Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 kwietnia 2019 r.
19:20

Strajk nauczycieli trwa, ale matury będą

0 89 A A

Rozpoczął się trzeci tydzień strajku nauczycieli. Nikt nie udaje już, że wie, ile jeszcze może trwać protest i w jaki sposób może się skończyć. Pewne jest tylko to, że egzamin dojrzałości nie jest zagrożony

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W grę wchodzą dwa scenariusze: zawieszenie strajku lub jego kontynuacja. Pomysł strajku rotacyjnego ma mało zwolenników – mówił wczoraj Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jak dodał, decyzja o tym co dalej zapadnie najwcześniej w środę rano.

Członkowie ZNP z całej Polski manifestowali we wtorek przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. Ci, co na manifestację do Warszawy nie pojechali, zebrali się na pl. Litewskim w Lublinie (na zdjęciu).

– Najgorsza jest niepewność i to codzienne czekanie – przyznaje polonistka z Zespołu Szkół nr 1 w Lublinie. – Nie wiesz, czy „na górze” się dogadają. Nie wiesz, czy jutro będziesz prowadzić lekcje, czy nadal strajkować.

– Duże nadzieje wiążę z piątkowym okrągłym stołem – przyznaje nauczyciel matematyki w jednej z lubelskich podstawówek. – Jeśli się dogadamy, to 6 maja ruszą normalne lekcje. Naprawdę na to liczę.

Według ostatnich danych zebranych przez lubelski ratusz akcja protestacyjna prowadzona była w 80 ze 155 placówek oświatowych. To o 30 mniej niż w pierwszym dniu protestu (8 kwietnia). Po kilku dniach ze strajku rezygnowały głównie przedszkola. W piątek w proteście uczestniczyło ok. 97 proc. podstawówek: wszystkie licea, ok. 70 proc. zespołów szkół, 3 z 5 Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, 4 z 13 burs, poradni i MDK oraz 17 proc. przedszkoli.

A strajk może się przedłużyć, bo szanse na porozumienie się z rządem z każdym dniem maleją. Centrale związkowe oraz organizacje pracodawców zapowiedziały, że nie będą uczestniczyć w obradach tzw. Okrągłego Stołu ds. oświaty w formule zaproponowanej przez premiera „debaty o charakterze stadionowym”.

– Taka formuła dyskusji w żaden sposób nie wpłynie na rozwiązanie problemów oświaty – podkreślają zgodnie członkowie Związku Pracodawców Business Centre Club, OPZZ, FZZ, Konfederacji Lewiatan, Pracodawców RP i Związku Rzemiosła Polskiego.

Matury zgodnie z planem

Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy, zrzeszający strajkujących nauczycieli nienależących do związków zawodowych, zdecydował we wtorek o przeprowadzeniu klasyfikacji maturzystów.

– Strajk nie zostaje zawieszony. Możemy tylko mówić o przerwaniu strajku wyłącznie na ten dzień, w którym odbędzie się rada – mówi Maciej Rusicki z OMKS.

W większości szkół rady pedagogiczne odbędą się dzisiaj. W piątek maturzyści świętować będą zakończenie roku. Matury rozpoczną się 6 maja.

 

 

