Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 czerwca 2016 r.
20:21

Świadkowie Jehowy zaatakowani za... szerzenie islamu. Mężczyzna miał grozić skalpelem

0 53 A A

Dwaj recydywiści z Kraśnika odpowiedzą na napastowanie świadków Jehowy. Jednemu z nich mieli przyłożyć do szyi skalpel. Z akt sprawy wynika, że był to odwet za… szerzenie islamu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu Amadeuszowi Z. i 31-letniemu Marcinowi M. wpłynął właśnie do Sądu Okręgowego w Lublinie. Obaj mężczyźni odpowiedzą za stosowanie przemocy z powodu przynależności religijnej. Według śledczych, w październiku ubiegłego roku grozili i napastowali świadków Jehowy.

Do pierwszego z incydentów doszło, kiedy Krzysztof K. i jego znajomy stali przed jednym z bloków przy ul. Metalowców w Kraśniku. Jak wynika z akt sprawy, wcześniej „chodzili z Biblią od domu do domu i głosili dobrą nowinę”. Przed blokiem podszedł do nich młody mężczyzna w bluzie z kapturem. Zwyzywał ich i zagroził, że jeśli nie przestaną głosić swojej religii, to „przyjdą i spalą ich dom”. Świadkowie Jehowy zrozumieli, że chodzi o dom modlitwy w Kraśniku. Przestraszyli się i odeszli.

Do kolejnego, znacznie poważniejszego incydentu doszło dziesięć dni później. Krzysztof K. i jego syn stali wówczas w parku przy ul. Mickiewicza w Kraśniku. Przy pobliskim warzywniaku rozstawili stojak z książkami i czasopismami wydawanymi przez świadków Jehowy. Nikogo nie zaczepiali.

W pewnym momencie podeszło do nich dwóch mężczyzn. Krzysztof K. rozpoznał w jednym z nich człowieka, który wcześniej mu groził. Jak się później okazało, był to 22-letni Amadeusz Z. Przyszedł wraz z kolegą, 31-letnim Marcinem M. Zapytali Krzysztofa K. i jego syna, „co mogą im powiedzieć o Bogu”. Jednocześnie Amadeusz Z. wziął ze stojaka dwa czasopisma. Jedno zgniótł, a drugim cisnął w błoto. Świadkowie Jehowy chcieli odejść, ale młodzi ludzie nalegali na rozmowę. Krzysztof K. i jego syn przedstawili się. To samo zrobili Amadeusz Z. i Marcin M. Pochwalił się przy okazji, że wiele lat przesiedział w więzieniu.

Pozornie spokojna rozmowa trwała kilka minut. Wreszcie Marcin M. wyjął z kieszeni plastikowe pudełko. Wyciągnął z niego skalpel i na kilkanaście sekund przyłożył do twarzy Krzysztofa K. Miał mówić, że „kiedy Polska się odrodzi, to ich (świadków Jehowy – red.) już tutaj nie będzie, nie będą w Polsce szerzyć islamu”.

W zajściu nikt nie został ranny. Przed sklepem pojawiła się bowiem znajoma Krzysztofa K., która złożyła stoisko, po czym wszyscy świadkowie Jehowy odeszli w swoją stronę. 

Krzysztof K. powiadomił o sprawie policję. Później rozpoznał mężczyzn, którzy mu grozili. Amadeusz Z. nie przyznał się do winy. Twierdził, że tylko pytał Krzysztofa K., czy może przejść na jego wiarę. Gdy dowiedział się, że świadkowie Jehowy za to nie płacą, zakończył rozmowę. Marcin M. nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Obaj oskarżeni są dobrze znani śledczym. Byli wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko zdrowiu, życiu i mieniu. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej o:

