Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 stycznia 2019 r.
15:26

Strajk nauczycieli coraz bardziej realny. Premier nie przyszedł na spotkanie

Autor: Zdjęcie autora ask
27 61 A A

Jutro Związek Nauczycielstwa Polskiego podejmie decyzję o ewentualnym strajku. Jest on coraz bardziej realny po tym, jak na spotkanie ze związkowcami nie przyszedł wczoraj premier.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

ZNP prowadzi Ogólnopolską Akcję Protestacyjną Pracowników Oświaty. Żądania dotyczące wzrostu wynagrodzeń o tysiąc złotych dla wszystkich pracowników oświaty poparło Forum Związków Zawodowych. Na udział w spotkaniach nie zdecydowali się natomiast przedstawiciele oświatowej „Solidarności”, którzy zaledwie kilka tygodni wcześniej domagali się podwyżek i odwołania minister Anny Zalewskiej.

– Szkoda, że nie możemy mówić jednym głosem – przyznaje Adam Sosnowski, prezes lubelskiego okręgu ZNP. – Nauczyciele są coraz bardziej rozgoryczeni swoimi zarobkami. Ankietę dotyczącą ewentualnego strajku w województwie lubelskim wypełniło ponad 14 tys. osób. 95 procent z nich chce protestować.

Na ten temat związkowcy chcieli rozmawiać wczoraj z premierem Mateuszem Morawieckim. Ten jednak nie skorzystał z zaproszenia. Odbyło się natomiast „spotkanie konsultacyjne” dotyczące projektu rozporządzenia płacowego z minister Anną Zalewską.

– Minister edukacji przedstawiła na spotkaniu to, co proponuje w projekcie rozporządzenia płacowego, czyli podwyżki wynagrodzenia zasadniczego od 121 zł do 166 zł brutto – nie kryją oburzenia związkowcy. Dziś dalszy ciąg negocjacji płacowych.

Nieoficjalnie mówi się, że nauczyciele walcząc o swoje prawa odejdą od tablic. Strajk generalny mógłby rozpocząć się po zakończeniu ferii zimowych w całej Polsce (w połowie lutego) lub w połowie marca, bo raczej dopiero wtedy uda się dopiąć wszystkie formalności związane z legalnym strajkiem.

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ZUK - HETMAN - P0- PSL / 8 stycznia 2019 o 23:34
+23
///    Donald Tusk zabrał Polakom 153.000.000.000zł. z OFE, podwyższył wiek emerytalny, podniósł VAT do 23%, uciekł do Brukseli.
Avatar
ofe amber gold olt express / 8 stycznia 2019 o 23:38
+22
lokaj pijaka JUNKERSA (MALARZ KOMINÓWW, MARNY HISTORYK, ZDRAJCA) - zarabia 140 000zł miesięcznie - jakies pytania ?
Avatar
ewelina / 8 stycznia 2019 o 15:47
+16
To nie nauczyciele, to rozpolitykowani przeciwnicy tego rządu. To aktywiści PO poprzebierani w związki zawodowe. To stary układ, który blokuje młodym dostęp do zawodu.
  Nic nie blokuje. "Dzięki" dobrej zmianie szkoły poszukują nauczycieli. Co mądrzejsi już uciekają z zawodu, bo pasją i misją rachunków nie opłacisz.
Avatar
idzcie plakac do tuska pawlaka kosiniaka i zuka / 8 stycznia 2019 o 23:58
+11
P0-PSL - "Paweł Wojtunik 47 lat. dzisiaj Emeryt !!!!!" To jego środowisko polityczne  podniosło wiek emerytalny dla kobiet do 65,a dla mężczyzn do 70 lat. Już wiecie po co...aby robić na takich "emerytów" jak Wojtunik!
