Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 kwietnia 2013 r.
16:56
Edytuj ten wpis

Sypią się balustrady przy ul. Zamkowej. Dopiero zbudowali, a już do remontu

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 31 A A
Na usunięcie usterek wykonawca prac dostał czas do maja<br />
 (DOROTA AWIORKO-KLIMEK)
Na usunięcie usterek wykonawca prac dostał czas do maja
(DOROTA AWIORKO-KLIMEK)

Sypią się kamienne balustrady ul. Zamkowej i biegnących od niej schodów do leżącego poniżej placu Zamkowego. Wykonane zostały zaledwie jesienią

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Remont ul. Zamkowej kosztował 1,9 miliona złotych. Prace polegały na całkowitym rozebraniu rozpadających się balustrad i wykonaniu nowych. Przed rozpoczęciem robót stan tych elementów zagrażał bezpieczeństwu. Żeby balustrady nie runęły na plac zostały zabezpieczone metalowymi barierami. Inaczej w każdej chwili mogłoby dojść do katastrofy.

Roboty zakończyły się jesienią. Ale nie trzeba być specjalistą, by spostrzec, że coś jest nie tak. Wiele wykonanych z piaskowca tralek jest spękanych, podobnie jak część słupków balustradowych. W niektórych miejscach kawałek kamienia można odłamać dwoma palcami. U podstawy jednego ze słupków odłamane są jeszcze większe elementy. Na balustradzie schodów prowadzących na plac Zamkowy jedna z płyt jest pęknięta tak, że jej elementy ruszają niezależnie przy mocniejszym naciśnięciu palcami. A do tego wszystkiego brakuje części spoin między kamiennymi elementami.

– Znamy ten problem. Wezwaliśmy już wykonawcę do usunięcia usterek, prace są jeszcze na gwarancji – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Lubelski oddział spółki Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków, który remontował ul. Zamkową będzie musiał wymienić uszkodzone elementy.

Czy miasto w należyty sposób sprawdzało jakość użytych materiałów? – Materiały miały atest, sprawdzaliśmy to na bieżąco – zapewnia Kieliszek. Przyznaje, że kamień nie był poddawany szczegółowym ekspertyzom. Teraz magistrat ma dokładnie prześwietlić balustrady z tralkami. – Użyty piaskowiec zostanie wysłany do zbadania jego nasiąkliwości i przepuszczalności. Takie parametry były ściśle określone w specyfikacji przetargowej i sprawdzimy, czy kamień jest z nimi zgodny.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anglea4 / 20 września 2013 o 13:45
0

Myślicie, że oszukali na materiałach?

Polska rzeczywistość jest taka, że przetargi wygrywa "najtańsza" oferta, nie to co w Niemczech. Oni wolą wybrać najdroższych lub tych pośrodku. [najtańsi odrazu odpadają]

Avatar
janek / 6 kwietnia 2013 o 23:15
0
[quote name='Kazio' timestamp='1365262157' post='755575']
obciążyć konkretnych robotników za partactwo i zobowiązac do naprawy na swój koszt a i nspektorów nadzoru natychmiast zwolnić bo nie kontrolowali jakości pracy robotników to skandal..........! i to wszystko w biały dzień ps W Lublinie mamy wielu pracowników budowlanych ale bez jakichkolwiek umiejętnosci ,brak im dokladności isolidnosci i wstydu ale są poubierani w firmowe ubrania i wygladaja czasami jak artyści z cyrku.
[/quote]

ok zgodze się że ruszające się płytki czy niedorobione spoiny to wina pracowników ale powiedz mi jaki wpływ ma zwykły pracownik firmy na materiały jakie zapewnia szef albo jakaś firma? Najpierw trzeba zająć się szefem firmy która to budowała a następnie wyj..ć z roboty inspektorem który to odebrał oczywiście niech we dwóch finansują naprawę tego bubla. Dla pełni szczęscia ujawnić wszystkie dane ludzi odpowiedzialnych za ten projekt
[quote name='Kazio' timestamp='1365262157' post='755575']
obciążyć konkretnych robotników za partactwo i zobowiązac do naprawy na swój koszt a i nspektorów nadzoru natychmiast zwolnić bo nie kontrolowali jakości pracy robotników to skandal..........! i to wszystko w biały dzień ps W Lublinie mamy wielu pracowników budowlanych ale bez jakichkolwiek umiejętnosci ,brak im dokladności isolidnosci i wstydu ale są poubierani w firmowe ubrania i wygladaja czasami jak artyści z cyrku.
[/quote]

