Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2020 r.
11:54

Stadion w Lublinie do likwidacji. W jego miejscu mają powstać budynki - ogłosił prezydent miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
112 30 A A
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk

Bloki mieszkalne, placówka dla seniorów, nowe obiekty centrum krwiodawstwa i Archiwum Państwowego – takie budynki mogą powstać w miejscu jednego z miejskich stadionów. Ogłosił to dzisiaj prezydent Krzysztof Żuk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ratusz chce zlikwidować stadion przy Kresowej i od nowa zagospodarować ten teren. – Oczywiście będą musiały tam być prace ziemne, teren będzie musiał być zniwelowany, jest na to zgoda – mówi Beata Malicka-Ząbek z Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta Lublin.

Działające tprzy Kresowej coniedzielne targowisko ma być przeniesione w inne miejsce. – W tej sprawie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podjął już rozmowy z przedstawicielami tego targowiska – informuje prezydent Krzysztof Żuk. – Są trzy lokalizacje, o których rozmawiają. Jedna z nich wydaje się dosyć atrakcyjna – zapewnia, ale nie podaje konkretnych adresów.

Nieruchomość po likwidowanym stadionie ma być podzielona na części zagospodarowywane w różny sposób. – Największą działkę chcemy przeznaczyć pod budownictwo mieszkaniowe – stwierdza Arkadiusz Nahuluk, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta Lublin. Bloki miałyby stanąć od strony rzeki i ul. Mełgiewskiej.

O jak dużych budynkach mowa? – Będziemy na tym terenie bardzo ostrożni, jeżeli chodzi o parametry, chcemy utrzymać dobrą widoczność panoramy Starego Miasta. Na pewno nie będzie wysokiej zabudowy, będą to raczej niskie budynki o większej powierzchni zabudowy – zastrzega Malicka-Ząbek.

Ile mieszkań może się tutaj zmieścić? – Sądzę, że kilkaset – odpowiada Malicka-Ząbek. – Czterysta, pięćset – doprecyzowuje prezydent.

Budowa mieszkań, jak poinformowali dzisiaj przedstawiciele władz miasta, zacznie się nie wcześniej niż w roku 2022. – Przez cały przyszły rok targ będzie mógł tu funkcjonować - zastrzega Żuk. Ratusz nie przesądza jeszcze, czy bloki zbuduje Zarząd Nieruchomości Komunalnych, TBS „Nowy Dom”, czy spółka celowa. Ma to zależeć od tego, z jakiego źródła uda się zdobyć pieniądze.

Pozostała część terenu po stadionie mogłaby być wykorzystana pod budowę nowych siedzib Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Archiwum Państwowego, które narzekają dziś na ciasnotę. Archiwum miałoby się pobudować u zbiegu Mełgiewskiej i al. Tysiąclecia, zaś obok, od strony al. Tysiąclecia stanęłoby centrum krwiodawstwa. – Obie instytucje wstępnie zaakceptowały tę lokalizację – stwierdza Nahuluk.