Avatar
Gość / 8 stycznia 2019 o 15:35
+10
wakacje długie wszystkie te dni można odpracować.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2019 o 16:53
+6
A co Ci nauczyciele takiego robią? Miesięcznic nie ochraniają, na pielgrzymki nie chodzą, warty honorowej na święta państwowe nie wystawiają. Podwyżki im się po prostu nie należą.
Avatar
^_^ / 8 stycznia 2019 o 20:36
+4
Lemingi z ZNP pragną powrotu PO, bo im najlepiej żyło się bez podwyżek.
Avatar
były nauczyciel / 9 stycznia 2019 o 10:15
+3
Drodzy Państwo! Zawsze były dzieci zdolne i dzieci mało zdolne. Zawsze byli uczniowie ambitni i pracowici oraz leniwi i olewający naukę. Zawsze byli rodzice, dbający o edukację swoich dzieci i rodzice edukację lekceważący (cytat dosłowny: pani, trzy razy w szóstej klasie byłem, a tera tirem jeżdże i zarabiam w miesiąc tyle ile pani przez pól roku, to on też nie musi się za bardzo uczyć, bedzie tirem jeżdził). W tym zakresie nic się nie zmieniło, poza tym, że rodzice zaczęli często oczekiwać onad miarę. Niektórzy tak się wczuli w rolę, że obstawiają swoje dzieci wszelkiego typu zajęciami dodatkowymi i "zagłaskują króliczka". Tenis, basen, hiszpański + korki na wszelki wypadek, bo wyścig szczurów. Inni do szkoły zaglądają po kilkunastu monitach wychowawcy, a aktywność rodzicielską wykazują na forach internetowych. Tak było i tak będzie, ale przykre, że tak bardzo lekceważycie tych, którzy spędzają z waszymi dziećmi dużo czasu. Może nie są idealni, może nie potrafią nauczyć wszystkich i wszystkiego (moim zdaniem to zwyczajnie nie jest możliwe), może mają lepsze i gorsze dni i zwyczajne ludzkie problemy- jak każdy człowiek.  Wiem, że wielu jest takich, którzy powinni mieć zakaz zbliżania się do uczniów (nie ze względu na skłonności pedofilskie, ale z uwagi na to, że nie szanują uczniów, rodzicow, współpracowników, nie potrafią ogarnąć dyscypliny podczas lekcji, nie umieją przekazywać wiedzy). I to oni kształtują opinię o całym środowisku. Macie Państwo fora internetowe- doskonałe narzędzie do obrażania nauczycieli i wrzucania wszystkich do jednego worka. A wystarczy z problemem udać się do wychowawcy, do dyrektora, do pedagoga szkolnego. Urzędy oświaty i kuratoria oczekują na Wasze uwagi i skargi- chętnie się nimi zajmą, bo tak naprawdę to nie mają zbyt wiele pracy. Korzystajcie z tych instytucji dla dobra własnych dzieci. Nie dla uwolnienia swoich frustracji. Podważanie autorytetu nauczyciela sprawia, że uczeń patrzy na niego Waszymi oczami, oczami internautów. Czy chcielibyście słuchać uważnie lenia, obiboka, co to nic nie robi tylko odpoczywa i zarabia że hoho? Dzieci też nie chcą. I jeżeli mają wdrukowane (komuś na tym zależy), że nauczycieli należy tępić, to tępią, albo lekceważą. Zastanowcie się, czy większą krzywdę wyrządzacie własnym dzieciom, czy nauczycielom. Domagacie się, żeby starzy nauczyciele odeszli na emerytury czy w inny niebyt i zrobili miejsce dla młodych. Życzę szczęścia, jak już ci młodzi zajmą nasze miejsca. To oni mówią o waszych dzieciach "bachory", to oni wymagają podwyżek, poszanowania, nie chcą pełnić misji tylko pracować i zarabiać. Godnie. O godność nauczyciela powinniście walczyć razem z nim, ramię w ramię, bo macie przecież wspólny cel- wychować wartościowego człowieka. Jeżeli tego nie rozumie rodzic, jeżeli tego nie rozumie nauczyciel, że da się wspólnie, nie da się ciagnąć w przeciwne strony- będzie coraz gorzej, coraz trudniej, a dzieci się zagubią w głupich przepychankach dorosłych. Zanim zaczniecie minusować, przeczytajcie uważnie. Mnie już nie zależy, tylko trochę żal....