e-Wydanie

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2019 o 19:46
+41
Dobra, kończcie ten cyrk i bierzcie sie za robote! Z głodu zaden z Was nie umrze, tragedii nie ma. Oczywiście kasa za strajk się nie należy.
Avatar
Gosc / 23 kwietnia 2019 o 20:21
+35
Zaczyna docierać do nauczycieli fakt że zostali wykorzystani przez totalna opozycję. Tym strajkiem zwrócili się nie tylko przeciw uczniom ale przeciw władzy a co za tym idzie przeciw państwu. Zapowiedź Broniarza o odstąpieniu od negocjacji zaplanowanych na 26.04 pokazuje że nie chodzi o dialog ale o halas i próbę destabilizację państwa co zakładała totalna opozycja. Broniarza nie obchodzą nauczyciele ale są mu potrzebni do wypromowania go na polityka i do próby wywołania niepotrzebnych napięć podobnych do tych do których był powołany KOD czy zorganizowany pucz w sejmie. Mi osobiście wracając w przeszłość nauczyciel kojarzył się z nauką patriotyzmu kształtowaniu postawy patrioty oraz przekazania wiedzy bym mógł być wyedukowany i swoje nabytą w szkole wiedzę mógł wykorzystać w sposób właściwy dla rozwoju mojego kraju. Pozostaje wam drodzy nauczyciele godnie zakończyć to w co zostaliscie wplątani choć wasz wizerunek i autorytet został zhańbiony. Będzie wam ciężko odbudować zaufanie społeczeństwa Polskiego. Mam nadzieję że będziecie kierować się własnym rozumieniem tej sytuacji by nie powtórzyły się podobnie historię w waszej bogatej historii polskiej edukacji.
Zaczyna docierać do nauczycieli fakt że zostali wykorzystani przez totalna opozycję. Tym strajkiem zwrócili się nie tylko przeciw uczniom ale przeciw władzy a co za tym idzie przeciw państwu. Zapowiedź Broniarza o odstąpieniu od negocjacji zaplanowanych na 26.04 pokazuje że nie chodzi o dialog ale o halas i próbę destabilizację państwa co zakładała totalna opozycja. Broniarza nie obchodzą nauczyciele ale są mu potrzebni do wypromowania go na polityka i do próby wywołania niepotrzebnych napięć podobnych do tych do których był powołany KOD cz... rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2019 o 19:46
+33
Towarzysze nauczyciele tylko PO zrobi wam Zieloną Wyspę.Hahhaaaaaa.
Avatar
Nauczyciel / 24 kwietnia 2019 o 01:55
+26
Podnieść pensum, bo najniższe w Unii Europejskiej, znieść Kartę Nauczyciela, zakazać strajków, podnieść płace. I rozliczać z prawdziwych wyników nauczania, bo to co jest dzisiaj to skandal.
Avatar
Henio / 23 kwietnia 2019 o 21:01
+26
Na transparentach częste słowo "godność". Niezła ta godność , zwłaszcza w niektórych piosenkach nagranych przez nauczycieli. Żenada!
Avatar
Krystyna B / 23 kwietnia 2019 o 20:10
+26
Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć za co ja w pracy mogę dostać podwyżkę? Chcę bowiem mieć 18 godzin tygodniowo 3 miesiące wolnego , odpowiednią Kartę i możliwość płatnego urlopu chorobowego 1 rok co najmniej. Do domu też biorę robotę i zaczynam o 7.00, Często wychodzę o 17. Zarobki porównywalne
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2019 o 19:36
+26
Kod i LGBT to już kumulacja
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2019 o 23:23
+25
