Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2020 r.
6:30

Sporna działka przy ul. Nałkowskich. Ratusz chce sprzedać, radni PiS apelują by zostawić

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
4 29 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Zastrzeżenia do planowanej przez Ratusz sprzedaży miejskiej działki przy Nałkowskich zgłaszają radni PiS z Wrotkowa. Ich zdaniem prezydent powinien wręcz kupować w tym rejonie grunty pod usługi publiczne, w tym szkołę, przedszkole i dom opieki. Ratusz odpowiada, że wspomniana działka jest do tego nieprzydatna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nieruchomość mająca trafić na sprzedaż to nieduży pasek gruntu (772 mkw.) przy ul. Nałkowskich 236a. To jedna z działek między sklepem Stokrotka a ul. Wojtyłów, czyli chodnikiem prowadzącym do ronda Światowych Dni Młodzieży 2016 oraz do kościoła p.w. św. Jana Pawła II.

Aby działka mogła być wystawiona na przetarg, musi się na to zgodzić Rada Miasta. O taką zgodę prosi prezydent. Tłumaczy to „potrzebą pozyskania środków finansowych do budżetu” i „obowiązkiem racjonalnego gospodarowania nieruchomościami”.

– To nie jest dobra decyzja – stwierdza radny Tomasz Pitucha (PiS).

– Zamiast sprzedawać grunty w tym rejonie, miasto powinno pozyskiwać działki pod budowę szkoły – przekonuje radny Piotr Popiel (PiS). – Do szkoły przy ul. Nałkowskich już teraz uczęszcza ponad 1200 uczniów. Nowa placówka jest bezdyskusyjnie potrzebna.

Ale nawet cały teren między Stokrotką a ul. Wojtyłów jest za mały na podstawówkę.

– Szkoła się nie zmieści, ale zmieści się inny budynek użyteczności publicznej: przychodnia, przedszkole albo dom opieki – ocenia Pitucha.

– Miejskie przedszkole przy Woronieckiego działa w wynajmowanym budynku, co kosztuje kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie – dodaje Popiel.

Ratusz odpowiada, że działka, którą chce sprzedać, nie przyda się miastu pod budowę. – Biorąc pod uwagę jej wielkość, kształt, jak również obszar możliwy do zabudowy, jedynie 600 mkw., nie ma możliwości jej samodzielnego zagospodarowania – wyjaśnia Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta.

Opozycyjni radni PiS przekonują, że jeśli działka zostanie sprzedana, to zysk powinien trafić na zakup innych gruntów w tym rejonie, w celu późniejszego wykorzystania ich przez miasto pod obiekty użyteczności publicznej. Rzeczniczka prezydenta stwierdza, że pieniądze z takiej transakcji trafią do kasy miasta i będą wydawane zgodnie z budżetem na rok 2021, który zatwierdzą radni.

Grunt, który chce sprzedać prezydent, to jedna miejska działka między Stokrotką a ul. Wojtyłów. Reszta (blisko 4 tys. mkw.) jest prywatna. Ratusz tłumaczy, że gdyby chciał tu umieścić obiekt użyteczności publicznej, musiałby kupić prywatne działki, a według rzeczniczki prezydenta nie ma takiej potrzeby. – W południowo-wschodniej części Lublina miasto posiada tereny, które w przyszłości mogą być przeznaczone pod budowę szkoły lub innych obiektów użyteczności publicznej – przekonuje Duma. Dodaje też, że szkoła przy Nałkowskich jest wystarczająco duża. – Zapewnia miejsce dla wszystkich uczniów z tej części miasta.

– W 2012 r. w planie zagospodarowania dało się zarezerwować tereny pod oświatę. Od tamtego czasu nie można zrobić kompletnie nic, bo miasto nie posiada stosownych nieruchomości, a dzisiaj słyszymy o planach sprzedaży – dziwi się radny Popiel. – Nie zgodzimy się na to, że ktoś tę działkę wykupi, a później będzie się starał o zmianę planu – deklaruje radny Pitucha. Ratusz odpowiada, że nie ma wniosków o zmianę planu.