Drodzy Państwo! Zawsze były dzieci zdolne i dzieci mało zdolne. Zawsze byli uczniowie ambitni i pracowici oraz leniwi i olewający naukę. Zawsze byli rodzice, dbający o edukację swoich dzieci i rodzice edukację lekceważący (cytat dosłowny: pani, trzy razy w szóstej klasie byłem, a tera tirem jeżdże i zarabiam w miesiąc tyle ile pani przez pól roku, to on też nie musi się za bardzo uczyć, bedzie tirem jeżdził). W tym zakresie nic się nie zmieniło, poza tym, że rodzice zaczęli często oczekiwać onad miarę. Niektórzy tak się wczuli w rolę, że obs... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2019 o 18:57
+2
Odebrac politykom dac nauczycielom.
Avatar
jj / 8 stycznia 2019 o 17:41
+2
Jestem nauczycielem i wiem jedno, nie ma co narzekać.  Zarabiamy po 4 tys złotych na rękę, mamy wolne wakacje,  ferie,  okres świąteczny a w tygodniu pracujemy po kilkanaście godzin. Nie ma co mówić że uczyliśmy się zawodu bardzo długo bo teraz 80% społeczeństwa ma studia. Wiemy jak wygląda nauczanie, slajdy slajdy i jeszcze raz slajdy przekazywane sobie pomiędzy sobą od czasu obecnych możliwości.  Nauka dzieci jest prostsza niż kiedyś.  Jak będziemy fikac to jeszcze zabiorą nam przywileje. USPOKOJCIE SIĘ! Bo przyjda  młodzi i będą pracować bez słowa.
Gdybyś był nauczycielem to byś wiedział, że poza przekazywaniem sobie slajdów (??) i kserówek to nie koniec pracy zawodowej. To jeszcze praca wychowawcza, coraz trudniejsza, zarówno ze względu na roszczeniową postawę rodziców (nam się należy!) jak i coraz trudniejsze dzieci. Trudniejsze w sensie, że coraz mniej samodzielne, coraz mniej zainteresowane nauką, za to uzależnione od mediów, żyjące w wirtualnym świecie. Gdybyś był nauczycielem to wiedziałbyś, że praca nie kończy się na 18 godzinach w szkole, bo sprawdziany same się nie sprawdzają, a tabelki i sprawozdania same się nie piszą. Gdybyś miał pojęcie o realiach szkolnego życia wiedziałbyś, że każda władza chce dać dorobić swoim, w związku z tym szkoły są zarzucane (a nauczyciele zobligowani do uczestnictwa) propozycjami szkoleń obowiązkowych, dostosowanych do obowiązujących priorytetów. Wprawdzie wiedzy ani umiejętnosci to nie dodaje, nie przekłada się na efekty edukacyjne ani wychowawcze, ale czas skutecznie zajmuje. Młodzi nie przyjdą, a nawet jak przyjdą, to uciekną po pierwszej wypłacie i zorientowaniu się w zakresie obowiązków. Więc nie strasz.
 Zapraszam do szkoły w Ludwinie. Pani od informatyki nawet slajdów nie umie zrobić. I tacy jak ona chcą podwyżek.  Za co? Może najpierw lustracja wiedzy i sposobu jej przekazania, a później nagradzanie za efekty
 Zapraszam do szkoły w Ludwinie. Pani od informatyki nawet slajdów nie umie zrobić. I tacy jak ona chcą podwyżek.  Za co? Może najpierw lustracja wiedzy i sposobu jej przekazania, a później nagradzanie za efekty rozwiń
Avatar
jj / 10 stycznia 2019 o 07:08
0
nauczyciel kontraktowy z 5 letnim stażem bez dodatkòw 1800 netto to nie tak zle. Nie rozśmieszaj mnie. Na kasie wiecej zarabiaja. To po prostu upokarzające.
