Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2011 r.
18:53
Edytuj ten wpis

Sprzedała córeczkę, inne dzieci trafią do pogotowia opiekuńczego

0 17 A A
Rodzeństwo może trafić do pogotowia opiekuńczego w Lublinie (Maciej Kaczanowski)
Rodzeństwo może trafić do pogotowia opiekuńczego w Lublinie (Maciej Kaczanowski)

Pięcioro dzieci kobiety aresztowanej po próbie sprzedaży najmłodszej córeczki, zamieszka w pogotowiu opiekuńczym – zadecydował sąd. Najpierw jednak kurator rodzinny zbada, w jakich warunkach są wychowywane.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Sąd rodzinny zarządził umieszczenie dzieci w pogotowiu opiekuńczym po sygnale otrzymanym ze szkoły, do której uczęszczają – mówi Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie. – Zdecydował, że na miejsce pojedzie kurator rodzinny, który przeprowadzi wywiad.

Decyzja sądu jest wykonywana natychmiast po jej podjęciu. Szybko może zostać również zmieniona, jeśli po wizycie kuratora okaże się, że dzieci mają odpowiednie warunki.

Sąd zdecydował również o losie szóstego dziecka kobiety – kilkunastodniowej dziś dziewczynki, która miała zostać sprzedana. Noworodek trafi do rodziny zastępczej.

Matka dzieci, 38-letnia mieszkanka gminy Milejów, została aresztowana w ubiegły piątek. Zaraz po wyjściu ze szpitala w Świdniku oddała swoją nowo narodzoną córeczkę dwom kobietom, które przyjechały z Danii. Prokuratura zarzuciła im, że kupiły kilkudniową dziewczynkę, żeby ją wywieźć za granicę.

Szybko wpadły, bo chciały, żeby noworodka obejrzała pielęgniarka środowiskowa. Pracownica przychodni przeprowadzając wywiad, zorientowała się, że 23-letnia Dunka, która podawała się za matkę dziecka, nie mogła urodzić kilka dni wcześniej. Zawiadomiła policję.

Prokuratura podejrzewa, że kobiety z Danii były tylko pośredniczkami. – Liczymy, że zawartość twardego dysku ich komputera pozwoli ustalić, czy chciały komuś przekazać dziecko – mówi Jadwiga Nowak, szefowa prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

Dunki mieszkały w Lublinie od ośmiu miesięcy. Nie miały większych dochodów ani warunków, żeby wychowywać dziecko. 23-latka twierdziła jednak, że chciała opiekować się noworodkiem.

Śledztwo ma również wątek dotyczący Zabrza. Niedawno do tamtejszej policji zgłosiła się kobieta, która na forach internetowych szukała informacji o adopcji. Była zainteresowana zaopiekowaniem się dzieckiem. Nawiązała kontakt z matką, która zaoferowała jej sprzedanie noworodka. Zszokowana zawiadomiła policję.

Śledczy ustalili, skąd nadano e-maile z "ofertą”. Policja ujawnia, że sprawa jest związana z lubelskim śledztwem.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tadek / 14 kwietnia 2011 o 11:59
0
Był niedawno przypadek matki, która zabiła swoje dziecko po urodzeniu, włożyła je do worka i podrzuciła (na Kustronia)jest teraz na wolności i wraz z mężem wychowują drugie.A ta co nie zabiła poszła siedzieć, a dzieci jej zabierają. Gdzie sens, gdzie logika ?
Avatar
tomi / 31 marca 2011 o 12:25
0
Brawo dla tej Pani pracującej w tej przychodni, która zorientowała się, że coś jest nie tak i zawiadomiła policję. Postawa godna uznania i nagrody.
Pozdrawiam Panią serdecznie.
Avatar
Milo / 22 marca 2011 o 19:50
0
[quote name='Gość' timestamp='1300815704' post='453514']
trzeba edukować takie puste matki, że jak nie mają za co żyć to niech sie zabezpieczają,nie rodzą, to nie średniowiecze, że kobiety nie wiedziały nić o antykoncepcji. No widać kto głęboko myśli rodząc dziecko za dzieckiem nie mając co do gara włożyć, a jak chcesz pomagać takim rodzinom, no to bierz się a nie wypisujesz głupoty
[/quote]
Qrwa człowieku aż mi Cie szkoda, chu..wiesz o życiu i dzieciach a o seksie podejrzewam że wogle, z samych Twoich wypowiedzi z błędami ortograficznymi widać, że dziecko neostrady z Ciebie, przynajmniej taki poziom przedstawiasz wypowiedziami. Zmień swój nick na śmieć nie gość...nie czekaj do jutra, zrób już to dziś !!!
[quote name='Gość' timestamp='1300815704' post='453514']
trzeba edukować takie puste matki, że jak nie mają za co żyć to niech sie zabezpieczają,nie rodzą, to nie średniowiecze, że kobiety nie wiedziały nić o antykoncepcji. No widać kto głęboko myśli rodząc dziecko za dzieckiem nie mając co do gara włożyć, a jak chcesz pomagać takim rodzinom, no to bierz się a nie wypisujesz głupoty
[/quote]
Qrwa człowieku aż mi Cie szkoda, chu..wiesz o życiu i dzieciach a o seksie podejrzewam że wogle, z samych Twoi... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 18:41
0
[quote name='babcia' timestamp='1300765421' post='453182']
co ty babszylu gadasz nie sprzedaje sie dzieci to najbardziej hanienbe
A TRZEBA WALCZYC O MATKI ABY MIALY ZA CO WYCHOWAC DZIECI
NIE MOZE BYC W SPOLECZENSTWIE GLODNYCH DZIECI BEZ OPIEKI
TO W INTERESIE KAZDEGO POLAKA TO WASZA I NASZA PRZYSZLOSC
JAK KTO PLYTKO MYSLI TO takie miejce maja wydarzenia ja sprzedawanie oddawanie dzieci
to czas zmienic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

