Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 stycznia 2020 r.
9:10

W Lublinie powstanie przetwórnia drobiu. Inwestor zapewnia, że nie będzie to ubojnia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
11 69 A A
Planowany zakład ma powstać na niezagospodarowanej dziś działce w sąsiedztwie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Przetwórnię drobiu zamierza tutaj otworzyć świdnicka spółka Polski Drób
Planowany zakład ma powstać na niezagospodarowanej dziś działce w sąsiedztwie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Przetwórnię drobiu zamierza tutaj otworzyć świdnicka spółka Polski Drób (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Urząd Miasta zgodził się na uruchomienie przetwórni drobiu na Felinie. Budowę zakładu przy ul. Dobrzańskiego planuje spółka ze Świdnika. Nie zamierza uruchamiać tu ubojni, do zakładu mają trafiać już gotowe tusze, które następnie będą rozbierane na elementy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Planowany zakład ma powstać na niezagospodarowanej dziś działce w sąsiedztwie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Przetwórnię drobiu zamierza tutaj otworzyć świdnicka spółka Polski Drób. Przy ul. Dobrzańskiego chce zbudować od podstaw dwie hale produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni 7739 mkw.

– W planowanych do wybudowania halach prowadzona będzie działalność polegająca na przyjęciu tuszek drobiu, a następnie ich przetwarzaniu poprzez ich cięcie, konfekcjonowanie, nastrzykiwanie, panierowanie i pakowanie – czytamy w raporcie środowiskowym, który został przekazany przez spółkę Urzędowi Miasta. Część mięsa może być pakowana próżniowo, część może być również marynowana w przyprawach. – Elementy drobiowe marynowane będą próżniowo.

Na Felinie nie jest planowana ubojnia. Inwestor zapewnia, że przetwórnia będzie się zajmować wyłącznie gotowymi tuszkami dostarczanymi z zewnętrznych ubojni. Z dokumentów wynika, że firma będzie produkować maksymalnie 120 ton elementów drobiowych na dobę. Aż 90 proc. powstających w zakładzie odpadów (chrząstki, ścięgna oraz błony) ma trafiać do schroniska dla zwierząt jako karma. Inwestor szacuje, że będzie to ok. 140 ton rocznie. Odpady mają być chłodzone, a firma zapewnia, że jej działalność nie będzie się wiązała z uciążliwościami zapachowymi dla otoczenia.

Na jednej zmianie miałoby pracować 37 osób, z informacji przedstawionych przez inwestora wynika, że docelowe zatrudnienie może sięgnąć 100 osób. Zakład byłby zdolny do pracy na trzy zmiany, przez sześć dni w tygodniu.

Oprócz hal produkcyjnych przy ul. Dobrzańskiego miałby powstać również budynek socjalno-biurowy o powierzchni 1050 mkw. Z dotychczasowych zapowiedzi inwestora wynikało wręcz, że siedziba firmy może zostać przeniesiona do Lublina. Nie miałoby to jednak oznaczać rezygnacji z zakładu w Świdniku.

Urząd Miasta Lublin wydał już inwestorowi decyzję środowiskową otwierającą drogę do dalszych starań o pozwolenie na budowę. Postawienie tutaj zakładu nie kłóci się z obowiązującym planem zagospodarowania terenu, który wyznacza tu strefę aktywizacji gospodarczej i dopuszcza powstanie zakładów produkcyjnych i obiektów magazynowych.

