Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 kwietnia 2013 r.
11:28
Edytuj ten wpis

Skatował i zostawił konającą kobietę. Sąd apelacyjny złagodził mu wyrok

0 10 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Pobita przez 30-letniego Dariusza Cz. kobieta konała przez całą noc. Ale mężczyzna spędzi w więzieniu nie 25, tylko 11 lat. Tak zdecydował dziś lubelski Sąd Apelacyjny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
23 lipca ub. roku Dariusz Cz. miał wolne. Dzień spędził pijąc piwo ze swoją konkubiną. W pewnym momencie wyszedł z mieszkania przy ul. Montażowej w Lublinie. Gdy do niego wrócił, rozegrał się dramat.

Kobietę zaatakował już w przedpokoju. Bił, kopał, uderzał pięścią po twarzy. Gdy straciła przytomność i upadła, Dariusz Cz. zaniósł ją do łóżka w pokoju dziecięcym. Potem wyszedł po swoją 7-letnią córkę. Dziewczynka poszła do pokoju, w którym leżała pobita. On położył się spać.

O tym, że kobieta nie żyje zorientował się rano. Próbował robić jej sztuczne oddychanie, ale na ratunek było już za późno. Lekarz pogotowia stwierdził zgon. W trakcie sekcji zwłok biegli stwierdzili u zmarłej liczne obrażenia: połamane żebra, porozrywane organy wewnętrzne.

Dariusz Cz. nie ukrywał się. Policja zatrzymała go w jego mieszkaniu. Podczas przesłuchania w prokuraturze przyznał się do zabójstwa. – Nie wiem dlaczego ją tak strasznie pobiłem – mówił na przesłuchaniu.

Jego proces trwał krótko. W grudniu lubelski Sąd Okręgowy skazał mężczyznę za zabójstwo. W więzieniu miał spędzić 25 lat. Ale obrońca Dariusza Cz. złożył apelację. Rozpoznał ją lubelski Sąd Apelacyjny, który dziś wydał wyrok w tej sprawie.

– Sąd uznał, że oskarżony, działając w zamiarze spowodowania obrażeń ciała, wielokrotnie bił i kopał, czym spowodował liczne obrażenia, w wyniku których doszło do ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej, czego skutkiem był zgon – mówi sędzia Cezary Wójcik, rzecznik prasowy Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

– Sąd zakwalifikował ten czyn jako doprowadzenie do ciężkiego uszkodzenia ciała, którego skutkiem było nieumyślne spowodowanie śmierci - dodaje sędzia Wójcik.

Sąd Apelacyjny uznał więc, że mężczyzna nie chciał zabić, tylko pobić kobietę. Zmienił więc kwalifikację przestępstwa i złagodził wyrok – do 11 lat pozbawienia wolności. – Sąd dopatrzył się zupełnie innych znamion czynu niż te, za które oskarżony został skazany – podkreśla sędzia Wójcik.

Dzisiejszy wyrok jest prawomocny. Obrońca Dariusza Cz. może złożyć kasację. W imieniu prokuratury tzw. kasację nadzwyczajną może wnieść tylko prokurator generalny.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Don / 13 sierpnia 2013 r. o 07:47

Mają niezłą BUŁE z tego,dlaczego mają z TEGO rezygnować ? nie ma bata na nich, kto ich ruszy ? i tak już od czasów komuny. Czy ktoś ich reformował,lustrował czy podlegali kiedyś dekomunizacji ?

