Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 maja 2010 r.
20:39
Edytuj ten wpis

Student może pić na ulicy, innym wlepiają mandaty (wideo)

0 45 A A

Nie zdołaliśmy bezkarnie przejść koło miejskich strażników, popijając z butelek po piwie. Inaczej traktowano uczestników studenckich imprez. Oni mogli pić nawet na oczach policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kapsel / 13 maja 2010 o 17:57
0
I gdzie ta relacja z wizyty? Teraz straż ma nowy argument przy wypisywaniu mandatów - nie udzielimy pouczenia, tylko wystawimy mandat bo może dziennikarze filmują... Serio - cytat z dziś
Avatar
sprawiedliwy / 12 maja 2010 o 22:37
0
ja napisał:
a za co wywalić,że nie olali a skutecznie podjęli interwencję ?



...za brak mózgu drogi Czytelniku i ten automatyzm w "stosowaniu prawa", za wlepianie mandatu za wg. nich "reklamowanie alkoholu" tylko dlatego że idzie się z butelka piwa po ulicy mimo że zawartość tej butelki nie jest alkoholem; dalej za nadgorliwość, która powinni wykazać w łapaniu prawdziwych bandziorów a nie wypisaniem mandatu- bo to wzbudza litość a nie świadczy na pewno o ich odwadze, za brak wykształcenia (wysyłał podejrzanego do rzecznika SM...??? -bo sam nie wiedział jak zachować się w sytuacji, której nie przewidział, bo taki jest ograniczony, za to że nie umiał przeprowadzić interwencji do samego końca tylko wysłał na przesłuchanie w charakterze podejrzanego, żeby zrobił to ktoś mądrzejszy za niego. ...i po tym co napisałem niech ktoś jeszcze spróbuje spytać za co ich wyrzucić ze Straży Miejskiej



...za brak mózgu drogi Czytelniku i ten automatyzm w "stosowaniu prawa", za wlepianie mandatu za wg. nich "reklamowanie alkoholu" tylko dlatego że idzie się z butelka piwa po ulicy mimo że zawartość tej butelki nie jest alkoholem; dalej za nadgorliwość, która powinni wykazać w łapaniu prawdziwych bandziorów a nie wypisaniem mandatu- bo to wzbudza litość a nie świadczy na pewno o ich odwadze, za brak wykształcenia (wysyłał podejrzanego do rzecznika SM...??? -bo sam nie wiedział jak zachowa... rozwiń
Avatar
ja / 12 maja 2010 o 19:32
0
a za co wywalić,że nie olali a skutecznie podjęli interwencję ?
Avatar
LOL'ek / 12 maja 2010 o 18:57
0
XXX napisał:
Ciekawy pogląd. można go rozwinąć np. w całej Polsce kierowcy piją i siadają za kierownicą. Po prostu taki zwyczaj. To co może ich nie karać ??? Faktycznie kogoś coś boli, ale chyba ciebie głowa od myślenia.


Bardzo ciekawy, zapraszam w takim razie jutro do Wrocławia, Będzie pochód, będą studenci pili piwo i ze śmiechem na usta maszerowali na Pola Marsowe:) a za nimi odpowiednie służby, żeby od razu sprzątnąć jakieś pozostałości, puszki czy niechcący zbite butelki. Sugerujesz, że boli mnie głowa od myślenia ale z treści Twojego postu wynika, że jest to atak chybiony. Dlaczego porównujesz studentów do potencjalnych zabójców?;> Ja osobiście jestem za dotkliwym karaniem ludzi jeżdżących po alkoholu, bo sam trochę jeżdżę po Polsce i nie chciałbym, żeby mnie ktoś na drodze pijany zabił.

Żeby pokazać, że nie mam klapek na oczach i nie widzę tylko pozytywnych stron, chciałbym zaznaczyć, że czasami niektórzy studenci nie potrafią się zachować i czasami wznoszą jakieś głupie okrzyki ale paru deb***i znajdzie się chyba w każdej grupie społecznej.


JUWE! JUWEnalia! Juwe! JUWEnalia! kto nie pije ten KANALIA!

Pozdrawiam z zachmurzonego Wrocławia!


