Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2009 r.
15:36
Edytuj ten wpis

Student ma pomysł na stary browar

0 12 A A

Stary browar przy ul. Misjonarskiej można zmienić w nowoczesne centrum edukacyjne lub kulturalne. Jest już gotowy projekt, autorstwa młodego, lubelskiego architekta. - To świetna propozycja - oceniają miejscy urzędnicy i konserwator zabytków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zabudowania przy ul. Misjonarskiej to część dawnego browaru Vetterów. Mieściła się tam suszarnia słodu. W latach 20. ubiegłego wieku obiekt przerobiono na wytwórnię papierosów. Fabryka szybko splajtowała i od tamtego czasu stary browar popada w ruinę.

Zdaniem urzędników z komisji estetyki miasta, budynek nadaje się tylko do rozbiórki. Wniosek w tej sprawie ma trafić do konserwatora zabytków, który już zapowiada sprzeciw. Powołuje się przy tym na historyczne i estetyczne wartości gmachu.

Co więcej, jest już gotowy projekt renowacji i przebudowy browaru i okolic. To praca dyplomowa Bartłomieja Kożuchowskiego z Lublina, obroniona na Politechnice Warszawskiej.

W miejscu starej słodowni, młody architekt zaprojektował uczelniany wydział wzornictwa przemysłowego.

- Szukałem sposobu na ożywienie tego miejsca - mówi Kożuchowski. - W całej Europie takie obiekty są remontowane i adaptowane do nowych funkcji. Mój pomysł ma to do siebie, że można go łatwo adaptować do innych potrzeb. Zamiast uczelni mogą tam być lofty, obiekty handlowe i usługowe.

Projekt przewiduje zachowanie budynku słodowni w obecnym kształcie. Całkowitej przebudowie uległoby tylko jego wnętrze. Od strony ul. Misjonarskiej zaplanowano dwa niskie pawilony. Dzięki temu, przed gmachem browaru utworzyłby się dziedziniec.

- W środku zaprojektowałem audytorium - dodaje Kożuchowski. - Dobre miejsce na plenerowe przedstawienia, czy projekcje filmowe. W pawilonach mogą być restauracje i sale wystawowe.

Jest też coś specjalnego dla studentów. Podziemna hala do tworzenia projektów w naturalnej skali. Na powierzchni widoczny byłby tylko jej niewielki, 3 metrowy fragment. To propozycja dla uczelni, prywatny inwestor miałby znacznie szersze pole manewru.

- Projekt znakomicie pokazuje, jak można zagospodarować takie miejsce. Powinno się go brać pod uwagę w dyskusji nad przyszłością starego browaru i jego bezpośredniego otoczenia - mówi Dariusz Kopciowski, zastępca wojewódzkiego konserwatora zabytków.

Słodownia mogłaby pomieścić np. placówkę kultury, co miałoby znaczenie w kontekście starań Lublina o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Konserwator gotów jest przystać także na inne przeznaczenie budynku. Mógłby on pomieścić np. mieszkania, funkcje handlowo-gastronomiczne czy biurowe. Warunek jest tylko jeden. Bez znaczących zmian trzeba zachować formę architektoniczną budynku, a nowa zabudowa nie może go zasłaniać.

- Wydaje się, że ten projekt jest zgodny z naszymi wytycznymi - dodaje Kopciowski - Przywraca ceglane lico elewacji słodowni a nowe obiekty nie dominują nad otoczeniem.

Rozbiórka starego browaru nie jest przesądzona. Projekt Bartłomieja Kożuchowskiego spodobał się przedstawicielom komisji estetyki miasta.

