Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 kwietnia 2011 r.
16:26
Edytuj ten wpis

Strefa płatnego parkowania w Lublinie może być większa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 22 A A
Strefa płatnego parkowania w Lublinie może wyglądać w ten sposób
Strefa płatnego parkowania w Lublinie może wyglądać w ten sposób

Miejscy radni dostali ostateczny projekt uchwały wprowadzającej w centrum strefę płatnego parkowania. Strefa ma być większa, niż to ostatnio zapowiadał Ratusz. Decyzja w tej sprawie już jutro.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od nowego roku za postój zapłaci każdy, kto wjedzie do strefy obejmującej 63 ulice – zakłada Ratusz. Nieco ponad tydzień temu mówił o 52 ulicach, teraz strefa "urosła” o obszar otoczony al. Piłsudskiego, Dolną Panny Marii, Mościckiego i Narutowicza do Victorii. W strefie znajdzie się 1700 miejsc, teraz bilety obowiązują tylko na sześciuset.

– Zamiast szukać pieniędzy w kieszeni kierowców, miasto powinno raczej postarać się o stworzenie nowych miejsc, bo z nimi w śródmieściu jest bardzo kiepsko – zżyma się Adam Jaworski, mieszkaniec Lublina.

Obecnie każda godzina postoju kosztuje 2,50 zł. Po zmianach za pierwszą godzinę płacilibyśmy 2 zł, za drugą 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł, a za każdą następną 2 zł. Autobusy wycieczkowe mogłyby stać tylko na pl. Zamkowym. Cena? 10 zł za każdą godzinę. Opłaty obowiązywałyby od godz. 8, ale nie tak jak teraz do godz. 18, ale do 17. W weekendy i święta postój nadal ma być darmowy.

Bilety kupowalibyśmy w parkomatach przyjmujących monety lub specjalne karty, albo przez komórkę. Miasta na parkomaty nie stać, więc najprawdopodobniej poszuka firmy, która ustawi je na własny koszt, a w zamian za obsługę strefy dostanie procent od przychodów z biletów.

Firma ma być wybrana w przetargu: wygra ta, która zażyczy sobie najmniejszy procent. Pracownicy tej firmy mają też sprawdzać, czy kierowcy płacą. Gapowicze dostaną wezwania do uiszczenia 50 zł opłaty dodatkowej.

I choć na początku kwietnia Ratusz zapowiadał dla tych, którzy zapłacą karę szybko (35 zł) i przekroczą czas postoju o nie więcej niż 20 minut (20 zł), to w projekcie przekazanym radnym takich zniżek nie ma.

Urzędnicy przewidują też trzy rodzaje abonamentów: "A” dla wszystkich na wskazany pojazd, "M” dla mieszkańców strefy (100 zł za nie więcej, niż rok) i "N” dla niepełnosprawnych (50 zł za rok).

Miesięczny bilet "A” kosztowałby 150 zł, półroczny 750 zł a roczny 1300 zł. Abonamenty "M” i "N” byłyby wydawane tylko na auta o dopuszczalnej masie całkowitej do 2,5 t. Natomiast miesięczna opłata za kopertę miałaby wynosić 600 zł.

Z opłat zwolnieni byliby niepełnosprawni z kartami parkingowymi, ale tylko na miejscach wyznaczonych dla inwalidów, służby miejskie, taksówkarze na postojach oraz motocykliści.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michal / 14 stycznia 2013 o 21:36
0
Nie wszyscy niepełnosprawni sa osobami z uszkodzonym narzadem ruchu. Ja tez mam niebieską plakietke, a moja niepełnosprawność zwiazana jest z chorobą nerek i ciągłym dojezdzaniem na dializy 3 razy w tygodniu do szpitala, gdzie też nie mając jej musialbym placić za parking. Do tego zyje normalnie, prowadze własną działalność gospodarczą i też mam nie najtańszy samochód. Czy chcielibyście się ze mną zamienić, bo ja bym oddał i samochód i dochodową firmę za dawne zdrowie ?
Avatar
bambo75 / 20 kwietnia 2011 o 18:20
0
[quote name='Don' timestamp='1303292308' post='467756']
Czasami żałuję, że nie mam aparatu przy sobie bo bym Ci tyle zdjęć "niepełnosprawnych" pokazał w luksusowych samochodach, że szkoda gadać.
Widziałem już w Lublinie Porsche Cayenne, BMW X5, Nowego Merca S-klasy pod Plazą a wczoraj pod Leclerkiem bodajże 2 letnie Audi A6 również na "niepełnosprawnego". Sorry, ale czasami Ci "niepełnosprawni" jeżdżą samochodami o których my tylko możemy pomarzyć.

