Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2009 r.
20:47
Edytuj ten wpis

Sypie się Platforma Obywatelska w lubelskim Ratuszu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 17 A A

Wojna w klubie radnych PO. Z klubu wyrzuconych może być dwóch radnych, którzy wbrew ustaleniom na ostatniej sesji Rady Miasta głosowali za zostawieniem w budżecie miasta pieniędzy na tor motocrossowy, którego i tak nie da się w tym roku zbudować. Radni kontratakują.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wnioski o wyrzucenie Dariusza Piątka i Marcina Nowaka zostały postawione na wtorkowym posiedzeniu klubu Platformy Obywatelskiej. Wszystko przez wydarzenia z ostatniej sesji Rady Miasta. Radni mieli głosować nad prezydenckim projektem uchwały w sprawie cięć w tegorocznej liście miejskich wydatków. Powodem cięć był kryzys i dziura finansowa w miejskiej kasie.

Radni nie walczyli o pozostawienie w budżecie ważnych inwestycji drogowych. Walka szła jedynie o tor motocrossowy. Z 500 tys. zł przeznaczonych na jego budowę prezydent chciał zostawić tylko 50 tys. zł.

O tor postanowił się bić klub radnych PiS, m.in. szef Klubu Motorowego Cross, Piotr Więckowski. To właśnie PiS złożył wniosek, by nie ciąć pieniędzy na tor. – Nie ma możliwości, żeby w tym roku tor powstał – apelował Adam Wasilewski, prezydent miasta. Powód jest prosty: brak lokalizacji. Mimo to radni przyjęli wniosek PiS, a poparli go także radny Nowak i związany z KM Cross radny Piątek.

I pojawił się wniosek, by obaj radni zostali usunięci z klubu. – Tak, chodzi o głosowanie nad budżetem – przyznaje Paweł Bryłowski, szef klubu PO.
Wczoraj pojawił się kontratak.

Piątek zarzucił Bryłowskiemu nieetyczne zachowanie. – Słyszałem, że syn, czyli najbliższa rodzina Pawła Bryłowskiego reprezentuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w sądowym sporze z byłym prezesem spółki, Tadeuszem Fijałką – informował wczoraj Piątek. – Zachowanie Bryłowskiego jest nieetyczne, bo to on najbardziej atakował prezesa, a poza tym nie powinien obsługiwać firm komunalnych.

– To tylko atak wyprzedzający głosowanie w klubie – mówi Bryłowski. – To nie moja kancelaria reprezentuje MPWiK w sądzie. To nie moja wina, że do pierwszej rozprawy przybrała sobie też do pomocy mojego syna – dodaje. – A jeśli chodzi o krytykę pana Fijałki to dalej uważam, że jego działalność była zła.

Klub PO liczy aktualnie 9 radnych. Od początku kadencji rozstał się z nim Piotr Więckowski, który przeszedł do klubu PiS, jak też Michał Widomski usunięty za krytykę prezydenta.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Szwender / 17 września 2009 o 16:26
0
jp napisał:
A czy kpiną nie jest, że miasto ucieka od problemu jeżdżących bez zasad, po niedozwolonych terenach motocyklistów i quadowców?
Przecież inwestycja w tor nie musi służyć tylko zawodom motocrossowym, ale posłużyć może innym zmotoryzowanym do szkoleń.
Obiekt taki dałby zajęcie dla motocyklistów i quadowców, których jest coraz więcej. Zlokalizowanie w jednym miejscu różnego rodzaju torów posłużyłoby sportowcom jak i amatorom. Budując taki tor ludzie pozbędą się problemów, ale to mogą zrozumieć Ci, którzy zamiast narzekania proponują rozwiązania ...

Ma Pan w 100% rację. Ja sam kiedyś ( 15 lat ) temu byłem nachodzony prze GLINĘ i karano mnie w Kolegium ( to taki ruch amatorski prawa w PRL i nawet w III RP ) za to, że jedżiłem motorem w wąwozie koło Starego Lasu na Czubach. Glina mówiła mi, że na moją jazdę skarżą się mieszkańcy bloków oddalonych ca 800 do 1000m. W kolegium zadałem pytanie przygłuchej sędzinie, która całą rozprawę drzemała i chciała sobie dorobić do małej emeryturki: gdzie w Lublinie jest taki tor, żeby amatorzy jazdy po wertepach mieli przyjemność sobie pojedżić. Na to pytanie nie otrzymałem wówczas odpowiedzi. Panowie animatorzy sportu trzymajcie się mocno. Wiem, że w tym zadupiu EU o prawdę jest bardzo trudno. Natomiast gałganiarze z tektury czy kartoniady poruszyli cały CULTURALNY LUBLIN ( vide wczorajsze komentarze na temat Ich klubu) i ilu mieli obrońców. GLowa do góry Panowie nie dawać się . Zobaczcie, którzy Was najwięcej krytykuję, Ci którzy do centrum miasta wpuścili Leclerki, Tesco, Reale itp. Jak myślicie zrobili to za fryco. Bo ja myślę, że musiało coś kapnąć z pańskiego stołu.