Głosowanie nad zgodą na sprzedaż działki planowane jest na czwartek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-bez-owijania- / 17 listopada 2020 r. o 09:32
+36
LBN która spółka skarbu państwa sponsoruje twoje dzisiejsze opowiastki o Żuku i deweloperach? PGE, Azoty a może jeszcze jakaś inna?
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 listopada 2020 r. o 09:13
+35
Dziwne że bezradny pitucha nie chce aby przekazać za symboliczną 1zł przekazać zorganizowanej grupie ideologicznej która kryje pedofilów, bo powie że zbuduje przedszkole...
Avatar
general / 17 listopada 2020 r. o 10:01
+32
LBN która spółka skarbu państwa sponsoruje twoje dzisiejsze opowiastki o Żuku i deweloperach? PGE,  Azoty a może jeszcze jakaś inna?
 Niech pisze, przynajmniej jest zabawnie. Ja bym chętnie posłuchał dla którego dewelopera Żuk zbudował szkołę przy Berylowej a który zamówił w ratuszu remont szkoły Vetterów. Zapewne @LBN wie też który deweloper potrzebował do szczęścia elektrycznych autobusów, które niebawem przyjadą do Lublina. A może nawet rozwikła zagadkową przebudowę skrzyżowania Kompozytorów Polskich-Elsnera albo ulicy Pana Tadeusza? Nie mam cienia wątpliwości, że to wszystko zostało wyremontowane przez miasto na zlecenie konkretnych firm deweloperskich.
 Niech pisze, przynajmniej jest zabawnie. Ja bym chętnie posłuchał dla którego dewelopera Żuk zbudował szkołę przy Berylowej a który zamówił w ratuszu remont szkoły Vetterów. Zapewne @LBN wie też który deweloper potrzebował do szczęścia elektrycznych autobusów, które niebawem przyjadą do Lublina. A może nawet rozwikła zagadkową przebudowę skrzyżowania Kompozytorów Polskich-Elsnera albo ulicy Pana Tadeusza? Nie mam cienia wątpliwości, że to wszystko zostało wyremontowane przez miasto na zlecenie konkretnych firm deweloperskich. rozwiń
Avatar
___K___ / 17 listopada 2020 r. o 10:01
+27
"ul. Wojtyłów, czyli chodnikiem prowadzącym do ronda Światowych Dni Młodzieży 2016 oraz do kościoła p.w. św. Jana Pawła II" - czy to jest normalne? Czy to kampus KUL-u, czy cywilna część miasta?
To była jednogłośna decyzja wszystkich radnych od lewa do prawa, a obecnych na głosowaniu przeprowadzonym bez dyskusji: "Wiceprzew. RM J. Pakuła „Kolejny punkt – podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy położonej w granicach administracyjnych miasta Lublin (druk nr 313-1) – projekt grupy radnych. Jeżeli nie usłyszę sprzeciwu, przejdziemy do głosowania – sprzeciwu nie słyszę. Głosowanie nr 32. Bardzo proszę, kto z państwa radnych jest „za” podjęciem tej uchwały? Bardzo proszę o zbliżenie karty do czytnika i podniesienie ręki do góry. Dziękuję bardzo. Kto z państwa radnych jest „przeciw”? Dziękuję. Kto z państwa radnych „wstrzymał się” od głosu? Dziękuję bardzo. Szanowni Państwo! Wyjątkowa zgodność – 28 głosami „za” podjęliśmy przedmiotową uchwałę.”
Ależ ja tego nie neguję! Dziwne tylko, że nie ma innych patronów...
Ależ ja tego nie neguję! Dziwne tylko, że nie ma innych patronów... rozwiń
Avatar
___K___ / 17 listopada 2020 r. o 08:20
+26
"ul. Wojtyłów, czyli chodnikiem prowadzącym do ronda Światowych Dni Młodzieży 2016 oraz do kościoła p.w. św. Jana Pawła II" - czy to jest normalne? Czy to kampus KUL-u, czy cywilna część miasta?
Avatar
DWkomentator / 17 listopada 2020 r. o 11:00
+24
"Trudno powiedzieć , ale widać że temat jest dogadany bo miasto nagle postanowiło wyremontować ulice Nałkowskich" Ot logika pisowskiego trolla. Jak nie remontują to wykrzykuje, że Żuk robi na złość radnym PiS którzy latami się upominają o konkretną inwestycję a jak już wezmą się za remont, to wtedy ten sam troll tworzy całą historyjkę do teorii, że to na zlecenie dewelopera. Powiedz sam, czy to nie jest śmieszne? Jakie to uczucie notorycznie robić z siebie pajaca?
Avatar
Piter79 / 17 listopada 2020 r. o 10:44
+24
Ciekawe który deweloper upatrzył sobie tę działkę. Kogo tym razem obstawiacie?
 Kronikidewelorozwoju, Monisia czy jak ty tam się jeszcze zwiesz - ja obstawiam, że niedługo zabraknie ci skrzynek pocztowych do zakładania kolejnych lewych kont na DW. Ile godzin tygodniowo spędzasz na zakładaniu nowych kont?
Avatar
anne / 17 listopada 2020 r. o 11:30
+19
"Trudno powiedzieć , ale widać że temat jest dogadany bo miasto nagle postanowiło wyremontować ulice Nałkowskich" Ot logika pisowskiego trolla. Jak nie remontują to wykrzykuje, że Żuk robi na złość radnym PiS którzy latami się upominają o konkretną inwestycję a jak już wezmą się za remont, to wtedy ten sam troll tworzy całą historyjkę do teorii, że to na zlecenie dewelopera. Powiedz sam, czy to nie jest śmieszne? Jakie to uczucie notorycznie robić z siebie pajaca?
 Nie szukaj w jego wypowiedziach logiki. Tu chodzi wyłącznie o to, żeby obsmarować Żuka w internecie przy każdej możliwej okazji. A taką okazją jest każda sprzedaż działki, remont czy budowa jaka się odbywa w Lublinie.
 Nie szukaj w jego wypowiedziach logiki. Tu chodzi wyłącznie o to, żeby obsmarować Żuka w internecie przy każdej możliwej okazji. A taką okazją jest każda sprzedaż działki, remont czy budowa jaka się odbywa w Lublinie. rozwiń
Avatar
Nie_jestem_robotem / 17 listopada 2020 r. o 12:21
+16
