Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2009 r.
19:17
Edytuj ten wpis

Służbowym autem do sklepu, czyli pani prezydent Lublina w Media Markt

0 55 A A

Między półkami Media Markt zastępca prezydenta Lublina, Elżbieta Kołodziej-Wnuk, a na parkingu przed sklepem służbowe auto Urzędu Miasta z kierowcą. Taką scenę podpatrzył w środę nasz Czytelnik i wysłał nam zdjęcia wsiadającej do auta pani prezydent.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Bardzo mnie to poruszyło, gdyż nie płacimy podatków po to, by urzędnicy (...) używali samochodów służbowych do załatwiania swoich prywatnych spraw po godzinach pracy” – pisze Czytelnik.

Ustalenie, co się działo z wozem Ratusza nie było trudne. – Wszystkie nasze auta mają GPS, dzięki któremu można odtworzyć trasę ich przejazdu – mówi Krzysztof Łątka, dyrektor Departamentu Sekretarza Miasta. Poprosiliśmy o sprawdzenie, którędy skoda superb o numerach LU 0001G jechała w środowy wieczór, gdy kierowca odwoził panią prezydent do domu.

– O 19.11 wyjechał spod Ratusza a dalej Lubartowską, Narutowicza i Zana – wylicza Małgorzata Mach-Dudek, wiceszef Wydziału Organizacji Urzędu. – Postój przed Media Markt trwał od godz. 19.25 do 19.44, potem samochód pojechał Nałęczowską do domu i wrócił na parking Ratusza.

Pani prezydent nie odpowiada, czy w sklepie była prywatnie, czy służbowo. Zapewnia, że nie robiła zakupów.

– Nie zamierzam się tłumaczyć – mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk. – To jest moja codzienna trasa z Ratusza do domu. Proszę mi wykazać, że z niej zboczyłam choćby na 50 metrów.

• Ale w czasie postoju zaangażowany był służbowy kierowca.

– Proszę mi powiedzieć, z jakiego powodu nie mam prawa się zatrzymać i pojechać dalej tą samą trasą? – pyta Kołodziej-Wnuk. (drs)

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
malone / 17 stycznia 2010 o 19:34
0
ja nie rozumiem dlaczego oni wożą swoje dupy do domu za nasze pieniądze przecież jest kryzys, a MPK chyba nie strajkuje ?!
Avatar
opiniak / 15 stycznia 2010 o 11:46
0
pani prezydent mieszka pod lublinem w Dąbrowicy i trasa z ratusza do ulicy Nałęczowskiej przez Zana w żaden sposób nie jest uzasadniona. powinna jechać najkrótsza Droga to: Ratusz- Radziwiłłowska - 3-maja - Czechowska-Solidarności-Al warszawska-Barak- Dąbrowica. Więc trasa z GPS i pytanie w którym momencie nadrobiono drogi jest co najmniej aroganckie. Pewnie można dojechać do domu od strony Nałęczowskiej, ale to i tak nie uzasadnia jazdy przez ulicę Zana.
Avatar
jj / 15 stycznia 2010 o 09:52
0
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, wiekszosc jak nie wszyscy oburzajacy sie tutaj gdy sami maja okazje podjechac do sklepu sluzbowym autkiem a nie prywatnym na pewno pojechaliby sluzbowym....
Avatar
gość z uliczki / 2 sierpnia 2009 o 09:29
0
gośc z ulicy napisał:
Marko nalezy nam współczuć! Ja widzę nie tylko to ale także inne rzeczy równie kompromitujace a nawet o wiele bardziej. Wreszcie ludzie zaczna mowić i okaże sie jaka ta lumpa jest faktycznie. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![u][/u


co widzisz-napisz
Avatar
gośc z ulicy / 1 sierpnia 2009 o 22:06
0
marco napisał:
Co dziennie mijam tą wredną Babsko jak rozwalona na tylnim siedzeniu podąża służbowym autem do pracy a czemu nie PKS-EM??? jak ją niestać na własny samochód!!!!!!! Nam nikt niesponsoruje dojazdów do pracy i z pracy a jej czemu ?????