ok... rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2013 o 20:47
0
Niech odpowiedzialny wiceprezydent Kalinowski zobaczy jak wygląda Brama Grodzka, którą przechodzi każdy turysta. Wstyd i hańba dla miasta! Brud, mazgaje i ubytki na ścianach, kikulkuletnie pajęczyny zwisające na sklepieniach, rozwalony bruk! Czy ludzie z UM tamtędy nie chodzą? Ja tydzień temu byłem ze znajomymi z Londynu i musiałem się wstydzić! A podobno miastu zależy na turystach.
Avatar
Kazio / 6 kwietnia 2013 o 17:29
0
obciążyć konkretnych robotników za partactwo i zobowiązac do naprawy na swój koszt a i nspektorów nadzoru natychmiast zwolnić bo nie kontrolowali jakości pracy robotników to skandal..........! i to wszystko w biały dzień ps W Lublinie mamy wielu pracowników budowlanych ale bez jakichkolwiek umiejętnosci ,brak im dokladności isolidnosci i wstydu ale są poubierani w firmowe ubrania i wygladaja czasami jak artyści z cyrku.
Avatar
shanti-sunrise / 6 kwietnia 2013 o 17:07
0
[size=4][font=comic sans ms,cursive]geniusze k...wa. tylko czekać aż komuś spadnie "kawałek" na głowę... [/font][/size]
Avatar
lgerul addrefg / 6 kwietnia 2013 o 14:40
0
Bo lublin to zadupie i zarabiaą osoby po układach------wystarczy poczytać przeszłość żuka i komendanta,komendantów straży miejsjkiej i tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!wmawiają że białe to czarne bo kasa młodzi emeryći bądz ukladowcy partia zalatwi kase stołek jak nie będziesz skakal a ludzie normalni to żniwo na kase dla emerytow i strażnikow miejskich.
Avatar
Rudy układowiec zprowincji / 6 kwietnia 2013 o 14:29
0
[quote name='Janosik, Zorro,' timestamp='1365241608' post='755470']
Pan prezydent Lublina oraz jego kolesie np.nadzór kto to odbierał nie dopilnował. Ale zapewne zmobilizuje byłego Policjanta emeryta a zarazem komendanta Straży Miejskiej do nakladania wiekrzej liczby mandatów ,oczywiscie nie vipom tylko normalnym ludziom aby zrobic remont schodów. STAŻNICY MIEJCIE SIE NA BACZNOSCI ALBO BEDZIECIE PISAC MANDATY I MIELI PRACE ALBO POZWALNIAJĄ DYSCYPLINARNIE ZA BRAK MANDATOW.
[/quote]BO PO----------LUBI KASE---UKŁADY---AMIAŁO----ŻYĆ SIE LEPIEJ TYLKO DLA KOGO ROSTKOWSKI DLA POLICJI USTALA A PRAZYDENT ŻUK I RADNI DLA STRAŻY MIEJSKIEJ I W CZYM PROBLEM JAK GLUPI TO PŁAC !!!!!!WYSTARCZY POCZYTAĆ PSZEPISY JAK UNIKNĄĆ!!!!!!!!! A TAK NAPRAWDE SAMI WYBRALIŚMY TYLKO W CAŁEJ POLSCE SIE TO CZKAWKĄ ODBIJA .DZIWI MNIE ŻE KOLEJNA OSOBA ZAPEWNE ZA PONAD 10 TYŚ PRACUJE NA EMERYTURZE W SEKTORZE PAŃSTWOWYM + również pobierająć emeryture to jest chore!!!!! nie ma to jak kolesie od jednego koryta. DLACZEGO ZA SKODY AFERKA BYLA A ZA MANDATY KTORE MAJA WYPISAĆ STRAŻNICY W LUBLINIEI SĄ W BUDZECIE ZAPISANE PRZYKLEPANE----A GAZETY CICHO SIEDZA-------PRZYCHODZI MYŚL DLA KOGO JEST PRAWO?????????zarabiamy mniej niż w GRECJI A REZULTATU NIE MA CZYLI ????????????????????????wystarczy pojeżdzić za radnymi kierowcami prezydentów i uświadomić sobie komu nakazują wypisywać mandaty dla swojej kozyści a co sami robią!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ŚMIECH BRAK WSTYDU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Janosik, Zorro,' timestamp='1365241608' post='755470']