trzeba edukować takie puste matki, że jak nie mają za co żyć to niech sie zabezpieczają,nie rodzą, to nie średniowiecze, że kobiety nie wiedziały nić o antykoncepcji. No widać kto głęboko myśli rodząc dziecko za dzieckiem nie mając co do gara włożyć, a jak chcesz pomagać takim rodzinom, no to bierz się a nie wypisujesz głupoty
[quote name='babcia' timestamp='1300765421' post='453182']
co ty babszylu gadasz nie sprzedaje sie dzieci to najbardziej hanienbe
A TRZEBA WALCZYC O MATKI ABY MIALY ZA CO WYCHOWAC DZIECI
NIE MOZE BYC W SPOLECZENSTWIE GLODNYCH DZIECI BEZ OPIEKI
TO W INTERESIE KAZDEGO POLAKA TO WASZA I NASZA PRZYSZLOSC
JAK KTO PLYTKO MYSLI TO takie miejce maja wydarzenia ja sprzedawanie oddawanie dzieci
to czas zmienic!!!... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 18:38
0
[quote name='marian' timestamp='1300740812' post='453153']
bida aż piszczy to co się dziwić.Gwałciciele i bandyci chodzą po wolności a bidną kobicinę zamykają za takie coś. Ja nie widzę w tym nic aż tak nagannego ,nie ma co do garnka włożyć to różne pomysły człowiekowi do głowy przychodzą by resztę dzieci i siebie jakoś ratować. Jak musiała być zdesperowana by tak zrobić. Tak Tusk dba o biednych.
[/quote]

tylko, że ta bidna kobiecina jak nie ma co do garnka włożyć to sie niech zabezpiecza a nie płodzi dziecko za dzieckiem
[quote name='marian' timestamp='1300740812' post='453153']
bida aż piszczy to co się dziwić.Gwałciciele i bandyci chodzą po wolności a bidną kobicinę zamykają za takie coś. Ja nie widzę w tym nic aż tak nagannego ,nie ma co do garnka włożyć to różne pomysły człowiekowi do głowy przychodzą by resztę dzieci i siebie jakoś ratować. Jak musiała być zdesperowana by tak zrobić. Tak Tusk dba o biednych.
[/quote]