Marko nalezy nam współczuć! Ja widzę nie tylko to ale także inne rzeczy równie kompromitujace a nawet o wiele bardziej. Wreszcie ludzie zaczna mowić i okaże sie jaka ta lumpa jest faktycznie. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![u][/u

Marko nalezy nam współczuć! Ja widzę nie tylko to ale także inne rzeczy równie kompromitujace a nawet o wiele bardziej. Wreszcie ludzie zaczna mowić i okaże sie jaka ta lumpa jest faktycznie. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![u][/u rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2009 o 19:40
0
Tutaj chyba nie jest problemem sam fakt podjechania tej pani do sklepu. Faktycznie dużo z tej drogi nie zboczyła (choć z pewnością było to więcej niż 50m), więc nie był to duży koszt. Skandalem jest jej aroganckie wytłumaczenie tej sytuacji. Jej się wydaje, że wszystko wolno. Tymczasem podróżuje za pieniądze podatników. Należy przypomnieć, że to nie pierwsza taka sytuacja. Jakiś czas temu, ta sama pani prezydent została pojechała wraz z delegacją mpk na wycieczkę do (bodajże) Wiednia, gdzie odbywała się jakaś konferencja transportowa. Wtedy tłumaczenie było bardzo podobne, a za wszystko i tak zapłacili mieszkańcy... ehh dobrze, że w przyszłym roku wybory. Podziękujemy im za wszystko.
Tutaj chyba nie jest problemem sam fakt podjechania tej pani do sklepu. Faktycznie dużo z tej drogi nie zboczyła (choć z pewnością było to więcej niż 50m), więc nie był to duży koszt. Skandalem jest jej aroganckie wytłumaczenie tej sytuacji. Jej się wydaje, że wszystko wolno. Tymczasem podróżuje za pieniądze podatników. Należy przypomnieć, że to nie pierwsza taka sytuacja. Jakiś czas temu, ta sama pani prezydent została pojechała wraz z delegacją mpk na wycieczkę do (bodajże) Wiednia, gdzie odbywała się jakaś konferencja transportowa. Wtedy ... rozwiń
Avatar
~kierowca~ / 31 lipca 2009 o 18:41
0
A komunikacją miejską nie łaska?
Avatar
men / 31 lipca 2009 o 17:27
0
dostawca piccy nie jezdzi za nasze pieniądze
ale rozgarnięci ludzie wschodu tu pisuja
Avatar
Edward H. / 31 lipca 2009 o 15:29
0
Nie martw się Ela - ciemny lud zawsze był głupi, tępy i kupował wszystko co kler ku kazał kupić - tłuszcza pokrzyczy, ponarzeka a życie będzie nadal toczyć dalej :] głowa do góry :]
Avatar
KOM / 31 lipca 2009 o 14:07
0
Wielkie halo!Wszyscy tu tacy święci ,a pewnie jak by mogli to by kubki do kawy z firm wynosili
:)Byle dostawca pizzy może jeżdzić prywatnie po pracy.Temat dnia poprostu.....Zakupy z elektroniką zrobione więc czekam na artykuł gdzie Pani Prezydent kupuje ziemniaki:))))
dziennik bardzo wschodni - Żenada !!!!!!!!!!!!!
Avatar
malone / 17 stycznia 2010 o 19:34
0
ja nie rozumiem dlaczego oni wożą swoje dupy do domu za nasze pieniądze przecież jest kryzys, a MPK chyba nie strajkuje ?!
Avatar
opiniak / 15 stycznia 2010 o 11:46
0
pani prezydent mieszka pod lublinem w Dąbrowicy i trasa z ratusza do ulicy Nałęczowskiej przez Zana w żaden sposób nie jest uzasadniona. powinna jechać najkrótsza Droga to: Ratusz- Radziwiłłowska - 3-maja - Czechowska-Solidarności-Al warszawska-Barak- Dąbrowica. Więc trasa z GPS i pytanie w którym momencie nadrobiono drogi jest co najmniej aroganckie. Pewnie można dojechać do domu od strony Nałęczowskiej, ale to i tak nie uzasadnia jazdy przez ulicę Zana.
Avatar
jj / 15 stycznia 2010 o 09:52
0
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, wiekszosc jak nie wszyscy oburzajacy sie tutaj gdy sami maja okazje podjechac do sklepu sluzbowym autkiem a nie prywatnym na pewno pojechaliby sluzbowym....
Avatar
gość z uliczki / 2 sierpnia 2009 o 09:29
0
gośc z ulicy napisał:
Marko nalezy nam współczuć! Ja widzę nie tylko to ale także inne rzeczy równie kompromitujace a nawet o wiele bardziej. Wreszcie ludzie zaczna mowić i okaże sie jaka ta lumpa jest faktycznie. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![u][/u


