Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2009 r.
19:57
Edytuj ten wpis

Sylwester po bożemu, czyli najlepsze party na KUL

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A

„Przyjdź na NAJLEPSZE PARTY w mieście”. Jaka impreza sylwestrowa reklamuje się takim hasłem? Noc Chwały, która odbędzie się w gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W programie modlitwa i „toast dla Jezusa”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wejściówki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. – Owszem, obawialiśmy się, czy będą zainteresowani. Ale są. Sprzedało się już ponad 200 biletów – mówi Anna Bryła, jedna z organizatorek imprezy, na co dzień pracownica firmy szkoleniowej.

– Chcieliśmy stworzyć jakąś alternatywę dla balangi i szaleństwa, by ta noc była podziękowaniem Bogu za rok miniony i prośbą o kolejny dobry rok.

Wydarzenie jest dobrze rozreklamowane w Lublinie. Plakaty Nocy Chwały wiszą niemal we wszystkich lubelskich autobusach i trolejbusach, duże banery reklamowe można też zobaczyć w pobliżu lubelskich kościołów. Bilet wstępu kosztuje 85 złotych, są jeszcze wolne miejsca.

Impreza rozpocznie się mszą świętą o godz. 19.30 w głównej auli KUL, później będzie koncert lubelskiego zespołu Gospel Rain i posiłek przygotowany przez Magnificat. Ale nie będzie to ani szwedzki stół, ani stoliki dla par.

– Będzie to mieć formułę spotkania przy stole, kiedy wzajemnie sobie służymy i razem rozmawiamy. To pewna kultura chrześcijańska – mówi Anna Saj z Oddziału Królowej Anielskiej w Lublinie.

Przy stole będzie też gość specjalny, dr Carol Razza, amerykańska psychoterapeutka, która kieruje oddziałem Magnificatu w Palm Beach. – Opowie o swoich doświadczeniach, tak jak Maryja opowiadała Elżbiecie, że wielkie rzeczy poczynił Bóg w jej życiu.

Jak na sylwestra przystało będzie też lampka szampana pod hasłem „Toast dla Jezusa”, później goście będą mogli otrzymać indywidualne błogosławieństwo, a potem zaczną się tańce. Muzyczną oprawą również zajmie się Gospel Rain.

– To nie będzie typowa zabawa taneczna, ale raczej radosne taneczne przeżywanie nowego roku – wyjaśnia Grzegorz Głuch, lider zespołu, który z powodzeniem popularyzuje muzykę z religijnym przesłaniem podczas organizowanych w Boże Ciało koncertów na pl. Litewskim.

– Na pewno nasze spotkanie będzie jednym z większych wydarzeń w Lublinie w sylwestra – mówi Anna Saj. A organizatorzy już zapowiadają, że na jednej imprezie się nie skończy.

– Noc Chwały będzie też za rok – zapowiada już Bryła. – A wcześniej chcielibyśmy podobne spotkania powtórzyć także w ciągu roku, być może już w maju – dodaje Saj.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
L / 31 grudnia 2009 o 20:09
0
W sieci jest informacja, że o tym wybryku na KUL-u poinformowano Stolicę Apostolską:
[url="http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3150.msg66583.html#msg66583"]http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,...3.html#msg66583[/url]
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 o 20:45
0
rafał napisał:
gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

Durny sekciarzu mieniący się katolikiem.Przeczytaj to jeszcze raz co tu napisałeś.Od kiedy to się kogoś zaprasza za pieniądze?.Wolał bym zostać w domu lub z kumplem z bramy spędzić tego Sylwestra niż godzinę z tobą i tobie podobnymi popaprańcami.Żal mi cię osobo chyba tylko przez pomyłkę nazwanym człowiekiem.
rozwiń
Avatar
byłyKUL / 30 grudnia 2009 o 18:56
0
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban

a co NIBY uczelnia pogoniła idiotkę, która nie potrafiła zaliczać egzaminów i bardzo dobrze
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 o 18:54
0
STYX napisał:
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ??


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ?? rozwiń
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 o 18:53
0
Andrzej napisał:
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów... rozwiń
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 o 17:32
0
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!
Avatar
AKJEL / 30 grudnia 2009 o 16:48
0
sheep napisał:
a ja nie mam ochoty widziec ciebie paszczaku jak chodzisz po ulicy. nie chce widziec 200 tysiecy paszczakow w tym miescie. duzo nie chce a jednak musze. bo nie jestem pępkiem świata, nie mysle ze jestem super kozak i wszyscy maja zyc tak jak mi sie chce. zyjesz wsrod ludzi i szanuj ich i ich poglady bo zginiesz. wiecej szacunku ludzie do siebie. zal czytac;/ nie dla wszystkich WODKA jest w sylwestra najwazniejsza. wspolczuje.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko. rozwiń
Avatar
STYX / 30 grudnia 2009 o 16:43
0
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !
Avatar
qqeerr / 30 grudnia 2009 o 11:03
0
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban


Poza użyczeniem powierzchni KUL ma z tym Sylwestrem tyle wspólnego co picie w Szczawnicy ze szczaniem w piwnicy. Więc nie wypowiadaj się dopóki nie masz sprawdzonych informacji.
Avatar
KULwa / 30 grudnia 2009 o 10:20
0
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban
Avatar
L / 31 grudnia 2009 o 20:09
0
W sieci jest informacja, że o tym wybryku na KUL-u poinformowano Stolicę Apostolską:
[url="http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3150.msg66583.html#msg66583"]http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,...3.html#msg66583[/url]
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 o 20:45
0
rafał napisał:
gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

Durny sekciarzu mieniący się katolikiem.Przeczytaj to jeszcze raz co tu napisałeś.Od kiedy to się kogoś zaprasza za pieniądze?.Wolał bym zostać w domu lub z kumplem z bramy spędzić tego Sylwestra niż godzinę z tobą i tobie podobnymi popaprańcami.Żal mi cię osobo chyba tylko przez pomyłkę nazwanym człowiekiem.
rozwiń
Avatar
byłyKUL / 30 grudnia 2009 o 18:56
0
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban

a co NIBY uczelnia pogoniła idiotkę, która nie potrafiła zaliczać egzaminów i bardzo dobrze
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 o 18:54
0
STYX napisał:
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ??


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ?? rozwiń
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 o 18:53
0
Andrzej napisał:
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów... rozwiń
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 o 17:32
0
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!
Avatar
AKJEL / 30 grudnia 2009 o 16:48
0
sheep napisał:
a ja nie mam ochoty widziec ciebie paszczaku jak chodzisz po ulicy. nie chce widziec 200 tysiecy paszczakow w tym miescie. duzo nie chce a jednak musze. bo nie jestem pępkiem świata, nie mysle ze jestem super kozak i wszyscy maja zyc tak jak mi sie chce. zyjesz wsrod ludzi i szanuj ich i ich poglady bo zginiesz. wiecej szacunku ludzie do siebie. zal czytac;/ nie dla wszystkich WODKA jest w sylwestra najwazniejsza. wspolczuje.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko. rozwiń
Avatar
STYX / 30 grudnia 2009 o 16:43
0
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !
Avatar
qqeerr / 30 grudnia 2009 o 11:03
0
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban


Poza użyczeniem powierzchni KUL ma z tym Sylwestrem tyle wspólnego co picie w Szczawnicy ze szczaniem w piwnicy. Więc nie wypowiadaj się dopóki nie masz sprawdzonych informacji.
Avatar
KULwa / 30 grudnia 2009 o 10:20
0
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban