Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2010 r.
8:12
Edytuj ten wpis

Straż miejska będzie ściągać plakaty

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 23 A A

Magistrat ma zmobilizować Straż Miejską, by doprowadziła do usunięcia plakatów wyborczych ograniczających widoczność kierowcom. Zgodnie z ordynacją wyborczą, policja i Straż Miejska są zobowiązane do usuwania takich reklam. Ale w Lublinie mundurowi się tym nie zajmują.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policja twierdziła wręcz, że nie miała takich zgłoszeń. Postanowiliśmy sprawdzić, jak służby zareagują, gdy jako zwykli obywatele zgłosimy taki przypadek.

Wybraliśmy ul. Radości i znajdujące się tam przejście dla pieszych obok Szkoły Podstawowej nr 28. Kierowcy nie mieli szans, by dostrzec pieszych zbliżających się do zebry.

Dyżurny policji poinformował nas, że sprawę przekaże Straży Miejskiej. Ale w niedzielę plakaty wisiały nadal.

– Powiadomiliśmy pełnomocnika komitetu wyborczego w kwestii usunięcia plakatów z barierek przy przejściu dla pieszych – informuje Robert Gogola, rzecznik straży i dodaje, że funkcjonariusze postępowali tak również w innych podobnych przypadkach.

Dlaczego mundurowi nie wykonują obowiązku, który nakłada na nich ustawa? Spytaliśmy o to Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego, który w Urzędzie Miasta sprawuje nadzór nad działalnością Straży Miejskiej.

– Ma pan rację, obowiązek jest, ale to gra słów, straż nie jest od ściągania plakatów. Wie pan, jakby reagowały na to komitety?

To niewykonalne – mówi Jerzy Ostrowski, dyrektor wydziału. – Poza tym, strażnicy musieliby mieć specjalne uniformy, żeby nie pobrudzić munduru.

Ale skoro taki obowiązek jest, to może straż powinna wybrać w przetargu firmę, która by ją w takich sytuacjach wyręczała?

– Sprzątaniem miasta zajmuje się Wydział Gospodarki Komunalnej, który ma wybrane do tego firmy i straż powinna zawiadomić wydział, że są plakaty, które trzeba usunąć.

Ale tego nie robi.

– To zaraz będzie robić – zapewnia Ostrowski.

