Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2011 r.
13:59
Edytuj ten wpis

Sprawa "Ty żydówo” zakończona. Profesor wraca do pracy

0 28 A A
Profesor UMCS po postępowaniu dyscyplinarnym wraca do pracy. (Fot. Bartek Żurawski)
Profesor UMCS po postępowaniu dyscyplinarnym wraca do pracy. (Fot. Bartek Żurawski)

Prof. Barbara Jedynak, która miała powiedzieć do młodszej koleżanki z pracy "Ty żydówo”, wraca do pracy. – Nie ma dowodów, że takie słowa padły – uznał rzecznik dyscyplinarny uczelni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Postępowanie dyscyplinarne zostało wszczęte po incydencie z października ub. roku. Barbara Jedynak przedłużyła zajęcia z historii literatury i kultury. Przed salą czekała ze studentami dr Marzena Zawanowska, która miała tam prowadzić zajęcia z judaistki.

Po zakończeniu miała zwrócić uwagę pani profesor, by kończyła wykłady zgodnie z czasem. Studenci usłyszeli, jak prof. Jedynak odpowiedziała dr Zawanowskiej: "Ty żydówo! Jak pani śmie zwracać mi uwagę?!”.

Gdy sprawa wyszła na jaw, władze UMCS zawiesiły prof. Jedynak w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego. A rzecznik dyscyplinarny UMCS prof. Krzysztof Amielańczyk wszczął postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie.

Postępowanie właśnie zostało umorzone. Świadkowie zdarzenia stwierdzili, że nie słyszeli dokładnie, co prof. Jedynak powiedziała. A sama Zawanowska przyznała przed rzecznikiem, że nie usłyszała dobrze wypowiedzi pani profesor.

Rzecznik uznał, że nie ma wystarczających dowodów na to, że prof. Jedynak rzeczywiście powiedziała słowa "Ty żydówo”. Stwierdził jedynie, że pani profesor rzeczywiście przedłużyła zajęcia i zachowała się "niegrzecznie” wobec młodszej koleżanki.

Prof. Jedynak została przywrócona do pracy na uczelni. Otrzyma też wyrównanie do pensji za czas, w jakim była zawieszona.

Sprawą miała się też zająć prokuratura. Ale w listopadzie śledczy uznali, że pracownica UMCS nie jest narodowości żydowskiej, więc zwrócenie się do niej "Ty żydówo” nie jest przestępstwem. I odmówili wszczęcia postępowania. (MB)

