Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 maja 2015 r.
12:35

Światowy koncern z gigantyczną inwestycją na Felinie

0 45 A A
Wystawiony na sprzedaż teren na Felinie to nieco ponad 17 ha.
Wystawiony na sprzedaż teren na Felinie to nieco ponad 17 ha.

Na lubelskim Felinie na kilkunastu hektarach ma powstać największy w regionie park przemysłowy. Za samą ziemię globalny koncern Panattoni jest gotów dać ponad 22 mln zł. Dziennie może tu przyjeżdżać nawet kilkaset tirów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak ustaliliśmy, do inwestycji w Lublinie przymierza się firma Panattoni, która buduje parki przemysłowe i biura na całym świecie. W naszym kraju ma ponad 20 centrów magazynowych.

Lubelski kompleks ma powstać na terenach Uniwersytetu Przyrodniczego, między ul. Dekutowskiego i Doświadczalną. Uczelnia wystawiła te grunty na sprzedaż. Cenę wywoławczą ustalono na 22,3 mln zł. W czwartek minął termin składania ofert.

– Wpłynęła jedna. W poniedziałek koperta zostanie komisyjnie otwarta – mówi Grażyna Szymczyk, kanclerz Uniwersytetu Przyrodniczego. – W tej chwili jeszcze nie wiemy, kto jest zainteresowany kupnem działki, ani jaką kwotę zaproponował.

Przedstawiciele firmy Panattoni nie zaprzeczają, że szykują nowy projekt w Lublinie. Na razie jednak nie chcą mówić o szczegółach. – Na obecną chwilę jest zbyt wcześnie, aby udzielić informacji – kwituje Ewelina Ciuchta, rzecznik polskiego oddziału firmy.

Plany Panattoni zna za to lubelski Ratusz. – Firma złożyła ofertę dotyczącą budowy parku produkcyjno-technologicznego – potwierdza Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta. – Cały teren na Felinie to nieco ponad 17 ha, z czego 12-13 ha inwestor zamierza przeznaczyć pod zabudowę.

Za Parkiem Naukowo Technologicznym mają powstać zakłady produkcyjne i magazyny. W sumie ok. 80 tys. mkw. – Większość obiektów ma być przeznaczona na działalność produkcyjną – precyzuje Sagan. – To oznacza sporo nowych miejsc pracy.

Ile? Tego jeszcze nie wiadomo, bo projekt Panattoni różni się od „klasycznych” inwestycji w strefie ekonomicznej. Inwestorzy starający się o pozwolenie na działalność w tym miejscu deklarują zwykle planowaną wartość inwestycji i liczbę miejsc pracy, jakie utworzą. Inaczej jest z deweloperami, jak Panattoni. W takim przypadku spółka kupuje ziemię od uczelni i buduje obiekty dopasowane do potrzeb przyszłych najemców, którzy sami występują o zgodę na działalność w strefie. Dopiero na tym etapie padają deklaracje o wielkości zatrudnienia. Urzędnicy Ratusza są jednak dobrej myśli.

– Panattoni to globalna marka. Firma jest gotowa do rozpoczęcia inwestycji natychmiast po podpisaniu stosownych umów. Mam nadzieję, że ten projekt doczeka się finalizacji – dodaje Sagan.

Ale już na początku mogą pojawić się problemy z dojazdem. Park przemysłowy na Felinie ma powstać między dwiema niewielkimi ulicami. Ze wstępnych szacunków wynika, że nowe magazyny może obsługiwać nawet kilkaset ciężarówek na dobę. To oznacza konieczność przebudowy układu drogowego w okolicach Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego i Doświadczalnej. Przedstawiciele Panattoni rozmawiali już o tym z Ratuszem. Konkretnego projektu jeszcze nie ma. Wiadomo jedynie, że firma ma pokryć sporą część kosztów.

(toma)

Czytaj więcej o:

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 maja 2015 o 06:48
0
Będzie powtórka z rozrywki? Polskie grunty w obce ręce i finansowanie zadań własnych inwestorów z pieniędzy publicznych. Później się okaże, że ten transport to 2/3 wsadu do spalarni śmieci na Mełgiewskiej.
Avatar
VD / 16 maja 2015 o 00:34
0

A jakież to tu korporacje gnają i szukają tych biurowców klasy A? 