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 marca 2017 o 15:57
0
Świadkowie Jehowy nie pójdą na wojne do wojska nie będą nikogo obrażać nie kradną i wiele złych rzeczy które my katolicy robimy bo wpajano nam że zło jest dobre i kiedy nasi praojcowie szli na wojne to ci dobrzy księża mówili że błogosławią ich w imie Boga i mówili --idzcie i zabijajcie w imie Boga -zastanówcie się czy Bóg naprawdę chcę żeby naród tak się nienawidził .dzisiaj ogranizujecie marsz przeciw ŚJ ludziom którzy nic złego wam nie uczynili-jutro nakażą wam zabijać ŚJ i to też powiecie że robicie w imie Boga a nawet nie wiecie że to co wy robicie Bóg dawno przewidział .ŚJ za wiarę w Boga gineli w obozach koncentracyjnych ale o nich nikt nie wspomni bo po co jak Pius 1 wasz bogobojny papierz dobrze o tym wiedział i na cześć tych morderstw witał się z hitlerem i często razem debatowali i wy nazywacie go świętym ale chyba szatanem,zreszto poczytajcie kim był ten wasz papierz i kim są ci obecni a wasz świat nie będzie taki dobry. 4
Świadkowie Jehowy nie pójdą na wojne do wojska nie będą nikogo obrażać nie kradną i wiele złych rzeczy które my katolicy robimy bo wpajano nam że zło jest dobre i kiedy nasi praojcowie szli na wojne to ci dobrzy księża mówili że błogosławią ich w imie Boga i mówili --idzcie i zabijajcie w imie Boga -zastanówcie się czy Bóg naprawdę chcę żeby naród tak się nienawidził .dzisiaj ogranizujecie marsz przeciw ŚJ ludziom którzy nic złego wam nie uczynili-jutro nakażą wam zabijać ŚJ i to też powiecie że robicie w imie Boga a nawet nie wiecie że t... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 20:33
0
JEZUS POWIEDZIAŁ UCZNIOM SWOIM -JAK MNIE ŚWIAT NIENAWIDZI ,TAK I WAS ZNIENAWIDZĄ DLA IMIENIA OJCA MEGO.TE SŁOWA NAPISANO DAWNO,DAWNO TEMU I DZIWNE ŻE TO WSZYSTKO SPRAWDZA SIĘ,NO BO TO CO ROBICIE TEN MANIFEST TO TEŻ BYŁO ZAPISANE W PIŚMIE ŚWIĘTYM I IM BARDZIEJ WY NIENAWIDZICIE Ś.J TYM BARDZIEJ BÓG OJCIEC IM BŁOGOSŁAWI.KOŚCIÓŁ POWINNIŚCIE OBWINIĆ O HEREZJE KTÓRĄ SIEJĄ ,ZRESZTĄ TE DOMY ROZPUSTY UPADNĄ,GDYŻ BÓG NIE POZWOLI BY CIĄGLE SIELI ZŁO
Avatar
PJ / 2 marca 2017 o 11:36
0
Tak myslisz dlatego, że czytasz biblie nie swoim umysłem . Wszyscy uwikłani w religie mają ten sam problem . Np. "siedem czasów pogan" cytat nie istniejacy w pismach zwyczajny dogmat ,fałszerstwo. Np. "drugie owce" w miejsce oryginału " inne owce " nie z owczarni Izraela, czyli z pogan. Np. " spozyli posiłek " w miejsce oryginału " łamanie chleba " Np. " obchodzenie smierci Jezusa na pamiatkę " w miejsce oryginału '' połamał chleb ... to czyncie na moja pamiatke.    Np. " koniec sytemu rzeczy " w miejscu oryginalnego słowa AION oznaczajacego wiek, epoke, czas nieokreslony. Np. " inwestycje budowlane "  żadnej wzmianki Jezusa i apostołów na ten temat. Np. " wysyłanie , zabieranie dzieci do działalności " jest wynikiem indoktrynowania rodziców przez bióro głowne w publikacjach ,filmach na zebraniach. Bóg ani Jezus takiego wymagania nie postawili dzieciom. Nastepne Np. jak zechcesz. Jest godne pochwały, że chcemy trzymać sie wzniosłych zasad moralnych biorąc za przykład różne postacie biblijne i korzystac w życiu z wskazówek tam zawartych, ale taki stan rzeczy nie upowaznia do fałszowania tych zapisów w imie interesów organizacji.    Obudzcie się kochani   Pozdrawiam  