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kinol / 21 stycznia 2011 o 21:20
0
[quote name='opieniek' timestamp='1295541412' post='426803']
Nawet jeśli to stało się na prawdę, to UMCS i tak nie usunąłby dyscyplinarnie owej Pani.
Usunięcie profesora z uczelni wiąże się z mniejszą ilością punktów do rankingu szkół wyższych. Jedna pani mniej to ileś tam punktów mniej. A wiadomo że UMCS do liderów w kraju nie należy. Każdy prof jest na wagę złota.
Pozdrawiam
[/quote]
Prostaczkowie o jakich punktach wy mówicie ? tu idzie o suwerenność Polski...już aż tak
jesteście ciemni ? To po jasna cholerę krew przelali żołnierze; Pisudskiego,Maczka Hallera, Sikorskiego. Trzeba było iśc na paradę równości zamiast na pola bitewne....co za
prostactwo.
[quote name='opieniek' timestamp='1295541412' post='426803']
Nawet jeśli to stało się na prawdę, to UMCS i tak nie usunąłby dyscyplinarnie owej Pani.
Usunięcie profesora z uczelni wiąże się z mniejszą ilością punktów do rankingu szkół wyższych. Jedna pani mniej to ileś tam punktów mniej. A wiadomo że UMCS do liderów w kraju nie należy. Każdy prof jest na wagę złota.
Pozdrawiam
[/quote]
Prostaczkowie o jakich punktach wy mówicie ? tu idzie o suwerenność Polski...już aż tak
jesteście ... rozwiń
Avatar
kluk / 21 stycznia 2011 o 21:12
0
[quote name='kasnadra' timestamp='1295537794' post='426776']
I to ma być "Uczelnia" gdzie znajomi królika są bezkarni.I taka chamka z nadania belwederskiego a nie z osiągnięć naukowych będzie uczyć chamstwa i to na "Uczelni".Żenada jakiej nie było!
[/quote]
Wieszczko Kasandro jak ci się tu nie widzi to Art.52 pkt 2 pozwala ci bezproblemowo poprawić swoje samopoczucie i zaręczam,że nikt tu po tobie płakał nie będzie....chyba,że Betlejewski ,ale to zbyt mało aby wyrywać sobie włosy z głowy kiedy nastąpi ten exodus
[quote name='kasnadra' timestamp='1295537794' post='426776']
I to ma być "Uczelnia" gdzie znajomi królika są bezkarni.I taka chamka z nadania belwederskiego a nie z osiągnięć naukowych będzie uczyć chamstwa i to na "Uczelni".Żenada jakiej nie było!
[/quote]
Wieszczko Kasandro jak ci się tu nie widzi to Art.52 pkt 2 pozwala ci bezproblemowo poprawić swoje samopoczucie i zaręczam,że nikt tu po tobie płakał nie będzie....chyba,że Betlejewski ,ale to zbyt mało aby wyrywać sobie w... rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 21 stycznia 2011 o 20:51
0
[quote name='Marian' timestamp='1295614392' post='427122']
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.
Ktoś słyszał, ktoś widział, ktoś doniósł do dziekana,
Podjęto decyzję: Pani profesor musi być ukarana!
Minęły Święta, minął Nowy Rok a tu kolejny mocny cios,
zamordowali Żydów Polacy krzyczał Jan Tomasz Gross.
Najpierw źli „Sąsiedzi”, potem „Strach” bywał,
Oni mieli złote zęby a My „Złote żniwa”.
Dziennik, Wyborcza, Kurier nie podały wnet,
że Gross kłamie, nie napisał też Onet.
I znów w Sejmie zapłonie Chanuka, Marsz Żywych nastanie,
bo my Was bardzo kochamy Drodzy Gojanie.
[/quote]

Zapomniałeś o Pietrasiewiczu któremu ponoć wrzucono jakieś kamienie z faszystowskim logo
....a Pani Anne Applebaum na którą dokonano zamachu gdzie na szczęście ucierpiał tylko Jeep .Albo ten napad sprzed roku ..czy dwóch,na naczelnego rabina RP Shudricha? Co będzie
kiedy na ten przykład szlachetny bojownik o wolność i demokrację W RP Blumsztajn poczuje się zagrożony kolejną demonstracją ONR-u i poskarży się Szymonowi Peresowi? A ten przyśle
tu swoją armię z rozkazem obrony swoich obywateli przed polskimi barbarzyncami ? Uważasz że to niemożliwy scenariusz ? Ja do końca nie byłbym tego taki pewien, bo te ciągłe prowokacje mają jakiś cel ?????? jaki ?.
[quote name='Marian' timestamp='1295614392' post='427122']
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.... rozwiń
Avatar
kubeba / 21 stycznia 2011 o 20:09
0
[quote name='Gość' timestamp='1295624412' post='427197']
ŁAPKA ŁAPKE MYJE ! NORMA W POLSCE A ZWŁASZCZA W LUBELSKIM ! TA PANI NIE MA GODNOŚCI JEŻELI PRZYJMIE Z POWROTEM POSADĘ
[/quote]
Chciałbyś żydku żeby nie przyjęła ...wy już pewnie macie na to miejsce parę Zwanowskich,paru Hartmanów,Waszkinelów i zięciów Applebauma ....mam rację Icuś ?Świat was przejrzał na wskroś.
Avatar
JJ / 21 stycznia 2011 o 18:59
0
Zatem nazwanie żyda żydem jest przestępstwem, a nazwanie nie-żyda żydem nie jest. Dziwne.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2011 o 16:40
0
ŁAPKA ŁAPKE MYJE ! NORMA W POLSCE A ZWŁASZCZA W LUBELSKIM ! TA PANI NIE MA GODNOŚCI JEŻELI PRZYJMIE Z POWROTEM POSADĘ
Avatar
Marian / 21 stycznia 2011 o 13:53
0
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.
Ktoś słyszał, ktoś widział, ktoś doniósł do dziekana,
Podjęto decyzję: Pani profesor musi być ukarana!
Minęły Święta, minął Nowy Rok a tu kolejny mocny cios,
zamordowali Żydów Polacy krzyczał Jan Tomasz Gross.
Najpierw źli „Sąsiedzi”, potem „Strach” bywał,
Oni mieli złote zęby a My „Złote żniwa”.
Dziennik, Wyborcza, Kurier nie podały wnet,
że Gross kłamie, nie napisał też Onet.
I znów w Sejmie zapłonie Chanuka, Marsz Żywych nastanie,
bo my Was bardzo kochamy Drodzy Gojanie.
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.
Ktoś słyszał, ktoś widział, ktoś doniósł do dziekana,
Podjęto decyzję: Pani ... rozwiń
Avatar
narodowiec / 21 stycznia 2011 o 13:03
0
Janie Studencie, z pewnością pani Jedynak powiedziała do młodszej koleżanki "szczęść Boże" lub coś podobnego, znając jej wyraziste poglądy, poziom tolerancji i stosunek do młodych pracowników naukowych. A w jakiej dziedzinie jest ona ekspertem, bo chyba niekoniecznie w animacji kultury? Rzeczywiście pojęcie poprawności politycznej jest jej obce, na takiej samej zasadzie, jak osobom wydzwaniającym do wiadomego radia podczas audycji "Rozmowy niedokończone" - to znaczy mówi, co chce i gdzie chce, niezależnie od rodzaju zajęć. Świadczy o tym poziom wypowiedzi jej zwolenników, tych od przepalania pieców i nienawiści do "żydostwa".
Janie Studencie, z pewnością pani Jedynak powiedziała do młodszej koleżanki "szczęść Boże" lub coś podobnego, znając jej wyraziste poglądy, poziom tolerancji i stosunek do młodych pracowników naukowych. A w jakiej dziedzinie jest ona ekspertem, bo chyba niekoniecznie w animacji kultury? Rzeczywiście pojęcie poprawności politycznej jest jej obce, na takiej samej zasadzie, jak osobom wydzwaniającym do wiadomego radia podczas audycji "Rozmowy niedokończone" - to znaczy mówi, co chce i gdzie chce, niezależnie od rodzaju zajęć... rozwiń
