Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2017 r.
19:37

Student z Turcji brutalnie pobity w Lublinie. Napadli go za wygląd i pochodzenie

529 75 A A
– Jestem obolały po operacji, ale mam bardzo dobrą opiekę – mówi Deniz. – Cieszę się, że mogą mnie odwiedzać przyjaciele i znajomi.
– Jestem obolały po operacji, ale mam bardzo dobrą opiekę – mówi Deniz. – Cieszę się, że mogą mnie odwiedzać przyjaciele i znajomi. (fot. DW)

Jest prokuratorskie śledztwo w sprawie brutalnej napaści na studenta z Turcji. Mężczyzna został dotkliwie pobity, bo sprawcom nie spodobała się jego broda i pochodzenie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

25-letni Deniz studiuje w Lublinie w ramach programu Erasmus. W sobotę wieczorem razem z pięcioma znajomymi ze swojego kraju bawił się w klubie House of Sound przy ul. Peowiaków. W niedzielę nad ranem studenci wychodzili z lokalu. Wtedy Deniza zaczepiło kilku mężczyzn, stojących na zewnątrz. Nie podobała im się długa broda 25-latka. Jeden z nich miał go obrażać. Kiedy dowiedział się, że Deniz jest z Turcji, wpadł we wściekłość. Z relacji studentów wynika, że doszło wtedy do krótkiej szarpaniny. Znajomi Deniza mieli odciągać agresywnego mężczyznę, po czym odeszli ulicą Peowiaków.

Po chwili 25-latek odwrócił się, a napastnicy zaczęli biec w jego kierunku. Trzej dopadli Deniza i zaczęli go bić po całym ciele – wynika z relacji studentów. Turek stracił przytomność.

Kiedy wezwano policję, napastnicy uciekli. Według studentów, mundurowi szybko pojawili się na miejscu. Przez uchylone okno w radiowozie mieli zapytać, co się stało i gdzie uciekli sprawcy, po czym odjechali. – Wrócili po paru minutach i kazali nam w poniedziałek zgłosić się na policję – wynika z relacji młodych ludzi.

Na miejsce dotarła również karetka. Pobity mężczyzna nie mówi po polsku i prosił, by wraz z nim do szpitala pojechała jego znajoma. Studenci twierdzą, że ratownicy się nie zgodzili i zostawili ich na ulicy. Deniz pojechał do akademika, gdzie doznał poważnego krwotoku z nosa. Inni studenci, bojąc się o jego życie, ponownie wezwali karetkę.

– No k...wa znowu on – mieli skwitować ratownicy, którzy już wcześniej pojawili się przy ul. Peowiaków.

Ranny chłopak trafił do szpitala przy al. Kraśnickiej, gdzie zrobiono mu prześwietlenie. Okazało się, że ma połamane kości czaszki. Skierowano go do szpitala przy ul. Staszica. Dotarł tam taksówką, po pięciu godzinach oczekiwania. Dopiero w środę przeszedł operację. Deniz czuje się już coraz lepiej. Po nagłośnieniu sprawy w mediach sprawą zajęła się prokuratura.

– W środę wszczęliśmy śledztwo dotyczące pobicia na tle narodowościowym – wyjaśnia Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – Trwają przesłuchania. Analizujemy również nagrania z kamer monitoringu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w sprawie przeprowadzono już pierwsze okazania. Napastnikom grozi do 5 lat więzienia.

Atak na studenta potępił w środę prezydent Lublina. Krzysztof Żuk podkreślał, że zaatakowany został gość miasta. – Ten przypadek trzeba szczególnie potępić, żeby nie doszło do kolejnych tego typu bandyckich napadów – mówi Żuk. – Lublin był i jest miastem otwartym, przyjaznym dla wszystkich cudzoziemców, w tym również i dla studentów. I zrobimy wszystko, żeby, jak do tej pory, był miastem bezpiecznym.

Na najbliższy poniedziałek zwołane zostało specjalne, poświęcone bezpieczeństwu zagranicznych studentów posiedzenie działającej w Radzie Miasta komisji ds. porządku publicznego. Zaproszono przedstawicieli wszystkich służb mundurowych, zaproszenie wysłano także do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Komentarze 75

