Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2009 r.
19:57
Edytuj ten wpis

Sylwester po bożemu, czyli najlepsze party na KUL

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A

„Przyjdź na NAJLEPSZE PARTY w mieście”. Jaka impreza sylwestrowa reklamuje się takim hasłem? Noc Chwały, która odbędzie się w gmachu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W programie modlitwa i „toast dla Jezusa”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wejściówki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. – Owszem, obawialiśmy się, czy będą zainteresowani. Ale są. Sprzedało się już ponad 200 biletów – mówi Anna Bryła, jedna z organizatorek imprezy, na co dzień pracownica firmy szkoleniowej.

– Chcieliśmy stworzyć jakąś alternatywę dla balangi i szaleństwa, by ta noc była podziękowaniem Bogu za rok miniony i prośbą o kolejny dobry rok.

Wydarzenie jest dobrze rozreklamowane w Lublinie. Plakaty Nocy Chwały wiszą niemal we wszystkich lubelskich autobusach i trolejbusach, duże banery reklamowe można też zobaczyć w pobliżu lubelskich kościołów. Bilet wstępu kosztuje 85 złotych, są jeszcze wolne miejsca.

Impreza rozpocznie się mszą świętą o godz. 19.30 w głównej auli KUL, później będzie koncert lubelskiego zespołu Gospel Rain i posiłek przygotowany przez Magnificat. Ale nie będzie to ani szwedzki stół, ani stoliki dla par.

– Będzie to mieć formułę spotkania przy stole, kiedy wzajemnie sobie służymy i razem rozmawiamy. To pewna kultura chrześcijańska – mówi Anna Saj z Oddziału Królowej Anielskiej w Lublinie.

Przy stole będzie też gość specjalny, dr Carol Razza, amerykańska psychoterapeutka, która kieruje oddziałem Magnificatu w Palm Beach. – Opowie o swoich doświadczeniach, tak jak Maryja opowiadała Elżbiecie, że wielkie rzeczy poczynił Bóg w jej życiu.

Jak na sylwestra przystało będzie też lampka szampana pod hasłem „Toast dla Jezusa”, później goście będą mogli otrzymać indywidualne błogosławieństwo, a potem zaczną się tańce. Muzyczną oprawą również zajmie się Gospel Rain.

– To nie będzie typowa zabawa taneczna, ale raczej radosne taneczne przeżywanie nowego roku – wyjaśnia Grzegorz Głuch, lider zespołu, który z powodzeniem popularyzuje muzykę z religijnym przesłaniem podczas organizowanych w Boże Ciało koncertów na pl. Litewskim.

– Na pewno nasze spotkanie będzie jednym z większych wydarzeń w Lublinie w sylwestra – mówi Anna Saj. A organizatorzy już zapowiadają, że na jednej imprezie się nie skończy.

– Noc Chwały będzie też za rok – zapowiada już Bryła. – A wcześniej chcielibyśmy podobne spotkania powtórzyć także w ciągu roku, być może już w maju – dodaje Saj.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
L / 31 grudnia 2009 r. o 20:09
0
W sieci jest informacja, że o tym wybryku na KUL-u poinformowano Stolicę Apostolską:
[url="http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3150.msg66583.html#msg66583"]http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,...3.html#msg66583[/url]
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 r. o 20:45
0
rafał napisał:
gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

Durny sekciarzu mieniący się katolikiem.Przeczytaj to jeszcze raz co tu napisałeś.Od kiedy to się kogoś zaprasza za pieniądze?.Wolał bym zostać w domu lub z kumplem z bramy spędzić tego Sylwestra niż godzinę z tobą i tobie podobnymi popaprańcami.Żal mi cię osobo chyba tylko przez pomyłkę nazwanym człowiekiem.
rozwiń
Avatar
byłyKUL / 30 grudnia 2009 r. o 18:56
0
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban

a co NIBY uczelnia pogoniła idiotkę, która nie potrafiła zaliczać egzaminów i bardzo dobrze
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 r. o 18:54
0
STYX napisał:
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ??