Tak myslisz dlatego, że czytasz biblie nie swoim umysłem . Wszyscy uwikłani w religie mają ten sam problem . Np. "siedem czasów pogan" cytat nie istniejacy w pismach zwyczajny dogmat ,fałszerstwo. Np. "drugie owce" w miejsce oryginału " inne owce " nie z owczarni Izraela, czyli z pogan. Np. " spozyli posiłek " w miejsce oryginału " łamanie chleba " Np. " obchodzenie smierci Jezusa na pamiatkę " w miejsce oryginału '' połamał chleb ... to czyncie na moja pamiatke.    Np. &quo... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 o 09:19
0
ŚWIADKOWIE JEHOWY to nazwa własna i pisze się z dużej litery Świadkowie Jehowy.
Avatar
polak-katolik / 18 sierpnia 2016 o 18:36
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
szczerze mówiąc tez mnie w***ają te jechowcy. stoją po chodnikach z tymi swoimi wypoconymi gazetkami, łażą po domnach.... co to ma być? nagabywanie religijne? a wynoha!
Świadkowie może i łażą po domach, ale nie są nachalni jak chociażby zbierający kasę na różne akcje, ale ty biedny analfabeto nie wchodź na forum! Idź do szkoły!
Avatar
Kolega odstępcy / 18 sierpnia 2016 o 17:18
0
Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami.Wiem że się z tym nie zgodzą, ale co mają mówić.Dowodem na to jest zmiana oficjalnej nazwy obowiązującej w naszym kraju do roku 2013 z ,,Chrześcijański zbór Świadków Jehowy w Polsce" na ,,Świadkowie Jehowy w Polsce" Poza tym jeżeli twierdzą że wzorem dla nich jest Jezus Chrystus niech naśladują jego miłość do nieprzyjaciół.Nasz kochany Pan umył nogi Judaszowi, mimo tego że wiedział że ten go zdradzi. Pytanie do świadka Jehowy- czy ty bracie, a może starszy zboru,albo ktoś z waszego masońskiego ciała kierowniczego umyje nogi mojemu koledze który od was odszedł wraz z całą 5-cio osobową rodziną?
Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami.Wiem że się z tym nie zgodzą, ale co mają mówić.Dowodem na to jest zmiana oficjalnej nazwy obowiązującej w naszym kraju do roku 2013 z ,,Chrześcijański zbór Świadków Jehowy w Polsce" na ,,Świadkowie Jehowy w Polsce" Poza tym jeżeli twierdzą że wzorem dla nich jest Jezus Chrystus niech naśladują jego miłość do nieprzyjaciół.Nasz kochany Pan umył nogi Judaszowi, mimo tego że wiedział że ten go zdradzi. Pytanie do świadka Jehowy- czy ty bracie, a może starszy zboru,albo ktoś z waszego masońskieg... rozwiń
Avatar
Andrzej / 5 lipca 2016 o 07:16
0
Przdstawiasz na temat Świadków Jehowy tylko i wyłącznie swój punkt widzenia.Masz prawo taki mieć, ale każdy ma prawo sprawdzać i po takim rzetelnym sprawdzeniu dojdzie do wnuiosku, że nie jest zgodne z prawdą to co piszesz. Na marginesie dlaczego piszesz Boga z małej litery cytat z Twojej wypowiedzi "natchnionej księgi od boga"?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 23:30
0
Świadkowie jehowy są jedyną religią prawdziwą na świecie, gdyż tylko ta forma czczenia boga pasuje do natchnionej księgi od boga, do pisma Świętego. zapraszam wszystkich do poznania naszych wierzeń na naszej stronie internetowej dostępnej w 821 językach świata. oto ona : ***jw.org
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 15:50
0
A tak wyglądałby tytuł tego artykułu w kraju, gdzie 98% stanowiliby św. J. a 1% katolicy: Krzysztof K. i jego syn zaatakowani przez katolickich zbirów za...szerzenie prawdy o Bogu.;)
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 09:33
0
Czy autor artykułu próbował ustalić jakiego wyznania są Amadeusz Z i Marcin M. Sądzę że to dopiero byłaby ciekawa informacja :-)
Avatar
