Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lipca 2010 r.
21:23
Edytuj ten wpis

Stadion jednak przy Krochmalnej? Lublin weźmie kredyt

0 23 A A

W ciągu miesiąca Ratusz powinien zakończyć negocjacje dotyczące przejęcia terenów pod miejski stadion przy ul. Krochmalnej. Budowa powinna ruszyć na początku 2011 roku. Inwestycja pochłonie 150 mln zł, połowa pieniędzy będzie pochodzić z kredytu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W tym tygodniu uprawomocni się decyzja dotycząca lokalizacji stadionu przy ul. Krochmalnej – mówi Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina. – To pozwoli nam na zakończenie negocjacji z Krajową Spółką Cukrową, obecnym właścicielem terenu – dodaje.

Ratusz przejmie od KSC prawo do wieczystego użytkowania działki w zamian za odszkodowanie. Ile będzie musiał zapłacić prezydent? Najprawdopodobniej chodzi tu o kwotę kilkunastu milionów złotych. To i tak mniej niż planowano na początku. Miasto najpierw zamierzało przejąć teren po całej cukrowni. Okazało się jednak, że Ratusz nie podoła takiemu wydatkowi. Cały teren wyceniono na 27 mln zł.

– Teraz chcemy przejąć działkę tylko pod stadion. Chodzi o teren pomiędzy Bystrzycą a planowaną Trasą Zieloną. Do ulicy Krochmalnej pozostanie wolny teren, który będziemy chcieli przejąć w kolejnych latach – wyjaśnia prezydent Żuk.

Żeby to sprawnie załatwić, trzeba będzie jak najszybciej podzielić teren po cukrowni. Równocześnie z budową stadionu powstanie kolejny odcinek Trasy Zielonej. To zagwarantuje dojazd do obiektu, mimo że teren przy ulicy Krochmalnej może być nadal własnością KSC.

Ratusz nie ma w tym momencie pieniędzy na wypłacenie pieniędzy właścicielowi byłej cukrowni od ręki. – Będziemy wnioskować o rozłożenie płatności na raty – dodaje.

Jeśli negocjacje uda się zakończyć w sierpniu, we wrześniu miasto będzie mogło ogłosić przetarg na zaprojektowanie i jednocześnie wykonanie stadionu. Taki sposób jest według urzędników łatwiejszy i przyspieszy zakończenie inwestycji. – Nie trzeba będzie dzielić przetargów na dwa etapy. Poza tym, jeśli wykonawca przygotuje dobrą dokumentację projektową, to logiczne jest, że prace pójdą mu sprawniej – zauważa Krzysztof Żuk.

Do końca roku Ratusz powinien podpisać umowę na dofinansowanie budowy stadionu. – Otrzymamy 17 mln euro, to ok. połowa kosztów inwestycji, drugą część będziemy musieli sami zdobyć. Najprawdopodobniej weźmiemy kredyt – dodaje.

Prace powinny ruszyć na początku 2011r.

Już teraz Ratusz zastanawia się, jak utrzymać obiekt. – Około pięćdziesięciu procent powierzchni lokali w kompleksie sportowym będzie przeznaczonych na działalność komercyjną – zapowiada Żuk. Na utrzymanie stadionu miałyby również zarabiać organizowane tam koncerty i wydarzenia kulturalne. Na widowni ma być miejsce dla 15 tysięcy widzów. Trybuny mają być zadaszone.

