Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 czerwca 2016 r.
20:21

Świadkowie Jehowy zaatakowani za... szerzenie islamu. Mężczyzna miał grozić skalpelem

0 53 A A

Dwaj recydywiści z Kraśnika odpowiedzą na napastowanie świadków Jehowy. Jednemu z nich mieli przyłożyć do szyi skalpel. Z akt sprawy wynika, że był to odwet za… szerzenie islamu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu Amadeuszowi Z. i 31-letniemu Marcinowi M. wpłynął właśnie do Sądu Okręgowego w Lublinie. Obaj mężczyźni odpowiedzą za stosowanie przemocy z powodu przynależności religijnej. Według śledczych, w październiku ubiegłego roku grozili i napastowali świadków Jehowy.

Do pierwszego z incydentów doszło, kiedy Krzysztof K. i jego znajomy stali przed jednym z bloków przy ul. Metalowców w Kraśniku. Jak wynika z akt sprawy, wcześniej „chodzili z Biblią od domu do domu i głosili dobrą nowinę”. Przed blokiem podszedł do nich młody mężczyzna w bluzie z kapturem. Zwyzywał ich i zagroził, że jeśli nie przestaną głosić swojej religii, to „przyjdą i spalą ich dom”. Świadkowie Jehowy zrozumieli, że chodzi o dom modlitwy w Kraśniku. Przestraszyli się i odeszli.

Do kolejnego, znacznie poważniejszego incydentu doszło dziesięć dni później. Krzysztof K. i jego syn stali wówczas w parku przy ul. Mickiewicza w Kraśniku. Przy pobliskim warzywniaku rozstawili stojak z książkami i czasopismami wydawanymi przez świadków Jehowy. Nikogo nie zaczepiali.

W pewnym momencie podeszło do nich dwóch mężczyzn. Krzysztof K. rozpoznał w jednym z nich człowieka, który wcześniej mu groził. Jak się później okazało, był to 22-letni Amadeusz Z. Przyszedł wraz z kolegą, 31-letnim Marcinem M. Zapytali Krzysztofa K. i jego syna, „co mogą im powiedzieć o Bogu”. Jednocześnie Amadeusz Z. wziął ze stojaka dwa czasopisma. Jedno zgniótł, a drugim cisnął w błoto. Świadkowie Jehowy chcieli odejść, ale młodzi ludzie nalegali na rozmowę. Krzysztof K. i jego syn przedstawili się. To samo zrobili Amadeusz Z. i Marcin M. Pochwalił się przy okazji, że wiele lat przesiedział w więzieniu.

Pozornie spokojna rozmowa trwała kilka minut. Wreszcie Marcin M. wyjął z kieszeni plastikowe pudełko. Wyciągnął z niego skalpel i na kilkanaście sekund przyłożył do twarzy Krzysztofa K. Miał mówić, że „kiedy Polska się odrodzi, to ich (świadków Jehowy – red.) już tutaj nie będzie, nie będą w Polsce szerzyć islamu”.

W zajściu nikt nie został ranny. Przed sklepem pojawiła się bowiem znajoma Krzysztofa K., która złożyła stoisko, po czym wszyscy świadkowie Jehowy odeszli w swoją stronę. 

Krzysztof K. powiadomił o sprawie policję. Później rozpoznał mężczyzn, którzy mu grozili. Amadeusz Z. nie przyznał się do winy. Twierdził, że tylko pytał Krzysztofa K., czy może przejść na jego wiarę. Gdy dowiedział się, że świadkowie Jehowy za to nie płacą, zakończył rozmowę. Marcin M. nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Obaj oskarżeni są dobrze znani śledczym. Byli wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko zdrowiu, życiu i mieniu. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej o:

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 marca 2017 o 15:57
0
Świadkowie Jehowy nie pójdą na wojne do wojska nie będą nikogo obrażać nie kradną i wiele złych rzeczy które my katolicy robimy bo wpajano nam że zło jest dobre i kiedy nasi praojcowie szli na wojne to ci dobrzy księża mówili że błogosławią ich w imie Boga i mówili --idzcie i zabijajcie w imie Boga -zastanówcie się czy Bóg naprawdę chcę żeby naród tak się nienawidził .dzisiaj ogranizujecie marsz przeciw ŚJ ludziom którzy nic złego wam nie uczynili-jutro nakażą wam zabijać ŚJ i to też powiecie że robicie w imie Boga a nawet nie wiecie że to co wy robicie Bóg dawno przewidział .ŚJ za wiarę w Boga gineli w obozach koncentracyjnych ale o nich nikt nie wspomni bo po co jak Pius 1 wasz bogobojny papierz dobrze o tym wiedział i na cześć tych morderstw witał się z hitlerem i często razem debatowali i wy nazywacie go świętym ale chyba szatanem,zreszto poczytajcie kim był ten wasz papierz i kim są ci obecni a wasz świat nie będzie taki dobry. 4
Świadkowie Jehowy nie pójdą na wojne do wojska nie będą nikogo obrażać nie kradną i wiele złych rzeczy które my katolicy robimy bo wpajano nam że zło jest dobre i kiedy nasi praojcowie szli na wojne to ci dobrzy księża mówili że błogosławią ich w imie Boga i mówili --idzcie i zabijajcie w imie Boga -zastanówcie się czy Bóg naprawdę chcę żeby naród tak się nienawidził .dzisiaj ogranizujecie marsz przeciw ŚJ ludziom którzy nic złego wam nie uczynili-jutro nakażą wam zabijać ŚJ i to też powiecie że robicie w imie Boga a nawet nie wiecie że t... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 20:33
0
JEZUS POWIEDZIAŁ UCZNIOM SWOIM -JAK MNIE ŚWIAT NIENAWIDZI ,TAK I WAS ZNIENAWIDZĄ DLA IMIENIA OJCA MEGO.TE SŁOWA NAPISANO DAWNO,DAWNO TEMU I DZIWNE ŻE TO WSZYSTKO SPRAWDZA SIĘ,NO BO TO CO ROBICIE TEN MANIFEST TO TEŻ BYŁO ZAPISANE W PIŚMIE ŚWIĘTYM I IM BARDZIEJ WY NIENAWIDZICIE Ś.J TYM BARDZIEJ BÓG OJCIEC IM BŁOGOSŁAWI.KOŚCIÓŁ POWINNIŚCIE OBWINIĆ O HEREZJE KTÓRĄ SIEJĄ ,ZRESZTĄ TE DOMY ROZPUSTY UPADNĄ,GDYŻ BÓG NIE POZWOLI BY CIĄGLE SIELI ZŁO
Avatar
PJ / 2 marca 2017 o 11:36
0
Tak myslisz dlatego, że czytasz biblie nie swoim umysłem . Wszyscy uwikłani w religie mają ten sam problem . Np. "siedem czasów pogan" cytat nie istniejacy w pismach zwyczajny dogmat ,fałszerstwo. Np. "drugie owce" w miejsce oryginału " inne owce " nie z owczarni Izraela, czyli z pogan. Np. " spozyli posiłek " w miejsce oryginału " łamanie chleba " Np. " obchodzenie smierci Jezusa na pamiatkę " w miejsce oryginału '' połamał chleb ... to czyncie na moja pamiatke.    Np. " koniec sytemu rzeczy " w miejscu oryginalnego słowa AION oznaczajacego wiek, epoke, czas nieokreslony. Np. " inwestycje budowlane "  żadnej wzmianki Jezusa i apostołów na ten temat. Np. " wysyłanie , zabieranie dzieci do działalności " jest wynikiem indoktrynowania rodziców przez bióro głowne w publikacjach ,filmach na zebraniach. Bóg ani Jezus takiego wymagania nie postawili dzieciom. Nastepne Np. jak zechcesz. Jest godne pochwały, że chcemy trzymać sie wzniosłych zasad moralnych biorąc za przykład różne postacie biblijne i korzystac w życiu z wskazówek tam zawartych, ale taki stan rzeczy nie upowaznia do fałszowania tych zapisów w imie interesów organizacji.    Obudzcie się kochani   Pozdrawiam  