Nie twierdzę, że nie ma innych niepełnosprawnych w tańszych samochodach, są i ich też widuje się na drogach, ale uważam, że powinno się zweryfikować kto jest faktycznie niepełnosprawny i potrzebuje miejsca, a kto po prostu bogaty i sobie niebieską plakietkę załatwił.
[/quote]
To prawda-powinni szczerze zweryfikować tych,którzy podszywają się pod niepełnosprawnych.
[quote name='Don' timestamp='1303292308' post='467756']
Czasami żałuję, że nie mam aparatu przy sobie bo bym Ci tyle zdjęć "niepełnosprawnych" pokazał w luksusowych samochodach, że szkoda gadać.
Widziałem już w Lublinie Porsche Cayenne, BMW X5, Nowego Merca S-klasy pod Plazą a wczoraj pod Leclerkiem bodajże 2 letnie Audi A6 również na "niepełnosprawnego". Sorry, ale czasami Ci "niepełnosprawni" jeżdżą samochodami o których my tylko możemy pomarzyć.

Nie twierdzę,... rozwiń
Avatar
bambo75 / 20 kwietnia 2011 o 18:16
0
[quote name='obiektywny' timestamp='1303295182' post='467781']
no pewnie bo skoro jestem niepelnosprawny to juz caly swiat ma mi padac do stop, sa na kazdym parkingu specjalne miejsca dla niepelnosprawnych i moim zdaniem to wystarczy, wiec skoro kazdego teraz stac na samochod to i kazdego powinno stac na parking
a i tak a propos bardziej wyobrazam go sobie w taksowce i mpk, niz osobe niepelnosprawna za kierownica, troche nielogiczne - jak osoba z orzeczeniem niepelnosprawnosci moze prowadzic? Czy nie stwarza zagrozenia sama swoja osoba?
[/quote]
Jeżeli uważasz,że "specjalne miejsca dla niepełnosprawnych" są wolne i nie ma tam aut zdrowych ludzi to idź i dobrze sobie zobacz,co się dzieje-bo chyba żyjesz w lesie! A nie pomyślałeś o tym "ile osoba niepełnosprawna wydaje na leki i sprzęt rehabilitacyjny/ortopedyczny"? To jedź sobie np.do MUSI na Ul.Magnoliową (naprzeciw Olimpu) i zobacz ile co kosztuje -a PFRON coraz bardziej nie chce dofinansowywać! Pieprzysz Waszmość jak potłuczony! Jeżeli mam w domu osobę niepełnosprawną na wózku,która pół roku w domu siedzi(od jesieni do wiosny),to już nie wolno mi mieć samochodu,aby ją chociaż latem gdzieś za miasto nad jezioro zawieźć?! Ciekawe ile Ty byś "zawojował" z rentą około 600zł?
[quote name='obiektywny' timestamp='1303295182' post='467781']
no pewnie bo skoro jestem niepelnosprawny to juz caly swiat ma mi padac do stop, sa na kazdym parkingu specjalne miejsca dla niepelnosprawnych i moim zdaniem to wystarczy, wiec skoro kazdego teraz stac na samochod to i kazdego powinno stac na parking
a i tak a propos bardziej wyobrazam go sobie w taksowce i mpk, niz osobe niepelnosprawna za kierownica, troche nielogiczne - jak osoba z orzeczeniem niepelnosprawnosci moze prowadzic? Czy nie stwar... rozwiń
Avatar
Ja / 20 kwietnia 2011 o 12:57
0
Przestałem parkować w centrum - pewnie mieszkańcy z tego się cieszą. Ale przestałem też kupować w centrum, korzystać z banków i restauracji położonych w centrum - a to już pewnie ich właścicielom mniej się podoba.
Avatar
obiektywny / 20 kwietnia 2011 o 12:26
0
[quote name='Gość' timestamp='1303233098' post='467390']
Nie bardzo wyobrażam sobie prawdziwego niepełnosprawnego w MPK. Raz - pewnie by nawet nie wsiadł, dwa - gdyby już wsiadł zapewne zostałby stratowany. Więc dla niektórych samochód może być koniecznością. Nie wspominając już, że obecnie samochód to nie jest taki znów luksus i praktycznie prawie każdego stać, tak więc swoją obiektywność możesz sobie wsadzić w buty.
[/quote]


