Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 października 2019 r.
6:45

Studenci UMCS od 5 rano stali po stypendium w długiej kolejce. "Panuje totalna dezinformacja"

253 39 A A
– Zawsze ze składaniem wniosków był cyrk, ale teraz panuje totalna dezinformacja – skarżą się studenci
– Zawsze ze składaniem wniosków był cyrk, ale teraz panuje totalna dezinformacja – skarżą się studenci

W długich kolejkach, nawet od godz. 5 nad ranem musieli czekać studenci Wydziału Prawa i Administracji UMCS, by załatwić formalności związane z przyznaniem stypendiów socjalnych. Niektórzy przychodzili po kilka razy. Uczelnia kolejki tłumaczy błędnym wypełnianiem wniosków przez studentów i wydłuża termin ich składania

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O sytuacji, jaka ma miejsce na Wydziale Prawa i Administracji największej lubelskiej uczelni poinformowała nas wczoraj mama jednej ze studentek. Jak twierdzi, w ubiegły wtorek studenci za pośrednictwem uczelnianej platformy internetowej USOSweb otrzymali wiadomość, że do dziś (18 października) mają czas na złożenie wniosków o stypendia socjalne. Następnie do najbliższego wtorku muszą dostarczyć do dziekanatu komplet dokumentów. I tu pojawiły się schody.

– Córka przyjeżdżała na uczelnię kilkukrotnie. Za każdym razem nie udało się jej dostać do dziekanatu, bo były tak duże kolejki. A dokumenty są przyjmowane tylko w godz. 10–14. Dziś (w czwartek – przyp. aut.) pojechała piąty raz. I czeka – mówiła nam pani Małgorzata.

Wczoraj ok. godz. 12.30 pojawiliśmy się na wydziale. Kolejki były dwie. Pierwsza do pokoju na drugim piętrze, w którym wydawano numerki. Te, jak usłyszeliśmy, wprowadzono w środę, by usprawnić procedurę. Dopiero z takim numerkiem trzeba udać się na parter, do dziekanatu ds. socjalnych i tam też odstać swoje.

– Zawsze ze składaniem wniosków był cyrk, ale teraz panuje totalna dezinformacja. W poprzednich latach wystarczyło przyjść, wpisać się na listę i czekać. Teraz z mediów społecznościowych dowiadujemy się, że wprowadzono jakieś numerki – narzeka student czwartego roku, czekający w kolejce na drugim piętrze. – To moje pierwsze podejście, ale wiem, że niektórzy przychodzili tu po kilka razy i odchodzili z niczym.

W kolejce na parterze zastaliśmy kilkanaście osób. – W środę czekaliśmy od 5 rano. Dopiero w ciągu dnia pojawiły się numerki i zapanował względny porządek. A przecież numerki można było wprowadzić wcześniej – zauważa jedna ze studentek.

Od rzeczniczki UMCS Anety Adamskiej słyszymy, że władze wydziału znają problem i podjęły działania mające na celu usprawnienie procedury. – Tworzące się kolejki przed dziekanatem wynikają przede wszystkim z faktu, że mimo dostępnej instrukcji, studenci nieprawidłowo wypełniają wnioski i dostarczają nieodpowiednie dokumenty – tłumaczy Adamska i dodaje, że choć pracownicy wydziału pomagają w załatwieniu formalności, to studenci muszą odwiedzać dziekanat kilkukrotnie, co wydłuża czas na załatwienie sprawy. – Aby uniknąć tworzących się kolejek, został więc wprowadzony system numerków obowiązujących na daną godzinę. Ponadto, termin na składanie wniosków o przyznanie stypendium socjalnego został przedłużony – informuje rzeczniczka.