Tak myslisz dlatego, że czytasz biblie nie swoim umysłem . Wszyscy uwikłani w religie mają ten sam problem . Np. "siedem czasów pogan" cytat nie istniejacy w pismach zwyczajny dogmat ,fałszerstwo. Np. "drugie owce" w miejsce oryginału " inne owce " nie z owczarni Izraela, czyli z pogan. Np. " spozyli posiłek " w miejsce oryginału " łamanie chleba " Np. " obchodzenie smierci Jezusa na pamiatkę " w miejsce oryginału '' połamał chleb ... to czyncie na moja pamiatke.    Np. &quo... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 o 09:19
0
ŚWIADKOWIE JEHOWY to nazwa własna i pisze się z dużej litery Świadkowie Jehowy.
Avatar
polak-katolik / 18 sierpnia 2016 o 18:36
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
szczerze mówiąc tez mnie w***ają te jechowcy. stoją po chodnikach z tymi swoimi wypoconymi gazetkami, łażą po domnach.... co to ma być? nagabywanie religijne? a wynoha!
Świadkowie może i łażą po domach, ale nie są nachalni jak chociażby zbierający kasę na różne akcje, ale ty biedny analfabeto nie wchodź na forum! Idź do szkoły!
Avatar
Kolega odstępcy / 18 sierpnia 2016 o 17:18
0
Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami.Wiem że się z tym nie zgodzą, ale co mają mówić.Dowodem na to jest zmiana oficjalnej nazwy obowiązującej w naszym kraju do roku 2013 z ,,Chrześcijański zbór Świadków Jehowy w Polsce" na ,,Świadkowie Jehowy w Polsce" Poza tym jeżeli twierdzą że wzorem dla nich jest Jezus Chrystus niech naśladują jego miłość do nieprzyjaciół.Nasz kochany Pan umył nogi Judaszowi, mimo tego że wiedział że ten go zdradzi. Pytanie do świadka Jehowy- czy ty bracie, a może starszy zboru,albo ktoś z waszego masońskiego ciała kierowniczego umyje nogi mojemu koledze który od was odszedł wraz z całą 5-cio osobową rodziną?
Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami.Wiem że się z tym nie zgodzą, ale co mają mówić.Dowodem na to jest zmiana oficjalnej nazwy obowiązującej w naszym kraju do roku 2013 z ,,Chrześcijański zbór Świadków Jehowy w Polsce" na ,,Świadkowie Jehowy w Polsce" Poza tym jeżeli twierdzą że wzorem dla nich jest Jezus Chrystus niech naśladują jego miłość do nieprzyjaciół.Nasz kochany Pan umył nogi Judaszowi, mimo tego że wiedział że ten go zdradzi. Pytanie do świadka Jehowy- czy ty bracie, a może starszy zboru,albo ktoś z waszego masońskieg... rozwiń
Avatar
Andrzej / 5 lipca 2016 o 07:16
0
Przdstawiasz na temat Świadków Jehowy tylko i wyłącznie swój punkt widzenia.Masz prawo taki mieć, ale każdy ma prawo sprawdzać i po takim rzetelnym sprawdzeniu dojdzie do wnuiosku, że nie jest zgodne z prawdą to co piszesz. Na marginesie dlaczego piszesz Boga z małej litery cytat z Twojej wypowiedzi "natchnionej księgi od boga"?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 23:30
0
Świadkowie jehowy są jedyną religią prawdziwą na świecie, gdyż tylko ta forma czczenia boga pasuje do natchnionej księgi od boga, do pisma Świętego. zapraszam wszystkich do poznania naszych wierzeń na naszej stronie internetowej dostępnej w 821 językach świata. oto ona : ***jw.org
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 15:50
0
A tak wyglądałby tytuł tego artykułu w kraju, gdzie 98% stanowiliby św. J. a 1% katolicy: Krzysztof K. i jego syn zaatakowani przez katolickich zbirów za...szerzenie prawdy o Bogu.;)
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 09:33
0
Czy autor artykułu próbował ustalić jakiego wyznania są Amadeusz Z i Marcin M. Sądzę że to dopiero byłaby ciekawa informacja :-)
Avatar
Gość / 19 marca 2017 o 15:57
0