Teren stadionu formalnie stał się własnością miasta, które zabiegało o to przez 25 lat. Wcześniej nieruchomość miałą nieuregulowany stan prawny i była w tzw. samoistnym posiadaniu Skarbu Państwa.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Krioo / 2 lipca 2020 r. o 12:51
+54
Koniec bangladeszu na Kresowej? Byłoby miło - 2020 rok a lubelski Jarmark Europa dalej straszy.
Avatar
Piter79 / 2 lipca 2020 r. o 12:37
+54
Hehehe.... I już zaczyna się wydawanie ziemi Panu Udzialowcowi w zamian za inwestycję w motor miasto oddaje  grunty...
 Budowa mieszkań komunalnych albo Centrum Krwiodastwa to oddawanie gruntów udziałowcowi Motoru? Ty coś brałeś?
Avatar
Coffe_Taste / 2 lipca 2020 r. o 12:40
+48
Fatalna lokalizacja pod instytucje obsługujące mieszkańców (krwiodastwo) i obiekty mieszkaniowe, bo daleko do przystanków komunikacji miejskiej (najbliższy 500m od ogrodzenia stadionu). Może jakby jeszcze stworzyli przystanki w obu kierunkach na Mełgiewskiej na wysokości dworku Grafa, to chociaż trochę byłoby bliżej, ale w to nie wierzę. Prędzej wiadukt się walnie niż zrobi przystanek w dogodnym dla pasażerów położeniu.
 Mieszkam na osiedlu znajdującym się bardzo blisko centrum miasta na którym mam jeden przystanek oddalony o ok 600m a drugi o ok. 800m. I wiesz co? Nie zgadniesz... Daję radę!
 Mieszkam na osiedlu znajdującym się bardzo blisko centrum miasta na którym mam jeden przystanek oddalony o ok 600m a drugi o ok. 800m. I wiesz co? Nie zgadniesz... Daję radę! rozwiń
Avatar
DWkomentator / 2 lipca 2020 r. o 13:17
+45
PLATFORMA DEVELOPERSKA !?  #buahhhaaa
 Czy to przypadkiem nie ty od kilku dni wklejasz namiętnie i natrętnie pod każdym asrtykułem komentarz o 500 mieszkaniach komunalnych które obiecał Żuk?
Avatar
Coffe_Taste / 2 lipca 2020 r. o 13:35
+38
Fatalna lokalizacja pod instytucje obsługujące mieszkańców (krwiodastwo) i obiekty mieszkaniowe, bo daleko do przystanków komunikacji miejskiej (najbliższy 500m od ogrodzenia stadionu). Może jakby jeszcze stworzyli przystanki w obu kierunkach na Mełgiewskiej na wysokości dworku Grafa, to chociaż trochę byłoby bliżej, ale w to nie wierzę. Prędzej wiadukt się walnie niż zrobi przystanek w dogodnym dla pasażerów położeniu.
Mieszkam na osiedlu znajdującym się bardzo blisko centrum miasta na którym mam jeden przystanek oddalony o ok 600m a drugi o ok. 800m. I wiesz co? Nie zgadniesz... Daję radę!
No to gratulacje! Ale wielu ludzi taka odległość w codziennych dojazdach zniechęca i wybiera własne auto (a nie o to chodzi władzom miasta, podobno). Są też ludzie z ograniczeniami ruchowymi, dla których taka odległość do przejścia wiąże się z dużym wysiłkiem (starsi, niepełnosprawni). I nie bądź egoistą, nie tylko tobie ma słuzyć komunikacja miejska, pomyśl o innych!
 Gruba ponad połowa mieszkańców mojego osiedla to osoby starsze i schorowane. I wiesz co? Nie zgadniesz... Też dają radę! Proponuję przestać szukać dziury w całym. Nie wszędzie da się zrobić przystanek autobusowy pod samą klatką i jest to normalna rzecz, trzeba się z tym pogodzić a nie jęczeć jak baba.
 Gruba ponad połowa mieszkańców mojego osiedla to osoby starsze i schorowane. I wiesz co? Nie zgadniesz... Też dają radę! Proponuję przestać szukać dziury w całym. Nie wszędzie da się zrobić przystanek autobusowy pod samą klatką i jest to normalna rzecz, trzeba się z tym pogodzić a nie jęczeć jak baba. rozwiń
Avatar