W związku z tym dokumenty można dostarczać do 24 października. Dotyczy to wszystkich studentów, choć jak usłyszeliśmy, problem dotyczy jedynie Wydziału Prawa i Administracji, na którym w skali całej uczelni studiuje najwięcej osób.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 października 2019 r. o 06:57
+25
Studenci prawa nie potrafią poprawnie wypełnić wniosku. Słów brakuje.
Avatar
Gość / 18 października 2019 r. o 07:43
+14
dla nowych żaczków taka rada...do Dziekanatu idzie się tylko dwa razy...na początku po legitymację studencką i po semestrze po podpisany indeks...w innych sprawach nie ma tam czego szukać bo zawsze będziesz tam traktowany jak zło konieczne
Avatar
Studentka WPiA / 18 października 2019 r. o 22:48
+11
Jestem studentką tego wydziału już 5 rok, co roku ten sam cyrk. Kolejki po 100 osób, czekanie od 5 rano (aczkolwiek ostatnio doszły mnie słuchy że dziewczyna była już o 3 rano). Czy tak trudno ruszyć głową i zrobić składanie wniosków przez internet? Panie z dziekanatu sprawdzalyby poprawność wypełnienia wniosku i scany dokumentów co zajęłoby 5 min... Masz źle? Cofa wniosek i poprawiasz! Nie masz dokumentu? Dodajesz scan! Wszystko sprawnie i bez problemu. Ale po co? Dla uczelni lepiej kiedy mniej osób dostanie socjal, więcej podziału hajsu dla góry :)
Avatar
Studentka / 18 października 2019 r. o 09:15
+11
Co do godziny to jest tu mała rozbieżność.. bo gdy przyszlam o 5.30 by stanąc w tej przysłowiowej kolejce to zapisanych na liscie bylo juz prawie 75 osób. Niektórzy mowili że przyszli nawet o 3 godzinie rano.
Avatar
Słabo / 18 października 2019 r. o 07:03
+11
Państwowa uczelnia to i państwowe standardy hehe 10-14 .. przypomina mi się cytat z pewnego filmu "taka pobłażliwość względem studentów jest niedopuszczalna, gotowi będą pomyśleć, że to MY jesteśmy dla nich..” . W dobie internetu od 30 lat i ogólnej informatyzacji wystaczyloby zrobić możliwość skladania wnioskow online.. zmieńcie nazwę na Akademia Pana Janusza.
Avatar
Gość / 18 października 2019 r. o 06:54
+11
Tylko nowe, mające wizję rozwoju uczelni władzę mogą uratować UMCS.
Avatar
Zaangażowana / 18 października 2019 r. o 09:26
+10
Matka studentki twierdzi: "Jak twierdzi, w ubiegły wtorek studenci za pośrednictwem uczelnianej platformy internetowej USOSweb otrzymali wiadomość, że do dziś (18 października) mają czas na złożenie wniosków o stypendia socjalne. Następnie do najbliższego wtorku muszą dostarczyć do dziekanatu komplet dokumentów". - jest to błędna informacja. Harmonogram wnioskowania został obwieszczony na stronie głównej UMCS jeszcze pod koniec września natomiast INFORMACJA CO I KIEDY należy zrobić w systemie widnieje od początku października w USOSweb w miejscu, gdzie studenci zaczynają uzupełniać wnioski. Nie ma możliwości nie zauważanie owego komunikatu. Wnioskowanie nie jest łatwą sprawą, dokumentów jest dużo to prawda. Ale nie można zrzucać sytuacji na brak informacji, gdyż taka była podana.
Matka studentki twierdzi: "Jak twierdzi, w ubiegły wtorek studenci za pośrednictwem uczelnianej platformy internetowej USOSweb otrzymali wiadomość, że do dziś (18 października) mają czas na złożenie wniosków o stypendia socjalne. Następnie do najbliższego wtorku muszą dostarczyć do dziekanatu komplet dokumentów". - jest to błędna informacja. Harmonogram wnioskowania został obwieszczony na stronie głównej UMCS jeszcze pod koniec września natomiast INFORMACJA CO I KIEDY należy zrobić w systemie widnieje od początku października w USO... rozwiń