Convergys, Genpact, Asseco BS, Sii...Nowoczesnej powierzchni biurowej nie stawia się po to żeby stała pusta, a miejsca są zajęte już na etapie budowy, także bez obaw, kolejni czekają w kolejce.

Avatar
Gość / 16 maja 2015 o 00:03
0

Dobrego gospodarza może i nasze miasto nie miało ale na szczęście w końcu los się do nas uśmiechnął i mamy nie dobrego a bardzo dobrego gospodarza.

Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 23:21
0
A jakież to tu korporacje gnają i szukają tych biurowców klasy A? Pan Żuk nie sprawi, że powstanie w Lublinie 20 fabryk, ba jeśli nawet powstałaby jedna, to też nie dzięki temu panu. Jedyne co by się spodobało panu Żukowi to spalarnia odpadów 200 m od okien mieszkańców. Nie zgodził się na spalarnię opon, ale już jego pracownicy nie mają nic przeciwko spalarni odpadów komunalnych, których składnikiem będą też i te opony. Jak dla mnie możecie powiesić sobie portret p. Żuka i codziennie rano całować najpierw portret, a potem jechać i pod ratuszem cmokać w rękę. Dla mnie jednak liczy się to co widzę każdego dnia - zaniedbane dzielnice, jezdnie pofałdowane, popękane i ruchome chodniki, młodych ludzi wyjeżdżających do pracy, mieszkania, których pewnego dnia nie będzie miał kto kupić, lotnisko i boisko (stadion) do utrzymania, itd., a do tego mln długu do spłacenia. Nie wspomnę nic o niesamowitej liczbie niedouczonych urzędasów i zapchanych kolesiami z partii spółek samorządowych. A tak swoją drogą to ta miłość do PO i p. Żuka chyba zaszkodziła waszym mózgom, skoro tak trudno jest przyjąć do wiadomości, że ludzie faktycznie bywają bezpartyjni i mają gdzieś, czy w mieście rządzi PO, PSL, czy PIS, bo liczy się tylko dobry gospodarz, a takiego nasze miasto nie miało i nie ma.
A jakież to tu korporacje gnają i szukają tych biurowców klasy A? Pan Żuk nie sprawi, że powstanie w Lublinie 20 fabryk, ba jeśli nawet powstałaby jedna, to też nie dzięki temu panu. Jedyne co by się spodobało panu Żukowi to spalarnia odpadów 200 m od okien mieszkańców. Nie zgodził się na spalarnię opon, ale już jego pracownicy nie mają nic przeciwko spalarni odpadów komunalnych, których składnikiem będą też i te opony. Jak dla mnie możecie powiesić sobie portret p. Żuka i codziennie rano całować najpierw portret, a potem jechać i pod ratus... rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 22:13
0
Mieszkać tu to największa porażka.
Avatar
iei / 15 maja 2015 o 20:55
0

Ursus za chwilę będzie należał do podstrefy ekonomicznej w której parę polskich firm już siedzi i korzysta z ulg

Polskich! ale czy lubelskich?

Avatar
Przytomny / 15 maja 2015 o 20:55
0

I jeszcze drobiazg. Jak p. Żuk taki cudowny gospodarz, to dlaczego nie promuje rodzimego biznesu i nie sprzedaje po promocyjnych cenach działek na inwestycje? Dlaczego przyjdzie obcy, który nie będzie odprowadzał podatków, płacił grosze, dostanie bonusy w ramach prowadzonej działalności, a na koniec spakuje manatki, bo w Chinach będzie mu się lepiej opłacało? Co Miasto będzie miało z takiego inwestora? Jednorazową zapłatę za działkę dostanie ten co ją sprzeda, a Miasto dostanie duże NIC.


Ja jakieś 5-6 lat temu podpisałem umowę przedwstępna na wynaj magazynu od Panatoni mieli sie budować za magazynem dawnego eldorado, odstąpili od umowy. Czy rodzime lubelskie firmy maja jakieś preferencje za to ze przez lata inwestują pracują zatrudniają w Lublinie? Nie. A gdzie pomoc dla Sipmy, Ursusa , Herbapolu, itp?.

Monika się nie smuci, ale jak widzę co niektórzy mają niezwykle ograniczone horyzonty. Fakt należenia do partii, czołobitność, dokopanie kościołowi to coś co lubicie najbardziej i czego oczekujecie od innych. Ja niestety jestem bezpartyjna, a ilość kościołów w mieście całkowicie mnie zadowala.

