Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2011 r.
13:59
Edytuj ten wpis

Sprawa "Ty żydówo” zakończona. Profesor wraca do pracy

0 28 A A
Profesor UMCS po postępowaniu dyscyplinarnym wraca do pracy. (Fot. Bartek Żurawski)
Profesor UMCS po postępowaniu dyscyplinarnym wraca do pracy. (Fot. Bartek Żurawski)

Prof. Barbara Jedynak, która miała powiedzieć do młodszej koleżanki z pracy "Ty żydówo”, wraca do pracy. – Nie ma dowodów, że takie słowa padły – uznał rzecznik dyscyplinarny uczelni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Postępowanie dyscyplinarne zostało wszczęte po incydencie z października ub. roku. Barbara Jedynak przedłużyła zajęcia z historii literatury i kultury. Przed salą czekała ze studentami dr Marzena Zawanowska, która miała tam prowadzić zajęcia z judaistki.

Po zakończeniu miała zwrócić uwagę pani profesor, by kończyła wykłady zgodnie z czasem. Studenci usłyszeli, jak prof. Jedynak odpowiedziała dr Zawanowskiej: "Ty żydówo! Jak pani śmie zwracać mi uwagę?!”.

Gdy sprawa wyszła na jaw, władze UMCS zawiesiły prof. Jedynak w pełnieniu obowiązków nauczyciela akademickiego. A rzecznik dyscyplinarny UMCS prof. Krzysztof Amielańczyk wszczął postępowanie dyscyplinarne w tej sprawie.

Postępowanie właśnie zostało umorzone. Świadkowie zdarzenia stwierdzili, że nie słyszeli dokładnie, co prof. Jedynak powiedziała. A sama Zawanowska przyznała przed rzecznikiem, że nie usłyszała dobrze wypowiedzi pani profesor.

Rzecznik uznał, że nie ma wystarczających dowodów na to, że prof. Jedynak rzeczywiście powiedziała słowa "Ty żydówo”. Stwierdził jedynie, że pani profesor rzeczywiście przedłużyła zajęcia i zachowała się "niegrzecznie” wobec młodszej koleżanki.

Prof. Jedynak została przywrócona do pracy na uczelni. Otrzyma też wyrównanie do pensji za czas, w jakim była zawieszona.