 Nie podszywaj się pode mnie
Avatar
jj / 9 stycznia 2019 o 23:27
+1
nauczyciel kontraktowy z 5 letnim stażem bez dodatkòw 1800 netto to nie tak zle. Nie rozśmieszaj mnie. Na kasie wiecej zarabiaja. To po prostu upokarzające.
Avatar
POdlotek / 9 stycznia 2019 o 15:14
0
Ratusz lubelski buli na Motor ( żużel i piłkarze ) to może dodać nauczycielom jak mało daje Rząd PiS. Wszak Rząd buli na sport z innej kasy. Kto broni Temu Panu z Ratusza dodać nauczycielom do obowiązującego aktualnie wynagrodzenia. Dlaczego emerytowi zgarniają co m-c z emerytury 329 PLN i w szpitalu klepią mu , że nie ma przyjęć bo personel jest na L4. Idąc ze szpitala do domu zastanawiam się - dlaczego wzięli mój finans i mają mnie w nosie. A nie wypadałoby oddać te 329 PLN co mi zgarniają co m-c z emerytury? Także rodzice uczniów co m-c bulą podatek dochodowy ( w tym na oświATĘ ) I kTO iM ZWRÓCI TĘ DANINĘ NA NAUKĘ JAK cI CO MAJĄ UCZYĆ PÓJDĄ CHOROWAĆ LUB STRAJKOWAĆ?
Ratusz lubelski buli na Motor ( żużel i piłkarze ) to może dodać nauczycielom jak mało daje Rząd PiS. Wszak Rząd buli na sport z innej kasy. Kto broni Temu Panu z Ratusza dodać nauczycielom do obowiązującego aktualnie wynagrodzenia. Dlaczego emerytowi zgarniają co m-c z emerytury 329 PLN i w szpitalu klepią mu , że nie ma przyjęć bo personel jest na L4. Idąc ze szpitala do domu zastanawiam się - dlaczego wzięli mój finans i mają mnie w nosie. A nie wypadałoby oddać te 329 PLN co mi zgarniają co m-c z emerytury? Także rodzice uczniów co m-c b... rozwiń
Avatar
mimi / 9 stycznia 2019 o 14:28
+1
Tylko im dawaj i dawaj !!! za co? Nieroby jedne. . mam w rodzinie takich. idzie na 8 do pracy o 13 juz jest w domu. Lenie śmierdzące.  Do roboty !!! Bo oni studia kończyli!!!! hahahahahaha, pół Polski studia skończyło, też mi naukowiec!!!  co za bezczelność i tupet.  Rodzice, zacznijcie od nich wreszcie wymagać!!!! Dosyć nauczycielskiego terroru !!!!