no pewnie bo skoro jestem niepelnosprawny to juz caly swiat ma mi padac do stop, sa na kazdym parkingu specjalne miejsca dla niepelnosprawnych i moim zdaniem to wystarczy, wiec skoro kazdego teraz stac na samochod to i kazdego powinno stac na parking
a i tak a propos bardziej wyobrazam go sobie w taksowce i mpk, niz osobe niepelnosprawna za kierownica, troche nielogiczne - jak osoba z orzeczeniem niepelnosprawnosci moze prowadzic? Czy nie stwarza zagrozenia sama swoja osoba?
[quote name='Gość' timestamp='1303233098' post='467390']
Nie bardzo wyobrażam sobie prawdziwego niepełnosprawnego w MPK. Raz - pewnie by nawet nie wsiadł, dwa - gdyby już wsiadł zapewne zostałby stratowany. Więc dla niektórych samochód może być koniecznością. Nie wspominając już, że obecnie samochód to nie jest taki znów luksus i praktycznie prawie każdego stać, tak więc swoją obiektywność możesz sobie wsadzić w buty.
[/quote]


no pewnie bo skoro jestem niepelnosprawny to juz caly swiat ... rozwiń
Avatar
Don / 20 kwietnia 2011 o 11:38
0
[quote name='niepełnosprawny' timestamp='1303233321' post='467392']
"obiektywny",nie pomyślałeś,że samochód niepełnosprawnemu może służyc do jazdy na zabiegi rehabilitacyjne,i nie jest to napewno volvo,audi,bmw,czy lexus,a przeważnie maluch,matiz lub podobny.
[/quote]

Czasami żałuję, że nie mam aparatu przy sobie bo bym Ci tyle zdjęć "niepełnosprawnych" pokazał w luksusowych samochodach, że szkoda gadać.
Widziałem już w Lublinie Porsche Cayenne, BMW X5, Nowego Merca S-klasy pod Plazą a wczoraj pod Leclerkiem bodajże 2 letnie Audi A6 również na "niepełnosprawnego". Sorry, ale czasami Ci "niepełnosprawni" jeżdżą samochodami o których my tylko możemy pomarzyć.

Nie twierdzę, że nie ma innych niepełnosprawnych w tańszych samochodach, są i ich też widuje się na drogach, ale uważam, że powinno się zweryfikować kto jest faktycznie niepełnosprawny i potrzebuje miejsca, a kto po prostu bogaty i sobie niebieską plakietkę załatwił.
[quote name='niepełnosprawny' timestamp='1303233321' post='467392']
"obiektywny",nie pomyślałeś,że samochód niepełnosprawnemu może służyc do jazdy na zabiegi rehabilitacyjne,i nie jest to napewno volvo,audi,bmw,czy lexus,a przeważnie maluch,matiz lub podobny.
[/quote]

Czasami żałuję, że nie mam aparatu przy sobie bo bym Ci tyle zdjęć "niepełnosprawnych" pokazał w luksusowych samochodach, że szkoda gadać.
Widziałem już w Lublinie Porsche Cayenne, BMW X5, Nowego Merca ... rozwiń
Avatar
m / 20 kwietnia 2011 o 10:15
0
[quote name='karola' timestamp='1303234212' post='467407']
[color="#FF0000"]BARDZO, BARDZO DOBRZE. SAMA ZNAM CO NAJMNIEJ 10 OSÓB DOJEŻDŻAJĄCYCH DO PRACY 800 METRÓW. UPASIONE PANIUSIE W KOKACH MOŻE ZRZUCĄ TROCHĘ TŁUSZCZU, TO SAMO WĄSATE CZEŚKI W SKODACH FABIA.[/color]