Sprawą miała się też zająć prokuratura. Ale w listopadzie śledczy uznali, że pracownica UMCS nie jest narodowości żydowskiej, więc zwrócenie się do niej "Ty żydówo” nie jest przestępstwem. I odmówili wszczęcia postępowania. (MB)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kinol / 21 stycznia 2011 r. o 21:20
[quote name='opieniek' timestamp='1295541412' post='426803']
Nawet jeśli to stało się na prawdę, to UMCS i tak nie usunąłby dyscyplinarnie owej Pani.
Usunięcie profesora z uczelni wiąże się z mniejszą ilością punktów do rankingu szkół wyższych. Jedna pani mniej to ileś tam punktów mniej. A wiadomo że UMCS do liderów w kraju nie należy. Każdy prof jest na wagę złota.
Pozdrawiam
[/quote]
Prostaczkowie o jakich punktach wy mówicie ? tu idzie o suwerenność Polski...już aż tak
jesteście ciemni ? To po jasna cholerę krew przelali żołnierze; Pisudskiego,Maczka Hallera, Sikorskiego. Trzeba było iśc na paradę równości zamiast na pola bitewne....co za
prostactwo.
[quote name='opieniek' timestamp='1295541412' post='426803']
Nawet jeśli to stało się na prawdę, to UMCS i tak nie usunąłby dyscyplinarnie owej Pani.
Usunięcie profesora z uczelni wiąże się z mniejszą ilością punktów do rankingu szkół wyższych. Jedna pani mniej to ileś tam punktów mniej. A wiadomo że UMCS do liderów w kraju nie należy. Każdy prof jest na wagę złota.
Pozdrawiam
[/quote]
Prostaczkowie o jakich punktach wy mówicie ? tu idzie o suwerenność Polski...już aż tak
jesteście ... rozwiń
Avatar
kluk / 21 stycznia 2011 r. o 21:12
[quote name='kasnadra' timestamp='1295537794' post='426776']
I to ma być "Uczelnia" gdzie znajomi królika są bezkarni.I taka chamka z nadania belwederskiego a nie z osiągnięć naukowych będzie uczyć chamstwa i to na "Uczelni".Żenada jakiej nie było!
[/quote]
Wieszczko Kasandro jak ci się tu nie widzi to Art.52 pkt 2 pozwala ci bezproblemowo poprawić swoje samopoczucie i zaręczam,że nikt tu po tobie płakał nie będzie....chyba,że Betlejewski ,ale to zbyt mało aby wyrywać sobie włosy z głowy kiedy nastąpi ten exodus
[quote name='kasnadra' timestamp='1295537794' post='426776']
I to ma być "Uczelnia" gdzie znajomi królika są bezkarni.I taka chamka z nadania belwederskiego a nie z osiągnięć naukowych będzie uczyć chamstwa i to na "Uczelni".Żenada jakiej nie było!
[/quote]
Wieszczko Kasandro jak ci się tu nie widzi to Art.52 pkt 2 pozwala ci bezproblemowo poprawić swoje samopoczucie i zaręczam,że nikt tu po tobie płakał nie będzie....chyba,że Betlejewski ,ale to zbyt mało aby wyrywać sobie w... rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 21 stycznia 2011 r. o 20:51
[quote name='Marian' timestamp='1295614392' post='427122']
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.
Ktoś słyszał, ktoś widział, ktoś doniósł do dziekana,
Podjęto decyzję: Pani profesor musi być ukarana!
Minęły Święta, minął Nowy Rok a tu kolejny mocny cios,
zamordowali Żydów Polacy krzyczał Jan Tomasz Gross.
Najpierw źli „Sąsiedzi”, potem „Strach” bywał,
Oni mieli złote zęby a My „Złote żniwa”.
Dziennik, Wyborcza, Kurier nie podały wnet,
że Gross kłamie, nie napisał też Onet.
I znów w Sejmie zapłonie Chanuka, Marsz Żywych nastanie,
bo my Was bardzo kochamy Drodzy Gojanie.
[/quote]