- To fantastyczny pomysł, znacznie lepszy od rozbiórki - mówi Adam Kita, członek komisji. - W końcu mamy konkretny projekt. Jak najszybciej przedstawię go władzom miasta. Zwrócimy się też o oficjalną opinię do konserwatora zabytków.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sarmata / 13 lutego 2009 o 15:33
0
Jak krótkowzrocznie patrzą niektórzy mieszkańcy Lublina na swoje miasto. sprzedać nieruchomość, wyburzyć, uzyskać zastrzyk gotówki do kasy miejskiej. Zastrzyk gotówki będzie jednorazowy - i szybko pieniądze sie skończą! Miasto błyskawicznie wyzbywa sie majątku, który potem przynosi zyski komu innemu. A czy nie lepiej wydzierżawić teren lub ustanowić prawo wieczystego użytkowania? Grunt pozostanie własnością miasta i będzie przynosił stałe dochody.
Zachowanie pamiątek świetlanej przeszłości gospodarczej to zupełnie inna bajka. mało kto wie jak wielkim ośrodkiem gospodarczym był Lublin na przełomie XIX i XX w.Proszę zauważyć, że to lubelscy przemysłowcy i okoliczni ziemianie stworzyli prężny ośrodek przemysłowy oparty na lokalnych surowcach. Jak na ironię, pozostały po tym ośrodku tylko banki na krakowskim Przedmieściu, które obsługiwały obrót tworzony w fabrykach. Nie wiem, czy dzieci i młodzież lubelskich szkół potrafią wskazać, gdzie znajdowały się: fabryki wag Rudolfa Hessa, fabryki maszyn i narzędzi rolniczych Moritza i wolskiego, fabryka kotłów Plagego, gazownia miejska, elektrownia, magazyny solne, fabryka pomników Nowaka, drożdżownia, krochmalnia, spirytusownia, browary Vetterów i wiele innych. Oddzielnym zagadnieniem są fundacje przemysłowców takie, jak szpital dziecięcy i szkoła handlowa Vetterów. Mam nadzieję, że lublinianie ochłoną z chorobliwego zauroczenia nowymi supermarketami w miejscu zabytkowych bydynków fabrycznych, spojrzą inaczej na swoje miasto, zaczną być dumni z jego przeszłości gospodarczej i nie pozwolą niszczyć zabytkowej substancji.
swoją drogą, dziwne, że praca przedstawiona w artykule powstała w Warszawie, nie na Politechnice Lubelskiej. widać z tego, że miasto żyje sobie, uczelnie w nim zlokalizowane sobie. Czy tak być powinno? a przecież prezydent miasta jest profesorem PL!
Jak krótkowzrocznie patrzą niektórzy mieszkańcy Lublina na swoje miasto. sprzedać nieruchomość, wyburzyć, uzyskać zastrzyk gotówki do kasy miejskiej. Zastrzyk gotówki będzie jednorazowy - i szybko pieniądze sie skończą! Miasto błyskawicznie wyzbywa sie majątku, który potem przynosi zyski komu innemu. A czy nie lepiej wydzierżawić teren lub ustanowić prawo wieczystego użytkowania? Grunt pozostanie własnością miasta i będzie przynosił stałe dochody.
Zachowanie pamiątek świetlanej przeszłości gospodarczej to zupełnie inna bajka. mało ... rozwiń
Avatar
Marcel / 12 lutego 2009 o 12:59
0
Kuba z Lublina napisał:
Pomysł jak pomysł, pytanie co z tego będziemy mieć. My jako mieszkańcy. W końcu to za Nasze pieniądze ma być ewentualny remont. Rozbiórka i sprzedaż gruntu prywatnemu inwestorowi, to zastrzyk gotówki do kasy miasta i możliwość wyremontowania np. paru dróg, czy dokończenia projektów ciągnących się latami, albo planowanych latami (jak tunel pod Racławickimi).
Fajnie oczywiście radować każdy budynek który ma parę lat.. ale jest to nie realne. Nie jesteśmy ani bogatym Państwem, ani bogatym województwem. ani bogatym miastem, więc skąd niby ma się wziąć kasa na ten remont?
Czy moralnym jest zamiast remontować ulice i wydawać pieniądze podatników na to co IM będzie służyć, realizować projekt skrajnie deficytowy, który przewiduje wykorzystanie tego miejsca dla celów akademickich? Czy mało mamy obiektów uczelnianych w mieście? Z pewnością mniej niż dziur w drogach!
Szanowni Państwo, NIE STAĆ NAS! Po prostu Nas NIE STAĆ. Dlatego zamiast cię dekoncentrować i rozpraszać, niech Radni się wezmą za te chodniki i dziurawe drogi, a ew. remont czy wyburzenie niech zostawią prywatnemu inwestorowi. Bezkrytyczne lewarowanie każdej inwestycji i wydawanie cudzych/pożyczonych pieniędzy na oślep wywołało Wielki Kryzys, który powoli do Nas dopiero dociera.. Czy nie czas na rozsądek i bardziej przemyślane zarządzanie kapitałem miejskim?