e-Wydanie

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Animals / 23 stycznia 2020 o 10:07
+11
Co jak co ale rozwiązanie z odpadami przerobionymi na karmę dla zwierząt ze schroniska godne pochwaly
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 09:34
+11
Jak powstawała strefa to te tereny przy obecnej ulicy Franczaka miały być tylko pod firmy z sektora IT i Hi-Tech. Na poczatek powstał park naukowo -technologiczny , który też jest na krawędzi upadłości. Niestety widać jak to miasto się rozwija że zamiast małej doliny krzemowej powstają magazyny dystrybucyjne i przetwórnie mięsa. Dramat
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 09:24
+7
Smród będzie na cały Felin.
Avatar
_K_ / 23 stycznia 2020 o 10:21
+6
Nie rozumiem was. Powstają bloki - źle, marzekacie, że powinny powstawać zakłady pracy. Powstaje zakład pracy - narzekacie. Wszyscy z was tacy specjaliści w przetwórstwie, że od razu wiecie,jak będzie śmierdziało. jesteście po prostu bandą oszołomów krytykująca wszystko, co się dzieje w Lublinie i regionie. Ja się dziwię, że ktoś tu w ogóle chce inwestować, bo przy takim podejściu choćby tylko części społeczeństwa, to ręce opadają. Do roboty yście się wzięli, a nie czekacie na 500+ i siedzicie przy komputerach klepiąc wciąż krytyczne wpisy, a nie znacie sie na niczym.
Nie rozumiem was. Powstają bloki - źle, marzekacie, że powinny powstawać zakłady pracy. Powstaje zakład pracy - narzekacie. Wszyscy z was tacy specjaliści w przetwórstwie, że od razu wiecie,jak będzie śmierdziało. jesteście po prostu bandą oszołomów krytykująca wszystko, co się dzieje w Lublinie i regionie. Ja się dziwię, że ktoś tu w ogóle chce inwestować, bo przy takim podejściu choćby tylko części społeczeństwa, to ręce opadają. Do roboty yście się wzięli, a nie czekacie na 500+ i siedzicie przy komputerach klepiąc wciąż krytyczne wpisy, ... rozwiń
Avatar
asd / 23 stycznia 2020 o 10:45
+5
Taki piękny teren idzie na  uciążliwy zakład produkcyjny
 Co tam pięknego? Park NT wygląda jak poniemiecki bunkier a dalej wielkie hale magazynowe.                                      
Avatar
Japolan / 23 stycznia 2020 o 09:22
+5
Nastrzykiwanie - bardzo cenna informscja? Co oni wstrzykują drobiowym trupom, które mają być jedzone przez ludzi? Czy szefostwo Spółki lub "naczialstwo" lubelskiego Ratusza jada "takie smakołyki" - a może to tylko pasza dla plebsu?
Avatar
lbn / 23 stycznia 2020 o 14:50
+4
A może by taki zakład przerobu mięsa zbudować za ratuszem na działce po Akradach ? Co na to miejscy planiści?
Wiesz, że tam wielkimi ciężarówkami będą dowozić tuszki i równie wielkimi pewnie odbierać przetworzone wyroby? Naprawdę żart musi mieć sens, a twój jest po prostu płytki.
 To nic nie szkodzi , mozesz zrobić konsultację u jednej z namaszczonych osób i dołączyć fakturę do wniosku. Wtedy miejscy planiści zrobią Truckpasy pod sam zakład w centrum i nie będzie problemu. 
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 14:38
+4
A może by taki zakład przerobu mięsa zbudować za ratuszem na działce po Akradach ? Co na to miejscy planiści?
Avatar
Janko / 23 stycznia 2020 o 10:37
+4
No, rzeczywiście tu jest kolejna logika 500 sztuk urzędasów - przetwórnia drobiu w centrum obszaru sypialni miasta.  Miliony złotych utopione w "harku" naukowym, to teraz będzie chicken-Tech pełnym dziobem. Brawo i oklaski!. Bareja wiecznie zywy. Brawa!
  Pan Dzioba i jego TBV na północy Lublina (na Górkach Czechowskich). Drobiowe dzioby na południu Lublina (przetwórnia). Doceńmy poczucie humoru pana doktora Krzysztofa Żuka - iście dziobowe (dziobate?) poczucie humoru! Bo gdzie jest tak śmiesznie, jak tu? Tylko w Lublinie!
 Japolan... kim jest gość który ma na koncie prawie 2000 dodanych postów, domyślam się, że wszytkie w podobnym tonie jak powyższy. Dodawane o każdej porze dnia i nocy...serio ne masz co robić w domu czy ktoś Ci za to płaci? 
 Japolan... kim jest gość który ma na koncie prawie 2000 dodanych postów, domyślam się, że wszytkie w podobnym tonie jak powyższy. Dodawane o każdej porze dnia i nocy...serio ne masz co robić w domu czy ktoś Ci za to płaci?  rozwiń
Avatar
Max / 23 stycznia 2020 o 16:23
+3
PRZESTROGA!!! Dla ewentualnych kandydatów do pracy, nie zatrudniajcie się tam, firma pracowników wykorzystuje na maxa, nie przestrzega kodeksu pracy, o minimum szacunku już nie wspomnę, rotacja ludzi ogromną, pracowałem tam i mam same źle wspomnienia.