Gość / 19 marca 2017 o 15:57
0
Świadkowie Jehowy nie pójdą na wojne do wojska nie będą nikogo obrażać nie kradną i wiele złych rzeczy które my katolicy robimy bo wpajano nam że zło jest dobre i kiedy nasi praojcowie szli na wojne to ci dobrzy księża mówili że błogosławią ich w imie Boga i mówili --idzcie i zabijajcie w imie Boga -zastanówcie się czy Bóg naprawdę chcę żeby naród tak się nienawidził .dzisiaj ogranizujecie marsz przeciw ŚJ ludziom którzy nic złego wam nie uczynili-jutro nakażą wam zabijać ŚJ i to też powiecie że robicie w imie Boga a nawet nie wiecie że to co wy robicie Bóg dawno przewidział .ŚJ za wiarę w Boga gineli w obozach koncentracyjnych ale o nich nikt nie wspomni bo po co jak Pius 1 wasz bogobojny papierz dobrze o tym wiedział i na cześć tych morderstw witał się z hitlerem i często razem debatowali i wy nazywacie go świętym ale chyba szatanem,zreszto poczytajcie kim był ten wasz papierz i kim są ci obecni a wasz świat nie będzie taki dobry. 4
Świadkowie Jehowy nie pójdą na wojne do wojska nie będą nikogo obrażać nie kradną i wiele złych rzeczy które my katolicy robimy bo wpajano nam że zło jest dobre i kiedy nasi praojcowie szli na wojne to ci dobrzy księża mówili że błogosławią ich w imie Boga i mówili --idzcie i zabijajcie w imie Boga -zastanówcie się czy Bóg naprawdę chcę żeby naród tak się nienawidził .dzisiaj ogranizujecie marsz przeciw ŚJ ludziom którzy nic złego wam nie uczynili-jutro nakażą wam zabijać ŚJ i to też powiecie że robicie w imie Boga a nawet nie wiecie że t... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 20:33
0
JEZUS POWIEDZIAŁ UCZNIOM SWOIM -JAK MNIE ŚWIAT NIENAWIDZI ,TAK I WAS ZNIENAWIDZĄ DLA IMIENIA OJCA MEGO.TE SŁOWA NAPISANO DAWNO,DAWNO TEMU I DZIWNE ŻE TO WSZYSTKO SPRAWDZA SIĘ,NO BO TO CO ROBICIE TEN MANIFEST TO TEŻ BYŁO ZAPISANE W PIŚMIE ŚWIĘTYM I IM BARDZIEJ WY NIENAWIDZICIE Ś.J TYM BARDZIEJ BÓG OJCIEC IM BŁOGOSŁAWI.KOŚCIÓŁ POWINNIŚCIE OBWINIĆ O HEREZJE KTÓRĄ SIEJĄ ,ZRESZTĄ TE DOMY ROZPUSTY UPADNĄ,GDYŻ BÓG NIE POZWOLI BY CIĄGLE SIELI ZŁO
Avatar
PJ / 2 marca 2017 o 11:36
0
Tak myslisz dlatego, że czytasz biblie nie swoim umysłem . Wszyscy uwikłani w religie mają ten sam problem . Np. "siedem czasów pogan" cytat nie istniejacy w pismach zwyczajny dogmat ,fałszerstwo. Np. "drugie owce" w miejsce oryginału " inne owce " nie z owczarni Izraela, czyli z pogan. Np. " spozyli posiłek " w miejsce oryginału " łamanie chleba " Np. " obchodzenie smierci Jezusa na pamiatkę " w miejsce oryginału '' połamał chleb ... to czyncie na moja pamiatke.    Np. " koniec sytemu rzeczy " w miejscu oryginalnego słowa AION oznaczajacego wiek, epoke, czas nieokreslony. Np. " inwestycje budowlane "  żadnej wzmianki Jezusa i apostołów na ten temat. Np. " wysyłanie , zabieranie dzieci do działalności " jest wynikiem indoktrynowania rodziców przez bióro głowne w publikacjach ,filmach na zebraniach. Bóg ani Jezus takiego wymagania nie postawili dzieciom. Nastepne Np. jak zechcesz. Jest godne pochwały, że chcemy trzymać sie wzniosłych zasad moralnych biorąc za przykład różne postacie biblijne i korzystac w życiu z wskazówek tam zawartych, ale taki stan rzeczy nie upowaznia do fałszowania tych zapisów w imie interesów organizacji.    Obudzcie się kochani   Pozdrawiam  