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 10:18
+1
Nie chcemy w Polsce terrorystów.... Niezależnie od pochodzenia, wyznania, wyglądu- nie chcemy! Jeśli Polak terroryzuje; chce pozbawić kogoś wolności (tego kim jest, jak się nosi, w co wierzy), to właśnie jego miejsce jest co najmniej za kratkami, bo na wolność nie zasługuje. Niczym się nie różni od fanatycznych, agresywnych prymitywów, którzy zalewają swoją obecnością Francję, Niemcy, ..... Europę. Lublin jest pięknym miastem kultury. Trzeba ludzi i działań, które pozwolą mu takim pozostać.
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 20:18
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
no to ładnie płacimy Turcji za to,że jako jedyna ne uznala rozbiorów polski!
  Co się dziwić. Nasi "patrioci" spod sztandarów narodowych, wystający przy wszystkich chyba ołtarzach, wycierający sobie gęby narodowym sztandarem i orłem, nie znają historii Polski. Przepraszam - znają nie tyle historię, co mity, legendy, opowiastki - bez jakiejkolwiek próby wgłębienia się w dzieje Ojczyzny, ich zrozumienia, nie mówiąc już o wzięciu sobie do serca nauk płynących z przeszłości. Byli głupi i są głupi - niestety. Marzy im się wielka Polska, katolicka, a nie mają pojęcia, na czym ta wielkość polega, po czym powinno się poznać prawdziwego katolika. Nie wymagajmy od nich zbyt wiele. Nie dla ich ogolonych głów rozważania o narodzie, jego dziejach, narodowych wadach. Wady?! Jakie wady? My jesteśmy bez wad - doskonali, nieomylni, najlepsi. Każdy, kto myśli inaczej, to wróg! A niech no na naszej drodze pojawi się obcy, na dodatek "czarny" - biada mu! Najgorsze jest to, że powoli jakby przymykamy oko na takie zachowania, niekiedy nawet je "promujemy". Nie wszyscy muzułmanie to terroryści, a jednak nie tak dawno słuchałem w TVP audycji na temat muzułmanów. Samo zło! Autorzy i zaproszeni goście nie znaleźli niczego dobrego w wyznawcach Allaha. Zło i samo zło! Taki sposób opisywania innej kultury i religii - ideologiczny, stronniczy i tendencyjny - nie zasypie przepaści między ludźmi, nie pokona terroryzmu. Takich wywodów słuchają chętnie takie męty jak ci, którzy pobili Bogu ducha winnego chłopca, który ufny w dobroć innych, przekonany, że skoro nic złego nie uczynił, a na dodatek jego ojczyzna dzielnie i wbrew Europie i światu - głuchemu na polskie cierpienia - Polskę wspomagała i wspierała - włos mu tu z głowy nie spadnie. Mam nadzieję, że odpowiednie służby dopadną ulicznych bandytów i spotka ich to, co im się należy.
  Co się dziwić. Nasi "patrioci" spod sztandarów narodowych, wystający przy wszystkich chyba ołtarzach, wycierający sobie gęby narodowym sztandarem i orłem, nie znają historii Polski. Przepraszam - znają nie tyle historię, co mity, legendy, opowiastki - bez jakiejkolwiek próby wgłębienia się w dzieje Ojczyzny, ich zrozumienia, nie mówiąc już o wzięciu sobie do serca nauk płynących z przeszłości. Byli głupi i są głupi - niestety. Marzy im się wielka Polska, katolicka, a nie mają pojęcia, na czym ta wielkość polega, po... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lutego 2017 o 20:15
+1
Każdy kto był w Turcji spotkał się z gościnnością , życzliwością i sympatycznym przyjęciem.Przez wiele lat w Turcji wypoczywało po 500 000 Polaków w sezonie.Polscy studenci korzystają z wymiany Erasmus. Jakie świadectwo wystawili bandyci naszemu miastu i krajowi.
Avatar
ZED / 10 lutego 2017 o 09:43
0