Poza główną murawą w projekcie przewidziano boiska treningowe.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SYLWESTER / 4 sierpnia 2010 o 00:03
0
Ze STADIONEM KURNIKIEM przy ul.Krochmalnej to zaczyna się robić AFERA GIGANT (!).
Smutne, że w Aferę zamieszany jest Urząd Miejski Lublina (!). Prokurator powinien się zająć wyjaśnieniem tej
AFERY "Stadion Kurnik" a rozpocząć powinien od sytuacji "upadku" Cukrowni i tranzakcjami z tym związanymi (!).
Podjęcie tej Afery przez Prokuratora uratuje miliony które tylko utrudnią życie tego Regionu .
Stadion jest potrzebny Lublinowi ale nie na ...15 tysięcy, bo takie "kurniki stadiony" buduje się w powiatowych
mieścinach typu, Bełżyce , Bychawa, Lubartów ALE NIGDY LUBLIN !!!.
MY LUBLINIANIE OCZEKUJEMY NA STADION EUROPEJSKI NA 50 TYS. NA FELINIE (!). Uparcie, "aferowo" UM Lublin chce bu
dować Stadion "Kurnik" na 15 tys. aby stworzyć podczas każdego meczu całkowite ZABLOKOWANIE tamtego Regionu !.
Powstanie "piekło" z dojazdem a jeżeli chodzi o parkowanie to jest "czarną magią" (sic?). Region ul.Krochmalnej
nie posiada właściwego dojazdu i wogle na tym terenie może powstać teren Wesołego Miasteczka z karuzelami i ba
senami do kąpania a nigdy Stadion (!). Proponowany Felin to przedmieście Lublina z dojazdem ze wszystkich stron
i miejscem na wystarczający parking . Ważne jest że byłby blisko obwodnicy i lotniska Lublin.
Na budowe STADIONU EUROPEJSKIEGO kredyty będą ułatwione, bo STADION będzie miał tor żużlowy o światowych wymogach
którym będzie zainteresowany Polski Związek Sportu Zużlowego i "Lubelski Węgiel" Bogdanka która obecnie prowadzi
lubelską drużynę żużlową oraz PZPN bo na tym Stadionie będą mogły się odbywać mecze międzypaństwowe Reprezentacji
Polski i Swiatowe Turnieje Pucharowe . Aby takie Imprezy organizować musi być zapewniony wysoki standard dojazdo
wy i zapewnione parkingi . Na Stadion "Kurnik" za Cukrownie nikt nie będzie niczego poważnego organizować!.
Dlatego tym razem prośba do Redakcji DZIENNIK WSCHODNI, by zainteresowała się, aby miliony były przeznaczone na
korzyść Lublina a nie na "aferowe tranzakcje Faceta z Siedlec i UM Lublina" w trakcie upadku cukrowni Lublin!.
Prośbę przedstawiałem na Forum Kuriera Lubelskiego, było bardzo duże poparcie a nawet Jeden z czytelnikow opisał
dokladnie z nazwiskami powstanie tej "AFERY". LUBLIN ZASLUZYL NA PIEKNY EUROPEJSKI STADION z parkingami.
WALCZMY O PIEKNA I POZYTECZNA WIZYTOWKE LUBLINA !. EUROPEJSKI STADION "LUBLIN"- 50 tys. na Felinie .
Ze STADIONEM KURNIKIEM przy ul.Krochmalnej to zaczyna się robić AFERA GIGANT (!).
Smutne, że w Aferę zamieszany jest Urząd Miejski Lublina (!). Prokurator powinien się zająć wyjaśnieniem tej
AFERY "Stadion Kurnik" a rozpocząć powinien od sytuacji "upadku" Cukrowni i tranzakcjami z tym związanymi (!).
Podjęcie tej Afery przez Prokuratora uratuje miliony które tylko utrudnią życie tego Regionu .
Stadion jest potrzebny Lublinowi ale nie na ...15 tysięcy, bo takie "kurniki st... rozwiń
Avatar
henryk / 29 lipca 2010 o 14:19
0
Kazdee miasto duze buduje stadion wprost proporcjonalne do mieszkancow a Lublin z Zukiem odwrotnie .Wasilewski wez tego pomocnika wyp......z na bruk niech nie blokuje rozwuj Lublina stadion Lublina to minimum 25-30 tys pojemnosci
Avatar
ełka / 29 lipca 2010 o 13:27
0
[quote name='Marcel' date='21 lipiec 2010 - 12:18 ' timestamp='1279707490' post='318275']
Kolego dla jakich klubów??!! Lubliniankę i Motor nazywasz klubami?? Toć one totalnie na to nie zasługują patrząc na poziom (sic !! jaki poziom???) jaki prezentują !!! Mamy mistrzynie Polski w ręczną. Mamy dobra drużynę w siatę (Avia Świdnik) i to im powinnismy budować obiekty sportowe, aby mogli sie nadal rozwijac, a nie jakimś pożal sie Boże piłkazom którzy w zyciu nawet nie nauczyli się dobrze kopać piłki, za to częśc z nich zwiedziła za darmo Wrocław, a konkretnie tamtejszy budynek prokuratury .
Pozatym ilu mieszkanców Lublina przyjdzie na mecz Motoru ?? Znajdz mi na tyle odważnych którzy nie boja sie zostawić swojego auta pod staduionem i pójść na mecz żeby nie oberwać w głowę. Nie wspominajac już o tym, że nikt rozsądnie myślący nie zabierze na takie "widowisko" swojego dziecka.
Po co więc wywalać miliony zł na stadion piłkarski, skoro lepiej te pieniadze przeznaczyć na inne dyscypliny sportu w których po pierwsze mamy jako region sukcesy, a po drugie nie ma w nich takiego zezwierzęcenia jak wśród boiskowych kiboli!!
[/quote]

