Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 września 2009 r.
20:47
Edytuj ten wpis

Sypie się Platforma Obywatelska w lubelskim Ratuszu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 17 A A

Wojna w klubie radnych PO. Z klubu wyrzuconych może być dwóch radnych, którzy wbrew ustaleniom na ostatniej sesji Rady Miasta głosowali za zostawieniem w budżecie miasta pieniędzy na tor motocrossowy, którego i tak nie da się w tym roku zbudować. Radni kontratakują.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wnioski o wyrzucenie Dariusza Piątka i Marcina Nowaka zostały postawione na wtorkowym posiedzeniu klubu Platformy Obywatelskiej. Wszystko przez wydarzenia z ostatniej sesji Rady Miasta. Radni mieli głosować nad prezydenckim projektem uchwały w sprawie cięć w tegorocznej liście miejskich wydatków. Powodem cięć był kryzys i dziura finansowa w miejskiej kasie.

Radni nie walczyli o pozostawienie w budżecie ważnych inwestycji drogowych. Walka szła jedynie o tor motocrossowy. Z 500 tys. zł przeznaczonych na jego budowę prezydent chciał zostawić tylko 50 tys. zł.

O tor postanowił się bić klub radnych PiS, m.in. szef Klubu Motorowego Cross, Piotr Więckowski. To właśnie PiS złożył wniosek, by nie ciąć pieniędzy na tor. – Nie ma możliwości, żeby w tym roku tor powstał – apelował Adam Wasilewski, prezydent miasta. Powód jest prosty: brak lokalizacji. Mimo to radni przyjęli wniosek PiS, a poparli go także radny Nowak i związany z KM Cross radny Piątek.

I pojawił się wniosek, by obaj radni zostali usunięci z klubu. – Tak, chodzi o głosowanie nad budżetem – przyznaje Paweł Bryłowski, szef klubu PO.
Wczoraj pojawił się kontratak.

Piątek zarzucił Bryłowskiemu nieetyczne zachowanie. – Słyszałem, że syn, czyli najbliższa rodzina Pawła Bryłowskiego reprezentuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w sądowym sporze z byłym prezesem spółki, Tadeuszem Fijałką – informował wczoraj Piątek. – Zachowanie Bryłowskiego jest nieetyczne, bo to on najbardziej atakował prezesa, a poza tym nie powinien obsługiwać firm komunalnych.

– To tylko atak wyprzedzający głosowanie w klubie – mówi Bryłowski. – To nie moja kancelaria reprezentuje MPWiK w sądzie. To nie moja wina, że do pierwszej rozprawy przybrała sobie też do pomocy mojego syna – dodaje. – A jeśli chodzi o krytykę pana Fijałki to dalej uważam, że jego działalność była zła.

Klub PO liczy aktualnie 9 radnych. Od początku kadencji rozstał się z nim Piotr Więckowski, który przeszedł do klubu PiS, jak też Michał Widomski usunięty za krytykę prezydenta.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Szwender / 17 września 2009 o 16:26
0
jp napisał:
A czy kpiną nie jest, że miasto ucieka od problemu jeżdżących bez zasad, po niedozwolonych terenach motocyklistów i quadowców?
Przecież inwestycja w tor nie musi służyć tylko zawodom motocrossowym, ale posłużyć może innym zmotoryzowanym do szkoleń.
Obiekt taki dałby zajęcie dla motocyklistów i quadowców, których jest coraz więcej. Zlokalizowanie w jednym miejscu różnego rodzaju torów posłużyłoby sportowcom jak i amatorom. Budując taki tor ludzie pozbędą się problemów, ale to mogą zrozumieć Ci, którzy zamiast narzekania proponują rozwiązania ...

Ma Pan w 100% rację. Ja sam kiedyś ( 15 lat ) temu byłem nachodzony prze GLINĘ i karano mnie w Kolegium ( to taki ruch amatorski prawa w PRL i nawet w III RP ) za to, że jedżiłem motorem w wąwozie koło Starego Lasu na Czubach. Glina mówiła mi, że na moją jazdę skarżą się mieszkańcy bloków oddalonych ca 800 do 1000m. W kolegium zadałem pytanie przygłuchej sędzinie, która całą rozprawę drzemała i chciała sobie dorobić do małej emeryturki: gdzie w Lublinie jest taki tor, żeby amatorzy jazdy po wertepach mieli przyjemność sobie pojedżić. Na to pytanie nie otrzymałem wówczas odpowiedzi. Panowie animatorzy sportu trzymajcie się mocno. Wiem, że w tym zadupiu EU o prawdę jest bardzo trudno. Natomiast gałganiarze z tektury czy kartoniady poruszyli cały CULTURALNY LUBLIN ( vide wczorajsze komentarze na temat Ich klubu) i ilu mieli obrońców. GLowa do góry Panowie nie dawać się . Zobaczcie, którzy Was najwięcej krytykuję, Ci którzy do centrum miasta wpuścili Leclerki, Tesco, Reale itp. Jak myślicie zrobili to za fryco. Bo ja myślę, że musiało coś kapnąć z pańskiego stołu.

