Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2009 r.
19:57
Edytuj ten wpis

Sylwester po bożemu, czyli najlepsze party na KUL

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A

„Przyjdź na NAJLEPSZE PARTY w mieście”. Jaka impreza sylwestrowa reklamuje się takim hasłem? Noc Chwały, która odbędzie się w gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W programie modlitwa i „toast dla Jezusa”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wejściówki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. – Owszem, obawialiśmy się, czy będą zainteresowani. Ale są. Sprzedało się już ponad 200 biletów – mówi Anna Bryła, jedna z organizatorek imprezy, na co dzień pracownica firmy szkoleniowej.

– Chcieliśmy stworzyć jakąś alternatywę dla balangi i szaleństwa, by ta noc była podziękowaniem Bogu za rok miniony i prośbą o kolejny dobry rok.

Wydarzenie jest dobrze rozreklamowane w Lublinie. Plakaty Nocy Chwały wiszą niemal we wszystkich lubelskich autobusach i trolejbusach, duże banery reklamowe można też zobaczyć w pobliżu lubelskich kościołów. Bilet wstępu kosztuje 85 złotych, są jeszcze wolne miejsca.

Impreza rozpocznie się mszą świętą o godz. 19.30 w głównej auli KUL, później będzie koncert lubelskiego zespołu Gospel Rain i posiłek przygotowany przez Magnificat. Ale nie będzie to ani szwedzki stół, ani stoliki dla par.

– Będzie to mieć formułę spotkania przy stole, kiedy wzajemnie sobie służymy i razem rozmawiamy. To pewna kultura chrześcijańska – mówi Anna Saj z Oddziału Królowej Anielskiej w Lublinie.

Przy stole będzie też gość specjalny, dr Carol Razza, amerykańska psychoterapeutka, która kieruje oddziałem Magnificatu w Palm Beach. – Opowie o swoich doświadczeniach, tak jak Maryja opowiadała Elżbiecie, że wielkie rzeczy poczynił Bóg w jej życiu.

Jak na sylwestra przystało będzie też lampka szampana pod hasłem „Toast dla Jezusa”, później goście będą mogli otrzymać indywidualne błogosławieństwo, a potem zaczną się tańce. Muzyczną oprawą również zajmie się Gospel Rain.

– To nie będzie typowa zabawa taneczna, ale raczej radosne taneczne przeżywanie nowego roku – wyjaśnia Grzegorz Głuch, lider zespołu, który z powodzeniem popularyzuje muzykę z religijnym przesłaniem podczas organizowanych w Boże Ciało koncertów na pl. Litewskim.

– Na pewno nasze spotkanie będzie jednym z większych wydarzeń w Lublinie w sylwestra – mówi Anna Saj. A organizatorzy już zapowiadają, że na jednej imprezie się nie skończy.

– Noc Chwały będzie też za rok – zapowiada już Bryła. – A wcześniej chcielibyśmy podobne spotkania powtórzyć także w ciągu roku, być może już w maju – dodaje Saj.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
L / 31 grudnia 2009 r. o 20:09
W sieci jest informacja, że o tym wybryku na KUL-u poinformowano Stolicę Apostolską:
[url="http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3150.msg66583.html#msg66583"]http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,...3.html#msg66583[/url]
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 r. o 20:45
rafał napisał:
gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

Durny sekciarzu mieniący się katolikiem.Przeczytaj to jeszcze raz co tu napisałeś.Od kiedy to się kogoś zaprasza za pieniądze?.Wolał bym zostać w domu lub z kumplem z bramy spędzić tego Sylwestra niż godzinę z tobą i tobie podobnymi popaprańcami.Żal mi cię osobo chyba tylko przez pomyłkę nazwanym człowiekiem.
rozwiń
Avatar
byłyKUL / 30 grudnia 2009 r. o 18:56
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban

a co NIBY uczelnia pogoniła idiotkę, która nie potrafiła zaliczać egzaminów i bardzo dobrze
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 r. o 18:54
STYX napisał:
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ??