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ?? rozwiń
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 r. o 18:53
0
Andrzej napisał:
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów... rozwiń
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 r. o 17:32
0
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!
Avatar
AKJEL / 30 grudnia 2009 r. o 16:48
0
sheep napisał:
a ja nie mam ochoty widziec ciebie paszczaku jak chodzisz po ulicy. nie chce widziec 200 tysiecy paszczakow w tym miescie. duzo nie chce a jednak musze. bo nie jestem pępkiem świata, nie mysle ze jestem super kozak i wszyscy maja zyc tak jak mi sie chce. zyjesz wsrod ludzi i szanuj ich i ich poglady bo zginiesz. wiecej szacunku ludzie do siebie. zal czytac;/ nie dla wszystkich WODKA jest w sylwestra najwazniejsza. wspolczuje.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko. rozwiń
Avatar
STYX / 30 grudnia 2009 r. o 16:43
0
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !
Avatar
qqeerr / 30 grudnia 2009 r. o 11:03
0
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban


Poza użyczeniem powierzchni KUL ma z tym Sylwestrem tyle wspólnego co picie w Szczawnicy ze szczaniem w piwnicy. Więc nie wypowiadaj się dopóki nie masz sprawdzonych informacji.
Avatar
KULwa / 30 grudnia 2009 r. o 10:20
0
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban
Avatar
L / 31 grudnia 2009 r. o 20:09
0
W sieci jest informacja, że o tym wybryku na KUL-u poinformowano Stolicę Apostolską:
[url="http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3150.msg66583.html#msg66583"]http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,...3.html#msg66583[/url]
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 r. o 20:45
0
rafał napisał:
gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

Durny sekciarzu mieniący się katolikiem.Przeczytaj to jeszcze raz co tu napisałeś.Od kiedy to się kogoś zaprasza za pieniądze?.Wolał bym zostać w domu lub z kumplem z bramy spędzić tego Sylwestra niż godzinę z tobą i tobie podobnymi popaprańcami.Żal mi cię osobo chyba tylko przez pomyłkę nazwanym człowiekiem.
rozwiń
Avatar
byłyKUL / 30 grudnia 2009 r. o 18:56
0
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban

a co NIBY uczelnia pogoniła idiotkę, która nie potrafiła zaliczać egzaminów i bardzo dobrze
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 r. o 18:54
0
STYX napisał:
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ??


a szampan nie jest na bazie winogron głąbie ?? rozwiń
Avatar
rafał / 30 grudnia 2009 r. o 18:53
0
Andrzej napisał:
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów, wąchać ten sam smród Cóż, jakie życie, taka zabawa... wasza jest denna Miłej zazdrości w nowym roku. zazdrośćcie wszystkiego i wszystkim, to szybciej was sz... trafi i będzie spokój

gdzie masz kretynie (to po rodzicach spadek??) powiedziane ze zrobią sylwestra w maju???? Jest napisane, że zrobią podobna imprezę w maju. Tam wam hieny przeszkadza, że to miasto, które jest kulturalna pustynią ma alternatywną imprezę sylwestrową. ja wiem, ze większość wypowiadających się u na forum, to sfrustrowane pajace, których nikt nie zaprosi i sylwestra spędzą w domu, oglądając po raz kolejny ten film, albo schleją sie tanią wódą z kumplem z bramy. faktycznie frustrujące patrzeć na te same zapijaczone mordy kolegów... rozwiń
Avatar
Andrzej / 30 grudnia 2009 r. o 17:32
0
Hieny poczuły kasę to teraz i SYLWESTRA zrobią w maju!
Avatar
AKJEL / 30 grudnia 2009 r. o 16:48
0
sheep napisał:
a ja nie mam ochoty widziec ciebie paszczaku jak chodzisz po ulicy. nie chce widziec 200 tysiecy paszczakow w tym miescie. duzo nie chce a jednak musze. bo nie jestem pępkiem świata, nie mysle ze jestem super kozak i wszyscy maja zyc tak jak mi sie chce. zyjesz wsrod ludzi i szanuj ich i ich poglady bo zginiesz. wiecej szacunku ludzie do siebie. zal czytac;/ nie dla wszystkich WODKA jest w sylwestra najwazniejsza. wspolczuje.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko.