Ma Pan w 100% rację. Ja sam kiedyś ( 15 lat ) temu byłem nachodzony prze GLINĘ i karano mnie w Kolegium ( to taki ruch amatorski prawa w PRL i nawet w III RP ) za to, że jedżiłem motorem w wąwozie koło Starego Lasu na Czubach. Glina mówiła mi, że na moją jazdę skarżą się mieszkańcy bloków oddalonych ca 800 do 1000m. W kolegium zadałem pytanie przygłuchej sędzinie, która całą rozprawę drzemała i chciała sobie dorobić do małej emeryturki: gdzie w Lublinie jest taki tor, żeby amatorzy jazdy po wertepach mieli przyjemność sob... rozwiń
Avatar
jp / 17 września 2009 o 16:01
0
A czy kpiną nie jest, że miasto ucieka od problemu jeżdżących bez zasad, po niedozwolonych terenach motocyklistów i quadowców?
Przecież inwestycja w tor nie musi służyć tylko zawodom motocrossowym, ale posłużyć może innym zmotoryzowanym do szkoleń.
Obiekt taki dałby zajęcie dla motocyklistów i quadowców, których jest coraz więcej. Zlokalizowanie w jednym miejscu różnego rodzaju torów posłużyłoby sportowcom jak i amatorom. Budując taki tor ludzie pozbędą się problemów, ale to mogą zrozumieć Ci, którzy zamiast narzekania proponują rozwiązania ...
A czy kpiną nie jest, że miasto ucieka od problemu jeżdżących bez zasad, po niedozwolonych terenach motocyklistów i quadowców?
Przecież inwestycja w tor nie musi służyć tylko zawodom motocrossowym, ale posłużyć może innym zmotoryzowanym do szkoleń.
Obiekt taki dałby zajęcie dla motocyklistów i quadowców, których jest coraz więcej. Zlokalizowanie w jednym miejscu różnego rodzaju torów posłużyłoby sportowcom jak i amatorom. Budując taki tor ludzie pozbędą się problemów, ale to mogą zrozumieć Ci, którzy zamiast narzekania proponują... rozwiń
Avatar
Fajferek / 17 września 2009 o 14:12
0
Pierwszy raz słyszę, że Pan Bryłowski chciał odwołania Prezesa Fijałki. A teraz już wiem dlaczego. Prezesem MPWiK-u został Pan Wagner dawny kolega Pana Bryłowskiego z Fabryki Wag i Odważników. Chodzi chyba o prywatyzację MPWiKu taką jak MPO. Gdy ówczesne władze Lublina dostały odsyp ( albo nie ) i 4 Panów ( 3 z UM LUBLIN i 1 z ówczesnego ZNK ) zaraz po tzw. prywatyzacji kupiło sobie chałupy. Ten z ZNK mieszka w chałupie Prezesa MPO na Skarpie. Wg informacji od osoby chcącej zachować anonimowość (zwrot często stosowany przez wybiórczą) Miasto Lublin zawarło umowy z MPO i KOMEKO na 50 lat. W ten sposób pozbawiono możliwości jakiejkolwiek konkurencji. A przeciż Ci panowie często używali słów: wolny rynek, konkurencja .... Pan Tadzio nie poszedłby na taki przekręt to dostał w łeb. Panie Tadziu stare przysłowie mówi: "murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść". A przysłowia jak się Pan przekonał na własnej skórze są mądrością narodu. Także polskiego.
Pierwszy raz słyszę, że Pan Bryłowski chciał odwołania Prezesa Fijałki. A teraz już wiem dlaczego. Prezesem MPWiK-u został Pan Wagner dawny kolega Pana Bryłowskiego z Fabryki Wag i Odważników. Chodzi chyba o prywatyzację MPWiKu taką jak MPO. Gdy ówczesne władze Lublina dostały odsyp ( albo nie ) i 4 Panów ( 3 z UM LUBLIN i 1 z ówczesnego ZNK ) zaraz po tzw. prywatyzacji kupiło sobie chałupy. Ten z ZNK mieszka w chałupie Prezesa MPO na Skarpie. Wg informacji od osoby chcącej zachować anonimowość (zwrot często stosowany przez wybiórczą) Mias... rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2009 o 12:56
0
wyglada to tak: wyrzuca się z tonącego okrętu balast (Piątek, motocross) który ciągnie statek (PO) na dno, z punktu widzenia ratowanego okretu sluszna decyzja.
Avatar
lublinain / 17 września 2009 o 11:25
0
po co taki piatek jest radnym- zeby wybudować tor dla swojego klubu ! blokowali inwestycje Echo na gorkach i teraz juz nie cheą inwestować w Lublinie, ludzie podziekowac tej chłocie z ratusza !
Avatar
Ochłapiarz / 17 września 2009 o 11:17
0
Ileś tysięcy młodych absolwentów prawa co roku szuka pracy. A tu synalek byłego Prezydenta ma już kancelarię adwokacką. Warto było lizać żopę czerwonym.
Avatar
Czerwony / 17 września 2009 o 10:51
0
Widać, że Pan Bryłowski nie jest krową i po latach zmienia zdanie. Jak Tow. Fufajka głosował wraz z czerwonymi za wyborem Pana Bryłowskiego na Prezydenta Miasta Lublin to był koszerny a teraz stał się trefnym. Aj waj co typ.
Avatar
zuzia / 17 września 2009 o 10:45
0
WYBORY WYBORY - ale bardzo szybko zmieniają się panom i paniom opcje polityczne . Ja mam pytanie jak radni mogą traktować tak swoich wyborców , którzy głosowali na nich kiedy kandydowali z listy PO . Ja zwykle do koryta dorwali się karierowicze - totalny brak kultury politycznej , szlachta zaściankowa - wstyd .
Avatar
~gość~ / 17 września 2009 o 10:41
0
west napisał:
Motocross sport na który w Lublinie przychodzi 20 tys. ludzi no kpina w biały dzień!!!, widać prywatę w Radzie Miasta pewnego pana, dla porównania na żużel chcą dać 200 tys., na Motor 300 tys. o ręcznej nie wspomnę bo nie generuje aż tak dużo kibiców a na tor 500 tys to czemu nie 1 mln. można by zadaszyć cały tor i zrobić trybuny na te 100 osób które przychodzą...

