szpakowska, rzecznik Izby Skarbowej w Lublinie. - Jeszcze do końca czerwca podatnicy składali korekty swoich zeznań, dlatego urzędy mogą przelewać środki od 1 lipca.

Dla organizacji charytatywnych każdy dzień zwłoki ma ogromne znaczenie. - W imię czyjego dobra jest taki przepis, że urząd skarbowy może w sierpniu przekazać pieniądze, które ktoś wpłacił w styczniu? - nie kryje oburzenia Buczyński.

- To jakieś kuriozum - nie dowierza Elżbieta Nowaczek, nauczycielka z Lublina, która na początku roku podzieliła się swoim podatkiem.

Hospicjum im. Małego Księcia największych kwot od podatników spodziewa się z I Urzędu Skarbowego w Lublinie. Jeszcze wczoraj nie wyszły stamtąd pieniądze dla żadnej organizacji.

- Będziemy to robić niezwłocznie - zapewnia Paweł Zgrajka, naczelnik I US w Lublinie. - A pierwsza, największa transza dla hospicjum powinna zostać przekazana w ciągu 2 tygodni.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~patriotazlublina~ / 3 lipca 2009 o 23:09
0
Urząd Skarbowy ma trzy miesiące na wypłatę nadwyżki podatku (np. ulga budowlana lub na "dzieci") i nigdy (powtarzam nigdy) nie zdarzyło się,
aby wypłacili wcześniej jak na tydzień przed upływem tego terminu...

To jest "normalne" od wielu lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GRATULACJE DLA DZIENNIKA WSCHODNIEGO "ZA PRZEBUDZENIE" - konkretnie w moim przypadku trwa to od 17 lat...

Pieniądze "procentują" na ich kontach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S Urząd Skarbowy "jako nieliczna firma" posiada konto w Narodowym Banku Polskim (ul.Chopina), który nie zajmuje się kontami, kredytami
tylko np. depozytem "świeżutkiej" gotówki z Mennicy Państwowej...
Urząd Skarbowy ma trzy miesiące na wypłatę nadwyżki podatku (np. ulga budowlana lub na "dzieci") i nigdy (powtarzam nigdy) nie zdarzyło się,
aby wypłacili wcześniej jak na tydzień przed upływem tego terminu...

To jest "normalne" od wielu lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&... rozwiń
Avatar
~oburzona~ / 3 lipca 2009 o 15:46
0
jak to możliwe?! Jestem oburzona tą sytuacją. Z dobrego serca człowiek przekazuje 1% i cieszy się że pomógł, że ma jakiś wpływ na to na co idą jego pieniądze a tu co? guzik.... Urzędy Skarbowe trzymają pieniądze i zarabiają na nich! Ciekawe czemu my nie mamy możliwości zapłacenia w terminie kilku miesięcy skarbówce! Prawo działa tylko wjedną stronę?? trzeba coś z tym zrobić!
Avatar
Chłop Polski / 3 lipca 2009 o 07:48
0
Państwo oczekuje uczciwości od obywateli natomiast monopol na niewuczciwość dzierżą dzisiaj nami zarządzający.Opieszłość urzędnicza powoduje
zadłużanie się organizacji użyteczności publicznej.Nie dość że Państwo wypięło się na organizacje pozarządowe to jeszcze ich okrada-wstyd.Ja myślę
że ten stan rzeczy powinno zaskarżyć się do wymiaru sprawiedliwości i oczekiwać odpowiednich odszkodowań,aby ukrócić urzędniczą pazerność .
Avatar
PodatNIK / 3 lipca 2009 o 06:49
0
50 mld deficytu budzetowego i ktos sie jeszcze dziwi??? To nie US trzeba "spowiadac" a MF bo tak nie tylko w Lublinie jest a w calym kraju!!!
Avatar
Obywatel / 3 lipca 2009 o 01:51
0
Ciekawe z jakim Bankiem współpracuje nasza kochana... Skarbówka? Żenada i tyle!!!
Avatar
K2 / 2 lipca 2009 o 23:14
0
Rozliczyłem się w styczniu- w marcu dostałem zwrot nadmiaru zaliczki na podatek,więc na co czeka skarbówka z przekazaniem 1% mojego podatku.To jest jawne oszustwo i osoba wypowiadająca takie opinie powinna być pociągnięta do odpowiedzialności karnej.Dysponują moimi pieniędzmi jak swoją własnością.Ciekawy jestem co by ta Pani powiedziała gdybym zatrzymał jej pensje ,na cztery miesiące i powiedział ,że jest to czas niezbędny na sprawdzenie rzetelności wykonywani przeznią obowiązków służbowych.
Avatar
~patriotazlublina~ / 3 lipca 2009 o 23:09
0
Urząd Skarbowy ma trzy miesiące na wypłatę nadwyżki podatku (np. ulga budowlana lub na "dzieci") i nigdy (powtarzam nigdy) nie zdarzyło się,
aby wypłacili wcześniej jak na tydzień przed upływem tego terminu...