 nie obdarzam epitetami zbyt często, ale tym razem sobie nie odmówię- aleś ty głupi
Avatar
jj / 9 stycznia 2019 o 13:48
0
Drodzy Państwo! Zawsze były dzieci zdolne i dzieci mało zdolne. Zawsze byli uczniowie ambitni i pracowici oraz leniwi i olewający naukę. Zawsze byli rodzice, dbający o edukację swoich dzieci i rodzice edukację lekceważący (cytat dosłowny: pani, trzy razy w szóstej klasie byłem, a tera tirem jeżdże i zarabiam w miesiąc tyle ile pani przez pól roku, to on też nie musi się za bardzo uczyć, bedzie tirem jeżdził). W tym zakresie nic się nie zmieniło, poza tym, że rodzice zaczęli często oczekiwać onad miarę. Niektórzy tak się wczuli w rolę, że obstawiają swoje dzieci wszelkiego typu zajęciami dodatkowymi i "zagłaskują króliczka". Tenis, basen, hiszpański + korki na wszelki wypadek, bo wyścig szczurów. Inni do szkoły zaglądają po kilkunastu monitach wychowawcy, a aktywność rodzicielską wykazują na forach internetowych. Tak było i tak będzie, ale przykre, że tak bardzo lekceważycie tych, którzy spędzają z waszymi dziećmi dużo czasu. Może nie są idealni, może nie potrafią nauczyć wszystkich i wszystkiego (moim zdaniem to zwyczajnie nie jest możliwe), może mają lepsze i gorsze dni i zwyczajne ludzkie problemy- jak każdy człowiek.  Wiem, że wielu jest takich, którzy powinni mieć zakaz zbliżania się do uczniów (nie ze względu na skłonności pedofilskie, ale z uwagi na to, że nie szanują uczniów, rodzicow, współpracowników, nie potrafią ogarnąć dyscypliny podczas lekcji, nie umieją przekazywać wiedzy). I to oni kształtują opinię o całym środowisku. Macie Państwo fora internetowe- doskonałe narzędzie do obrażania nauczycieli i wrzucania wszystkich do jednego worka. A wystarczy z problemem udać się do wychowawcy, do dyrektora, do pedagoga szkolnego. Urzędy oświaty i kuratoria oczekują na Wasze uwagi i skargi- chętnie się nimi zajmą, bo tak naprawdę to nie mają zbyt wiele pracy. Korzystajcie z tych instytucji dla dobra własnych dzieci. Nie dla uwolnienia swoich frustracji. Podważanie autorytetu nauczyciela sprawia, że uczeń patrzy na niego Waszymi oczami, oczami internautów. Czy chcielibyście słuchać uważnie lenia, obiboka, co to nic nie robi tylko odpoczywa i zarabia że hoho? Dzieci też nie chcą. I jeżeli mają wdrukowane (komuś na tym zależy), że nauczycieli należy tępić, to tępią, albo lekceważą. Zastanowcie się, czy większą krzywdę wyrządzacie własnym dzieciom, czy nauczycielom. Domagacie się, żeby starzy nauczyciele odeszli na emerytury czy w inny niebyt i zrobili miejsce dla młodych. Życzę szczęścia, jak już ci młodzi zajmą nasze miejsca. To oni mówią o waszych dzieciach "bachory", to oni wymagają podwyżek, poszanowania, nie chcą pełnić misji tylko pracować i zarabiać. Godnie. O godność nauczyciela powinniście walczyć razem z nim, ramię w ramię, bo macie przecież wspólny cel- wychować wartościowego człowieka. Jeżeli tego nie rozumie rodzic, jeżeli tego nie rozumie nauczyciel, że da się wspólnie, nie da się ciagnąć w przeciwne strony- będzie coraz gorzej, coraz trudniej, a dzieci się zagubią w głupich przepychankach dorosłych. Zanim zaczniecie minusować, przeczytajcie uważnie. Mnie już nie zależy, tylko trochę żal....
 Wszystko pięknie napisane, ale jak dziecko nie dostaje podstawowych wiadomości w szkole tylko musi uczyć się w domu z rodzicami, to coś jest nie tak. Znam nauczycieli ,  którzy są świetni ale też takich, którzy sami muszą się nauczyć z lekcji na lekcję, żeby coś przekazać.
 Wszystko pięknie napisane, ale jak dziecko nie dostaje podstawowych wiadomości w szkole tylko musi uczyć się w domu z rodzicami, to coś jest nie tak. Znam nauczycieli ,  którzy są świetni ale też takich, którzy sami muszą się nauczyć z lekcji na lekcję, żeby coś przekazać. rozwiń
Avatar
rodzic / 9 stycznia 2019 o 13:06
-1
Tylko im dawaj i dawaj !!! za co? Nieroby jedne. . mam w rodzinie takich. idzie na 8 do pracy o 13 juz jest w domu. Lenie śmierdzące.  Do roboty !!! Bo oni studia kończyli!!!! hahahahahaha, pół Polski studia skończyło, też mi naukowiec!!!  co za bezczelność i tupet.  Rodzice, zacznijcie od nich wreszcie wymagać!!!! Dosyć nauczycielskiego terroru !!!!