ZOBACZCIE NA POZNAŃ. TAM NIE ZNAJĄ KORKÓW W ŚRÓDMIEŚCIU.
[/quote]
możesz rozwinąć temat Poznania-co tam zrobiono, jak to działa...
Avatar
bambo75 / 20 kwietnia 2011 o 09:29
0
[quote name='obiektywny' timestamp='1303232757' post='467386']
Czym sie rozni niepelnosprawny za kierowica od zdrowego czlowieka? Moim zdaniem obydwaj sa kierowcami i obydwaj powinni placic za parkowanie. Skoro stac niepelnosprawnego na samochod to i stac go na oplaty z tym zwiazane, niekiedy zwykly kierowca ma mniej i jakos daje rade.
[/quote]
"Obiektywny" jesteś niemądry że szok! Nie życzę Ci,abyś był niepełnosprawny ruchowo i sam musiał się przekonać jak to jest!
Avatar
Zły / 19 kwietnia 2011 o 20:22
0
A jeśli niechcę płacić w strefie to gdzie mam zostawić auto? Miały być parkingi żeby nie wjeżdzać do centrum.
Avatar
Smutny / 19 kwietnia 2011 o 20:18
0
Żuk chce chyba zebrać kasę na drogi i wprowadza płatne parkingi.
Avatar
Michal / 14 stycznia 2013 o 21:36
0
Nie wszyscy niepełnosprawni sa osobami z uszkodzonym narzadem ruchu. Ja tez mam niebieską plakietke, a moja niepełnosprawność zwiazana jest z chorobą nerek i ciągłym dojezdzaniem na dializy 3 razy w tygodniu do szpitala, gdzie też nie mając jej musialbym placić za parking. Do tego zyje normalnie, prowadze własną działalność gospodarczą i też mam nie najtańszy samochód. Czy chcielibyście się ze mną zamienić, bo ja bym oddał i samochód i dochodową firmę za dawne zdrowie ?
Avatar
bambo75 / 20 kwietnia 2011 o 18:20
0
[quote name='Don' timestamp='1303292308' post='467756']
Czasami żałuję, że nie mam aparatu przy sobie bo bym Ci tyle zdjęć "niepełnosprawnych" pokazał w luksusowych samochodach, że szkoda gadać.
Widziałem już w Lublinie Porsche Cayenne, BMW X5, Nowego Merca S-klasy pod Plazą a wczoraj pod Leclerkiem bodajże 2 letnie Audi A6 również na "niepełnosprawnego". Sorry, ale czasami Ci "niepełnosprawni" jeżdżą samochodami o których my tylko możemy pomarzyć.

Nie twierdzę, że nie ma innych niepełnosprawnych w tańszych samochodach, są i ich też widuje się na drogach, ale uważam, że powinno się zweryfikować kto jest faktycznie niepełnosprawny i potrzebuje miejsca, a kto po prostu bogaty i sobie niebieską plakietkę załatwił.
[/quote]
To prawda-powinni szczerze zweryfikować tych,którzy podszywają się pod niepełnosprawnych.
[quote name='Don' timestamp='1303292308' post='467756']
Czasami żałuję, że nie mam aparatu przy sobie bo bym Ci tyle zdjęć "niepełnosprawnych" pokazał w luksusowych samochodach, że szkoda gadać.
Widziałem już w Lublinie Porsche Cayenne, BMW X5, Nowego Merca S-klasy pod Plazą a wczoraj pod Leclerkiem bodajże 2 letnie Audi A6 również na "niepełnosprawnego". Sorry, ale czasami Ci "niepełnosprawni" jeżdżą samochodami o których my tylko możemy pomarzyć.