aleś ty głupi - dlaczego miasto Lublin miałoby za swoje pieniądze budować halę siatkarzom Avii Świdnik?? a co tych piłkarek ręcznych to powstała przecież nowa hala na Zana- co może jest za mała?? kiedy tam był komplet widzów, jak frekwencja oscyluje maksymalnie w granicach 500 - 1000 osób, a stadion dla Motoru jest bardzo potrzebny i na pewno większy niż ten planowany - cała cywilizowana Polska buduje stadiony, nie tylko z myślą o EURO, ale według niektórych Lublin i w tej dziedzinie powinien pozostawać "Polską C".
[quote name='Marcel' date='21 lipiec 2010 - 12:18 ' timestamp='1279707490' post='318275']
Kolego dla jakich klubów??!! Lubliniankę i Motor nazywasz klubami?? Toć one totalnie na to nie zasługują patrząc na poziom (sic !! jaki poziom???) jaki prezentują !!! Mamy mistrzynie Polski w ręczną. Mamy dobra drużynę w siatę (Avia Świdnik) i to im powinnismy budować obiekty sportowe, aby mogli sie nadal rozwijac, a nie jakimś pożal sie Boże piłkazom którzy w zyciu nawet nie nauczyli się... rozwiń
Avatar
Murphy / 21 lipca 2010 o 15:24
0
[quote name='gość' date='21 lipiec 2010 - 15:13 ' timestamp='1279718032' post='318351']
Po co kolejny stadion? nie lepiej te istniejące a raczej rozpadające się wyremontować???? co za 'kretyn' wymyśla takie inwestycje??!!
[/quote]

Po to że stadiony przy AL. Zygmuntowskich, i ten przy Leszczyńskiego to trupy, w złych lokalizacjach. Ten przy Zygmuntowskich może służyć żużlowcom, ale jako obiekt piłkarski nie nadaje się do niczego już w chwili obecnej.
Stadion przy Leszczyńskiego podobnie, wciśnięty w osiedle na skarpie. Praktycznie bez możliwości parkingowych, w dodatku do niedawna z niejasną strukturą właścicielską, i jeszcze z gminą żydowską - bo był tam przecież żydowski cmentarz - na karku.
O ile stadion przy Zygmuntowskich można wykorzystać i pewnie żużlowcom będzie służyć to ten na Lubliniance może mieć co najwyżej rekreacyjny charakter, i to po zainwestowaniu w niego. Teren stadionu zamienić więc lepiej w działkę budowlaną, na przykład z przeznaczeniem na mieszkania i usługi. Zostawić jedynie pobliską halę sportową.

Inwestowanie jakichkolwiek pieniędzy w stadiony przy Zygmuntowskich - tam dodatkowo były problemy z przebudową, bo stadion nie mógł zasłaniać widoku na Stare Miasto. Więc po jaką cholerę robić tam coś jeszcze, przystosować do żużla, i wystarczy.
[quote name='gość' date='21 lipiec 2010 - 15:13 ' timestamp='1279718032' post='318351']
Po co kolejny stadion? nie lepiej te istniejące a raczej rozpadające się wyremontować???? co za 'kretyn' wymyśla takie inwestycje??!!
[/quote]