Do sprawy wrócimy i sprawdzimy, czy te zapewnienia cokolwiek zmienią.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lubelak / 25 listopada 2010 o 07:46
0
Oj, co państwo piszecie??? Przede wszystkim jest ZAKAZ wieszania plakatów w wielu miejscach (np. ul.Jana Pawła II, Al.Tysiąclecia na ogrodzeniu oddzielającym oba pasy ruchu, na wszelkich słupach obok skrzyżowań). Nie wspomnę o wiaduktach PKP. Tam kandydat z pod Lublina (a może z Lublina) p.Daniewski zachował się jak u teścia za stodołą (tak ponoć się to określa, powiesił swoje bannery na wiadukcie, tuż nad trakcją trolejbusową. Komitety są do końca wyborów. Potem ich nie ma. A przyszły radny jest bezradny, bo on (ona) zlecił wieszanie plakatów tylko zgodnie z przepisami. Ale to ludzie ze sztabu (biedny kandydat nie wie dokładnie kto) lub może złośliwy kontrkandydat powiesił w miejscu w którym nie wolno wieszać. A urzędnik, musicie wiedzieć chce pracować po wyborach na swojej posadzie. A Straż Miejska śmiesznie (by nie napisać prostacko) wyjaśnia, że napisze, zwróci uwagę. Komediant zarządzający SM jest nie dostatecznie ze swoimi wyjaśnieniami dowcipny, by Ani Mru Mru zechciało jego teksty wybrać do swojego repertuaru. A policja? W tym temacie przyjmie zgłoszenie, przekaże dalej i czeka na rozwój wypadków. Lub zachowa się tak jak wtedy gdy ja wieszałem (mając zgodę na to) banner. Pozdrawiam forumowiczów. I jeśli nie śpią - pracowników SM
Oj, co państwo piszecie??? Przede wszystkim jest ZAKAZ wieszania plakatów w wielu miejscach (np. ul.Jana Pawła II, Al.Tysiąclecia na ogrodzeniu oddzielającym oba pasy ruchu, na wszelkich słupach obok skrzyżowań). Nie wspomnę o wiaduktach PKP. Tam kandydat z pod Lublina (a może z Lublina) p.Daniewski zachował się jak u teścia za stodołą (tak ponoć się to określa, powiesił swoje bannery na wiadukcie, tuż nad trakcją trolejbusową. Komitety są do końca wyborów. Potem ich nie ma. A przyszły radny jest bezradny, bo on (ona) zlecił wieszanie plaka... rozwiń
Avatar
ja / 23 listopada 2010 o 21:57
0
Bezczelność! Kto wieszał plakaty niech je ściagnie - policja i straż miejska nie jest służbą sprząyajacą - jeśli komitety nie posprzątaja tego bajzlu po sobie to policja powinna pisać mandaty za zaśmiecanie miasta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
ObywaTel / 23 listopada 2010 o 14:13
0
Do SM pierwszy raz dzwoniłem w sprawie plakatów w miejscach niedozwolonych 17 października - wtedy można było jeszcze nad tym zapanować. Do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego dzwoniłem w ostatni piatek kiedy to plakaty na całego walały sią na pasach ciagów jezdnych - miał zrobic to co robia w cywilizowanych krajach.

Efekt jaki jest widzi każdy. Teraz po wyborach zaczynają sie aktywizować. Z obrony demokracji i poszanowania prawa 2 z minusem to za dobra ocena.

Wystarczyło tylko zamknąć ruch i czekać aż własciciele pozdejmują to co wisieć tam prawa nie miało, a kosztami obciążyć sztab i raz na zawsze by się skończyło.
Teraz w nagrodę będziecie ogladali pewne facjaty nie na plakatach a w samorządach przez 4 lata.
Do SM pierwszy raz dzwoniłem w sprawie plakatów w miejscach niedozwolonych 17 października - wtedy można było jeszcze nad tym zapanować. Do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego dzwoniłem w ostatni piatek kiedy to plakaty na całego walały sią na pasach ciagów jezdnych - miał zrobic to co robia w cywilizowanych krajach.

Efekt jaki jest widzi każdy. Teraz po wyborach zaczynają sie aktywizować. Z obrony demokracji i poszanowania prawa 2 z minusem to za dobra ocena.

Wystarczyło tylko zamknąć ruch i czekać aż własciciele p... rozwiń
Avatar
Qavtan / 23 listopada 2010 o 13:23
0
Z jakiej racji to Policja i SM mają zdejmować plakaty?
TO OBOWIĄZEK KOMITETÓW WYBORCZYCH!!!
Oni wieszali, oni niech ściągają!
Policja i SM powinni natomiast surowo karać za powieszone plakaty w nielegalnych miejscach oraz opieszałość w zbieraniu plakatów w ogóle.
Avatar
wyborca / 23 listopada 2010 o 13:23
0
tak tak policja i straż miejska winna jeszcze tyłki podcierać wszystkim. Niech ten co wieszał teraz pościąga te plakaty. A plakaty wyborcze winny być ściągnięte do ogłoszenia ciszy wyborczej. Jaka to była cisza wyborcza jak plakaty nadal wisiały i agitowały ????
Avatar
spre_zynka / 23 listopada 2010 o 12:42
0
również uważam, że każdy kandydat pownien osobiscie zdjac swoje plakaty wyborcze - wieszac bylo komu a sprzatac juz nie - niech pokaza sie wszyscy na ulicach z takimi usmiechami jak na plakatach i w tak samo zawrotnym tempie jak powiesili tak i niech zdejma - a jak nie to straż miejska i Policja niech wystawia stosowne mandaciki - jeden na dobe w wysokości 1000 zł, jak by codziennie taki madacik dostawali to by sie szybciutko zmobilizowali
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 12:38
0
sprzątnąć, wystawić fakturę na właściciela plakatu, to by rozwiązało problem.
Avatar
esteta / 23 listopada 2010 o 12:27
0
[quote name='Piotr' timestamp='1290501240' post='387368']
Do sprzatania pogonić tych nierobów, którzy są na tych plakatach.
[/quote]