Ma Pan w 100% rację. Ja sam kiedyś ( 15 lat ) temu byłem nachodzony prze GLINĘ i karano mnie w Kolegium ( to taki ruch amatorski prawa w PRL i nawet w III RP ) za to, że jedżiłem motorem w wąwozie koło Starego Lasu na Czubach. Glina mówiła mi, że na moją jazdę skarżą się mieszkańcy bloków oddalonych ca 800 do 1000m. W kolegium zadałem pytanie przygłuchej sędzinie, która całą rozprawę drzemała i chciała sobie dorobić do małej emeryturki: gdzie w Lublinie jest taki tor, żeby amatorzy jazdy po wertepach mieli przyjemność sob... rozwiń
Avatar
jp / 17 września 2009 o 16:01
0
A czy kpiną nie jest, że miasto ucieka od problemu jeżdżących bez zasad, po niedozwolonych terenach motocyklistów i quadowców?
Przecież inwestycja w tor nie musi służyć tylko zawodom motocrossowym, ale posłużyć może innym zmotoryzowanym do szkoleń.
Obiekt taki dałby zajęcie dla motocyklistów i quadowców, których jest coraz więcej. Zlokalizowanie w jednym miejscu różnego rodzaju torów posłużyłoby sportowcom jak i amatorom. Budując taki tor ludzie pozbędą się problemów, ale to mogą zrozumieć Ci, którzy zamiast narzekania proponują rozwiązania ...
A czy kpiną nie jest, że miasto ucieka od problemu jeżdżących bez zasad, po niedozwolonych terenach motocyklistów i quadowców?
Przecież inwestycja w tor nie musi służyć tylko zawodom motocrossowym, ale posłużyć może innym zmotoryzowanym do szkoleń.
Obiekt taki dałby zajęcie dla motocyklistów i quadowców, których jest coraz więcej. Zlokalizowanie w jednym miejscu różnego rodzaju torów posłużyłoby sportowcom jak i amatorom. Budując taki tor ludzie pozbędą się problemów, ale to mogą zrozumieć Ci, którzy zamiast narzekania proponują... rozwiń
Avatar
Fajferek / 17 września 2009 o 14:12
0
Pierwszy raz słyszę, że Pan Bryłowski chciał odwołania Prezesa Fijałki. A teraz już wiem dlaczego. Prezesem MPWiK-u został Pan Wagner dawny kolega Pana Bryłowskiego z Fabryki Wag i Odważników. Chodzi chyba o prywatyzację MPWiKu taką jak MPO. Gdy ówczesne władze Lublina dostały odsyp ( albo nie ) i 4 Panów ( 3 z UM LUBLIN i 1 z ówczesnego ZNK ) zaraz po tzw. prywatyzacji kupiło sobie chałupy. Ten z ZNK mieszka w chałupie Prezesa MPO na Skarpie. Wg informacji od osoby chcącej zachować anonimowość (zwrot często stosowany przez wybiórczą) Miasto Lublin zawarło umowy z MPO i KOMEKO na 50 lat. W ten sposób pozbawiono możliwości jakiejkolwiek konkurencji. A przeciż Ci panowie często używali słów: wolny rynek, konkurencja .... Pan Tadzio nie poszedłby na taki przekręt to dostał w łeb. Panie Tadziu stare przysłowie mówi: "murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść". A przysłowia jak się Pan przekonał na własnej skórze są mądrością narodu. Także polskiego.
Pierwszy raz słyszę, że Pan Bryłowski chciał odwołania Prezesa Fijałki. A teraz już wiem dlaczego. Prezesem MPWiK-u został Pan Wagner dawny kolega Pana Bryłowskiego z Fabryki Wag i Odważników. Chodzi chyba o prywatyzację MPWiKu taką jak MPO. Gdy ówczesne władze Lublina dostały odsyp ( albo nie ) i 4 Panów ( 3 z UM LUBLIN i 1 z ówczesnego ZNK ) zaraz po tzw. prywatyzacji kupiło sobie chałupy. Ten z ZNK mieszka w chałupie Prezesa MPO na Skarpie. Wg informacji od osoby chcącej zachować anonimowość (zwrot często stosowany przez wybiórczą) Mias... rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2009 o 12:56
0
wyglada to tak: wyrzuca się z tonącego okrętu balast (Piątek, motocross) który ciągnie statek (PO) na dno, z punktu widzenia ratowanego okretu sluszna decyzja.
Avatar
lublinain / 17 września 2009 o 11:25
0
po co taki piatek jest radnym- zeby wybudować tor dla swojego klubu ! blokowali inwestycje Echo na gorkach i teraz juz nie cheą inwestować w Lublinie, ludzie podziekowac tej chłocie z ratusza !
Avatar
Ochłapiarz / 17 września 2009 o 11:17
0
Ileś tysięcy młodych absolwentów prawa co roku szuka pracy. A tu synalek byłego Prezydenta ma już kancelarię adwokacką. Warto było lizać żopę czerwonym.
Avatar
Czerwony / 17 września 2009 o 10:51
0
Widać, że Pan Bryłowski nie jest krową i po latach zmienia zdanie. Jak Tow. Fufajka głosował wraz z czerwonymi za wyborem Pana Bryłowskiego na Prezydenta Miasta Lublin to był koszerny a teraz stał się trefnym. Aj waj co typ.
Avatar
zuzia / 17 września 2009 o 10:45
0
WYBORY WYBORY - ale bardzo szybko zmieniają się panom i paniom opcje polityczne . Ja mam pytanie jak radni mogą traktować tak swoich wyborców , którzy głosowali na nich kiedy kandydowali z listy PO . Ja zwykle do koryta dorwali się karierowicze - totalny brak kultury politycznej , szlachta zaściankowa - wstyd .
Avatar
~gość~ / 17 września 2009 o 10:41
0
west napisał:
Motocross sport na który w Lublinie przychodzi 20 tys. ludzi no kpina w biały dzień!!!, widać prywatę w Radzie Miasta pewnego pana, dla porównania na żużel chcą dać 200 tys., na Motor 300 tys. o ręcznej nie wspomnę bo nie generuje aż tak dużo kibiców a na tor 500 tys to czemu nie 1 mln. można by zadaszyć cały tor i zrobić trybuny na te 100 osób które przychodzą...