Bardzo ciekawy, zapraszam w takim razie jutro do Wrocławia, Będzie pochód, będą studenci pili piwo i ze śmiechem na usta maszerowali na Pola Marsowe:) a za nimi odpowiednie służby, żeby od razu sprzątnąć jakieś pozostałości, puszki czy niechcący zbite butelki. Sugerujesz, że boli mnie głowa od myślenia ale z treści Twojego postu wynika, że jest to atak chybiony. Dlaczego porównujesz studentów do potencjalnych zabójców?;> Ja osobiście jestem za dotkliwym karaniem ludzi jeżdżących po alkoholu, bo sam trochę jeżdżę... rozwiń
Avatar
Gość / 12 maja 2010 o 18:39
0
[quote name='lutek' date='12.05.2010, 18:14:37' post='283768']
Nie zgadzam się na picie piwa na ulicy. Chodzę z dzieckiem i nie życzę sobie spotykać pijanych.

Masz problemy ze spostrzegawczością! Nie widzisz osób siedzących w ogródkach?
Idź się przebadaj a dziecko dla jego dobra oddaj do adopcji normalnej rodzinie.
Avatar
lutek / 12 maja 2010 o 18:14
0
Nie zgadzam się na picie piwa na ulicy. Chodzę z dzieckiem i nie życzę sobie spotykać pijanych. Co niby Dziennik miał na celu robiąc taki reportaż ? Dwóch facetów wygląda i wypowiada się jakby mieli już porządnie w czubie, pokrzywdzeni komentują że dostali wezwanie (nie mandat !). W pewnych sytuacjach Policja i straż miejska jest niezastąpiona na ulicach. Jeżeli Dziennik chce zwiększyć swój nakład gdzie efektem ubocznym jest propagowanie picia na ulicy, to gratuluję. Świetny reportaż.
Avatar
sprawiedliwy / 12 maja 2010 o 16:53
0
Tych strażników powinni wywalić na zbity pysk ze SM. Nie wykazali się logicznym a już na pewno analogicznym myśleniem. I taki ma pilnować prawa? Jak 1,5 roku temu mobilny patrol SM stanął na zakazie przed Mc Donaldem a strażników nagrała kamera przemysłowa jak wychodzą z zakupami to też mówili że stali tam służbowo... o zgrozo! Takie proste ludziki powinny co najwyżej chronić mienie a nie ludzi.
Avatar
cezarg / 12 maja 2010 o 11:12
0
~GOSC~ napisał:
CO POZAZDROSCIC MA ZACHODNIA EUROPA?PIJANSTWA,CHAMSTWA,BRAKU KOLTURY,CZY KLATEK SCHODOWYCH W BLOKACH OSRANYCH I OSZCZANYCH.W EUROPIE JEST TO CZEGO U NAS BRAKUJE CZYLI NORMALNOSCI I KULTURY.TAM STUDENCI SIE BAWIA A Z NIMI NAWET MIESZKANCY Z RODZINAMI CALYMI.A W POLSCE TO JEST NIE MOZLIWE.


W Hiszpanii studenci co tydzień w centrum miasta organizują Botellon, czyli picie alkoholu na ulicy. Zostaje po tym wielki syf i brud. Taka ta zachodnia Europa kulturalna.
Ludzie potrzebują mieć okazję do zabawy po ciężkiej pracy. Wy najwidoczniej nie wiecie co to radość i zabawa i później nie dziwne, że biorą nas za sztywnych zestresowanych ludzi, którzy aby problemy sobie stwarzają.


W Hiszpanii studenci co tydzień w centrum miasta organizują Botellon, czyli picie alkoholu na ulicy. Zostaje po tym wielki syf i brud. Taka ta zachodnia Europa kulturalna.
Ludzie potrzebują mieć okazję do zabawy po ciężkiej pracy. Wy najwidoczniej nie wiecie co to radość i zabawa i później nie dziwne, że biorą nas za sztywnych zestresowanych ludzi, którzy aby problemy sobie stwarzają. rozwiń
Avatar
~Gościu~ / 12 maja 2010 o 10:38
0
Zapraszam na kampus do USA to dopiero zobaczycie prawdziwy burdel i przestaniecie narzekac na Lubelskie Dni Kultury
Avatar
Urania / 12 maja 2010 o 08:48
0
Mieszkam w bliskiej odległości od miasteczka akademickiego, jestem przeciwna takiej "tradycji" obchodzenia dni kultury. Krzyki, wrzaski, do późnych godzin gra głośna muzyka. Dzieci się denerwują, że spać nie mogą. Ech! Szkoda słów.Może tak studenci naprawdę pokazaliby się z kulturalnej strony raz w roku chociaż. Ten korowód to porażka.
Avatar
kapsel / 13 maja 2010 o 17:57
0
I gdzie ta relacja z wizyty? Teraz straż ma nowy argument przy wypisywaniu mandatów - nie udzielimy pouczenia, tylko wystawimy mandat bo może dziennikarze filmują... Serio - cytat z dziś
Avatar
sprawiedliwy / 12 maja 2010 o 22:37
0
ja napisał:
a za co wywalić,że nie olali a skutecznie podjęli interwencję ?