Tak myslisz dlatego, że czytasz biblie nie swoim umysłem . Wszyscy uwikłani w religie mają ten sam problem . Np. "siedem czasów pogan" cytat nie istniejacy w pismach zwyczajny dogmat ,fałszerstwo. Np. "drugie owce" w miejsce oryginału " inne owce " nie z owczarni Izraela, czyli z pogan. Np. " spozyli posiłek " w miejsce oryginału " łamanie chleba " Np. " obchodzenie smierci Jezusa na pamiatkę " w miejsce oryginału '' połamał chleb ... to czyncie na moja pamiatke.    Np. &quo... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 o 09:19
0
ŚWIADKOWIE JEHOWY to nazwa własna i pisze się z dużej litery Świadkowie Jehowy.
Avatar
polak-katolik / 18 sierpnia 2016 o 18:36
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
szczerze mówiąc tez mnie w***ają te jechowcy. stoją po chodnikach z tymi swoimi wypoconymi gazetkami, łażą po domnach.... co to ma być? nagabywanie religijne? a wynoha!
Świadkowie może i łażą po domach, ale nie są nachalni jak chociażby zbierający kasę na różne akcje, ale ty biedny analfabeto nie wchodź na forum! Idź do szkoły!
Avatar
Kolega odstępcy / 18 sierpnia 2016 o 17:18
0
Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami.Wiem że się z tym nie zgodzą, ale co mają mówić.Dowodem na to jest zmiana oficjalnej nazwy obowiązującej w naszym kraju do roku 2013 z ,,Chrześcijański zbór Świadków Jehowy w Polsce" na ,,Świadkowie Jehowy w Polsce" Poza tym jeżeli twierdzą że wzorem dla nich jest Jezus Chrystus niech naśladują jego miłość do nieprzyjaciół.Nasz kochany Pan umył nogi Judaszowi, mimo tego że wiedział że ten go zdradzi. Pytanie do świadka Jehowy- czy ty bracie, a może starszy zboru,albo ktoś z waszego masońskiego ciała kierowniczego umyje nogi mojemu koledze który od was odszedł wraz z całą 5-cio osobową rodziną?
Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami.Wiem że się z tym nie zgodzą, ale co mają mówić.Dowodem na to jest zmiana oficjalnej nazwy obowiązującej w naszym kraju do roku 2013 z ,,Chrześcijański zbór Świadków Jehowy w Polsce" na ,,Świadkowie Jehowy w Polsce" Poza tym jeżeli twierdzą że wzorem dla nich jest Jezus Chrystus niech naśladują jego miłość do nieprzyjaciół.Nasz kochany Pan umył nogi Judaszowi, mimo tego że wiedział że ten go zdradzi. Pytanie do świadka Jehowy- czy ty bracie, a może starszy zboru,albo ktoś z waszego masońskieg... rozwiń
Avatar
Andrzej / 5 lipca 2016 o 07:16
0
Przdstawiasz na temat Świadków Jehowy tylko i wyłącznie swój punkt widzenia.Masz prawo taki mieć, ale każdy ma prawo sprawdzać i po takim rzetelnym sprawdzeniu dojdzie do wnuiosku, że nie jest zgodne z prawdą to co piszesz. Na marginesie dlaczego piszesz Boga z małej litery cytat z Twojej wypowiedzi "natchnionej księgi od boga"?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 23:30
0
Świadkowie jehowy są jedyną religią prawdziwą na świecie, gdyż tylko ta forma czczenia boga pasuje do natchnionej księgi od boga, do pisma Świętego. zapraszam wszystkich do poznania naszych wierzeń na naszej stronie internetowej dostępnej w 821 językach świata. oto ona : ***jw.org
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 15:50
0
A tak wyglądałby tytuł tego artykułu w kraju, gdzie 98% stanowiliby św. J. a 1% katolicy: Krzysztof K. i jego syn zaatakowani przez katolickich zbirów za...szerzenie prawdy o Bogu.;)
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 09:33
0
Czy autor artykułu próbował ustalić jakiego wyznania są Amadeusz Z i Marcin M. Sądzę że to dopiero byłaby ciekawa informacja :-)
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło"
film