Kolego a kto mówi żeby miasto odnowiło ten budynek?? Robi się przetarg, sprzedaje działkę wraz z budynkiem a w warunkach przetargu wpisuje się że zewnętrzne ściany budynku maja pozostać niezmienione a nowo powstały obiekt ma mieć przeznaczenie np. handlowo-rozrywkowe. Proste?? Proste. Trzeba tylko chcieć. Miasto ma kasę ze sprzedaż parceli z nieruchomością i uratowany zabytek.

Kolego a kto mówi żeby miasto odnowiło ten budynek?? Robi się przetarg, sprzedaje działkę wraz z budynkiem a w warunkach przetargu wpisuje się że zewnętrzne ściany budynku maja pozostać niezmienione a nowo powstały obiekt ma mieć przeznaczenie np. handlowo-rozrywkowe. Proste?? Proste. Trzeba tylko chcieć. Miasto ma kasę ze sprzedaż parceli z nieruchomością i uratowany zabytek. rozwiń
Avatar
Kuba z Lublina / 12 lutego 2009 o 12:47
0
Pomysł jak pomysł, pytanie co z tego będziemy mieć. My jako mieszkańcy. W końcu to za Nasze pieniądze ma być ewentualny remont. Rozbiórka i sprzedaż gruntu prywatnemu inwestorowi, to zastrzyk gotówki do kasy miasta i możliwość wyremontowania np. paru dróg, czy dokończenia projektów ciągnących się latami, albo planowanych latami (jak tunel pod Racławickimi).
Fajnie oczywiście radować każdy budynek który ma parę lat.. ale jest to nie realne. Nie jesteśmy ani bogatym Państwem, ani bogatym województwem. ani bogatym miastem, więc skąd niby ma się wziąć kasa na ten remont?
Czy moralnym jest zamiast remontować ulice i wydawać pieniądze podatników na to co IM będzie służyć, realizować projekt skrajnie deficytowy, który przewiduje wykorzystanie tego miejsca dla celów akademickich? Czy mało mamy obiektów uczelnianych w mieście? Z pewnością mniej niż dziur w drogach!
Szanowni Państwo, NIE STAĆ NAS! Po prostu Nas NIE STAĆ. Dlatego zamiast cię dekoncentrować i rozpraszać, niech Radni się wezmą za te chodniki i dziurawe drogi, a ew. remont czy wyburzenie niech zostawią prywatnemu inwestorowi. Bezkrytyczne lewarowanie każdej inwestycji i wydawanie cudzych/pożyczonych pieniędzy na oślep wywołało Wielki Kryzys, który powoli do Nas dopiero dociera.. Czy nie czas na rozsądek i bardziej przemyślane zarządzanie kapitałem miejskim?
Pomysł jak pomysł, pytanie co z tego będziemy mieć. My jako mieszkańcy. W końcu to za Nasze pieniądze ma być ewentualny remont. Rozbiórka i sprzedaż gruntu prywatnemu inwestorowi, to zastrzyk gotówki do kasy miasta i możliwość wyremontowania np. paru dróg, czy dokończenia projektów ciągnących się latami, albo planowanych latami (jak tunel pod Racławickimi).
Fajnie oczywiście radować każdy budynek który ma parę lat.. ale jest to nie realne. Nie jesteśmy ani bogatym Państwem, ani bogatym województwem. ani bogatym miastem, więc skąd niby ... rozwiń
Avatar
3 / 12 lutego 2009 o 11:51
0
Ciekawa koncepcja na ratowanie historycznej zabudowy. Jak znam wieś Lublin, władze prócz zainteresowania okażą jeszcze stan rachunku z "0" na koncie i rzecz pozostanie wizualizacja wirualna oraz kupka gruzu realna za to dla inwestorów bardzo interesująco usytuowana.