tylko, że ta bidna kobiecina jak nie ma co do garnka włożyć to sie niech zabezpiecza a ni... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 11:03
0
[quote name='gość' timestamp='1300778391' post='453221']
Myślę, że ci co krytukują tę matkę (zachowanie niewątpliwie karygodne), nie byli zmuszeni do karmienia sześciorga dzieci jednym kisielem zamiast obiadu. Albo nie wybierali czy dać jeść najmłodszemu bo jeszcze nie rozumie co to brak jedzenia i płacze z głodu, a starsze może jakoś wytrzymają do jutra i prześpią głód. Jeżeli utrzymanie dziecka w domu dziecka kosztuje ok 3 tysięcy zł miesięcznie, a rodzinne domy dziecka dostają 750 zł mieszięcznie na dziecko, czy pomoc społeczna należy się przy dochodzie poniżej ok. 550 zł (ciekawe kto się utrzyma za 560 zł miesięcznie), to ja pytam gdzie tu są proporcje i zdrowy rozsądek. I mówienie, że nie musiała rodzić tylu dzieci jest głupotą. Nie każdy rodzi się Einsztajnem ani Skłodowską. Nie każdy jest tak samo zaradny życiowo. Mnie koszty związane z pojawieniem się drugiego dziecka wyraźnie obniżyły poziom życia (mam wyższe wykształcenie, znam języki, raczej nie jestem ćwierćinteligentem, pracuję na 2 etatach). Nię życzę nikomu konieczności podejmowania takich wyborów jak ta matka. Nie wybrała najlepiej. Zapewne oddając dziecko do legalnej adopcji nie poprawiłaby bytu pozostałym dzieciom. Współczuję bardzo
[/quote]


Nikogo nie obchodzi twoje wątpliwe wykształcenie "Einsztajnie" i twoje problemy. Jak chcesz o nich porozmawiać to zgłos się do gazety i poproś o wywiad bo marnujesz się na tym forum pisząc w kółko to samo.
Głupotą jest to, ze baba narodziła dzieci nie mając warunków i głupotą jest że tatuś nie poszuka pracy bo mu się zapewne nie chce.
A to co zrobili świadczy o ich niskim poziomie moralnym i intelektualnym - lepiej sprzedać niż wziąc się do pracy i nie rodzić już więcej dzieci stosując antykoncepcję nawet tą dozwoloną przez KK czy w ogóle jakąkolwiek.
[quote name='gość' timestamp='1300778391' post='453221']
Myślę, że ci co krytukują tę matkę (zachowanie niewątpliwie karygodne), nie byli zmuszeni do karmienia sześciorga dzieci jednym kisielem zamiast obiadu. Albo nie wybierali czy dać jeść najmłodszemu bo jeszcze nie rozumie co to brak jedzenia i płacze z głodu, a starsze może jakoś wytrzymają do jutra i prześpią głód. Jeżeli utrzymanie dziecka w domu dziecka kosztuje ok 3 tysięcy zł miesięcznie, a rodzinne domy dziecka dostają 750 zł mieszięcznie na d... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 10:55
0
[quote name='Mirka' timestamp='1300777829' post='453214']
A co Ty wiesz o życiu. Nawet wyrobionego zdania nie masz. Mądra kobieta, mądra matka.... Każda matka, chciałaby dla swoich dzieci jak najlepiej (chyba tylko nie, taka co nie ma uczuć). Jest tak, a nie inaczej i trzeba pomóc tej kobiecie. Opieka socjalna w naszym kraju, jest straaszna. Prawo nieludzkie. Zamiast pomóc, niszczą rodzinę. Powinna dostać pomoc, bo przecież, jej dzieci to przyszli obywatele naszego kraju. Zabiorą dzieci i co? Wyżywienie 1 dziecka policzą 2 tyś. (bo przecież w takim ośrodku tyle kosztuje). Gdyby tej kobiecie dali po 1 tyś., już miałaby by dużo i mogłaby wychować dzieci. W takim ośrodku, bez miłości, bez troski - jaka to krzywda dla tych dzieci, matki.
[/quote]


Niech się ta rodzina weźmie do pracy bo to młodzi ludzie są zamiast wyciągać rękę po zasiłek wtedy nie będą musieli sprzedawać własnych dzieci i nikt im ich nie zabierze do domu dziecka.
Moze tak każdy z nas przestanie pracować tylko korzysta z pomocy państwa, a co. Dlaczego zdrowy i młody ojciec nie pójdzie do pracy tylko narzeka, ze jej nie ma a mogę się założyć, ze nawet mu się nie chce jej szukać a przecież praca fizyczna zawsze się znajdzie.
Poza tym pomoc dla rodzin wielodzietnych jest nieco wyższa niż przeciętny zasiłek, do tego dochodzi bezpłatne dożywianie czy darmowa pomoc w postaci żywności.
To dziwne, że w naszym kraju zamiast potępiać takich zachowania to się je próbuje jeszcze tłumaczyć.
Wielu ludziom w Polsce żyje się źle i jakoś nie wyciągają oni ręki po pomoc a tymbardziej nie sprzedają własnych dzieci tylko pracują aby utrzymać rodzinę. Jak inni potrafią to ci również.
[quote name='Mirka' timestamp='1300777829' post='453214']
A co Ty wiesz o życiu. Nawet wyrobionego zdania nie masz. Mądra kobieta, mądra matka.... Każda matka, chciałaby dla swoich dzieci jak najlepiej (chyba tylko nie, taka co nie ma uczuć). Jest tak, a nie inaczej i trzeba pomóc tej kobiecie. Opieka socjalna w naszym kraju, jest straaszna. Prawo nieludzkie. Zamiast pomóc, niszczą rodzinę. Powinna dostać pomoc, bo przecież, jej dzieci to przyszli obywatele naszego kraju. Zabiorą dzieci i co? Wyżywienie 1 dziec... rozwiń
Avatar
pablo / 22 marca 2011 o 08:30
0
A to Polska właśnie.
Avatar
gość / 22 marca 2011 o 08:19
0
[quote name='marian' timestamp='1300740812' post='453153']
bida aż piszczy to co się dziwić.Gwałciciele i bandyci chodzą po wolności a bidną kobicinę zamykają za takie coś. Ja nie widzę w tym nic aż tak nagannego ,nie ma co do garnka włożyć to różne pomysły człowiekowi do głowy przychodzą by resztę dzieci i siebie jakoś ratować. Jak musiała być zdesperowana by tak zrobić. Tak Tusk dba o biednych.
[/quote]