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ?? rozwiń
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 r. o 18:53
Andrzej napisał:
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów... rozwiń
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 r. o 17:32
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!
Avatar
AKJEL / 30 grudnia 2009 r. o 16:48
sheep napisał:
a ja nie mam ochoty widziec ciebie paszczaku jak chodzisz po ulicy. nie chce widziec 200 tysiecy paszczakow w tym miescie. duzo nie chce a jednak musze. bo nie jestem pępkiem świata, nie mysle ze jestem super kozak i wszyscy maja zyc tak jak mi sie chce. zyjesz wsrod ludzi i szanuj ich i ich poglady bo zginiesz. wiecej szacunku ludzie do siebie. zal czytac;/ nie dla wszystkich WODKA jest w sylwestra najwazniejsza. wspolczuje.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko. rozwiń
Avatar
STYX / 30 grudnia 2009 r. o 16:43
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !
Avatar
qqeerr / 30 grudnia 2009 r. o 11:03
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban


Poza użyczeniem powierzchni KUL ma z tym Sylwestrem tyle wspólnego co picie w Szczawnicy ze szczaniem w piwnicy. Więc nie wypowiadaj się dopóki nie masz sprawdzonych informacji.
Avatar
KULwa / 30 grudnia 2009 r. o 10:20
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban
Avatar
L / 31 grudnia 2009 r. o 20:09
W sieci jest informacja, że o tym wybryku na KUL-u poinformowano Stolicę Apostolską:
[url="http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3150.msg66583.html#msg66583"]http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,...3.html#msg66583[/url]
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 r. o 20:45
rafał napisał:
gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

Durny sekciarzu mieniący się katolikiem.Przeczytaj to jeszcze raz co tu napisałeś.Od kiedy to się kogoś zaprasza za pieniądze?.Wolał bym zostać w domu lub z kumplem z bramy spędzić tego Sylwestra niż godzinę z tobą i tobie podobnymi popaprańcami.Żal mi cię osobo chyba tylko przez pomyłkę nazwanym człowiekiem.
rozwiń
Avatar
byłyKUL / 30 grudnia 2009 r. o 18:56
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban

a co NIBY uczelnia pogoniła idiotkę, która nie potrafiła zaliczać egzaminów i bardzo dobrze
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 r. o 18:54
STYX napisał:
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ??


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ?? rozwiń
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 r. o 18:53
Andrzej napisał:
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów... rozwiń
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 r. o 17:32
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!
Avatar
AKJEL / 30 grudnia 2009 r. o 16:48
sheep napisał:
a ja nie mam ochoty widziec ciebie paszczaku jak chodzisz po ulicy. nie chce widziec 200 tysiecy paszczakow w tym miescie. duzo nie chce a jednak musze. bo nie jestem pępkiem świata, nie mysle ze jestem super kozak i wszyscy maja zyc tak jak mi sie chce. zyjesz wsrod ludzi i szanuj ich i ich poglady bo zginiesz. wiecej szacunku ludzie do siebie. zal czytac;/ nie dla wszystkich WODKA jest w sylwestra najwazniejsza. wspolczuje.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko. rozwiń
Avatar
STYX / 30 grudnia 2009 r. o 16:43
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !
Avatar
qqeerr / 30 grudnia 2009 r. o 11:03
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban


Poza użyczeniem powierzchni KUL ma z tym Sylwestrem tyle wspólnego co picie w Szczawnicy ze szczaniem w piwnicy. Więc nie wypowiadaj się dopóki nie masz sprawdzonych informacji.
Avatar
KULwa / 30 grudnia 2009 r. o 10:20
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wokulski i świnka Peppa w szczytnym celu. 100 aktorów wystąpi w spektaklu "Szalone wakacje"
Zdjęcia
galeria

Wokulski i świnka Peppa w szczytnym celu. 100 aktorów wystąpi w spektaklu "Szalone wakacje"

Aż około 100 aktorów wystąpi na scenie Centrum Spotkania Kultur 18 i 19 października. Osoby w Lublinie znane i lubiane wystąpią w spektaklu „Szalone wakacje”. Pieniądze ze sprzedaży biletów wesprą zaś Oddział Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży SPSK 1 przy ul. Głuskiej w Lublinie.

Startuje nowy klub w Lublinie. Na początek Peja, a potem Illusion i Abelard Giza

Startuje nowy klub w Lublinie. Na początek Peja, a potem Illusion i Abelard Giza

Już w najbliższy piątek Rychu Peja zainauguruje działalność Fabryka Kultury Zgrzyt. Nowy na mapie Lublina klub muzyczny zajął miejsce dawnego Graffiti.