Nie mam już na szczęście dzieci w wieku szkolnym ale jak widzę co się dzieje to mnie coś trafia. Pracuję od 30 lat zarabiam dużo mniej niż bym chciała posiadam wyższe wykształcenie również podyplomowe w kilku specjalnościach za które sama musiałam zapłacić i nikt się nie przejmie tym że zarabiam za mało w stosunku do oczekiwań, własnego wkładu i wysiłku który wkładam aby wykonywany zawód dawał mi satysfakcję. Dlaczego nauczyciele nie zastrajkują w wakacje tylko kosztem uczniów próbują wygrać swoją bitwę. Niestety nie wojnę. Nie solidaryzują się z innymi zawodami. Mają to w nosie.
Nie mam już na szczęście dzieci w wieku szkolnym ale jak widzę co się dzieje to mnie coś trafia. Pracuję od 30 lat zarabiam dużo mniej niż bym chciała posiadam wyższe wykształcenie również podyplomowe w kilku specjalnościach za które sama musiałam zapłacić i nikt się nie przejmie tym że zarabiam za mało w stosunku do oczekiwań, własnego wkładu i wysiłku który wkładam aby wykonywany zawód dawał mi satysfakcję. Dlaczego nauczyciele nie zastrajkują w wakacje tylko kosztem uczniów próbują wygrać swoją bitwę. Niestety nie wojnę. Nie solidaryzuj... rozwiń
Avatar
wun / 23 kwietnia 2019 o 20:42
+25
Teraz mają dużo wolnego czasu żeby na zapas przygotować się do lekcji i klasówek, bo ponoć nauczyciel uczący od 20 lat do każdej lekcji przygotowuje się jakby nie znał tematu, specjaliści z Broniarzem zarabiającym krocie. Nauczcie swojego Broniarza, że mówi się "tę informację", a nie "tą informację" - wielki erudyta
Avatar
Tomasz Z / 24 kwietnia 2019 o 06:33
+24
Ta młoda nauczycielka mówi na filmiku o propagandzie i o tym , że dawała z siebie wszystko! A tak na marginesie co pani uprawia bredząc przez mikrofon? A to tak daje pani z siebie wszystko nie pracując trzeci tydzień i mając gdzieś uczniów? Trochę pokory! Obawiam się, że chodzi pani o kasę a pani wystąpienie nie jest tak zupełnie spontaniczne.
Avatar
xxxx / 24 kwietnia 2019 o 19:53
+3
dobra strajk strajkiem weźmy scenariusz nie będzie matur i klasyfikacji i ciekawe czy uczniowie będą tacy zadowoleni z tego że musza powtarzać cały rok z młodszymi klasami albo niech dojdzie do tego że trzeba będzie odrabiac w wakacje według mnie nikomu to nie będzie na rękę i zaczną sie strajki uczniów rodziców itd   ciekawe co by zrobili jakby musieli pójśc do pracy na budowe , na zbiory, do sklepu , fabryki itd  itp pracować po 12 h  za najniższą krajową ciekawe czy nadal będzie chciało im się strajkować. Z drugiej strony ciekawe co by było gdyby własnia ta klasa pracownicza zaczeła strajkowac robotnicy sklepikarze itd itp co pracują za najniższą krajową i wogóle.
dobra strajk strajkiem weźmy scenariusz nie będzie matur i klasyfikacji i ciekawe czy uczniowie będą tacy zadowoleni z tego że musza powtarzać cały rok z młodszymi klasami albo niech dojdzie do tego że trzeba będzie odrabiac w wakacje według mnie nikomu to nie będzie na rękę i zaczną sie strajki uczniów rodziców itd   ciekawe co by zrobili jakby musieli pójśc do pracy na budowe , na zbiory, do sklepu , fabryki itd  itp pracować po 12 h  za najniższą krajową ciekawe czy nadal będzie chciało im się strajkować. Z drugiej strony ciekawe co by by... rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2019 o 17:26
+8
Mam do was drodzy nauczyciele prośbę serdeczną; skończcie już to widowisko strajkowe, nieraz bywa, że trzeba przegrać z godnością i teraz jest na taką przegraną odpowiednia chwila
Avatar
rk / 24 kwietnia 2019 o 17:11
+2