...za brak mózgu drogi Czytelniku i ten automatyzm w "stosowaniu prawa", za wlepianie mandatu za wg. nich "reklamowanie alkoholu" tylko dlatego że idzie się z butelka piwa po ulicy mimo że zawartość tej butelki nie jest alkoholem; dalej za nadgorliwość, która powinni wykazać w łapaniu prawdziwych bandziorów a nie wypisaniem mandatu- bo to wzbudza litość a nie świadczy na pewno o ich odwadze, za brak wykształcenia (wysyłał podejrzanego do rzecznika SM...??? -bo sam nie wiedział jak zachować się w sytuacji, której nie przewidział, bo taki jest ograniczony, za to że nie umiał przeprowadzić interwencji do samego końca tylko wysłał na przesłuchanie w charakterze podejrzanego, żeby zrobił to ktoś mądrzejszy za niego. ...i po tym co napisałem niech ktoś jeszcze spróbuje spytać za co ich wyrzucić ze Straży Miejskiej



...za brak mózgu drogi Czytelniku i ten automatyzm w "stosowaniu prawa", za wlepianie mandatu za wg. nich "reklamowanie alkoholu" tylko dlatego że idzie się z butelka piwa po ulicy mimo że zawartość tej butelki nie jest alkoholem; dalej za nadgorliwość, która powinni wykazać w łapaniu prawdziwych bandziorów a nie wypisaniem mandatu- bo to wzbudza litość a nie świadczy na pewno o ich odwadze, za brak wykształcenia (wysyłał podejrzanego do rzecznika SM...??? -bo sam nie wiedział jak zachowa... rozwiń
Avatar
ja / 12 maja 2010 o 19:32
0
a za co wywalić,że nie olali a skutecznie podjęli interwencję ?
Avatar
LOL'ek / 12 maja 2010 o 18:57
0
XXX napisał:
Ciekawy pogląd. można go rozwinąć np. w całej Polsce kierowcy piją i siadają za kierownicą. Po prostu taki zwyczaj. To co może ich nie karać ??? Faktycznie kogoś coś boli, ale chyba ciebie głowa od myślenia.


Bardzo ciekawy, zapraszam w takim razie jutro do Wrocławia, Będzie pochód, będą studenci pili piwo i ze śmiechem na usta maszerowali na Pola Marsowe:) a za nimi odpowiednie służby, żeby od razu sprzątnąć jakieś pozostałości, puszki czy niechcący zbite butelki. Sugerujesz, że boli mnie głowa od myślenia ale z treści Twojego postu wynika, że jest to atak chybiony. Dlaczego porównujesz studentów do potencjalnych zabójców?;> Ja osobiście jestem za dotkliwym karaniem ludzi jeżdżących po alkoholu, bo sam trochę jeżdżę po Polsce i nie chciałbym, żeby mnie ktoś na drodze pijany zabił.

Żeby pokazać, że nie mam klapek na oczach i nie widzę tylko pozytywnych stron, chciałbym zaznaczyć, że czasami niektórzy studenci nie potrafią się zachować i czasami wznoszą jakieś głupie okrzyki ale paru deb***i znajdzie się chyba w każdej grupie społecznej.


JUWE! JUWEnalia! Juwe! JUWEnalia! kto nie pije ten KANALIA!

Pozdrawiam z zachmurzonego Wrocławia!