co widzisz-napisz
Avatar
gośc z ulicy / 1 sierpnia 2009 o 22:06
0
marco napisał:
Co dziennie mijam tą wredną Babsko jak rozwalona na tylnim siedzeniu podąża służbowym autem do pracy a czemu nie PKS-EM??? jak ją niestać na własny samochód!!!!!!! Nam nikt niesponsoruje dojazdów do pracy i z pracy a jej czemu ?????

Marko nalezy nam współczuć! Ja widzę nie tylko to ale także inne rzeczy równie kompromitujace a nawet o wiele bardziej. Wreszcie ludzie zaczna mowić i okaże sie jaka ta lumpa jest faktycznie. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![u][/u

Marko nalezy nam współczuć! Ja widzę nie tylko to ale także inne rzeczy równie kompromitujace a nawet o wiele bardziej. Wreszcie ludzie zaczna mowić i okaże sie jaka ta lumpa jest faktycznie. Wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![u][/u rozwiń
Avatar
Gość / 31 lipca 2009 o 19:40
0
Tutaj chyba nie jest problemem sam fakt podjechania tej pani do sklepu. Faktycznie dużo z tej drogi nie zboczyła (choć z pewnością było to więcej niż 50m), więc nie był to duży koszt. Skandalem jest jej aroganckie wytłumaczenie tej sytuacji. Jej się wydaje, że wszystko wolno. Tymczasem podróżuje za pieniądze podatników. Należy przypomnieć, że to nie pierwsza taka sytuacja. Jakiś czas temu, ta sama pani prezydent została pojechała wraz z delegacją mpk na wycieczkę do (bodajże) Wiednia, gdzie odbywała się jakaś konferencja transportowa. Wtedy tłumaczenie było bardzo podobne, a za wszystko i tak zapłacili mieszkańcy... ehh dobrze, że w przyszłym roku wybory. Podziękujemy im za wszystko.
Tutaj chyba nie jest problemem sam fakt podjechania tej pani do sklepu. Faktycznie dużo z tej drogi nie zboczyła (choć z pewnością było to więcej niż 50m), więc nie był to duży koszt. Skandalem jest jej aroganckie wytłumaczenie tej sytuacji. Jej się wydaje, że wszystko wolno. Tymczasem podróżuje za pieniądze podatników. Należy przypomnieć, że to nie pierwsza taka sytuacja. Jakiś czas temu, ta sama pani prezydent została pojechała wraz z delegacją mpk na wycieczkę do (bodajże) Wiednia, gdzie odbywała się jakaś konferencja transportowa. Wtedy ... rozwiń
Avatar
~kierowca~ / 31 lipca 2009 o 18:41
0
A komunikacją miejską nie łaska?
Avatar
men / 31 lipca 2009 o 17:27
0
dostawca piccy nie jezdzi za nasze pieniądze
ale rozgarnięci ludzie wschodu tu pisuja
Avatar
Edward H. / 31 lipca 2009 o 15:29
0
Nie martw się Ela - ciemny lud zawsze był głupi, tępy i kupował wszystko co kler ku kazał kupić - tłuszcza pokrzyczy, ponarzeka a życie będzie nadal toczyć dalej :] głowa do góry :]
Avatar
KOM / 31 lipca 2009 o 14:07
0
Wielkie halo!Wszyscy tu tacy święci ,a pewnie jak by mogli to by kubki do kawy z firm wynosili
:)Byle dostawca pizzy może jeżdzić prywatnie po pracy.Temat dnia poprostu.....Zakupy z elektroniką zrobione więc czekam na artykuł gdzie Pani Prezydent kupuje ziemniaki:))))
dziennik bardzo wschodni - Żenada !!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 17 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 14 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 10 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 23 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 39 16

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 16 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!