Avatar
ArekLicealista / 9 stycznia 2019 o 12:00
+1
Za co podwyżki? Za to, że w wakacje oraz ferie zimowe nic nie robią i pobierają pensje? Za to, że zamiast uczyć to robią nie sprawdziany, nie kartkówki lecz głupie testy! A nauczyciele WFu? Pogania taki jeden z drugim po szkole w dresie, porzuca piłką do kosza... to jest praca? Zostało im to z "komuny". Karta Nauczyciela powinna być zlikwidowana. To ledwo magister, a w szkole średniej każe do siebie mówić profesor. I co? On nie po to 8 lat studiował, bałwan nawet telewizora nie potrafi włączyć tylko woła ucznia. Żałosne.
Avatar
były nauczyciel / 9 stycznia 2019 o 10:15
+3
Drodzy Państwo! Zawsze były dzieci zdolne i dzieci mało zdolne. Zawsze byli uczniowie ambitni i pracowici oraz leniwi i olewający naukę. Zawsze byli rodzice, dbający o edukację swoich dzieci i rodzice edukację lekceważący (cytat dosłowny: pani, trzy razy w szóstej klasie byłem, a tera tirem jeżdże i zarabiam w miesiąc tyle ile pani przez pól roku, to on też nie musi się za bardzo uczyć, bedzie tirem jeżdził). W tym zakresie nic się nie zmieniło, poza tym, że rodzice zaczęli często oczekiwać onad miarę. Niektórzy tak się wczuli w rolę, że obstawiają swoje dzieci wszelkiego typu zajęciami dodatkowymi i "zagłaskują króliczka". Tenis, basen, hiszpański + korki na wszelki wypadek, bo wyścig szczurów. Inni do szkoły zaglądają po kilkunastu monitach wychowawcy, a aktywność rodzicielską wykazują na forach internetowych. Tak było i tak będzie, ale przykre, że tak bardzo lekceważycie tych, którzy spędzają z waszymi dziećmi dużo czasu. Może nie są idealni, może nie potrafią nauczyć wszystkich i wszystkiego (moim zdaniem to zwyczajnie nie jest możliwe), może mają lepsze i gorsze dni i zwyczajne ludzkie problemy- jak każdy człowiek.  Wiem, że wielu jest takich, którzy powinni mieć zakaz zbliżania się do uczniów (nie ze względu na skłonności pedofilskie, ale z uwagi na to, że nie szanują uczniów, rodzicow, współpracowników, nie potrafią ogarnąć dyscypliny podczas lekcji, nie umieją przekazywać wiedzy). I to oni kształtują opinię o całym środowisku. Macie Państwo fora internetowe- doskonałe narzędzie do obrażania nauczycieli i wrzucania wszystkich do jednego worka. A wystarczy z problemem udać się do wychowawcy, do dyrektora, do pedagoga szkolnego. Urzędy oświaty i kuratoria oczekują na Wasze uwagi i skargi- chętnie się nimi zajmą, bo tak naprawdę to nie mają zbyt wiele pracy. Korzystajcie z tych instytucji dla dobra własnych dzieci. Nie dla uwolnienia swoich frustracji. Podważanie autorytetu nauczyciela sprawia, że uczeń patrzy na niego Waszymi oczami, oczami internautów. Czy chcielibyście słuchać uważnie lenia, obiboka, co to nic nie robi tylko odpoczywa i zarabia że hoho? Dzieci też nie chcą. I jeżeli mają wdrukowane (komuś na tym zależy), że nauczycieli należy tępić, to tępią, albo lekceważą. Zastanowcie się, czy większą krzywdę wyrządzacie własnym dzieciom, czy nauczycielom. Domagacie się, żeby starzy nauczyciele odeszli na emerytury czy w inny niebyt i zrobili miejsce dla młodych. Życzę szczęścia, jak już ci młodzi zajmą nasze miejsca. To oni mówią o waszych dzieciach "bachory", to oni wymagają podwyżek, poszanowania, nie chcą pełnić misji tylko pracować i zarabiać. Godnie. O godność nauczyciela powinniście walczyć razem z nim, ramię w ramię, bo macie przecież wspólny cel- wychować wartościowego człowieka. Jeżeli tego nie rozumie rodzic, jeżeli tego nie rozumie nauczyciel, że da się wspólnie, nie da się ciagnąć w przeciwne strony- będzie coraz gorzej, coraz trudniej, a dzieci się zagubią w głupich przepychankach dorosłych. Zanim zaczniecie minusować, przeczytajcie uważnie. Mnie już nie zależy, tylko trochę żal....