Co tydzień są te niesamowite atrakcje na stadionie? A jakie? Bo jakoś nie zdążyłam zauważyć, a o ostatnim meczu słyszałam, bo takie sporadyczne wydarzenie niemal wszyscy omawiali. Co prawda niektórym godziny nie odpowiadały, ale mecz był. Jaki zysk dla miasta ten mecz przyniósł? Co do lotniska budowanego przez wieki niemal, począwszy od wykupienia działek w Niedźwiadzie, poprzez utrzymywanie stada prezesów i członków RN przez 10 lat, aż do strat jakie ono przynosi, to trudno nazwać je częścią rozwoju miasta, gdyż tymi samolotami latają ludzie do pracy i z pracy, a samo lotnisko nie wpłynęło na rozwój przemysłu w mieście. Za to pewne jest, iż straty muszą pokryć mieszkańcy. Poza tym prawda jest taka, że rozrywki to się zapewnia na poziomie posiadanych oszczędności, a nie na kredyt.

Co do kolejnych powierzchni biurowych, to po co one komu? Przejdź po mieście i zobacz ile wisi ogłoszeń - wynajmę powierzchnię pod biuro, magazyn, hurtownię, itd., itp. Niektóre wiszą miesiącami, a nawet latami.

Czy te tiry, które wjadą do miasta i będą niszczyć nawierzchnię, zanieczyszczać powietrze, zakłócać ciszę, powodować nadmierny hałas także są symbolem rozwoju miasta?

Miasto pomaga lubelskim firmom, wiadomość choćby z wczoraj:

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000161626,lublin-ulgi-dla-firm-ursus-i-centrum-zana-chca-do-strefy-ekonomicznej.html

Co do powierzchni biurowych to poczytaj sobie koleżanko o jej klasach - zapewniam Cię,że tą najwyższej klasy (A) jest w Lublinie niedosyt i dlatego jest potrzeba budowy. Biuro biuru nierówne, a największe i najlepiej płacące korporacje nie lokują się w dziuplach które "ogłaszają się na mieście".

pomaga lubelskim firmom, wiadomość choćby z wczoraj:

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000161626,lublin-ulgi-dla-firm-ursus-i-centrum-zana-chca-do-strefy-ekonomicznej.html

Co do powierzchni biurowych to poczytaj sobie koleżanko o jej klasach - zapewniam Cię,że tą najwyższej klasy (A) jest w Lublinie niedosyt i dlatego jest potrzeba budowy. Biuro biuru nierówne, a największe i najlepiej płacące korporacje nie lokują się w dziuplach które "ogłaszają się na mieście".

rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 20:04
0

dobra rada, wyprowadź się na wieś - tam nie ma TIRów, nie hałasują samoloty, można cały dzień spokojnie, na zielonej trawce, z różańcem przesiedzieć

Chce wam sie jeszcze z "bezpartyjnym" trollem dyskutowac, szkoda weekendu, ona/on skrytykuje wszystko co powstanie za czasów Zuka chocby nawet 20 przyslowiowych fabryk pod miastem powstalo. Najbardziej rozjebalo mnie, ze Lbn sie nie rozwija

Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 19:52
0
Na wieś się nie wyprowadzę, bo nie widzę takiej potrzeby. A miasto to nie autostrada i pewne normy co do hałasu obowiązują. Zresztą na autostradzie także. Lubelscy radni natomiast już dawno wspominali o wycofaniu tirów z miasta, bo miasto to nie miejsce dla nich. Nie stać też mieszkańców na ciągłe remonty jezdni systematycznie niszczonych przez tiry. O moją pracę się nie martwcie. Nauczcie się czytać ze zrozumieniem, bo jak mantrę piszecie o PIS-ie i Kościołach, nie mając żadnych innych argumentów.
Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 19:16
0
Prawdopodobnie matoły władzę oddadzą pisowcom i innym szaleńcom. Wtedy nie będzie takich inwestycji. Bedą inne: pomniki, tablice smoleńskie i kościoły. Monika nie bedzie miała gdzie pracować, ale będzie miała gdzie sie modlic o lepsze jutro.
Avatar
Gość / 16 maja 2015 o 06:48
0
Będzie powtórka z rozrywki? Polskie grunty w obce ręce i finansowanie zadań własnych inwestorów z pieniędzy publicznych. Później się okaże, że ten transport to 2/3 wsadu do spalarni śmieci na Mełgiewskiej.
Avatar
VD / 16 maja 2015 o 00:34
0

A jakież to tu korporacje gnają i szukają tych biurowców klasy A? 