Zapomniałeś o Pietrasiewiczu któremu ponoć wrzucono jakieś kamienie z faszystowskim logo
....a Pani Anne Applebaum na którą dokonano zamachu gdzie na szczęście ucierpiał tylko Jeep .Albo ten napad sprzed roku ..czy dwóch,na naczelnego rabina RP Shudricha? Co będzie
kiedy na ten przykład szlachetny bojownik o wolność i demokrację W RP Blumsztajn poczuje się zagrożony kolejną demonstracją ONR-u i poskarży się Szymonowi Peresowi? A ten przyśle
tu swoją armię z rozkazem obrony swoich obywateli przed polskimi barbarzyncami ? Uważasz że to niemożliwy scenariusz ? Ja do końca nie byłbym tego taki pewien, bo te ciągłe prowokacje mają jakiś cel ?????? jaki ?.
[quote name='Marian' timestamp='1295614392' post='427122']
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.... rozwiń
Avatar
kubeba / 21 stycznia 2011 r. o 20:09
[quote name='Gość' timestamp='1295624412' post='427197']
ŁAPKA ŁAPKE MYJE ! NORMA W POLSCE A ZWŁASZCZA W LUBELSKIM ! TA PANI NIE MA GODNOŚCI JEŻELI PRZYJMIE Z POWROTEM POSADĘ
[/quote]
Chciałbyś żydku żeby nie przyjęła ...wy już pewnie macie na to miejsce parę Zwanowskich,paru Hartmanów,Waszkinelów i zięciów Applebauma ....mam rację Icuś ?Świat was przejrzał na wskroś.
Avatar
JJ / 21 stycznia 2011 r. o 18:59
Zatem nazwanie żyda żydem jest przestępstwem, a nazwanie nie-żyda żydem nie jest. Dziwne.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2011 r. o 16:40
ŁAPKA ŁAPKE MYJE ! NORMA W POLSCE A ZWŁASZCZA W LUBELSKIM ! TA PANI NIE MA GODNOŚCI JEŻELI PRZYJMIE Z POWROTEM POSADĘ
Avatar
Marian / 21 stycznia 2011 r. o 13:53
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.
Ktoś słyszał, ktoś widział, ktoś doniósł do dziekana,
Podjęto decyzję: Pani profesor musi być ukarana!
Minęły Święta, minął Nowy Rok a tu kolejny mocny cios,
zamordowali Żydów Polacy krzyczał Jan Tomasz Gross.
Najpierw źli „Sąsiedzi”, potem „Strach” bywał,
Oni mieli złote zęby a My „Złote żniwa”.
Dziennik, Wyborcza, Kurier nie podały wnet,
że Gross kłamie, nie napisał też Onet.
I znów w Sejmie zapłonie Chanuka, Marsz Żywych nastanie,
bo my Was bardzo kochamy Drodzy Gojanie.
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.
Ktoś słyszał, ktoś widział, ktoś doniósł do dziekana,
Podjęto decyzję: Pani ... rozwiń
Avatar
narodowiec / 21 stycznia 2011 r. o 13:03
Janie Studencie, z pewnością pani Jedynak powiedziała do młodszej koleżanki "szczęść Boże" lub coś podobnego, znając jej wyraziste poglądy, poziom tolerancji i stosunek do młodych pracowników naukowych. A w jakiej dziedzinie jest ona ekspertem, bo chyba niekoniecznie w animacji kultury? Rzeczywiście pojęcie poprawności politycznej jest jej obce, na takiej samej zasadzie, jak osobom wydzwaniającym do wiadomego radia podczas audycji "Rozmowy niedokończone" - to znaczy mówi, co chce i gdzie chce, niezależnie od rodzaju zajęć. Świadczy o tym poziom wypowiedzi jej zwolenników, tych od przepalania pieców i nienawiści do "żydostwa".
Janie Studencie, z pewnością pani Jedynak powiedziała do młodszej koleżanki "szczęść Boże" lub coś podobnego, znając jej wyraziste poglądy, poziom tolerancji i stosunek do młodych pracowników naukowych. A w jakiej dziedzinie jest ona ekspertem, bo chyba niekoniecznie w animacji kultury? Rzeczywiście pojęcie poprawności politycznej jest jej obce, na takiej samej zasadzie, jak osobom wydzwaniającym do wiadomego radia podczas audycji "Rozmowy niedokończone" - to znaczy mówi, co chce i gdzie chce, niezależnie od rodzaju zajęć... rozwiń