"Spruł się lewak na felieton..." Widzisz półgłówku, swoim językiem jasno pokazujesz, że ideologie propagowane przez Hitlera są ci bliskie, tak jak wielu, wielu ludziom z naszego społęczeństwa. Swastyka była kiedyś pięknym, słowiańskim symbolem, zbeszczeszczonym przez nazistowskie Niemcy, ale jakoś tak się historia potoczyła, że zamiast odciąć się od wroga, od najeźdźcy, który odpowiada za śmierć około 6 milionów Polaków w II wś, wielu, zatrważająco wielu Polaków oddaje pośmiertny hołd mordercy ich babć i dziadków!!! Narodowa prawica, skrajni nacjonaliści, fanatyczni katolicy to już nie jest choroba marginesu, to jest zaraza w Polsce, która dotyczy setek tysięcy albo i milionów obywateli. Dla których sieg heil nie wydaje się niczym złym, dla których napierd... czarnuchów i innych brudasów to święta wojna o czystość krwi polskiej, dla których 5600 studentów z zagranicy w Lublinie stanowi zagrożenie bytu i jedności narodowej, dla których archetypami są postaci typu Dmowski, Goebels, Le Pen czy Nigel Farage. To jest chore w tym kraju i to jest nienormalne, że za bycie Turkiem dostaje się w ryj, że za bycie pedałem dostaje się w ryj, że za bycie ateistą dostaje się w ryj, że za bycie kosmitą dostaje się w ryj. Jesteście po prostu poje...ani, faszystowskie sukinsyny. Możesz nazywać mnie lewakiem jeden z drugim, choć wiem, że nim nie jestem, wiem, że jestem patriotą i kocham Polskę, pewnie bardziej niż niejeden z Was, możesz twierdzić, że jestem komunistyczą świnią jak chcesz, ale pamiętaj, że przez takich jak ty i twoje poglądy mieliśmy Majdanek, Aushwitz, Brukselę, Paryż, 9/11 i Londyn, Berlin i wiele jeszcze miejsc. Czym ty się typie różnisz od terrorystów, którzy walczą z chrześcijanami? Niczym, bo walczysz tak samo jak oni, jeden z drugim.  Podsumowując, rozumiem, że nie wszystkich stać na myślenie, niektórzy stworzeni są do walenia w mordę bez pytania. Nawet szympansy są bardziej inteligentne od fanatyków prawicowych, to trzeba przyznać.
"Spruł się lewak na felieton..." Widzisz półgłówku, swoim językiem jasno pokazujesz, że ideologie propagowane przez Hitlera są ci bliskie, tak jak wielu, wielu ludziom z naszego społęczeństwa. Swastyka była kiedyś pięknym, słowiańskim symbolem, zbeszczeszczonym przez nazistowskie Niemcy, ale jakoś tak się historia potoczyła, że zamiast odciąć się od wroga, od najeźdźcy, który odpowiada za śmierć około 6 milionów Polaków w II wś, wielu, zatrważająco wielu Polaków oddaje pośmiertny hołd mordercy ich babć i dziadków!!! Narodowa prawi... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 09:05
0
W Lublinie to nasi prasa musi pieprzyć solą antypolską czy nie może być obiektywna? A czemu nie ma wypowiedzi 2 strony zajścia - na jakim tle była rozróba. A może Turek co ma wuja jak ogórek zaczął a jak dostał to aj waj :"Polaczki rasiści".
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 08:05
0
tymczasem w turcji reporters.pl/2449/w-turcji-wydali-podrecznik-masakrowania-chrzescijan-jak-palic-miasta-scinac-glowy-zniszczyc-wszelkie-zycie/
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 07:05
0
Postępowanie wobec policjantów i sanitariuszy nie będzie?
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 23:38
0
To że go pobili to no nie dziwię się, ludzie różne rzeczy mają we łbach. Ale gratuluje postawy policji i pogotowia. Brawo kurna. Klap klask klap klask!
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 22:04
0
Ale duzo buraków z pis i od Marjana na forum :) idzcie lepiej garnkowi pomóżcie,bo mu z Zukiem nie wychodzi i propaganda pisowska sie wylewa niczym szambo do bystrzycy.
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 21:52
0
ale ratownicy się popisali, to nie pierwszy raz kiedy głośno komentują ofiary którym udzielają pomocy, sam byłem świadkiem docinek i głupich stwierdzeń. Kiedy ktoś zrobi z tym chamstwem porządek?
Avatar
ZED / 10 lutego 2017 o 09:43
0
"Spruł się lewak na felieton..." Widzisz półgłówku, swoim językiem jasno pokazujesz, że ideologie propagowane przez Hitlera są ci bliskie, tak jak wielu, wielu ludziom z naszego społęczeństwa. Swastyka była kiedyś pięknym, słowiańskim symbolem, zbeszczeszczonym przez nazistowskie Niemcy, ale jakoś tak się historia potoczyła, że zamiast odciąć się od wroga, od najeźdźcy, który odpowiada za śmierć około 6 milionów Polaków w II wś, wielu, zatrważająco wielu Polaków oddaje pośmiertny hołd mordercy ich babć i dziadków!!! Narodowa prawica, skrajni nacjonaliści, fanatyczni katolicy to już nie jest choroba marginesu, to jest zaraza w Polsce, która dotyczy setek tysięcy albo i milionów obywateli. Dla których sieg heil nie wydaje się niczym złym, dla których napierd... czarnuchów i innych brudasów to święta wojna o czystość krwi polskiej, dla których 5600 studentów z zagranicy w Lublinie stanowi zagrożenie bytu i jedności narodowej, dla których archetypami są postaci typu Dmowski, Goebels, Le Pen czy Nigel Farage. To jest chore w tym kraju i to jest nienormalne, że za bycie Turkiem dostaje się w ryj, że za bycie pedałem dostaje się w ryj, że za bycie ateistą dostaje się w ryj, że za bycie kosmitą dostaje się w ryj. Jesteście po prostu poje...ani, faszystowskie sukinsyny. Możesz nazywać mnie lewakiem jeden z drugim, choć wiem, że nim nie jestem, wiem, że jestem patriotą i kocham Polskę, pewnie bardziej niż niejeden z Was, możesz twierdzić, że jestem komunistyczą świnią jak chcesz, ale pamiętaj, że przez takich jak ty i twoje poglądy mieliśmy Majdanek, Aushwitz, Brukselę, Paryż, 9/11 i Londyn, Berlin i wiele jeszcze miejsc. Czym ty się typie różnisz od terrorystów, którzy walczą z chrześcijanami? Niczym, bo walczysz tak samo jak oni, jeden z drugim.  Podsumowując, rozumiem, że nie wszystkich stać na myślenie, niektórzy stworzeni są do walenia w mordę bez pytania. Nawet szympansy są bardziej inteligentne od fanatyków prawicowych, to trzeba przyznać.
"Spruł się lewak na felieton..." Widzisz półgłówku, swoim językiem jasno pokazujesz, że ideologie propagowane przez Hitlera są ci bliskie, tak jak wielu, wielu ludziom z naszego społęczeństwa. Swastyka była kiedyś pięknym, słowiańskim symbolem, zbeszczeszczonym przez nazistowskie Niemcy, ale jakoś tak się historia potoczyła, że zamiast odciąć się od wroga, od najeźdźcy, który odpowiada za śmierć około 6 milionów Polaków w II wś, wielu, zatrważająco wielu Polaków oddaje pośmiertny hołd mordercy ich babć i dziadków!!! Narodowa prawi... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 09:05
0
W Lublinie to nasi prasa musi pieprzyć solą antypolską czy nie może być obiektywna? A czemu nie ma wypowiedzi 2 strony zajścia - na jakim tle była rozróba. A może Turek co ma wuja jak ogórek zaczął a jak dostał to aj waj :"Polaczki rasiści".
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 08:05
0
tymczasem w turcji reporters.pl/2449/w-turcji-wydali-podrecznik-masakrowania-chrzescijan-jak-palic-miasta-scinac-glowy-zniszczyc-wszelkie-zycie/
Avatar
Gość / 10 lutego 2017 o 07:05
0
Postępowanie wobec policjantów i sanitariuszy nie będzie?
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 23:38
0
To że go pobili to no nie dziwię się, ludzie różne rzeczy mają we łbach. Ale gratuluje postawy policji i pogotowia. Brawo kurna. Klap klask klap klask!
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 22:04
0
Ale duzo buraków z pis i od Marjana na forum :) idzcie lepiej garnkowi pomóżcie,bo mu z Zukiem nie wychodzi i propaganda pisowska sie wylewa niczym szambo do bystrzycy.
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 21:52
0
ale ratownicy się popisali, to nie pierwszy raz kiedy głośno komentują ofiary którym udzielają pomocy, sam byłem świadkiem docinek i głupich stwierdzeń. Kiedy ktoś zrobi z tym chamstwem porządek?
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 21:32
0
Spruł się lewak na felieton, a nie na koment, siejąc dookoła mowę nienawiści, w sam raz wypełniając dyspozycje normy art 133 kk. Chcesz sobie żyć w zhomogenizowanym społeczeństwie z zemsta rodową i szarija to proszę bardzo do Oslo czy Luton. Ja i dziesiątki których znam, nie życzą sobie górujących wież wyznawców zbója i pedofila. Osobiście nie znam ani jednego rasisty i sam nim nie jestem. Muzułmanów poznałem i powiem że szanowaliśmy się z dystansem.A może przez dystans Sami powiedzieli, że nam razem (społeczeństwom) nie po drodze. A ty jak chcesz sobie tworzyć utopię to spróbuj choćby zaparkować samochód na Bury a zobaczysz. MOze cię olśni. Choć niekoniecznie patrząc po liczbie pożytecznych idiotów. Bijesz niczym gazeta pianę na słownie "pierwszym" przypadku-przestępstwie, nie wykroczeniu, jakby w tej skali odbywały się one regularnie. Jest stosowne stowarzyszenie ($) które naliczyło naruszeń 40-kilka. Na ile 3000 studentów? Uważasz, że pobicia mają dotyczyć tylko lokalsów? Brak ci wyobraźni a na Polskę plujesz bo widocznie wyrodnyś jej syn..s.. Turkowi współczuję a za kopanie człowieka należy się stosowna kara. Nie ma zgody na ograniczenie wolności słowa w ramach prawa, przez lewackie jaczejki.
