Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2011 r.
15:14
Edytuj ten wpis

Skatepark w Lublinie: Krew, pot i… deskorolka

0 11 A A
 (fot. Jacek "Jaco” Harasimiuk)
(fot. Jacek \"Jaco” Harasimiuk)

Spędzali po kilkanaście godzin przy wylewaniu betonu, wracali do domu o szóstej rano. Lubelscy deskorolkowcy w pustostanie przy Drodze Męczenników Majdanka zbudowali skatepark.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Myślę, że 60 dni na pewno spędziłem przy budowie skateparku – mówi Jacek "Jaco” Harasimiuk. Lubelscy fani jazdy na deskorolce postanowili własnymi siłami zrobić tor z przeszkodami z jednego prostego powodu.

– Nie mamy gdzie jeździć w zimie. Najbliższy kryty skatepark jest w Warszawie, jednak w marcu ma być zamknięty – opowiada Boniek Falicki, jeden z pomysłodawców budowy toru nazwanego "1st floor”. Skąd taka nazwa? Skatepark mieści się na pierwszym piętrze opuszczonego biurowca przy ul. Droga Męczenników Majdanka.

Budynek przez wiele lat był nieużywany. W tym czasie zamienił się w jedno wielkie śmietnisko, chuligani powybijali szyby. Deskorolkarze widząc, że jest tam wiele miejsca postanowili wykorzystać pustostan. – Wcześniej tu było zwykłe śmietnisko, gruzu było tak dużo, że nie dało się przejść – opowiada Jacek Harasimiuk.

Na przełomie września i października deskorolkarze zaczęli sprzątać zniszczone piętro. – Momentami pracowało razem dwadzieścia osób, razem w budowie skateparku brało udział jakieś pięćdziesiąt – sumuje Falicki.

Kiedy już udało się wynieść cały gruz, przyszedł czas na najtrudniejszy etap: wykonanie płaskiej powierzchni i zbudowanie przeszkód. Lubelskim zapaleńcom pomogli profesjonaliści. Do pustostanu przyjechał współwłaściciel firmy profesjonalnie zajmującej się budową skateparków w Polsce. – Przekazałem im podstawową wiedzę, jak robić poszczególne przeszkody, jednak wszystko potem zrobili sami – wyjaśnia Paweł Glyda z firmy skateparki.pl.

Przy budowie "1st floor” zużyto około 12 ton betonu. – Bywało tak, że musieliśmy zużyć cały beton, jaki danego dnia do nas przywieziono, wtedy nawet do szóstej rano musieliśmy ugładzać na posadzce – wspomina Michał Stanicki, który pomagał przy budowie skateparku. – Były chyba takie trzy noce.

A w grudniu budynek ktoś kupił. Właścicielem pustostanu okazała się działająca po sąsiedzku hurtownia El-max. – Kupiliśmy budynek razem z lokatorami – śmieje się Jacek Woźniak, współwłaściciel firmy. – Mój syn jeździł kiedyś na deskorolce, kiedy zobaczyłem plany dotyczące tego miejsca i to jak dużo już zrobiono postanowiłem pozwolić korzystać z naszego budynku.

– W całym kraju nie ma takiego drugiego miejsca – komentuje Paweł Glyda. – Nie spodziewałem się takiego efektu.

W niedzielę na "1st floor” zorganizowano nieformalne zawody, w których wzięło udział 80 osób. Pomieszczenia dawnego biurowca zamieniły się w miejsce wysokich lotów na deskach z czterema kółeczkami. Oficjalne otwarcie zaplanowano po zakończeniu budowy skateparku.