Myślę, że ci co krytukują tę matkę (zachowanie niewątpliwie karygodne), nie byli zmuszeni do karmienia sześciorga dzieci jednym kisielem zamiast obiadu. Albo nie wybierali czy dać jeść najmłodszemu bo jeszcze nie rozumie co to brak jedzenia i płacze z głodu, a starsze może jakoś wytrzymają do jutra i prześpią głód. Jeżeli utrzymanie dziecka w domu dziecka kosztuje ok 3 tysięcy zł miesięcznie, a rodzinne domy dziecka dostają 750 zł mieszięcznie na dziecko, czy pomoc społeczna należy się przy dochodzie poniżej ok. 550 zł (ciekawe kto się utrzyma za 560 zł miesięcznie), to ja pytam gdzie tu są proporcje i zdrowy rozsądek. I mówienie, że nie musiała rodzić tylu dzieci jest głupotą. Nie każdy rodzi się Einsztajnem ani Skłodowską. Nie każdy jest tak samo zaradny życiowo. Mnie koszty związane z pojawieniem się drugiego dziecka wyraźnie obniżyły poziom życia (mam wyższe wykształcenie, znam języki, raczej nie jestem ćwierćinteligentem, pracuję na 2 etatach). Nię życzę nikomu konieczności podejmowania takich wyborów jak ta matka. Nie wybrała najlepiej. Zapewne oddając dziecko do legalnej adopcji nie poprawiłaby bytu pozostałym dzieciom. Współczuję bardzo
[quote name='marian' timestamp='1300740812' post='453153']
bida aż piszczy to co się dziwić.Gwałciciele i bandyci chodzą po wolności a bidną kobicinę zamykają za takie coś. Ja nie widzę w tym nic aż tak nagannego ,nie ma co do garnka włożyć to różne pomysły człowiekowi do głowy przychodzą by resztę dzieci i siebie jakoś ratować. Jak musiała być zdesperowana by tak zrobić. Tak Tusk dba o biednych.
[/quote]