Po to że stadiony przy AL. Zygmuntowskich, i ten przy Leszczyńskiego to trupy, w złych lokalizacjach. Ten przy Zygmuntowskich może służyć żużlowcom, ale jako obiekt piłkarski nie nadaje się do niczego już w chwili obecnej.
Stadion przy ... rozwiń
Avatar
gość / 21 lipca 2010 o 15:13
0
Po co kolejny stadion? nie lepiej te istniejące a raczej rozpadające się wyremontować???? co za 'kretyn' wymyśla takie inwestycje??!!
Avatar
Murphy / 21 lipca 2010 o 15:13
0
[quote name='R(k)S' date='21 lipiec 2010 - 14:21 ' timestamp='1279714880' post='318331']
Więcej bójek pod sklepem widziałem niż na stadionach - achodzę od pięciu lat na wszystkie mecze Motoru , Lublinianki, i inne drużyny często z żoną i dzieckiem. Głos zabierają osoby które w życiu na stadionie nie były. Nowoczesny stadion to przede wszystkim bezpieczeństwo - widziałem mecze w Łęcznej czy Kielcach. Widzę że niektórym wystarczyłby nowoczesny monopolowy i masarnia z pasztetową. Będzie stadion to będą kibice i będzie3 piłka na poziomie wystarczy spojrzeć na porównywalne miasta jak Białystok mczy Kielce.
[/quote]

Przykłady Białegostoku czy Kielc akurat nie są trafione, jako że tamtejsze kluby najpierw osiągnęły wysoki poziom a dopiero później stadiony wybudowało im miasto, lub wybuduje im miasto, w dodatku jak już pisałem w Białymstoku stadion droższy jedynie o milion złotych, będzie o 7 tys miejsc większy niż ten planowany w Lublinie.

Ale należy też wierzyć że zajdzie reakcja odwrotna i że nowoczesny bezpieczny obiekt raz przyciągnie kibiców, a dwa pozwoli wygonić ze stadionu bandytów kibicami się jedynie mieniącymi.
[quote name='R(k)S' date='21 lipiec 2010 - 14:21 ' timestamp='1279714880' post='318331']
Więcej bójek pod sklepem widziałem niż na stadionach - achodzę od pięciu lat na wszystkie mecze Motoru , Lublinianki, i inne drużyny często z żoną i dzieckiem. Głos zabierają osoby które w życiu na stadionie nie były. Nowoczesny stadion to przede wszystkim bezpieczeństwo - widziałem mecze w Łęcznej czy Kielcach. Widzę że niektórym wystarczyłby nowoczesny monopolowy i masarnia z pasztetową. Będzie stadion to będą kibi... rozwiń
Avatar
R(k)S / 21 lipca 2010 o 14:21
0
Więcej bójek pod sklepem widziałem niż na stadionach - achodzę od pięciu lat na wszystkie mecze Motoru , Lublinianki, i inne drużyny często z żoną i dzieckiem. Głos zabierają osoby które w życiu na stadionie nie były. Nowoczesny stadion to przede wszystkim bezpieczeństwo - widziałem mecze w Łęcznej czy Kielcach. Widzę że niektórym wystarczyłby nowoczesny monopolowy i masarnia z pasztetową. Będzie stadion to będą kibice i będzie3 piłka na poziomie wystarczy spojrzeć na porównywalne miasta jak Białystok mczy Kielce.
Avatar
gość / 21 lipca 2010 o 13:31
0
do władz Lublina: dla kogo budujecie ten stadion? Dla garstki kibiców? Nawet jeśli jakaś drużyna będzie kiedyś grać w ekstraklasie to te 15 tys. przychodzące na mecze w dalszym ciągu będą garstką. Chcecie zbudować obiekt, którego utrzymanie będzie kosztować, oczywiście pójdzie to z naszych podatków. Czy nie lepiej byłoby wydać tę kasę na aquapark? Jego utrzymanie też by kosztowało, ale korzystałoby dużo więcej ludzi. Zastanówcie się, w mieście nie ma podstawowej infrastruktury rekreacyjnej dla mieszkańców. Jest jeden publiczny (i tak ciągle zajęty przez jakieś "gwiazdy" pływania)basen i jedno lodowisko. Oprócz tego kilka ścieżek rowerowych - nie połączonych w jeden system i baseny nad Zalewem na lato. Jak na miasto 350 tys. to po prostu żenada. A wy w tych warunkach chcecie budować stadion. To się naprawdę nie trzyma kupy. Spójrzcie na Wrocław-mieszka tam moja rodzina więc jestem zorientowany: w każdej dzielnych jest centrum sportowe z kortami, siłownią, salą gimnastyczną. Korzystanie jest tanie i dlatego dużo ludzi tam bywa. Aquapark też mają-dlatego, że miasto go zbudowało. Nikt tam nie myślał o stadionie dopóki nie dostali grupy na Euro.
do władz Lublina: dla kogo budujecie ten stadion? Dla garstki kibiców? Nawet jeśli jakaś drużyna będzie kiedyś grać w ekstraklasie to te 15 tys. przychodzące na mecze w dalszym ciągu będą garstką. Chcecie zbudować obiekt, którego utrzymanie będzie kosztować, oczywiście pójdzie to z naszych podatków. Czy nie lepiej byłoby wydać tę kasę na aquapark? Jego utrzymanie też by kosztowało, ale korzystałoby dużo więcej ludzi. Zastanówcie się, w mieście nie ma podstawowej infrastruktury rekreacyjnej dla mieszkańców. Jest jeden publiczny (i tak ciągle ... rozwiń
Avatar
gerc / 21 lipca 2010 o 13:16
0
[quote name='Machnacki' date='21 lipiec 2010 - 12:41 ' timestamp='1279708889' post='318284']
... będzie się bawił i pił na jakimś koncercie na tym stadionie ...
[/quote]