Piątka oczywiście poparł Nowak. Teraz musi szukać poparcia nawet u diabła.Dobro miasta to ma gdzieś , intensywnie myśli jak najlepiej się ustawić przed wyborami. Głosowanie żeby dać pieniądze na coś co nie ma szans real5551B0zacji / brak terenu/ jest działaniem populistycznym skierowanym przeciwko własnej partii i własnemu prezydentowi. Obłuda i sabotaż.

Piątka oczywiście poparł Nowak. Teraz musi szukać poparcia nawet u diabła.Dobro miasta to ma gdzieś , intensywnie myśli jak najlepiej się ustawić przed wyborami. Głosowanie żeby dać pieniądze na coś co nie ma szans real5551B0zacji / brak terenu/ jest działaniem populistycznym skierowanym przeciwko własnej partii i własnemu prezydentowi. Obłuda i sabotaż. rozwiń
Avatar
west / 17 września 2009 o 09:37
0
Motocross sport na który w Lublinie przychodzi 20 tys. ludzi no kpina w biały dzień!!!, widać prywatę w Radzie Miasta pewnego pana, dla porównania na żużel chcą dać 200 tys., na Motor 300 tys. o ręcznej nie wspomnę bo nie generuje aż tak dużo kibiców a na tor 500 tys to czemu nie 1 mln. można by zadaszyć cały tor i zrobić trybuny na te 100 osób które przychodzą...
Avatar
Szwender / 17 września 2009 o 16:26
0
jp napisał:
A czy kpiną nie jest, że miasto ucieka od problemu jeżdżących bez zasad, po niedozwolonych terenach motocyklistów i quadowców?
Przecież inwestycja w tor nie musi służyć tylko zawodom motocrossowym, ale posłużyć może innym zmotoryzowanym do szkoleń.
Obiekt taki dałby zajęcie dla motocyklistów i quadowców, których jest coraz więcej. Zlokalizowanie w jednym miejscu różnego rodzaju torów posłużyłoby sportowcom jak i amatorom. Budując taki tor ludzie pozbędą się problemów, ale to mogą zrozumieć Ci, którzy zamiast narzekania proponują rozwiązania ...