Avatar
ffff / 18 października 2019 r. o 07:48
+10
Zastanawiam się, czy fotograf miał zgodę na ujawnienie wizerunków osób na zdjęciu. Tu chodzi o stypendium socjalne, a nie każdemu może się podobać, ze jego wizerunek jest publikowany na tym zdjęciu w tej kolejce.
Avatar
Holi / 18 października 2019 r. o 06:55
+10
Jaki rektor taki porządek
Avatar
abc / 18 października 2019 r. o 10:54
+9
"Dziekana ds socjalnych" - bzdura, zanim napiszecie, zweryfikujcie nazwę. Druga sprawa - przed kilku laty miałem okazję pracować w dziale od stypendiów w jednej z lubelskich uczelni. Prawda jest taka, że dokumenty można było składać już w sierpniu (nie wiem jak jest teraz na UMCS) np. listem polecony, ale studenciaki wolały poczekać na ostatnie kilka dni w październiku i dokumenty dostarczyć osobiście stojąc po pół dnia w kolejkach. Do tego umiejętność wypełnienia dość prostego wniosku to dla niektórych czarna magia, mimo instrukcji wiszących w gablotach na uczelni i w internecie. Ale cóż się dziwić, skoro są tacy, co listu prawidłowo zaadresować nie potrafią.
"Dziekana ds socjalnych" - bzdura, zanim napiszecie, zweryfikujcie nazwę. Druga sprawa - przed kilku laty miałem okazję pracować w dziale od stypendiów w jednej z lubelskich uczelni. Prawda jest taka, że dokumenty można było składać już w sierpniu (nie wiem jak jest teraz na UMCS) np. listem polecony, ale studenciaki wolały poczekać na ostatnie kilka dni w październiku i dokumenty dostarczyć osobiście stojąc po pół dnia w kolejkach. Do tego umiejętność wypełnienia dość prostego wniosku to dla niektórych czarna magia, mimo instrukcj... rozwiń
Avatar
:P / 1 listopada 2019 r. o 18:54
-2
Jestem studentką tego wydziału już 5 rok, co roku ten sam cyrk. Kolejki po 100 osób, czekanie od 5 rano (aczkolwiek ostatnio doszły mnie słuchy że dziewczyna była już o 3 rano). Czy tak trudno ruszyć głową i zrobić składanie wniosków przez internet? Panie z dziekanatu sprawdzalyby poprawność wypełnienia wniosku i scany dokumentów co zajęłoby 5 min... Masz źle? Cofa wniosek i poprawiasz! Nie masz dokumentu? Dodajesz scan! Wszystko sprawnie i bez problemu. Ale po co? Dla uczelni lepiej kiedy mniej osób dostanie socjal, więcej podziału hajsu dla góry :)
 Naprawdę jesteś studentką 5 roku??? to chyba z podkarpackiej wsi. Nie chawal się tym dziewucho bo nawet w ojczystem języku nie potrafisz pisać. Co to jest "scan" i "scany"??? Czy tak trudno ruszyc głową pytasz, widac trudno skoro sama jej nie masz...
 Naprawdę jesteś studentką 5 roku??? to chyba z podkarpackiej wsi. Nie chawal się tym dziewucho bo nawet w ojczystem języku nie potrafisz pisać. Co to jest "scan" i "scany"??? Czy tak trudno ruszyc głową pytasz, widac trudno skoro sama jej nie masz... rozwiń
Avatar
Studentka umcs / 23 października 2019 r. o 17:12
-1
Serio? Ludzie wnioski i dokumenty można było przynosić już pierwszego dnia tury a nie zostawiać wszystko na ostatnią chwilę. Niby ludzie z administracji i prawa a nie potrafią czytać ze zrozumieniem przypisów gdzie jak wół jest napisane co trzeba ze sobą mieć. Też składałam dokumenty o stypendium socjalne tylko w 3 dnia tury i problemów nie było. Rada na przyszłość do najbardziej denerwujących się że są tak duże kolejki - zaczyna się tura idź i to załatw, nie czekaj na ostatni dzień!