To w końcu to ma być stadion sportowy, czy miejsce do organizowania koncertów i popijaw?
Avatar
Machnacki / 21 lipca 2010 o 12:41
0
Jeszcze nie jeden który teraz mówi że stadion jest nie potrzebny będzie się bawił i pił na jakimś koncercie na tym stadionie i mam nadzieje że jak teraz krzyczycie że nie potrzebny to wasza noga na żadnej imprezie nie stanie!!!Pokażcie mi jakieś duże miasto bez dużego sportu i nie nazywajcie SPR-u dużym sportem bo to jest jednaa wielka kicha,czemu nie moga zrobić SPR-u meskiego hmmm chyba wiem za trudne to jest!Lublinianie sie podniecaja kobietkami pokzcie druge miasto gdzie sie podniecaja tak zenskim sportem???
Avatar
SYLWESTER / 4 sierpnia 2010 o 00:03
0
Ze STADIONEM KURNIKIEM przy ul.Krochmalnej to zaczyna się robić AFERA GIGANT (!).
Smutne, że w Aferę zamieszany jest Urząd Miejski Lublina (!). Prokurator powinien się zająć wyjaśnieniem tej
AFERY "Stadion Kurnik" a rozpocząć powinien od sytuacji "upadku" Cukrowni i tranzakcjami z tym związanymi (!).
Podjęcie tej Afery przez Prokuratora uratuje miliony które tylko utrudnią życie tego Regionu .
Stadion jest potrzebny Lublinowi ale nie na ...15 tysięcy, bo takie "kurniki stadiony" buduje się w powiatowych
mieścinach typu, Bełżyce , Bychawa, Lubartów ALE NIGDY LUBLIN !!!.
MY LUBLINIANIE OCZEKUJEMY NA STADION EUROPEJSKI NA 50 TYS. NA FELINIE (!). Uparcie, "aferowo" UM Lublin chce bu
dować Stadion "Kurnik" na 15 tys. aby stworzyć podczas każdego meczu całkowite ZABLOKOWANIE tamtego Regionu !.
Powstanie "piekło" z dojazdem a jeżeli chodzi o parkowanie to jest "czarną magią" (sic?). Region ul.Krochmalnej
nie posiada właściwego dojazdu i wogle na tym terenie może powstać teren Wesołego Miasteczka z karuzelami i ba
senami do kąpania a nigdy Stadion (!). Proponowany Felin to przedmieście Lublina z dojazdem ze wszystkich stron
i miejscem na wystarczający parking . Ważne jest że byłby blisko obwodnicy i lotniska Lublin.
Na budowe STADIONU EUROPEJSKIEGO kredyty będą ułatwione, bo STADION będzie miał tor żużlowy o światowych wymogach
którym będzie zainteresowany Polski Związek Sportu Zużlowego i "Lubelski Węgiel" Bogdanka która obecnie prowadzi
lubelską drużynę żużlową oraz PZPN bo na tym Stadionie będą mogły się odbywać mecze międzypaństwowe Reprezentacji
Polski i Swiatowe Turnieje Pucharowe . Aby takie Imprezy organizować musi być zapewniony wysoki standard dojazdo
wy i zapewnione parkingi . Na Stadion "Kurnik" za Cukrownie nikt nie będzie niczego poważnego organizować!.
Dlatego tym razem prośba do Redakcji DZIENNIK WSCHODNI, by zainteresowała się, aby miliony były przeznaczone na
korzyść Lublina a nie na "aferowe tranzakcje Faceta z Siedlec i UM Lublina" w trakcie upadku cukrowni Lublin!.
Prośbę przedstawiałem na Forum Kuriera Lubelskiego, było bardzo duże poparcie a nawet Jeden z czytelnikow opisał
dokladnie z nazwiskami powstanie tej "AFERY". LUBLIN ZASLUZYL NA PIEKNY EUROPEJSKI STADION z parkingami.
WALCZMY O PIEKNA I POZYTECZNA WIZYTOWKE LUBLINA !. EUROPEJSKI STADION "LUBLIN"- 50 tys. na Felinie .
Ze STADIONEM KURNIKIEM przy ul.Krochmalnej to zaczyna się robić AFERA GIGANT (!).
Smutne, że w Aferę zamieszany jest Urząd Miejski Lublina (!). Prokurator powinien się zająć wyjaśnieniem tej
AFERY "Stadion Kurnik" a rozpocząć powinien od sytuacji "upadku" Cukrowni i tranzakcjami z tym związanymi (!).
Podjęcie tej Afery przez Prokuratora uratuje miliony które tylko utrudnią życie tego Regionu .
Stadion jest potrzebny Lublinowi ale nie na ...15 tysięcy, bo takie "kurniki st... rozwiń
Avatar
henryk / 29 lipca 2010 o 14:19
0
Kazdee miasto duze buduje stadion wprost proporcjonalne do mieszkancow a Lublin z Zukiem odwrotnie .Wasilewski wez tego pomocnika wyp......z na bruk niech nie blokuje rozwuj Lublina stadion Lublina to minimum 25-30 tys pojemnosci
Avatar
ełka / 29 lipca 2010 o 13:27
0
[quote name='Marcel' date='21 lipiec 2010 - 12:18 ' timestamp='1279707490' post='318275']
Kolego dla jakich klubów??!! Lubliniankę i Motor nazywasz klubami?? Toć one totalnie na to nie zasługują patrząc na poziom (sic !! jaki poziom???) jaki prezentują !!! Mamy mistrzynie Polski w ręczną. Mamy dobra drużynę w siatę (Avia Świdnik) i to im powinnismy budować obiekty sportowe, aby mogli sie nadal rozwijac, a nie jakimś pożal sie Boże piłkazom którzy w zyciu nawet nie nauczyli się dobrze kopać piłki, za to częśc z nich zwiedziła za darmo Wrocław, a konkretnie tamtejszy budynek prokuratury .
Pozatym ilu mieszkanców Lublina przyjdzie na mecz Motoru ?? Znajdz mi na tyle odważnych którzy nie boja sie zostawić swojego auta pod staduionem i pójść na mecz żeby nie oberwać w głowę. Nie wspominajac już o tym, że nikt rozsądnie myślący nie zabierze na takie "widowisko" swojego dziecka.
Po co więc wywalać miliony zł na stadion piłkarski, skoro lepiej te pieniadze przeznaczyć na inne dyscypliny sportu w których po pierwsze mamy jako region sukcesy, a po drugie nie ma w nich takiego zezwierzęcenia jak wśród boiskowych kiboli!!
[/quote]