Piątka oczywiście poparł Nowak. Teraz musi szukać poparcia nawet u diabła.Dobro miasta to ma gdzieś , intensywnie myśli jak najlepiej się ustawić przed wyborami. Głosowanie żeby dać pieniądze na coś co nie ma szans real5551B0zacji / brak terenu/ jest działaniem populistycznym skierowanym przeciwko własnej partii i własnemu prezydentowi. Obłuda i sabotaż.

Piątka oczywiście poparł Nowak. Teraz musi szukać poparcia nawet u diabła.Dobro miasta to ma gdzieś , intensywnie myśli jak najlepiej się ustawić przed wyborami. Głosowanie żeby dać pieniądze na coś co nie ma szans real5551B0zacji / brak terenu/ jest działaniem populistycznym skierowanym przeciwko własnej partii i własnemu prezydentowi. Obłuda i sabotaż. rozwiń
Avatar
west / 17 września 2009 o 09:37
0
Motocross sport na który w Lublinie przychodzi 20 tys. ludzi no kpina w biały dzień!!!, widać prywatę w Radzie Miasta pewnego pana, dla porównania na żużel chcą dać 200 tys., na Motor 300 tys. o ręcznej nie wspomnę bo nie generuje aż tak dużo kibiców a na tor 500 tys to czemu nie 1 mln. można by zadaszyć cały tor i zrobić trybuny na te 100 osób które przychodzą...
Avatar
Szwender / 17 września 2009 o 16:26
0
jp napisał:
A czy kpiną nie jest, że miasto ucieka od problemu jeżdżących bez zasad, po niedozwolonych terenach motocyklistów i quadowców?
Przecież inwestycja w tor nie musi służyć tylko zawodom motocrossowym, ale posłużyć może innym zmotoryzowanym do szkoleń.
Obiekt taki dałby zajęcie dla motocyklistów i quadowców, których jest coraz więcej. Zlokalizowanie w jednym miejscu różnego rodzaju torów posłużyłoby sportowcom jak i amatorom. Budując taki tor ludzie pozbędą się problemów, ale to mogą zrozumieć Ci, którzy zamiast narzekania proponują rozwiązania ...