Lista "szczęśliwych koincydencji" w miejscu i w czasie aktywności infrastrukturalno-drogowej miasta z przedsięwzięciami dewelocwaniaków nie zmieściłaby się w okienku do komentowania. Tu wystarczy przypomnieć 2 najsłynniejsze "przypadki": 1. decyzja o przebudowie skrzyżowania Ducha, po 15 latach niemocy, została podjęta zaraz po tym, jak najbardziej pazerny dewelocwaniak w mieście nabył w okolicy tereny zielone (przy okazji zarobił 4 mln sprzedając skrawek gruntu pod to skrzyżowanie, które notabene w wersji pierwotnej zawierać miało odgałęzienie prowadzące wprost na jego teren) 2. Al. Racławickie przez bodajże 30 lat nie mogły doczekać się naprawy nawierzchni. Ta "patowa" sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie zaraz po tym, jak ww. dewelocwaniak oraz "zbawca motoru" podjęli budowę deweloklocków przy tejże ulicy; diametralnej, ponieważ przedmiotem robót była już nie tylko nawierzchnia, ale także budowa kanalizacji deszczowej do odprowadzania wód opadowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku budynków z podziemnymi garażami.
 Bzdury takie wyspisujesz, że głowa mała no ale w końcu za to ci płacą. TBV kupiło Górki Czechowskie w 2016 a przebudowa skrzyżowania Solidarności-Sikorskiego planowana była dużo wcześniej. Cały projekt rozpoczęty został już w 2012. ***s://***sweco.pl/nasza-oferta/projekty/projekt-przebudowy-skrzyzowania-w-lublinie/
 Bzdury takie wyspisujesz, że głowa mała no ale w końcu za to ci płacą. TBV kupiło Górki Czechowskie w 2016 a przebudowa skrzyżowania Solidarności-Sikorskiego planowana była dużo wcześniej. Cały projekt rozpoczęty został już w 2012. ***s://***sweco.pl/nasza-oferta/projekty/projekt-przebudowy-skrzyzowania-w-lublinie/ rozwiń
Avatar
-bez-owijania- / 17 listopada 2020 r. o 12:41
+14
Lista "szczęśliwych koincydencji" w miejscu i w czasie aktywności infrastrukturalno-drogowej miasta z przedsięwzięciami dewelocwaniaków nie zmieściłaby się w okienku do komentowania. Tu wystarczy przypomnieć 2 najsłynniejsze "przypadki": 1. decyzja o przebudowie skrzyżowania Ducha, po 15 latach niemocy, została podjęta zaraz po tym, jak najbardziej pazerny dewelocwaniak w mieście nabył w okolicy tereny zielone (przy okazji zarobił 4 mln sprzedając skrawek gruntu pod to skrzyżowanie, które notabene w wersji pierwotnej zawierać miało odgałęzienie prowadzące wprost na jego teren) 2. Al. Racławickie przez bodajże 30 lat nie mogły doczekać się naprawy nawierzchni. Ta "patowa" sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie zaraz po tym, jak ww. dewelocwaniak oraz "zbawca motoru" podjęli budowę deweloklocków przy tejże ulicy; diametralnej, ponieważ przedmiotem robót była już nie tylko nawierzchnia, ale także budowa kanalizacji deszczowej do odprowadzania wód opadowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku budynków z podziemnymi garażami.
 Obawiam się, że to niestety nie jest żadna koincydencja, a jedynie urojenia chorego człowieka zafascynowanego tworzeniem kolejnych teorii spiskowych. Zana i Głęboka prędzej czy później też doczekają się remontu, ciekawe jak to sobie wytłumaczy twój chory umysł. 
 Obawiam się, że to niestety nie jest żadna koincydencja, a jedynie urojenia chorego człowieka zafascynowanego tworzeniem kolejnych teorii spiskowych. Zana i Głęboka prędzej czy później też doczekają się remontu, ciekawe jak to sobie wytłumaczy twój chory umysł.  rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 17 listopada 2020 r. o 14:42
+6
Informacja dla niewtajemniczonych.   uwaga_dewelotroll   =   -bez-dewelotrolla-   =   general_deweloper  =    kronikidewelorozwoju  =    _ciekawy  =  dewelo_K_aszanka  =  dewelo_sciema  . Opłacony pisowski troll próbuje wszystkich robić w konia i co chwilę dodaje komentarze z innych kont, często cytując swoje własne wcześniej dodane wpisy, co oczywiście ma stworzyć wrażenie dialogu między czytelnikami. Znak charakterystyczny to hurtowo dodawane komentarze ze świeżo zakładanych kont. Nie dajcie się manipulować etatowym i sowicie opłacanym z punlicznych pieniędzy pisowskim szczekaczkom. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Informacja dla niewtajemniczonych.   uwaga_dewelotroll   =   -bez-dewelotrolla-   =   general_deweloper  =    kronikidewelorozwoju  =    _ciekawy  =  dewelo_K_aszanka  =  dewelo_sciema  . Opłacony pisowski troll próbuje wszystkich robić w konia i co chwilę dodaje komentarze z innych kont, często cytując swoje własne wcześniej dodane wpisy, co oczywiście... rozwiń
Avatar
dewelo_sciema / 17 listopada 2020 r. o 14:04
-6
Lista "szczęśliwych koincydencji" w miejscu i w czasie aktywności infrastrukturalno-drogowej miasta z przedsięwzięciami dewelocwaniaków nie zmieściłaby się w okienku do komentowania. Tu wystarczy przypomnieć 2 najsłynniejsze "przypadki": 1. decyzja o przebudowie skrzyżowania Ducha, po 15 latach niemocy, została podjęta zaraz po tym, jak najbardziej pazerny dewelocwaniak w mieście nabył w okolicy tereny zielone (przy okazji zarobił 4 mln sprzedając skrawek gruntu pod to skrzyżowanie, które notabene w wersji pierwotnej zawierać miało odgałęzienie prowadzące wprost na jego teren) 2. Al. Racławickie przez bodajże 30 lat nie mogły doczekać się naprawy nawierzchni. Ta "patowa" sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie zaraz po tym, jak ww. dewelocwaniak oraz "zbawca motoru" podjęli budowę deweloklocków przy tejże ulicy; diametralnej, ponieważ przedmiotem robót była już nie tylko nawierzchnia, ale także budowa kanalizacji deszczowej do odprowadzania wód opadowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku budynków z podziemnymi garażami.
Obawiam się, że to niestety nie jest żadna koincydencja, a jedynie urojenia chorego człowieka zafascynowanego tworzeniem kolejnych teorii spiskowych. Zana i Głęboka prędzej czy później też doczekają się remontu, ciekawe jak to sobie wytłumaczy twój chory umysł.