Nie twierdzę,... rozwiń
Avatar
bambo75 / 20 kwietnia 2011 o 18:16
0
[quote name='obiektywny' timestamp='1303295182' post='467781']
no pewnie bo skoro jestem niepelnosprawny to juz caly swiat ma mi padac do stop, sa na kazdym parkingu specjalne miejsca dla niepelnosprawnych i moim zdaniem to wystarczy, wiec skoro kazdego teraz stac na samochod to i kazdego powinno stac na parking
a i tak a propos bardziej wyobrazam go sobie w taksowce i mpk, niz osobe niepelnosprawna za kierownica, troche nielogiczne - jak osoba z orzeczeniem niepelnosprawnosci moze prowadzic? Czy nie stwarza zagrozenia sama swoja osoba?
[/quote]
Jeżeli uważasz,że "specjalne miejsca dla niepełnosprawnych" są wolne i nie ma tam aut zdrowych ludzi to idź i dobrze sobie zobacz,co się dzieje-bo chyba żyjesz w lesie! A nie pomyślałeś o tym "ile osoba niepełnosprawna wydaje na leki i sprzęt rehabilitacyjny/ortopedyczny"? To jedź sobie np.do MUSI na Ul.Magnoliową (naprzeciw Olimpu) i zobacz ile co kosztuje -a PFRON coraz bardziej nie chce dofinansowywać! Pieprzysz Waszmość jak potłuczony! Jeżeli mam w domu osobę niepełnosprawną na wózku,która pół roku w domu siedzi(od jesieni do wiosny),to już nie wolno mi mieć samochodu,aby ją chociaż latem gdzieś za miasto nad jezioro zawieźć?! Ciekawe ile Ty byś "zawojował" z rentą około 600zł?
[quote name='obiektywny' timestamp='1303295182' post='467781']
no pewnie bo skoro jestem niepelnosprawny to juz caly swiat ma mi padac do stop, sa na kazdym parkingu specjalne miejsca dla niepelnosprawnych i moim zdaniem to wystarczy, wiec skoro kazdego teraz stac na samochod to i kazdego powinno stac na parking
a i tak a propos bardziej wyobrazam go sobie w taksowce i mpk, niz osobe niepelnosprawna za kierownica, troche nielogiczne - jak osoba z orzeczeniem niepelnosprawnosci moze prowadzic? Czy nie stwar... rozwiń
Avatar
Ja / 20 kwietnia 2011 o 12:57
0
Przestałem parkować w centrum - pewnie mieszkańcy z tego się cieszą. Ale przestałem też kupować w centrum, korzystać z banków i restauracji położonych w centrum - a to już pewnie ich właścicielom mniej się podoba.
Avatar
obiektywny / 20 kwietnia 2011 o 12:26
0
[quote name='Gość' timestamp='1303233098' post='467390']
Nie bardzo wyobrażam sobie prawdziwego niepełnosprawnego w MPK. Raz - pewnie by nawet nie wsiadł, dwa - gdyby już wsiadł zapewne zostałby stratowany. Więc dla niektórych samochód może być koniecznością. Nie wspominając już, że obecnie samochód to nie jest taki znów luksus i praktycznie prawie każdego stać, tak więc swoją obiektywność możesz sobie wsadzić w buty.
[/quote]


no pewnie bo skoro jestem niepelnosprawny to juz caly swiat ma mi padac do stop, sa na kazdym parkingu specjalne miejsca dla niepelnosprawnych i moim zdaniem to wystarczy, wiec skoro kazdego teraz stac na samochod to i kazdego powinno stac na parking
a i tak a propos bardziej wyobrazam go sobie w taksowce i mpk, niz osobe niepelnosprawna za kierownica, troche nielogiczne - jak osoba z orzeczeniem niepelnosprawnosci moze prowadzic? Czy nie stwarza zagrozenia sama swoja osoba?
[quote name='Gość' timestamp='1303233098' post='467390']
Nie bardzo wyobrażam sobie prawdziwego niepełnosprawnego w MPK. Raz - pewnie by nawet nie wsiadł, dwa - gdyby już wsiadł zapewne zostałby stratowany. Więc dla niektórych samochód może być koniecznością. Nie wspominając już, że obecnie samochód to nie jest taki znów luksus i praktycznie prawie każdego stać, tak więc swoją obiektywność możesz sobie wsadzić w buty.
[/quote]