Na półmetku rundy trzy zespoły nadają ton rywalizacji chełmskiej klasy okręgowej

Na półmetku rundy trzy zespoły nadają ton rywalizacji chełmskiej klasy okręgowej

Z 18 punktami prowadzi Ruch Izbica. Drużyna grającego trenera Romana Blonki z siedmiu spotkań wygrała sześć. Jedynej porażki doznała na wyjeździe z Victorią Żmudź (1:4). Po siedmiu kolejkach Ruch ma punkt przewagi na drugim Kłosem Gmina Chełm i dwa nad Ogniwem Wierzbica

Świdnik. Jednak potrzeba więcej pieniędzy na targ

Świdnik. Jednak potrzeba więcej pieniędzy na targ

Co najmniej 4 miliony złotych będzie musiał dołożyć świdnicki Urząd Miasta, by podpisać umowę z wykonawcą, dotyczącą przebudowy miejskiego targowiska. Do ostatniego przetargu wpłynęły trzy oferty, wszystkie dużo powyżej kwoty zakładanej na sfinansowanie tej inwestycji.

Marie zaśpiewa w Sercu. Sławę zdobyła na YouTube
7 października 2022, 18:00

Marie zaśpiewa w Sercu. Sławę zdobyła na YouTube

W piątek, 7 października o godz. 18 w klubie Serce (ul. Kapucyńska 1-3) wystąpi popularna Marie. Artystka będzie promować swój pierwszy album "Babyhands".

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Jaka przyszłość czeka OZE? Wiatraki dostaną zielone światło? Ekspert z UMCS mówi jasno

Znajdujemy się w przełomowym momencie. Jeszcze nigdy, tak mocno jak dziś, rzeczywistość nie pokazała, jak bardzo potrzebujemy odnawialnych źródeł energii.

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Lublin. Część trolejbusów zostaje w zajezdni. Nie stać nas na ich jazdę

Władze Lublina poleciły zastąpić autobusami część trolejbusów, żeby zmniejszyć koszty kursowania komunikacji miejskiej. Tłumaczą tę decyzję drastycznym wzrostem cen energii elektrycznej. Jazda na dieslu okazuje się zdecydowanie tańsza

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu
zdjęcia
galeria

Wypadek szkolnej wycieczki z Chełma. Kierowca autokaru w stanie ciężkim. Część uczniów w szpitalu

Na pokazy chemiczne do Lublina jechali uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły ponadpodstawowej w Chełmie. – Najważniejsze, że dzieci żyją – mówi dyrektor placówki. Kierowca autokaru jest w stanie ciężkim.

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj wygrywa mecz za meczem w zamojskiej klasie okręgowej

Łada 1945 Biłgoraj po ośmiu kolejkach ma na koncie 24 punkty, a więc maksymalną pulę jaka była do zdobycia. Zespół Jarosława Czarnieckiego pewnie przewodzi w tabeli i dąży do awansu, ale zdaje sobie sprawę, że do końcowego rozstrzygnięcia jest jeszcze daleko

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób
galeria

Lublin. Pożar w sali sądowej. Ewakuowano 40 osób

Pożar w jednej z sal sądowych Sądu Okręgowego przy Krakowskim Przedmieściu 47 w Lublinie.

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Lublin. Jest plan na wymianę mostów w ciągu al. Unii Lubelskiej. Co z pieniędzmi?

Zatwierdzony został projekt przebudowy al. Unii Lubelskiej z wymianą zdegradowanych mostów. Wojewoda wydał zezwolenie na realizację robót drogowych, teraz władzom miasta pozostaje „tylko” zdobyć pieniądze na przebudowę.

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka
30 września 2022, 18:00
galeria

Trzy oblicza współczesnej literatury. W Lublinie powstała Scena Poetycka

- Potrzebujemy dobrze dobranych słów, żeby móc opowiedzieć o sobie i poradzić sobie ze światem, w którym tak wiele się dzieje - mówią pomysłodawcy Sceny Poetyckiej, inicjatywy która stanowi odpowiedź na to zapotrzebowanie. Tej jesieni projekt Fundacji Heuresis objawi się w formie trzech wydarzeń literackich. Pierwsze już 30 września.

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

W czwartek pogrzeb Edmunda Dąbrowskiego. Był przewodniczącym Rady Miasta Lublin

Na czwartek zaplanowano uroczystości pogrzebowe Edmunda Dąbrowskiego, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej w Lublinie

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Sygnał Lublin mocnym kandydatem do awansu do Hummel IV Ligi

Czwarta liga przy ul. Zemborzyckiej jest jak najbardziej realna.

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem
Złota Setka 2021

Imperium pomidorowo-pieczarkowe z niedużej gminy w Lubelskiem

Tylko w zeszłym roku przetworzyli 3 tysiące ton pomidorów. Sprzedali 283 tony ketchupów, ponad 1,7 tys. ton sosów oraz blisko 3,5 tys. ton farszy. Reypol to dzisiaj największa firma zarejestrowana w gminie Janowiec i jeden z wiodących producentów przetworów w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!