Avatar
Gość / 21 października 2019 r. o 11:48
+1
cycki tez im widac przez okna,mozna sobie popatrzec i poczytac
Avatar
Gość / 20 października 2019 r. o 10:01
+2
Ktoś tu chyba jest niedoinformowany. Numerki do kolejki do socjala pojawiły się w czwartek (nie środę!) po godzinie 14. Wtedy rozdawali je na piątek, w ciągu kilku minut poszło ich ok 100. Jak wiadomo do dziekanatu wejdzie max 40 osob, jak się ma farta, bo na początku było ich 30 dziennie. W piątek, od 9 rozdawali numerki na poniedziałek i wtorek, ok 9.20 zaczęli rozdawać numerki już na środę ☺️ I łaskawie, po zauważeniu, że to jednak mało czasu dla wszystkich studentów przedłużyli turę do czwartku. Wnioski składać można było od 8.10. Nie jak na początku głosiła informacja, że od początku października (czekałam, co chwilę odświezalam usosa), potem zmienili to na 3 października, potem było, że "nie później niż od 4" - do tej pory jest tak napisane. Pied×%=nie. Turę na generowanie wniosków otworzyli w poniedziałek (7.10) po 18. W artykule jest jeszcze kilka innych nieścisłości, widać wywiad był tylko pobierzny... Nie ma nawet wzmianki o tym, że jak ktoś po odstaniu miliona godzin w kolejce, cudem się dostał, miał coś źle (każdy ma coś nie tak, chodzą legendy, że ktoś kiedyś poszedł złożyć wniosek i go złożył
Ktoś tu chyba jest niedoinformowany. Numerki do kolejki do socjala pojawiły się w czwartek (nie środę!) po godzinie 14. Wtedy rozdawali je na piątek, w ciągu kilku minut poszło ich ok 100. Jak wiadomo do dziekanatu wejdzie max 40 osob, jak się ma farta, bo na początku było ich 30 dziennie. W piątek, od 9 rozdawali numerki na poniedziałek i wtorek, ok 9.20 zaczęli rozdawać numerki już na środę ☺️ I łaskawie, po zauważeniu, że to jednak mało czasu dla wszystkich studentów przedłużyli turę do czwartku. Wnioski składać można było od 8.10. Nie ja... rozwiń
Avatar
Gość / 19 października 2019 r. o 08:47
0
a przez okna widac podania studentów, gdzie rodo???
Avatar
Studentka WPiA / 18 października 2019 r. o 22:48
+11
Jestem studentką tego wydziału już 5 rok, co roku ten sam cyrk. Kolejki po 100 osób, czekanie od 5 rano (aczkolwiek ostatnio doszły mnie słuchy że dziewczyna była już o 3 rano). Czy tak trudno ruszyć głową i zrobić składanie wniosków przez internet? Panie z dziekanatu sprawdzalyby poprawność wypełnienia wniosku i scany dokumentów co zajęłoby 5 min... Masz źle? Cofa wniosek i poprawiasz! Nie masz dokumentu? Dodajesz scan! Wszystko sprawnie i bez problemu. Ale po co? Dla uczelni lepiej kiedy mniej osób dostanie socjal, więcej podziału hajsu dla góry :)
Avatar
Były student / 18 października 2019 r. o 20:49
+5
Ze słów obrońców uczelni wynika, że przyjęli na uczelnię wyższą bandę idiotów, którzy nie potrafią czytać. Ktoś w to wierzy? Ta uczelnia zawsze była organizacyjną porażką, ale teraz przechodzą sami siebie. Gdyby ta informacja była jasna, klarowna i tak powszechnie dostępna, jak zapewniają niektórzy, to studenci chyba daliby rade to ogarnąć, nie?  Prosta lista: Potrzebne dokumenty: 1. Zaświadczenie z...  2. Zaświadczenie...  Itd. Np na tablicy ogłoszeń na wydziale. I każdy by wiedział, co ma przynieść. Ale jak się w dziekanacie mówi, że oni nie powiedzą studentowi, jakie ma przynieść dokumenty, ale ma stawać na rzesach, żeby udowodnić, jaki ma dochód w rodzinie, no to niestety... Niech uczelnia się ogarnie. I wszystko będzie cacy.