Myślę, że ci co krytukują tę matkę (zachowanie niewątpliwie karygodne), nie byli zmuszeni... rozwiń
Avatar
Mirka / 22 marca 2011 o 08:10
0
[quote name='Gość' timestamp='1300745863' post='453170']
Co to za matka która sprzedaje własne dziecko? Czy takiej osobie można powierzyć opiekę nad resztą dzieci? Weź się stuknij w pustą głowę. Nikt nie każe kobietom rodzić po kilkanaścioro dzieci i nie mieć co im dać jeść a jaka mądra kobieta i matka zachodzi w kolejną ciążę nie mając kasy na utrzymanie reszty swojej rodziny? I jaka jest w tym rola ojca który do pracy się nie weźmie tylko dzieci robi.
Nikomu dzisiaj nie jest łatwo i ta rodzina nie jest żadnym wyjątkiem ale normalni ludzie sobie jakoś radzą, pracują, robią coś aby im było lepiej a nie myślą o sprzedawaniu własnych dzieci.
No ja takim darmozjadom pomagać nie mam zamiaru a państwo też nie powinno bo to pasożyty co tylko im seks w głowie w dodatku bez zabezpieczenia.
[/quote]
A co Ty wiesz o życiu. Nawet wyrobionego zdania nie masz. Mądra kobieta, mądra matka.... Każda matka, chciałaby dla swoich dzieci jak najlepiej (chyba tylko nie, taka co nie ma uczuć). Jest tak, a nie inaczej i trzeba pomóc tej kobiecie. Opieka socjalna w naszym kraju, jest straaszna. Prawo nieludzkie. Zamiast pomóc, niszczą rodzinę. Powinna dostać pomoc, bo przecież, jej dzieci to przyszli obywatele naszego kraju. Zabiorą dzieci i co? Wyżywienie 1 dziecka policzą 2 tyś. (bo przecież w takim ośrodku tyle kosztuje). Gdyby tej kobiecie dali po 1 tyś., już miałaby by dużo i mogłaby wychować dzieci. W takim ośrodku, bez miłości, bez troski - jaka to krzywda dla tych dzieci, matki.
[quote name='Gość' timestamp='1300745863' post='453170']
Co to za matka która sprzedaje własne dziecko? Czy takiej osobie można powierzyć opiekę nad resztą dzieci? Weź się stuknij w pustą głowę. Nikt nie każe kobietom rodzić po kilkanaścioro dzieci i nie mieć co im dać jeść a jaka mądra kobieta i matka zachodzi w kolejną ciążę nie mając kasy na utrzymanie reszty swojej rodziny? I jaka jest w tym rola ojca który do pracy się nie weźmie tylko dzieci robi.
Nikomu dzisiaj nie jest łatwo i ta rodzina nie jest ż... rozwiń
Avatar
tadek / 14 kwietnia 2011 o 11:59
0
Był niedawno przypadek matki, która zabiła swoje dziecko po urodzeniu, włożyła je do worka i podrzuciła (na Kustronia)jest teraz na wolności i wraz z mężem wychowują drugie.A ta co nie zabiła poszła siedzieć, a dzieci jej zabierają. Gdzie sens, gdzie logika ?
Avatar
tomi / 31 marca 2011 o 12:25
0
Brawo dla tej Pani pracującej w tej przychodni, która zorientowała się, że coś jest nie tak i zawiadomiła policję. Postawa godna uznania i nagrody.
Pozdrawiam Panią serdecznie.
Avatar
Milo / 22 marca 2011 o 19:50
0
[quote name='Gość' timestamp='1300815704' post='453514']
trzeba edukować takie puste matki, że jak nie mają za co żyć to niech sie zabezpieczają,nie rodzą, to nie średniowiecze, że kobiety nie wiedziały nić o antykoncepcji. No widać kto głęboko myśli rodząc dziecko za dzieckiem nie mając co do gara włożyć, a jak chcesz pomagać takim rodzinom, no to bierz się a nie wypisujesz głupoty
[/quote]
Qrwa człowieku aż mi Cie szkoda, chu..wiesz o życiu i dzieciach a o seksie podejrzewam że wogle, z samych Twoich wypowiedzi z błędami ortograficznymi widać, że dziecko neostrady z Ciebie, przynajmniej taki poziom przedstawiasz wypowiedziami. Zmień swój nick na śmieć nie gość...nie czekaj do jutra, zrób już to dziś !!!
[quote name='Gość' timestamp='1300815704' post='453514']
trzeba edukować takie puste matki, że jak nie mają za co żyć to niech sie zabezpieczają,nie rodzą, to nie średniowiecze, że kobiety nie wiedziały nić o antykoncepcji. No widać kto głęboko myśli rodząc dziecko za dzieckiem nie mając co do gara włożyć, a jak chcesz pomagać takim rodzinom, no to bierz się a nie wypisujesz głupoty
[/quote]
Qrwa człowieku aż mi Cie szkoda, chu..wiesz o życiu i dzieciach a o seksie podejrzewam że wogle, z samych Twoi... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 18:41
0
[quote name='babcia' timestamp='1300765421' post='453182']
co ty babszylu gadasz nie sprzedaje sie dzieci to najbardziej hanienbe
A TRZEBA WALCZYC O MATKI ABY MIALY ZA CO WYCHOWAC DZIECI
NIE MOZE BYC W SPOLECZENSTWIE GLODNYCH DZIECI BEZ OPIEKI
TO W INTERESIE KAZDEGO POLAKA TO WASZA I NASZA PRZYSZLOSC
JAK KTO PLYTKO MYSLI TO takie miejce maja wydarzenia ja sprzedawanie oddawanie dzieci
to czas zmienic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]