Skoro przebudowa była planowana wcześniej to dlaczego podczas przebudowy ulicy i skrzyżowania zrobiono: wjazdy i prawoskręty na łąkę, przejście podziemne prowadzące z nieistniejącego jeszcze osiedla na przystanek, zbudowano też na skrzyżowaniu sygnalizację, która jest niepotrzebna i wyłączona. Dla kogo to wszystko zostało zrobione? Dla chomików?
Gdzieś coś wyczytałeś, gdzieś coś usłyszałeś i bez weryfikowania powtarzasz te bzdury. Przecież sygnalizację postawił na swój koszt deweloper budujący bloki przy Poligonowej. Jak miasto ją odbierze od wykonawcy, to pewnie światłą zaczną działać. Tylko co to ma wspólnego z przebudową Ducha-Solidarności? Przejścia podziemne pod Poligonową są po to, żeby nie trzeba było z Botanika na Koncertową iść 3 km pieszo okrężną drogą, tylko szybko i wygodnie przejść pod Poligonową po której pędzą samochody i dalej poligonem w poprzek.
 A kto niby i po co miałby chodzić z Poligonowej na Koncertową? Ta cała nowa infrastruktura została zrobiona pod dewelopera jeszcze przed referendum i przed zmianą planów.
 A kto niby i po co miałby chodzić z Poligonowej na Koncertową? Ta cała nowa infrastruktura została zrobiona pod dewelopera jeszcze przed referendum i przed zmianą planów. rozwiń
Avatar
dewelo_K_aszanka / 17 listopada 2020 r. o 13:47
-4
Planowanie to jedno, a realizacja to całkiem inna para kaloszy, dewelo-propagandysto. Gotowe plany wielu remontów potrafią leżeć w zamrażarce latami. Jest faktem bezspornym, że sprawy ducha i racławickich (i wiele innych projektów) dostały przyspieszenia dokładnie w momencie, kiedy do gry wchodziły zaprzyjaźnione tłuste koty.
Avatar
LAS / 17 listopada 2020 r. o 13:26
-7
Lista "szczęśliwych koincydencji" w miejscu i w czasie aktywności infrastrukturalno-drogowej miasta z przedsięwzięciami dewelocwaniaków nie zmieściłaby się w okienku do komentowania. Tu wystarczy przypomnieć 2 najsłynniejsze "przypadki": 1. decyzja o przebudowie skrzyżowania Ducha, po 15 latach niemocy, została podjęta zaraz po tym, jak najbardziej pazerny dewelocwaniak w mieście nabył w okolicy tereny zielone (przy okazji zarobił 4 mln sprzedając skrawek gruntu pod to skrzyżowanie, które notabene w wersji pierwotnej zawierać miało odgałęzienie prowadzące wprost na jego teren) 2. Al. Racławickie przez bodajże 30 lat nie mogły doczekać się naprawy nawierzchni. Ta "patowa" sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie zaraz po tym, jak ww. dewelocwaniak oraz "zbawca motoru" podjęli budowę deweloklocków przy tejże ulicy; diametralnej, ponieważ przedmiotem robót była już nie tylko nawierzchnia, ale także budowa kanalizacji deszczowej do odprowadzania wód opadowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku budynków z podziemnymi garażami.
Bzdury takie wyspisujesz, że głowa mała no ale w końcu za to ci płacą. TBV kupiło Górki Czechowskie w 2016 a przebudowa skrzyżowania Solidarności-Sikorskiego planowana była dużo wcześniej. Cały projekt rozpoczęty został już w 2012. ***s://***sweco.pl/nasza-oferta/projekty/projekt-przebudowy-skrzyzowania-w-lublinie/
Pic (s) cały polega na tym, że projekt wielorodzinnej zabudowy Górek Czechowskich powstał równolegle do planów przebudowy rzeczonego węzła komunikacyjnego.  TBV   Investment  przedstawiło projekt zabudowy przejęty wraz ze spółką Projekt Echo 133, której rzeczowymi aktywami trwałymi były Górki Czechowskie. To samo było w pierwszej nieupublicznionej przez  " ratusz "   wersji nowego  SUiKZP  oraz  MPZP , które ujawnili społecznicy. 
Pic (s) cały polega na tym, że projekt wielorodzinnej zabudowy Górek Czechowskich powstał równolegle do planów przebudowy rzeczonego węzła komunikacyjnego.  TBV   Investment  przedstawiło projekt zabudowy przejęty wraz ze spółką Projekt Echo 133, której rzeczowymi aktywami trwałymi były Górki Czechowskie. To samo było w pierwszej nieupublicznionej przez  " ratusz "   wersji nowego  SUiKZP  oraz  MPZP , które ujawnili społecznicy.  rozwiń
Avatar
-bez-owijania- / 17 listopada 2020 r. o 13:22
+10
Lista "szczęśliwych koincydencji" w miejscu i w czasie aktywności infrastrukturalno-drogowej miasta z przedsięwzięciami dewelocwaniaków nie zmieściłaby się w okienku do komentowania. Tu wystarczy przypomnieć 2 najsłynniejsze "przypadki": 1. decyzja o przebudowie skrzyżowania Ducha, po 15 latach niemocy, została podjęta zaraz po tym, jak najbardziej pazerny dewelocwaniak w mieście nabył w okolicy tereny zielone (przy okazji zarobił 4 mln sprzedając skrawek gruntu pod to skrzyżowanie, które notabene w wersji pierwotnej zawierać miało odgałęzienie prowadzące wprost na jego teren) 2. Al. Racławickie przez bodajże 30 lat nie mogły doczekać się naprawy nawierzchni. Ta "patowa" sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie zaraz po tym, jak ww. dewelocwaniak oraz "zbawca motoru" podjęli budowę deweloklocków przy tejże ulicy; diametralnej, ponieważ przedmiotem robót była już nie tylko nawierzchnia, ale także budowa kanalizacji deszczowej do odprowadzania wód opadowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku budynków z podziemnymi garażami.
Obawiam się, że to niestety nie jest żadna koincydencja, a jedynie urojenia chorego człowieka zafascynowanego tworzeniem kolejnych teorii spiskowych. Zana i Głęboka prędzej czy później też doczekają się remontu, ciekawe jak to sobie wytłumaczy twój chory umysł.
