Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 listopada 2018 r.
20:01

Smog w Lublinie. Bardzo zły stan powietrza

67 34 A A

Stacja pomiarowa w centrum Lublina pokazuje bardzo zły stan powietrza. Stężenie niebezpiecznych pyłów jest na tyle wysokie, że lepiej nie wychodzić na zewnątrz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Smród czuć na ul. Willowej i na Sławinie. Jakość powietrza jest fatalna, lepiej nie wychodzić z domu - napisał pan Krzysztof.

Z danych stacji pomiarowych GIOŚ faktycznie wynika, że lublinianie oddychają dzisiaj po południu bardzo niezdrowym powietrzem. Wskaźnik niebezpiecznych dla naszego zdrowia pyłów PM10 i PM 2.5 jest bardzo wysoki.

Pomiary stacji przy ul. Obywatelskiej 13 (stan na godz. 18) pokazują, że stężenie pyłu PM10 przekracza normy o 322 proc. (161 ug/m3), a PM2.5 aż o 544 proc. (136 ug/m3).

Skąd bierze się smog? Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza jest tzw. niska emisja, czyli spaliny, które pochodzą z kotłów i pieców na paliwa stałe (węgiel i drewno).

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 listopada 2018 o 20:25
+66
Skąd bierze się smog ? Zapraszam na przykład na Ponikwodę. Tam w domkach jednorodzinnych palą tym co mają pod ręką. Od wieczora do rana smród, że okna nie można otworzyć. Podobno ktoś miał kontrolować czym kto pali, ale to tylko teoria. Za to jak chcesz upiec sobie ziemniaki w ognisku, na działce, to już grozi ci mandat. Chore to wszystko :(
Avatar
Gość / 8 listopada 2018 o 20:54
+58
"BOGACZE" z domków jednorodzinnych zaczęli sezon grzewczy paląc opony i śmieci - Lublin dziękuje: Sławinkowi, Dziesiątej, Śródmieściu, Węglinowi i Kośminkowi!!!!
Avatar
majk / 8 listopada 2018 o 21:08
+41
Drony z czujnikami już niebawem. Strzeżcie się wypalacze!
Avatar
mieszkaniec Stanisław Anioł / 8 listopada 2018 o 21:22
+37
ZAPRASZAM SŁUŻBY ODPOWIEDZIALNE ZA UTRZYMANIE ŚWIEŻEGO POWIETRZA NA ULICĘ ŁĘCZYŃSKĄ... od strony skrzyżowania Wolska/Męczenników Majdanka/Łęczyńska by się przejechali w stronę stacji paliw Circle !!! SMRÓD, SMOG, NIE MA CZYM ODDYCHAĆ CZY TO KTOŚ KONTROLUJE ????
Avatar
Adam / 8 listopada 2018 o 21:05
+26
Wilkołaz jaki zadymiony był wieczorem, smród palonych liści bardziej wiatru ni ma
Avatar
rom23 / 8 listopada 2018 o 20:53
+23
domek za miastem Tam ,zadnych stacji pomiaru nie ma i największy syf przejezdzam przez wioski tam to dopiero smog Gumowce butelki w każdym piecu 
Avatar
korzystająca z gazu / 6 dni temu o 07:42
+14
Od roku mieszkam na Szerokim, wczoraj wieczorem chciałam wywietrzyć sypialnie, a potem nie dało sie do niej wejść taki smród. Może by tak Straż Miejska pojeździła wieczorem i zobaczyła z których kominów wydobywa się czarny śmierdzący dym. Czym ci ludzie palą, rzeczywiście mają się za bogaczy.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 08:29
+12
Na Sławinku tragedia, nie da się okna otworzyć. Smród palonych kaloszy.
Avatar
Gość / 8 listopada 2018 o 20:21
+7
Dobrze, ze mam domek poza miastem. Zaraz spie*dalam z tej trutki.
Avatar
Ico / 6 dni temu o 00:59
+5
Jakos u mnie na wsi nic nie czuc
Avatar
WHO / wczoraj o 17:00
0
Przy podawaniu norm jakości powietrza i w jakim stopniu lubelskie powietrze przekracza normy wspomnijcie o normach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) - te normy są o wiele bardziej rygorystyczne niż polskie-łagodne
Avatar
Gość / 6 dni temu o 15:29
0
Nikt tego nie kontroluje..., lepiej zajmować się pomnikami...
Avatar
HI / 6 dni temu o 13:36
0
Od roku mieszkam na Szerokim, wczoraj  wieczorem chciałam wywietrzyć sypialnie, a potem nie dało sie do niej wejść taki smród. Może by tak Straż Miejska pojeździła wieczorem i zobaczyła z których kominów wydobywa się czarny śmierdzący dym. Czym ci ludzie palą, rzeczywiście mają się za bogaczy.