trzeba edukować takie puste matki, że jak nie mają za co żyć to niech sie zabezpieczają,nie rodzą, to nie średniowiecze, że kobiety nie wiedziały nić o antykoncepcji. No widać kto głęboko myśli rodząc dziecko za dzieckiem nie mając co do gara włożyć, a jak chcesz pomagać takim rodzinom, no to bierz się a nie wypisujesz głupoty
[quote name='babcia' timestamp='1300765421' post='453182']
co ty babszylu gadasz nie sprzedaje sie dzieci to najbardziej hanienbe
A TRZEBA WALCZYC O MATKI ABY MIALY ZA CO WYCHOWAC DZIECI
NIE MOZE BYC W SPOLECZENSTWIE GLODNYCH DZIECI BEZ OPIEKI
TO W INTERESIE KAZDEGO POLAKA TO WASZA I NASZA PRZYSZLOSC
JAK KTO PLYTKO MYSLI TO takie miejce maja wydarzenia ja sprzedawanie oddawanie dzieci
to czas zmienic!!!... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 18:38
0
[quote name='marian' timestamp='1300740812' post='453153']
bida aż piszczy to co się dziwić.Gwałciciele i bandyci chodzą po wolności a bidną kobicinę zamykają za takie coś. Ja nie widzę w tym nic aż tak nagannego ,nie ma co do garnka włożyć to różne pomysły człowiekowi do głowy przychodzą by resztę dzieci i siebie jakoś ratować. Jak musiała być zdesperowana by tak zrobić. Tak Tusk dba o biednych.
[/quote]

tylko, że ta bidna kobiecina jak nie ma co do garnka włożyć to sie niech zabezpiecza a nie płodzi dziecko za dzieckiem
[quote name='marian' timestamp='1300740812' post='453153']
bida aż piszczy to co się dziwić.Gwałciciele i bandyci chodzą po wolności a bidną kobicinę zamykają za takie coś. Ja nie widzę w tym nic aż tak nagannego ,nie ma co do garnka włożyć to różne pomysły człowiekowi do głowy przychodzą by resztę dzieci i siebie jakoś ratować. Jak musiała być zdesperowana by tak zrobić. Tak Tusk dba o biednych.
[/quote]

tylko, że ta bidna kobiecina jak nie ma co do garnka włożyć to sie niech zabezpiecza a ni... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 11:03
0
[quote name='gość' timestamp='1300778391' post='453221']
Myślę, że ci co krytukują tę matkę (zachowanie niewątpliwie karygodne), nie byli zmuszeni do karmienia sześciorga dzieci jednym kisielem zamiast obiadu. Albo nie wybierali czy dać jeść najmłodszemu bo jeszcze nie rozumie co to brak jedzenia i płacze z głodu, a starsze może jakoś wytrzymają do jutra i prześpią głód. Jeżeli utrzymanie dziecka w domu dziecka kosztuje ok 3 tysięcy zł miesięcznie, a rodzinne domy dziecka dostają 750 zł mieszięcznie na dziecko, czy pomoc społeczna należy się przy dochodzie poniżej ok. 550 zł (ciekawe kto się utrzyma za 560 zł miesięcznie), to ja pytam gdzie tu są proporcje i zdrowy rozsądek. I mówienie, że nie musiała rodzić tylu dzieci jest głupotą. Nie każdy rodzi się Einsztajnem ani Skłodowską. Nie każdy jest tak samo zaradny życiowo. Mnie koszty związane z pojawieniem się drugiego dziecka wyraźnie obniżyły poziom życia (mam wyższe wykształcenie, znam języki, raczej nie jestem ćwierćinteligentem, pracuję na 2 etatach). Nię życzę nikomu konieczności podejmowania takich wyborów jak ta matka. Nie wybrała najlepiej. Zapewne oddając dziecko do legalnej adopcji nie poprawiłaby bytu pozostałym dzieciom. Współczuję bardzo
[/quote]