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło" 0 0

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 0

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 13 7

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały 0 0

Ponieważ śledzie mają podobne wymiary, bywały w historii jednostką monetarną. Śledzie wymieniano na wino, płacono nimi dziesięciny i marynarski żołd. Ale śledzie to przede wszystkim doskonałe potrawy.

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca
Zdjęcia
galeria

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca 7 1

230 uczniów ze szkół całego regionu otrzymało w poniedziałek w Lublinie stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin?

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin? 1 5

Dawid Daszkiewicz z Hetmana Zamość ma być sprawdzany w najbliższych dniach przez klub z Lublina. Z Motoru mogą za to odejść: Irakli Meskhia i Patryk Słotwiński, którzy w rundzie jesiennej rzadko pojawiali się w składzie

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie 0 2

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkową noc sylwestrową, podczas której zabiorą gości muzyczną i kulinarną w podróż do Francji. - Niech to będzie noc inna niż wszystkie! - zachęcają organizatorzy.

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja 112 15

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski 1 0

AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z MTS Chrzanów. MKS Padwa Zamość lepsza od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły II Płock

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym
galeria

Jedz, dziel się i kochaj! Tutaj można przynieść jedzenie i zostawić potrzebującym 12 2

Przy parafii św. Brata Alberta w Zamościu powstała pierwsza w mieście jadłodzielnia. Można z niej już korzystać.

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie

AZS UMCS Lublin – Odra Opole 6:3. Metamorfoza po przerwie 1 2

Futsaliści  AZS UMCS Lublin wreszcie z kompletem punktów. Po serii meczów bez zwycięstwa zawodnicy trenera Artura Gadzickiego w ostatnim meczu w 2018 roku pokonali w hali Globus Odrę Opole chociaż do przerwy przegrywali dwiema bramkami

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska

Dyrektor MOPS w Puławach odchodzi ze stanowiska 17 15

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach. Maria Piastowicz w ubiegłym tygodniu złożyła wniosek o przejście na emeryturę. Prezydent już go zaakceptował i zdecydował, że wkrótce rozpisany zostanie konkurs na to stanowisko.

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku

Wypadek BMW pod Lublinem. Pasażer uciekł, kierowca się przesiadł i wymyślił historię o bracie bliźniaku 5 7

W niedzielę przed północą policjanci zostali poinformowali o kolizji w miejscowości Panieńszczyzna. Ze zgłoszenia wynikało, że BMW miało uderzyć w słup latarni i wylądować w rowie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.