Avatar
Stefan / 13 sierpnia 2013 r. o 07:10
Jak każdy sędzia w Polsce wziął w łapę i zmienił wyrok normalna
Avatar
Adamek / 16 kwietnia 2013 r. o 18:58
Jak sie baby nie bije to jej wątroba gnije hahaha moja ma wpi.drol rano żeby dobrze chodziła i wieczur żeby dobrże lerzała
Avatar
... / 16 kwietnia 2013 r. o 17:06
[quote name='Gość' timestamp='1366110671' post='759232']
Gdyby ta kobieta była kuzynką sędziego, ciekawe jaki by był wyrok.
[/quote]

I wtedy razem pojda sobie na piwko. Patologia musi sie trzymac razem.
Avatar
kryst / 16 kwietnia 2013 r. o 17:00
nbastępny łaskawiec dla brutali , hańba
Avatar
bartek / 16 kwietnia 2013 r. o 15:37
brawo dla polskiego sadu
Avatar
oburzeni / 16 kwietnia 2013 r. o 13:53
Mam nadzieje że kiedyś ten sędzia stanie na drodze tego zwyrodnialca
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2013 r. o 13:11
Gdyby ta kobieta była kuzynką sędziego, ciekawe jaki by był wyrok.
Avatar
eliasz / 16 kwietnia 2013 r. o 12:47
Skandal!!!!!! 11 lat za tak okrutne zabójstwo! czy To jest wymiar "sprawiedliwości"? Raczej nie.
Avatar
tomek / 16 kwietnia 2013 r. o 12:44
SKANDAL!!!!!!!!! 11 lat za tak okrutne zabójstwo!!! Co to ma znaczyć?! Czy to jest wymiar sprawiedliwości? Raczej nie!
Avatar
Don / 13 sierpnia 2013 r. o 07:47

Mają niezłą BUŁE z tego,dlaczego mają z TEGO rezygnować ? nie ma bata na nich, kto ich ruszy ? i tak już od czasów komuny. Czy ktoś ich reformował,lustrował czy podlegali kiedyś dekomunizacji ?

Avatar
Stefan / 13 sierpnia 2013 r. o 07:10
Jak każdy sędzia w Polsce wziął w łapę i zmienił wyrok normalna
Avatar
Adamek / 16 kwietnia 2013 r. o 18:58
Jak sie baby nie bije to jej wątroba gnije hahaha moja ma wpi.drol rano żeby dobrze chodziła i wieczur żeby dobrże lerzała
Avatar
... / 16 kwietnia 2013 r. o 17:06
[quote name='Gość' timestamp='1366110671' post='759232']
Gdyby ta kobieta była kuzynką sędziego, ciekawe jaki by był wyrok.
[/quote]

I wtedy razem pojda sobie na piwko. Patologia musi sie trzymac razem.
Avatar
kryst / 16 kwietnia 2013 r. o 17:00
nbastępny łaskawiec dla brutali , hańba
Avatar
bartek / 16 kwietnia 2013 r. o 15:37
brawo dla polskiego sadu
Avatar
oburzeni / 16 kwietnia 2013 r. o 13:53
Mam nadzieje że kiedyś ten sędzia stanie na drodze tego zwyrodnialca
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2013 r. o 13:11
Gdyby ta kobieta była kuzynką sędziego, ciekawe jaki by był wyrok.
Avatar
eliasz / 16 kwietnia 2013 r. o 12:47
Skandal!!!!!! 11 lat za tak okrutne zabójstwo! czy To jest wymiar "sprawiedliwości"? Raczej nie.
Avatar
tomek / 16 kwietnia 2013 r. o 12:44
SKANDAL!!!!!!!!! 11 lat za tak okrutne zabójstwo!!! Co to ma znaczyć?! Czy to jest wymiar sprawiedliwości? Raczej nie!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: Remont deptaka musi poczekać. Aleja Gwiazd idzie na półkę

Chełm: Remont deptaka musi poczekać. Aleja Gwiazd idzie na półkę

Miasto wstrzymuje się z remontem deptaka. Inwestycja miała być realizowana razem z przebudową parku międzyosiedlowego na os. XXX-lecia, jednak na oba zadania nie starczy pieniędzy

Mostu w Łęcznej rok temu nikt nie chciał budować. Dziś są chętni, ale firmy chcą większych pieniędzy

Mostu w Łęcznej rok temu nikt nie chciał budować. Dziś są chętni, ale firmy chcą większych pieniędzy

10 firm i konsorcjów chce postawić nowy most w Łęcznej. Poprzednie podejście do inwestycji się nie powiodło.

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!