Skoro przebudowa była planowana wcześniej to dlaczego podczas przebudowy ulicy i skrzyżowania zrobiono: wjazdy i prawoskręty na łąkę, przejście podziemne prowadzące z nieistniejącego jeszcze osiedla na przystanek, zbudowano też na skrzyżowaniu sygnalizację, która jest niepotrzebna i wyłączona. Dla kogo to wszystko zostało zrobione? Dla chomików?
 Gdzieś coś wyczytałeś, gdzieś coś usłyszałeś i bez weryfikowania powtarzasz te bzdury. Przecież sygnalizację postawił na swój koszt deweloper budujący bloki przy Poligonowej. Jak miasto ją odbierze od wykonawcy, to pewnie światłą zaczną działać. Tylko co to ma wspólnego z przebudową Ducha-Solidarności? Przejścia podziemne pod Poligonową są po to, żeby nie trzeba było z Botanika na Koncertową iść 3 km pieszo okrężną drogą, tylko szybko i wygodnie przejść pod Poligonową po której pędzą samochody i dalej poligonem w poprzek.
 Gdzieś coś wyczytałeś, gdzieś coś usłyszałeś i bez weryfikowania powtarzasz te bzdury. Przecież sygnalizację postawił na swój koszt deweloper budujący bloki przy Poligonowej. Jak miasto ją odbierze od wykonawcy, to pewnie światłą zaczną działać. Tylko co to ma wspólnego z przebudową Ducha-Solidarności? Przejścia podziemne pod Poligonową są po to, żeby nie trzeba było z Botanika na Koncertową iść 3 km pieszo okrężną drogą, tylko szybko i wygodnie przejść pod Poligonową po której pędzą samochody i dalej poligonem w poprzek. rozwiń
Avatar
_ciekawy / 17 listopada 2020 r. o 12:42
-12
Lista "szczęśliwych koincydencji" w miejscu i w czasie aktywności infrastrukturalno-drogowej miasta z przedsięwzięciami dewelocwaniaków nie zmieściłaby się w okienku do komentowania. Tu wystarczy przypomnieć 2 najsłynniejsze "przypadki": 1. decyzja o przebudowie skrzyżowania Ducha, po 15 latach niemocy, została podjęta zaraz po tym, jak najbardziej pazerny dewelocwaniak w mieście nabył w okolicy tereny zielone (przy okazji zarobił 4 mln sprzedając skrawek gruntu pod to skrzyżowanie, które notabene w wersji pierwotnej zawierać miało odgałęzienie prowadzące wprost na jego teren) 2. Al. Racławickie przez bodajże 30 lat nie mogły doczekać się naprawy nawierzchni. Ta "patowa" sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie zaraz po tym, jak ww. dewelocwaniak oraz "zbawca motoru" podjęli budowę deweloklocków przy tejże ulicy; diametralnej, ponieważ przedmiotem robót była już nie tylko nawierzchnia, ale także budowa kanalizacji deszczowej do odprowadzania wód opadowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku budynków z podziemnymi garażami.
Obawiam się, że to niestety nie jest żadna koincydencja, a jedynie urojenia chorego człowieka zafascynowanego tworzeniem kolejnych teorii spiskowych. Zana i Głęboka prędzej czy później też doczekają się remontu, ciekawe jak to sobie wytłumaczy twój chory umysł.
 Skoro przebudowa była planowana wcześniej to dlaczego podczas przebudowy ulicy i skrzyżowania zrobiono: wjazdy i prawoskręty na łąkę, przejście podziemne prowadzące z nieistniejącego jeszcze osiedla na przystanek, zbudowano też na skrzyżowaniu sygnalizację, która jest niepotrzebna i wyłączona. Dla kogo to wszystko zostało zrobione? Dla chomików?
 Skoro przebudowa była planowana wcześniej to dlaczego podczas przebudowy ulicy i skrzyżowania zrobiono: wjazdy i prawoskręty na łąkę, przejście podziemne prowadzące z nieistniejącego jeszcze osiedla na przystanek, zbudowano też na skrzyżowaniu sygnalizację, która jest niepotrzebna i wyłączona. Dla kogo to wszystko zostało zrobione? Dla chomików? rozwiń
Avatar
_ciekawy / 17 listopada 2020 r. o 12:41
-12
Lista "szczęśliwych koincydencji" w miejscu i w czasie aktywności infrastrukturalno-drogowej miasta z przedsięwzięciami dewelocwaniaków nie zmieściłaby się w okienku do komentowania. Tu wystarczy przypomnieć 2 najsłynniejsze "przypadki": 1. decyzja o przebudowie skrzyżowania Ducha, po 15 latach niemocy, została podjęta zaraz po tym, jak najbardziej pazerny dewelocwaniak w mieście nabył w okolicy tereny zielone (przy okazji zarobił 4 mln sprzedając skrawek gruntu pod to skrzyżowanie, które notabene w wersji pierwotnej zawierać miało odgałęzienie prowadzące wprost na jego teren) 2. Al. Racławickie przez bodajże 30 lat nie mogły doczekać się naprawy nawierzchni. Ta "patowa" sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie zaraz po tym, jak ww. dewelocwaniak oraz "zbawca motoru" podjęli budowę deweloklocków przy tejże ulicy; diametralnej, ponieważ przedmiotem robót była już nie tylko nawierzchnia, ale także budowa kanalizacji deszczowej do odprowadzania wód opadowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku budynków z podziemnymi garażami.
Bzdury takie wyspisujesz, że głowa mała no ale w końcu za to ci płacą. TBV kupiło Górki Czechowskie w 2016 a przebudowa skrzyżowania Solidarności-Sikorskiego planowana była dużo wcześniej. Cały projekt rozpoczęty został już w 2012. ***s://***sweco.pl/nasza-oferta/projekty/projekt-przebudowy-skrzyzowania-w-lublinie/
   Skoro przebudowa była planowana wcześniej to dlaczego podczas przebudowy ulicy i skrzyżowania zrobiono: wjazdy i prawoskręty na łąkę, przejście podziemne prowadzące z nieistniejącego jeszcze osiedla na przystanek, zbudowano też na skrzyżowaniu sygnalizację, która jest niepotrzebna i wyłączona. Dla kogo to wszystko zostało zrobione? Dla chomików?