P.S. Czy to przypadkiem nie syn jednego z lubelskich architektów? Czy tylko zbierznosc nazwisk?
Avatar
Fang / 12 lutego 2009 o 09:46
0
Pomysłów ci u nas dostatek i także w tym przypadku nie jest to nic nowego.Bardzie cieszyłbym się z informacji że są na ten remont środki w wysokości pewnie przekraczającej 60 mln.pln.
Avatar
mp / 12 lutego 2009 o 08:56
0
Qrcze - nareszcie jakis rozsadny pomysl !!!! I jezeli mu to utraca to ci decydenci beda glupkami i deb***ami do niewyobrazalnej potegi !!!!
Avatar
ASD333E / 12 lutego 2009 o 08:23
0
ZAKŁĄDAM SIE O 150%,ŻE ANI KONSERWATOR ZABYTKÓW WSI LUBLIN ANI NASZE DENNE WŁADZE MIJESKO-WIEJSKIE ANI URZĄD MARSZAŁKOWSKI,NIE PODEJMIE TEGO MOIM ZDANIE REWELACYJNEGO PROJEKTU!!!!DZIWI DRUGA RZECZ W: ŁODZI, POZNANIU, KRAKOWIE, WRCOŁAWIU,WYKORZYSTUJE SIĘ TAKIE BUDYNKI JAKBY NIE PATRZEC PERŁY MIASTA I PRZEBUDOWUJE NA LOFFTY, KOMPLESKY GALERII(STARY BROWAR W POZNANIU!!)A U NAS NAJLEPIEJ ZBURZYĆ, A NAJPIERW ROZKRASĆ!!!!LUBLIN DNO NA WSCHODZIE!!
Avatar
Marcel / 12 lutego 2009 o 07:05
0
I to jest bardzo dobry pomysł !!! W całej Europie, takie obiekty przekształacne są w centra Handlowe lub luksusowe mieszkamia (lofty) dlaczego Lublin ma byc gorszy??? Tam przecież można urządzić naprawdę stylowe centrum handlowe z fajnymi kanjpkami i galeriami. Tylko znajac Lublin, to ten budynek przez kolejne 20 lat bedzie nadal niszczał, a ta wizja pozostanie tylko wizją lub makietą. Lublin to miasto makiet !!! Tu żaden fajny projekt nie wychodzi poza ten etap.
Avatar
makak / 11 lutego 2009 o 19:51
0
to jest doskonałe miejsce na "Teatr w budowie II"
Avatar
Lublin ESK 2016 / 11 lutego 2009 o 19:27
0
jak wyborcza sie zainteresowala najpierw tematem to nagle dziennik wschodni sie obudzil haha jakos wczesniej nie uwazaliscie ze trzeba ta sprawe naglosnic
Avatar
Sarmata / 13 lutego 2009 o 15:33
0
Jak krótkowzrocznie patrzą niektórzy mieszkańcy Lublina na swoje miasto. sprzedać nieruchomość, wyburzyć, uzyskać zastrzyk gotówki do kasy miejskiej. Zastrzyk gotówki będzie jednorazowy - i szybko pieniądze sie skończą! Miasto błyskawicznie wyzbywa sie majątku, który potem przynosi zyski komu innemu. A czy nie lepiej wydzierżawić teren lub ustanowić prawo wieczystego użytkowania? Grunt pozostanie własnością miasta i będzie przynosił stałe dochody.
Zachowanie pamiątek świetlanej przeszłości gospodarczej to zupełnie inna bajka. mało kto wie jak wielkim ośrodkiem gospodarczym był Lublin na przełomie XIX i XX w.Proszę zauważyć, że to lubelscy przemysłowcy i okoliczni ziemianie stworzyli prężny ośrodek przemysłowy oparty na lokalnych surowcach. Jak na ironię, pozostały po tym ośrodku tylko banki na krakowskim Przedmieściu, które obsługiwały obrót tworzony w fabrykach. Nie wiem, czy dzieci i młodzież