Avatar
crx / 21 stycznia 2011 r. o 12:12
Troszkę niefortunny komentarz.Czy zwrócenie się do kogoś narodowości żydowskiej -Ty żydówo-jest przestępstwem?To taka sama forma jak mama-matka,tato -ojciec ,dziadziuś-dziad(no może bez tej ostatniej formy:-)).
Avatar
JEDREK / 21 stycznia 2011 r. o 11:26
To chyba komplement?
Avatar
kinol / 21 stycznia 2011 r. o 21:20
[quote name='opieniek' timestamp='1295541412' post='426803']
Nawet jeśli to stało się na prawdę, to UMCS i tak nie usunąłby dyscyplinarnie owej Pani.
Usunięcie profesora z uczelni wiąże się z mniejszą ilością punktów do rankingu szkół wyższych. Jedna pani mniej to ileś tam punktów mniej. A wiadomo że UMCS do liderów w kraju nie należy. Każdy prof jest na wagę złota.
Pozdrawiam
[/quote]
Prostaczkowie o jakich punktach wy mówicie ? tu idzie o suwerenność Polski...już aż tak
jesteście ciemni ? To po jasna cholerę krew przelali żołnierze; Pisudskiego,Maczka Hallera, Sikorskiego. Trzeba było iśc na paradę równości zamiast na pola bitewne....co za
prostactwo.
[quote name='opieniek' timestamp='1295541412' post='426803']
Nawet jeśli to stało się na prawdę, to UMCS i tak nie usunąłby dyscyplinarnie owej Pani.
Usunięcie profesora z uczelni wiąże się z mniejszą ilością punktów do rankingu szkół wyższych. Jedna pani mniej to ileś tam punktów mniej. A wiadomo że UMCS do liderów w kraju nie należy. Każdy prof jest na wagę złota.
Pozdrawiam
[/quote]
Prostaczkowie o jakich punktach wy mówicie ? tu idzie o suwerenność Polski...już aż tak
jesteście ... rozwiń
Avatar
kluk / 21 stycznia 2011 r. o 21:12
[quote name='kasnadra' timestamp='1295537794' post='426776']
I to ma być "Uczelnia" gdzie znajomi królika są bezkarni.I taka chamka z nadania belwederskiego a nie z osiągnięć naukowych będzie uczyć chamstwa i to na "Uczelni".Żenada jakiej nie było!
[/quote]
Wieszczko Kasandro jak ci się tu nie widzi to Art.52 pkt 2 pozwala ci bezproblemowo poprawić swoje samopoczucie i zaręczam,że nikt tu po tobie płakał nie będzie....chyba,że Betlejewski ,ale to zbyt mało aby wyrywać sobie włosy z głowy kiedy nastąpi ten exodus
[quote name='kasnadra' timestamp='1295537794' post='426776']
I to ma być "Uczelnia" gdzie znajomi królika są bezkarni.I taka chamka z nadania belwederskiego a nie z osiągnięć naukowych będzie uczyć chamstwa i to na "Uczelni".Żenada jakiej nie było!
[/quote]
Wieszczko Kasandro jak ci się tu nie widzi to Art.52 pkt 2 pozwala ci bezproblemowo poprawić swoje samopoczucie i zaręczam,że nikt tu po tobie płakał nie będzie....chyba,że Betlejewski ,ale to zbyt mało aby wyrywać sobie w... rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 21 stycznia 2011 r. o 20:51
[quote name='Marian' timestamp='1295614392' post='427122']
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.
Ktoś słyszał, ktoś widział, ktoś doniósł do dziekana,
Podjęto decyzję: Pani profesor musi być ukarana!
Minęły Święta, minął Nowy Rok a tu kolejny mocny cios,
zamordowali Żydów Polacy krzyczał Jan Tomasz Gross.
Najpierw źli „Sąsiedzi”, potem „Strach” bywał,
Oni mieli złote zęby a My „Złote żniwa”.
Dziennik, Wyborcza, Kurier nie podały wnet,
że Gross kłamie, nie napisał też Onet.
I znów w Sejmie zapłonie Chanuka, Marsz Żywych nastanie,
bo my Was bardzo kochamy Drodzy Gojanie.
[/quote]