aleś ty głupi - dlaczego miasto Lublin miałoby za swoje pieniądze budować halę siatkarzom Avii Świdnik?? a co tych piłkarek ręcznych to powstała przecież nowa hala na Zana- co może jest za mała?? kiedy tam był komplet widzów, jak frekwencja oscyluje maksymalnie w granicach 500 - 1000 osób, a stadion dla Motoru jest bardzo potrzebny i na pewno większy niż ten planowany - cała cywilizowana Polska buduje stadiony, nie tylko z myślą o EURO, ale według niektórych Lublin i w tej dziedzinie powinien pozostawać "Polską C".
[quote name='Marcel' date='21 lipiec 2010 - 12:18 ' timestamp='1279707490' post='318275']
Kolego dla jakich klubów??!! Lubliniankę i Motor nazywasz klubami?? Toć one totalnie na to nie zasługują patrząc na poziom (sic !! jaki poziom???) jaki prezentują !!! Mamy mistrzynie Polski w ręczną. Mamy dobra drużynę w siatę (Avia Świdnik) i to im powinnismy budować obiekty sportowe, aby mogli sie nadal rozwijac, a nie jakimś pożal sie Boże piłkazom którzy w zyciu nawet nie nauczyli się... rozwiń
Avatar
Murphy / 21 lipca 2010 o 15:24
0
[quote name='gość' date='21 lipiec 2010 - 15:13 ' timestamp='1279718032' post='318351']
Po co kolejny stadion? nie lepiej te istniejące a raczej rozpadające się wyremontować???? co za 'kretyn' wymyśla takie inwestycje??!!
[/quote]