lubelskich szkół potrafią wskazać, gdzie znajdowały się: fabryki wag Rudolfa Hessa, fabryki maszyn i narzędzi rolniczych Moritza i wolskiego, fabryka kotłów Plagego, gazownia miejska, elektrownia, magazyny solne, fabryka pomników Nowaka, drożdżownia, krochmalnia, spirytusownia, browary Vetterów i wiele innych. Oddzielnym zagadnieniem są fundacje przemysłowców takie, jak szpital dziecięcy i szkoła handlowa Vetterów. Mam nadzieję, że lublinianie ochłoną z chorobliwego zauroczenia nowymi supermarketami w miejscu zabytkowych bydynków fabrycznych, spojrzą inaczej na swoje miasto, zaczną być dumni z jego przeszłości gospodarczej i nie pozwolą niszczyć zabytkowej substancji.
swoją drogą, dziwne, że praca przedstawiona w artykule powstała w Warszawie, nie na Politechnice Lubelskiej. widać z tego, że miasto żyje sobie, uczelnie w nim zlokalizowane sobie. Czy tak być powinno? a przecież prezydent miasta jest profesorem PL!
Jak krótkowzrocznie patrzą niektórzy mieszkańcy Lublina na swoje miasto. sprzedać nieruchomość, wyburzyć, uzyskać zastrzyk gotówki do kasy miejskiej. Zastrzyk gotówki będzie jednorazowy - i szybko pieniądze sie skończą! Miasto błyskawicznie wyzbywa sie majątku, który potem przynosi zyski komu innemu. A czy nie lepiej wydzierżawić teren lub ustanowić prawo wieczystego użytkowania? Grunt pozostanie własnością miasta i będzie przynosił stałe dochody.
Zachowanie pamiątek świetlanej przeszłości gospodarczej to zupełnie inna bajka. mało ... rozwiń
Avatar
Marcel / 12 lutego 2009 o 12:59
0
Kuba z Lublina napisał:
Pomysł jak pomysł, pytanie co z tego będziemy mieć. My jako mieszkańcy. W końcu to za Nasze pieniądze ma być ewentualny remont. Rozbiórka i sprzedaż gruntu prywatnemu inwestorowi, to zastrzyk gotówki do kasy miasta i możliwość wyremontowania np. paru dróg, czy dokończenia projektów ciągnących się latami, albo planowanych latami (jak tunel pod Racławickimi).
Fajnie oczywiście radować każdy budynek który ma parę lat.. ale jest to nie realne. Nie jesteśmy ani bogatym Państwem, ani bogatym województwem. ani bogatym miastem, więc skąd niby ma się wziąć kasa na ten remont?
Czy moralnym jest zamiast remontować ulice i wydawać pieniądze podatników na to co IM będzie służyć, realizować projekt skrajnie deficytowy, który przewiduje wykorzystanie tego miejsca dla celów akademickich? Czy mało mamy obiektów uczelnianych w mieście? Z pewnością mniej niż dziur w drogach!
Szanowni Państwo, NIE STAĆ NAS! Po prostu Nas NIE STAĆ. Dlatego zamiast cię dekoncentrować i rozpraszać, niech Radni się wezmą za te chodniki i dziurawe drogi, a ew. remont czy wyburzenie niech zostawią prywatnemu inwestorowi. Bezkrytyczne lewarowanie każdej inwestycji i wydawanie cudzych/pożyczonych pieniędzy na oślep wywołało Wielki Kryzys, który powoli do Nas dopiero dociera.. Czy nie czas na rozsądek i bardziej przemyślane zarządzanie kapitałem miejskim?