Avatar
crx / 21 stycznia 2011 o 12:12
0
Troszkę niefortunny komentarz.Czy zwrócenie się do kogoś narodowości żydowskiej -Ty żydówo-jest przestępstwem?To taka sama forma jak mama-matka,tato -ojciec ,dziadziuś-dziad(no może bez tej ostatniej formy:-)).
Avatar
JEDREK / 21 stycznia 2011 o 11:26
0
To chyba komplement?
Avatar
kinol / 21 stycznia 2011 o 21:20
0
[quote name='opieniek' timestamp='1295541412' post='426803']
Nawet jeśli to stało się na prawdę, to UMCS i tak nie usunąłby dyscyplinarnie owej Pani.
Usunięcie profesora z uczelni wiąże się z mniejszą ilością punktów do rankingu szkół wyższych. Jedna pani mniej to ileś tam punktów mniej. A wiadomo że UMCS do liderów w kraju nie należy. Każdy prof jest na wagę złota.
Pozdrawiam
[/quote]
Prostaczkowie o jakich punktach wy mówicie ? tu idzie o suwerenność Polski...już aż tak
jesteście ciemni ? To po jasna cholerę krew przelali żołnierze; Pisudskiego,Maczka Hallera, Sikorskiego. Trzeba było iśc na paradę równości zamiast na pola bitewne....co za
prostactwo.
[quote name='opieniek' timestamp='1295541412' post='426803']
Nawet jeśli to stało się na prawdę, to UMCS i tak nie usunąłby dyscyplinarnie owej Pani.
Usunięcie profesora z uczelni wiąże się z mniejszą ilością punktów do rankingu szkół wyższych. Jedna pani mniej to ileś tam punktów mniej. A wiadomo że UMCS do liderów w kraju nie należy. Każdy prof jest na wagę złota.
Pozdrawiam
[/quote]
Prostaczkowie o jakich punktach wy mówicie ? tu idzie o suwerenność Polski...już aż tak
jesteście ... rozwiń
Avatar
kluk / 21 stycznia 2011 o 21:12
0
[quote name='kasnadra' timestamp='1295537794' post='426776']
I to ma być "Uczelnia" gdzie znajomi królika są bezkarni.I taka chamka z nadania belwederskiego a nie z osiągnięć naukowych będzie uczyć chamstwa i to na "Uczelni".Żenada jakiej nie było!
[/quote]
Wieszczko Kasandro jak ci się tu nie widzi to Art.52 pkt 2 pozwala ci bezproblemowo poprawić swoje samopoczucie i zaręczam,że nikt tu po tobie płakał nie będzie....chyba,że Betlejewski ,ale to zbyt mało aby wyrywać sobie włosy z głowy kiedy nastąpi ten exodus
[quote name='kasnadra' timestamp='1295537794' post='426776']
I to ma być "Uczelnia" gdzie znajomi królika są bezkarni.I taka chamka z nadania belwederskiego a nie z osiągnięć naukowych będzie uczyć chamstwa i to na "Uczelni".Żenada jakiej nie było!
[/quote]
Wieszczko Kasandro jak ci się tu nie widzi to Art.52 pkt 2 pozwala ci bezproblemowo poprawić swoje samopoczucie i zaręczam,że nikt tu po tobie płakał nie będzie....chyba,że Betlejewski ,ale to zbyt mało aby wyrywać sobie w... rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 21 stycznia 2011 o 20:51
0
[quote name='Marian' timestamp='1295614392' post='427122']
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.
Ktoś słyszał, ktoś widział, ktoś doniósł do dziekana,
Podjęto decyzję: Pani profesor musi być ukarana!
Minęły Święta, minął Nowy Rok a tu kolejny mocny cios,
zamordowali Żydów Polacy krzyczał Jan Tomasz Gross.
Najpierw źli „Sąsiedzi”, potem „Strach” bywał,
Oni mieli złote zęby a My „Złote żniwa”.
Dziennik, Wyborcza, Kurier nie podały wnet,
że Gross kłamie, nie napisał też Onet.
I znów w Sejmie zapłonie Chanuka, Marsz Żywych nastanie,
bo my Was bardzo kochamy Drodzy Gojanie.
[/quote]