Ja nie wiem, co myśleć o tym wszystkim. Z jednej strony chcę, żeby nauczyciel zarabiał i nie czuł się poniżany wypłatą i żeby do zawodu trafiali ludzie, którzy wyróżniali się na studiach i którym się chce. To jedna strona. Druga strona to ta, że w dzisiejszych czasach, kiedy inne zawody dają potencjalnie większą szansę na dorobienie się, jest ryzyko, że podniesienie pensji niewiele zmieni. Ta szkolna mentalność, jakas taka bezradnośc nauczyciela w dzisiejszych czasach, bezwolność szkoły, nieegzekwowanie wiedzy, udzielanie promocji pomimo braku wiedzy, nieumiejętnośc przekazania wiedzy, te pogłębiające się zaległości u dzieciaków..brak zajęc wyrównawczych, wytrącenie nauczycielom z rąk wszelkich narzędzi do egzekwowania czegokolwiek, brak autorytetu dyrektora, fakt że dyrektor nie tworzy zespołu ze swoimi nauczycielami..to wszystko jest smutne. Nauczycielskośc kojarzy mi się z cierpiącą wegetacją.. 
Ja nie wiem, co myśleć o tym wszystkim. Z jednej strony chcę, żeby nauczyciel zarabiał i nie czuł się poniżany wypłatą i żeby do zawodu trafiali ludzie, którzy wyróżniali się na studiach i którym się chce. To jedna strona. Druga strona to ta, że w dzisiejszych czasach, kiedy inne zawody dają potencjalnie większą szansę na dorobienie się, jest ryzyko, że podniesienie pensji niewiele zmieni. Ta szkolna mentalność, jakas taka bezradnośc nauczyciela w dzisiejszych czasach, bezwolność szkoły, nieegzekwowanie wiedzy, udzielanie promocji pomimo bra... rozwiń
Avatar
antytotal / 24 kwietnia 2019 o 16:25
+8
Nauczycielom należą się godne zarobki za ich pracę. Tu nie chodzi tylko o nich. Tu chodzi o przyszłość naszych dzieci i naszego Kraju ! Dlatego całym sercem popieram ich protest !
 Ojczulku dwóch uczennic. Prawdę mówisz w pierwszym zdaniu. POzostałe zdania to kłamstwa. Tu chodzi o "rozwalenie" rządu. Tak w tym rozwalaniu chodzi o odzyskanie KORYTA. Jaka będzie wtedy przyszłość naszych dzieci i naszego kraju. Dlatego jestem przeciwny SZANTAŻOWI tych niby-nauczycieli.
Avatar
antytotal / 24 kwietnia 2019 o 16:17
+6
To totalna kompromitacja Morawieckiego, że nie jest w stanie dogadać się z nauczycielami i zakończyć tego strajku! Przecież tu chodzi o nasze dzieci i przyszłość naszego kraju. Dlaczego rząd mówi jednego dnia że ma tyle kasy, wydaje je na jakieś idiotyczne programy, a drugiego nie ma na podwyżki dla nauczycieli, aby w końcu mogli godnie zarabiać !
 To jest totalna klapa poke i pzn . Przecież nawet ślepy i głupi zauważy ,że zmanipulowanym nauczycielom i ich wodzowi nie chodzi o dogadanie się. Uważacie że 500+ , emerytura + to są idiotyczne programy?. Kreujecie się na następną kastę nadzwyczajną. Zawiść, zazdrość wami targa, miota, bo średnia krajowa zbliżyła się do waszych wynagrodzeń - czy się stoi, czy się leży. Karta nauczyciela do likwidacji. Szkoły należy sprywatyzować. Wprowadzić bon edukacyjny dla każdego ucznia. Miernota ucząca musi odejść. 
 To jest totalna klapa poke i pzn . Przecież nawet ślepy i głupi zauważy ,że zmanipulowanym nauczycielom i ich wodzowi nie chodzi o dogadanie się. Uważacie że 500+ , emerytura + to są idiotyczne programy?. Kreujecie się na następną kastę nadzwyczajną. Zawiść, zazdrość wami targa, miota, bo średnia krajowa zbliżyła się do waszych wynagrodzeń - czy się stoi, czy się leży. Karta nauczyciela do likwidacji. Szkoły należy sprywatyzować. Wprowadzić bon edukacyjny dla każdego ucznia. Miernota ucząca musi odejść.  rozwiń