Convergys, Genpact, Asseco BS, Sii...Nowoczesnej powierzchni biurowej nie stawia się po to żeby stała pusta, a miejsca są zajęte już na etapie budowy, także bez obaw, kolejni czekają w kolejce.

Avatar
Gość / 16 maja 2015 o 00:03
0

Dobrego gospodarza może i nasze miasto nie miało ale na szczęście w końcu los się do nas uśmiechnął i mamy nie dobrego a bardzo dobrego gospodarza.

Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 23:21
0
A jakież to tu korporacje gnają i szukają tych biurowców klasy A? Pan Żuk nie sprawi, że powstanie w Lublinie 20 fabryk, ba jeśli nawet powstałaby jedna, to też nie dzięki temu panu. Jedyne co by się spodobało panu Żukowi to spalarnia odpadów 200 m od okien mieszkańców. Nie zgodził się na spalarnię opon, ale już jego pracownicy nie mają nic przeciwko spalarni odpadów komunalnych, których składnikiem będą też i te opony. Jak dla mnie możecie powiesić sobie portret p. Żuka i codziennie rano całować najpierw portret, a potem jechać i pod ratuszem cmokać w rękę. Dla mnie jednak liczy się to co widzę każdego dnia - zaniedbane dzielnice, jezdnie pofałdowane, popękane i ruchome chodniki, młodych ludzi wyjeżdżających do pracy, mieszkania, których pewnego dnia nie będzie miał kto kupić, lotnisko i boisko (stadion) do utrzymania, itd., a do tego mln długu do spłacenia. Nie wspomnę nic o niesamowitej liczbie niedouczonych urzędasów i zapchanych kolesiami z partii spółek samorządowych. A tak swoją drogą to ta miłość do PO i p. Żuka chyba zaszkodziła waszym mózgom, skoro tak trudno jest przyjąć do wiadomości, że ludzie faktycznie bywają bezpartyjni i mają gdzieś, czy w mieście rządzi PO, PSL, czy PIS, bo liczy się tylko dobry gospodarz, a takiego nasze miasto nie miało i nie ma.
A jakież to tu korporacje gnają i szukają tych biurowców klasy A? Pan Żuk nie sprawi, że powstanie w Lublinie 20 fabryk, ba jeśli nawet powstałaby jedna, to też nie dzięki temu panu. Jedyne co by się spodobało panu Żukowi to spalarnia odpadów 200 m od okien mieszkańców. Nie zgodził się na spalarnię opon, ale już jego pracownicy nie mają nic przeciwko spalarni odpadów komunalnych, których składnikiem będą też i te opony. Jak dla mnie możecie powiesić sobie portret p. Żuka i codziennie rano całować najpierw portret, a potem jechać i pod ratus... rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 22:13
0
Mieszkać tu to największa porażka.
Avatar
iei / 15 maja 2015 o 20:55
0

Ursus za chwilę będzie należał do podstrefy ekonomicznej w której parę polskich firm już siedzi i korzysta z ulg

Polskich! ale czy lubelskich?

Avatar
Przytomny / 15 maja 2015 o 20:55
0

I jeszcze drobiazg. Jak p. Żuk taki cudowny gospodarz, to dlaczego nie promuje rodzimego biznesu i nie sprzedaje po promocyjnych cenach działek na inwestycje? Dlaczego przyjdzie obcy, który nie będzie odprowadzał podatków, płacił grosze, dostanie bonusy w ramach prowadzonej działalności, a na koniec spakuje manatki, bo w Chinach będzie mu się lepiej opłacało? Co Miasto będzie miało z takiego inwestora? Jednorazową zapłatę za działkę dostanie ten co ją sprzeda, a Miasto dostanie duże NIC.


Ja jakieś 5-6 lat temu podpisałem umowę przedwstępna na wynaj magazynu od Panatoni mieli sie budować za magazynem dawnego eldorado, odstąpili od umowy. Czy rodzime lubelskie firmy maja jakieś preferencje za to ze przez lata inwestują pracują zatrudniają w Lublinie? Nie. A gdzie pomoc dla Sipmy, Ursusa , Herbapolu, itp?.