To jest "normalne" od wielu lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GRATULACJE DLA DZIENNIKA WSCHODNIEGO "ZA PRZEBUDZENIE" - konkretnie w moim przypadku trwa to od 17 lat...

Pieniądze "procentują" na ich kontach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S Urząd Skarbowy "jako nieliczna firma" posiada konto w Narodowym Banku Polskim (ul.Chopina), który nie zajmuje się kontami, kredytami
tylko np. depozytem "świeżutkiej" gotówki z Mennicy Państwowej...
Urząd Skarbowy ma trzy miesiące na wypłatę nadwyżki podatku (np. ulga budowlana lub na "dzieci") i nigdy (powtarzam nigdy) nie zdarzyło się,
aby wypłacili wcześniej jak na tydzień przed upływem tego terminu...

To jest "normalne" od wielu lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&... rozwiń
Avatar
~oburzona~ / 3 lipca 2009 o 15:46
0
jak to możliwe?! Jestem oburzona tą sytuacją. Z dobrego serca człowiek przekazuje 1% i cieszy się że pomógł, że ma jakiś wpływ na to na co idą jego pieniądze a tu co? guzik.... Urzędy Skarbowe trzymają pieniądze i zarabiają na nich! Ciekawe czemu my nie mamy możliwości zapłacenia w terminie kilku miesięcy skarbówce! Prawo działa tylko wjedną stronę?? trzeba coś z tym zrobić!
Avatar
Chłop Polski / 3 lipca 2009 o 07:48
0
Państwo oczekuje uczciwości od obywateli natomiast monopol na niewuczciwość dzierżą dzisiaj nami zarządzający.Opieszłość urzędnicza powoduje
zadłużanie się organizacji użyteczności publicznej.Nie dość że Państwo wypięło się na organizacje pozarządowe to jeszcze ich okrada-wstyd.Ja myślę
że ten stan rzeczy powinno zaskarżyć się do wymiaru sprawiedliwości i oczekiwać odpowiednich odszkodowań,aby ukrócić urzędniczą pazerność .
Avatar
PodatNIK / 3 lipca 2009 o 06:49
0
50 mld deficytu budzetowego i ktos sie jeszcze dziwi??? To nie US trzeba "spowiadac" a MF bo tak nie tylko w Lublinie jest a w calym kraju!!!
Avatar
Obywatel / 3 lipca 2009 o 01:51
0
Ciekawe z jakim Bankiem współpracuje nasza kochana... Skarbówka? Żenada i tyle!!!
Avatar
K2 / 2 lipca 2009 o 23:14
0
Rozliczyłem się w styczniu- w marcu dostałem zwrot nadmiaru zaliczki na podatek,więc na co czeka skarbówka z przekazaniem 1% mojego podatku.To jest jawne oszustwo i osoba wypowiadająca takie opinie powinna być pociągnięta do odpowiedzialności karnej.Dysponują moimi pieniędzmi jak swoją własnością.Ciekawy jestem co by ta Pani powiedziała gdybym zatrzymał jej pensje ,na cztery miesiące i powiedział ,że jest to czas niezbędny na sprawdzenie rzetelności wykonywani przeznią obowiązków służbowych.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła

Niósł wilk razy kilka… Okradała pasażerów autobusów i wpadła 0 0

Autobusy komunikacji miejskiej były jej terenem działania, w którym czuła się niezwykle swobodnie. 55-letnia kobieta wielokrotnie okradała pasażerów. W sumie, jej łupem padły przedmioty o łącznej wartości około 5,5 tysiąca złotych.

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Kto ma największe szanse?

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Kto ma największe szanse? 1 11

Za tydzień radni sejmiku województwa spotkają się już w nowym składzie, wybiorą marszałka. Kto ma największe szanse?

MKS Perła gra dzisiaj w Szczecinie

MKS Perła gra dzisiaj w Szczecinie 0 0

MKS Perła Lublin w środowy wieczór zmierzy się z SPR Pogoń Szczecin. Obie ekipy są nadal zamieszane w grę w europejskich pucharach

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Nowe miejsce dla dzieci w centrum Lublina [zdjęcia] 0 0

Do Małego CSK nie jest łatwo trafić. Trzeba się dostać do budynku bocznym wejściem (od strony ul. Radziszewskiego). Pod schodami są drzwi, a za drzwiami urządzona przez IKEA przestrzeń. Jest zestaw małego kucharza, przestrzeń do rysowania, wygodne kanapy i hamaki. To tu będą odbywać się cykliczne warsztaty dla dzieci.

Morskie opowieści w Graffiti. Cztery Refy ponownie w Lublinie
17 listopada 2018, 18:00

Morskie opowieści w Graffiti. Cztery Refy ponownie w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed rokiem rozgrzali lubelską publikę w wieczorze szant i żeglarskich atrakcji, teraz wracają na scenę Graffiti (al. Piłsudskiego 13), aby ponownie zabrać nas w muzyczną wyprawę na morze. Mowa o zespole Cztery Refy, który już 17 listopada o godz. 18 wystąpi z koncertem Szanty Nocą 2.

Miasto chciało żeby remont ulic w centrum Lublina trwał dłużej. Dlaczego?

Miasto chciało żeby remont ulic w centrum Lublina trwał dłużej. Dlaczego? 5 9

Nawet do jesieni 2020 r. może trwać przebudowa Al. Racławickich, Lipowej i Poniatowskiego. Władze miasta dostały więcej czasu na wykonanie prac. Dla kierowców może to oznaczać dodatkowe pół roku utrudnień.

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta

Nowa burmistrz Hrubieszowa: Mam swoją wizję miasta 0 4

Rozmowa z Martą Majewską, nową burmistrz Hrubieszowa

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski

Młodzieżowcy AZS UMCS Lublin zagrają w finale mistrzostw Polski 0 0

Młodzi zawodnicy AZS UMCS Lublin wykonali pierwszy krok w drodze do medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20. Zielono-biali z kompletem zwycięstw przeszli przez eliminacje, które odbyły się w Warszawie

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim

Konkursy! Wygraj książki, bilety i płyty w Dzienniku Wschodnim 2 0

Konkurs! W piątkowym wydaniu Dziennika Wschodniego będziemy mieli do rozdania książki, bilety i płyty dla Czytelników.

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni?

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni? 24 10

W decydującą fazę wkraczają prace przy budowie nowego terminala Portu Lotniczego Lublin. Konstrukcja jest już gotowa, rozpoczyna się wyposażanie poszczególnych części obiektu.

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana 18 11

Czujniki wbudowane w jezdnię będą liczyć samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z pl. Zamkowego. Zebrane w ten sposób informacje o liczbie wolnych miejsc parkingowych będą wyświetlane kierowcom na ulicach prowadzących do placu. Inne niespodzianki czekają nas na kilku skrzyżowaniach.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 44

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!