Pan prezydent Lublina oraz jego kolesie np.nadzór kto to odbierał nie dopilnował. Ale zapewne zmobilizuje byłego Policjanta emeryta a zarazem komendanta Straży Miejskiej do nakladania wiekrzej liczby mandatów ,oczywiscie nie vipom tylko normalnym ludziom aby zrobic remont schodów. STAŻNICY MIEJCIE SIE NA BACZNOSCI ALBO BEDZIECIE PISAC MANDATY I MIELI PRACE ALBO POZWALNIAJĄ DYSCYPLINARNIE ZA BRAK MANDATOW.
[/quote]BO PO----------LUBI K... rozwiń
Avatar
Nikoś / 6 kwietnia 2013 o 12:52
0
[quote name='framonte son' timestamp='1365222816' post='755360']
pewnie przetarg wygrała najtańsza oferta czy to nie jest chore ?
[/quote] a znasz jakies inne zasady wyboru wykonawców?
Avatar
Nikoś / 6 kwietnia 2013 o 11:51
0
Parametry i jakośc materiałów których używa się do budowy powinien potwierdzać atest lub certyfikat wydany przez uprawniona jednostkę lub powinnybyć przeprowadzone badania stabiulności itp. PRZED odbiorem końcowym. Niestety, albo Magistrat odebrał robote bez posiadania niezbędnej wiedzy na temat powyższych albo po prostu nalezałoby prześwietlić tego kto dał poświadczenie dobrej jakości materiału. Oczywiście w Lublinie kazdy boi się o strate pracy więc pewnie jak zwykle wszystko rozejdzie sie po kościach, bo przeciez z tego co widać wydaje się ze nalezaloby wymienić balustrady a tak pewnie skończy sie na "zaszpachlowaniu" tego co widać, a w kolejnych latach Nasze pieniądze bedą szly na coroczne remonty, bo gwarancja Wykonawcy wieczna nie jest. .....
Parametry i jakośc materiałów których używa się do budowy powinien potwierdzać atest lub certyfikat wydany przez uprawniona jednostkę lub powinnybyć przeprowadzone badania stabiulności itp. PRZED odbiorem końcowym. Niestety, albo Magistrat odebrał robote bez posiadania niezbędnej wiedzy na temat powyższych albo po prostu nalezałoby prześwietlić tego kto dał poświadczenie dobrej jakości materiału. Oczywiście w Lublinie kazdy boi się o strate pracy więc pewnie jak zwykle wszystko rozejdzie sie po kościach, bo przeciez z tego co widać wydaje si... rozwiń
Avatar
Janosik, Zorro, / 6 kwietnia 2013 o 11:46
0
Pan prezydent Lublina oraz jego kolesie np.nadzór kto to odbierał nie dopilnował. Ale zapewne zmobilizuje byłego Policjanta emeryta a zarazem komendanta Straży Miejskiej do nakladania wiekrzej liczby mandatów ,oczywiscie nie vipom tylko normalnym ludziom aby zrobic remont schodów. STAŻNICY MIEJCIE SIE NA BACZNOSCI ALBO BEDZIECIE PISAC MANDATY I MIELI PRACE ALBO POZWALNIAJĄ DYSCYPLINARNIE ZA BRAK MANDATOW.
Avatar
Anglea4 / 20 września 2013 o 13:45
0