Spruł się lewak na felieton, a nie na koment, siejąc dookoła mowę nienawiści, w sam raz wypełniając dyspozycje normy art 133 kk. Chcesz sobie żyć w zhomogenizowanym społeczeństwie z zemsta rodową i szarija to proszę bardzo do Oslo czy Luton. Ja i dziesiątki których znam, nie życzą sobie górujących wież wyznawców zbója i pedofila. Osobiście nie znam ani jednego rasisty i sam nim nie jestem. Muzułmanów poznałem i powiem że szanowaliśmy się z dystansem.A może przez dystans Sami powiedzieli, że nam razem (społeczeństwom) nie po drodze. A ty jak ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2017 o 20:29
0
fucking racist polish people
Avatar
ZED / 9 lutego 2017 o 20:00
0
Przyznam, że nie samo pobicie mnie wk... tylko idiotyczne komentarze "zacnych", "wielkich" "Polaków". Nie wstyd wam bronić bandytów i obrażać obcokrajowców? Buraki jedne, kartofle zapyziałe. Ktoś tam o ciapakch pisze, a wiesz idioto skąd w ogóle ta nazwa się bierze? Od hinduskiego chleba chapati, a jak wiadomo Turek z Hindusem niewiele wspólnego mają. Ale ty obrażasz w sposób typowy dla plebsu, dla chama zwykłego, prostaka i nieuka, bez pojęcia co bredzisz. A jak jakaś niemiecka gazeta napisze o prezesie, czy prezydencie Polski kartofel, to protestujesz, obrażasz się i wymagasz interwencji ambasady i ministrów wszystkich szczebli. Półgłówek jesteś ty i cała reszta, która używa inwektyw typu ciapak, brudas itd. Inny pisze, że ola Boga się stało. Dostał w ryj jak wielu dostaje. Kwestia jest taka, że jak gazeta napisała, on jest tu gościem. Wróci do siebie do kraju, czy gdziekolwiek na świecie wyląduje i wszystkim będzie powtarzał, że do Polski lepiej nie jeździć, bo tam rasiści i w ryj można dostać. W tym jest problem. A to nie jest odosobnuony przypadek w Polsce, pobić obcokrajowców za sam wygląd jest od kilku do kilkunastu miesięcznie. Faszyzm? Hmm, pewnie nie w takim wymiarze, ale tych co biją za kolor skóry i tych co ich później bronią w mediach na forach, na pewno można do faszystów porównywać, bo i idee podobne i metody też. Debilami Was nie nazwę, żeby nie obrażać tych, którzy nie mieli tyle szczęścia by urodzić się zdrowymi, ale palantami, zarozumiałymi idiotami nazwę Was, bo tacy jesteście, patrioci jak z koziej d... trąbka, a słów hymnu zapewnie nie pamiętają. Albo będziecie akceptować na naszych ulicach czarnych, żółtych, brązowych, czerwonych i nikt nie będzie śmiał powiedzieć o Polakach rasiści, antysemici, ksenofobi, albo stworzycie ultranarodowościowy zaścianek, w którym na klęczkach będziecie zachrzaniać do kościoła 7 razy w tygodniu, z bejsbolami ganiać turystów, aż w końcu wasza duma was wszystkich pozabija... Ćwoki lubelskie i polskie jesteście. I ci sanitariusze razem z wami. Z mety powinni wylecieć na zbity pysk, za takie traktowanie swojego, bądź co bądź, KLIENTA (bo bez takich delikwentów nie mieliby pracy, ale za głupi są, żeby takie dedukcje przeprowadzać).
Przyznam, że nie samo pobicie mnie wk... tylko idiotyczne komentarze "zacnych", "wielkich" "Polaków". Nie wstyd wam bronić bandytów i obrażać obcokrajowców? Buraki jedne, kartofle zapyziałe. Ktoś tam o ciapakch pisze, a wiesz idioto skąd w ogóle ta nazwa się bierze? Od hinduskiego chleba chapati, a jak wiadomo Turek z Hindusem niewiele wspólnego mają. Ale ty obrażasz w sposób typowy dla plebsu, dla chama zwykłego, prostaka i nieuka, bez pojęcia co bredzisz. A jak jakaś niemiecka gazeta napisze o prezesie, czy p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 75

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 79 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!