Ma Pan w 100% rację. Ja sam kiedyś ( 15 lat ) temu byłem nachodzony prze GLINĘ i karano mnie w Kolegium ( to taki ruch amatorski prawa w PRL i nawet w III RP ) za to, że jedżiłem motorem w wąwozie koło Starego Lasu na Czubach. Glina mówiła mi, że na moją jazdę skarżą się mieszkańcy bloków oddalonych ca 800 do 1000m. W kolegium zadałem pytanie przygłuchej sędzinie, która całą rozprawę drzemała i chciała sobie dorobić do małej emeryturki: gdzie w Lublinie jest taki tor, żeby amatorzy jazdy po wertepach mieli przyjemność sobie pojedżić. Na to pytanie nie otrzymałem wówczas odpowiedzi. Panowie animatorzy sportu trzymajcie się mocno. Wiem, że w tym zadupiu EU o prawdę jest bardzo trudno. Natomiast gałganiarze z tektury czy kartoniady poruszyli cały CULTURALNY LUBLIN ( vide wczorajsze komentarze na temat Ich klubu) i ilu mieli obrońców. GLowa do góry Panowie nie dawać się . Zobaczcie, którzy Was najwięcej krytykuję, Ci którzy do centrum miasta wpuścili Leclerki, Tesco, Reale itp. Jak myślicie zrobili to za fryco. Bo ja myślę, że musiało coś kapnąć z pańskiego stołu.

Ma Pan w 100% rację. Ja sam kiedyś ( 15 lat ) temu byłem nachodzony prze GLINĘ i karano mnie w Kolegium ( to taki ruch amatorski prawa w PRL i nawet w III RP ) za to, że jedżiłem motorem w wąwozie koło Starego Lasu na Czubach. Glina mówiła mi, że na moją jazdę skarżą się mieszkańcy bloków oddalonych ca 800 do 1000m. W kolegium zadałem pytanie przygłuchej sędzinie, która całą rozprawę drzemała i chciała sobie dorobić do małej emeryturki: gdzie w Lublinie jest taki tor, żeby amatorzy jazdy po wertepach mieli przyjemność sob... rozwiń
Avatar
jp / 17 września 2009 o 16:01
0
A czy kpiną nie jest, że miasto ucieka od problemu jeżdżących bez zasad, po niedozwolonych terenach motocyklistów i quadowców?
Przecież inwestycja w tor nie musi służyć tylko zawodom motocrossowym, ale posłużyć może innym zmotoryzowanym do szkoleń.
Obiekt taki dałby zajęcie dla motocyklistów i quadowców, których jest coraz więcej. Zlokalizowanie w jednym miejscu różnego rodzaju torów posłużyłoby sportowcom jak i amatorom. Budując taki tor ludzie pozbędą się problemów, ale to mogą zrozumieć Ci, którzy zamiast narzekania proponują rozwiązania ...
A czy kpiną nie jest, że miasto ucieka od problemu jeżdżących bez zasad, po niedozwolonych terenach motocyklistów i quadowców?
Przecież inwestycja w tor nie musi służyć tylko zawodom motocrossowym, ale posłużyć może innym zmotoryzowanym do szkoleń.
Obiekt taki dałby zajęcie dla motocyklistów i quadowców, których jest coraz więcej. Zlokalizowanie w jednym miejscu różnego rodzaju torów posłużyłoby sportowcom jak i amatorom. Budując taki tor ludzie pozbędą się problemów, ale to mogą zrozumieć Ci, którzy zamiast narzekania proponują... rozwiń
Avatar
Fajferek / 17 września 2009 o 14:12
0
Pierwszy raz słyszę, że Pan Bryłowski chciał odwołania Prezesa Fijałki. A teraz już wiem dlaczego. Prezesem MPWiK-u został Pan Wagner dawny kolega Pana Bryłowskiego z Fabryki Wag i Odważników. Chodzi chyba o prywatyzację MPWiKu taką jak MPO. Gdy ówczesne władze Lublina dostały odsyp ( albo nie ) i 4 Panów ( 3 z UM LUBLIN i 1 z ówczesnego ZNK ) zaraz po tzw. prywatyzacji kupiło sobie chałupy. Ten z ZNK mieszka w chałupie Prezesa MPO na Skarpie. Wg informacji od osoby chcącej zachować anonimowość (zwrot często stosowany przez wybiórczą) Miasto Lublin zawarło umowy z MPO i KOMEKO na 50 lat. W ten sposób pozbawiono możliwości jakiejkolwiek konkurencji. A przeciż Ci panowie często używali słów: wolny rynek, konkurencja .... Pan Tadzio nie poszedłby na taki przekręt to dostał w łeb. Panie Tadziu stare przysłowie mówi: "murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść". A przysłowia jak się Pan przekonał na własnej skórze są mądrością narodu. Także polskiego.
Pierwszy raz słyszę, że Pan Bryłowski chciał odwołania Prezesa Fijałki. A teraz już wiem dlaczego. Prezesem MPWiK-u został Pan Wagner dawny kolega Pana Bryłowskiego z Fabryki Wag i Odważników. Chodzi chyba o prywatyzację MPWiKu taką jak MPO. Gdy ówczesne władze Lublina dostały odsyp ( albo nie ) i 4 Panów ( 3 z UM LUBLIN i 1 z ówczesnego ZNK ) zaraz po tzw. prywatyzacji kupiło sobie chałupy. Ten z ZNK mieszka w chałupie Prezesa MPO na Skarpie. Wg informacji od osoby chcącej zachować anonimowość (zwrot często stosowany przez wybiórczą) Mias... rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2009 o 12:56
0
wyglada to tak: wyrzuca się z tonącego okrętu balast (Piątek, motocross) który ciągnie statek (PO) na dno, z punktu widzenia ratowanego okretu sluszna decyzja.
Avatar
lublinain / 17 września 2009 o 11:25
0
po co taki piatek jest radnym- zeby wybudować tor dla swojego klubu ! blokowali inwestycje Echo na gorkach i teraz juz nie cheą inwestować w Lublinie, ludzie podziekowac tej chłocie z ratusza !
Avatar
Ochłapiarz / 17 września 2009 o 11:17
0
Ileś tysięcy młodych absolwentów prawa co roku szuka pracy. A tu synalek byłego Prezydenta ma już kancelarię adwokacką. Warto było lizać żopę czerwonym.
Avatar
Czerwony / 17 września 2009 o 10:51
0
Widać, że Pan Bryłowski nie jest krową i po latach zmienia zdanie. Jak Tow. Fufajka głosował wraz z czerwonymi za wyborem Pana Bryłowskiego na Prezydenta Miasta Lublin to był koszerny a teraz stał się trefnym. Aj waj co typ.
Avatar
zuzia / 17 września 2009 o 10:45
0
WYBORY WYBORY - ale bardzo szybko zmieniają się panom i paniom opcje polityczne . Ja mam pytanie jak radni mogą traktować tak swoich wyborców , którzy głosowali na nich kiedy kandydowali z listy PO . Ja zwykle do koryta dorwali się karierowicze - totalny brak kultury politycznej , szlachta zaściankowa - wstyd .
Avatar
~gość~ / 17 września 2009 o 10:41
0
west napisał:
Motocross sport na który w Lublinie przychodzi 20 tys. ludzi no kpina w biały dzień!!!, widać prywatę w Radzie Miasta pewnego pana, dla porównania na żużel chcą dać 200 tys., na Motor 300 tys. o ręcznej nie wspomnę bo nie generuje aż tak dużo kibiców a na tor 500 tys to czemu nie 1 mln. można by zadaszyć cały tor i zrobić trybuny na te 100 osób które przychodzą...