Nikogo nie obchodzi twoje wątpliwe wykształcenie "Einsztajnie" i twoje problemy. Jak chcesz o nich porozmawiać to zgłos się do gazety i poproś o wywiad bo marnujesz się na tym forum pisząc w kółko to samo.
Głupotą jest to, ze baba narodziła dzieci nie mając warunków i głupotą jest że tatuś nie poszuka pracy bo mu się zapewne nie chce.
A to co zrobili świadczy o ich niskim poziomie moralnym i intelektualnym - lepiej sprzedać niż wziąc się do pracy i nie rodzić już więcej dzieci stosując antykoncepcję nawet tą dozwoloną przez KK czy w ogóle jakąkolwiek.
[quote name='gość' timestamp='1300778391' post='453221']
Myślę, że ci co krytukują tę matkę (zachowanie niewątpliwie karygodne), nie byli zmuszeni do karmienia sześciorga dzieci jednym kisielem zamiast obiadu. Albo nie wybierali czy dać jeść najmłodszemu bo jeszcze nie rozumie co to brak jedzenia i płacze z głodu, a starsze może jakoś wytrzymają do jutra i prześpią głód. Jeżeli utrzymanie dziecka w domu dziecka kosztuje ok 3 tysięcy zł miesięcznie, a rodzinne domy dziecka dostają 750 zł mieszięcznie na d... rozwiń
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 10:55
0
[quote name='Mirka' timestamp='1300777829' post='453214']
A co Ty wiesz o życiu. Nawet wyrobionego zdania nie masz. Mądra kobieta, mądra matka.... Każda matka, chciałaby dla swoich dzieci jak najlepiej (chyba tylko nie, taka co nie ma uczuć). Jest tak, a nie inaczej i trzeba pomóc tej kobiecie. Opieka socjalna w naszym kraju, jest straaszna. Prawo nieludzkie. Zamiast pomóc, niszczą rodzinę. Powinna dostać pomoc, bo przecież, jej dzieci to przyszli obywatele naszego kraju. Zabiorą dzieci i co? Wyżywienie 1 dziecka policzą 2 tyś. (bo przecież w takim ośrodku tyle kosztuje). Gdyby tej kobiecie dali po 1 tyś., już miałaby by dużo i mogłaby wychować dzieci. W takim ośrodku, bez miłości, bez troski - jaka to krzywda dla tych dzieci, matki.
[/quote]


Niech się ta rodzina weźmie do pracy bo to młodzi ludzie są zamiast wyciągać rękę po zasiłek wtedy nie będą musieli sprzedawać własnych dzieci i nikt im ich nie zabierze do domu dziecka.
Moze tak każdy z nas przestanie pracować tylko korzysta z pomocy państwa, a co. Dlaczego zdrowy i młody ojciec nie pójdzie do pracy tylko narzeka, ze jej nie ma a mogę się założyć, ze nawet mu się nie chce jej szukać a przecież praca fizyczna zawsze się znajdzie.
Poza tym pomoc dla rodzin wielodzietnych jest nieco wyższa niż przeciętny zasiłek, do tego dochodzi bezpłatne dożywianie czy darmowa pomoc w postaci żywności.
To dziwne, że w naszym kraju zamiast potępiać takich zachowania to się je próbuje jeszcze tłumaczyć.
Wielu ludziom w Polsce żyje się źle i jakoś nie wyciągają oni ręki po pomoc a tymbardziej nie sprzedają własnych dzieci tylko pracują aby utrzymać rodzinę. Jak inni potrafią to ci również.
[quote name='Mirka' timestamp='1300777829' post='453214']
A co Ty wiesz o życiu. Nawet wyrobionego zdania nie masz. Mądra kobieta, mądra matka.... Każda matka, chciałaby dla swoich dzieci jak najlepiej (chyba tylko nie, taka co nie ma uczuć). Jest tak, a nie inaczej i trzeba pomóc tej kobiecie. Opieka socjalna w naszym kraju, jest straaszna. Prawo nieludzkie. Zamiast pomóc, niszczą rodzinę. Powinna dostać pomoc, bo przecież, jej dzieci to przyszli obywatele naszego kraju. Zabiorą dzieci i co? Wyżywienie 1 dziec... rozwiń
Avatar
pablo / 22 marca 2011 o 08:30
0
A to Polska właśnie.
Avatar
gość / 22 marca 2011 o 08:19
0
[quote name='marian' timestamp='1300740812' post='453153']
bida aż piszczy to co się dziwić.Gwałciciele i bandyci chodzą po wolności a bidną kobicinę zamykają za takie coś. Ja nie widzę w tym nic aż tak nagannego ,nie ma co do garnka włożyć to różne pomysły człowiekowi do głowy przychodzą by resztę dzieci i siebie jakoś ratować. Jak musiała być zdesperowana by tak zrobić. Tak Tusk dba o biednych.
[/quote]