Zapomniałeś o Pietrasiewiczu któremu ponoć wrzucono jakieś kamienie z faszystowskim logo
....a Pani Anne Applebaum na którą dokonano zamachu gdzie na szczęście ucierpiał tylko Jeep .Albo ten napad sprzed roku ..czy dwóch,na naczelnego rabina RP Shudricha? Co będzie
kiedy na ten przykład szlachetny bojownik o wolność i demokrację W RP Blumsztajn poczuje się zagrożony kolejną demonstracją ONR-u i poskarży się Szymonowi Peresowi? A ten przyśle
tu swoją armię z rozkazem obrony swoich obywateli przed polskimi barbarzyncami ? Uważasz że to niemożliwy scenariusz ? Ja do końca nie byłbym tego taki pewien, bo te ciągłe prowokacje mają jakiś cel ?????? jaki ?.
[quote name='Marian' timestamp='1295614392' post='427122']
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.... rozwiń
Avatar
kubeba / 21 stycznia 2011 r. o 20:09
[quote name='Gość' timestamp='1295624412' post='427197']
ŁAPKA ŁAPKE MYJE ! NORMA W POLSCE A ZWŁASZCZA W LUBELSKIM ! TA PANI NIE MA GODNOŚCI JEŻELI PRZYJMIE Z POWROTEM POSADĘ
[/quote]
Chciałbyś żydku żeby nie przyjęła ...wy już pewnie macie na to miejsce parę Zwanowskich,paru Hartmanów,Waszkinelów i zięciów Applebauma ....mam rację Icuś ?Świat was przejrzał na wskroś.
Avatar
JJ / 21 stycznia 2011 r. o 18:59
Zatem nazwanie żyda żydem jest przestępstwem, a nazwanie nie-żyda żydem nie jest. Dziwne.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2011 r. o 16:40
ŁAPKA ŁAPKE MYJE ! NORMA W POLSCE A ZWŁASZCZA W LUBELSKIM ! TA PANI NIE MA GODNOŚCI JEŻELI PRZYJMIE Z POWROTEM POSADĘ
Avatar
Marian / 21 stycznia 2011 r. o 13:53
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.
Ktoś słyszał, ktoś widział, ktoś doniósł do dziekana,
Podjęto decyzję: Pani profesor musi być ukarana!
Minęły Święta, minął Nowy Rok a tu kolejny mocny cios,
zamordowali Żydów Polacy krzyczał Jan Tomasz Gross.
Najpierw źli „Sąsiedzi”, potem „Strach” bywał,
Oni mieli złote zęby a My „Złote żniwa”.
Dziennik, Wyborcza, Kurier nie podały wnet,
że Gross kłamie, nie napisał też Onet.
I znów w Sejmie zapłonie Chanuka, Marsz Żywych nastanie,
bo my Was bardzo kochamy Drodzy Gojanie.
Ty żydówo, Ty goju!
Zajęcia przedłużyła, nie przewietrzyła sali,
Judaiści na zewnątrz a poloniści wewnątrz stali.
Jedni za mało by się nauczyli, drudzy za dużo by chcieli,
jedni słyszeli „Ty żydówo!”, drudzy nic nie widzieli.
Nasza pani doktor nic nie mówiła tylko stała,
Nasza pani profesor wcale tak nie powiedziała.
Dziennik, Wyborcza, Kurier napisał wnet,
a po nich „Ty żydówo!” przepisał Onet.
Ktoś słyszał, ktoś widział, ktoś doniósł do dziekana,
Podjęto decyzję: Pani ... rozwiń
Avatar
narodowiec / 21 stycznia 2011 r. o 13:03
Janie Studencie, z pewnością pani Jedynak powiedziała do młodszej koleżanki "szczęść Boże" lub coś podobnego, znając jej wyraziste poglądy, poziom tolerancji i stosunek do młodych pracowników naukowych. A w jakiej dziedzinie jest ona ekspertem, bo chyba niekoniecznie w animacji kultury? Rzeczywiście pojęcie poprawności politycznej jest jej obce, na takiej samej zasadzie, jak osobom wydzwaniającym do wiadomego radia podczas audycji "Rozmowy niedokończone" - to znaczy mówi, co chce i gdzie chce, niezależnie od rodzaju zajęć. Świadczy o tym poziom wypowiedzi jej zwolenników, tych od przepalania pieców i nienawiści do "żydostwa".
Janie Studencie, z pewnością pani Jedynak powiedziała do młodszej koleżanki "szczęść Boże" lub coś podobnego, znając jej wyraziste poglądy, poziom tolerancji i stosunek do młodych pracowników naukowych. A w jakiej dziedzinie jest ona ekspertem, bo chyba niekoniecznie w animacji kultury? Rzeczywiście pojęcie poprawności politycznej jest jej obce, na takiej samej zasadzie, jak osobom wydzwaniającym do wiadomego radia podczas audycji "Rozmowy niedokończone" - to znaczy mówi, co chce i gdzie chce, niezależnie od rodzaju zajęć... rozwiń
Avatar
crx / 21 stycznia 2011 r. o 12:12
Troszkę niefortunny komentarz.Czy zwrócenie się do kogoś narodowości żydowskiej -Ty żydówo-jest przestępstwem?To taka sama forma jak mama-matka,tato -ojciec ,dziadziuś-dziad(no może bez tej ostatniej formy:-)).
Avatar
JEDREK / 21 stycznia 2011 r. o 11:26
To chyba komplement?
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!