Ma Pan w 100% rację. Ja sam kiedyś ( 15 lat ) temu byłem nachodzony prze GLINĘ i karano mnie w Kolegium ( to taki ruch amatorski prawa w PRL i nawet w III RP ) za to, że jedżiłem motorem w wąwozie koło Starego Lasu na Czubach. Glina mówiła mi, że na moją jazdę skarżą się mieszkańcy bloków oddalonych ca 800 do 1000m. W kolegium zadałem pytanie przygłuchej sędzinie, która całą rozprawę drzemała i chciała sobie dorobić do małej emeryturki: gdzie w Lublinie jest taki tor, żeby amatorzy jazdy po wertepach mieli przyjemność sobie pojedżić. Na to pytanie nie otrzymałem wówczas odpowiedzi. Panowie animatorzy sportu trzymajcie się mocno. Wiem, że w tym zadupiu EU o prawdę jest bardzo trudno. Natomiast gałganiarze z tektury czy kartoniady poruszyli cały CULTURALNY LUBLIN ( vide wczorajsze komentarze na temat Ich klubu) i ilu mieli obrońców. GLowa do góry Panowie nie dawać się . Zobaczcie, którzy Was najwięcej krytykuję, Ci którzy do centrum miasta wpuścili Leclerki, Tesco, Reale itp. Jak myślicie zrobili to za fryco. Bo ja myślę, że musiało coś kapnąć z pańskiego stołu.

Ma Pan w 100% rację. Ja sam kiedyś ( 15 lat ) temu byłem nachodzony prze GLINĘ i karano mnie w Kolegium ( to taki ruch amatorski prawa w PRL i nawet w III RP ) za to, że jedżiłem motorem w wąwozie koło Starego Lasu na Czubach. Glina mówiła mi, że na moją jazdę skarżą się mieszkańcy bloków oddalonych ca 800 do 1000m. W kolegium zadałem pytanie przygłuchej sędzinie, która całą rozprawę drzemała i chciała sobie dorobić do małej emeryturki: gdzie w Lublinie jest taki tor, żeby amatorzy jazdy po wertepach mieli przyjemność sob... rozwiń
Avatar
jp / 17 września 2009 o 16:01
0
A czy kpiną nie jest, że miasto ucieka od problemu jeżdżących bez zasad, po niedozwolonych terenach motocyklistów i quadowców?
Przecież inwestycja w tor nie musi służyć tylko zawodom motocrossowym, ale posłużyć może innym zmotoryzowanym do szkoleń.
Obiekt taki dałby zajęcie dla motocyklistów i quadowców, których jest coraz więcej. Zlokalizowanie w jednym miejscu różnego rodzaju torów posłużyłoby sportowcom jak i amatorom. Budując taki tor ludzie pozbędą się problemów, ale to mogą zrozumieć Ci, którzy zamiast narzekania proponują rozwiązania ...
A czy kpiną nie jest, że miasto ucieka od problemu jeżdżących bez zasad, po niedozwolonych terenach motocyklistów i quadowców?
Przecież inwestycja w tor nie musi służyć tylko zawodom motocrossowym, ale posłużyć może innym zmotoryzowanym do szkoleń.
Obiekt taki dałby zajęcie dla motocyklistów i quadowców, których jest coraz więcej. Zlokalizowanie w jednym miejscu różnego rodzaju torów posłużyłoby sportowcom jak i amatorom. Budując taki tor ludzie pozbędą się problemów, ale to mogą zrozumieć Ci, którzy zamiast narzekania proponują... rozwiń
Avatar
Fajferek / 17 września 2009 o 14:12
0
Pierwszy raz słyszę, że Pan Bryłowski chciał odwołania Prezesa Fijałki. A teraz już wiem dlaczego. Prezesem MPWiK-u został Pan Wagner dawny kolega Pana Bryłowskiego z Fabryki Wag i Odważników. Chodzi chyba o prywatyzację MPWiKu taką jak MPO. Gdy ówczesne władze Lublina dostały odsyp ( albo nie ) i 4 Panów ( 3 z UM LUBLIN i 1 z ówczesnego ZNK ) zaraz po tzw. prywatyzacji kupiło sobie chałupy. Ten z ZNK mieszka w chałupie Prezesa MPO na Skarpie. Wg informacji od osoby chcącej zachować anonimowość (zwrot często stosowany przez wybiórczą) Miasto Lublin zawarło umowy z MPO i KOMEKO na 50 lat. W ten sposób pozbawiono możliwości jakiejkolwiek konkurencji. A przeciż Ci panowie często używali słów: wolny rynek, konkurencja .... Pan Tadzio nie poszedłby na taki przekręt to dostał w łeb. Panie Tadziu stare przysłowie mówi: "murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść". A przysłowia jak się Pan przekonał na własnej skórze są mądrością narodu. Także polskiego.
Pierwszy raz słyszę, że Pan Bryłowski chciał odwołania Prezesa Fijałki. A teraz już wiem dlaczego. Prezesem MPWiK-u został Pan Wagner dawny kolega Pana Bryłowskiego z Fabryki Wag i Odważników. Chodzi chyba o prywatyzację MPWiKu taką jak MPO. Gdy ówczesne władze Lublina dostały odsyp ( albo nie ) i 4 Panów ( 3 z UM LUBLIN i 1 z ówczesnego ZNK ) zaraz po tzw. prywatyzacji kupiło sobie chałupy. Ten z ZNK mieszka w chałupie Prezesa MPO na Skarpie. Wg informacji od osoby chcącej zachować anonimowość (zwrot często stosowany przez wybiórczą) Mias... rozwiń
Avatar
Gość / 17 września 2009 o 12:56
0
wyglada to tak: wyrzuca się z tonącego okrętu balast (Piątek, motocross) który ciągnie statek (PO) na dno, z punktu widzenia ratowanego okretu sluszna decyzja.
Avatar
lublinain / 17 września 2009 o 11:25
0
po co taki piatek jest radnym- zeby wybudować tor dla swojego klubu ! blokowali inwestycje Echo na gorkach i teraz juz nie cheą inwestować w Lublinie, ludzie podziekowac tej chłocie z ratusza !
Avatar
Ochłapiarz / 17 września 2009 o 11:17
0
Ileś tysięcy młodych absolwentów prawa co roku szuka pracy. A tu synalek byłego Prezydenta ma już kancelarię adwokacką. Warto było lizać żopę czerwonym.
Avatar
Czerwony / 17 września 2009 o 10:51
0
Widać, że Pan Bryłowski nie jest krową i po latach zmienia zdanie. Jak Tow. Fufajka głosował wraz z czerwonymi za wyborem Pana Bryłowskiego na Prezydenta Miasta Lublin to był koszerny a teraz stał się trefnym. Aj waj co typ.
Avatar
zuzia / 17 września 2009 o 10:45
0
WYBORY WYBORY - ale bardzo szybko zmieniają się panom i paniom opcje polityczne . Ja mam pytanie jak radni mogą traktować tak swoich wyborców , którzy głosowali na nich kiedy kandydowali z listy PO . Ja zwykle do koryta dorwali się karierowicze - totalny brak kultury politycznej , szlachta zaściankowa - wstyd .
Avatar
~gość~ / 17 września 2009 o 10:41
0
west napisał:
Motocross sport na który w Lublinie przychodzi 20 tys. ludzi no kpina w biały dzień!!!, widać prywatę w Radzie Miasta pewnego pana, dla porównania na żużel chcą dać 200 tys., na Motor 300 tys. o ręcznej nie wspomnę bo nie generuje aż tak dużo kibiców a na tor 500 tys to czemu nie 1 mln. można by zadaszyć cały tor i zrobić trybuny na te 100 osób które przychodzą...