Po to że stadiony przy AL. Zygmuntowskich, i ten przy Leszczyńskiego to trupy, w złych lokalizacjach. Ten przy Zygmuntowskich może służyć żużlowcom, ale jako obiekt piłkarski nie nadaje się do niczego już w chwili obecnej.
Stadion przy Leszczyńskiego podobnie, wciśnięty w osiedle na skarpie. Praktycznie bez możliwości parkingowych, w dodatku do niedawna z niejasną strukturą właścicielską, i jeszcze z gminą żydowską - bo był tam przecież żydowski cmentarz - na karku.
O ile stadion przy Zygmuntowskich można wykorzystać i pewnie żużlowcom będzie służyć to ten na Lubliniance może mieć co najwyżej rekreacyjny charakter, i to po zainwestowaniu w niego. Teren stadionu zamienić więc lepiej w działkę budowlaną, na przykład z przeznaczeniem na mieszkania i usługi. Zostawić jedynie pobliską halę sportową.

Inwestowanie jakichkolwiek pieniędzy w stadiony przy Zygmuntowskich - tam dodatkowo były problemy z przebudową, bo stadion nie mógł zasłaniać widoku na Stare Miasto. Więc po jaką cholerę robić tam coś jeszcze, przystosować do żużla, i wystarczy.
[quote name='gość' date='21 lipiec 2010 - 15:13 ' timestamp='1279718032' post='318351']
Po co kolejny stadion? nie lepiej te istniejące a raczej rozpadające się wyremontować???? co za 'kretyn' wymyśla takie inwestycje??!!
[/quote]

Po to że stadiony przy AL. Zygmuntowskich, i ten przy Leszczyńskiego to trupy, w złych lokalizacjach. Ten przy Zygmuntowskich może służyć żużlowcom, ale jako obiekt piłkarski nie nadaje się do niczego już w chwili obecnej.
Stadion przy ... rozwiń
Avatar
gość / 21 lipca 2010 o 15:13
0
Po co kolejny stadion? nie lepiej te istniejące a raczej rozpadające się wyremontować???? co za 'kretyn' wymyśla takie inwestycje??!!
Avatar
Murphy / 21 lipca 2010 o 15:13
0
[quote name='R(k)S' date='21 lipiec 2010 - 14:21 ' timestamp='1279714880' post='318331']
Więcej bójek pod sklepem widziałem niż na stadionach - achodzę od pięciu lat na wszystkie mecze Motoru , Lublinianki, i inne drużyny często z żoną i dzieckiem. Głos zabierają osoby które w życiu na stadionie nie były. Nowoczesny stadion to przede wszystkim bezpieczeństwo - widziałem mecze w Łęcznej czy Kielcach. Widzę że niektórym wystarczyłby nowoczesny monopolowy i masarnia z pasztetową. Będzie stadion to będą kibice i będzie3 piłka na poziomie wystarczy spojrzeć na porównywalne miasta jak Białystok mczy Kielce.
[/quote]

Przykłady Białegostoku czy Kielc akurat nie są trafione, jako że tamtejsze kluby najpierw osiągnęły wysoki poziom a dopiero później stadiony wybudowało im miasto, lub wybuduje im miasto, w dodatku jak już pisałem w Białymstoku stadion droższy jedynie o milion złotych, będzie o 7 tys miejsc większy niż ten planowany w Lublinie.