Myślicie, że oszukali na materiałach?

Polska rzeczywistość jest taka, że przetargi wygrywa "najtańsza" oferta, nie to co w Niemczech. Oni wolą wybrać najdroższych lub tych pośrodku. [najtańsi odrazu odpadają]

Avatar
janek / 6 kwietnia 2013 o 23:15
0
[quote name='Kazio' timestamp='1365262157' post='755575']
obciążyć konkretnych robotników za partactwo i zobowiązac do naprawy na swój koszt a i nspektorów nadzoru natychmiast zwolnić bo nie kontrolowali jakości pracy robotników to skandal..........! i to wszystko w biały dzień ps W Lublinie mamy wielu pracowników budowlanych ale bez jakichkolwiek umiejętnosci ,brak im dokladności isolidnosci i wstydu ale są poubierani w firmowe ubrania i wygladaja czasami jak artyści z cyrku.
[/quote]

ok zgodze się że ruszające się płytki czy niedorobione spoiny to wina pracowników ale powiedz mi jaki wpływ ma zwykły pracownik firmy na materiały jakie zapewnia szef albo jakaś firma? Najpierw trzeba zająć się szefem firmy która to budowała a następnie wyj..ć z roboty inspektorem który to odebrał oczywiście niech we dwóch finansują naprawę tego bubla. Dla pełni szczęscia ujawnić wszystkie dane ludzi odpowiedzialnych za ten projekt
[quote name='Kazio' timestamp='1365262157' post='755575']
obciążyć konkretnych robotników za partactwo i zobowiązac do naprawy na swój koszt a i nspektorów nadzoru natychmiast zwolnić bo nie kontrolowali jakości pracy robotników to skandal..........! i to wszystko w biały dzień ps W Lublinie mamy wielu pracowników budowlanych ale bez jakichkolwiek umiejętnosci ,brak im dokladności isolidnosci i wstydu ale są poubierani w firmowe ubrania i wygladaja czasami jak artyści z cyrku.
[/quote]