Piątka oczywiście poparł Nowak. Teraz musi szukać poparcia nawet u diabła.Dobro miasta to ma gdzieś , intensywnie myśli jak najlepiej się ustawić przed wyborami. Głosowanie żeby dać pieniądze na coś co nie ma szans real5551B0zacji / brak terenu/ jest działaniem populistycznym skierowanym przeciwko własnej partii i własnemu prezydentowi. Obłuda i sabotaż.

Piątka oczywiście poparł Nowak. Teraz musi szukać poparcia nawet u diabła.Dobro miasta to ma gdzieś , intensywnie myśli jak najlepiej się ustawić przed wyborami. Głosowanie żeby dać pieniądze na coś co nie ma szans real5551B0zacji / brak terenu/ jest działaniem populistycznym skierowanym przeciwko własnej partii i własnemu prezydentowi. Obłuda i sabotaż. rozwiń
Avatar
west / 17 września 2009 o 09:37
0
Motocross sport na który w Lublinie przychodzi 20 tys. ludzi no kpina w biały dzień!!!, widać prywatę w Radzie Miasta pewnego pana, dla porównania na żużel chcą dać 200 tys., na Motor 300 tys. o ręcznej nie wspomnę bo nie generuje aż tak dużo kibiców a na tor 500 tys to czemu nie 1 mln. można by zadaszyć cały tor i zrobić trybuny na te 100 osób które przychodzą...
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 13 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!