Świadkowie Jehowy nie pójdą na wojne do wojska nie będą nikogo obrażać nie kradną i wiele złych rzeczy które my katolicy robimy bo wpajano nam że zło jest dobre i kiedy nasi praojcowie szli na wojne to ci dobrzy księża mówili że błogosławią ich w imie Boga i mówili --idzcie i zabijajcie w imie Boga -zastanówcie się czy Bóg naprawdę chcę żeby naród tak się nienawidził .dzisiaj ogranizujecie marsz przeciw ŚJ ludziom którzy nic złego wam nie uczynili-jutro nakażą wam zabijać ŚJ i to też powiecie że robicie w imie Boga a nawet nie wiecie że to co wy robicie Bóg dawno przewidział .ŚJ za wiarę w Boga gineli w obozach koncentracyjnych ale o nich nikt nie wspomni bo po co jak Pius 1 wasz bogobojny papierz dobrze o tym wiedział i na cześć tych morderstw witał się z hitlerem i często razem debatowali i wy nazywacie go świętym ale chyba szatanem,zreszto poczytajcie kim był ten wasz papierz i kim są ci obecni a wasz świat nie będzie taki dobry. 4
Świadkowie Jehowy nie pójdą na wojne do wojska nie będą nikogo obrażać nie kradną i wiele złych rzeczy które my katolicy robimy bo wpajano nam że zło jest dobre i kiedy nasi praojcowie szli na wojne to ci dobrzy księża mówili że błogosławią ich w imie Boga i mówili --idzcie i zabijajcie w imie Boga -zastanówcie się czy Bóg naprawdę chcę żeby naród tak się nienawidził .dzisiaj ogranizujecie marsz przeciw ŚJ ludziom którzy nic złego wam nie uczynili-jutro nakażą wam zabijać ŚJ i to też powiecie że robicie w imie Boga a nawet nie wiecie że t... rozwiń
Avatar
Gość / 18 marca 2017 o 20:33
0
JEZUS POWIEDZIAŁ UCZNIOM SWOIM -JAK MNIE ŚWIAT NIENAWIDZI ,TAK I WAS ZNIENAWIDZĄ DLA IMIENIA OJCA MEGO.TE SŁOWA NAPISANO DAWNO,DAWNO TEMU I DZIWNE ŻE TO WSZYSTKO SPRAWDZA SIĘ,NO BO TO CO ROBICIE TEN MANIFEST TO TEŻ BYŁO ZAPISANE W PIŚMIE ŚWIĘTYM I IM BARDZIEJ WY NIENAWIDZICIE Ś.J TYM BARDZIEJ BÓG OJCIEC IM BŁOGOSŁAWI.KOŚCIÓŁ POWINNIŚCIE OBWINIĆ O HEREZJE KTÓRĄ SIEJĄ ,ZRESZTĄ TE DOMY ROZPUSTY UPADNĄ,GDYŻ BÓG NIE POZWOLI BY CIĄGLE SIELI ZŁO
Avatar
PJ / 2 marca 2017 o 11:36
0
Tak myslisz dlatego, że czytasz biblie nie swoim umysłem . Wszyscy uwikłani w religie mają ten sam problem . Np. "siedem czasów pogan" cytat nie istniejacy w pismach zwyczajny dogmat ,fałszerstwo. Np. "drugie owce" w miejsce oryginału " inne owce " nie z owczarni Izraela, czyli z pogan. Np. " spozyli posiłek " w miejsce oryginału " łamanie chleba " Np. " obchodzenie smierci Jezusa na pamiatkę " w miejsce oryginału '' połamał chleb ... to czyncie na moja pamiatke.    Np. " koniec sytemu rzeczy " w miejscu oryginalnego słowa AION oznaczajacego wiek, epoke, czas nieokreslony. Np. " inwestycje budowlane "  żadnej wzmianki Jezusa i apostołów na ten temat. Np. " wysyłanie , zabieranie dzieci do działalności " jest wynikiem indoktrynowania rodziców przez bióro głowne w publikacjach ,filmach na zebraniach. Bóg ani Jezus takiego wymagania nie postawili dzieciom. Nastepne Np. jak zechcesz. Jest godne pochwały, że chcemy trzymać sie wzniosłych zasad moralnych biorąc za przykład różne postacie biblijne i korzystac w życiu z wskazówek tam zawartych, ale taki stan rzeczy nie upowaznia do fałszowania tych zapisów w imie interesów organizacji.    Obudzcie się kochani   Pozdrawiam  
Tak myslisz dlatego, że czytasz biblie nie swoim umysłem . Wszyscy uwikłani w religie mają ten sam problem . Np. "siedem czasów pogan" cytat nie istniejacy w pismach zwyczajny dogmat ,fałszerstwo. Np. "drugie owce" w miejsce oryginału " inne owce " nie z owczarni Izraela, czyli z pogan. Np. " spozyli posiłek " w miejsce oryginału " łamanie chleba " Np. " obchodzenie smierci Jezusa na pamiatkę " w miejsce oryginału '' połamał chleb ... to czyncie na moja pamiatke.    Np. &quo... rozwiń