Ze słów obrońców uczelni wynika, że przyjęli na uczelnię wyższą bandę idiotów, którzy nie potrafią czytać. Ktoś w to wierzy? Ta uczelnia zawsze była organizacyjną porażką, ale teraz przechodzą sami siebie. Gdyby ta informacja była jasna, klarowna i tak powszechnie dostępna, jak zapewniają niektórzy, to studenci chyba daliby rade to ogarnąć, nie?  Prosta lista: Potrzebne dokumenty: 1. Zaświadczenie z...  2. Zaświadczenie...  Itd. Np na tablicy ogłoszeń na wydziale. I każdy by wiedział, co ma przynieść. Ale jak się w dziekanacie mówi, że o... rozwiń
Avatar
P0stęp wg eurokibucu / 18 października 2019 r. o 20:17
+3
niby KOMPUTERYZACJA INFORMATYZACJA, ale jednak biurvokracja narasta - matrix eurokibucu się rozwija
Avatar
Gość / 18 października 2019 r. o 17:29
+6
Wydział ekonomiczny- należy się zapisać internetowo na konkretną godzinę (co 15 minut), brak kolejek, wszystko odbywa sie sprawnie, polecam każdemu
Avatar
Student WPiP / 18 października 2019 r. o 17:07
+3
Jako student na wydziale pedagogiki i psychologii chce tylko poinformować co niektórych komentujących że nie tylko na jednym wydziale UMCS panuje taki haos, a spowodowane jest to tym że np w tamtym roku można było składać wnioski od ostatniego tygodnia września do ponad połowy października. Kolejki też oczywiście były ale każdy dostawał się do dziekanatu w max 2 dni. Instrukcja była prosta i zrozumiała dla każdego. W tym roku natomiast zmienili bardzo dużo, a informację oraz instrukcje można było dostać dopiero od października, więc nie było mowy o wcześniejszym załatwieniu dokumentów. Przyjmują tylko 2 osoby i mówią całkiem co innego. Pan wymaga takich dokumentów a Pani całkiem innych. To nie studenci są tu problemem. Mając nr 12, czekając od 8 rano dostalem się dopiero po godz 13. Dlaczego? Dlatego że co chwile trzeba przepuścić matkę z dzieckiem, osobę niepełnosprawna, kogoś kto tylko jeden dokument musi dostarczyć lub przeczekać przerwę dziekanatu. Jednak najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że w tym roku powinniśmy moc zacząć składać wnioski od 5 października... Tura rozpoczęła się dopiero 7 października wieczorem, a 8 października dziekanat nie miał internetu więc też tego dnia nikogo nie przyjął. Czyli podsumowując moglem złożyć dokumenty wraz z wnioskiem dopiero od 9 października. Współczuję tylko tym którzy musieli stać po kilka dni w kolejce, omijając zajęcia (po zmianie regulaminu oczywiście na naszym wydziale nie można mieć już żadnej nieusprawiedliwionej nieobecności, a na konsultacje przyjmują tylko ze zwolnieniem lekarskim)
Jako student na wydziale pedagogiki i psychologii chce tylko poinformować co niektórych komentujących że nie tylko na jednym wydziale UMCS panuje taki haos, a spowodowane jest to tym że np w tamtym roku można było składać wnioski od ostatniego tygodnia września do ponad połowy października. Kolejki też oczywiście były ale każdy dostawał się do dziekanatu w max 2 dni. Instrukcja była prosta i zrozumiała dla każdego. W tym roku natomiast zmienili bardzo dużo, a informację oraz instrukcje można było dostać dopiero od października, więc nie było... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji
galeria