   Skoro przebudowa była planowana wcześniej to dlaczego podczas przebudowy ulicy i skrzyżowania zrobiono: wjazdy i prawoskręty na łąkę, przejście podziemne prowadzące z nieistniejącego jeszcze osiedla na przystanek, zbudowano też na skrzyżowaniu sygnalizację, która jest niepotrzebna i wyłączona. Dla kogo to wszystko zostało zrobione? Dla chomików? rozwiń
Avatar
-bez-owijania- / 17 listopada 2020 r. o 12:41
+14
Lista "szczęśliwych koincydencji" w miejscu i w czasie aktywności infrastrukturalno-drogowej miasta z przedsięwzięciami dewelocwaniaków nie zmieściłaby się w okienku do komentowania. Tu wystarczy przypomnieć 2 najsłynniejsze "przypadki": 1. decyzja o przebudowie skrzyżowania Ducha, po 15 latach niemocy, została podjęta zaraz po tym, jak najbardziej pazerny dewelocwaniak w mieście nabył w okolicy tereny zielone (przy okazji zarobił 4 mln sprzedając skrawek gruntu pod to skrzyżowanie, które notabene w wersji pierwotnej zawierać miało odgałęzienie prowadzące wprost na jego teren) 2. Al. Racławickie przez bodajże 30 lat nie mogły doczekać się naprawy nawierzchni. Ta "patowa" sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie zaraz po tym, jak ww. dewelocwaniak oraz "zbawca motoru" podjęli budowę deweloklocków przy tejże ulicy; diametralnej, ponieważ przedmiotem robót była już nie tylko nawierzchnia, ale także budowa kanalizacji deszczowej do odprowadzania wód opadowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku budynków z podziemnymi garażami.
 Obawiam się, że to niestety nie jest żadna koincydencja, a jedynie urojenia chorego człowieka zafascynowanego tworzeniem kolejnych teorii spiskowych. Zana i Głęboka prędzej czy później też doczekają się remontu, ciekawe jak to sobie wytłumaczy twój chory umysł. 
 Obawiam się, że to niestety nie jest żadna koincydencja, a jedynie urojenia chorego człowieka zafascynowanego tworzeniem kolejnych teorii spiskowych. Zana i Głęboka prędzej czy później też doczekają się remontu, ciekawe jak to sobie wytłumaczy twój chory umysł.  rozwiń
Avatar
Nie_jestem_robotem / 17 listopada 2020 r. o 12:21
+16
Lista "szczęśliwych koincydencji" w miejscu i w czasie aktywności infrastrukturalno-drogowej miasta z przedsięwzięciami dewelocwaniaków nie zmieściłaby się w okienku do komentowania. Tu wystarczy przypomnieć 2 najsłynniejsze "przypadki": 1. decyzja o przebudowie skrzyżowania Ducha, po 15 latach niemocy, została podjęta zaraz po tym, jak najbardziej pazerny dewelocwaniak w mieście nabył w okolicy tereny zielone (przy okazji zarobił 4 mln sprzedając skrawek gruntu pod to skrzyżowanie, które notabene w wersji pierwotnej zawierać miało odgałęzienie prowadzące wprost na jego teren) 2. Al. Racławickie przez bodajże 30 lat nie mogły doczekać się naprawy nawierzchni. Ta "patowa" sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie zaraz po tym, jak ww. dewelocwaniak oraz "zbawca motoru" podjęli budowę deweloklocków przy tejże ulicy; diametralnej, ponieważ przedmiotem robót była już nie tylko nawierzchnia, ale także budowa kanalizacji deszczowej do odprowadzania wód opadowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku budynków z podziemnymi garażami.
 Bzdury takie wyspisujesz, że głowa mała no ale w końcu za to ci płacą. TBV kupiło Górki Czechowskie w 2016 a przebudowa skrzyżowania Solidarności-Sikorskiego planowana była dużo wcześniej. Cały projekt rozpoczęty został już w 2012. ***s://***sweco.pl/nasza-oferta/projekty/projekt-przebudowy-skrzyzowania-w-lublinie/
 Bzdury takie wyspisujesz, że głowa mała no ale w końcu za to ci płacą. TBV kupiło Górki Czechowskie w 2016 a przebudowa skrzyżowania Solidarności-Sikorskiego planowana była dużo wcześniej. Cały projekt rozpoczęty został już w 2012. ***s://***sweco.pl/nasza-oferta/projekty/projekt-przebudowy-skrzyzowania-w-lublinie/ rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 17 listopada 2020 r. o 11:37
-22
Lista "szczęśliwych koincydencji" w miejscu i w czasie aktywności infrastrukturalno-drogowej miasta z przedsięwzięciami dewelocwaniaków nie zmieściłaby się w okienku do komentowania. Tu wystarczy przypomnieć 2 najsłynniejsze "przypadki": 1. decyzja o przebudowie skrzyżowania Ducha, po 15 latach niemocy, została podjęta zaraz po tym, jak najbardziej pazerny dewelocwaniak w mieście nabył w okolicy tereny zielone (przy okazji zarobił 4 mln sprzedając skrawek gruntu pod to skrzyżowanie, które notabene w wersji pierwotnej zawierać miało odgałęzienie prowadzące wprost na jego teren) 2. Al. Racławickie przez bodajże 30 lat nie mogły doczekać się naprawy nawierzchni. Ta "patowa" sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie zaraz po tym, jak ww. dewelocwaniak oraz "zbawca motoru" podjęli budowę deweloklocków przy tejże ulicy; diametralnej, ponieważ przedmiotem robót była już nie tylko nawierzchnia, ale także budowa kanalizacji deszczowej do odprowadzania wód opadowych, co jest szczególnie przydatne w przypadku budynków z podziemnymi garażami.
Lista "szczęśliwych koincydencji" w miejscu i w czasie aktywności infrastrukturalno-drogowej miasta z przedsięwzięciami dewelocwaniaków nie zmieściłaby się w okienku do komentowania. Tu wystarczy przypomnieć 2 najsłynniejsze "przypadki": 1. decyzja o przebudowie skrzyżowania Ducha, po 15 latach niemocy, została podjęta zaraz po tym, jak najbardziej pazerny dewelocwaniak w mieście nabył w okolicy tereny zielone (przy okazji zarobił 4 mln sprzedając skrawek gruntu pod to skrzyżowanie, które notabene w wersji pierwotnej zawi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: 616 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 25 osób