Drodzy Państwo! Zawsze były dzieci zdolne i dzieci mało zdolne. Zawsze byli uczniowie ambitni i pracowici oraz leniwi i olewający naukę. Zawsze byli rodzice, dbający o edukację swoich dzieci i rodzice edukację lekceważący (cytat dosłowny: pani, trzy razy w szóstej klasie byłem, a tera tirem jeżdże i zarabiam w miesiąc tyle ile pani przez pól roku, to on też nie musi się za bardzo uczyć, bedzie tirem jeżdził). W tym zakresie nic się nie zmieniło, poza tym, że rodzice zaczęli często oczekiwać onad miarę. Niektórzy tak się wczuli w rolę, że obs... rozwiń
Avatar
bulba / 9 stycznia 2019 o 08:53
-1
Uważam.że podwyżki po prostu im się nie należą. Za mało pracują w szkołach i mają za dużo wolnego. Jestem po studiach i niestety zarabiam mniej niż nauczyciele a pracuję dużo więcej. Mój ojciec był nauczycielem i wiem ,że nie jest to ciężka praca. Twierdzę, że państwa obecnie nie stać na takie wydatki jak oni oczekują. Uważam również, że zarobki powinny być powiązane z miejscem nauczania.  
 Państwa nie stać na 500 dla tych, których jedyną zasługą jest płodzenie dzieci, bo pracą zawodową się nie hańbili nigdy i nie zamierzają Najwyrażniej twój ojciec był albo genialny i wszystko potrafił znakomicie zorganizować, albo był byle jakim nauczycielem. Inna sprawa, że jeszcze 15-20 lat temu praca nauczyciela była pracą z uczniem, a papiery okazjonalnie. Dzisiaj jest dokładnie odwrotnie, biurokracja w pełni rozkwitu.
 Państwa nie stać na 500 dla tych, których jedyną zasługą jest płodzenie dzieci, bo pracą zawodową się nie hańbili nigdy i nie zamierzają Najwyrażniej twój ojciec był albo genialny i wszystko potrafił znakomicie zorganizować, albo był byle jakim nauczycielem. Inna sprawa, że jeszcze 15-20 lat temu praca nauczyciela była pracą z uczniem, a papiery okazjonalnie. Dzisiaj jest dokładnie odwrotnie, biurokracja w pełni rozkwitu. rozwiń
Avatar
znawca rzeczy / 9 stycznia 2019 o 08:49
0
Piotr napisał:   "Uważam również, że zarobki powinny być powiązane z miejscem nauczania. "       Czyli ???????????Bo nie rozumiem....może mi Piotr wyjąśni....a zawsze myślałam, że potrafie logicznie myśleć...
  znaczy tam, gdzie dzieci prominentów, płacić lepiej- zresztą to poniekąd istnieje, szkoły w których szefowie prywatnie powiązani z są ze znaczącymi osobami w organach prowadzących (np. małżeństwem) mają większe dotacje, a więc nauczyciele lepsze warunki pracy- komputery, papier ksero, tablice multimedialne