kronikiekoszurii / 2 lipca 2020 r. o 13:28
+35
Słowa, plany, wizje... a dewelorzeczywistość jaka jest, każdy widzi. Obstawiam, że za rok, dwa większość tych gruntów trafi w łapska jakiegoś dewelodobrodzieja z Loży, no chyba że do tej pory pozbawione jelonków oraz zapakowane w kredyty na banki ziemi i świecące pustkami hotele pato-spółki zostaną zbankrutowane, a zgrana dotąd ferajna od dewelorozwoju skoczy sobie do gardeł jak wściekłe psy.
Chciałbyś hejterze psychopato, a tu od lat tylko mokre sny o tych jakichś wściekłych psach ci zostają. Tymczasem rynek nieruchomości się właśnie ładnie odbija i tylko nienawistny skowyt ci zostaje :) "Nie spełnia się najgorszy sen deweloperów z czasów lockdownu, czyli wyhamowanie sprzedaży mieszkań. Wprost przeciwnie: Polacy nadal chętnie kupują nieruchomości, a w podjęciu tej decyzji pomaga szorujące po dnie oprocentowanie depozytów." Pozdrowienia serdeczne, trzymajcie się w tych Abramowicach :)
Chciałbyś hejterze psychopato, a tu od lat tylko mokre sny o tych jakichś wściekłych psach ci zostają. Tymczasem rynek nieruchomości się właśnie ładnie odbija i tylko nienawistny skowyt ci zostaje :) "Nie spełnia się najgorszy sen deweloperów z czasów lockdownu, czyli wyhamowanie sprzedaży mieszkań. Wprost przeciwnie: Polacy nadal chętnie kupują nieruchomości, a w podjęciu tej decyzji pomaga szorujące po dnie oprocentowanie depozytów." Pozdrowienia serdeczne, trzymajcie się w tych Abramowicach :) rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 2 lipca 2020 r. o 13:27
+34
PLATFORMA DEVELOPERSKA !?  #buahhhaaa
Czy to przypadkiem nie ty od kilku dni wklejasz namiętnie i natrętnie pod każdym asrtykułem komentarz o 500 mieszkaniach komunalnych które obiecał Żuk?
 To jest chyba dość świeża sprawa, pewnie nie przyszły jeszcze instrukcje z Nowogrodzkiej co pisać w tym temacie i jak konkretnie krytykować pomysł likwidacji "stadionu" przy Kresowej. Etatowe pisowskie szczekaczki narazie są zdezorientowane, ale tylko do czasu otrzymania wytycznych z centrali.
ote>  To jest chyba dość świeża sprawa, pewnie nie przyszły jeszcze instrukcje z Nowogrodzkiej co pisać w tym temacie i jak konkretnie krytykować pomysł likwidacji "stadionu" przy Kresowej. Etatowe pisowskie szczekaczki narazie są zdezorientowane, ale tylko do czasu otrzymania wytycznych z centrali. rozwiń
Avatar
anne / 2 lipca 2020 r. o 16:17
+18
Dobra koncepcja, ten relikt PRL ze stadionem ma raczej niewiele wspólnego.
Avatar
kronikiekoszurii / 2 lipca 2020 r. o 22:23
+17
Wic polega na tym, że pomysł budowy jakichś tam mieszkań przez miasto jest spóźniony o jakieś 10 lat. Mieszkań już jest za dużo (fakt - większość kiepskiej jakości) w stosunku do malejącej populacji  i wystarczy poczekać parę lat, a będziemy mieli wysyp na licytacjach komorniczych po cenach na pewno niższych niż koszty postawienia takiej substancji pod egidą niezwykle hojnie wydającego środki publiczne dewelo-gosPOdarza.
 xDDDDDD Aj waj, już od 10 lat to samo pierdzielisz. Wtedy też było "za dużo mieszkań" i nikt nie miał już kupować. W międzyczasie ludzie pospłacali kredyty i mają mieszkania warte o kilkadziesiąt procent więcej, a ty dalej gnijesz w wielkiej płycie nieudaczniku. Najlepszym dowodem na to, że kłamiesz jest twoja uporczywa obsesja. Gdyby, rzeczywiście miało dojść do załamania rynku nieruchomości, to byś o tym nie pisał po kilkadziesiąt razy dziennie, tylko na to spokojnie czekał. Wiesz, że to nieprawda dla tego o tym piszesz z taką furią, bo nic innego ci nie zostało :) PS. Spróbuj może xanaxu? POwinnno trochę wytłumić obsesyjne myśli i zachowania. Martwię się o ciebie chłopaku, bo zazwyczaj kolejnym etapem po obsesjach jest już schizofrenia.