– Przede wszystkim musimy wstawić pięć kolejnych przeszkód – mówi Boniek Falicki. – Potem w ciągu kilku tygodni zorganizujemy oficjalne pierwsze zawody, w których udział zapowiedzieli zawodnicy z całej Polski.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LK / 14 marca 2012 o 21:27
0
Wie ktoś gdzie w Lublinie można by się nauczyć jeździć lub wykupić lekcję?
Avatar
pytający / 26 sierpnia 2011 o 12:18
0
A ja się pytam co na to INSPEKCJA BUDOWLANA ???
Avatar
jakub / 26 sierpnia 2011 o 12:10
0
Ale pierdoły gadasz kleryk , pewnie zobaczył grupę dresów siedzącą na rampach i palącą papierosy i skojarzył dobie od razu ze skaterami!!! ja jak żyję nigdy nie spotkałem źle wychowanego skatera szczerze mówiąc większośc jest nawet miła i da się z nimi pogadać sam jeżdżę na deskorolce 3 lata i mi się wydaje że nasza subkultura nie zajmuje się dragami i wąchaniem kleju ...
Avatar
Orzech / 19 czerwca 2011 o 01:01
0
Kleryku zal ci d*** sciska ze ludzie kasy juz nie zostawiaja w kosciele tyle co kiedys, kosciol nie ma ludziom nic do zaoferowania, jedynie robi kase na ludziach a deskorolka z dragami ma tyle wspolnego co ty z byciem dobrym czlowiekiem
Avatar
Maciek / 23 stycznia 2011 o 10:36
0
1st floor - czyli pierwszy tego typu skatepark w Lublinie. Jak wyglądały nad nim prace, jakie są dalsze plany - opowiada Boniek Falicki na http://www.itvl.pl/news/1st-floor---czyli-pierwszy-tego-typu-skatepark-w-lublinie
Avatar
mieszkaniec / 22 stycznia 2011 o 22:02
0
[quote name='kleryk' timestamp='1295727381' post='427695']
ja tylko chce zeby zamiast sie tam narkotyzowac przyjsc do swiatyni i spotkac sie na mszy nikt nie jatrzy a wszyscy wiedza co teraz dzieciaki robia w takich miejscach ,jest seks i sa srodki odurzajace dzieci wachaja klej a mozna wieczor spedzic na rozancu
[/quote]

W jakich miejscach? Takich miejsc podobno nie ma w Polsce, więc co ty bredzisz? Byłeś tam?
Mój sąsiad był tam popatrzeć i mówił mi że ci młodzi ludzie są wręcz rozmiłowani w jeżdżeniu na tej deskorolce.

Nie podszywaj się pod osobę wierzącą, obrażasz wiele osób. Jest to tania prowokacja.
[quote name='kleryk' timestamp='1295727381' post='427695']
ja tylko chce zeby zamiast sie tam narkotyzowac przyjsc do swiatyni i spotkac sie na mszy nikt nie jatrzy a wszyscy wiedza co teraz dzieciaki robia w takich miejscach ,jest seks i sa srodki odurzajace dzieci wachaja klej a mozna wieczor spedzic na rozancu
[/quote]

W jakich miejscach? Takich miejsc podobno nie ma w Polsce, więc co ty bredzisz? Byłeś tam?
Mój sąsiad był tam popatrzeć i mówił mi że ci młodzi ludzie są wręcz rozmiłow... rozwiń
Avatar
kleryk / 22 stycznia 2011 o 21:16
0
ja tylko chce zeby zamiast sie tam narkotyzowac przyjsc do swiatyni i spotkac sie na mszy nikt nie jatrzy a wszyscy wiedza co teraz dzieciaki robia w takich miejscach ,jest seks i sa srodki odurzajace dzieci wachaja klej a mozna wieczor spedzic na rozancu
Avatar
Gość / 22 stycznia 2011 o 20:59
0
[quote name='kleryk' timestamp='1295720385' post='427658']
tam napewno beda gwalty i beda wstrzykiwac sobie narkotyki
[/quote]

kleryk juz sdie popisał na foru Kuriera Lubelskiego.
I wszystko w tym temacie
Avatar
mieszkaniec / 22 stycznia 2011 o 19:46
0
Pseudokleryku,