Fakt, nie tylko wódka bo i śledzik koniecznie. No a jeśli do tego tancerka z niedrętwa dupą to chyba już wszystko. rozwiń
Avatar
STYX / 30 grudnia 2009 r. o 16:43
0
No dobra ale Jezus nie znał szampana tylko wińsko więc zakrawa mi to na profanacje religijną !. No i ten pomysł na kolejnego Sylwestra w maju ??? To z kolei zakrawa na profanacje świecką. Ale mimo to uczestnikom życzę dobrej zabawy i szczęśliwego Nowego Roku !
Avatar
qqeerr / 30 grudnia 2009 r. o 11:03
0
KULwa napisał:
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban


Poza użyczeniem powierzchni KUL ma z tym Sylwestrem tyle wspólnego co picie w Szczawnicy ze szczaniem w piwnicy. Więc nie wypowiadaj się dopóki nie masz sprawdzonych informacji.
Avatar
KULwa / 30 grudnia 2009 r. o 10:20
0
I takie pierdoły organizuje NIBY uczelnia i w dodatku dotowana przez państwo!!Istny taliban
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Noc Muzeów w Skansenie
15 maja 2021, 18:00

Noc Muzeów w Skansenie

W ramach tegorocznej Nocy Muzeów, Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na bezpłatne wieczorne zwiedzanie wybranych ekspozycji. Akcja wystartuje 15 maja o godz. 18.

Atak na żłobek Tęczowy Domek w Świdniku. "Jakimś osobom niespełna rozumu przeszkadza tęcza"
Zdjęcia
galeria

Atak na żłobek Tęczowy Domek w Świdniku. "Jakimś osobom niespełna rozumu przeszkadza tęcza"

Czy w Świdniku tęcza kojarzy się już tylko z LGBT? Już drugi raz ktoś zaatakował działający tu żłobek i przedszkole Tęczowy Domek. Urządzenia na placu zabaw zostały oblane oleistą substancją, podobnie jak kolorowa elewacja budynku. Sprawą zajmuje się policja.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 maja 2021

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 maja 2021

Warsztaty online dla osób z niepełnosprawnościami
17 maja 2021, 17:00

Warsztaty online dla osób z niepełnosprawnościami

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na kreatywne warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami, które odbędą się 17 maja o godz. 17 na Facebooku Karuzeli Sztuki.

Dlaczego Krzysztof Żuk już wystartował po reelekcję?

Dlaczego Krzysztof Żuk już wystartował po reelekcję?

Choć do wyborów samorządowych zostały jeszcze dwa lata, prezydent Lublina Krzysztof Żuk już teraz ogłosił, że będzie ubiegał się o czwartą kadencję w Ratuszu. Deklarację tłumaczył tym, że zaczęły padać nazwiska potencjalnych kandydatów na to stanowisko. Ale według nieoficjalnych informacji, może to mieć związek z pogłoskami na temat rozłamu w jego klubie w Radzie Miasta

Są pieniądze na nowy chodnik przy ul. rotm. Pileckiego w Puławach

Są pieniądze na nowy chodnik przy ul. rotm. Pileckiego w Puławach

Minął ponad miesiąc od otwarcia ofert w przetargu na budowę nowego chodnika po wschodniej stronie ul. rotm. Pileckiego w Puławach. Rozstrzygnięcie postępowania utrudniał brak funduszy, a dokładniej ok. 70 tys. zł potrzebnych do podpisania umowy