 xDDDDDD Aj waj, już od 10 lat to samo pierdzielisz. Wtedy też było "za dużo mieszkań" i nikt nie miał już kupować. W międzyczasie ludzie pospłacali kredyty i mają mieszkania warte o kilkadziesiąt procent więcej, a ty dalej gnijesz w wielkiej płycie nieudaczniku. Najlepszym dowodem na to, że kłamiesz jest twoja uporczywa obsesja. Gdyby, rzeczywiście miało dojść do załamania rynku nieruchomości, to byś o tym nie pisał po kilkadziesiąt razy dziennie, tylko na to spokojnie czekał. Wiesz, że to nieprawda dla tego o tym ... rozwiń
Avatar
Coffe_Taste / 2 lipca 2020 r. o 14:32
+16
Fatalna lokalizacja pod instytucje obsługujące mieszkańców (krwiodastwo) i obiekty mieszkaniowe, bo daleko do przystanków komunikacji miejskiej (najbliższy 500m od ogrodzenia stadionu). Może jakby jeszcze stworzyli przystanki w obu kierunkach na Mełgiewskiej na wysokości dworku Grafa, to chociaż trochę byłoby bliżej, ale w to nie wierzę. Prędzej wiadukt się walnie niż zrobi przystanek w dogodnym dla pasażerów położeniu.
Mieszkam na osiedlu znajdującym się bardzo blisko centrum miasta na którym mam jeden przystanek oddalony o ok 600m a drugi o ok. 800m. I wiesz co? Nie zgadniesz... Daję radę!
No to gratulacje! Ale wielu ludzi taka odległość w codziennych dojazdach zniechęca i wybiera własne auto (a nie o to chodzi władzom miasta, podobno). Są też ludzie z ograniczeniami ruchowymi, dla których taka odległość do przejścia wiąże się z dużym wysiłkiem (starsi, niepełnosprawni). I nie bądź egoistą, nie tylko tobie ma słuzyć komunikacja miejska, pomyśl o innych!
Gruba ponad połowa mieszkańców mojego osiedla to osoby starsze i schorowane. I wiesz co? Nie zgadniesz... Też dają radę! Proponuję przestać szukać dziury w całym. Nie wszędzie da się zrobić przystanek autobusowy pod samą klatką i jest to normalna rzecz, trzeba się z tym pogodzić a nie jęczeć jak baba.
Argument z tą połową osiedla starszych ludzi  nietrafiony- idą na przystanek, bo nie mają wyjścia!!! Na pewno są szczęsliwi, że trzeba tyle drałować. Ba! Myślę, że niektórzy celowo chodzą przystanek dalej, bo ten 800m jest stanowczo za blisko. I nie było mowy o przystanku pod samą klatką. Dlaczego manipulujesz? Z której centrali piszesz? Jakbyś trochę poczytał to byś znał optymalne odległości do przystanku w mieście i jaki ma to wpływ na wybór zbiorkomu w codziennych dojazdach (polityka miasta chyba ciągle jest taka, by zachęcać do rezygnacji z auta, czy to tylko deklaracje?). I tekst o jęczących babach ciekawy aczkolwiek seksistowski. Ciekawe co na to baby z twojego otoczenia.
 W ogóle nie rozumiem twojego lamentu malkontencie. Przecież wbrew woli nikt nie zamieszka na nowym osiedlu. Krew zalewa jak się czyta o tym, że 500m do przystanku to jakiś problem. Starsi ludzie potrafią pokonać dużo większy dystans na lokalnym targowisku, nie baw się w ich rzecznika i nie szukaj na siłę problemu tam gdzie go nie ma. Mało to w Lublinie osiedli gdzie do przystanku trzeba kawałek przejść? Na wsi ludzie do sklepu mają po kilka km i wiesz co? Nie zgadniesz... Dają radę!