Zapomniałeś o Pietrasiewiczu któremu ponoć wrzucono jakieś kamienie z faszystowskim logo
....a Pani Anne Applebaum na którą dokonano zamachu gdzie na szczęście ucierpiał tylko Jeep .Albo ten napad sprzed roku ..czy dwóch,na naczelnego rabina RP Shudricha? Co będzie
kiedy na ten przykład szlachetny bojownik o wolność i demokrację W RP Blumsztajn poczuje się zagrożony kolejną demonstracją ONR-u i poskarży się Szymonowi Peresowi? A ten przyśle
tu swoją armię z rozkazem obrony swoich obywateli przed polskimi barbarzyncami ? Uważasz że to niemożliwy scenariusz ? Ja do końca nie byłbym tego taki pewien, bo te ciągłe prowokacje mają jakiś cel ?????? jaki ?.
[quote name='Marian' timestamp='1295614392' post='427122']
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.... rozwiń
Avatar
kubeba / 21 stycznia 2011 o 20:09
0
[quote name='Gość' timestamp='1295624412' post='427197']
ŁAPKA ŁAPKE MYJE ! NORMA W POLSCE A ZWŁASZCZA W LUBELSKIM ! TA PANI NIE MA GODNOŚCI JEŻELI PRZYJMIE Z POWROTEM POSADĘ
[/quote]
Chciałbyś żydku żeby nie przyjęła ...wy już pewnie macie na to miejsce parę Zwanowskich,paru Hartmanów,Waszkinelów i zięciów Applebauma ....mam rację Icuś ?Świat was przejrzał na wskroś.
Avatar
JJ / 21 stycznia 2011 o 18:59
0
Zatem nazwanie żyda żydem jest przestępstwem, a nazwanie nie-żyda żydem nie jest. Dziwne.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2011 o 16:40
0
ŁAPKA ŁAPKE MYJE ! NORMA W POLSCE A ZWŁASZCZA W LUBELSKIM ! TA PANI NIE MA GODNOŚCI JEŻELI PRZYJMIE Z POWROTEM POSADĘ
Avatar
Marian / 21 stycznia 2011 o 13:53
0
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.
Ktoś słyszał, ktoś widział, ktoś doniósł do dziekana,
Podjęto decyzję: Pani profesor musi być ukarana!
Minęły Święta, minął Nowy Rok a tu kolejny mocny cios,
zamordowali Żydów Polacy krzyczał Jan Tomasz Gross.
Najpierw źli „Sąsiedzi”, potem „Strach” bywał,
Oni mieli złote zęby a My „Złote żniwa”.
Dziennik, Wyborcza, Kurier nie podały wnet,
że Gross kłamie, nie napisał też Onet.
I znów w Sejmie zapłonie Chanuka, Marsz Żywych nastanie,
bo my Was bardzo kochamy Drodzy Gojanie.
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.
Ktoś słyszał, ktoś widział, ktoś doniósł do dziekana,
Podjęto decyzję: Pani ... rozwiń
Avatar
narodowiec / 21 stycznia 2011 o 13:03
0
Janie Studencie, z pewnością pani Jedynak powiedziała do młodszej koleżanki "szczęść Boże" lub coś podobnego, znając jej wyraziste poglądy, poziom tolerancji i stosunek do młodych pracowników naukowych. A w jakiej dziedzinie jest ona ekspertem, bo chyba niekoniecznie w animacji kultury? Rzeczywiście pojęcie poprawności politycznej jest jej obce, na takiej samej zasadzie, jak osobom wydzwaniającym do wiadomego radia podczas audycji "Rozmowy niedokończone" - to znaczy mówi, co chce i gdzie chce, niezależnie od rodzaju zajęć. Świadczy o tym poziom wypowiedzi jej zwolenników, tych od przepalania pieców i nienawiści do "żydostwa".
Janie Studencie, z pewnością pani Jedynak powiedziała do młodszej koleżanki "szczęść Boże" lub coś podobnego, znając jej wyraziste poglądy, poziom tolerancji i stosunek do młodych pracowników naukowych. A w jakiej dziedzinie jest ona ekspertem, bo chyba niekoniecznie w animacji kultury? Rzeczywiście pojęcie poprawności politycznej jest jej obce, na takiej samej zasadzie, jak osobom wydzwaniającym do wiadomego radia podczas audycji "Rozmowy niedokończone" - to znaczy mówi, co chce i gdzie chce, niezależnie od rodzaju zajęć... rozwiń
Avatar
crx / 21 stycznia 2011 o 12:12
0
Troszkę niefortunny komentarz.Czy zwrócenie się do kogoś narodowości żydowskiej -Ty żydówo-jest przestępstwem?To taka sama forma jak mama-matka,tato -ojciec ,dziadziuś-dziad(no może bez tej ostatniej formy:-)).
Avatar
JEDREK / 21 stycznia 2011 o 11:26
0
To chyba komplement?
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 130 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!