Ale należy też wierzyć że zajdzie reakcja odwrotna i że nowoczesny bezpieczny obiekt raz przyciągnie kibiców, a dwa pozwoli wygonić ze stadionu bandytów kibicami się jedynie mieniącymi.
[quote name='R(k)S' date='21 lipiec 2010 - 14:21 ' timestamp='1279714880' post='318331']
Więcej bójek pod sklepem widziałem niż na stadionach - achodzę od pięciu lat na wszystkie mecze Motoru , Lublinianki, i inne drużyny często z żoną i dzieckiem. Głos zabierają osoby które w życiu na stadionie nie były. Nowoczesny stadion to przede wszystkim bezpieczeństwo - widziałem mecze w Łęcznej czy Kielcach. Widzę że niektórym wystarczyłby nowoczesny monopolowy i masarnia z pasztetową. Będzie stadion to będą kibi... rozwiń
Avatar
R(k)S / 21 lipca 2010 o 14:21
0
Więcej bójek pod sklepem widziałem niż na stadionach - achodzę od pięciu lat na wszystkie mecze Motoru , Lublinianki, i inne drużyny często z żoną i dzieckiem. Głos zabierają osoby które w życiu na stadionie nie były. Nowoczesny stadion to przede wszystkim bezpieczeństwo - widziałem mecze w Łęcznej czy Kielcach. Widzę że niektórym wystarczyłby nowoczesny monopolowy i masarnia z pasztetową. Będzie stadion to będą kibice i będzie3 piłka na poziomie wystarczy spojrzeć na porównywalne miasta jak Białystok mczy Kielce.
Avatar
gość / 21 lipca 2010 o 13:31
0
do władz Lublina: dla kogo budujecie ten stadion? Dla garstki kibiców? Nawet jeśli jakaś drużyna będzie kiedyś grać w ekstraklasie to te 15 tys. przychodzące na mecze w dalszym ciągu będą garstką. Chcecie zbudować obiekt, którego utrzymanie będzie kosztować, oczywiście pójdzie to z naszych podatków. Czy nie lepiej byłoby wydać tę kasę na aquapark? Jego utrzymanie też by kosztowało, ale korzystałoby dużo więcej ludzi. Zastanówcie się, w mieście nie ma podstawowej infrastruktury rekreacyjnej dla mieszkańców. Jest jeden publiczny (i tak ciągle zajęty przez jakieś "gwiazdy" pływania)basen i jedno lodowisko. Oprócz tego kilka ścieżek rowerowych - nie połączonych w jeden system i baseny nad Zalewem na lato. Jak na miasto 350 tys. to po prostu żenada. A wy w tych warunkach chcecie budować stadion. To się naprawdę nie trzyma kupy. Spójrzcie na Wrocław-mieszka tam moja rodzina więc jestem zorientowany: w każdej dzielnych jest centrum sportowe z kortami, siłownią, salą gimnastyczną. Korzystanie jest tanie i dlatego dużo ludzi tam bywa. Aquapark też mają-dlatego, że miasto go zbudowało. Nikt tam nie myślał o stadionie dopóki nie dostali grupy na Euro.
do władz Lublina: dla kogo budujecie ten stadion? Dla garstki kibiców? Nawet jeśli jakaś drużyna będzie kiedyś grać w ekstraklasie to te 15 tys. przychodzące na mecze w dalszym ciągu będą garstką. Chcecie zbudować obiekt, którego utrzymanie będzie kosztować, oczywiście pójdzie to z naszych podatków. Czy nie lepiej byłoby wydać tę kasę na aquapark? Jego utrzymanie też by kosztowało, ale korzystałoby dużo więcej ludzi. Zastanówcie się, w mieście nie ma podstawowej infrastruktury rekreacyjnej dla mieszkańców. Jest jeden publiczny (i tak ciągle ... rozwiń
Avatar
gerc / 21 lipca 2010 o 13:16
0
[quote name='Machnacki' date='21 lipiec 2010 - 12:41 ' timestamp='1279708889' post='318284']
... będzie się bawił i pił na jakimś koncercie na tym stadionie ...
[/quote]

To w końcu to ma być stadion sportowy, czy miejsce do organizowania koncertów i popijaw?
Avatar
Machnacki / 21 lipca 2010 o 12:41
0
Jeszcze nie jeden który teraz mówi że stadion jest nie potrzebny będzie się bawił i pił na jakimś koncercie na tym stadionie i mam nadzieje że jak teraz krzyczycie że nie potrzebny to wasza noga na żadnej imprezie nie stanie!!!Pokażcie mi jakieś duże miasto bez dużego sportu i nie nazywajcie SPR-u dużym sportem bo to jest jednaa wielka kicha,czemu nie moga zrobić SPR-u meskiego hmmm chyba wiem za trudne to jest!Lublinianie sie podniecaja kobietkami pokzcie druge miasto gdzie sie podniecaja tak zenskim sportem???
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!