 W ogóle nie rozumiem twojego lamentu malkontencie. Przecież wbrew woli nikt nie zamieszka na nowym osiedlu. Krew zalewa jak się czyta o tym, że 500m do przystanku to jakiś problem. Starsi ludzie potrafią pokonać dużo większy dystans na lokalnym targowisku, nie baw się w ich rzecznika i nie szukaj na siłę problemu tam gdzie go nie ma. Mało to w Lublinie osiedli gdzie do przystanku trzeba kawałek przejść? Na wsi ludzie do sklepu mają po kilka km i wiesz co? Nie zgadniesz... Dają radę! rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 lipca 2020 r. o 13:20
-9
"Dług Lublina: 1.448.952.445 zł. Na jednego mieszkańca przypada około 4265 zł" - DW 5 lipca 2019 --- może kolejną "inwestycję" a'la  minusujący  stadionik zamiast nowoczesnej cukrowni Lublinianie sobie życzą?
Avatar
PISFAN / 3 lipca 2020 r. o 01:42
-7
Panie prezydencie pozostawmy stadion niech dzieciaki spełnią swoje marzenia gry nie w Realu Barcelonie czy innym Bayernie a tylko w swoim kochanym Motorze tak jak w Białymstoku ostatnio wypowiadał się premier o dzieciakach chyba że szkółki Jagielloni
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 2 lipca 2020 r. o 23:12
+12
Czy na tym forum każda, nawet najdrobniejsza inwestycja i jej plany muszą być ośmieszane? Czy my żyjemy w (mentalnym) skansenie? Nie, nie jestem ślepym fanem pana Żuka i pytam jako zwolennik ochrony Górek Czechowskich i przeciwnik wycinania drzew przy Lipowej, Racławickich i wszędzie gdzie miasto ma takie plany.
 Krytykują i obśmiewają w kółko te same osobniki. W zdecydowanej większości płatne pisowskie trolle - łatwo ich rozpoznać po ilości dodanych komentarzy. Przeciętny użytkownik ma kilkanaście do kilkudziesięciu komentarzy na koncie, pisowskie trolle to bardziej przedział 200-400, dodanych w bardzo krótkim czasie. Pierwszy lepszy przykład z brzegu to TECZOWY_ZSL który dodał na dwóch kontach już ponad 1000 komentarzy w przeciągu zaledwie 3 miesięcy. Gołym okiem widać, że z tego żyje i nie robi w życiu nic poza dodawaniem komentarzy w internecie. Pisowskim trollom podszywającym się pod czytelników z zasady nie podoba się wszystko co robi Żuk. Krytykują namiętnie każde działanie i każdą inicjatywę lubelskiego ratusza no ale czy to kogoś naprawdę dziwi? Przecież po to właśnie partia ich zatrudnia w swoich farmach trolli sponsorowanych przez państwowe spółki. Szerzenie propagandy, hejtowanie konkurentów, itp itd.
 Krytykują i obśmiewają w kółko te same osobniki. W zdecydowanej większości płatne pisowskie trolle - łatwo ich rozpoznać po ilości dodanych komentarzy. Przeciętny użytkownik ma kilkanaście do kilkudziesięciu komentarzy na koncie, pisowskie trolle to bardziej przedział 200-400, dodanych w bardzo krótkim czasie. Pierwszy lepszy przykład z brzegu to TECZOWY_ZSL który dodał na dwóch kontach już ponad 1000 komentarzy w przeciągu zaledwie 3 miesięcy. Gołym okiem widać, że z tego żyje i nie robi w życiu nic poza dodawaniem komentarz... rozwiń
Avatar
kronikiekoszurii / 2 lipca 2020 r. o 22:23
+17
Wic polega na tym, że pomysł budowy jakichś tam mieszkań przez miasto jest spóźniony o jakieś 10 lat. Mieszkań już jest za dużo (fakt - większość kiepskiej jakości) w stosunku do malejącej populacji  i wystarczy poczekać parę lat, a będziemy mieli wysyp na licytacjach komorniczych po cenach na pewno niższych niż koszty postawienia takiej substancji pod egidą niezwykle hojnie wydającego środki publiczne dewelo-gosPOdarza.