 " Może by tak Straż (...)"***Niech żyją i umacniają się stosunki dobrosąsiedzkie!!! :)
Avatar
A ile Straż Miejska zrobiła kontroli tej nocy? / 6 dni temu o 11:44
0
Chwalą się, że mają samochód do sprawdzania zanieczyszczenia powietrza - ile tej nocy zrobili kontroli czym ludzie palą w domkach??? Ile mandatów za palenie śmieciami wystawili?? Niech zgadnę - ZERO? Siedzą na d... i nic nie robią....
Avatar
Jola / 6 dni temu o 09:53
+1
I kontrolują! ! mieszkam na ponikwodzie Od 70r i też palono w piecach i smogu nie było. Może to inna przyczyna pomysl Buduje się bloki  na gęsto bez żadnych wentylacji   jeszcze jak wolny trawnik to zaraz coś wsadza jakiś blok  Zanim zaczną budowę to wytna wszystko zieleń wszystko wybetonowane  Jak przyroda ma sobie radzić gdy jej niema A o samochodach to ni nie piszecie ile jest ich więcej niż kiedyś   Latem przy upalach na Tysiąclecia nie da się oddychać i NIKt w piecu nie pali  Ale najlepiej szukać winnych tam gdzie Was nie dotyczy. Bloczki wybudowane samochodziki em się jeździ  ale smog to nie WY. POZDRAWIAM. 
I kontrolują! ! mieszkam na ponikwodzie Od 70r i też palono w piecach i smogu nie było. Może to inna przyczyna pomysl Buduje się bloki  na gęsto bez żadnych wentylacji   jeszcze jak wolny trawnik to zaraz coś wsadza jakiś blok  Zanim zaczną budowę to wytna wszystko zieleń wszystko wybetonowane  Jak przyroda ma sobie radzić gdy jej niema A o samochodach to ni nie piszecie ile jest ich więcej niż kiedyś   Latem przy upalach na Tysiąclecia nie da się oddychać i NIKt w piecu nie pali  Ale najlepiej szukać winnych tam gdzie Was nie dotyczy. Blo... rozwiń
Avatar
z / 6 dni temu o 09:13
0
Jezeli zarobki przeciętne to 2000 zł a ogrzanie domu gazem to ok. 1200 zł na miesiąc, więc co się dziwić że ludzie palą czymkolwiek? Bidnie to i smrodno.
Avatar
nika556 / 6 dni temu o 09:06
+2
A ja zapraszam na Wrotków przy ulicy Romera. Niech ktoś wreszcie skontroluje te wielkie wille za które można by było 5 mieszkań kupić. Tacy biedni że szkoda na ogrzewanie gazowe kosztem zdrowia innych i własnych dzieci i wnuków. Krótkowzroczność.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 08:29
+12
Na Sławinku tragedia, nie da się okna otworzyć. Smród palonych kaloszy.
Avatar
gosc / 6 dni temu o 08:25
-4
dzielnice willowe Slawinek, Slawin, Szerokie, Ponikwoda Węglin....az po JASTKOW.... szaro buro....do sklepu wyjsc nie mozna taki smrod...a co dopiero wieczorem zaczyna sie palenie czym sie da...a sluzby gdzie? Prezydent mial oczyscic miasto i co?...martwi sie tylko o stolek....i stołki ........wulkanizacje sprawdzic i nie trzeba drona....opony jada jak trzeba....
Avatar
korzystająca z gazu / 6 dni temu o 07:42
+14
Od roku mieszkam na Szerokim, wczoraj wieczorem chciałam wywietrzyć sypialnie, a potem nie dało sie do niej wejść taki smród. Może by tak Straż Miejska pojeździła wieczorem i zobaczyła z których kominów wydobywa się czarny śmierdzący dym. Czym ci ludzie palą, rzeczywiście mają się za bogaczy.
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 9

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 3 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 103 14

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 65 11

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 16

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 25 11

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 16 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 3 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 71 17

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?