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji

Ponad 66 tys. zł udało się uzbierać dzięki trwającym przez ostatnie dwa tygodnie licytacjom w ramach „Walentynek dla Ninki”. Chodzi o zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) niespełna dwuletniej Niny Słupskiej z Lublina, która potrzebuje „najdroższego leku świata”. To wciąż kropla w morzu potrzeb, bo do zebrania zostało jeszcze niespełna 7 mln zł.

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?
galeria

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?

Arena Lublin ponownie może być miejscem rozegrania finałowego meczu Pucharu Polski. O takiej szansie poinformował wczoraj prezydent miasta Krzysztof Żuk. Powołał się przy tym na rozmowę z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem.

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku
Zdjęcia
galeria

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku

W Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się koncert „Chwała Bohaterom!".

Lublin. Była radna PiS nie chce przeprosić rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Rachunek to 8 mln zł

Lublin. Była radna PiS nie chce przeprosić rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Rachunek to 8 mln zł

Była lubelska radna PiS mimo prawomocnego rozstrzygnięcia sądu nie zamierza przepraszać za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego „stalinowcem i agentem NKWD”. Anna Jaśkowska złożyła wniosek o kasację wyroku. Jej pełnomocnik ocenia, że publikacja przeprosin może kosztować aż 8 mln zł.

Słony koszt spacerów po parku Ludowym w Lublinie
galeria

Słony koszt spacerów po parku Ludowym w Lublinie

Na 74 tys. zł oszacowane zostały przez Ratusz koszty naprawy nowej fontanny w parku Ludowym. Mowa o wodotrysku urządzonym w miejscu amfiteatru, gdzie zamiast sceny jest niecka z dyszami w postaci srebrzystych kul.

Kraśnik. Tankowali i nie chcieli płacić. Audi było przygotowane do takiej akcji

Kraśnik. Tankowali i nie chcieli płacić. Audi było przygotowane do takiej akcji

Tablica rejestracyjna była zasłonięta. Nie było też naklejki na przedniej szybie. To miało zapewnić bezkarność dwóm mężczyznom.

Od wtorku kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków

Od wtorku kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków

We wtorek rozpocznie się kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników instytucji opieki nad dziećmi, pieczy zastępczej oraz placówek wsparcia dziennego. Rejestracja potrwa do środy (3 marca). Szczepienia są dobrowolne.

Domy w miejscu pól

Domy w miejscu pól

Dziś upubliczniony miał być projekt nowego planu zagospodarowania dzielnicy Szerokie. Na terenach przeznaczonych dotąd pod produkcję rolną wyznaczone mają być nowe strefy pod zabudowę.

Michał Żewłakow prowadził pod wpływem alkoholu. Dyrektor sportowy Motoru Lublin oskarżony

Michał Żewłakow prowadził pod wpływem alkoholu. Dyrektor sportowy Motoru Lublin oskarżony

Nowe wieści w sprawie dyrektora sportowego Motoru Lublin Michała Żewłakowa. Chodzi o sytuację z grudnia 2020 roku, kiedy były kapitan reprezentacji Polski został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. W ostatnich dniach lutego prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

W Puławach pamiętają o Niezłomnych. Kwiaty i znicze przy krzyżu
Dużo zdjęć
galeria

W Puławach pamiętają o Niezłomnych. Kwiaty i znicze przy krzyżu

Minęło dziesięć lat od ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W poniedziałek w Puławach odprawiono mszę w ich intencji. Puławianie tradycyjnie spotkali się przed krzyżem przy ul. Centralnej, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Ogień buchał pod niebo. Spłonął warsztat samochodowy w Turce
zdjęcia

Ogień buchał pod niebo. Spłonął warsztat samochodowy w Turce

Już w momencie, kiedy na miejsce dotarły pierwsze wozy strażackie, płonęło całe wnętrze i dach.

Senator z Lublina z koronawirusem

Senator z Lublina z koronawirusem

Jacek Bury, senator ruchu Hołowni ma koronawirusa.

Radni Białej Podlaskiej zdecydowali: Jeśli cyrk, to bez zwierząt

Radni Białej Podlaskiej zdecydowali: Jeśli cyrk, to bez zwierząt

Jeśli przedstawienia cyrkowe, to bez zwierząt. Takie nowe prawo uchwaliła właśnie rada Białej Podlaskiej. Ale zakaz dotyczy tylko terenów miejskich. – Czy uchwała ma uzasadnienie, skoro 90 proc. przedstawień cyrkowych odbywa się na prywatnych działkach? – zastanawia się radny Bartłomiej Kuczer.

Nie żyje Urszula Radek. Jedna z legend „S” w Świdniku

Nie żyje Urszula Radek. Jedna z legend „S” w Świdniku

W lipcu 1980 r., podczas protestu w WSK Świdnik, została członkiem Komitetu Strajkowego. Urszula Radek odeszła w wieku 87 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.