 xDDDDDD Aj waj, już od 10 lat to samo pierdzielisz. Wtedy też było "za dużo mieszkań" i nikt nie miał już kupować. W międzyczasie ludzie pospłacali kredyty i mają mieszkania warte o kilkadziesiąt procent więcej, a ty dalej gnijesz w wielkiej płycie nieudaczniku. Najlepszym dowodem na to, że kłamiesz jest twoja uporczywa obsesja. Gdyby, rzeczywiście miało dojść do załamania rynku nieruchomości, to byś o tym nie pisał po kilkadziesiąt razy dziennie, tylko na to spokojnie czekał. Wiesz, że to nieprawda dla tego o tym piszesz z taką furią, bo nic innego ci nie zostało :) PS. Spróbuj może xanaxu? POwinnno trochę wytłumić obsesyjne myśli i zachowania. Martwię się o ciebie chłopaku, bo zazwyczaj kolejnym etapem po obsesjach jest już schizofrenia.
 xDDDDDD Aj waj, już od 10 lat to samo pierdzielisz. Wtedy też było "za dużo mieszkań" i nikt nie miał już kupować. W międzyczasie ludzie pospłacali kredyty i mają mieszkania warte o kilkadziesiąt procent więcej, a ty dalej gnijesz w wielkiej płycie nieudaczniku. Najlepszym dowodem na to, że kłamiesz jest twoja uporczywa obsesja. Gdyby, rzeczywiście miało dojść do załamania rynku nieruchomości, to byś o tym nie pisał po kilkadziesiąt razy dziennie, tylko na to spokojnie czekał. Wiesz, że to nieprawda dla tego o tym ... rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 2 lipca 2020 r. o 21:45
-19
Wic polega na tym, że pomysł budowy jakichś tam mieszkań przez miasto jest spóźniony o jakieś 10 lat. Mieszkań już jest za dużo (fakt - większość kiepskiej jakości) w stosunku do malejącej populacji i wystarczy poczekać parę lat, a będziemy mieli wysyp na licytacjach komorniczych po cenach na pewno niższych niż koszty postawienia takiej substancji pod egidą niezwykle hojnie wydającego środki publiczne dewelo-gosPOdarza.
Avatar
ceik85 / 2 lipca 2020 r. o 21:08
+12
Czy na tym forum każda, nawet najdrobniejsza inwestycja i jej plany muszą być ośmieszane? Czy my żyjemy w (mentalnym) skansenie? Nie, nie jestem ślepym fanem pana Żuka i pytam jako zwolennik ochrony Górek Czechowskich i przeciwnik wycinania drzew przy Lipowej, Racławickich i wszędzie gdzie miasto ma takie plany.
Avatar
LAS / 2 lipca 2020 r. o 18:21
-9
Nowa wielorodzinna zabudowa kubaturowa w strefie ESOCh? Archiwum Państwowe w terenach zalewowych? Komu i czemu ma służyć dualizm władzy wykonawczej, która z jednej strony zakazuje, a z drugiej planuje w zakazach tak absurdalne inwestycje?!
Avatar
kronikiniedorozwoju / 2 lipca 2020 r. o 16:47
-20
Wpadłem tylko na sekundę się przywitać. POdobnie jak kronikidewelorozwoju należę do pisowskiej farmy płatnych trolli. Prywatnie jestem jego bratem bliźniakiem i na ogół będę wkraczał do akcji wtedy gdy przypadkowo pominie jakiś artykuł i nie zamieści pod nim komentarza o dewelo-rozwoju lub dewelo-kamerdynerze.
Avatar
anne / 2 lipca 2020 r. o 16:17
+18
Dobra koncepcja, ten relikt PRL ze stadionem ma raczej niewiele wspólnego.
Avatar
Loky / 2 lipca 2020 r. o 16:05
+9
Mam mieszane uczucia. Z jednej strony nie ma czego żałować bo stan tego obiektu jest marny, nie wspominając o budynku, który służy za szatnie zawodników z drugiej strony obawiam się, że bloki + archiwum + krwiodawstwo to może być architektoniczno-estetyczny koszmar jeżeli każdy będzie budował sobie.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Z dzisiaj na poniedziałek przesunięty został termin rozdawania wejściówek na tegoroczny festiwal Inne Brzmienia