Avatar
123 / 24 stycznia 2020 o 14:52
+2
Co byście chcieli w tym mieście parki ,baseny, stadiony, a z czego to utrzymywać z 13 emerytur czy z 500+ . I wszystko wam śmierdzi a skąd wasze korzenie ?
Avatar
$& / 24 stycznia 2020 o 07:38
+1
Przetwórnia nie śmierdzi ,ale produkty na drugi dzień po zjedzeniu tak.
Avatar
_K_ / 24 stycznia 2020 o 07:30
+2
Smród  na cały Lublinbędziecie żałować niech Niech zakład wybudją w świdniku obok domu    żuka
Dopiero przy okazji Górek Czechowskich masa z was pisała, jak to ich zabudowa zadusi Lublin, bo wiatry wieją od zachodu. Teraz, gdy ktoś chce postawić zakład przetwórczy na wschodzie, wiatry nagle zmieniły w waszych głowach kierunek i zasmrodzi to wszystko Lublin. Wszyscy się znacie na wszystkim, więc skoro tacy z was specjaliści, to czemu siedzicie non-stop w Internecie i wypisujecie bzdury zamiast pracować za ciężką kasę na chwałę własną i własnych rodzin?
Dopiero przy okazji Górek Czechowskich masa z was pisała, jak to ich zabudowa zadusi Lublin, bo wiatry wieją od zachodu. Teraz, gdy ktoś chce postawić zakład przetwórczy na wschodzie, wiatry nagle zmieniły w waszych głowach kierunek i zasmrodzi to wszystko Lublin. Wszyscy się znacie na wszystkim, więc skoro tacy z was specjaliści, to czemu siedzicie non-stop w Internecie i wypisujecie bzdury zamiast pracować za ciężką kasę na chwałę własną i własnych rodzin? rozwiń
Avatar
obserwator / 23 stycznia 2020 o 21:07
-4
Smród  na cały Lublinbędziecie żałować niech Niech zakład wybudją w świdniku obok domu    żuka
Avatar
_K_ / 23 stycznia 2020 o 18:04
-2
Super na trzy zmiany 6 dni w tygodniu :D Tam to dopiero będą pracować kredytobiorcy .....Najgorsza możliwa opcja wyzysk 100% Niech "Badurek" sam zapierdziela na 3 zmiany 6 dni w tygodniu ......
Zdradzę ci tajemnicę... Jest wiele branż, w których też pracuje się na trzy zmiany i to przez 7 dni w tygodniu, więc nie pierdacz głupot o ciężkiej pracy akurat tutaj.
Avatar
xyz / 23 stycznia 2020 o 17:07
+2
Super na trzy zmiany 6 dni w tygodniu :D Tam to dopiero będą pracować kredytobiorcy .....Najgorsza możliwa opcja wyzysk 100% Niech "Badurek" sam zapierdziela na 3 zmiany 6 dni w tygodniu ......
Avatar
Max / 23 stycznia 2020 o 16:23
+3
PRZESTROGA!!! Dla ewentualnych kandydatów do pracy, nie zatrudniajcie się tam, firma pracowników wykorzystuje na maxa, nie przestrzega kodeksu pracy, o minimum szacunku już nie wspomnę, rotacja ludzi ogromną, pracowałem tam i mam same źle wspomnienia.
Avatar
lbn / 23 stycznia 2020 o 14:50
+4
A może by taki zakład przerobu mięsa zbudować za ratuszem na działce po Akradach ? Co na to miejscy planiści?
Wiesz, że tam wielkimi ciężarówkami będą dowozić tuszki i równie wielkimi pewnie odbierać przetworzone wyroby? Naprawdę żart musi mieć sens, a twój jest po prostu płytki.
 To nic nie szkodzi , mozesz zrobić konsultację u jednej z namaszczonych osób i dołączyć fakturę do wniosku. Wtedy miejscy planiści zrobią Truckpasy pod sam zakład w centrum i nie będzie problemu. 
Avatar
_K_ / 23 stycznia 2020 o 14:47
-2
100 nowych miejsc pracy to dobra informacja
To idź wypatroszać te kury jak Ci się podoba, odstąpię Ci moje miejsce. To nie żaden rozwój ale zapaść !! Najniższe płace i sami ukraińcy. Jak niemcy tworzyli niedaleko obóz  na majdanku to też byl rozwoj miasta bo będzie praca ??
Lublin to jest dramat. Same miejsca pracy dla taniej siły roboczej.
Skoro wykształcenie mizerne (opieram się na wielu wpisach, z których wynika, że komentujący nawet języka ojczystego nie znają), to za co płacić więcej? Wielu nadaje się tylko do prostych prac za niewielką kasę.
W takim razie już możesz tam startować ze swoim CV . Właśnie humanistów będą tam w pierszej kolejności zatrudniać. Będziesz mógł "wypatroszać" albo "patroszyć" i będziesz mial dużo czasu na rozmyślnia o takich problemach bo chyba do tego się jedynie nadajesz.
Nie znasz mnie, więc nie oceniaj.
Nie znasz mnie, więc nie oceniaj. rozwiń
Avatar
_K_ / 23 stycznia 2020 o 14:46
-1
A może by taki zakład przerobu mięsa zbudować za ratuszem na działce po Akradach ? Co na to miejscy planiści?
Wiesz, że tam wielkimi ciężarówkami będą dowozić tuszki i równie wielkimi pewnie odbierać przetworzone wyroby? Naprawdę żart musi mieć sens, a twój jest po prostu płytki.
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Zamkną fragment ul. Staszica