Monika się nie smuci, ale jak widzę co niektórzy mają niezwykle ograniczone horyzonty. Fakt należenia do partii, czołobitność, dokopanie kościołowi to coś co lubicie najbardziej i czego oczekujecie od innych. Ja niestety jestem bezpartyjna, a ilość kościołów w mieście całkowicie mnie zadowala.

Co tydzień są te niesamowite atrakcje na stadionie? A jakie? Bo jakoś nie zdążyłam zauważyć, a o ostatnim meczu słyszałam, bo takie sporadyczne wydarzenie niemal wszyscy omawiali. Co prawda niektórym godziny nie odpowiadały, ale mecz był. Jaki zysk dla miasta ten mecz przyniósł? Co do lotniska budowanego przez wieki niemal, począwszy od wykupienia działek w Niedźwiadzie, poprzez utrzymywanie stada prezesów i członków RN przez 10 lat, aż do strat jakie ono przynosi, to trudno nazwać je częścią rozwoju miasta, gdyż tymi samolotami latają ludzie do pracy i z pracy, a samo lotnisko nie wpłynęło na rozwój przemysłu w mieście. Za to pewne jest, iż straty muszą pokryć mieszkańcy. Poza tym prawda jest taka, że rozrywki to się zapewnia na poziomie posiadanych oszczędności, a nie na kredyt.

Co do kolejnych powierzchni biurowych, to po co one komu? Przejdź po mieście i zobacz ile wisi ogłoszeń - wynajmę powierzchnię pod biuro, magazyn, hurtownię, itd., itp. Niektóre wiszą miesiącami, a nawet latami.

Czy te tiry, które wjadą do miasta i będą niszczyć nawierzchnię, zanieczyszczać powietrze, zakłócać ciszę, powodować nadmierny hałas także są symbolem rozwoju miasta?

Miasto pomaga lubelskim firmom, wiadomość choćby z wczoraj:

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000161626,lublin-ulgi-dla-firm-ursus-i-centrum-zana-chca-do-strefy-ekonomicznej.html

Co do powierzchni biurowych to poczytaj sobie koleżanko o jej klasach - zapewniam Cię,że tą najwyższej klasy (A) jest w Lublinie niedosyt i dlatego jest potrzeba budowy. Biuro biuru nierówne, a największe i najlepiej płacące korporacje nie lokują się w dziuplach które "ogłaszają się na mieście".

pomaga lubelskim firmom, wiadomość choćby z wczoraj:

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000161626,lublin-ulgi-dla-firm-ursus-i-centrum-zana-chca-do-strefy-ekonomicznej.html

Co do powierzchni biurowych to poczytaj sobie koleżanko o jej klasach - zapewniam Cię,że tą najwyższej klasy (A) jest w Lublinie niedosyt i dlatego jest potrzeba budowy. Biuro biuru nierówne, a największe i najlepiej płacące korporacje nie lokują się w dziuplach które "ogłaszają się na mieście".

rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 20:04
0

dobra rada, wyprowadź się na wieś - tam nie ma TIRów, nie hałasują samoloty, można cały dzień spokojnie, na zielonej trawce, z różańcem przesiedzieć

Chce wam sie jeszcze z "bezpartyjnym" trollem dyskutowac, szkoda weekendu, ona/on skrytykuje wszystko co powstanie za czasów Zuka chocby nawet 20 przyslowiowych fabryk pod miastem powstalo. Najbardziej rozjebalo mnie, ze Lbn sie nie rozwija

Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 19:52
0
Na wieś się nie wyprowadzę, bo nie widzę takiej potrzeby. A miasto to nie autostrada i pewne normy co do hałasu obowiązują. Zresztą na autostradzie także. Lubelscy radni natomiast już dawno wspominali o wycofaniu tirów z miasta, bo miasto to nie miejsce dla nich. Nie stać też mieszkańców na ciągłe remonty jezdni systematycznie niszczonych przez tiry. O moją pracę się nie martwcie. Nauczcie się czytać ze zrozumieniem, bo jak mantrę piszecie o PIS-ie i Kościołach, nie mając żadnych innych argumentów.
Avatar
Gość / 15 maja 2015 o 19:16
0
Prawdopodobnie matoły władzę oddadzą pisowcom i innym szaleńcom. Wtedy nie będzie takich inwestycji. Bedą inne: pomniki, tablice smoleńskie i kościoły. Monika nie bedzie miała gdzie pracować, ale będzie miała gdzie sie modlic o lepsze jutro.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 8 2

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 22 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 30 17

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!