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa. W istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polaków. W pierwszym miesiącu działania programu Moja Woda o dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę zawnioskowało 14 tys. osób

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie

Dwóch mężczyzn wzięło cudzy samochód. Byli pijani, a auto kompletnie rozbili. Teraz grozi im osiem lat więzienia.

Stal 1.4547 / S31254 kwasoodporna austenityczna – charakterystyka i zastosowanie

Stal 1.4547 / S31254 kwasoodporna austenityczna – charakterystyka i zastosowanie

Na funkcjonalność i wytrzymałość wyrobów stalowych wpływa m.in. zastosowanie odpowiedniego rodzaju materiału do produkcji. Wysokiej jakości materiałem powszechnie wykorzystywanym w przemyśle jest stal 254 SMO. Czym charakteryzuje się materiał 1.4547 / S31254? Gdzie jest stosowany? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Górnik Łęczna w sobotę zagra w Pucharze Polski z Polonią Nysa

Górnik Łęczna w sobotę zagra w Pucharze Polski z Polonią Nysa

Górnik Łęczna wraca do gry. Na razie w ramach I rundy Pucharu Polski. Zielono-czarni w sobotę zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem III ligi Polonią Nysa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.

Lublin. Przelała 120 tys. zł Nigeryjczykowi poznanemu na portalu randkowym. Miał być inwestorem z USA

Lublin. Przelała 120 tys. zł Nigeryjczykowi poznanemu na portalu randkowym. Miał być inwestorem z USA

Mężczyzna podawał się za amerykańskiego biznesmena. Prosił o pieniądze na przewiezienie 3,5 tony złota. Mieszkanka przelała mu 120 tys. złotych.

Jak być bezpiecznym w Internecie?

Jak być bezpiecznym w Internecie?

Bezpieczeństwo w Internecie jest bardzo istotne. Wystarczy, że każdy użytkownik nieustannie śledzony jest pod kątem swojej aktywności w wyszukiwarce internetowej, co wykorzystywane jest do celów marketingowych. Nie trzeba jednak udostępniać wszystkich danych o sobie, gdyż to prowokuje przestępców. Dotyczy to w szczególności dzieci, które powinny dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

Lubelskie: Nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej z powiatu łukowskiego

Lubelskie: Nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej z powiatu łukowskiego

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

825 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 15 chorych

825 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 15 chorych

825 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 15 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj po godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

ONR bronił Lublina przed tęczowymi flagami. Komentarze są bezlitosne. Porównują ich do Muminków [zobacz]

ONR bronił Lublina przed tęczowymi flagami. Komentarze są bezlitosne. Porównują ich do Muminków [zobacz]

Kilku członków lubelskiej Brygady ONR patrolowało Lublin, bo obawiali się, że „tęczowi degeneraci” porozwieszają kolorowe flagi.

Program TV 14-16 sierpnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
14 sierpnia 2020, 20:00

Program TV 14-16 sierpnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W najbliższy weekend w telewizji będzie można zobaczyć m.in. klasyczną filmową wersję "Pana Tadeusza".

Kobieta miała "dopłacić" 1.49 zł do przesyłki. Zamiast tego straciła znacznie więcej

Kobieta miała "dopłacić" 1.49 zł do przesyłki. Zamiast tego straciła znacznie więcej

30-letnia mieszkanka powiatu ryckiego miała "dopłacić" 1.49 zł do przesyłki, którą zamówiła przez internet. Jak się jednak okazało, padła ofiarą oszustów, którzy wyłudzili od niej ponad 14 tys. zł.

Motor Lublin zmierzy się dzisiaj z Fogo Unią Leszno przy Al. Zygmuntowskich

Motor Lublin zmierzy się dzisiaj z Fogo Unią Leszno przy Al. Zygmuntowskich

Drużynowy mistrz Polski przyjeżdża dzisiaj (godz. 20.30) do Lublina na rewanżowe spotkanie z Motorem. Fogo Unia Leszno wygrała pierwszą konfrontację z żółto-biało-niebieskimi na własnym torze różnicą 16 punktów. Teraz stawką dwumeczu będzie także punkt bonusowy

Radzyń Podlaski. Złodziej gołębi zatrzymany. Ukradł 45 ptaków

Radzyń Podlaski. Złodziej gołębi zatrzymany. Ukradł 45 ptaków

Zwierzęta były warte 1,4 tys. złotych. Policji udało się zatrzymać złodzieja i odzyskać kilkanaście gołębi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!