Avatar
tzw. katol / 24 kwietnia 2019 o 16:06
+7
Szkoda, że nie sledzisz na bieżąco "negocjacji" z rządem, który na wszystkie rozmowy do Centrum Dialogu przychodzi z TYMI SAMYMI propozycjami. Bez żadnej woli porozumienia, nie robi ani kroku w tył! To NIE SĄ NEGOCJACJE  Z zapowiedzi premiera wiadomo już, że podczas okrągłego stołu znowu związki zawodowe dostaną do podpisania TO SAMO porozumienie  Dlatego związki nie chcą brać udziału w tym cyrku na Narodowym.Szkoda,ze czerpiesz swoją wiedzę na temat strajku jedynie z przekazu tvpis.
 Szkoda, zę nie śledzisz na bieżąco "negocjacji" rządu z znp, który na wszystkie rozmowy do CDS przychodzi z tym samym żądaniem 1000 zł/ 30% . Bez ządnej woli POrozumienia , nie robi ani kroku w tył !. To nie są negocjacje - to są NEGACJE. Szkoda,że czerpiesz swoją wiedzę na temat strajku (szantażu) jedynie z przekazu tvn. 
 Szkoda, zę nie śledzisz na bieżąco "negocjacji" rządu z znp, który na wszystkie rozmowy do CDS przychodzi z tym samym żądaniem 1000 zł/ 30% . Bez ządnej woli POrozumienia , nie robi ani kroku w tył !. To nie są negocjacje - to są NEGACJE. Szkoda,że czerpiesz swoją wiedzę na temat strajku (szantażu) jedynie z przekazu tvn.  rozwiń
Avatar
WA GA / 24 kwietnia 2019 o 15:57
+8
To dobrze, że nauczyciele zdecydowali się przerwać na dzień strajk, aby sklasyfikować maturzystów. Za arogancję i bezmyślność rządu nie mogą cierpień uczniowie. Nauczyciele pokazali Klasę, a rząd się ośmieszył po raz kolejny.
 Ty obserwator wierzysz w to co piszesz?. Jaką to klasę POkazali ?, chyba mniej niż zero. Uzasadnię to - obserwatorze nie patrz (nie obserwuj) bezmyślnie tylko jeszcze wyciągaj właściwe wnioski.    Nauczycielu!. POrzuciłeś swoich wychowanków w najważniejszym momencie. Miałeś być dla nich przewodnikiem i mistrzem, tymczasem przewodnik okazał się ślepy, a i mistrz z niego żaden bo uczy złych rzeczy. Tego pęknięcia nie da się skleić. 
 Ty obserwator wierzysz w to co piszesz?. Jaką to klasę POkazali ?, chyba mniej niż zero. Uzasadnię to - obserwatorze nie patrz (nie obserwuj) bezmyślnie tylko jeszcze wyciągaj właściwe wnioski.    Nauczycielu!. POrzuciłeś swoich wychowanków w najważniejszym momencie. Miałeś być dla nich przewodnikiem i mistrzem, tymczasem przewodnik okazał się ślepy, a i mistrz z niego żaden bo uczy złych rzeczy. Tego pęknięcia nie da się skleić.  rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2019 o 11:20
-7
KTO PŁACI ZA TĘ DEZINFORMACJĘ?! NAUCZYCIELE NIE POPIERAJĄ OMKS! TO NIEOFICJALNY TWÓR, NIKT NIE WIE PRZEZ KOGO I W JAKIM TRYBIE USTANOWIONY!
Avatar
Pozdrawiam / 24 kwietnia 2019 o 11:02
+12
W tym strajku wcale nie chodzi o poprawę bytu nauczycieli, tylko o walkę lewactwa z rządem PiS-u i grzanie tematu aż do destabilizacji sytuacji kraju. Jeśli rząd zgasi strajk, to wypełzną inni pzprowicze z czerwonymi sztandarami i opozycją na czele. V kolumna i targowica - taki mamy klimat
Avatar
Piotr / 24 kwietnia 2019 o 10:56
+7
Niektóre nauczycielki chodziły z nami do szkoły. Orłami nie były. Niejednokrotnie wyciskano z nich sok jak z tych buraków w wykonaniu nauczycieli. Oj niedouczona ELITO
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin
23 maja 2019, 19:00