dlaczego jestes taki zawistny w stosunku do Kościoła? Po co prowokować, po co jątrzyć? Wystarczy że w sejmie jątrzą.
Podaruj sobie i weź się do pracy.
Avatar
kleryk / 22 stycznia 2011 o 19:19
0
tam napewno beda gwalty i beda wstrzykiwac sobie narkotyki
Avatar
LK / 14 marca 2012 o 21:27
0
Wie ktoś gdzie w Lublinie można by się nauczyć jeździć lub wykupić lekcję?
Avatar
pytający / 26 sierpnia 2011 o 12:18
0
A ja się pytam co na to INSPEKCJA BUDOWLANA ???
Avatar
jakub / 26 sierpnia 2011 o 12:10
0
Ale pierdoły gadasz kleryk , pewnie zobaczył grupę dresów siedzącą na rampach i palącą papierosy i skojarzył dobie od razu ze skaterami!!! ja jak żyję nigdy nie spotkałem źle wychowanego skatera szczerze mówiąc większośc jest nawet miła i da się z nimi pogadać sam jeżdżę na deskorolce 3 lata i mi się wydaje że nasza subkultura nie zajmuje się dragami i wąchaniem kleju ...
Avatar
Orzech / 19 czerwca 2011 o 01:01
0
Kleryku zal ci d*** sciska ze ludzie kasy juz nie zostawiaja w kosciele tyle co kiedys, kosciol nie ma ludziom nic do zaoferowania, jedynie robi kase na ludziach a deskorolka z dragami ma tyle wspolnego co ty z byciem dobrym czlowiekiem
Avatar
Maciek / 23 stycznia 2011 o 10:36
0
1st floor - czyli pierwszy tego typu skatepark w Lublinie. Jak wyglądały nad nim prace, jakie są dalsze plany - opowiada Boniek Falicki na http://www.itvl.pl/news/1st-floor---czyli-pierwszy-tego-typu-skatepark-w-lublinie
Avatar
mieszkaniec / 22 stycznia 2011 o 22:02
0
[quote name='kleryk' timestamp='1295727381' post='427695']
ja tylko chce zeby zamiast sie tam narkotyzowac przyjsc do swiatyni i spotkac sie na mszy nikt nie jatrzy a wszyscy wiedza co teraz dzieciaki robia w takich miejscach ,jest seks i sa srodki odurzajace dzieci wachaja klej a mozna wieczor spedzic na rozancu
[/quote]

W jakich miejscach? Takich miejsc podobno nie ma w Polsce, więc co ty bredzisz? Byłeś tam?
Mój sąsiad był tam popatrzeć i mówił mi że ci młodzi ludzie są wręcz rozmiłowani w jeżdżeniu na tej deskorolce.

Nie podszywaj się pod osobę wierzącą, obrażasz wiele osób. Jest to tania prowokacja.
[quote name='kleryk' timestamp='1295727381' post='427695']
ja tylko chce zeby zamiast sie tam narkotyzowac przyjsc do swiatyni i spotkac sie na mszy nikt nie jatrzy a wszyscy wiedza co teraz dzieciaki robia w takich miejscach ,jest seks i sa srodki odurzajace dzieci wachaja klej a mozna wieczor spedzic na rozancu
[/quote]

W jakich miejscach? Takich miejsc podobno nie ma w Polsce, więc co ty bredzisz? Byłeś tam?
Mój sąsiad był tam popatrzeć i mówił mi że ci młodzi ludzie są wręcz rozmiłow... rozwiń
Avatar
kleryk / 22 stycznia 2011 o 21:16
0
ja tylko chce zeby zamiast sie tam narkotyzowac przyjsc do swiatyni i spotkac sie na mszy nikt nie jatrzy a wszyscy wiedza co teraz dzieciaki robia w takich miejscach ,jest seks i sa srodki odurzajace dzieci wachaja klej a mozna wieczor spedzic na rozancu
Avatar
Gość / 22 stycznia 2011 o 20:59
0
[quote name='kleryk' timestamp='1295720385' post='427658']
tam napewno beda gwalty i beda wstrzykiwac sobie narkotyki
[/quote]

kleryk juz sdie popisał na foru Kuriera Lubelskiego.
I wszystko w tym temacie
Avatar
mieszkaniec / 22 stycznia 2011 o 19:46
0
Pseudokleryku,

dlaczego jestes taki zawistny w stosunku do Kościoła? Po co prowokować, po co jątrzyć? Wystarczy że w sejmie jątrzą.
Podaruj sobie i weź się do pracy.
Avatar
kleryk / 22 stycznia 2011 o 19:19
0
tam napewno beda gwalty i beda wstrzykiwac sobie narkotyki
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 23 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!