Piątka oczywiście poparł Nowak. Teraz musi szukać poparcia nawet u diabła.Dobro miasta to ma gdzieś , intensywnie myśli jak najlepiej się ustawić przed wyborami. Głosowanie żeby dać pieniądze na coś co nie ma szans real5551B0zacji / brak terenu/ jest działaniem populistycznym skierowanym przeciwko własnej partii i własnemu prezydentowi. Obłuda i sabotaż.

Piątka oczywiście poparł Nowak. Teraz musi szukać poparcia nawet u diabła.Dobro miasta to ma gdzieś , intensywnie myśli jak najlepiej się ustawić przed wyborami. Głosowanie żeby dać pieniądze na coś co nie ma szans real5551B0zacji / brak terenu/ jest działaniem populistycznym skierowanym przeciwko własnej partii i własnemu prezydentowi. Obłuda i sabotaż. rozwiń
Avatar
west / 17 września 2009 o 09:37
0
Motocross sport na który w Lublinie przychodzi 20 tys. ludzi no kpina w biały dzień!!!, widać prywatę w Radzie Miasta pewnego pana, dla porównania na żużel chcą dać 200 tys., na Motor 300 tys. o ręcznej nie wspomnę bo nie generuje aż tak dużo kibiców a na tor 500 tys to czemu nie 1 mln. można by zadaszyć cały tor i zrobić trybuny na te 100 osób które przychodzą...