Lublin: Zamkną fragment ul. Staszica 0 0

Z powodu rozbiórki starego budynku szpitala zamknięta zostanie dziś po południu ul. Staszica w rejonie zakrętu przy szpitalnej bramie.

Najbogatsi politycy z woj. lubelskiego. Kto zgromadził największy majątek?
galeria

Najbogatsi politycy z woj. lubelskiego. Kto zgromadził największy majątek? 5 7

Sześcioro przedstawicieli województwa lubelskiego trafiło na listę 50 najbogatszych polskich polityków. Na podium uplasował się senator PiS z Białej Podlaskiej Grzegorz Bierecki. Wysoko w stawce znalazł się także jego kolega z  senackich ław, Jacek Bury z Koalicji Obywatelskiej

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lutego 2020 r. 0 0

Malarstwo Jana Szancenbacha w Galerii Wirydarz
21 lutego 2020, 18:00

Malarstwo Jana Szancenbacha w Galerii Wirydarz 0 0

W piątek, 21 lutego o godz. 18 w Galerii Sztuki Współczesnej Wirydarz odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jana Szancenbacha. Na ekspozycji zobaczymy ok. 20 obrazów olejnych powstałych na przestrzeni lat 80 i 90-tych XX wieku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie będzie miała nowy pas startowy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie będzie miała nowy pas startowy 2 3

Pas startowy, który powstaje na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, będzie miał długość 1020 m i szerokość 30 metrów. Szkoła dotychczas korzystała z trawiastego lądowiska, co oznaczało, że w Depułtyczach mogły lądować i startować stosunkowo lekkie samoloty komunikacyjne i szkolne. Lotnisko miało ograniczenia wagi, bo kaprysy pogody często ograniczały liczbę startów i lądowań z obawy, że samoloty mogłyby po prostu ugrzęznąć.