W punktach szczepień ludzie pytają o możliwość przyspieszenia drugiej dawki

W punktach szczepień ludzie pytają o możliwość przyspieszenia drugiej dawki

Zapowiedź skrócenia odstępu między dawkami szczepionek przeciw Covid-19 wywołała w niektórych punktach szczepień dużą liczbę zapytań o przyspieszenie drugiej dawki. Dzwonią szczególnie osoby, którym zależy, by na wakacje pojechać już po dwóch dawkach. Skrócony czas między dawkami z automatu będzie obowiązywał osoby szczepiące się przeciw COVID-19 od 17 maja.

Z latarkami po wystawie "Nigdy nie będziesz szła sama"
15 maja 2021, 22:00

Z latarkami po wystawie "Nigdy nie będziesz szła sama"

W ramach Nocy Muzeów 2021 Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na oprowadzanie z latarkami po wystawie "Nigdy nie będziesz szła sama". Start o godz. 22.

Emeryt z Kraśnika latami znęcał się nad żoną. Kobieta przeżyła tylko dzięki zbiegowi okoliczności

Emeryt z Kraśnika latami znęcał się nad żoną. Kobieta przeżyła tylko dzięki zbiegowi okoliczności

79-latek z Kraśnika został skazany za znęcanie się i usiłowanie zabójstwa żony. Koszmar kobiety trwał od dziesięcioleci. Ostatnią awanturę kobieta przeżyła dzięki zbiegowi okoliczności – dowiedli śledczy.

Lublin: Na ul. Franczaka "Lalka" mają dostać chodnik

Lublin: Na ul. Franczaka "Lalka" mają dostać chodnik

Jesienią gotowy ma być wyczekiwany przez mieszkańców chodnik wzdłuż ul. Franczaka „Lalka”. Ma on powstać w miejscu wydeptanej ścieżki po stronie os. Nowy Felin.

Pierwszy taki zabieg w regionie. Lekarze w Lublinie wszczepili pacjentowi najmniejszy rozrusznik serca
Zdjęcia
galeria

Pierwszy taki zabieg w regionie. Lekarze w Lublinie wszczepili pacjentowi najmniejszy rozrusznik serca

Jest wielkości pastylki, ale wykonuje gigantyczną pracę. Kardiolodzy ze Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie wszczepili najmniejszy na świecie stymulator, który „obsługuje” jednocześnie przedsionki i komory serca. To pierwszy taki zabieg w naszym regionie i jeden z pierwszych w kraju.

Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
14 maja 2021, 15:00

Festiwal Pierogów Świata w Lublinie

Wielbiciele pierogów po raz kolejny będą mogli skosztować potraw z całego świata w Lublinie. Festiwal, który cieszy się wśród mieszkańców sporą popularnością, odbędzie się w najbliższy weekend na placu przed Centrum Spotkania Kultur.

Biała Podlaska: 2 mln zł w ręce mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

Biała Podlaska: 2 mln zł w ręce mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

17 maja ruszy szósta edycja budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Do podziału 2 mln zł.

Jak oszukać oszusta. "Pracownik banku" próbował uzyskać dostęp do konta klienta [wideo]
film

Jak oszukać oszusta. "Pracownik banku" próbował uzyskać dostęp do konta klienta [wideo]

"Pracownik" jednego z banków próbował pozyskać wrażliwe dane od jednego z klientów, aby dostać się na jego konto i go okraść. Ten jednak nie tylko nie dał się oszukać, ale także nagrał całą rozmowę.

Nielegalna impreza w rekonstruowanym obozie w Klimkach. Kilku uczestników przeprosiło

Nielegalna impreza w rekonstruowanym obozie w Klimkach. Kilku uczestników przeprosiło

W rekonstruowanym obozie w Klimkach pod Łukowem imprezowało 30 osób, ale skruchę wyraziło tylko kilku uczestników. Opiekunowie tego miejsca nie zawiadomili jednak policji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!