Lubelskie: 616 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 25 osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj (29 listopada) o 616 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Zmarło kolejnych 25 osób.

W Polsce zmarło już ponad 17 tys. chorych na COVID-19. Raport Ministerstwa Zdrowia

W Polsce zmarło już ponad 17 tys. chorych na COVID-19. Raport Ministerstwa Zdrowia

11 483 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 283 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Biała Podlaska: Zamiast lipy będzie miejsce parkingowe. Wycinka przy blokach

Biała Podlaska: Zamiast lipy będzie miejsce parkingowe. Wycinka przy blokach

– Wycinka drzew pod kolejny parking to barbarzyństwo – alarmują nas mieszkanki osiedla Jagiellońskiego w Białej Podlaskiej. W piątek pod topór poszły trzy sztuki. Ale zniknąć ma jeszcze pięć. Spółdzielnia mieszkaniowa tłumaczy, że nie ma wyjścia, bo kolidują one z liniami energetycznymi.

Lublin: Halę Globus trzeba uszczelnić. MOSiR szuka firmy budowlanej

Lublin: Halę Globus trzeba uszczelnić. MOSiR szuka firmy budowlanej

Po każdym deszczu w biurze trenera woda kapie z sufitu, podobne zjawisko można zaobserwować również w magazynku. Oba pomieszczenia znajdują się poniżej poziomu terenu, pod kostką brukową.