Słusznie. Kto rozwieszał niech po sobie sprząta.
Avatar
obywatel / 23 listopada 2010 o 12:24
0
sprzątać ten śmietnik bo nie chce się na to patrzeć pier*&^*$#* komitety wyborcze
Avatar
C / 23 listopada 2010 o 11:34
0
Komitety za nasze pieniądze pobawiły się w wybory a policja i straż na robić porządki, co to MPO, komitety maja obowiązek to posprzątać, ten cały syf z ulic.
Avatar
Lubelak / 25 listopada 2010 o 07:46
0
Oj, co państwo piszecie??? Przede wszystkim jest ZAKAZ wieszania plakatów w wielu miejscach (np. ul.Jana Pawła II, Al.Tysiąclecia na ogrodzeniu oddzielającym oba pasy ruchu, na wszelkich słupach obok skrzyżowań). Nie wspomnę o wiaduktach PKP. Tam kandydat z pod Lublina (a może z Lublina) p.Daniewski zachował się jak u teścia za stodołą (tak ponoć się to określa, powiesił swoje bannery na wiadukcie, tuż nad trakcją trolejbusową. Komitety są do końca wyborów. Potem ich nie ma. A przyszły radny jest bezradny, bo on (ona) zlecił wieszanie plakatów tylko zgodnie z przepisami. Ale to ludzie ze sztabu (biedny kandydat nie wie dokładnie kto) lub może złośliwy kontrkandydat powiesił w miejscu w którym nie wolno wieszać. A urzędnik, musicie wiedzieć chce pracować po wyborach na swojej posadzie. A Straż Miejska śmiesznie (by nie napisać prostacko) wyjaśnia, że napisze, zwróci uwagę. Komediant zarządzający SM jest nie dostatecznie ze swoimi wyjaśnieniami dowcipny, by Ani Mru Mru zechciało jego teksty wybrać do swojego repertuaru. A policja? W tym temacie przyjmie zgłoszenie, przekaże dalej i czeka na rozwój wypadków. Lub zachowa się tak jak wtedy gdy ja wieszałem (mając zgodę na to) banner. Pozdrawiam forumowiczów. I jeśli nie śpią - pracowników SM
Oj, co państwo piszecie??? Przede wszystkim jest ZAKAZ wieszania plakatów w wielu miejscach (np. ul.Jana Pawła II, Al.Tysiąclecia na ogrodzeniu oddzielającym oba pasy ruchu, na wszelkich słupach obok skrzyżowań). Nie wspomnę o wiaduktach PKP. Tam kandydat z pod Lublina (a może z Lublina) p.Daniewski zachował się jak u teścia za stodołą (tak ponoć się to określa, powiesił swoje bannery na wiadukcie, tuż nad trakcją trolejbusową. Komitety są do końca wyborów. Potem ich nie ma. A przyszły radny jest bezradny, bo on (ona) zlecił wieszanie plaka... rozwiń
Avatar
ja / 23 listopada 2010 o 21:57
0
Bezczelność! Kto wieszał plakaty niech je ściagnie - policja i straż miejska nie jest służbą sprząyajacą - jeśli komitety nie posprzątaja tego bajzlu po sobie to policja powinna pisać mandaty za zaśmiecanie miasta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
ObywaTel / 23 listopada 2010 o 14:13
0
Do SM pierwszy raz dzwoniłem w sprawie plakatów w miejscach niedozwolonych 17 października - wtedy można było jeszcze nad tym zapanować. Do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego dzwoniłem w ostatni piatek kiedy to plakaty na całego walały sią na pasach ciagów jezdnych - miał zrobic to co robia w cywilizowanych krajach.