no pewnie bo skoro jestem niepelnosprawny to juz caly swiat ... rozwiń
Avatar
Don / 20 kwietnia 2011 o 11:38
0
[quote name='niepełnosprawny' timestamp='1303233321' post='467392']
"obiektywny",nie pomyślałeś,że samochód niepełnosprawnemu może służyc do jazdy na zabiegi rehabilitacyjne,i nie jest to napewno volvo,audi,bmw,czy lexus,a przeważnie maluch,matiz lub podobny.
[/quote]

Czasami żałuję, że nie mam aparatu przy sobie bo bym Ci tyle zdjęć "niepełnosprawnych" pokazał w luksusowych samochodach, że szkoda gadać.
Widziałem już w Lublinie Porsche Cayenne, BMW X5, Nowego Merca S-klasy pod Plazą a wczoraj pod Leclerkiem bodajże 2 letnie Audi A6 również na "niepełnosprawnego". Sorry, ale czasami Ci "niepełnosprawni" jeżdżą samochodami o których my tylko możemy pomarzyć.

Nie twierdzę, że nie ma innych niepełnosprawnych w tańszych samochodach, są i ich też widuje się na drogach, ale uważam, że powinno się zweryfikować kto jest faktycznie niepełnosprawny i potrzebuje miejsca, a kto po prostu bogaty i sobie niebieską plakietkę załatwił.
[quote name='niepełnosprawny' timestamp='1303233321' post='467392']
"obiektywny",nie pomyślałeś,że samochód niepełnosprawnemu może służyc do jazdy na zabiegi rehabilitacyjne,i nie jest to napewno volvo,audi,bmw,czy lexus,a przeważnie maluch,matiz lub podobny.
[/quote]

Czasami żałuję, że nie mam aparatu przy sobie bo bym Ci tyle zdjęć "niepełnosprawnych" pokazał w luksusowych samochodach, że szkoda gadać.
Widziałem już w Lublinie Porsche Cayenne, BMW X5, Nowego Merca ... rozwiń
Avatar
m / 20 kwietnia 2011 o 10:15
0
[quote name='karola' timestamp='1303234212' post='467407']
[color="#FF0000"]BARDZO, BARDZO DOBRZE. SAMA ZNAM CO NAJMNIEJ 10 OSÓB DOJEŻDŻAJĄCYCH DO PRACY 800 METRÓW. UPASIONE PANIUSIE W KOKACH MOŻE ZRZUCĄ TROCHĘ TŁUSZCZU, TO SAMO WĄSATE CZEŚKI W SKODACH FABIA.[/color]

ZOBACZCIE NA POZNAŃ. TAM NIE ZNAJĄ KORKÓW W ŚRÓDMIEŚCIU.
[/quote]
możesz rozwinąć temat Poznania-co tam zrobiono, jak to działa...
Avatar
bambo75 / 20 kwietnia 2011 o 09:29
0
[quote name='obiektywny' timestamp='1303232757' post='467386']
Czym sie rozni niepelnosprawny za kierowica od zdrowego czlowieka? Moim zdaniem obydwaj sa kierowcami i obydwaj powinni placic za parkowanie. Skoro stac niepelnosprawnego na samochod to i stac go na oplaty z tym zwiazane, niekiedy zwykly kierowca ma mniej i jakos daje rade.
[/quote]
"Obiektywny" jesteś niemądry że szok! Nie życzę Ci,abyś był niepełnosprawny ruchowo i sam musiał się przekonać jak to jest!
Avatar
Zły / 19 kwietnia 2011 o 20:22
0
A jeśli niechcę płacić w strefie to gdzie mam zostawić auto? Miały być parkingi żeby nie wjeżdzać do centrum.
Avatar
Smutny / 19 kwietnia 2011 o 20:18
0
Żuk chce chyba zebrać kasę na drogi i wprowadza płatne parkingi.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 10 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!