Metal, ziny i kasety. Pasja do ekstremalnej muzyki, która trwa już ponad 30 lat
Magazyn

Metal, ziny i kasety. Pasja do ekstremalnej muzyki, która trwa już ponad 30 lat

To były takie analogowe sposoby komunikacji. Zaczynaliśmy w erze bez internetu. Co teraz się wydaje dziwne, dawaliśmy sobie jakoś radę – rozmowa z Przemysławem Popiołkiem, twórcą zina o muzyce metalowej “Infernal Death”

Wirusolog: Maseczki chronią, testy genetyczne są wiarygodne, a pandemia jest groźna

Wirusolog: Maseczki chronią, testy genetyczne są wiarygodne, a pandemia jest groźna

Wciąż powielane są mity i nieporozumienia dotyczące pandemii - zauważa wirusolog molekularny z Gdańska dr Alicja Chmielewska. I zapewnia, że maseczki nas chronią, testy genetyczne są wiarygodne, a COVID-19 nie jest tylko "nową grypą".

Zamykają ul. Łukasińskiego w Zamościu. Do czerwca

Zamykają ul. Łukasińskiego w Zamościu. Do czerwca

Od wtorku inaczej jeździmy po mieście. 1 grudnia zaczyna się kolejny etap przebudowy placu Stefanidesa i kolejnego kawałka ul. Łukasińskiego. Teraz już cała ulica będzie zamknięta do końca maja. Patrzcie na znaki!

Przedsiębiorcy bankrutują i zamykają jedną działalność za drugą. "To zarzucanie sobie pętli na szyję"
Magazyn

Przedsiębiorcy bankrutują i zamykają jedną działalność za drugą. "To zarzucanie sobie pętli na szyję"

Setki wieszaków, sklepowe półki, piec do pizzy, przyczepa gastronomiczna, części samochodowe, olbrzymie puszki z pulpą pomidorową – te i setki innych podobnych przedmiotów kupić można po okazyjnych cenach w internecie. Zwiększająca się z każdym dniem liczba podobnych ofert to dowód na to, jak umiera biznes.

Unia Hrubieszów – Łada 5:0. Chociaż jeden lekki, łatwy i przyjemny mecz

Unia Hrubieszów – Łada 5:0. Chociaż jeden lekki, łatwy i przyjemny mecz

Drużyna Marka Sadowskiego bez najmniejszych problemów zgarnęła w sobotę trzy punkty. Unia pokonała u siebie Ładę 1945 Biłgoraj 5:0. Spotkanie ustawiły dwie szybko zdobyte bramki, które gospodarze zdobyli w pierwszych 10 minutach.

Lutnia Piszczac – Górnik II Łęczna 4:3. Pierwsza wygrana od września

Lutnia Piszczac – Górnik II Łęczna 4:3. Pierwsza wygrana od września

Lutnia po ośmiu meczach bez wygranej przełamała się w starciu z rezerwami Górnika Łęczna. Beniaminek pokonał u siebie zielono-czarnych 4:3, chociaż to goście jako pierwsi wpisali się na listę strzelców.

Zamość: Krótka kołdra budżetowa. Osiedla mają zamrożone rachunki

Zamość: Krótka kołdra budżetowa. Osiedla mają zamrożone rachunki

Jeśli zarząd osiedla był oszczędny i odłożył zakupy na grudzień, jest oszczędny jeszcze bardziej. Miasto zamroziło rachunki i w tym roku już osiedla nic nie wydadzą. Ale nie narzekają, bo żaden mikołaj nie spotka dzieci, by wręczyć im upominki.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wracają z tarczą z Gdyni

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wracają z tarczą z Gdyni

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaliczyły udany powrót na ligowe parkiety po długiej przerwie. W sobotę pokonały na wyjeździe GTK Gdynia 85:76

Lublin: Od nowa wybudują pętlę komunikacji miejskiej

Lublin: Od nowa wybudują pętlę komunikacji miejskiej

Na 1,8 mln zł opiewa podpisana przez miasto umowa na budowę nowej pętli komunikacji miejskiej przy skrzyżowaniu Osmolickiej z Prawiednicką, w miejscu obecnego przystanku końcowego linii 25.

Dwie osoby zamordowane w gospodarstwie koło Puław. Dowody nie pozostawiały wątpliwości

Dwie osoby zamordowane w gospodarstwie koło Puław. Dowody nie pozostawiały wątpliwości

Jest wyrok w sprawie brutalnego zabójstwa w gospodarstwie niedaleko Puław. 37-letni Ukrainiec zamordował tam dwóch swoich rodaków. Potem ich okradł, a pieniądze wydał na alkohol i narkotyki.

Zgubne skutki zdalnej sesji. Radna przekonuje, że wcale nie zasnęła

Zgubne skutki zdalnej sesji. Radna przekonuje, że wcale nie zasnęła

Media społecznościowe obiegło zdjęcie radnej Agnieszki Lis sugerujące, że końcówkę ostatniego, zdalnego posiedzenia Rady Miasta Kraśnik… przespała. – Daję słowo, że nie spałam – zapewnia radna, tłumacząc swoje zachowanie złym samopoczuciem. – Wsparłam się o kanapę – opisuje radna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.