Gmina Biała Podlaska chce rozbudować szkołę. Pomoże premier?

Gmina Biała Podlaska chce rozbudować szkołę. Pomoże premier? 0 2

Gmina Biała Podlaska szuka wsparcia w kancelarii premiera. Chodzi m.in. o remont szkoły w Grabanowie.

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich

Lublin: Ruszyły wycinki na górkach czechowskich 117 95

Na ogrodzonych przez spółkę TBV Investment fragmentach górek czechowskich wycięta została część zieleni. Nie są to duże cięcia, dotyczą tylko niektórych drzew owocowych i samosiejek o rozmiarach, do których usuwania nie potrzeba pozwolenia.

Szpaku z koncertem "Dzieci Duchy" w Klubie30
5 kwietnia 2020, 19:00

Szpaku z koncertem "Dzieci Duchy" w Klubie30 0 0

Już 5 kwietnia o godz. 19 w Klubie30 w Lublinie (ul. Jasna 7) z promocją najnowszego albumu wystąpi raper Szpaku.

Nakarmią, rozruszają, rozbawią. Oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+ w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Nakarmią, rozruszają, rozbawią. Oficjalnie otwarto Dzienny Dom Senior+ w Lublinie [zdjęcia] 15 17

Obiady, zajęcia rehabilitacyjne, ćwiczenie ciała i pamięci oraz zajęcia artystyczne zapewnia starszym i niesamodzielnym mieszkańcom Lublina nowa miejska placówka przy ul. Jana Pawła II. Seniorom pomaga tu również psycholog.

Zamość: Wcześniej była tu apteka, a teraz będzie biblioteka

Zamość: Wcześniej była tu apteka, a teraz będzie biblioteka 0 1

Są pieniądze, będzie nowa biblioteka. Na osiedlu Karolówka w Zamościu, w pomieszczeniach po aptece, powstanie nowoczesna przestrzeń. To będzie kolejna przeprowadzka w historii Filii nr 6, ale całe osiedle na to czeka.

Lubelskie: Zakończył się proces ukraińskiego gangu. Bili, podtapiali i przypalali żelazkiem swoje ofiary
galeria

Lubelskie: Zakończył się proces ukraińskiego gangu. Bili, podtapiali i przypalali żelazkiem swoje ofiary 37

Grozili widłami, przypalali żelazkiem i podtapiali. Tak działał ukraiński gang odpowiedzialny za serię brutalnych napadów w okolicach Chełma. Proces trzech mężczyzn właśnie się zakończył

Lublin: Można przekazać 1 proc. podatku na organizacje społeczne

Lublin: Można przekazać 1 proc. podatku na organizacje społeczne 0 0

Trwa druga edycja akcji promującej oddawanie 1 proc. podatku na organizacje społeczne z Lublina. Nabór do piątku!

Jarosław Gowin popiera Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Jarosław Gowin popiera Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich [zdjęcia, wideo] 59 17

O głosy na ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudę zaapelował dzisiaj w Lublinie wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Działacze jego Porozumienia, które wchodzi w skład obozu Zjednoczonej Prawicy, od ponad tygodnia zbierają podpisy pod kandydaturą głowy państwa.

Bił, dusił i straszył swoją partnerkę. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi

Bił, dusił i straszył swoją partnerkę. Miał ponad 2 promile alkoholu we krwi 0 4

44-latek z Zamościa odpowie za znęcanie się nad partnerką. Groził, że ją zabije i spali jej mieszkanie. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

MKS AZS UMCS Lublin ‒ UKS Varsovia Warszawa 28:39. Skuteczna Jagoda Lasek

MKS AZS UMCS Lublin ‒ UKS Varsovia Warszawa 28:39. Skuteczna Jagoda Lasek 0 0

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin wyraźnie przegrały z faworyzowanymi zawodniczkami UKS Varsovii Warszawa 28:39. Duży wkład w zwycięstwo gości miała do ubiegłego sezonu broniąca barw Lublina ‒ Jagoda Lasek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.