Avatar
Gość / 22 stycznia 2017 o 09:19
0
ŚWIADKOWIE JEHOWY to nazwa własna i pisze się z dużej litery Świadkowie Jehowy.
Avatar
polak-katolik / 18 sierpnia 2016 o 18:36
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
szczerze mówiąc tez mnie w***ają te jechowcy. stoją po chodnikach z tymi swoimi wypoconymi gazetkami, łażą po domnach.... co to ma być? nagabywanie religijne? a wynoha!
Świadkowie może i łażą po domach, ale nie są nachalni jak chociażby zbierający kasę na różne akcje, ale ty biedny analfabeto nie wchodź na forum! Idź do szkoły!
Avatar
Kolega odstępcy / 18 sierpnia 2016 o 17:18
0
Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami.Wiem że się z tym nie zgodzą, ale co mają mówić.Dowodem na to jest zmiana oficjalnej nazwy obowiązującej w naszym kraju do roku 2013 z ,,Chrześcijański zbór Świadków Jehowy w Polsce" na ,,Świadkowie Jehowy w Polsce" Poza tym jeżeli twierdzą że wzorem dla nich jest Jezus Chrystus niech naśladują jego miłość do nieprzyjaciół.Nasz kochany Pan umył nogi Judaszowi, mimo tego że wiedział że ten go zdradzi. Pytanie do świadka Jehowy- czy ty bracie, a może starszy zboru,albo ktoś z waszego masońskiego ciała kierowniczego umyje nogi mojemu koledze który od was odszedł wraz z całą 5-cio osobową rodziną?
Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami.Wiem że się z tym nie zgodzą, ale co mają mówić.Dowodem na to jest zmiana oficjalnej nazwy obowiązującej w naszym kraju do roku 2013 z ,,Chrześcijański zbór Świadków Jehowy w Polsce" na ,,Świadkowie Jehowy w Polsce" Poza tym jeżeli twierdzą że wzorem dla nich jest Jezus Chrystus niech naśladują jego miłość do nieprzyjaciół.Nasz kochany Pan umył nogi Judaszowi, mimo tego że wiedział że ten go zdradzi. Pytanie do świadka Jehowy- czy ty bracie, a może starszy zboru,albo ktoś z waszego masońskieg... rozwiń
Avatar
Andrzej / 5 lipca 2016 o 07:16
0
Przdstawiasz na temat Świadków Jehowy tylko i wyłącznie swój punkt widzenia.Masz prawo taki mieć, ale każdy ma prawo sprawdzać i po takim rzetelnym sprawdzeniu dojdzie do wnuiosku, że nie jest zgodne z prawdą to co piszesz. Na marginesie dlaczego piszesz Boga z małej litery cytat z Twojej wypowiedzi "natchnionej księgi od boga"?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 23:30
0
Świadkowie jehowy są jedyną religią prawdziwą na świecie, gdyż tylko ta forma czczenia boga pasuje do natchnionej księgi od boga, do pisma Świętego. zapraszam wszystkich do poznania naszych wierzeń na naszej stronie internetowej dostępnej w 821 językach świata. oto ona : ***jw.org
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 15:50
0
A tak wyglądałby tytuł tego artykułu w kraju, gdzie 98% stanowiliby św. J. a 1% katolicy: Krzysztof K. i jego syn zaatakowani przez katolickich zbirów za...szerzenie prawdy o Bogu.;)
Avatar
Gość / 10 czerwca 2016 o 09:33
0
Czy autor artykułu próbował ustalić jakiego wyznania są Amadeusz Z i Marcin M. Sądzę że to dopiero byłaby ciekawa informacja :-)
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 1 0

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 12 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 13 6

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 148 9

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 17 8

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 12 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.