Kolego a kto mówi żeby miasto odnowiło ten budynek?? Robi się przetarg, sprzedaje działkę wraz z budynkiem a w warunkach przetargu wpisuje się że zewnętrzne ściany budynku maja pozostać niezmienione a nowo powstały obiekt ma mieć przeznaczenie np. handlowo-rozrywkowe. Proste?? Proste. Trzeba tylko chcieć. Miasto ma kasę ze sprzedaż parceli z nieruchomością i uratowany zabytek.

Kolego a kto mówi żeby miasto odnowiło ten budynek?? Robi się przetarg, sprzedaje działkę wraz z budynkiem a w warunkach przetargu wpisuje się że zewnętrzne ściany budynku maja pozostać niezmienione a nowo powstały obiekt ma mieć przeznaczenie np. handlowo-rozrywkowe. Proste?? Proste. Trzeba tylko chcieć. Miasto ma kasę ze sprzedaż parceli z nieruchomością i uratowany zabytek. rozwiń
Avatar
Kuba z Lublina / 12 lutego 2009 o 12:47
0
Pomysł jak pomysł, pytanie co z tego będziemy mieć. My jako mieszkańcy. W końcu to za Nasze pieniądze ma być ewentualny remont. Rozbiórka i sprzedaż gruntu prywatnemu inwestorowi, to zastrzyk gotówki do kasy miasta i możliwość wyremontowania np. paru dróg, czy dokończenia projektów ciągnących się latami, albo planowanych latami (jak tunel pod Racławickimi).
Fajnie oczywiście radować każdy budynek który ma parę lat.. ale jest to nie realne. Nie jesteśmy ani bogatym Państwem, ani bogatym województwem. ani bogatym miastem, więc skąd niby ma się wziąć kasa na ten remont?
Czy moralnym jest zamiast remontować ulice i wydawać pieniądze podatników na to co IM będzie służyć, realizować projekt skrajnie deficytowy, który przewiduje wykorzystanie tego miejsca dla celów akademickich? Czy mało mamy obiektów uczelnianych w mieście? Z pewnością mniej niż dziur w drogach!
Szanowni Państwo, NIE STAĆ NAS! Po prostu Nas NIE STAĆ. Dlatego zamiast cię dekoncentrować i rozpraszać, niech Radni się wezmą za te chodniki i dziurawe drogi, a ew. remont czy wyburzenie niech zostawią prywatnemu inwestorowi. Bezkrytyczne lewarowanie każdej inwestycji i wydawanie cudzych/pożyczonych pieniędzy na oślep wywołało Wielki Kryzys, który powoli do Nas dopiero dociera.. Czy nie czas na rozsądek i bardziej przemyślane zarządzanie kapitałem miejskim?
Pomysł jak pomysł, pytanie co z tego będziemy mieć. My jako mieszkańcy. W końcu to za Nasze pieniądze ma być ewentualny remont. Rozbiórka i sprzedaż gruntu prywatnemu inwestorowi, to zastrzyk gotówki do kasy miasta i możliwość wyremontowania np. paru dróg, czy dokończenia projektów ciągnących się latami, albo planowanych latami (jak tunel pod Racławickimi).
Fajnie oczywiście radować każdy budynek który ma parę lat.. ale jest to nie realne. Nie jesteśmy ani bogatym Państwem, ani bogatym województwem. ani bogatym miastem, więc skąd niby ... rozwiń
Avatar
3 / 12 lutego 2009 o 11:51
0
Ciekawa koncepcja na ratowanie historycznej zabudowy. Jak znam wieś Lublin, władze prócz zainteresowania okażą jeszcze stan rachunku z "0" na koncie i rzecz pozostanie wizualizacja wirualna oraz kupka gruzu realna za to dla inwestorów bardzo interesująco usytuowana.
P.S. Czy to przypadkiem nie syn jednego z lubelskich architektów? Czy tylko zbierznosc nazwisk?
Avatar
Fang / 12 lutego 2009 o 09:46
0
Pomysłów ci u nas dostatek i także w tym przypadku nie jest to nic nowego.Bardzie cieszyłbym się z informacji że są na ten remont środki w wysokości pewnie przekraczającej 60 mln.pln.
Avatar
mp / 12 lutego 2009 o 08:56
0
Qrcze - nareszcie jakis rozsadny pomysl !!!! I jezeli mu to utraca to ci decydenci beda glupkami i deb***ami do niewyobrazalnej potegi !!!!
Avatar
ASD333E / 12 lutego 2009 o 08:23
0
ZAKŁĄDAM SIE O 150%,ŻE ANI KONSERWATOR ZABYTKÓW WSI LUBLIN ANI NASZE DENNE WŁADZE MIJESKO-WIEJSKIE ANI URZĄD MARSZAŁKOWSKI,NIE PODEJMIE TEGO MOIM ZDANIE REWELACYJNEGO PROJEKTU!!!!DZIWI DRUGA RZECZ W: ŁODZI, POZNANIU, KRAKOWIE, WRCOŁAWIU,WYKORZYSTUJE SIĘ TAKIE BUDYNKI JAKBY NIE PATRZEC PERŁY MIASTA I PRZEBUDOWUJE NA LOFFTY, KOMPLESKY GALERII(STARY BROWAR W POZNANIU!!)A U NAS NAJLEPIEJ ZBURZYĆ, A NAJPIERW ROZKRASĆ!!!!LUBLIN DNO NA WSCHODZIE!!
Avatar
Marcel / 12 lutego 2009 o 07:05
0
I to jest bardzo dobry pomysł !!! W całej Europie, takie obiekty przekształacne są w centra Handlowe lub luksusowe mieszkamia (lofty) dlaczego Lublin ma byc gorszy??? Tam przecież można urządzić naprawdę stylowe centrum handlowe z fajnymi kanjpkami i galeriami. Tylko znajac Lublin, to ten budynek przez kolejne 20 lat bedzie nadal niszczał, a ta wizja pozostanie tylko wizją lub makietą. Lublin to miasto makiet !!! Tu żaden fajny projekt nie wychodzi poza ten etap.
Avatar
makak / 11 lutego 2009 o 19:51
0
to jest doskonałe miejsce na "Teatr w budowie II"
Avatar
Lublin ESK 2016 / 11 lutego 2009 o 19:27
0
jak wyborcza sie zainteresowala najpierw tematem to nagle dziennik wschodni sie obudzil haha jakos wczesniej nie uwazaliscie ze trzeba ta sprawe naglosnic
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 452 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!