Bardzo ciekawy, zapraszam w takim razie jutro do Wrocławia, Będzie pochód, będą studenci pili piwo i ze śmiechem na usta maszerowali na Pola Marsowe:) a za nimi odpowiednie służby, żeby od razu sprzątnąć jakieś pozostałości, puszki czy niechcący zbite butelki. Sugerujesz, że boli mnie głowa od myślenia ale z treści Twojego postu wynika, że jest to atak chybiony. Dlaczego porównujesz studentów do potencjalnych zabójców?;> Ja osobiście jestem za dotkliwym karaniem ludzi jeżdżących po alkoholu, bo sam trochę jeżdżę... rozwiń
Avatar
Gość / 12 maja 2010 o 18:39
0
[quote name='lutek' date='12.05.2010, 18:14:37' post='283768']
Nie zgadzam się na picie piwa na ulicy. Chodzę z dzieckiem i nie życzę sobie spotykać pijanych.

Masz problemy ze spostrzegawczością! Nie widzisz osób siedzących w ogródkach?
Idź się przebadaj a dziecko dla jego dobra oddaj do adopcji normalnej rodzinie.
Avatar
lutek / 12 maja 2010 o 18:14
0
Nie zgadzam się na picie piwa na ulicy. Chodzę z dzieckiem i nie życzę sobie spotykać pijanych. Co niby Dziennik miał na celu robiąc taki reportaż ? Dwóch facetów wygląda i wypowiada się jakby mieli już porządnie w czubie, pokrzywdzeni komentują że dostali wezwanie (nie mandat !). W pewnych sytuacjach Policja i straż miejska jest niezastąpiona na ulicach. Jeżeli Dziennik chce zwiększyć swój nakład gdzie efektem ubocznym jest propagowanie picia na ulicy, to gratuluję. Świetny reportaż.
Avatar
sprawiedliwy / 12 maja 2010 o 16:53
0
Tych strażników powinni wywalić na zbity pysk ze SM. Nie wykazali się logicznym a już na pewno analogicznym myśleniem. I taki ma pilnować prawa? Jak 1,5 roku temu mobilny patrol SM stanął na zakazie przed Mc Donaldem a strażników nagrała kamera przemysłowa jak wychodzą z zakupami to też mówili że stali tam służbowo... o zgrozo! Takie proste ludziki powinny co najwyżej chronić mienie a nie ludzi.
Avatar
cezarg / 12 maja 2010 o 11:12
0
~GOSC~ napisał:
CO POZAZDROSCIC MA ZACHODNIA EUROPA?PIJANSTWA,CHAMSTWA,BRAKU KOLTURY,CZY KLATEK SCHODOWYCH W BLOKACH OSRANYCH I OSZCZANYCH.W EUROPIE JEST TO CZEGO U NAS BRAKUJE CZYLI NORMALNOSCI I KULTURY.TAM STUDENCI SIE BAWIA A Z NIMI NAWET MIESZKANCY Z RODZINAMI CALYMI.A W POLSCE TO JEST NIE MOZLIWE.


W Hiszpanii studenci co tydzień w centrum miasta organizują Botellon, czyli picie alkoholu na ulicy. Zostaje po tym wielki syf i brud. Taka ta zachodnia Europa kulturalna.
Ludzie potrzebują mieć okazję do zabawy po ciężkiej pracy. Wy najwidoczniej nie wiecie co to radość i zabawa i później nie dziwne, że biorą nas za sztywnych zestresowanych ludzi, którzy aby problemy sobie stwarzają.


W Hiszpanii studenci co tydzień w centrum miasta organizują Botellon, czyli picie alkoholu na ulicy. Zostaje po tym wielki syf i brud. Taka ta zachodnia Europa kulturalna.
Ludzie potrzebują mieć okazję do zabawy po ciężkiej pracy. Wy najwidoczniej nie wiecie co to radość i zabawa i później nie dziwne, że biorą nas za sztywnych zestresowanych ludzi, którzy aby problemy sobie stwarzają. rozwiń
Avatar
~Gościu~ / 12 maja 2010 o 10:38
0
Zapraszam na kampus do USA to dopiero zobaczycie prawdziwy burdel i przestaniecie narzekac na Lubelskie Dni Kultury
Avatar
Urania / 12 maja 2010 o 08:48
0
Mieszkam w bliskiej odległości od miasteczka akademickiego, jestem przeciwna takiej "tradycji" obchodzenia dni kultury. Krzyki, wrzaski, do późnych godzin gra głośna muzyka. Dzieci się denerwują, że spać nie mogą. Ech! Szkoda słów.Może tak studenci naprawdę pokazaliby się z kulturalnej strony raz w roku chociaż. Ten korowód to porażka.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 1 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 3

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.