Myślę, że ci co krytukują tę matkę (zachowanie niewątpliwie karygodne), nie byli zmuszeni do karmienia sześciorga dzieci jednym kisielem zamiast obiadu. Albo nie wybierali czy dać jeść najmłodszemu bo jeszcze nie rozumie co to brak jedzenia i płacze z głodu, a starsze może jakoś wytrzymają do jutra i prześpią głód. Jeżeli utrzymanie dziecka w domu dziecka kosztuje ok 3 tysięcy zł miesięcznie, a rodzinne domy dziecka dostają 750 zł mieszięcznie na dziecko, czy pomoc społeczna należy się przy dochodzie poniżej ok. 550 zł (ciekawe kto się utrzyma za 560 zł miesięcznie), to ja pytam gdzie tu są proporcje i zdrowy rozsądek. I mówienie, że nie musiała rodzić tylu dzieci jest głupotą. Nie każdy rodzi się Einsztajnem ani Skłodowską. Nie każdy jest tak samo zaradny życiowo. Mnie koszty związane z pojawieniem się drugiego dziecka wyraźnie obniżyły poziom życia (mam wyższe wykształcenie, znam języki, raczej nie jestem ćwierćinteligentem, pracuję na 2 etatach). Nię życzę nikomu konieczności podejmowania takich wyborów jak ta matka. Nie wybrała najlepiej. Zapewne oddając dziecko do legalnej adopcji nie poprawiłaby bytu pozostałym dzieciom. Współczuję bardzo
[quote name='marian' timestamp='1300740812' post='453153']
bida aż piszczy to co się dziwić.Gwałciciele i bandyci chodzą po wolności a bidną kobicinę zamykają za takie coś. Ja nie widzę w tym nic aż tak nagannego ,nie ma co do garnka włożyć to różne pomysły człowiekowi do głowy przychodzą by resztę dzieci i siebie jakoś ratować. Jak musiała być zdesperowana by tak zrobić. Tak Tusk dba o biednych.
[/quote]

Myślę, że ci co krytukują tę matkę (zachowanie niewątpliwie karygodne), nie byli zmuszeni... rozwiń
Avatar
Mirka / 22 marca 2011 o 08:10
0
[quote name='Gość' timestamp='1300745863' post='453170']
Co to za matka która sprzedaje własne dziecko? Czy takiej osobie można powierzyć opiekę nad resztą dzieci? Weź się stuknij w pustą głowę. Nikt nie każe kobietom rodzić po kilkanaścioro dzieci i nie mieć co im dać jeść a jaka mądra kobieta i matka zachodzi w kolejną ciążę nie mając kasy na utrzymanie reszty swojej rodziny? I jaka jest w tym rola ojca który do pracy się nie weźmie tylko dzieci robi.
Nikomu dzisiaj nie jest łatwo i ta rodzina nie jest żadnym wyjątkiem ale normalni ludzie sobie jakoś radzą, pracują, robią coś aby im było lepiej a nie myślą o sprzedawaniu własnych dzieci.
No ja takim darmozjadom pomagać nie mam zamiaru a państwo też nie powinno bo to pasożyty co tylko im seks w głowie w dodatku bez zabezpieczenia.
[/quote]
A co Ty wiesz o życiu. Nawet wyrobionego zdania nie masz. Mądra kobieta, mądra matka.... Każda matka, chciałaby dla swoich dzieci jak najlepiej (chyba tylko nie, taka co nie ma uczuć). Jest tak, a nie inaczej i trzeba pomóc tej kobiecie. Opieka socjalna w naszym kraju, jest straaszna. Prawo nieludzkie. Zamiast pomóc, niszczą rodzinę. Powinna dostać pomoc, bo przecież, jej dzieci to przyszli obywatele naszego kraju. Zabiorą dzieci i co? Wyżywienie 1 dziecka policzą 2 tyś. (bo przecież w takim ośrodku tyle kosztuje). Gdyby tej kobiecie dali po 1 tyś., już miałaby by dużo i mogłaby wychować dzieci. W takim ośrodku, bez miłości, bez troski - jaka to krzywda dla tych dzieci, matki.
[quote name='Gość' timestamp='1300745863' post='453170']
Co to za matka która sprzedaje własne dziecko? Czy takiej osobie można powierzyć opiekę nad resztą dzieci? Weź się stuknij w pustą głowę. Nikt nie każe kobietom rodzić po kilkanaścioro dzieci i nie mieć co im dać jeść a jaka mądra kobieta i matka zachodzi w kolejną ciążę nie mając kasy na utrzymanie reszty swojej rodziny? I jaka jest w tym rola ojca który do pracy się nie weźmie tylko dzieci robi.
Nikomu dzisiaj nie jest łatwo i ta rodzina nie jest ż... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 26 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!