Efekt jaki jest widzi każdy. Teraz po wyborach zaczynają sie aktywizować. Z obrony demokracji i poszanowania prawa 2 z minusem to za dobra ocena.

Wystarczyło tylko zamknąć ruch i czekać aż własciciele pozdejmują to co wisieć tam prawa nie miało, a kosztami obciążyć sztab i raz na zawsze by się skończyło.
Teraz w nagrodę będziecie ogladali pewne facjaty nie na plakatach a w samorządach przez 4 lata.
Do SM pierwszy raz dzwoniłem w sprawie plakatów w miejscach niedozwolonych 17 października - wtedy można było jeszcze nad tym zapanować. Do Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego dzwoniłem w ostatni piatek kiedy to plakaty na całego walały sią na pasach ciagów jezdnych - miał zrobic to co robia w cywilizowanych krajach.

Efekt jaki jest widzi każdy. Teraz po wyborach zaczynają sie aktywizować. Z obrony demokracji i poszanowania prawa 2 z minusem to za dobra ocena.

Wystarczyło tylko zamknąć ruch i czekać aż własciciele p... rozwiń
Avatar
Qavtan / 23 listopada 2010 o 13:23
0
Z jakiej racji to Policja i SM mają zdejmować plakaty?
TO OBOWIĄZEK KOMITETÓW WYBORCZYCH!!!
Oni wieszali, oni niech ściągają!
Policja i SM powinni natomiast surowo karać za powieszone plakaty w nielegalnych miejscach oraz opieszałość w zbieraniu plakatów w ogóle.
Avatar
wyborca / 23 listopada 2010 o 13:23
0
tak tak policja i straż miejska winna jeszcze tyłki podcierać wszystkim. Niech ten co wieszał teraz pościąga te plakaty. A plakaty wyborcze winny być ściągnięte do ogłoszenia ciszy wyborczej. Jaka to była cisza wyborcza jak plakaty nadal wisiały i agitowały ????
Avatar
spre_zynka / 23 listopada 2010 o 12:42
0
również uważam, że każdy kandydat pownien osobiscie zdjac swoje plakaty wyborcze - wieszac bylo komu a sprzatac juz nie - niech pokaza sie wszyscy na ulicach z takimi usmiechami jak na plakatach i w tak samo zawrotnym tempie jak powiesili tak i niech zdejma - a jak nie to straż miejska i Policja niech wystawia stosowne mandaciki - jeden na dobe w wysokości 1000 zł, jak by codziennie taki madacik dostawali to by sie szybciutko zmobilizowali
Avatar
Gość / 23 listopada 2010 o 12:38
0
sprzątnąć, wystawić fakturę na właściciela plakatu, to by rozwiązało problem.
Avatar
esteta / 23 listopada 2010 o 12:27
0
[quote name='Piotr' timestamp='1290501240' post='387368']
Do sprzatania pogonić tych nierobów, którzy są na tych plakatach.
[/quote]

Słusznie. Kto rozwieszał niech po sobie sprząta.
Avatar
obywatel / 23 listopada 2010 o 12:24
0
sprzątać ten śmietnik bo nie chce się na to patrzeć pier*&^*$#* komitety wyborcze
Avatar
C / 23 listopada 2010 o 11:34
0
Komitety za nasze pieniądze pobawiły się w wybory a policja i straż na robić porządki, co to MPO, komitety maja obowiązek to posprzątać, ten cały syf z ulic.
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 0 0

Pani Maria zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 2 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 5

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 13

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 40 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 7

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!