Zawsze klasyka: "Kameralnie" w DDK Węglin 0 0

Przed nami kolejna odsłona cyklu "Zawsze klasyka" w DDK Węglin (ul. Judyma 2a). 23 maja o godz. 19 odbędzie się koncert "Kameralnie" ukazujący twórczość Stanisława Moniuszki.

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika

LUK Politechnika Lublin ma nowego zawodnika 0 0

Lubelski beniaminek kompletuje skład na sezon 2019/2020. Nowym zawodnikiem będzie przyjmujący Lechii Tomaszów Mazowiecki 27-leni Paweł Rusin

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie
galeria

Furiat z siekierą rzucił się na policjantów. Wcześniej rozbił szyby w aucie, zniszczył mieszkanie 8 3

Pijany mężczyzna rzucił się z siekierą na mundurowych. Wcześniej jeździł samochodem i uszkodził ciężarówkę sąsiada.

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników
Prognoza

Wybory 2019: Kto trafi do Parlamentu Europejskiego? Prognoza wyników 1 6

Najwięcej mandatów otrzyma Koalicja Europejska, drugie w kolejności będzie Prawo i Sprawiedliwość, a podium zamknie Wiosna Roberta Biedronia – wynika z prognozy wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego przygotowanej przez portal stanpolityki.pl.

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie

Czy dzisiaj znowu będzie padać? Aktualny stan pogodowy na Lubelszczyźnie 4 1

Od godz. 11 ponownie możemy się spodziewać burz z opadami deszczu - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Miejscami może także sypać grad.

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o...

Nagi 18-latek biegał po rynku, a potem jeździł rowerem. Założył się o... 7 11

Nagi i pijany 18-latek biegał po zamojskim rynku. Wsiadł również na rower i jeździł nim po płycie. Okazało się, że zrobił to by wygrać skrzynkę piwa.

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala

Zderzenie trzech samochodów. Pięć osób trafiło do szpitala 4 0

Pięć osób trafiło do szpitala po zderzeniu trzech aut w miejscowości Tuligłowy (pow. krasnostawski).

Rewolucja w TBV Starcie Lublin?

Rewolucja w TBV Starcie Lublin? 0 3

W TBV Starcie Lublin może dojść do sporych zmian. Zagrożona jest m.in. posada trenera Davida Dedka na miejsce którego przymierzany jest Artur Gronek

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku"

Lublin: Ten lokal nie miał szczęścia do wynajmujących. Teraz będzie tu "Spiżarnia smaku" 55 1

Lokal przy ul. Dominikańskiej 5 nie miał szczęścia do wynajmujących. Restauratorzy zmieniali się regularnie. Teraz adres upodobały sobie dwie przedsiębiorcze kobiety, które chcą zadbać o wyborny smak tego miejsca

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS

Odszkodowania od Kościoła dla ofiar pedofilii wśród duchownych? Sondaż IBRiS 0 14

Aż 70% Polaków jest za wypłacaniem przez Kościół odszkodowań dla ofiar księży-pedofilii – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie RMF FM i Dziennika Gazeta Prawna.

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej
23 maja 2019, 19:00

Janusz Radwański i Maciej Melecki w Dosłownej 0 0

Księgarnia Dosłowna (ul. Peowiaków 12) zaprasza na spotkanie autorskie z poetami Januszem Radwańskim i Maciejem Meleckim. Wydarzenie będzie miało miejsce 23 maja o godz. 19.

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie
film

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Zdarza się raz na 4,7 mld ciąż na świecie 14 4

Kraków. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na świat przyszły sześcioraczki. Niemowlęta urodziły się przez cesarskie cięcie. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

Piaskownica gnije, drabinki pleśnieją, a dzieci się bawią
alarm24

Piaskownica gnije, drabinki pleśnieją, a dzieci się bawią 0 7

W ciągu miesiąca 15 placów zabaw w gminie Lubycza Królewska zostanie wyremontowanych. Burmistrz obiecuje, że natychmiast zajmie się sprawą, chociaż gminna kasa świeci pustkami

Pogoń Awenta Siedlce – Budowlani Lublin 20:20. Ciągle są w grze o medal

Pogoń Awenta Siedlce – Budowlani Lublin 20:20. Ciągle są w grze o medal 0 0

W wyjazdowym spotkaniu Budowlani Lublin zremisowali z brązowym medalistą mistrzostw Polski Pogonią Siedlce. Przed ostatnią kolejką zaplanowaną na pierwszy weekend czerwca lublinianie wciąż mają szansę na walkę o brązowy medal

Niki Lauda nie żyje. Miał 70 lat
film

Niki Lauda nie żyje. Miał 70 lat 97 5

Nie żyje austriacki kierowca wyścigowy Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata Formuły 1 (1975, 1977, 1984).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!