ok... rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2013 o 20:47
0
Niech odpowiedzialny wiceprezydent Kalinowski zobaczy jak wygląda Brama Grodzka, którą przechodzi każdy turysta. Wstyd i hańba dla miasta! Brud, mazgaje i ubytki na ścianach, kikulkuletnie pajęczyny zwisające na sklepieniach, rozwalony bruk! Czy ludzie z UM tamtędy nie chodzą? Ja tydzień temu byłem ze znajomymi z Londynu i musiałem się wstydzić! A podobno miastu zależy na turystach.
Avatar
Kazio / 6 kwietnia 2013 o 17:29
0
obciążyć konkretnych robotników za partactwo i zobowiązac do naprawy na swój koszt a i nspektorów nadzoru natychmiast zwolnić bo nie kontrolowali jakości pracy robotników to skandal..........! i to wszystko w biały dzień ps W Lublinie mamy wielu pracowników budowlanych ale bez jakichkolwiek umiejętnosci ,brak im dokladności isolidnosci i wstydu ale są poubierani w firmowe ubrania i wygladaja czasami jak artyści z cyrku.
Avatar
shanti-sunrise / 6 kwietnia 2013 o 17:07
0
[size=4][font=comic sans ms,cursive]geniusze k...wa. tylko czekać aż komuś spadnie "kawałek" na głowę... [/font][/size]
Avatar
lgerul addrefg / 6 kwietnia 2013 o 14:40
0
Bo lublin to zadupie i zarabiaą osoby po układach------wystarczy poczytać przeszłość żuka i komendanta,komendantów straży miejsjkiej i tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!wmawiają że białe to czarne bo kasa młodzi emeryći bądz ukladowcy partia zalatwi kase stołek jak nie będziesz skakal a ludzie normalni to żniwo na kase dla emerytow i strażnikow miejskich.
Avatar
Rudy układowiec zprowincji / 6 kwietnia 2013 o 14:29
0
[quote name='Janosik, Zorro,' timestamp='1365241608' post='755470']
Pan prezydent Lublina oraz jego kolesie np.nadzór kto to odbierał nie dopilnował. Ale zapewne zmobilizuje byłego Policjanta emeryta a zarazem komendanta Straży Miejskiej do nakladania wiekrzej liczby mandatów ,oczywiscie nie vipom tylko normalnym ludziom aby zrobic remont schodów. STAŻNICY MIEJCIE SIE NA BACZNOSCI ALBO BEDZIECIE PISAC MANDATY I MIELI PRACE ALBO POZWALNIAJĄ DYSCYPLINARNIE ZA BRAK MANDATOW.
[/quote]BO PO----------LUBI KASE---UKŁADY---AMIAŁO----ŻYĆ SIE LEPIEJ TYLKO DLA KOGO ROSTKOWSKI DLA POLICJI USTALA A PRAZYDENT ŻUK I RADNI DLA STRAŻY MIEJSKIEJ I W CZYM PROBLEM JAK GLUPI TO PŁAC !!!!!!WYSTARCZY POCZYTAĆ PSZEPISY JAK UNIKNĄĆ!!!!!!!!! A TAK NAPRAWDE SAMI WYBRALIŚMY TYLKO W CAŁEJ POLSCE SIE TO CZKAWKĄ ODBIJA .DZIWI MNIE ŻE KOLEJNA OSOBA ZAPEWNE ZA PONAD 10 TYŚ PRACUJE NA EMERYTURZE W SEKTORZE PAŃSTWOWYM + również pobierająć emeryture to jest chore!!!!! nie ma to jak kolesie od jednego koryta. DLACZEGO ZA SKODY AFERKA BYLA A ZA MANDATY KTORE MAJA WYPISAĆ STRAŻNICY W LUBLINIEI SĄ W BUDZECIE ZAPISANE PRZYKLEPANE----A GAZETY CICHO SIEDZA-------PRZYCHODZI MYŚL DLA KOGO JEST PRAWO?????????zarabiamy mniej niż w GRECJI A REZULTATU NIE MA CZYLI ????????????????????????wystarczy pojeżdzić za radnymi kierowcami prezydentów i uświadomić sobie komu nakazują wypisywać mandaty dla swojej kozyści a co sami robią!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ŚMIECH BRAK WSTYDU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[quote name='Janosik, Zorro,' timestamp='1365241608' post='755470']
Pan prezydent Lublina oraz jego kolesie np.nadzór kto to odbierał nie dopilnował. Ale zapewne zmobilizuje byłego Policjanta emeryta a zarazem komendanta Straży Miejskiej do nakladania wiekrzej liczby mandatów ,oczywiscie nie vipom tylko normalnym ludziom aby zrobic remont schodów. STAŻNICY MIEJCIE SIE NA BACZNOSCI ALBO BEDZIECIE PISAC MANDATY I MIELI PRACE ALBO POZWALNIAJĄ DYSCYPLINARNIE ZA BRAK MANDATOW.
[/quote]BO PO----------LUBI K... rozwiń
Avatar
Nikoś / 6 kwietnia 2013 o 12:52
0
[quote name='framonte son' timestamp='1365222816' post='755360']
pewnie przetarg wygrała najtańsza oferta czy to nie jest chore ?
[/quote] a znasz jakies inne zasady wyboru wykonawców?
Avatar
Nikoś / 6 kwietnia 2013 o 11:51
0
Parametry i jakośc materiałów których używa się do budowy powinien potwierdzać atest lub certyfikat wydany przez uprawniona jednostkę lub powinnybyć przeprowadzone badania stabiulności itp. PRZED odbiorem końcowym. Niestety, albo Magistrat odebrał robote bez posiadania niezbędnej wiedzy na temat powyższych albo po prostu nalezałoby prześwietlić tego kto dał poświadczenie dobrej jakości materiału. Oczywiście w Lublinie kazdy boi się o strate pracy więc pewnie jak zwykle wszystko rozejdzie sie po kościach, bo przeciez z tego co widać wydaje się ze nalezaloby wymienić balustrady a tak pewnie skończy sie na "zaszpachlowaniu" tego co widać, a w kolejnych latach Nasze pieniądze bedą szly na coroczne remonty, bo gwarancja Wykonawcy wieczna nie jest. .....
Parametry i jakośc materiałów których używa się do budowy powinien potwierdzać atest lub certyfikat wydany przez uprawniona jednostkę lub powinnybyć przeprowadzone badania stabiulności itp. PRZED odbiorem końcowym. Niestety, albo Magistrat odebrał robote bez posiadania niezbędnej wiedzy na temat powyższych albo po prostu nalezałoby prześwietlić tego kto dał poświadczenie dobrej jakości materiału. Oczywiście w Lublinie kazdy boi się o strate pracy więc pewnie jak zwykle wszystko rozejdzie sie po kościach, bo przeciez z tego co widać wydaje si... rozwiń
Avatar
Janosik, Zorro, / 6 kwietnia 2013 o 11:46
0
Pan prezydent Lublina oraz jego kolesie np.nadzór kto to odbierał nie dopilnował. Ale zapewne zmobilizuje byłego Policjanta emeryta a zarazem komendanta Straży Miejskiej do nakladania wiekrzej liczby mandatów ,oczywiscie nie vipom tylko normalnym ludziom aby zrobic remont schodów. STAŻNICY MIEJCIE SIE NA BACZNOSCI ALBO BEDZIECIE PISAC MANDATY I MIELI PRACE ALBO POZWALNIAJĄ DYSCYPLINARNIE ZA BRAK MANDATOW.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 157 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 420 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 29 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 24 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!